Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10301) nightshadow válasza pincehely (#10300) üzenetére


nightshadow
veterán

Monitornak a C530-at szokták javasolni, mert alacsony az input lagje.

(#10302) eisento válasza pr0bi (#10297) üzenetére


eisento
addikt

ertelek csak konzolra azon belul ps3 ra kell meg bluray nezeshez fps jatekhoz lg samsung jatekra darabos a kep sharp lenne a legjobb de az mas arkategoria. philips nem kell alapbol nezzem meg a 40ex500at annak jobb a panele?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10303) eisento válasza nightshadow (#10299) üzenetére


eisento
addikt

akkor nezek 40esbol abbol van jo sony paneles most olyan 165k de hatha lentebb megy az ara

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#10304) zzola


zzola
félisten

Ismét segítséget szeretnék kérni!
Manapság melyik a legolcsóbb 40-42"-os LCD TV, ami szépen megjeleníti az 1080p-s filmeket?
LAN illetve USB vagy SD lejátszás lényegtelen, de min. 2 HDMI legyen rajta!
Bestbuy-ként a Samsung C650-et kaptam ajánlatnak. Hasonló képi tudással, de extrák nélküli készülék létezik (C630?)? A márka mindegy, csak szép képe legyen, minél olcsóbban...
Köszi!

(#10305) pr0bi válasza eisento (#10302) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nekem is 40ex500 van , csak dicsérni és ajánlani tudom neked, igényeim ugyan ezek (voltak): ps3,bluray filmek stb. Egyébként elég nagy az input lagja így játékhoz nem a legjobb a leírások szerint de egy átlag felhasználónak olyan mindegy. Olyan tv sajnos nincs ebben a kategóriában ami minden igényt kielégítene.

[ Szerkesztve ]

(#10306) whited


whited
addikt

sziasztok
erről vélemény?[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10307) dh66e válasza eisento (#10290) üzenetére


dh66e
veterán

Digivel nem lesz gondod antenna simán be a tv-be egy digitális keresés a kábeles résznél és már nézed is.Amennyiben HBO előfizetést is szeretnél akkor viszont gond van mert azt csak a szutyok digis stb-vel tudod nézni.

(#10308) vlevi válasza zzola (#10304) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Hasonló képi tudással, de extrák nélküli készülék létezik (C630?)?"
Pont fordítva. Az extrái ugyanazok, de a képe egy kicsit más, mert a 650-es kijelzője Ultra Clear Panel, a 630-asé pedig nem. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a 650 fényes (és hát emiatt tükröződő) felületet kapott, viszont szerintem szebb így rajta a kép.

(#10309) gulyasa


gulyasa
őstag

Véleményekre lennék kíváncsi erről a készülékről: Samsung UE-40D5000

Az kíváncsiságom oka: a diginél e-számlára átállással kapcsolatos nyereményjáték egyik nyereménye ez a TV. Nem, nem számítok a megnyerésére... ;)
(LED-es, tehát én valószínűleg nem venném meg, ha pénzt kellene adnom érte...)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#10310) nightshadow válasza gulyasa (#10309) üzenetére


nightshadow
veterán

Ugyanaz mint a D5500, csak minusz SmartTv. Teszt: lásd #9486.

(#10311) pincehely


pincehely
addikt

Nem is húzom az időt!

Samsung 40C530--100k vagy LG 42LD550--115k

A képméret miatt nem adnék +15k-t érte.
Elsősorban a képminőség, és a PC-vel való használat számít!

Kérlek segítsetek dönteni!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#10312) Mappa válasza pincehely (#10311) üzenetére


Mappa
addikt

a c530 csak 50Hz vagy ez nem szempont?

nem kötelező megadni

(#10313) gulyasa


gulyasa
őstag

42-50" mérettartományban melyik LCD TV a legjobb választás?
(LED-es háttérvilágítás nem fontos)

Fő szempontok:
- kiváló valódi kontrasztarány (a "fekete")
- utánhúzás "nulla"
- jó SD->HD konverzió, és SD TV-adás is jól néz ki rajta
- sokszámú, többféle bemeneti csatlakozó
- jó beépített hangszórók és/vagy erősítő nélkül is csatlakoztatható hozzá külső hangszóró - ha egyáltalán létezik ilyen... (habár van házimozi erősítőm is)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#10314) BBéci válasza gulyasa (#10313) üzenetére


BBéci
titán

A leírt feltételek java nem fog összejönni.
A kiváló natív kontraszt és fekete szint nem LCD-re jellemző tulajdonságok. Az SD adások sem ezeken néznek ki jól.
Hangszórókmenet egyik tévén sincs. Azok szólnak elfogadhatóan, amelyek hátlapján kiegészítő hangsugárzót helyeztek el, például Panasonic VT30.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10315) zzola válasza vlevi (#10308) üzenetére


zzola
félisten

ok, köszi.

