Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10701) BBéci válasza dh66e (#10700) üzenetére


BBéci
titán

Az én szomszédomnak szintén C650-ese van, még nem panaszkodott, pedig sokat beszélünk a tévékről. Minden nálam megforduló modellt megszemlél. Eredetileg G20 volt a választottja, de 220 pénzért adták, amikor a Samut 160-ért vette.
Engem a VT30 tükröződése egyáltalán nem zavar, észre sem veszem. Mindjárt bekapcsolom, megnézem az Eagle Eye c. film második felét, amin hajnalban elaludtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10702) Cyrin


Cyrin
addikt

Nálam a nappaliban a tv-vel szemben van az ablak. Itt egy tükrös rémálom lenne, ezért vettem mattot, de bizonyos helyzetből még az is durva. Érdekes egyébként, hogy van egy régi Samsung lcd tv is a másik szobában, és az az igazi matt. Ahhoz képest az ex500 is már-már tükrös...

(#10703) BloodRay válasza BBéci (#10701) üzenetére


BloodRay
veterán

VT30 azért elég jó tükröződésmentes bevonattal van ellátva. ;)
NX710 igencsak tükröződik szerintem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10704) BBéci válasza BloodRay (#10703) üzenetére


BBéci
titán

Ennek ellenére rengetegen a tükröződés miatt írják, húzzák le a plazmákat.
Egy biztos, az összes, valóban jó képminőségű, csúcs LCD tévé tükröződik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10705) BloodRay válasza BBéci (#10704) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem mindegyik plazma üvegén van tükröződésmentes bevonat sajnos.
A Philips, LG lcd-inek nem tükröződő a bevonata, kivétel erősíti a szabályt. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10706) BBéci válasza BloodRay (#10705) üzenetére


BBéci
titán

Tudtam, hogy meg fogod említeni ezt a két márkát. Az én értékítéletem szerint, nem tartoznak ez előbb említett kategóriába.

Az olcsóbb plazmákon valóban nincs antireflex bevonat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10707) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok, teljesen új vagyok ebben a témában és a véleményeteket kérném ki. :F Anyám kitalálta hogy nekünk LCD tv kell, aztán madaras bolt termékkatalógusának címlapján amit látott ki is találta hogy az biztos a legjobb lesz. A véleményeteket kérném ki hogy megér-e ennyit vagy ilyen árkategóriában mi lenne jó vétel? [link] Ui.: eljelejtettem 59ért dobálják!
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#10708) BBéci válasza Dyde (#10707) üzenetére


BBéci
titán

Az Orion nem tartozik az általunk javasolt és jónak tartott márkák közé, de 60 pénzért nem tudok jobbat ajánlani. Az is igaz, hogy nem követem napi szinten az árakat.
Viszont olcsó húsnak híg a leve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10709) kerelo


kerelo
senior tag

sziasztok.az lg 42lk530-nak matt a kijelzője? :R

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10710) eisento válasza kerelo (#10709) üzenetére


eisento
addikt

nah bakker. ezt meg se neztem mikor lent voltam a mediaba csak csodaltam a szep szineit a tvnek :D de Bloodray biztos megmondja :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10711) nightshadow válasza Dyde (#10707) üzenetére


nightshadow
veterán

Az orion helyett érdemes lehet ezt a kettőt megnézni:

[link]
[link]

(#10712) Dyde válasza nightshadow (#10711) üzenetére


Dyde
aktív tag

Hmm, jobbnak tűnik bár tényleg sülthal vagyok a témában. De ugye ezekben már van beépített dekóder vagy mi az ami ha van nem kell kábeltv-t beköttetni, míg az orionba az sincs. Köszönöm amúgy a segítséget! :R :R

(#10713) Jakuu válasza nightshadow (#10711) üzenetére


Jakuu
őstag

Akkor inkabb mar az LE32c530 az se sokkal dragabb es kozel nem annyira gagyi mint a belinkeltek, igaz az is csak 50Hzes.

(#10714) nightshadow válasza Dyde (#10712) üzenetére


nightshadow
veterán

Igen, van bennük DVB-T vevő.

(#10715) gulyasa


gulyasa
őstag

Vélemények/tapasztalatok két LG okostévéről, az LV570S-ről és LV5500-asról?

