Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10101) pincehely


pincehely
addikt

TV-t szeretnék venni! Ez ügyben kérnék ajánlásokat.
Sajnos nem vagyok annyira otthon a témakörben.
A következő szempontok figyelembe vételével:

+37"- 40"
+Ha lehet ledes, de nem kizáró ok, ha nem az.
+Samsung
+Kizárólag számítógéppel használnám főképernyőként/monitorként (képponttávolság)
+Természetesen Full HD
+Média-letszási képesség nem lényeges.
+Dizájn nem lényeges
+A keret: 100k-135k

Jó ajánlat esetén rugalmas vagyok.
Ha valaki tud használtat, az is érdekelne.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#10102) Tomekk. válasza pincehely (#10101) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Hello.
Nem tudom milyen messziről néznéd, de ha normál monitornézési távolságból, ahhoz hatalmas egy ekkora TV, ha messziről nézed akkor meg nehéz elolvasni a feliratokat, de amúgy ha lehet még kapni, akkor Samsung 37 vagy 40c550 vagy van a C530 aminél a dizájn gyengébb és pár csatlakozóval kevesebb van rajta.

(#10103) franc0 válasza pincehely (#10101) üzenetére


franc0
őstag

Én azt mondom, cipőt a cipőboltból, számítógéphez monitort.
Melegen ajánlom a Dell U2711-et. Elképesztő monitor csak profiknak, alacsony áron.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#10104) rii


rii
nagyúr

lehet hülye kérdés ... de fél éve kint levő mintapéldányt gonolom nem érdemes megvenni, igaz?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10105) BBéci válasza franc0 (#10103) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel egyetértek, de az idézett reklámszöveg lényegét nem tudtad megragadni.
Abban Cipőbolt szerepelt, nagy kezdőbetűvel, ugyanis egy nagy üzlethálózatot neveztek így, azt igyekeztek népszerűsíteni.
Mintha azt mondanánk, laptopot a laptop.hu-tól.

rii
Félárnál többért nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10106) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudnám kivenni a magyar feliratot egy mkv kiterjesztésü filmből úgy h megmaradjon egy külön srt fájlban?
Tehát nem eltüntetni akarom hanem kinyerni belőle!

(#10107) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, van egy 32ld550es tv-m, amin be lett kapcsolva az usb-ről való lejátszás.
A filmeket mozi módban nézem, viszont az lenne a bajom, hogy olyan 40-50perc után a hang és a kép kikerül szinkronból, a kép meg mintha kicsit begyorsulna.
Gondolom ennek a 24p-hez lehet köze, de mi a probléma?
A filmek, amiket nézek, általában mind 23,97 körüli fps-el rendelkeznek (rendes avi és mkv filmek sd és hd minőségben).

A mozi mód beállításai:
háttérfény 30
kontraszt 90
fényerő 50
színtelítettség 50
dinamikus kontraszt ki
élkiemelő alacsony
zajcsökkentés ki
true motion magas

Mi lenne a legjobb beállítás filmnézéshez?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10108) dh66e válasza rii (#10104) üzenetére


dh66e
veterán

Az attól függ.Amennyiben sokkal olcsóbban adják a tv-t mint az eredeti ár akkor megvehető.Kiszámolható könnyen hogy fél év alatt napi mondjuk 12 óra üzemidővel mennyit ment a tv a boltban.Általában 60.000 üzemórát adnak meg a gyártok a hagyományos lcd tv háttérvilágításának normál felhasználás mellett.Figyelembe véve hogy a tv valszeg teljes háttérvilágításon működött a boltban ez a szám leredukálódhat.Abban meg csak reménykedni lehet hogy nem a kirakatból hozták be a boltba meg hogy tényleg fél évig ment.Persze nem árt ha van rá 3év gari.

(#10109) drzozo


drzozo
senior tag

Biztos sokan megkérdezték már, de egy 40" LED TV-nél, mi az a távolság, ahol ülni kell, hogy normális élményt tudjon még nyújtani? És ez hogyan változik 40 alattiaknál? (nyilván közelebb...)

(#10110) PeL


PeL
addikt

Valakinek van ötlete hogy lehet-e lejátszatni Pendrive-ról anyagot egy LG 32LD320 -as készüléken? A TV hátulján az USB bemenethez az van írva hogy "Service Only" , viszont a kézikönyv meg emlegeti az USB-s lejátszást, ellenben ha bedugom az adathordozót semmi nem történik, a bemeneti listában nincs ott az USB, és nem találok média tallózót sem a TV menüjében...

(#10111) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Hogy lehet feliratot varázsolni samu belső lejátszójába MKV-nál? Régebben valaki írta, hogy valahogy "mkvtoolnix"-al kell valahogy, de nem igazán tudok kiigazodni a programon.

