Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10901) eisento válasza zzola (#10900) üzenetére


eisento
addikt

es nem kizart hogy utso darab es kiallitott modell amiben van par uzemora xD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10902) zzola válasza eisento (#10901) üzenetére


zzola
félisten

:DDD

Samsung UE40D5003

Erről van valakinek valami infója?

LED 5003 Series TV

(#10903) Jakuu válasza zzola (#10900) üzenetére


Jakuu
őstag

De az LE46C650 vagy az LE60C650 mar jo annyiert. :D

(#10904) CragON válasza zzola (#10902) üzenetére


CragON
aktív tag

nem sok, de jó db-nak néz ki.

(#10905) laci06 válasza zzola (#10902) üzenetére


laci06
senior tag

Nézzél utána UE40D5000 alatt... Szerintem ugyanaz, max a káva máshogy néz ki... Ezt a Samu sokszor eljátsza... Ha úgy sincsen semmi, akkor UE40D5500, az ha jól tudom ugyanaz, mint a D5000, csak van plusz smart tv vagy mi a kutyafene...:) Ha nem igy van, majd javitanak...:)

(#10906) zzola válasza Jakuu (#10903) üzenetére


zzola
félisten

LE40C650

(#10907) zzola válasza laci06 (#10905) üzenetére


zzola
félisten

Euronics árulja, de gyártó oldalán nem található....

(#10908) Mlnr To'm válasza michael22 (#10899) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Esetleg upc direct philips 8111-es beltérivel?
Nekem ugyanis volt gondom az és egy 42ld450-es társaságával. Valahogy a 2 nem fér össze és folyton eldobja a hdmi a képet.

(#10909) michael22 válasza Mlnr To'm (#10908) üzenetére


michael22
csendes tag

Igen philips beltéri.
Félek, hogy a tv a rossz,de akkor számitügépre kötve is ugyanezt kellene csinálnia, de ott nincs ilyen.
És emiatt kérem a tanácsokat, mert ha a tv-, rossz akkor még holnapig kicserélik, uténa szervizes.

michael22 felhasználónak 15 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10910) Mlnr To'm válasza michael22 (#10909) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Nekem nem jött rendbe, nem találtam rá megoldást ezért is cseréltem le a tv-met.
Elvileg scart-on működik, de ugye az nem hd-s.

(#10911) nightshadow válasza zzola (#10888) üzenetére


nightshadow
veterán

Köszi. Visszább írtad, de semmi teszt, semmi tapasztalat alapján ki venné meg?

Azért írtam, mert jelenleg árban és tudásban ez az egyetlen alternatívája a C650-nek, szerintem nincs más.

(#10912) 7


7
addikt

Töröltem a ma született offokat. Ha valakiknek egymást ölni támad kedvük, azt legyenek szívesek a Ring topicban megtenni.

(#10913) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!
Melyik 26"-os TV-nek a legjobb a képe, ha kizárólag SD adást néznék rajta kb. 2m-ről?
:R

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#10914) kerelo


kerelo
senior tag

sziasztok.segítséget szeretnék kérni. melyik tv a jobb minőségű ,ártól függetlenül ? Sony KDL-40EX500,vagy a Samsung LE-40C530 ?Elsősorban a képminőségre lennék a kíváncsi,és az usb-ről való lejátszási képességekre.Előre is köszönöm a segítséget. :R

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10915) laci06


laci06
senior tag

(#10916) nightshadow válasza kerelo (#10914) üzenetére


nightshadow
veterán

Az EX500-nak jobb a képe, mivel az 100Hz-es, a C530 viszont 50Hz-es. USB-ről való lejátszás esetén fordított a helyzet, mivel a Sony nem játszik le mkv-kat, ezért ehhez mindenképp kell külön mediaplayer.