(#10316) whited


whited
addikt

heló
erről szeretnék 1 vélemény: LG
amik alapján kellene tv:
42" körüli legyen, ár max 140k, használnám ps3-al is :R :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10317) Mlnr To'm válasza whited (#10316) üzenetére


Mlnr To'm
tag

legjobb ha a plazma topikban kérdezed

(#10318) gulyasa válasza BBéci (#10314) üzenetére


gulyasa
őstag

Akkor átfogalmazom:
- A mérettartomány továbbra is 42-50"
- A hangszórós kérdés stornó (mint említettem, van házimozi erősítőm, ha "minden kötél szakad"...)

- Melyik LCD TV-nek a legjobb - a többi LCD-hez képest - a natív kontrasztja és feketéje?
- Melyik LCD TV-n néz ki legjobban - a többi LCD-hez képest - az SD adás?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#10319) whited válasza Mlnr To'm (#10317) üzenetére


whited
addikt

azért írtam ide mert hátha tud valaki lcd-t ilyen paraméterekkel :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10320) Mlnr To'm válasza whited (#10319) üzenetére


Mlnr To'm
tag

igazad van, bocsi nem olvastam végíg, azt hittem csak reposztoltad az előző hozzászólásod

(#10321) flash-


flash-
veterán

sziasztok

mikor melyik lcd ajánlott?mikor ajánlott a hagyományos megvilágitású és mikor a Led megvilágítású tv-k?

mik az ajánlottabbak?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10322) gulyasa


gulyasa
őstag

LG 42PT353 - Vélemény?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#10323) vlevi válasza flash- (#10321) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mikor ajánlott a hagyományos megvilágitású"
Mindíg :D

(#10324) vekk200


vekk200
tag

A led tv-ék ugye nem rég jöttek be és hát az áruk se épp olyan hogy bemegyek és megveszem persze ha van pénz az más dolog a led az ugye egy új teknológia inkább azt
ajánlanám neked mer az Lcd-k megint egy idő után ki hullanak a sorból úgy mint a hagyományos tv-k ugye.

(#10325) BBéci válasza vekk200 (#10324) üzenetére


BBéci
titán

Megindokolhatnád, miért ajánlod a LED háttérvilágítású LCD tévéket a CCFL csövesekkel szemben!? Mi köze van ehhez a CRT-k kihalásának, ami felbontási és méretbeli korlátai miatt következett be?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10326) vlevi válasza vekk200 (#10324) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy béci is írtam, a LED tévé (aminek már a neve is marketing átb***szás) is LCD tévé. Csak a háttérvilágításuk különbözteti meg őket egymástól. Az egyikben fénycső (CCFL) van az LCD panel mögött, a másikban pedig oldalt van LED-sor, és ezt az oldalt lévő fényt szórják szét a panel mögött. Namármost, ez nem szokott mindíg (illetve sosem) tökéletesen sikerülni, emiatt van a clouding, azaz felhősödés, mert egyenetlen az oldalról jövő LED fény szétszórása.
Aztán van a jóval drágább készülékekben LED háttérvilágítás, ott tényleg a panel mögé teszik a LED-eket.
Majd ha lesz OLED, AMOLED, akkor tényleg lesz LED tévé. De lehet, hogy ezek helyett lesz valami egészen más. Pl. Plazma :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10327) BBéci válasza vlevi (#10326) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam néhány full LED-es tévé is, azok szintén felhősödtek, még a 9000 eurós Sharp XS1 is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10328) Pantok


Pantok
aktív tag

Nah összevissza olvasgatva keresgélve nem fogok semmi jót találni.
Ha tévét nem is, tudnátok ajánlani nekem (ha van ilyen) oldalt ahol több TV teszt van?
Kb mint az ipon monitor tesztjei.
Ha csak én keresgélek akkor kétpofára ilyen olyan 3DTV teszteket kapok ami marhára nem érdekel, csak a hétköznapi embernek szánt TV teszteket nem találom.

Van ilyen?

(#10329) Mezo_B válasza BBéci (#10327) üzenetére


Mezo_B
csendes tag

Akkor ezek szerint a "hagyományos" fénycsöves megvilágítású LCD-k adják, még egy jódarabig, a leghomogénebb képet? Egyébként élőben milyen képet ad egy full led-es tv? Mekkora a különbség az edge led és a ccfl-hez képest?

