Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) Digitalis válasza fokukac (#14850) üzenetére


Digitalis
senior tag

Fehérváron van egy komoly gyáruk, főleg nyugatra dolgoznak de a szélrózsa minden irányába is viszik. Enyém pl. FRA DVB-T-s nek készült.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#14852) Cifu válasza Digitalis (#14847) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez becsapós, mert nem csak a felbontás, hanem a kódolás is számít. Láttam olyan 720p-s release-t, ami brutálisan jó volt, verte minőségben a gyengébb 1080p-s release-ket. Ezért nem tartom jó alapnak tisztán a felbontás alapján megítélni a releasek minőségét. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14853) Cifu válasza #35914496 (#14848) üzenetére


Cifu
nagyúr

A W4100 / W4200 késő őszig biztos nem lesz kapható hivatalosan, de a W4200-ast pár helyen hírdetik a webboltok.
A Z osztály bizos jön, de valószínűleg csak szeptember-október magasságában.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14854) Krystal_s válasza Cifu (#14836) üzenetére


Krystal_s
addikt

szia
csak kíváncsiságból lenne egy kérdésem ,mert nekem már meg van a Tv.
LE26A(451C1) és LE26R8(1B) között mi a különbség ? írtad ,hogy az A jobb.(én azt hittem h az A régebbi :B Megnéztem a samsung weboldalán a termékleírást ,de nem nagyon találtam különbséget...felbontás,kontraszt,válaszidő,fényerő stb. ugyanaz...látószögnél írnak nagyobbat de van ahol az R-hez is 176°-ot írnak.
;)

(#14855) Cifu válasza Krystal_s (#14854) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Samsung jelölése idéntől megváltozik, a 2008-as modellév A-val kezdődik, a 2009-es B-vel és így tovább. Az első szám a helye a létrán, a 3-as a legalapabb belépőszint, a 4-es a tömeg-belépőszint, az 5-ös a középszint, a 6-os a közép-felső szint, a 7-es a felső és a 9-es a csúcskategória.

Amit a technikai adatok nem árulnak el, az a benne lévő elektronika. A régebbi R8x menüje pl. elég lassú volt, a TV tunerje se volt a legjobb. Az A széria menüje sokkal gyorsabban reagál, a TV képes pedig egy fokkal jobb.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14856) Pimpa28


Pimpa28
tag

Na fiúk, feladvány. Megérkezett a Samsung LE-40A457, upc digital hajtja, a kép pöpec, semmi gond nincs vele. HD holnap érkezik rá. De a hang... Mint ha valami 100 éves szokol rádió szólna, ilyet én még tévéből kijönni nem hallottam.

Próbáltam már minden hang-beállítást, equalizert, semmi sem segít. A set-top-box scart-on keresztül van bekötve, holnaptól hdmi-n lesz. A DVD lejátszó hangja is gáz, az a másik scart bemeneten megy be.

Valami ötlet? Előre is köszi!

(#14857) Krystal_s válasza Cifu (#14855) üzenetére


Krystal_s
addikt

elvileg akkor engem nem nagyon érint az a része ,amiben jobb lehet az A széria,mert ügye én csak monitornak használom ,ezért nem érzékelem a menü vagy a tuner hátrányait.A kép nálam kristály (szerintem szép,a design is tetszik meg az a kék led elöl).A TV hátulján ott egy S betű ,talán akkor samsung paneles.
Köszi és további szép napot ! ;)

(#14858) bwoay válasza Rick4 (#14849) üzenetére


bwoay
nagyúr

az, hogy erre ott van az apró.
itt ez szemétnek számít, nem lesz tőle átláthatóbb a topic,
és a keresést sem könnyíti meg (nem az, ha te beírod,
hanem ha mindenki ide pakolná a hirdetéseit).

az meg hüjén mutatna az apróban, hogy
"Srácok, most akciós a ZyX879654 a Fukarban!"

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14859) qwerty23 válasza Cifu (#14836) üzenetére


qwerty23
csendes tag

Én is nagyon köszönöm a segítséget, akkor a V3000 lesz a befutó.

(#14860) wassermann válasza Pimpa28 (#14856) üzenetére


wassermann
addikt

"...De a hang... Mint ha valami 100 éves szokol rádió szólna, ilyet én még tévéből kijönni nem hallottam..."

Megoldás: TV-t megtart... + egy házimozi erősítő, rendes hangfalakkal

(#14861) kiskoru79 válasza booz (#14778) üzenetére


kiskoru79
csendes tag

Üdv booz!