[ Szerkesztve ]

(#10917) dh66e válasza laci06 (#10897) üzenetére


dh66e
veterán

Itt van egy Ph-s teszt a Sharp LC- 40LE810E készülékről.[link]
Az LX széria szinte ugyanez némi plusz opcióval.A fogyasztása tényleg ott van és a feketéje is rendben van.Tv adás nem a legjobb rajta de HD cuccokhoz nagyon jó választás bár a kijelzője aggasztó lehet ha besüt a nap.2010 modell.3év teljes körű garival.Ennyiért simán jó.SW frissítés is van hozzá folyamatosan-persze ki tudja meddig.
Az idei(D6000) samut nem ismerem, de a tavalyi"C" az egy kalap......volt.

[ Szerkesztve ]

(#10918) pr0bi


pr0bi
senior tag

Sony Bravia 40EX500 kalibrált és bemért (Konica-Minolta CS-200) beállítások főleg BD filmnézéshez. Kipróbáltam, a látvány télleg nem rossz!

Backlight: 5
Picture: 90
Brightness:54
Color: 45 to 48 (anything above will create unatural flesh tones)
Hue: 0
NR: 0ff
MNR: 0ff
Motion Flow: Standard/High
Cine Motion: Auto 2

Advanced Settings:
ACE: Off
BC: Off
Gamma: -1
CW: Off
LC: Off
Temp: Warm 2
Sharpness: min

WB:
RG: -20
GG: -4
BG:0
RB:-3
GB:0
BB:-3

(#10919) kerelo válasza pr0bi (#10918) üzenetére


kerelo
senior tag

köszönöm a segítséget,akkor ezt a beállítást használom a sima kábel tévézéshez is

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10920) kerelo válasza pr0bi (#10918) üzenetére


kerelo
senior tag

mi az a bd filmezés? :R

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10921) Daffni2 válasza kerelo (#10920) üzenetére


Daffni2
addikt

Blu-ray Disc

"Aki ad,az nyer"

(#10922) pr0bi válasza kerelo (#10920) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ahogy előttem megválaszolták :) Kábeltévéhez szerintem a General-standard sémát használd ill. állítsd be az általad legjobbnak vélt képhez. General-Customba mehet az elöző!

(#10923) Rick4


Rick4
félisten

Na, reggel 6-kor már ott voltam az euronics-nál vettem is egy ilyen Lg 55LD650-es tévét... Holnap itt lesz, mert nem volt akkor a kocsi, amibe befért volna... Ha jelent valamit, egy 7 hónapos Samsung PS50C530-as plazmát cserélek le, majd beszámolok mi a kettő között a különbség.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10924) ittakary válasza Rick4 (#10923) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mennyi volt az annyi? :)

Mi most egy PS50C550-et készülünk venni (illetve ez az egyik kiszemelt), gondolom van valamennyi közük egymáshoz a te előződdel. Vélemény róla?

[ Szerkesztve ]

(#10925) laci06 válasza ittakary (#10924) üzenetére


laci06
senior tag

200k-ért vesztegetik azt...:)

(#10926) zzola


zzola
félisten

újra!

Philips 42PFL4606H-ról van valami info? Specifikációt megtaláltam, de tesztet nem...

(#10927) Sanyabá válasza pr0bi (#10918) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nekem is Bravia-m van ,de nekem mások a paramétereim. De ugye mindenkinek más és más beállítás jön be.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10928) BBéci válasza Sanyabá (#10927) üzenetére


BBéci
titán

Igazad is van, meg nem is.
A színhűséghez 6500 kelvin, 2,2-es gamma szükséges, ha ezektől eltérsz, az valóban ízlés dolga.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10929) Rick4 válasza ittakary (#10924) üzenetére


