Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10501) szimszonos válasza #88920576 (#10499) üzenetére


szimszonos
őstag

Kapcsold ki az automata fényerőszabályozást vagy ha van eco módot ha nincs bekapcsolva és úgy is csinálja akkor gáz mert nekem ips paneles lcd tévém van LG de az nem csinálja.

(#10502) vlevi válasza #88920576 (#10499) üzenetére


vlevi
nagyúr

Samu tévém van, ez akkor csinál ilyet, ha automatára van állítva az energiatakarékos beállítás, és a minimál fényerő nagyon alacsonyra van véve.

(#10503) flash-


flash-
veterán

sziasztok

kérdésem az lenne hogy akkor most mi a helyzet ezzel a frekvencia kérdéssel?
sokan írták hogy nem ajánlott a 100hz-es.
vennék egy samsung lcd-t.
én a tv-n divx-et,mkv filmeket néznék.
kérdésem az lenne hogy akkor 100hz-es tv-t érdemes venni vagy nem?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10504) Mlnr To'm válasza flash- (#10503) üzenetére


Mlnr To'm
tag

majdhogynem kell az a 100Hz, ha meg nem tetszik ki lehet kapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#10505) BBéci válasza flash- (#10503) üzenetére


BBéci
titán

Nem igazán frekvencia, bár a mértékegysége azt sugallja.

Számomra az 50 hertzes LCD tévék elkeserítően vacak képminőségűek, eszembe nem jutna olyat venni és mindenkit lebeszélek róla.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10506) tomgabor


tomgabor
senior tag

PC-n és a TV médiaplayerével megnézem ugyanazt a filmet és úgy tűnik mintha a TV-nél több fps lenne, miért?

(#10507) harry válasza Mlnr To'm (#10504) üzenetére


harry
veterán

Milyen gond lehet, vagy miért ne tetszene? Milyet, ha nem 100Hz?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10508) Mlnr To'm válasza harry (#10507) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Ha nem 100Hz-akkor olyan mint mikor monitoron nézel filmet. Ha 100hz akkor a sokkal folyamatosabb a mozgás és élesebb a kép.
Nekem nagyon tetszik, bár volt pár ember itt a fórumon aki azt mondta nem tetszik neki a 100hz-es kép.
kb 100ból 5 ember nem szereti.

(#10509) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

LCD TV vásárlás előtt állok és ebben kérném a segítségeteket. Nagy valószínűséggel SAMSUNG lesz a kiválasztott csak még nem tudom hogy melyik. Ezek a kiszemeltek: c630 vagy c650 a méret pedig kérdéses. Szivem szerint 37"-asat vennék de olvastam hogy az nem ajánlott(mondjuk visszaolvastam és az nem derült ki számomra hogy miért ha valaki kicsit felvilágosítana azt nagyon megköszönném) így marad a 32" mivel a 40-esre már nincs keret. A kérdésem hogy megéri-e ez a TV az árát, vagy keresgéljek más fajtát olyan 115.000Ft-ot szeretnék rászánni? A másik kérdésem hogy pedig az hogy mi a különbség a 630 és a 650 közt, annyit tudok hogy vmi az internettel kapcsolatos dologban különbözik. Na és ez a másik dolog hogy rá is szeretném kötni majd a TV-t az internetre ehhez kell-e még vmi adapter vagy egyéb dolog.

Előre is köszönöm a segítséget!!!

(#10510) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Hali!

Kismeretu LCD-TV vasarlasaban gondolkodunk, tanacsot szeretnek kerni ezugyben. A legfobb kriterium az ar lenne, ferjen be 100k ala a TV, de meg jobb, ha 80k korul van. Meretben 80 cm koruli kepatlo lenne az idealis, nagyobb nem. Nemi gondolkodas utan arra jutottunk, a full-HD felbontas nem kriterium, viszonylag kozelrol neznenk. Leginkabb TV-adas lenne nezve rajta, de nem lenne hatrany fajlok lejatszasa USB-rol.

Nagyjabol ennyi lenne a lenyeg, mindenfele otletet, segitseget szivesen fogadok.

(#10511) tomgabor válasza Mlnr To'm (#10508) üzenetére


tomgabor
senior tag

Én is köszönöm a válaszod.

(#10512) harry válasza Mlnr To'm (#10508) üzenetére


harry
veterán

Értem, oks. Én is így gondoltam, ezért is furcsálltam. Gyanítom én eddig csak olyat láttam, és azok elég meggyőzőek voltak. No de majd körülnézek a napokban valami nagyobb boltban.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10513) ShadeWolf


ShadeWolf
csendes tag

Sziasztok!