Bocsi az ismeretlen megkeresésért, de látom a toshiba márkaboltból vagy!

Kinéztem a 37XV500P tipusú Toshiba LCD tv-t. Tévézésre (SD, később digitális kábeltv/T-kábel) és DVD nézésre használnám, kb. 2,5 - 3,0 méterről nézve.

Érdemes ezt vagy hasonló tudású tv-t venni a fenti használatra? Milyen ez a tv? 2008-as modell? Ahol néztem eddig ott 300.000,- az ára, várható augusztus elején (olimpia) áresés, akció (akár nálatok a shopban)? Esetleg tudsz ajánlani másik jó Toshibát max 300.000,- forintig a fentiekre?

Ne haragudj a sok kérdésért! Válaszodat/segítségedet előre is köszönöm!

kiskoru79

(#14862) norbi2k


norbi2k
csendes tag

Cifu: már kinéztem az erősitőt, ONKYO tx sr606, HDMI 1.3a-val, teljesen megfelelő :)

(#14863) bigdigit válasza Cifu (#14852) üzenetére


bigdigit
addikt

csak azt tudnám miért erőltetik még mindig ezt a szánalmas 720-as ripeket.vagy vannak olyan HD filmek amik eleve ilyen felbontásban jönnek ki?

(#14864) Stema válasza bigdigit (#14863) üzenetére


Stema
tag

Egyrészt mert az is szabvány felbontás, másrészt elfér 1 dvd-n általában, harmadrészt meg mert úgyis közel áll felbontásban a nagyon elterjedt hd-ready 1366x768-as felbontáshoz, negyedrészt meg sokszor az 1080p-s release-ben nincs több részlet, így felesleges (pl. hantaboy (liar-liar), de a matrix se egy etalon sajna... :( )

február környékén vettem samsung 32r82-t, még 155-ért, mostmár utódját kapnám meg 120-ért :( Igazából mostmár philips 42" plazmát vennék, mert 2m-ről nem veszed észre akkora kijelzőn se hogy 1024x768 vagy akár 1920x1080, főleg mozgás közben nem, képeknél talán, de ott is nagyon kell nézni. Aztán első lcd-m philips volt és a tunerje körbeh*gyozta a samsung-ét, meg a menüje se volt ilyen tetü, csak nem sikerült natívat beállítani dvi>hdmi-n keresztül és a panelja betekintési szögei is pocsékak voltak, viszont egy plazmánál betekintési szög az tökmind1, és a max fényerő is jó hogy ennyivel több tud lenni, 15ezres kontraszt se utolsó, natívat meg úgyse akarnék ráküldeni, mert 1024x768-al szét lenne akkor nyújtva (max játékokban lenne jó ahol beállítható külön a felbontás és külön a képarány), de 720p jelet ráküldve szerintem simán jó képet adna. Szóval jó képminőség, jó tv tuner, gyors menü, hatalmas kijelző. Sajnálom hogy nem vártam, ez van...

[ Szerkesztve ]

(#14865) szektamokus


szektamokus
tag

Cifu
Sokadik lcd-ként itt van ez a Sharp LC-32X20E Full HD ( egyedül a 100hz nem tudja, de ez talán nem akkora baj ), nekem nagyon jónak tűnik, igaz nem is tartozik a legolcsóbbak közé.

Kérdésem annyi lenne, hogy olvastam a leirását és azt irja, hogy korlátozottan pc kompatibilis és felsorolja a támogtott felbontásokat:
VGA 640 x 480
SVGA 800 x 600
XGA 1024 x 768
WXGA 1360 x 768
SXGA 1280 x 1024
SXGA+ 1400 x 1050
na most ezek szerint ha én pc-ről akarnák full hd filmet nézni akkor azt nem jelenitené meg tökéletesen?
Amúgy DVI-HDMI kábellel kötném össze a gépet a tévével.
info a tv-ről: [link]

üdv, Norbi

(#14866) Stema válasza Stema (#14864) üzenetére


Stema
tag

ja egyébként a philips-et másnap vittem vissza a betekintési szögek miatt edigital-ba, aztán cseréltettem egy samsung-ra mert ebben a fórumban mondták nekem, h az tudja a natívot. Az a gáz, hogy a nagy hipermarketekben meg shoppinghelyeket túl sok a fény ahhoz, hogy meglásd egy tv képminőségét.