(#10330) Peak válasza Mezo_B (#10329) üzenetére


Peak
addikt

pontosan!
ezért vettem én is LG 47LD750-et! szvsz a legjobb ár/teljesíményű TV... (volt)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10331) BBéci válasza Mezo_B (#10329) üzenetére


BBéci
titán

A teljes LED háttérvilágítás igazi előnye a local dimmingnek nevezett fényerő szabályzás, amitől jelentősen növekszik a dinamikus kontraszt és csökken a fekete szint.
A leghomogénebb képet a plazmák adják.
Már most el vagyok keseredve, amiért nemsokára a Pana VT30 helyett Samsung UExxD8000 érkezik hozzám és kénytelen leszek azt nézni. :O

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10332) nightshadow válasza BBéci (#10331) üzenetére


nightshadow
veterán

Már most el vagyok keseredve, amiért nemsokára a Pana VT30 helyett Samsung UExxD8000 érkezik hozzám és kénytelen leszek azt nézni.

Erre szokták azt mondani, hogy irigylem a problémádat. :)

(#10333) BBéci válasza nightshadow (#10332) üzenetére


BBéci
titán

Még nem 100 % az UE, kaptam ígéretet a PS51-re.
Néha LCD-t is kell nézegetnem, hogy lássam a különbségeket, a hátrányait. :D

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10334) Mezo_B válasza BBéci (#10331) üzenetére


Mezo_B
csendes tag

Eddig egy tesztet olvastam valami drága Sharp full led lcd-vel és ott a local dimming-es dinamikus kontraszt nem volt valami meggyőző. Fekete képernyőn fehér szövegnél a szöveg körül clouding-szerű világos területek voltak, közötte pedig sötétebb fekete. Nagyon csúnyán nézett ki. Gondolom a tv csak a szöveg mögötti területet világította meg, a többi ledet kikapcsolta.

Egy másik tesztben is furán nézték a dinamikus kontraszt hatását (szintén Sharp) és miután kikapcsolták, akkor lett igazán szép a kép.

Ezek alapján a full ledes dinamikus kontrasztot éppúgy ajánlott kikapcsolni, mint a "sima" lcd dinamikus kontrasztját?

A végén még a régóta temetett plazma lesz a legjobb?

Most már megvettem ugyan a Samsung LE40C650-et (és jó is nagyon), de kíváncsi lennék, hogy milyen alternatívája lett volna ennek a tv-nek plazmában...

(#10335) metron válasza Mezo_B (#10334) üzenetére


metron
tag

En egy ilyen 40" - 46" kozotti C650-en ragodtam jo darabig. Utana lett belole 42" Panasonic GW20 (kepileg ua. mint G20). En ezt talaltam alternativanak:)

(#10336) BBéci válasza Mezo_B (#10334) üzenetére


BBéci
titán

Elképzelhető, hogy azt a tesztet olvastad, amit én írtam. A LED-ek 80-100-as csoportonként kapcsolgathatók, nem egyenként.
Ki és hol temette a plazmákat?
Bármelyik plazma alternatívája lehetett volna a C650-nek, ami közel ugyanannyiba került.

(#10335) metron
Nagyon jól választottál, de valljuk be, a G20 legalább 30 %-kal többe került.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10337) Peak válasza metron (#10335) üzenetére


Peak
addikt

hááát... csak olvass utána a plazmás sirásoknak... van pár itt PH!n...
ha nálam asszony nézné a zertéelt 4 órán keresztül d.u. akkor már szépen beleégne a logo én meg idegrohamot kapnék :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10338) BBéci válasza Peak (#10337) üzenetére


BBéci
titán

1. 4 óra alatt nem ég be semmi.
2. Ha nem csak az RTL-t nézitek a tévén, akkor pláne nem fog beégni a logója.
3. Zoom gomb is van a tévéken, azzal eltüntethető a csatornalogó.
4. Irigylem a feleségedet, amiért annyi szabadidővel rendelkezik, hogy napi 4 órát tud tévézni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10339) Peak válasza BBéci (#10338) üzenetére


Peak
addikt

:DD :))

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10340) Pantok válasza BBéci (#10338) üzenetére


Pantok
aktív tag

Én szeretem az ősök plazmájának színeit de ezeket felsorolni is rossz...
Nem ég be semmi csak a következő 2 órában ott lesz a logó, minimum.
De ha ő csak azt akarja nézni mert azon megy amit látni akar a következő 10 órában...
Zoomoljon be hogy ne legyen ott a tévé logó (ami "nem is égne be")? Esetleg kapcsolja ki akkor semmi se éghet be.