Egy problémával fordulnék hozzátok amit lehet hogy valaki hozzáértő itt gyorsabban meg tudna itt oldani mint én! Tehát tömören összefoglalva van egy LGlg6000 TV-m ehhez szeretném hozzákötni a Genius 6000 5.1-es hangfalszettem! Porblémám az hogy van egy jack dugom ami 5.1 -hez volt és kimondottan erre a célra menne de nem tudom bedugni mert nincs a tv-n fülhallgató kimenet. Van egy Audio bemenet aTV hátulján ami jack-es(Audio RGB/DVI) van alá írva oda be is tudom nyomni de nem szól semmi! Hozzáteszem azt hogy műholdról tvzek nem kábeltvről tehát a műholdvevő HDMI kábellel össze van kötve a tvvel ha ez számít valamit! Irjátok már meg milyen kábelt vegyek hogy teljes legyen az összkép és megszólaljon a tv hangja az 5.1-en. Remélem van rá megoldás. A 5.1 hez 2RCA-1 jack kabel van tehát a 2 RCA megy a hangfalba jack menne a tvbe ! Aki ismer ezt a TV típust a hátuján sok RCA bemenet van na most ha én vennék 2RCA-2RCA kábelt akkor 2 menne a 5.1-be 2 tvbe valahova így működne a történet!? HELP!

Előre köszönöm Wolf

(#10514) tomgabor válasza ShadeWolf (#10513) üzenetére


tomgabor
senior tag

Van egy Audio bemenet aTV hátulján ami jack-es(Audio RGB/DVI) van alá írva oda be is tudom nyomni de nem szól semmi!
Azért nem szól mert az bemenet, mint ahogy azt írtad.

Aki ismer ezt a TV típust a hátuján sok RCA bemenet van na most ha én vennék 2RCA-2RCA kábelt akkor 2 menne a 5.1-be 2 tvbe valahova így működne a történet!?
Itt is ahogy írtad az bemenet, szóval ez sem működik.

Ha a műholdvevőn van RCA kimenet hangnak akkor oda dugd rá. A TV-dre nem tudod rákötni a Geniust úgy hogy szóljon is, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#10515) Mappa válasza pezo00 (#10509) üzenetére


Mappa
addikt

37" -ra a válasz

c630 - c650 / 650 tudja a dinamikus kontraszt arányt + ha jól tudom "csillogó fényes" a kijelzője, míg a c630-nak matt

a többi itt c630 c650

Psychonaut ugyanaz c630 vagy c650 ha még kapható :K

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#10516) tomgabor válasza Mappa (#10515) üzenetére


tomgabor
senior tag

a Samsung 37"-es méretben nem gyárt panelt
Ez komoly probléma? Mert nekem is 37"-es van.

[ Szerkesztve ]

(#10517) Psychonaut válasza Mappa (#10515) üzenetére


Psychonaut
addikt

Koszi, en a C530-at neztem ki, az jobban passzolna a keretbe (nem magamnak lesz), de ezt is felirom.

(#10518) pezo00


pezo00
tag

Itt hozzáértők vannak akkor milyet éri meg venni aminek szép a képe és belefér 115.000Ft-ba? Nem akarok szart venni ezért kérem a segítségeteket. 32" vagy 37" 100Hz ennyi a kritérium.

(#10519) harry válasza Mappa (#10515) üzenetére


harry
veterán

Úgy rémlik a C630-ra mondtátok itt korábban, hogy van ez a 'panel lutri', gondolom egyes modellek gyengébb panellel szereltek - ez miben mutatkozik meg, miért gyengébb? Illetve minden méretnél van ilyen móka, vagy csak adott képátlójú paneleknél?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10520) Pero


Pero
senior tag

sziasztok,

minap láttam egy samsung ue 37c5000-es tévét véleményem szerint egész jó áron, gondoltam utána nézek, de sehol nem találtam eddig róla érdemi tapasztalatot.

valaki tud róla valami jót/rosszat?

(#10521) randras83 válasza Pero (#10520) üzenetére


randras83
csendes tag

http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/led-tv/UE37C5000QWXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

Nekem nem tetszik, tavalyi alap ledes samu, bár ha elég jó áron van.:)

/LIVE:MADJESUS83/

(#10522) Prungyike


Prungyike
csendes tag

Udv mindenkinek!

32'' LCD tv-t szeretnek vasarolni max 150 000 ft van erre a celra.
Kb 2,5 m neznem,a szoba joheto markak Sony,Philips,LG,Samsung,Panasonic.

