Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10151) BBéci válasza Jakuu (#10150) üzenetére


BBéci
titán

A neten fellelhető mkv filmek többsége DTS hangú.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10152) Jakuu válasza BBéci (#10151) üzenetére


Jakuu
őstag

Meg a holdon

(#10153) BBéci válasza Jakuu (#10152) üzenetére


BBéci
titán

Ez mire volt jó? Kötekedni van kedved?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10154) Jakuu válasza BBéci (#10153) üzenetére


Jakuu
őstag

Csak a te kedvedert most neztem meg 40 db kulonbozo anime, film es egyeb mkv-s mediaanyagot, egy azaz egy DTS nem volt kozte.
Ellenben volt Vorbis, mp3, LC-AAC,AC3,A_AC3 es sorolhatnam.
Amugy nem kotekedes csak kiigazitas, hogy tisztaban legyel a dolgokkal.

(#10155) dh66e válasza Jakuu (#10154) üzenetére


dh66e
veterán

Attól függ hogy melyik hangsávot nézitek pl.egy.mkv filmnél.
Az eredeti hangsáv idegennyelvű filmeknél túlnyomó részt DTS.A második hangsáv-ez általában a magyar-szokott lenni AC3(DD) .Ellenben van magyar DTS is idegennyelvű filmeknél,de azok általában a komolyabb .mkv-nál fordul elő.

(#10156) BBéci válasza dh66e (#10155) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan erről van szó, a BD filmek többségének eredeti hangsávja DTS-HD Master Audio. Szinkronnal nem foglalkozom.
2 db másfél terás merevlemezemen, (sürgősen vennem kell egy harmadikat) a filmek 70 %-a valamilyen DTS hangsávval rendelkezik.
Haveromnak 2 szerverházban összesen 32 db 2 terás vinyón vannak filmjei, legalább a háromnegyede DTS-es.
Ha választhatok, csak olyat szerzek be, mert az szól igazán jól.

A Made in Hungária eredeti magyar DTS-HD MA hangja eszméletlenül jó.
A Valkirye BD [link] remek példa, az eredeti DTS-HD MA brutálisan szól, mellette a Dolbyk egy kalap szamócát sem érnek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10157) pr0bi válasza BBéci (#10148) üzenetére


pr0bi
senior tag

Sony se boldogult vele.

(#10158) pr0bi válasza ChiliChili (#10149) üzenetére


pr0bi
senior tag

Úgy általában az edge ledre írják azt, hogy szemmel láthatóan semmi különbség nincs (sőt valamelyik egyenesen rosszabb ) egy hasoló kategóriás ccfl lcd-hez képest és nem éri meg azt a plusz pár tízezer forintot, egyedül esztétikai okokból jobb a led ha a falra felakasztod. Viszont ahogy láttam a trend egyre inkább ezek felé húz így még talán érdemes beruházni egy jobbfajta lcd-re, sokat lehet spórólni rajta. Ha nem tudtam volna ex500-at venni akkor tuti ez lett volna amit írtál viszont a 3D nélküli változat (EX710). Samsungot annyira nem ismerem csak annyit tudok, hogy a C650 utódjáról van szó.

(#10159) pr0bi válasza BBéci (#10156) üzenetére


pr0bi
senior tag

És milyen hangrendszeren hallgatod a dts-hd ma -t ?:)

(#10160) Jakuu válasza dh66e (#10155) üzenetére


Jakuu
őstag

Persze,persze, a fellelheto mkv-s filmek kb 5-10% DTS.
Raadasul a matroska egy container file, nincs is olyan hogy eredeti mkv hangsav, mivel egy konverziorol beszelunk, altalaban DVD vagy BD-t konvertalnak at bele, de inkabb DVD-t, mert meg mindig nem annyira elterjedt a BD.
Mivel anime es film gyujto vagyok tovabb chekkoltam, az itthon fellelheto sok-sok tera archivumban mennyi a DTS-es mkv, kb 200-bol egy volt az arany.

[ Szerkesztve ]

(#10161) #75912448 válasza BBéci (#10156) üzenetére


#75912448
törölt tag

Én a napokban vettem a harmadikat :-) Az összes filmemen DTS vagy DTS-HD MA hang van, amelyiken nincs, az azért van, mert Dolby TrueHD-s :-) Jelenleg ettől fogtam padlót, mármint a hangjától: War of the Worlds

[ Szerkesztve ]

(#10162) #75912448 válasza Jakuu (#10160) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, hát a gyerekfilmeknél tényleg tök mindegy, hogy dts vagy sem.