(Tudom, hogy LED-esek és az 570S-ben DVB-S tuner is van... Ezen kívül?)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#10716) eisento válasza gulyasa (#10715) üzenetére


eisento
addikt

talan ha az lg topikban kerdezned :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10717) gulyasa válasza eisento (#10716) üzenetére


gulyasa
őstag

Lehetőleg elfogulatlan válaszokra számítanék, ezért kérdeztem itt rájuk...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#10718) eisento válasza gulyasa (#10717) üzenetére


eisento
addikt

nincs elfogultsag Bloodray nekem is ajanlott samsungot es lg-t is

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10719) zedok


zedok
senior tag

Mi a véleményetek az lg 32LD465-röl? 80ezer körül mozog 2év garival.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10720) gulyasa


gulyasa
őstag

Na hogy most mindezt megbeszéltük, újra felteszem a kérdést:

Vélemények/tapasztalatok két LG okostévéről, az LV570S-ről és LV5500-asról?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#10721) Prungyike


Prungyike
csendes tag

SONY KDL-37EX500 FULL HD 100HZ

Errol mi a velemenyetek??

(#10722) HUTCHDB válasza Prungyike (#10721) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

ez egy jó darab! :K

szerk:
mondjuk annyit még hozzátennék, hogy árban magasabb a hasonló tulajdonságú samsungnál.
szerintem a 4 betűért is fizetni kell.....

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10723) eisento válasza Prungyike (#10721) üzenetére


eisento
addikt

en is ezt akartam venni de regebben volt rola szo hogy se a sony se a samsung nem gyart 37-es paneleket szoval sokkal gyengebb panel van benne ne vedd meg. probalj inkabb 40ex500-ast az mar sony paneles itt egy teszt rola (marmint a 40ex500rol) katt

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10724) HUTCHDB válasza eisento (#10723) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

úúúú, basszus, tényleg ebben nagyon igazad van!
bocsánat, a méretet nem néztem..........

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10725) eisento válasza eisento (#10723) üzenetére


eisento
addikt

most nezem tescoban 129990ft a Samsung LE40C530 Full HD LCD-televízió.

meg a sony kdl 40ex402 is 129990ft esetleg akit erdekel :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10726) zedok


zedok
senior tag

Hali! Média Marktban van most vidd vissza a régit 10ezerért beszámítják akció.
Ez a 3 készülék maradt benn ami megfelelne nekem:
lg
philips
samsung, csak angol oldalt találtam

Ja és az áruk, kb ugyanaz. 100ezer és 110ezer huf között mozognak!
esetleg tippek, érvek, pro/kontra :) Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10727) eisento válasza zedok (#10726) üzenetére


eisento
addikt

en megneznem ezeket argepen is mert ennyiert lehet jobbat is kapsz vagy nagyobbat.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10728) HUTCHDB válasza zedok (#10726) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

én a filipszet választanám a három közül....már ha csak e három jöhet szóba.
tudom ez itt sok mindenkinek nem tetszik, de nekem annak a képe teszik a legjobban a 3 általad linkelt közül.
a samsu 50hz-es az lg, meg led. (technológia miatt nem ajánlom)
de nem tudsz még kb 20e-ret összekaparni?
a samsung c630/650 lcd 40 "-ban 130 ezer környékén még itt-ott talán beszerezhető.
mind méret, mind képminőség szempontjából jobb választás lenne!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10729) zedok válasza HUTCHDB (#10728) üzenetére


zedok
senior tag

Hm. Mi a gond, a LED technológiával? Az a gond, hogy édesapám kivételesen nagyobb meglepetést akar, de részletre szeretné megvásárolni. Ezért ragaszkodik a médiához :) Mert megbízhatóbbnak tartja mint a suffni boltokat.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10730) eisento válasza zedok (#10729) üzenetére


eisento
addikt

es egy sony 32ex600-hoz mit szolnal? mediamarktban 109990ft

itt egy teszt rola. szerintem ez megeri siman!

teszt

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10731) zedok válasza eisento (#10730) üzenetére


zedok
senior tag

Igen őt is néztem, de 50 Hz-es? az LG 100Hz-es (ha jól emlékszem) illetve a Sony nem tud futtatni .mkv fájlokat ha jól rémlik :(

a fő szempontok hamár itt tartunk!
100Hz a képfrissitési freki minimum
FullHD
Divx képes
32" feletti képátló
rendes garancia :D