Azért vicces ha a TV dönti el hogy te mit és hogy nézzél, és nem a saját minőségével.

(#10341) BBéci válasza Pantok (#10340) üzenetére


BBéci
titán

Durván sarkítasz!
Nézd meg a plazmát, amit 2 hónapja, bejáratás, odafigyelés és trükközés nélkül használunk, semmilyen beégést, képvisszamaradást nem fogsz találni rajta.
Azt elismerem, hogy egyhuzamban csak F1 közvetítés alatt megy rajta 40 percnél tovább az RTL, annyi ideig tartanak azok a sorozatok (kizárólag felvételről, reklámok átugrásával nézzük) amiket szeretünk. Működési idejének 70 százalékában mozifilmek mennek rajta.
A képminőség érdekében vállalhatóak az emlegetett kompromisszumok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10342) Pantok válasza BBéci (#10341) üzenetére


Pantok
aktív tag

Én csak azt mondom hogy erős túlzás úgy érvelni a plazma mellett hogy több soros "ja és ezt is el kell majd viselned" szöveggel.
Igen, gyönyörű képe van, tagadhatatlan, csak gáz hogy xy néz valami szemetet a tévében 2-3 órán át, vagy valaki konzolozott előttem, utána benyomok tuti minőségű filmet és ott virít rajta a hud, valami szöveg, csíkok, rtlklub.

Énis tanácsot kértem LCD tévé vásárláshoz és az első azvolt hogy menjek nézzek plazmákat...
A kompromisszumok egy dolog de a gyönyörű kép nem feltétlen kárpótol ha azt épp a kompromisszumok miatt nem tudod mindig kiélvezni.

(#10343) gulyasa válasza gulyasa (#10318) üzenetére


gulyasa
őstag

A kérdéseimre még mindig nem kaptam érdemleges választ:

- Melyik LCD TV-nek a legjobb - a többi LCD-hez képest - a natív kontrasztja és feketéje?
- Melyik LCD TV-n néz ki legjobban - a többi LCD-hez képest - az SD adás?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#10344) BBéci válasza Pantok (#10342) üzenetére


BBéci
titán

Akkor az általam használt tévén miért nincsenek "nyomok"?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10345) Rick4 válasza BBéci (#10341) üzenetére


Rick4
félisten

Bécikém, az a plazma amin nincsen képvisszamaradás, az a tied, mindenki másén azonban van. Ez maga a plazma technológia. Sokszor leírtam odaát, hogy az enyémmel mi a bajom, le lettem hurrogva. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10346) BBéci válasza Rick4 (#10345) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon gyorsan elillanó ghosting szokott lenni, amit normál nézési távolságból nem veszek észre. Csak ha közel megyek és fehér (világosszürke) képen direkt azt keresem.
Olyan, mintha nem is lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10347) Rick4 válasza BBéci (#10346) üzenetére


Rick4
félisten

Szoktál feliratos filmeket nézni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10348) Cyrin válasza Pantok (#10340) üzenetére


Cyrin
addikt

És még a számítógépet se köthetem rá, max ha filmet nézek, de eszembe se jusson elolvasni a híreket...lol

(#10349) attamero81 válasza gulyasa (#10343) üzenetére


attamero81
senior tag

Az,hogy melyik a legjobb olyan nincs.Mindig lesz jobb és rosszabb.Ha nagyon érdekel a tv kép,akkor mindenképpen oda menjél vásárolni ahol sok van kirakva vegyesen plazma,led-lcd és válassz.Szerintem ennél könyebben biztos nem tudol választani.Meg aztán lesz viszonyítási alapod egymáshoz is. :DD

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#10350) gulyasa válasza attamero81 (#10349) üzenetére


gulyasa
őstag

Hát nem hinném, hogy csak a boltban látottak alapján lenne érdemes TV-t vásárolni.
Ha neked megfelel, akkor te vásárolj úgy...

Elismerem, néha előfordul, hogy SD TV-adás (vagy sima antennás v. kábeltévé adás) van szétosztva a kirakott TV-k között, de inkább az jellemzőbb, hogy egy blueray lejátszóról megy a csilli-villi, nagy felbontású tesztadás, vagy valami mozifilm BD-ről, amiből nem látható, hogy milyen gagyi lenne egy-egy adott készüléken a sima TV-adás képe.

Én inkább a hozzáértő felhasználók véleményeire lennék kíváncsi.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.