Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13801) taxi válasza Cifu (#13779) üzenetére


taxi
aktív tag

Panasonic TX-32LM70P.HDready.Hogy támogatja e a natív felbontást?-Na ilyet nem találtam a kézikönyvben. :B

Hakuna matata

(#13802) Ebit válasza bwoay (#13797) üzenetére


Ebit
addikt

mondjuk szerintem olyan jó hangminőségű TV nincs,

Azok a Tv, amik, nem beépitett hangszóróval rendelkeznek, hanem csatolhatóval, már elfogadhatóak, hanggminőség és erősségtekintetében./bár ezek egyre ritkábbak/

(#13803) Sza_Sa válasza bwoay (#13797) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Itt nézd meg a beállításokat, jobb szélső oszlop. Géppel kalibrált gamma és fehéregyensúly :D . Csak azt a vxycc-t vagy miacsodát kapcsold ki, mert nagyon el fogyja húzni a zöld szín felé.
Nekem erre van beállítva a dvd és a kábeltévé is(itt pár beállítást nem enged), nagyon természetes lett az összhatás, teljesen megszűnt a kékes fehér szín. Viszont a szín intenzitást visszavettem dvd-n 50 re, tévén 32-re mert túl telitettnek tünt, fényerőt meg négyesen-ötösön járatom.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#13804) szente válasza Cifu (#13779) üzenetére


szente
addikt

pontosan azért mert olcsóbb :B ;)
egyébként szerinted rosszabbul járnék vele mint egy tv-vel?
üdv

(#13805) wwolf68 válasza Scoobyka (#13800) üzenetére


wwolf68
csendes tag

mostmár értem köszi :)

(#13806) bwoay válasza Sza_Sa (#13803) üzenetére


bwoay
nagyúr

igen, erről írtam, hogy
"a 40"-eshez Cifu korábban már linkelt mozifilmekhez kalibrált beállításokat.
Nekem azok az ott található formában nem feleltek meg, de kiindulásnak jók."

de azért köszi, bari :D

Ebit:
na igen, ezért ezeket nem is vettem számításba

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13807) Cifu


Cifu
nagyúr

bwoay:

hogy a japánok nem sok mozgásteret hagytak a usernek.

A Sony és a Panasonic sem kényezteti a usert ilyen téren. Érdekes, hogy az LG és a Samu sokkal "felhasználóbarátabb" e téren.

azóta viszont rendszeresen hallja a 40"-est is, na, az egész más világ

Csodás, akkor, noha a hivatalos infok alapján azonos tulajdonságú hangszórók kerülnek a TV-kbe, a jelek szerint a 37" és a 40"-os modellekbe mégsem azonosak. :S

taxi:

Ehhh... a baj az, hogy ebben most én sem vagyok biztos. Elképzelhető, hogy akkor az LM70-es mégse támogatná a natív felbontás HDMI-n... :F

Ebit:

Azok a Tv, amik, nem beépitett hangszóróval rendelkeznek, hanem csatolhatóval, már elfogadhatóak, hanggminőség és erősségtekintetében./bár ezek egyre ritkábbak/

Így hirtelen csak a Pioneer plazmák jutnak az eszembe, amiknél mostanában láttam ilyen megoldást. Más is csinál ilyesmit?

szente:

Jó kérdés, ha már van tunerkártya, akkor végülis...
Bár a méret miatt én inkább a TV felé hajlanék... Ezt viszont neked kell eldönteni, ha nagyon olcsón akarod megúszni, akkor ez is egy opció.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13808) Daneeka válasza Sza_Sa (#13803) üzenetére


Daneeka
senior tag

Az nagyon obszcén lenne, ha egy 37A431-en ugyanezeket a beállításokat bepróbálnám?

(#13809) Sinkó


Sinkó
tag

2 hete vettem a madarasban egy LG 37LF76-ot 239.990.-Ft-ért.....ma voltam megint....219.990.-......elmehetnek a sunyiba.
Ilyenkor nem lehet reklomálni???
20ezret nem lehet a forint erősödésére fogni.