Egyébként elárulná valaki, hogy mit jelent plazmánál a dinamikus kontraszt?
pl. itt

hmm, ezt találtam, de plazmánál nem úgy van, hogy minden pixel külön kapcsolható? Akkor miért nem marad sötét minden más? Ez olyan lcd-snek tűnik nekem :F

[ Szerkesztve ]

(#14867) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Szia Cifu!

A Sony W4000-es deinterlace problémára van valamilyen megoldás?

Napokon belül aktuális lenne a vásárlás.
Ajánlanátok ebben a kategóriában ( 40-42" FullHD, 300e Ft) valamit gyári garival?
Elsősorban TV/HDTV illetve DVD a fő jelforrás.

" Babra munka, de megéri! "

(#14868) bigdigit válasza Stema (#14864) üzenetére


bigdigit
addikt

mindenesetre elég idegesítő tud lenni,hogy a 4:3-as crt tv-én a film tetején és alján ott volt a fekete csík.erre vesz az ember egy normális full HD-és készüléket és úgyanúgy ott az a szar csík.
tegnap este is néztem egy 720-ast de meg is bántam.nem sokkal verte egy sima dvd minőségét.ha már HD rip legyen 1080p könyörgöm.jó tudom ne itt könyörögjek.

nem tudom milyen philipsed volt de a 7-es széria nálam tökéletesen megy nativban.egy dologban viszont különbözik sok más gyártóitól.ennél natívban is lehet elég sok dolgot állítani ha akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#14869) Stema válasza bigdigit (#14868) üzenetére


Stema
tag

valami iylesmi: 32pfd5332. Egyébként a philips panelja valszeg ips, mivel az lg-vel közös panel gyára van és az lg tv-kben is ips van (ami miatt a feketék kis szögváltozásnál is világosodnak ezüstössé). Próbáltam mindent, hidd el, hackelt drivereket, powerstrip-et, 1 napot szenvedtem vele, feladtam. Philipsek nagy erőssége a tv tunerje, hogy crt-hez közeli minőséget ad, nem mossa el a részleteket, nem élesít túl, nem kontrasztosít túl. Samsung-omat pc-ről való filmnézésre, pc-s játékokra használom, így tökéletesen megfelel, még úgyis koleszos vagyok 1 évig, oda jó lesz ez is, aztán majd veszek egy 50" plazmát valami 1366x768-ast, dinamikus milliós kontraszttal, most az ilyen samsung 310, addigra tuti lemegy 250 alá, ezt meg eladom 100 körül/alatt. Hálószobába se szívesen raknám, mert az analog tv-s képe pocsék, hacsaknem lesz majd ilyen t-home cuccom, akkor mondjuk lehet jobb lenne, mint a 72cm-es samsung plano-m :)

(#14870) Geza26 válasza bigdigit (#14868) üzenetére


Geza26
senior tag

Ne haragudj, de arról nem a TV tehet, hogy te nem tudod, hogy a mozifilmek nem 16:9 képaránnyal készülnek! A HD rippekről meg annyit, örülj, hogy vannak emberek akik megcsinálják. Nem hiszem, hogy fizetsz értük! Előtted is ott van, hogy megvedd a BlueRay filmet és rippet csinálj belőle!

(Elnézést a nem ide illő hozzászólásért!)

[ Szerkesztve ]

Géza

(#14871) bigdigit válasza Geza26 (#14870) üzenetére


bigdigit
addikt

hát nem tudom.naívan azt feltételeztem,hogy a bluray filmek full hd-sak.vagyis 1920x1080 a felbontásuk.legalábbis az újnak számító filmek.ergo ha ezt így is rippelik le nem lesz csíkom se felül se alul.

ahogy olvasom nem is csak az új filmek 1920x1080-sok.

első bluray film

[ Szerkesztve ]

(#14872) mokamiklos


mokamiklos
csendes tag

Most találtam ezt a topikot, látom nem ma írtatok bele utoljára, azért remélem tud valaki segíteni. Idén kivételesen nyaralás utánra is marad pénzem, és ha már beindul Magyarországon is a HD sugárzás, szeretnék venni egy hdtv-t. Viszont őszintén szólva nekem kínaiul van, amiket a különböző adatlapokon írnak, nem tudom értelmezni, hogy melyik tulajdonság mit jelent pontosan... Szóval: ha valaki tudna mondani esetleg valami oldalt, amin leírják ezeket az átlagember nyelvén, azt nagyon megköszönném. Ebben a topikban meg kicsit sok ez a tízezer hozzászólás, hogy mind végigolvassam:S

(#14873) #72042496 válasza mokamiklos (#14872) üzenetére


#72042496
törölt tag

Olvasd el Cifu írását, direkt az ilyenek miatt jött létre.