Köszönöm szépen a segítséget! :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#10112) vlevi válasza la_cc (#10111) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van az mkvtoolnix-nak egy mkvextract gui nevű grafikus felülete. Azthiszem külön lehet letölteni. Azzal teljesen egyértelmű a művelet. Kiválasztod a file-t, az alant megjelenő listában kiválasztod, hogy mit akarsz kiszedni, és megnyomod az extract gombot.

[ Szerkesztve ]

(#10113) la_cc válasza vlevi (#10112) üzenetére


la_cc
addikt

Nagyon szépen köszönöm! :DD

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#10114) titus26 válasza daniel2121 (#10061) üzenetére


titus26
tag

Hali!

Erről tudtok valamit mondani? Jó, nem jó, megéri az árát, ajánlani valamit helyette méretben hasonlót?

köszi titus26

(#10115) randras83


randras83
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Adott egy Sharp LC-40LE810e, olyan problémába futottam bele,hogy elindítok egy sima divx-es filmet és 1 óra 37 perc után megáll a lejátszás, laptopon minden rendben van. Olyan, mintha a hosszabb divx filmeket nem szeretné a tv.

Ötlet esetleg, szoftverfrissítés?

/LIVE:MADJESUS83/

(#10116) pincehely válasza Tomekk. (#10102) üzenetére


pincehely
addikt

Jelenleg is egy 32"-os Philips lcd előtt ülök.
Nem sokkal nagyobb a 37-es, de a 40 sem.
Olyan 1 méterre ülök tőle, ez sem hatalmas.
Megszokás kérdése.
Megnézem az ajánlataidat!
Köszönöm.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#10117) dh66e válasza randras83 (#10115) üzenetére


dh66e
veterán

Egyértelműen sw hiba.Nem tudom hogy megoldja e a problémádat de mindenképpen frissítsd innen most nézem elég friss a legújabb fw hozzá.[link]

(#10118) titus26 válasza titus26 (#10114) üzenetére


titus26
tag

Lemaradt LG 26LV5500 Erről tudtok valamit mondani? Jó, nem jó, megéri az árát, ajánlani valamit helyette méretben hasonlót?

köszi titus26

(#10119) Zirowe válasza Zirowe (#10107) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Senki?:(

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10120) dh66e válasza Zirowe (#10107) üzenetére


dh66e
veterán

Olvastam róla- talán az mpeg 4 players fórumán-hogy ez másoknál is probléma volt de mintha fw frissítéssel megoldódott volna.

(#10121) Zirowe válasza dh66e (#10120) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm, frissítettem, és mintha megszünt volna. :) :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10122) dh66e válasza Zirowe (#10121) üzenetére


dh66e
veterán

Ez a lényeg. :)

(#10123) pr0bi


pr0bi
senior tag

Megvan az új tv , Sony Bravia 40EX500 -ra esett a választás, mint kifutó modell egész jó áron sikerült hozzájutnom egy áruházban (bontatlanul 130k) de nem ez volt a döntő. Mindenképpen sony-t szerettem volna, 3D (nem érdekel ) és lcd edge led (ismert okokból) alapból kiesett a samsungal (C650) egyetemben. Mint tudjuk mkv lejátszás talán hiányozhat a felhozatalból de egy igen egyszerű művelettel pár perc(!) alatt megoldható a dolog minőségromlás és kódolás nélkül mkv2vob segítségével le is írom hogyan(letesztelve):

- mivel a tv gond nélkül lejátszik AVCHD forrásból származó m2ts filet ezért egy egyszerü konténer cserével + AVCHD USB (vagy HDD) filestruktúrával két kattintással elvégezhető a dolog ( gép sebességétől függően kb. 5-10 perces művelet ). Sima m2ts átalakítással NEM működik! :)

(#10124) Tanya- válasza pr0bi (#10123) üzenetére


Tanya-
tag

Melyik áruházban vetted?

(#10125) flash-


flash-
veterán

sziasztok
tudnatok vmi tampontot adni hogy milyen igenyekhez mely markat valasszam ha lcd v led tvt akarok venni?legfontosabb h usbrol jol jatsza le az mkv-t avit
vagy tokmindegy hogy melyik nagy markat vegyem?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10126) vlevi válasza flash- (#10125) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, most ezért kapni fogok, de ha a médialejátszás az elsőrendű szempont, akkor Samu. És még az sem százas, csak inkább olyan 95.
Ha viszont hajlandó vagy áldozni még 10-15 ezret egy médialejátszóra, akkor szabad a választás.

(#10127) Cyno


Cyno
tag

Először rossz helyre postoltam, szóval ide is bemásolom.