(#13810) Cifu válasza Daneeka (#13808) üzenetére


Cifu
nagyúr

Teljesen más panel és elektronika. Sajnos nem valószínű, hogy működni fog. Attól még kipróbálhatod, aztán majd meglátod, mennyire nyeri el a tetszésedet az eredmény. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13811) Cifu válasza Sinkó (#13809) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha valaki kedden tankol egy benzinkútnál, majd másnap azt látja, hogy 2 forinttal olcsóbb lett a benzin, van bármi jogalapja, hogy pattogjon emiatt? Nincs. Ahogy neked sincs az adott esetben semmi reklamációs jogod. A vételár a vásárlás időpontjára vonatkozik, senki sem garantálja neked, hogy akár másnap már nem lesz olcsóbb vagy drágább az adott termék.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13812) szente válasza Cifu (#13807) üzenetére


szente
addikt

jó lesz ez nekem szerintem.úgy sem kell 100cm-es tv,nincs akkora szobám,meg ez így olcsó is.köszi a segítséget :R
üdv

(#13813) bwoay válasza Cifu (#13807) üzenetére


bwoay
nagyúr

igen, Panasonicnál is tapasztaltam,
úgyhogy ezt nagy általánosságban értettem a japán gyártókra.
viszont nem is igazán elmarasztalásként írtam,
hanem talán a koreaiak igyekeznek jobban az ember kedvében járni
(korábban is többször tapasztaltam már, nem TV-knél).

ami meg a két 656-os hangját illeti:
meghajtottam mindkettőt egymás mellett két x360-nal, ahogy ígértem.
a 40"-esnek sokkal teltebb, élvezhetőbb hangja volt.
Viszont utólag még támadtak kétségeim,
mert a 40"-es ugye "be volt építve", szóval a helyén,
a falhoz közel áll a bútoron, polcokkal körbevéve,
a kisebb pedig csak le volt téve a "szabadba".
Biztos sokat számít ez is, de hogy ennyit...
meg ugye a 37"-es hangját "beszerelve" szóltam le.

Amit én leginkább kifogásolok, az a stereo tér hiánya.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13814) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok, kérdésem lenne
ilyen tvt, hogy lehet összekötni számítógéppel, hogy monitorként lehessen használni? SAMSUNG LE37S81B
sima analóg monitorkábellel próbáltuk, úgy nem akart működni, scart/svideo-val elég gyenge a képminőség
kösz

One Ring to rule them all

(#13815) Sza_Sa válasza bwoay (#13806) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Bocs ezt benéztem, azt hittem ami nekem uj, az másnak is az :DD

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#13816) tarti19


tarti19
senior tag

Samsung LE-32R81BX 135K
Samsung LE-32A431 125K
LG 32LC41 110K
Philips 32PFL5322 130K
Ezek közül melyik jobb PS3 illetve sima televíziózásra?
MInden nagymester véleményét nagyon szívesen fogadom , mert pénteken zsákmányolni készülök;)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#13817) Tutu7030 válasza netkoo (#13760) üzenetére


Tutu7030
veterán

Hali!
Távkapcs pótlás esetén érdemes körülnézni ezen az oldalon [link] Szerintem nem rossz árakkal dolgoznak(még a samu vevőszolgálat is őket ajánlotta,mikor távkapcsot kerestem a tv-hez).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#13818) Lacix29 válasza LOTR (#13814) üzenetére


Lacix29
őstag

Pedig szerintem sima analóg kábellel működnie kellene a kövektező felbontásokon:
1280x720 60Hz, 1360x768 60Hz (Lehet hogy csak külön programmal (pl. Powerstrip) tudod beállítani ezeket a felbontásokat)

(#13819) bwoay válasza Sza_Sa (#13815) üzenetére


bwoay
nagyúr

no problemo, a szándék a fontos,
PLUS valóban szükség van rá, mert eddig csak teszteltem,
most már jó lenne belakni a TV-t, és néééézni is ;)

Tutu, gyere, hadd csókoljalak meg, aranyat ér a linked!

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13820) zsipos


zsipos
csendes tag

Hello,

Tud valaki segíteni Samsung 37R82 színbeállításokkal - a szürke (fekete) árnyalatok nem igazán különülnek el egymástól - lehet ezen változtatni?

Sipi

(#13821) Scoobyka


Scoobyka
addikt

cifu mi a véleményed a samsung 40A558-ről?

még sehol sem láttam kirakva és rea nagyon kedvező áron tudja adni így megfontolom a vételét.

szerinted mennyivel marad el a 656-tól? képminőségben meg miegymás.(színek,fekete,tv-tuner)

azt tom,hogy kontrasztban vmivel gyengébb,de ez mennyire szemmel látható valamint van vmi hiányossága még a nagy tesóval szemben 100Hz meg a kontraszton kívül?