Cifu:

Arra még válaszolj légy szíves, hogy számítógéppel való összekötés esetén van-e jelentősége a 24P-nek? Ill. írtad, hogy az A450-est leteszteltétek, s az simán vitte ezeket a videókat. Előfordulhat, hogy 3:2 pulldown-nal működött, csak megoldották úgy, hogy nem vettétek észre?
Másik, hogy ElectroWorld-ben lehet venni 5 év kiterjesztett garanciát az A550-esre, a netes árhoz képest +45K-ért. (Összesen 235K.) Ez megérheti, vagy abszolút ráfizetés? 3-4 évig biztos megtartanám a TV-t, s félek, mi lesz, ha az egy éves garancia lejárta után elromlik. Monitornak használom majd, tehát hajtani fogom rendesen. Vagy hagyjam a fenébe, s inkább 1 évvel vegyem olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

(#14874) bociker


bociker
csendes tag

Nemrossz, de van részletesebb: [link]
Sztem baromi jó, érthető és praktikus. Menj lefele az Aranyszabályok meg a fogalomtárak felé is!

(#14875) Stema válasza bigdigit (#14871) üzenetére


Stema
tag

igen 1920x1080-as a felbontásuk (azaz inkább 1920x1088 codec dolgai miatt, de ez msot mind1), és van benne felül is alul is fekete csík, a ripperek ezt levágják, hogy a bitráta ne arra pazarolódjon, csinálhatsz te is olyan képet aminek felső alsó része fekete, miközben a kép felbontása mondjuk 1440x1080, mégse lesz a képtartalom 4:3-as ettől :) gyakoriak a 2.35:1-hez arányú filmek, ez van, na bumm, én se örülök neki, de mit tehet az ember

(#14876) fokukac válasza bigdigit (#14871) üzenetére


fokukac
nagyúr

Te kevered a szezont a fazonnal. a felbontásnak semmi köze nincs a csíkhoz, és fordítva. A 16:9 képarány egyfajta kompromisszum a mozifilmek és a tv-filmek között

szerk :

Idézek Cifutól :

DVD, Blu-Ray vagy HD-DVD filmeknél miért van alul-felül fekete csík?: A jelenleg általános képarányok:

4:3 avagy 1.33:1 - Az "ősi" TV képarány, jellemzően az összes 1990 évek második fele elötti TV sorozat és műsor ebben a képarányban készült.

1.85:1, 2.35:1, 2.40:1, és a többi mozi képarány - A mozifilmek többféle képaránnyal készülhetnek, jellemző a 2.40:1 és az 1.85:1. Ha megnézed a moziban a bemutatók alatt előfordul, hogy többször is változik a használt képarány, az 1.85-ösöknél a két szélen függöny takarja a vásznat, amit a 2.40-es trailerek/filmek esetén felhúznak, és a teljes vásznat kihasználják. Megj.: A 2.40:1-es képarány (ami valójában 2.39:1) az 1970-es években terjedt el, korábban a 2.35:1 volt használatban.

16:9 avagy 1.78:1 - Az új HDTV szabvány. A szabvány megalkotásakor egy átmenetet kerestek a mozi és a hagyományos TV képarány között. Egyből átálni a 2.40-re nem lehet, mert gyakorlatilag a teljes képarányú 4:3-as TV adások esetén a készülékek két szélén olyan vastag lett volna a fekete csík, hogy az már erős fejvakarásra késztettne mindenkit. A 16:9 esetén még viszonylag keskeny az oldalsó fekete sáv 4:3-as képaránynál, és alul-felül keskeny fekete sáv van 2.40-es képaránynál. A mai TV sorozatok elsöprő többsége, és a jobb helyen készülő TV műsorok már 16:9-es képaránnyal készülnek.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14877) bigdigit válasza fokukac (#14876) üzenetére


bigdigit
addikt

oké valamit kezdek pedzegetni de akkor honnan lettek nekem olyan ripjeim amiknél nincs csík sehol?jellemzően 1080p jelölésűekre gondolok.azt már a ripper alakította ilyenre?
ha csak az 1cm-es fekete sáv lenne nem is zavarna annyira de hogy egy 720-as ripnél(ami sokszor annyi sincs)a fél képernyő fekete marad kicsit durva.mondjuk eljutottam arra a szintre ha látom kb 4giga a rip már nem is érdekel.lassan átmegy divx szintre már a dolog