(#10163) pr0bi válasza Jakuu (#10160) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nem tudom melyik világban élsz de én eddig csak BD konverziót láttam mkv-ba. Egyébként a külföldön hivatalosan megjelent filmek 85%-át manapság ANGOL dts-hd ma formátum uralja köszönhetően a technológiának. A hazai kiadványokról meg ne is beszéljünk elég csak a piacot megnézni hol tart....

[ Szerkesztve ]

(#10164) Jakuu válasza #75912448 (#10162) üzenetére


Jakuu
őstag

Na igen es ez valoszinuleg egy netrol letoltheto mkv file es nem egy BD

Ui:
Pr0bi szinte kizarolag kulfoldi kiadvanyom van, tehat nem kell ez a te hol elsz duma.
Most mar atleptunk az eredeti mkv hang formatumrol, ami ugye egy maszlag, a konverzio mivoltara magyarazkodas teren.

Na de ez nem is ide tartozik eleg off dolog, csak butasag az egesz, igy nem kivanok tobb hozzaszolast ez iranyban megejteni, a lenyeg, hogy nem csak Samsung keszulek van a vilagon mint egyesek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#10165) #75912448 válasza Jakuu (#10164) üzenetére


#75912448
törölt tag

MKV fájlokban nincs HD hang. De ha nem anime, hanem "rendes" filmekről beszélünk, azokon is legalább 80% dts. Nem is értem miről beszélsz, de ezt totál OFF, beszélni sincs értelme róla.

(#10166) szimszonos


szimszonos
őstag

Ne járassátok már le magatokat srácok,BBéci-nek igaza van a újabb filmek 85%-a DTS kódolású.Napi szinten torrentezek tudom most néztem meg az egyik oldalon 557 mkv filmből "csak" 421 volt DTS.Erről ennyit,aki hd minőségben akar filmezni tévén előbb-utóbb kevés lesz a tévé beépített médialejátszó.

(#10167) pr0bi válasza Jakuu (#10164) üzenetére


pr0bi
senior tag

Arra írtam, hogy szerinted inkább dvd-t konvertálnak matroska konténerbe mint bluray-t, de hagyjuk is.

[ Szerkesztve ]

(#10168) BBéci válasza pr0bi (#10159) üzenetére


BBéci
titán

Olyan hangrendszeren, ami alkalmas a megszólaltatására. :K
Mind technikailag, mind minőségileg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10169) Katana28


Katana28
csendes tag

én szándékosan nem kapok választ vagy ilyen okosat kérdezek? csak mert a 2. eset hogy ez van...

(#10170) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Az alábbi képen látható LG LCD TV-nek mi a pontos típusa ? Valaki nem ismeri ? Ajándékba kaptam csak a tv-t és a hátulján nincs rajta a típusa sajnos.

This is the way

(#10171) pr0bi válasza RaZroX (#10170) üzenetére


pr0bi
senior tag

32LC41 , elég jó ár/érték arányú tv , nekem is ilyen volt :P

(#10172) pr0bi válasza BBéci (#10168) üzenetére


pr0bi
senior tag

Kicsit (jóval) részletesebben gondoltam de mindegy :)

(#10173) RaZroX válasza pr0bi (#10171) üzenetére


RaZroX
addikt

Köszönöm! :R

This is the way

(#10174) trippla


trippla
tag

37"-os tv-t szeretnék vásárolni
Van rá 150-200 ezer Ft-om. Elsősorban a Samsungok felé hajlanék, de a többi márkát nem nagyon ismerem. Elsősorban hd-s lejátszáshoz kellene winyóról és 5.1-es optikai kimenet, hogy házimozin legyen a hang.
Én a Samsung C6000 és D5000-ret néztem, de sokan panaszkodnak a felhősödésre és a bevilágításra. Sajnos még élőben ezeket nem tudtam megvizsgálni, de a bevilágítást nagyon utálom. Egy felső kategóriás lcd tv tudja produkálni a led lcd képminőségét? A vastagság nem érdekel, csak a kép minősége.