[link]

itt is csak egy recommendet kapott...mig a w4000 highly recommend (pedig ott a 1080i-s probléma)

[ Szerkesztve ]

(#13822) Ebit válasza Cifu (#13807) üzenetére


Ebit
addikt

Jelenleg nem tudom, kik gyártanak még rajtuk kivül, de nem is a konkrét példáknak, hanem inkább az elvnek van jelentősége, hogy a Tv-készükházba, épitett hangszóróktól, csakerősen korlátozott hangélmény várható.

Természetesen a gyakorlat az, ha valaki minőségre vágyik, akkor kúlső audio berendezéseket használ.

(#13823) wassermann válasza Ebit (#13822) üzenetére


wassermann
addikt

Én láttam nagyon vékony kávájú hatalmas Philips-eket is, amiken nem volt hang (a méretéből következtetem, hogy nem monitor, hanem TV volt)

(#13824) lúzer


lúzer
veterán

Üdv

láttam HDMI-DSUB kábelt
hát ez meg hogy működik? :Y
hol az analóg-digitális átalakítás? vagy hdmi tud analógot értelmezni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13825) #72042496 válasza lúzer (#13824) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem ez digitális -> analóg. :) Olyan, mint egy DVI -> DSUB átalakító.

(#13826) lúzer válasza #72042496 (#13825) üzenetére


lúzer
veterán

DVI -> DSUB átalakítót értem, mert valójában a dvi tartalmazza az analóg jelet, legalábbis van olyan tüskekiosztása

de a hdmi tud analóg jelet fogadni? :F
ezek szerint igen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13827) Cifu


Cifu
nagyúr

LOTR

Márpedig VGA kábelel az a TV tudja az 1360x768-at. Szvsz rakj fel egy drivert hozzá, pl. powerstrip-el lehet csinálni, a lénye, hogy az 1360x768@60Hz engedélyezve legyen.

tarti19:

Én a Samsung LE-32A431 ill. a Phillips 5322-est ajánlom a figyelmedbe, az árakat is figyelembe véve.

Scoobyka
:

Az A55x széria egy nagyságrendel gyengébb panellel bír, és elektronika terén is egy fokkal lejjebb van az A65x szériához képest. A HDTVTest szerint is csak azért kapott gyengébb besorolást, mert az A65x alig drágább nála, tudásban és képminőségben pedig egy nagyságrenddel felette áll...

wassermann:

Szerintem te a "plazmafal"-ról beszélsz, ezek olyan kijelzők, amelyekből 4-et vagy 9-et egymás mellé-fölé rakva egy nagyobb kijelzőt építenek ki pl. a bevásárló központokban.

lúzer:

Merre láttál te ilyet? Önmagában a kábel semmit sem ér, hiszen a HDMI csak digitális, a VGA meg csak analóg jellel dolgozik. Ergo D/A átalakítás mindenképpen szükséges....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13828) uhu20


uhu20
tag

Üdv a szakiknak.

Vásároltam egy tévét és szeretném kérni, hogy véleményezzétek, hogy jó döntés volt-e... :F

Kb 150 e ft.ot szántam rá és erre eset a választásom:

SHARP LC-32D44E-GY

http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4384-705B9748/hu/hs.xsl/18_2217_3135303639_HUN_HTML.htm

Azaz jó döntés volt-e szerintetek Sharpot venni, ill konkrétan ezt a modellt, ha csak kb 150 e ft volt a keret?

üdv

Hosszú és eredményes életet.

(#13829) uhu20 válasza uhu20 (#13828) üzenetére


uhu20
tag

Ja és milyen kábelt érdemes venni, ahhoz, hogy a számítógéppel összekössem? Mármint érdemes-e aranyozottat venni, vagy ez felesleges?

(#13830) Cifu válasza uhu20 (#13828) üzenetére


Cifu
nagyúr

Grat a TV-dhez, de utólagosan megkérdezni, hogy jó választottál-e, kb. olyan, mint a nászéjszakán feltenni a kérdést, hogy ezzel a nővel akarod leélni az életed. ^^

A Sharp egy felső kategóriás gyártó, de a D44 belépő szint, tehát ott mozog, mint pl. a Samu A45x széria. Nem rossz TV amúgy, de persze csodát nem szabad várni tőle.