Szeretnem kikerni a velemenyeket ezzel kapcsolatban.
Minden erdekel!!
Koszonom elore is!

[ Szerkesztve ]

(#10523) zzola válasza randras83 (#10521) üzenetére


zzola
félisten

Ne vegyél C5000-est. Itt is írták, nem túl meggyőző!

hsz_8631-8631

(#10524) Prungyike


Prungyike
csendes tag

Errol kinek mi a velemenye?

SONY KDL-32EX500 FULL HD 100HZ MPEG4

(#10525) nightshadow válasza Prungyike (#10524) üzenetére


nightshadow
veterán

A tavalyi év egyik legsikeresebb típusa (a másik a C650). A beépített médialejátszója viszont mkv-ét nem játszik, tehát mindenképp kell külső mediaplayer hozzá, ha ilyen file-t szeretnél nézni. Illetve PC játékokhoz nem igazán ajánlott a viszonylag magas input lag miatt.

[ Szerkesztve ]

(#10526) Prungyike válasza nightshadow (#10525) üzenetére


Prungyike
csendes tag

Koszonom a hozzaszolasodat!

Jatekra nem hasznalom majd arra van kulon pc-m,van Digi tv-m dvd lejatszom esetleg majd Bule ray.

Neztem meg egy masikat is de ennek 100 hz a frissitese es azt mondjak az ajanlott.Az 50-60 hz modelleknek a kepe nem olyan szep.

Ebben is van vezeteknelkuli LAN?

Ez konkretan mit takar?

(#10527) nightshadow válasza Prungyike (#10526) üzenetére


nightshadow
veterán

A tévé vezeték nélküli LAN-Ready. Külön meg kell venni hozzá ezt az USB vevőt: [link], ha vezeték nélkül akarod használni a tévét. Ezen keresztül csatlakozik az internethez, ha például YouTube videót szeretnél nézni a tévén. Lásd videót 1:02-től: [link]

(#10528) nightshadow válasza pezo00 (#10518) üzenetére


nightshadow
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10529) pezo00 válasza nightshadow (#10528) üzenetére


pezo00
tag

És mennyi a különbség a 630 és 650 közt? Internetre szeretném kötni lehetőleg kábel nélkül :)

(#10530) sajo13


sajo13
senior tag

Hali!

Nem tudom miért pörög mindenki azon, hogy a 37" Samsung C630-ban milyen típusú panel van. Így lutri meg úgy lutri. Kit érdekel, úgysem fogja egy átlag ember műszerrel méricskélni.

Nekem ilyen TV-m van, teljesen jó a képe, a HD-s filmek is szépek. A TV adás is nézhető, bár nem a legszebb, de ez nem a paneltől függ, hanem mert a szolgáltatók gyatra minőségben küldik a jelet, de idővel ez majd változni fog.

Egy szó, mint száz, elégedett vagyok vele, tök mindegy milyen panel van benne. Van rajta egy rakat beállítás lehetőség mindenki kénye-kedve szerint állítgathaja a fényerőt, kontraszot, színeket, stb.

Ami a hálózatot illeti, C630-re vagy csak kábellel lehet neten csatlakozni vagy Samsung USB pendrivval(ami nem olcsó!) Értelme a TV-n a net kapcsolatnak semmi, mert csak médiatartalom megnézésére jó, arra meg inkább a kis USB vinyót dugom rá.

(#10531) BBéci válasza sajo13 (#10530) üzenetére


BBéci
titán

A Samsung paneles kontrasztja éppen dupla a többihez képest.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10532) nightshadow válasza pezo00 (#10529) üzenetére


nightshadow
veterán

A C650-be van internet@tv, a C630-ba nincs. Vezeték nélküli használathoz ilyen USB stick kell: [link]

(#10533) flash-


flash-
veterán

most hogy megjött a d sorozat(2011)es gondolom nagyobb fényerővel,jobb elektronikával rendelkezik, tehát érdemesebb már d sorozatból vásárolni mint a c-ből..
jól gondolom?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10534) pezo00 válasza flash- (#10533) üzenetére


pezo00
tag

azok nekem már sajnos drágák max 115k-120k a keret és nem tudom mit vegyek, a nagyobb képernyő miatt a 37"-os c630 felé húzok de arról lefele beszélnek legtöbben, ebben az ár szegmensben a többi pedig 32"-os így nem tudom mit vegyek :)

(#10535) nightshadow válasza flash- (#10533) üzenetére


nightshadow
veterán

Jelenleg szerintem még irreálisan magas a D sorozat ára.