Teljesen tanácstalan vagyok!(persze a jobbik fajtából)

Tudok egy LG 47LW5500 szerezni a Philips 46PFL5605H árában.
Azért hasonlítom pont a Philihez, mert én ezt néztem ki egyébként magunknak(kb. azért mert ebben a kategóriában olcsó ).
A kérdésem az lenne, hogy engem a 3D otthon úgy, ahogy van nem érdekel, érdemes akkor is az LG-t választani?(analóg TV + mkv)
Még annyit érdemes tudni, hogy az LG-re csak egy év gari van.

(#10128) daniel2121 válasza Tanya- (#10124) üzenetére


daniel2121
senior tag

Én is kérdezném melyik volt az a jó áruház.

(#10129) flash- válasza vlevi (#10126) üzenetére


flash-
veterán

amúgy meg mi az elsődleges favorit az lcd tv-knél?

pár éve hatalmas samsung hype volt,valószinű hogy több embert is pénzelhetett a samsung hogy itt reklámozzák...
pedig már akkor sem volt rosszabb a többi márka..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10130) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

Catalyst beállítással van egy kis gondom. HD6850 kártyám van, LG 26LC45 tv és 19"-os samsung 4:3-as LCD monitor társaságában. Kiterjesztem az asztalt a tv-re, elindítom kedvenc szennycsatornámat az asszonynak, /rtl most/ kirakom teljes képernyőre, és ha kattintok az egérrel a monitoron rögtön kilép teljes képernyős módból a tv-n :F
Hydravision beállításaiba még nem folytam bele, nem tudtam külön asztalt beállítani a tv-re egyelőre.

(#10131) CounterBoci válasza flash- (#10129) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Magánvélemény: Én is azt mondtam, hogy samu az Isten, de mikor tv-t vettem Lg lett belőle. Egymás mellé téve szebb képe volt az egy árban lévő samunál, ráadásul samu utánhúzott is.

(#10132) flash- válasza CounterBoci (#10131) üzenetére


flash-
veterán

az orionnak meg szerintem nincs roszabb képe mint a samsungoknak,sok helyen láttam már őket egymás mellé rakva bd forrásról lőtt videóval,és szépek voltak,
pedig nem egy árkategória...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10133) ChiliChili válasza pr0bi (#10123) üzenetére


ChiliChili
tag

Mindenképpen sony-t szerettem volna, 3D (nem érdekel ) és lcd edge led (ismert okokból) alapból kiesett

Mik az ismert okok az edge led-el? Egy olyan paneles készüléket nézem ki, de erről még nem olvastam semmit.

(#10134) BBéci válasza ChiliChili (#10133) üzenetére


BBéci
titán

Itt a remek alkalom, olvasgasd a topikot! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10135) ChiliChili válasza BBéci (#10134) üzenetére


ChiliChili
tag

Oldal szám, év, hónap, egyéb közelítő érték? :p

(#10136) pr0bi válasza ChiliChili (#10133) üzenetére


pr0bi
senior tag

@ daniel2121 , Tanya- - piros madaras áruház (Dunakeszi)

Keresőbe írd be hogy edge led vagy led tv , rengeteg felvetés, tapasztalatcsere volt a témával kapcsolatba.

[ Szerkesztve ]

(#10137) szimszonos


szimszonos
őstag

Végre megjött az új tévém egy LG 42LD550.Nagyon szuper készülék,könnyen kezelhető menü szép éles kép jó hang.Amit viszont nem értek hogy beállítottam a tévécsatornákat 2 féleképpen állította be egyik a "Kábeltévé" csatornái ami elég silány minőségű de minden (53db) fogható a másik a "Kábeles DTV" csatornái ami gyönyörű éles képet produkál kb 40csatornánál de van pár csatorna az pl rtl klub és tv2 csatornánál aminél szétesik,kockásodik a kép meg akadozik a hang ,az M1 meg M2-nél pedig nincs jel.DIGI-nél vagyok és csak sima koax-ról nézem a tévét setbox nélkül.Az a kérdésem miért nincs M1,M2 és miért esik szét a kép? Tv-ben van ahiba vagy a szolgáltatóban?

(#10138) akos_1984


akos_1984
tag

Sziasztok,

Samsung UE32C5000 TV-t neztem ki. Mivel olyan helyre lenne felszerelve a falra, ahova oldalrol is ralatni, ill elotte maszkalok, fontos, hogy a leheto legkevesbe logjon ki.

Ami leginkabb erdekelne, az az, hogy a hetuljan ennek is sullyesztve vannak-e a csatlakozok es a SCART-ra atalakito kabel osszekotve elfer-e ebben a sullyestesben. Ha igen, akkor csak a konzol kb. 1 cantije jonne meg hozza a TV vastagsagahoz.