Egy személyes kérésem lehet? Nézd már meg légyszíves mi van a TV hátulján? Made in Japan, vagy már Made in Poland. A háttér annyi, hogy a Sharp TV-kkel eddig az volt a baj, hoy mivel Japánból importálták őket, ezért büntetővámot kaptak az EU-ban. Emiatt elég drágák voltak. Lengyelországban húztak fel egy gyárat, de nem tudni mikor jönnek a lengyel gyártású TV-k... (Szerk: ahogy nézem, egyfelől a Sharp fejlődik, mert a honlapjáról már le lehet tölteni a kézikönyvet. Viszont a kézikönyv szerint a TV-nek nincs magyar menüje... tehát ez is Made in Japan lehet...)

A számítógéppel való összekötést a kézikönyv kizárólag VGA csatlakozón keresztül tárgyalja (támogatja azt 1360x768-at), de árulkodó, hogy a HDMI1-es mellett van egy 3,5-es Jack csatlakozó, tehát lehetséges, hogy HDMI-n is tudja.

Nem, nem érdemes aranyozott csatlakozókra plusz összeget kifizetni, legalábbis szerintem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13831) uhu20 válasza Cifu (#13830) üzenetére


uhu20
tag

Először is kösz a gyors választ, Cifu.

de utólagosan megkérdezni, hogy jó választottál-e, kb. olyan, mint a nászéjszakán feltenni a kérdést, hogy ezzel a nővel akarod leélni az életed. ^^

Jogos...:)

Mondjuk én nem tudok nagyon viszonyítani, most arra utalsz, hogy a Samsung jobb lett volna? Én igazából a megadott számokat tudtam nézni (válaszidő, kontrasztarány). Ez alapján a Sharp kicsit jobbnak tűnt.

Made in Japan :C - de nálam ez pozitívum volt, mert a 10%-os vámot ellensúlyozza, hogy Takura-szan meg Isida- szan van ott a gyárban :R és nem Jankilewiecz vagy valami hasonló.

Még valami a számítógépes csatlakozásról. Ha összekötöm őket, akkor a számítógépen lévő filmeket jó minőségben le tudom játszani? Vagy az összekötés inkább játékok miatt érdemes?

(#13832) lúzer válasza Cifu (#13827) üzenetére


lúzer
veterán

hát én se értem!!

azért nézem itt mert én bizony nem fogok 3* áron kábeleket venni, mert pofátlanság

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13833) Cifu válasza uhu20 (#13831) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én úgy tudom, hogy 10, hanem 20%-os büntetővám van az EU-n kívűlről behozott laposTV-kre. ^^

Ha elégedett vagy vele, akkor ez számít.

Én LCD TV-t használok monitorként, kb. egy éve. Filmnézés a digitális korban ugyanolyan, mintha DVD-t vagy Blu-Ray-t néznél (függően persze attól, milyen felbontású és tömörítésű filmet nézel számítógépről).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13834) Cifu válasza lúzer (#13832) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez vagy valami vicc, vagy DIY cuccokhoz szánják (a DIY-ek néha tudnak érdekes dolgokat összehozni :))))

Egész pontosan milyen kábelt keresel?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13835) lúzer válasza Cifu (#13834) üzenetére


lúzer
veterán

megvan a kábel típusa ami kell: hdmi-hdmi

illetve dvi-hdmi -t nézek majd

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13836) Cifu válasza lúzer (#13835) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudja fene, nekem az utolsó utáni lehetőség lenne az eBay... ^^

[link]
[link]
[link]
[link]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13837) lúzer válasza Cifu (#13836) üzenetére


lúzer
veterán

900 ft pköltséggel házhozszállítva, ennyit megreszkírozok! :D

de köszi a linket, itt is van hasznos!

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13838) sipi700


sipi700
tag

Győrben van jó üzlet, ahol tv-t tudok venni? Egyelőre úgy néz ki, hogy Edigital a nyerő. Mindenképp olyan kellene, ahol Panasonic Magyarország garancia van, inkább adok érte többet. Edigitalnál jelzi, hogy Panasonic partner, de így is jóval olcsóbb Panashopnál. Webesek közül Avplanetet néztem, mostani Panasonic tv-m Panasonic Magyarország garanciás, dvdfelvevőm nem, így nem tudom merjek rendelni tőlük vagy ne.