(#10536) dh66e válasza pezo00 (#10534) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt nézted már?Méretben sokkal nagyobb és tudásban is ott van kb.LG 42LD750

[ Szerkesztve ]

(#10537) flash- válasza pezo00 (#10534) üzenetére


flash-
veterán

nem hiszem hogy rosszabb egy lg vagy egy sharp,sony a samsungnál...
ezek csak városi legendák.
egyforma mind.
ugyanazt a kijelzőt használja mind,az elektronikát meg egymástól lopják.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10538) pezo00 válasza dh66e (#10536) üzenetére


pezo00
tag

nem lenne rossz de első két oldalon írják hogy kifutott termék :(

(#10539) szimszonos válasza pezo00 (#10529) üzenetére


szimszonos
őstag

Legnagyobb különbség hogy a C630 tükröződésmentes bevonattal van ellátva a C650 ultra clear paneles ezért tükröződik nagyon,világos,fényes helységbe nem való de sötétebb helyen jobb képet produkál,a fekete sokkal mélyebb rajta.

(#10540) Champipi


Champipi
senior tag

Lehet még kapni valahol LG _ 47LD750 tévét?

Ma voltam szarturnban és már csak egy kiállítási darab volt sajna.

(#10541) nightshadow válasza szimszonos (#10539) üzenetére


nightshadow
veterán

32-es és 37"-es méretben a C650-es is matt. Ultra Clear Panel csak 40"-es mérettől van. E két kisebb méretben csak az internet@tv a különbség a C630 és C650 között.

Champipi [link]

[ Szerkesztve ]

(#10542) BBéci válasza flash- (#10537) üzenetére


BBéci
titán

Na persze, a Kia és az Audi is egyformák, csak városi legenda, hogy jobb a négykarikás. :W

Szimszonos!
Nincs a 630-ason semmilyen bevonat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10543) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hali!

Van most nekem egy Samsung UE-40B8000 LED-em. Egyszerűen imádom a képét.

Nézegettem a TV-ket, és feltűnt, hogy az LG-nek van egy szériája, a LE5300, ami szintén LED, de jóval olcsóbb. Igazából méretet szeretnék növelni, de az lenne a kérdésem, hogy mit várhatok képminőségben? Mert egy elég olcsó szériának tűnik, így tartok attól, hogy a képminősége jelentősen elmaradna a jelenlegi TV-mtől, és bár a méret növekedne, kicsit "savanyú lenne a szőlő".

Lehet ennyire komoly különbség a kettő között?

Szerk.: bocsánat, az kimaradt, hogy már nincs szükségem a jelenlegi TV-m extra tudására, már csak egy szimpla TV kellene, tehát ez nem szempont...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#10544) BBéci válasza TazLeacher (#10543) üzenetére


BBéci
titán

A B8000 egyetlen extrája a kiváló képminőség, amit attól az elgétől nem fogsz megkapni. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10545) randras83 válasza BBéci (#10542) üzenetére


randras83
csendes tag

Előbb-utóbb az lesz, ha életben akar maradni...:):):):)
Bár én maradok a japánoknál.:)

/LIVE:MADJESUS83/

(#10546) Mappa válasza Psychonaut (#10517) üzenetére


Mappa
addikt

Ha nem zavar a 50Hz akkor ok

nem kötelező megadni

(#10547) TazLeacher válasza BBéci (#10544) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm. (extra alatt a DLNA-t, az internetet, meg ezeket értettem... :B ).

Ok, akkor az felejtős. Ez kicsit már OFF, de jó alternatíva lehet egy 50"-os plazma akkor a leváltására? Láttam a másik topic-ban valakinek ajánlottad a C530-at...esetleg?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#10549) TazLeacher válasza BBéci (#10544) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Közben egy kicsit utánaolvastam...és ez a plazma dolog számomra annyira nem szimpatikus... :( Úgyhogy akkor lehet inkább spórolok még egy kicsit...

Azért jött egyébként eleve szóba ez a típus, mert az aláírásodban lévő honlapon olvastam egy tesztet a 42"-os változatáról és ott istenítették a képminőséget.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#10550) BBéci válasza TazLeacher (#10549) üzenetére


BBéci
titán

Ismerőseimnek, kivétel nélkül plazmát javasoltam, mindegyik boldogan, elégedetten használja.

Kollégám kicsit túlzásba vitte a dicséretet, pedig a fekete szintje és a kontrasztja siralmasan gyenge. Amikor lektoráltam a cikket, balga módon, nem javítottam át az 5 csillagot. Utólag már nem lenne szerencsés, pedig az a tévé nem érdemel annyit. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.