(#10175) nightshadow válasza trippla (#10174) üzenetére


nightshadow
veterán

37"-es helyett a 40"-es méretet érdemesebb venni, mert a Samsung 37"-es méretben nem gyárt panelt. Hagyományos LCD-ék közül a C650-et lehet érdemes megnézni, ha még lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#10176) torma1981 válasza nightshadow (#10175) üzenetére


torma1981
veterán

Még több webáruházban lehet kapni C650-est.

(#10177) trippla válasza nightshadow (#10175) üzenetére


trippla
tag

Már több helyen hallottam, hogy csak 40"-tól gyárt a Samsung panelt. A felett már biztosan Samsung panelest kapok, vagy azoknál is van más gyártótól? A más gyártó által készített panel nem olyan jó, mint a Samsung?

(#10178) BBéci válasza trippla (#10177) üzenetére


BBéci
titán

A nagyobb méretű tévékben is előfordulhat bármilyen panel.
Valóban a Samsung a legjobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10179) nightshadow válasza trippla (#10177) üzenetére


nightshadow
veterán

Többféle panelt használnak egy adott méretben (általában Samsung, AUO, CMO), csak mivel 37”-ben nincs Samsung panel, így ebben a méretben 100%, hogy nem azt kapsz. A többi méretnél meg legalább az esélye megvan, hogy kifogsz egy Samsung panelest.

(#10180) ChiliChili válasza pr0bi (#10158) üzenetére


ChiliChili
tag

Holnap meg tudom nézni a 40EX500-at a 40EX720 mellett, talán estére okosabb leszek.

Nyugtassatok meg, hogy ez elírás, miszerint a 40EX500:
Digitális földfelszíni hangolóegység (MPEG 2) IGEN (DVB-T)

Ez inkább MPG4 lesz, nem?

(#10181) BBéci válasza ChiliChili (#10180) üzenetére


BBéci
titán

A 720 sokkal jobb tévé, erről fogsz meggyőződni. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10182) ChiliChili válasza BBéci (#10181) üzenetére


ChiliChili
tag

Itt nem ez az általános vélemény, mégpedig az edge led panel miatt, de majd kiderül.

Azt vettem észre, hogy a Quicktime formátumot egyik TV gyártó sem igazán szereti támogatni, gondolom licensz okai vannak. Érdekes, ebből még apple tv lesz.

(#10183) BBéci válasza ChiliChili (#10182) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem sem igazán jók a LED háttérvilágítású tévék, a FULLosok is felhősödnek, de ettől függetlenül, a 7xx Sonyk nagyon jól sikerültek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10184) kerelo


kerelo
senior tag

sziasztok,Segítséget szeretnék kérni.Milyen LCD Tv-t vegyek130- 150 000ft-ig?min 40 col vagy nagyobb lenne a cél.a lehető legjobb választás érdekelne ha lehet a bolt megjelölésével,és az alsó és a felső árra is kérnék lehetőséget.Tv-nek lenne használva monitorom van.Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10185) kerelo


kerelo
senior tag

KB 5 méterről lenne nézve a tv,és jó lenne ha min 2db hdmi is lenne.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10186) kerelo


kerelo
senior tag

Légyszi segítsetek :R 47 colban ezeket nézegettem :
LG 47LD450[link] LG 47LD465[link] Samsung LE-46C530[link] ezek közül melyik a legjobb választás?Sajnos úgy látom hogy egyik sem ledes,és nem találom a leírásban hogy 100Mhz-es e.150-ért lehet kapni valahol 47 col full hd led,100mhz tv-ét? 42 coll.LG 42LK530[link] sajnos csak ezt találtam 42 coll ban 100mhz és led változatban.esetleg ennél van jobb választás?Mi a fontosabb a 47 col ,de nincs 100mhz,és led, vagy 42 coll és van led és 100mhz.Kb 5 méterröl nézném a tv-t.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10187) kerelo válasza BBéci (#10183) üzenetére


kerelo
senior tag

Légyszi segítsetek 47 colban ezeket nézegettem :
LG 47LD450[link] LG 47LD465[link] Samsung LE-46C530[link] ezek közül melyik a legjobb választás?Sajnos úgy látom hogy egyik sem ledes,és nem találom a leírásban hogy 100Mhz-es e.150-ért lehet kapni valahol 47 col full hd led,100mhz tv-ét? 42 coll.LG 42LK530[link] sajnos csak ezt találtam 42 coll ban 100mhz és led változatban.esetleg ennél van jobb választás?Mi a fontosabb a 47 col ,de nincs 100mhz,és led, vagy 42 coll és van led és 100mhz.Kb 5 méterröl nézném a tv-t.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10188) kerelo válasza pr0bi (#10163) üzenetére