(#13839) Integra


Integra
titán

na itt:)
szóval már most sem minden aquos made in japan, de még van bőven azért.
és 430e körül kapni őket! van amelyik kategóriában egy 20assal jobb áron van mint egy lengyel samu. a büntetővám ellenére.
meg hát megkell nézni a két tévét egymás mellett, samu sehol nincsen, ez van, engem megyőzött élőben.
igaz hogy nincsen annyi csilivili marketing név a neve mellett mint a samunak meg a többinek, de a képe az üt-vág:)
meg nekem egyértelműen fél garancia a sikerre hogy japán gyártás japán alkatrészből japánok által:) és amíg lehetőség van japán tévéhez, addig evidens, hogy azt veszem.
szvsz:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13840) fűnyíró


fűnyíró
csendes tag

Sziasztok!
Csak tévézésre keresek 32"-os készüléket. A gond az, hogy egyelőre csak egy társasházi, központi antennás analóg vételi lehetőség van, vagyis messze nem tökéletes a jel. Úgy tudom, hogy már mindegyik gépben van zajcsökkentő illetve jelerősítő, de mindegyikben más. Tehát valszeg nem egyformán működik. Tudtok-e arról, hogy milyen típusban várható viszonylag a legjobb kép gyenge jelnél?

(#13841) Cifu válasza Integra (#13839) üzenetére


Cifu
nagyúr

No offense, de láttam normális (otthoni) körülmények között 42" XL2E Sharpot, és a Samu 40"-os A65x sorozata bizony bucira veri képminőségre. Ha a Sharp meggyőzőbb lenne, kicsivel drágábban, akkor azom lenne. ;)

Persze tény, hogy az XL2E tavalyi modell, az új 2008-as modellek még csak Japánban jelentek meg, illetve a D széria tűnt még csak fel Európában. Kíváncsian várom az X és az E szériát, de a jelek szerint Augusztus előtt nem várható. :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13842) paulkaresz válasza fűnyíró (#13840) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

ez szerintem nem ennyire egyértelmű,de a sony tunerjét szokták dicsérni

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#13843) Cifu válasza fűnyíró (#13840) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez nem egészen így működik. A tunertől függ, milyen képminőséget kapsz. Az új 2008-as Samu, továbbá a Panasonic, Sony, Philips TV-knek jó tunerje van, talán Sony és a Pana van előrébb egy picit e téren. A Sharp, Toshiba, stb. márkákról sajnos nem nagyon tudok nyilatkozni, 52"-os X20E Sharpot láttam TV adáson, normális kábelről, az nem volt rossz, de nem segít sokat a döntésben, viszont lent Uhu20 D44 tulaj, ő lehet tudna hasznos információkkal szolgálni. ^^

Mennyit szánsz rá, azt lehet tudni?

Alsó árszegmensben (~150e Ft alatt) Samu LE-32A4xx széria, Sony KDL-32S3000 széria az, ami elég korrekt TV nézésre az általam ismertek közül.
150e Ft-től felfele már vannak komolyabb opciók, a csúcs a saját tapasztalatom szerint a Sony KDL-32D3000, ez tavalyi modell (mint az S3000), de tele minden elektronikai hókusz-pókusszal, és tényleg korrekt képe van, de az ára is nagyon húzós. Az utód sajnos csak augusztus-szeptember környékén várható. A Panasonic TX-32LX80 és LX85 szintén korrekt minőségű készülék, de itt van egy számomra fájó pont, a Panasonic esetén nincs olyan képüzemmód, ami a 16:9-es képarányú TV-re széthúzza relative korrektűl a 3:4-es képarányú TV képet. A Sony-nál van egy SMART nevű mód, a Samsungnál a Széles Nagyítás. Philipsnél a 32PFL5603 és 32PFL7603 opció, az utóbbihoz volt csak személyesen szerencsém, nagyon korrekt kis TV, az 5603-as egy fokkal egyszerűbb panellel és elektronikával bír.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13844) Integra válasza Cifu (#13841) üzenetére