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10732) eisento válasza zedok (#10731) üzenetére


eisento
addikt

jo hat az igenyekrol nem volt szo.... :W

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10733) zedok válasza eisento (#10732) üzenetére


zedok
senior tag

Bocsánat :) Csak előbb a véleményetek érdekelt a fentebbi 3 tv-ről.
No még az társuljon mellé, hogy jó ára is legyen lehetőleg :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10734) eisento válasza zedok (#10731) üzenetére


eisento
addikt

es ehhez mit szolsz? 2 ev gyari gari eleg uj modell [link]

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10735) zedok válasza eisento (#10734) üzenetére


zedok
senior tag

Engem megnyert, kérdés majd öreg apám mit szól hozzá ;) Valóban eléggé új modellről van szó! No meg élőben is megnézni majd, azt sem árt, hisz nem mind1, mit vesz meg az ember manapság :P

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10736) HUTCHDB válasza eisento (#10734) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

a boltot tudom ajánlani, nagyon korrektek, gyári garancia, számla....nekem is tőlük van a tv-m. :K

a készülék már más kérdés.....azt nem ismerem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10737) eisento válasza zedok (#10735) üzenetére


eisento
addikt

en ilyen akarok venni csak 42-es meretben :)

HUTCHDB na legalabb te megerositettel. valszeg en is innen fogom venni mert eleg jo aron adjak a termeket es gyari garit adnak mert neztem 220voltot ott nem egyertelmu hogy gyari vagy bolti gari van.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10738) wurci


wurci
tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok és egy kis segítséget szeretnék kérni a "Samsung LCD és LED TV" topicból keveredtem ide.

ELKÉPZELÉS
- minimum 40 inch; LCD legyen; LED nem fontos; 3D nem kell
- márkapreferencia nincs
- TV-t szeretnék rajta nézni kezdetekben az ingyenes adókat tunerrel, számítógépet, XBOX360 rákötni, és USB-ről filmet nézni esetenként, media player a későbbiekben jön szóba
- ár: nagyon max 180, de inkább a 150 körül maradnék
- internet jó lenne ha lenne rajta minél több kis szir-szarral amivel lehet szórakozni (teljes értékű böngésző a csúcs)

EDDIGI UTAM
- Samsung LE-40C650-től indultam (AV Planet 139e) de már nincs raktáron és ha a többi hozzászólást olvasom akkor már nem igazán van az országban
- Samsung UE-40D5500-nál vagyok most (AV Planet 178e), de annyira nem vagyok oda érte mint a 650-ért voltam (a 650 ára nagyon csábító volt)

AHOL SZERETNÉK SEGÍTSÉGET KÉRNI
- Tudtok esetleg még boltot Budapest környékén ahol van 40C650?
- Van bármilyen márkából a leírtak alapján ideálisabb javaslatotok mint az UE-40D5500?
- Illetve bármilyen jellegű javaslatot szívesen veszek a fentiekkel kapcsolatban, eléggé kiestem a TV témából

Ezer köszönet előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10739) Multibit


Multibit
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni a lányom számára egy LCD tv-t. Kb 130e HUF lenne rá. Ezen költségvetésen belül keresem a lehető legjobb kompromisszumot. Van még egy fontos követelmény a tv-vel szemben: olyan típusra lenne szükségem, ami rendelkezik DVI szg-bemenettel (D-Sub nem jó!) vagy lehet használni DVI-HDMI kábellel. Nem vagyok márka-fan, tehát mindegy melyik gyártó terméke.
Tudtok ajánlani ilyen készüléket?

Köszönöm!

Szerk.:
min képátló: 32 inch

[ Szerkesztve ]

(#10740) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, mappa kollega javaslatára átjövök ide, annyit már kiderítettem hogy LCD kell :)

Tehát amiket tudok:
50-55" körüli méret
beépített wifi
full HD (1366x768 és egyéb kókler felbontások köszi de nem)
4+ hdmi, usb portok (gondolom ez alap)
Sony kizárva
ne legyen csillogó üveglap előtte, mert nem tükröt vásárlok.
NE 20 mp-ig tartson amíg csatornát váltok rajta, és NE két perc után jöjjön a hang csatornaváltás után. Ezzel ki lehet kergetni a világból :D
3D nem kell
Nem kell smart tv, meg ilyen parasztvakítás, lesz hozzá egyszer rendes médialejátszó valamint van számítógépünk netezni :D

A pénz nem igazán lényeges most első körben, inkább a megfelelő típust próbálom kiválasztani, de minenhol csak ilyen általános hülyeségeket találtam ezer éves típusokkal.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10741) zzola


zzola
félisten

Samsung LE40C650 még elérhető valahol? PCDream-nél és 220volt-nál már nincsen...