[ Szerkesztve ]

(#14878) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Mik a tapasztalatok ezekre a készülékekre?
Samsung:
LE-32A551, LE-32A656, LE-37M86, LE-37M87
LG:
37LF65, 37LF75, 37LY95
Toshiba:
32XV500P

Esetleg más LCD készüléket tudtok ajánlani ami Full HD és max 200ezer forintba kerülne?
Vannak olyan készülékek, amiben egy és olyanok, amiben kettő tuner van (analóg és/vagy digitális). Melyikre lesz/van igazán szükség?

Üdv. Ori :R

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#14879) bociker válasza Oraculus (#14878) üzenetére


bociker
csendes tag

Szia!
Innen válogass sztem, eddig ez a legolcsóbb, amit találtam: [link]. Hajrá!

(#14880) Geza26 válasza bociker (#14879) üzenetére


Geza26
senior tag

Keresgess még! Vannak ennél jobb árak neten! :DD

Más: A Samsung 430-as is támogatja a 24P-t vagy csak a 450-es?

[ Szerkesztve ]

Géza

(#14881) dartee


dartee
csendes tag

Egyébként nemrég nyílt meg a http://plazmaakcio.hu oldal, ahol részletesen foglalkoznak a témával. Mivel most nyitott még nyerni is lehet 3 igenkönnyű kérdés megválaszolásával egy PANASONIC TX-32LE7PA típusu LCD tv-t. (na nem egy csúcskategória de azért mégis)

(#14882) fokukac válasza bigdigit (#14877) üzenetére


fokukac
nagyúr

neked ennyire nehéz a felfogásod?

a 16:9 az 1,77-es képarány
ha a mozifilm 2,4:1-es, akkor az azt jelenti, hogy egy 106 centis tv-n (szélesség : 92,3 cm, magasság : 51,9 cm) a képed csak 38,5 centi magas lesz, ergo egy 6,7 cm-es csíkod lesz alul-fölül.
most komolyan ez a legnagyobb problémád? :F
Ha nincs ott a csík, az azt jelenti, hogy levágtak a széléből.

az összes jelenlegi 4:3 oldalarányú tv-adásban úgy mennek a filmek, hogy egyszerűen levágják a kép két szélét a 4:3-as képaránynak megfelelően, és nem látszik a kép két széle, kilóg az emberek feje, meg minden, de nincs csík, jajdejó.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14883) headhunter


headhunter
addikt

Cifu,

Nagy nappaliba vagy házimozi szobába, jobb projektorban gondolkodni, mint LCD vagy Plazma TV-ben?

Nézési távolság 4-6 méter.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14884) hcs57 válasza Oraculus (#14878) üzenetére


hcs57
őstag

Igen, a Sharp32 X20E az E..W.. ben most 199

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14885) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Szeretnek venni legfokebbb szamitogepezesre egy 26-es LCD TV-t (az 1366*768-os felbontas a pixelmeret miatt ezen jobban nez ki mint egy 32-esen), majd HDMI kabellel osszekotni oket.
Valaki tudna segiteni, hogy melyek azok a markak, tipusok, amiket erdemes megvenni?

Koszonom!!! :R

Ui.: 32-eset is vennek, de meg eleg draga azt 1900*1200-as felbontassal megvenni...

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#14886) satyi1 válasza dartee (#14881) üzenetére


satyi1
csendes tag

Az Electro-store.hu oldalt ismeri valaki?
Vélemény?
Tiltott terület, vagy érdemes ott válogatni?
Vásárolt már valaki ott?
Van vevőszolgálati tapasztalat?
A Sony-k igen csak aucsójak!

(#14887) Pimpa28


Pimpa28
tag

Hát ez a Samsung 40A457 megy vissza a boltba szerintem. Komolyan, mint egy szokol rádió, úgy szól. Cifu, te teszteltél egy ilyesmit avforum-on, nálad nem volt minősíthetetlen a hang?

Hangfalra kivezetve és fejhallgatóval jó, de a beépített hangszórókkal hallgathatatlan...