Amugy mennyire ajanlanatok ezt a TV-t, ha nincs szuksegem semmi extra funciora? TV adas mellett USB-rol, vagy VGA kabelen keresztul notebook-rol neznek filmet.

Vasarlas elott mire erdemes figyelni?

Elore is koszi a segitseget.

(#10139) BBéci válasza akos_1984 (#10138) üzenetére


BBéci
titán

A Samsung topikban a C5000 a legkevésbé ajánlott modell.
Ugye tudod, hogy a 32 colos tévék ideális nézési távolsága 1,3-2 m közötti, attól függően, milyen felbontású film, műsor megy rajta.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10140) akos_1984 válasza BBéci (#10139) üzenetére


akos_1984
tag

Koszi, utana fogok nezni.
3 meter szeles a szoba, igy kb 2-2,5 meterrol lesz nezve a TV.

(#10141) BBéci válasza akos_1984 (#10140) üzenetére


BBéci
titán

2,5 méterről a 32 coloson nem lehet megkülönböztetni a 720-as filmet a 1080-astól. Az emberi szem nem képes rá.

A macska fel van mászva a fára, a farka le van lógva.
Ezt általános iskolai magyartanárom mondogatta.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10142) #75912448 válasza szimszonos (#10137) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kábeles DTV alatt fogod a digitális illetve HD adásokat, ezért szebbek. A kockásodás ill. nincs jel probléma általában kábeles hiba. Első körben nézz szét a csatlakozók-elosztó körül, legyen rendes elosztó, nem ilyen szar műanyag gagyi stb, a csatlakozót sem ár rendesen összeszerelni.

(#10143) Katana28


Katana28
csendes tag

Hello!

Hamarosan eljön a tv vásárlás ideje csak azt nem tudom, hogy milyet vegyek. Eddig 102-107 cm full hd-t akartam. Márkában nem lett volna lényeg csak ne ilyen orion grundig stb... Nagy valószínűséggel ilyen igényekkel nem fér bele a keretbe. Az érdekelne hogy melyiket inkább? Kisebb full hd (81 cm mondjuk) vagy nagyobb ready (102-107)
nagyrészt játékra használnám (x360)

(#10144) Teaway válasza BBéci (#10141) üzenetére


Teaway
veterán

"A macska fel van mászva a fára, a farka le van lógva."

A macska fel van mászva a fára, és el van nyávogva magát.

Nincs itthon csokid??

(#10145) Buda76


Buda76
senior tag

Szépnapot!
Televízió vásárlásán töröm a fejem. 100k körül. A kérdés: LG v. samsung, ha az akkor miér, valamint azon belül melyik. Mire kell odafigyelni, ilyesmi. Samsungok azért tetszenek mert a leírás szerint USB ről képesek filmet lejátszani.

(#10146) Teaway válasza Buda76 (#10145) üzenetére


Teaway
veterán

LG is tud: pl. 32LE5300

Nincs itthon csokid??

(#10147) Buda76 válasza Teaway (#10146) üzenetére


Buda76
senior tag

Csak annyiért már 94es Samsung LE37C530F1WXXH -t kapni. Ez amúgy fullHD-t játszik le? Melyiknek van szebb képe? Sokkal jobb a LED-es?

(#10148) BBéci válasza Buda76 (#10147) üzenetére


BBéci
titán

Semmivel nem jobbak a LED-esek.
Arra vigyázz, hogy az LG-k nem szólaltatják meg a DTS hangot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10149) ChiliChili válasza pr0bi (#10136) üzenetére


ChiliChili
tag

Utána olvastam, az engem érdeklő típusra nem találtam túl sok infót, de úgy általában a Sony-ra sem. Úgy látom, a Samsung és az LG edge led-jére sok a panasz. Megnéztem a készüléket és mellette még több Sam és LG-t illetve Panasonicot és Philipset is, de egyik sem volt igazán meggyőző és elrettentő sem, bár csak a hasonló árú tévéket néztem. Még megyek egy kört. Samsungnál melyik a hasonló kategória a Sony KDL-40EX720/37EX720-hoz képest?

(#10150) Jakuu válasza Buda76 (#10145) üzenetére


Jakuu
őstag

A ket legjobb abban a kategoriaban a Samsung LE32C650 illetve az LG 32LD750.

Mondjuk az LG 42LD750 is 125 korul van es azert az a +25-ert boven megeri, mivel a nem 81 hanem 107 centis.

Amugy mindketto kepes USBrol lejatszani, annyival tud kevesebbet az LG beepitett lejatszoja, hogy DTS-t nem tud, de annak az atkonvertalasa egyszeru nagyon kb 1 perc az egesz muvelet. Amugy meg keves olyan PC-s anyaggal fogsz talalkozni ami DTS hanggal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.