Rick4
félisten

200 volt, ma épp 380 helyett, szerintem ennyiért vétek lett volna kihagyni. Nekem nem jött be a plazma. Még ha azt is mondom, hogy a kép szép, a mozgásmegjelenítés egy gyalázat, a széle vibrál, vízszintesen elmossa a feliratokat, a feliratok, csatornalogók pár perc után már ott maradnak, a csatornaváltások közötti fekete képernyőn simán látszik. Sőt, ha reggel nézem a tv2-t, ahol folyamatosan ki van írva az idő, aztán kikapcsolom, este még látom, mikor kapcsoltam ki, ugyanis ott marad benne. Senki ne mondja, hogy akár egy feliratos filmnél nem marad ott egy folt se a felirat után.. Akkor, mikor vettem, a plazmás topicban a tudorok állították, hogy annyiért egész jó, egy belépőmodell, de azt hiszem, félreértettem valamit. Nekem egy belépőmodell és egy csúcsmodell között nem az az eltérés, hogy az egyiken ott a paca, a másikon meg nem, hanem az egyiknek megy a surround, meg a wifis net tévé, a másiknak meg nem, alap paraméterekben egyezniük kell, extrákban lehet eltérés. Pedig flottul be is lett járatva, kímélve volt, mégse jön be. Ez van. Majd holnaptól mondom ez milyen, akár fényképet is dobok fel a kettőről egyszerre..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10930) Sanyabá válasza BBéci (#10928) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nincs BD lejátszóm :B hát ezért nem jó a beállításom. :DDD

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10931) zsozsi67


zsozsi67
csendes tag

Sziasztok,
TV vásárlás elött vagyok, szeretnék tanácsot kérni.
Már sok mindent elolvastam, de lehet hogy pont ezért nem könnyű a döntés.
Még mindig bizonytalan vagyok, pillanatnyilag két típus közül szeretnék választani:

LG 37LV5500 (sajnos 40"-ost nem gyártanak)
Samsung UE40D5500

Szerintetek e kettő közül melyik a jobb választás?
Esetle ha néhány szóban az indokokat is leírná valaki, megköszönném.

Köszönöm,
Zsolt

(#10932) Champipi válasza Rick4 (#10929) üzenetére


Champipi
senior tag

Kössz a hozzászólást, mert amikor bbéci meg dmfan arcok elkezdik oltani a népet ellentmondást nem tűrő agresszivitással, hogy vigyük a panasonic 50c3-at, akkor bennem is mindig felmerül a gyanú, hogy ha olyan jó lenne az a plazma, akkor nem kéne ilyen agresszívan nyomatni, mert az emberek maguktól is vennék.

Amúgy ma voltam szarturnban tv-ket nézegetni, semmi különbséget nem láttam plazma és lcd közt, azon kívül, hogy a plazma kicsivel olcsóbbért kicsivel nagyobbat ad.

[ Szerkesztve ]

(#10933) zzola


zzola
félisten

Segítséget szeretnék kérni!
Rendeltem egy Philips 42PFL4606H készüléket, de nem figyeltem oda, és ez a készülék nem tudja a 24p funkciót/üzemmódot, lemondtam. Találtam 3 TV-t, amik Pécsett elérhetőek:

Philips 40PFL5606H ~170k
LG 42LE5300 ~160k
LG 42LK530 ~135k

Fenti típusok közül kell(ene) választanom, ezek elérhetőek gyári garanciával!
Kipróbálni egyiket sem tudom, így várom a javaslatokat. Nem ragaszkodom a legdrágábbhoz, viszont az LG 42LK530 meg túl olcsónak tűnik...
100Hz és 24p mindenképpen kell, ezeket mindhárom készülék támogatja!
Köszönöm!

(#10934) dh66e válasza Rick4 (#10929) üzenetére


dh66e
veterán

Jól van akkor nem nekem van rossz szemem-nemrég Bécinek megírtam a fenntartásaimat.Ez persze nem azt jelenti hogy minden plazma ilyen,de minden naiv embernek szórni itt az igét a plazmáról általánosítva hogy is mondjam hiteltelenné teszi az embert.Na ja kapsz belőle nagyobbat szarabb minőségben.Köszi hogy megírtad amiről másoknak fogalmuk sincsen.