kerelo
senior tag

sürgős lenne :R

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10189) kerelo válasza nightshadow (#10179) üzenetére


kerelo
senior tag

:R

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10190) #75912448 válasza kerelo (#10187) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kis fogalomzavarban szenvedsz, nem 100MHz, hanem 100Hz ;) Az említett 47-esek 50Hz-esek, nem igazán ajánlottak. A legolcsóbb 46-os, ami 100Hz és még megéri pénzt kiadni érte az a Samsung LE46C650 , még van raktáron. Nem LED-es, de ez nem hátrány.

Az LG 42LK530 pedig az LG új szériás belpő 100Hz-es TV-je. 5 méterre maradj inkább a min 46"-nál, de az 150-ből nem fog kijönni 100Hz-cel. Bár én 5 méterről 50" körül keresnék a plazma topikban :-)

[ Szerkesztve ]

(#10191) kerelo


kerelo
senior tag

Köszönöm a választ akkor egyszerű lenne a kérdésem,melyik a legolcsóbb 112cm-es fulHD 100Hz-s tv ami a legjobb választás?előre is köszönöm a segítséget!

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10192) #75912448 válasza kerelo (#10191) üzenetére


#75912448
törölt tag

A legolcsóbb? Talán ez: LG 47LD750

Vagy az előbb linkeltem a C650-et.

(#10193) kerelo válasza #75912448 (#10192) üzenetére


kerelo
senior tag

köszönöm ez már nem rossz ár.az lg lesz azt hiszem

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10194) Taky


Taky
senior tag

Sziasztok!

Végre megérkezett a tv, végül Samsung LE40C650 lett belőle. Úgy érzem nem döntöttem rosszul.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :K :R
Ha ezzel a típussal kapcsolatban bárkinek kérdése merülne fel, nyugodtan tegye fel nekem, megpróbálok rá válaszolni! :)

Üdv!
Taky

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#10195) todie


todie
tag

sziasztok!

lcd tv-t kellene vennunk, mert anyosek crt-je beadta az unalmast, de nem tv-k teren a plazmakat ismerem csak.
amire szukseg volna: usb csatlakozo, eleg a hd-ready (hd tartalom nem lesz rajta nezve soha)
legyen jo sd tartalom megjelenites teren.
kepatlo minimum 37"
es alljon meg az egesz maximum szazbol.
kerlek segitsetek!

elore is koszonom.

(#10196) vlevi


vlevi
nagyúr

Van még 37, 40"-os LCD TV, ami csak HD Ready? Ha van is, szerintem kerülendő, mert annyira alsókategóriás készülék lehet, hogy ihaj :)
Plazmából van 42"-s HD Ready, 100 körüli áron.

(#10197) todie válasza vlevi (#10196) üzenetére


todie
tag

plazma semmikepp. nem nekik valo.

(#10198) zzola


zzola
félisten

Üdv!
Napok óta olvasgatom ezt a topicot, de nem leltem válaszra. Egy készüléket szeretnék vásárolni, pár paraméternek kellene megfelelnie, valaki ki tudna segíteni egy válasszal?

Amit szeretnék:
ár: max. 150k
méret: 40" vagy 42"
full HD-s filmeket tisztességesen megjelenítse
2 HDMI legyen rajta TV-nek meg lejátszónak

Ezekkel a paraméterekkel létezik bestbuy?

Köszönöm!

Lényegében a képminőség lenne a legfontosabb...

[ Szerkesztve ]

(#10199) #88471552


#88471552
törölt tag

Üdv!
Én is döntés előtt állok még mindig.:(

2 alternatívám maradt

1 Samsung Le46C650(2010-es model képcsöves megvilágítás)
Magasabb kontraszt és szebb fekete.

2 LG42 LW5500 (2011-es model ledes local dimminges)
szinte fehősödés mentes led tv,3d (7 szemüveggel)

(#10200) nightshadow válasza zzola (#10198) üzenetére


nightshadow
veterán

Létezik: C650 [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.