Integra
titán

én 37eseket láttam egymás mellett ugyanazon forrásról, 42-est nem néztem. annak még azért combos az ára:DDD
biztos hogy amig van japán gyártású tévé, engem senki sem beszél lengyel cuccra
de hát ha egyszer a sharp is jovánéknál fog tévét összekalapálni??? :(
idei modellek meg talán jövőre jönnek meg? mondjuk nem zavarna, mert addigra talán lenne is keret 42-esre is akár..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13845) lúzer válasza Integra (#13844) üzenetére


lúzer
veterán

és melyik típusról beszélsz?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13846) Exhodus


Exhodus
tag

Hali

Kérdésem lenne, most kaptam egy Samsung LE23R81B típusú 58 centis LCD TV-t gondom pedig a képminőséggel van, akármire is kötöm (kábeltv koax kábele, Scart-al dvd lejátszóra, analóg vga kábellel Pc-re) a képminőség mindíg nagyon szar, fekete helyett inkább pirosas árnyékokat vet és úgy általánosan ronda a kép. Bekapcsltam ezt a digitális képjavító eljárást is meg próbáltam belőni a színeket is rendesen, mégis szar. Mondjátok hogy csak nem értek hozzá és nem a TV ilyen szar. (de akkor lehetőleg megoldást is a problémára :D)

Thx

Benedico omnes armaturas! Benedico digitabula et brachiales, cataphractes atque pectorales!

(#13847) fűnyíró válasza Cifu (#13843) üzenetére


fűnyíró
csendes tag

Öreg csöves tévét kellene lecserélni, semmi extrára nincs szükség, csak nem szeretném, hogy az LCD nagyobb jeligénye miatt csalódás érjen. Tehát inkább alsó árszegmensben keresgélnék, 130-150e körül.

[ Szerkesztve ]

(#13848) Cifu válasza Integra (#13844) üzenetére


Cifu
nagyúr

A EU büntetővám miatt mindenki itt gyártat, aki el is akar adni szinte.

A Sony Spanyolországban, a Panasonic Csehországban. az LG lengyelországban, a Samu 37" és alatta Magyarországon, e felett Szlovákiában, a Philips Lengyelországban és Magyarországon, a JVC eddig Angliában, nyártól valahol kelet-európában, és így tovább.

Kivétel csak a prémium kategóriás Pioneer és persze a Sharp volt (a Toshiba nem tudom hol gyártat sajnos). Én anno tavaly év végén nézegettem, a Samu LE-40M87, Sharp 42X20E és a Sony KDL-40V3000 között, de őszintén szólva nem láttam annyival jobbnak az X20E-t, hogy kiadjak érte akkor plusz pénzt, így Sony lett.

Megj.: A Samu nem gyárt 37"-os panelt. Korábban csak az AUO-tól, most már az LG.Philipstől is vásáról 37"-os panelt.

Megj.2.: Sajnos a bevásárló központokban kiállított TV-k alapján nem lehet véleményt mondani. Azt szoktam javasolni, hogy benyomás szerzés miatt érdemes megnézni őket, de a képminőség terén ne az agyonvilágított, sokfelé osztott jelű kirakati TV-kről állapítsa meg az ember.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13849) Cifu válasza Exhodus (#13846) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát csodát ettől ne várj, de azért _annyira_ sz@rnak nem kellene lennie. Tudni kell, hogy sajnos az ilyen kis képátlójú TV-k panelje általában finoman szólva is gyenge. Nem ok nélkül szoktam mondogatni, hogy úgy 32"-tól érdemes LCD TV-ben gondolkodni. :S

A pirosas árnyék mit takar? Szó szerint vörösbe hajlik a fekete?
A képjavító eljárás nem feltétlen javít rajta, forrástól függően olykor inkább csak árt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13850) uhu20 válasza Cifu (#13843) üzenetére


uhu20
tag

Fűnyíró és Cifu,

Én zöldfülű vagyok, nemigen van összehasonlítási alapom. 3-4 napig jártam az üzleteket, néztem különböző fajta tv adásokat és saját dvd-t és ez alapján döntöttem, de persze ez a tapasztalat sehol nincs ahhoz képest, mint ha valaki már otthon több lcd v plazma tv-t nézett órákig-napokig.

Egyelőre oké a dolog, azért vannak apróbb gondok persze (beállítások plusz hát meg kell szokni az új tévét.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.