(#10935) eisento válasza zzola (#10933) üzenetére


eisento
addikt

menj be az ottani mediamarktban hatha van 42lk530 nalunk itt a szolnoki mediamarktban van nagyon szep kepe van en ha minden igaz ezt fogom valasztani csak meg varok egy ajanlatot ha ott nem lesz semmi erdemleges rendelem is megfele a 42lk530-at :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10936) xrvman válasza Rick4 (#10929) üzenetére


xrvman
őstag

Szia!
Kíváncsian várom mit tud a tv. pl .mkv le tudja játszani?
Euronicsben csak ma volt az az akció?

Ugyanis én is szeretnék venni egy 55" körüli TV venni. Samsungot gondoltam, de ha ez 380e helyett 200e akkor sztem is megéri, feltéve ha tud DLNA-t és le tudja játszani az MKV fájlokat.

Van egy NAS és arra gondoltam nem kell olyan túl okos TV, elmegy a butább, de ugyanakkor jó kijelzőjű, és a különbözetből inkább egy média lejátszót veszek és az fog a NASról lejátszani filmeket.
Szerintetek milyen TV-t érdemes venni? LCD szeretnék mindenképpen, mert elsősorban film, de nagyrészt konzol, ill néha PC is menne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#10937) kerelo


kerelo
senior tag

megvettem a Sony KDL-40EX500 :K eddig nagyon tetszik.légyszi leírnátok a fent leírt beállításokat magyar nyelven is?nekem magyar nyelvre van állítva a menű,és így nem tudom felhasználni az álltalatok leírt segítséget.előre is köszönöm szépen :R

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#10938) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok.
Erről a tévéről vmi infót tudna mondani valaki?
kb milyen minőséget képvisel stb.
most egy panám van de már érik a cseréje.

(#10939) nightshadow válasza csonti07 (#10938) üzenetére


nightshadow
veterán

Az elég régi típus kb. 2008-2009-es lehet, ha nem régebbi. Valahol nekem meg is van az a JVC katalógus, amiben ez benne van. S utána rá 1-2 évre 2010-ben a JVC magyarországi fióktelepe megszüntette az LCD vizuális termék kategória forgalmazását. [link] Tehát mindenképp felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#10940) csonti07 válasza nightshadow (#10939) üzenetére


csonti07
tag

okkés:D
egybként mi a best/buy (ha van ilyen) most a 200 alatti kategóriában, maradjak a sony/pana vonálnál vagy esetleg másban érdemes gondolkodni?

[ Szerkesztve ]

(#10941) nightshadow válasza csonti07 (#10940) üzenetére


nightshadow
veterán

Jelenleg szerintem nem nagyon van best buy, mert a 2011-es tévék még elég drágák. Samsungból a 6-os sorozatot érdemes nézni, Sonyból pedig az EX720-at (mert 100Hz-sek). Ezek még 200k fölött vannak jelenleg. Év végére fognak talán lemenni az árak, ha addig nem dől be a világgazdaság. Panasonicból meg szerintem csak plazmát szabad venni.

[ Szerkesztve ]

(#10942) BBéci válasza dh66e (#10934) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanarról a Samsung C530 típusról Dorian teljesen ellenkező véleményt írt, egyik ismerősöm, aki a tanácsom alapján vett ilyet, szintén elégedett. Ezért megkockáztatom, hogy Rick kifogott egy selejtes példányt, ami alapján hiba lenne általánosítani.

Szerinted én miért kedvelem kevésbé az LCD tévéket, mint a másik technológiát? Mazochista lennék, direkt kitolok magammal, amikor visszautasítom a tesztelésre felkínált csúcs Philipset?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10943) csonti07 válasza nightshadow (#10941) üzenetére


csonti07
tag

értem.
akkor még várok:D
egybként ezt a plazma vagy lcd dolgot még döntöttem el sajnos,
most pana lcd-m van de vhogy feketéivel nem vagyok kibékülve, ha rendes forrás van mögötte akkor tényleg szép képe van csak az a fránya fekete, ezért hajlok inkább a plazma felé csak ugye annak is vannak hátrányai.