WTF? :W

(#10742) gulyasa válasza zzola (#10741) üzenetére


gulyasa
őstag

Próbálkozz az árgép találati listájában.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#10743) junior11


junior11
veterán

[link]

Mi a véleményetek?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#10744) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Tv-t szeretnék venni 46"-s méretben. Kinéztem pár típust és segítséget szeretnék kérni, hogy ezek közül melyik érné meg legjobban. Tv szolgáltató még nincs, de majd lesz valamilyen digitális (UPC, T-Home, MindigTv), egyelőre a Tv-t akarom megvenni és antennával nézni az ingyenes adásokat. Külső vinyóról néznék róla filmeket, meg majd lenne rákötve Laptop is játék céljából. Telefont is szeretném DLNA-n keresztül használni, videókat, képeket visszanézni. keret: 250
Samsung C650
Samsung C750
Sony ex710
Sony ex500
Philips 7605H ezt nem értem, mindenhol 260 körül van.
Samuk azért tetszenek mert jó a támogatottság és általában 3 év garival adják és van médialejátszó. Sony mellett a szép kép szól, ellene meg a 2 év gari. Jó lenne ha minél több hülyeség lenne rajta (pl. időjárás, youtube, net, stb.) ezen a téren jobb a samu ha jól tudom.
Valamilyen dvd lejátszó is kéne majd + 5.1-s házimozi (van 24 db-s angol nyelvoktató dvd-m amit szeptemberben el akarok kezdeni tanulni+CD-ket is akarok hallgatni) Nagyjából ennyi, ha esetleg van jobb választás azokat is szívesen veszem. kb. 2-3 hét múlva lesz kész a lakás felújítás, addig érdemes még várni, vagy vegyek most Tv-t? Igazából ráérek szeptember elején is ha még mennek le az árak...köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#10745) dudi6 válasza dudi6 (#10744) üzenetére


dudi6
senior tag

Leginkább a C750-t venném meg, mivel ebben már tuti samu panel van és CCFL-s, míg a Sony ex710 edge led-s. Esetleg erről a 2 tv-ről valakinek tapasztalat? Előnyök, hátrányok? ex710-nél van bevilágítás?

[ Szerkesztve ]

(#10746) Mlnr To'm válasza dudi6 (#10745) üzenetére


Mlnr To'm
tag

C750-em van, nagyon jó tv. A netfunkciók appokra vannak korlátozva, szóval ne várj böngészőt, de attól függetlenül ugyan olyan mint amiben van(d széria). Színei feketével együtt csodálatosak. Ha rákötsz egy külső vinyót, tudsz rá felvenni, lehet timesshift-elni, de azt a partíciót nem látja a windws, én ezt úgy oldottam meg, hogy ketté osztottam a winyót, egyikre felveszek, másikról mkv-kat nézek. dlna-t is tudja, jól is működik, bár eddíg csak kábellel próbáltam.
Negatívumot "sajnos" nem tudok mondani. :)

Ja de még is, bár nem túl nagy probléma, de az ionput lag-ja kicsit nagy, szóval nem a legideálisabb fps-játékhoz, de nem is igazán zavaró. Ebben a kategóriában, vagy ettől feljebb ha jól tudom ugyan ez a helyzet az összes tv-vel.

Ja és a félreértések elkerülése végett, nem mondom hogy jobb mint a sony, ahhoz ugyanis még nem volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#10747) zzola válasza gulyasa (#10742) üzenetére


zzola
félisten

Már előtte is néztem Árgépet, de azokat a boltokat nem ismerem, fentebb említettekből pedig mások is rendeltek...

Ha esetleg S C650 nem elérhető, mi az alternatíva helyette? Árban-tudásban passzoljon... :F

(#10748) nightshadow válasza zzola (#10747) üzenetére


nightshadow
veterán

Árban-tudásban talán ez áll hozzá a legközelebb, de szerintem még nincs sok tapasztalat vele, mert új típus. Tesztet se nagyon találtam róla.

42lk530 [link]
árak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10749) zzola válasza nightshadow (#10748) üzenetére


zzola
félisten

HA jól látom, ez már LED megvilágítású tv :F

(#10750) nightshadow válasza zzola (#10749) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem elnézted:

LK - hagyományos CCFL-es LCD
LV - LED-es háttérvilágítású LCD
LW – 3D-és LED-es háttérvilágítású LCD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.