(#10944) szimszonos


szimszonos
őstag

Hagyjátok már a plazma istenítését mert semmi értelme.Erre már maguk a gyártó cégek is rájöttek már lassan olcsóbb mint 5éve egy crt tévé.Nem véletlenül mert a végét járja a tecnológia egyedül a pana lát benne fantáziát de hát azok a neoplazmák tükröződésmentes bevonattal gyengébb tudással is drágábbak mint egy 3D full kategóriás led.Az LG meg a Samsung is 1-2 új modellel jelentkezett ami a kutyának se kell.Még egy fullos lcd is többet ér szerintem,én nem analóg tévéadásra meg divx filmezésre vettem elsősorban a tévémet mert a plazma semmi másban nem jobb.

(#10945) BBéci válasza szimszonos (#10944) üzenetére


BBéci
titán

Óriási tévedésben vagy, évek óta növekszik az eladott plazmatévék száma. A gyártók is meglepődtek, alighanem a 3D okozza, ami szerintem a legtöbb LCD-n élvezhetetlen.
Az, hogy a végét járja, a Te véleményed, a tények mást mutatnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10946) eisento válasza BBéci (#10945) üzenetére


eisento
addikt

link van a tenyekrol? :DDD vagy honnan van az info? :DD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10947) Daywalker válasza BBéci (#10945) üzenetére


Daywalker
addikt

Egyetértek. Plazmán élvezhetőbb az aktív szemüveges 3D. Szerintem is erőre kapott a plazma az utóbbi időben, nem hinném, hogy lehúznák a rolót. A Pana csak plazmát tol szinte, hiába vannak saját LCD-i, évek óta minden a plazma körül forog. Ha annyira nem menne neki, már rég a kukában végezte volna a projekt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10948) szimszonos válasza BBéci (#10945) üzenetére


szimszonos
őstag

Hol olvastad ezt a marhaságot már neharagudj mikor a boltok polcain ahol a plazmák álltak konganak az ürességtől.A 3D plazmát meg hagyjuk már mert LG-ben még nem láttam egy boltban sem a Samsung meg a Panasonicnak is szinte csak rendelésre hoznak mert a boltokban nem viszik csak mutatóban van egy-egy darab de az is hónapokig ott áll mire leértékelik és úgy esetleg valaki elviszi.Ha annyira növekszik a kereslet akkor miért állt le több nagy cég a gyártásával?A japánoknál is miért csak a panasonic gyártja a toshiba meg a sharp még csak az idejét sem vesztegeti rá.

(#10949) szimszonos válasza Daywalker (#10947) üzenetére


szimszonos
őstag

A pana meg nem véletlenül nyomja a plazmát mert rajta kívül már senki nem erőlteti a másik meg hogy az lcd meg led-es készülékek piacán esélye sincs árak és minőség terén sem.A pana lcd készülékek az egyik legszarabbak és irreálisan drágák.A plazmájuk mindig jó volt de ez édes-kevés ráadásul nem a közép-európai piacot fogja meghódítani a 400-500ezer ft-os plazma tévéjével mert egy komolyabb 3D-ben ott mozog az ára.

(#10950) Daywalker válasza szimszonos (#10948) üzenetére


Daywalker
addikt

A Sharp talán azért, mert 1980 óta foglalkoznak LCD-vel, és rengeteg dolog az ő nevükhöz kötődik, tehát történelmi okai is vannak.

Egy időben a plazma mellett nagyon elhúzott az LCD (fogyasztás, melegedés, méret, ár stb), akkor pedig úgy látták, hogy nehezen áthidalható, ezért leálltak a plazmával.
Szerintem te abban a tévedésben vagy, hogy megint csak Magyarországot nézed. A Világ nem csak Magyarország. Itt minden boltban pangás van, csak a 100 ezer forintos szemeteket veszik meg a tescóban, mert az olcsó.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.