(#14888) headhunter


headhunter
addikt

Samsung LE-46 A 656 386.990 Ft.-ért jó vétel?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14889) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Lassan aktuális lenne a TV vásárlás. A jelöltek: Sony W4000, Samu A656, esetleg Toshiba VX500 ha itthon emberi áron lehetne hozzájutni.
Mivel több infót már nem kaptam a W4000 deinterlace problémáról, elmentem megnézni.
A Pólusban lévő MM-ben nagyon készséges volt az eladó. 32" volt kirakva, megfelelő társaságban: Pana 32LZD85F, Toshiba XV500P és Samu A656
Antennáról ramaty mind az analóg, mind a kisérleti DVB-T adás ( 3,3-3,6 Mbps ) képe. Gyakorlatilag nézhetetlen, analógon a kis jelszint, digitálison a kis sávszélesség miatt.

És láss csodát, volt HD-s műholdvevőjük Astra promó csatornával, 1080i jellel.
2-2,5 méterről semmi nem látszott a deinterlace problémából, de kb. fél méterről a közepes sebességű oldalirányú mozgásoknál talán mintha láttam volna kis szaggatást, de lehet, hogy csak odaképzeltem.
A tesztkörülmények nem teljesen ideálisak: neon világítás, 8 óra monitorbámulás utáni szemekkel ...olvasószemüveg nélkül :)
De a másik 3 típuson viszont még a nyomát sem láttam ennek a jelenségnek ugyanennél a forrásnál.
Túl sok időm nem volt vizsgálódni, így azt hiszem futok még egy kört ebben a témában.

Ps. A Panának és a Toshibának nagyon szép képe volt a 1080i HDTV jellel, szebb mint aSony és a Samu képe. Nekem legalábbis.

" Babra munka, de megéri! "

(#14890) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Ismeri és vásarolt már valaki ezektől, mik tapasztalatok, vélemények?
Az árak elég jónak tünnek.
[link]

Üdv.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#14891) Breki válasza Oraculus (#14890) üzenetére


Breki
veterán

Mert a nettó árakat írják és csak tájékoztató jellegűek :DD :W

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14892) Termi16 válasza Breki (#14891) üzenetére


Termi16
őstag

Ezt miből gondolod? :)

"A honlapunkon lévő árak bruttó árak, a 20%-os ÁFÁ-t tartalmazzák, és készpénzfizetésre vonatkoznak."
:C

Hehe, 3mp :P

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#14893) Oraculus válasza Breki (#14891) üzenetére


Oraculus
tag

Bocsi de ugyanazt az oldalt nézzük?
A honlapunkon lévő árak bruttó árak, a 20%-os ÁFÁ-t tartalmazzák, és készpénzfizetésre vonatkoznak.

[link]

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#14894) Oraculus


Oraculus
tag

Bocsi valaki gyorsabb volt :DD

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#14895) majors


majors
csendes tag

Hello

Lenne 1 életmentő kérdésem.

Van 1 Lg 32lb75 tipusú lcd tv-m.Szeretném összekötni pc-vel,de nem megy!
DVI-HDMI kábellel probálkozom de a tv-n állandóan azt irja hogy nincs jel.Már minden féle beállitást probáltam de semmi.
Mi lehet a gond?

(#14896) holex


holex
csendes tag

Sziasztok!

Már jó ideje figyelemmel kísérem ezt a fórumot, de még mindig nem vagyok meggyőződve, hogy milyen lcd tévét vegyek.
Az egyetlen jelöltem a Samu 40A656. A lépminőség a látottak és a hsz.-ok alapján rendben van, de kicsit zavar a káva bordó színe, ami egyáltalán nem passzol a szoba színvilágába. Szvsz egy ekkor méretű tárgynál ez is számít. A 659-es mennyiben tér el a 656-ostól? Érdemes áldozni rá? Szintén bordó? A weben eltérő képeket láttam róla.
Alternatívaként egyébként mit tudnátok javasolni? 2-3 méterről nézném, upc digital-lal meghajtva (HD), elsősorban tv és dvd nézésre és max 400-ig.
A Pio KURO lcd tévékhez mit szóltok? Érdemes megvárni őket? Gondolom aranyáron lesznek.

Előre is köszi
hx

(#14897) Papichulo válasza KisApám (#14885) üzenetére


Papichulo
tag

Nem hinném hogy jobban nézne ki egy 26colos tv-n az 1366x768 mint egy 32 coloson...

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#14898) Termi16


Termi16
őstag

Időközben nekem is lenne egy kérdésem hozzátok...:)

Eddig úgy volt, hogy lg tv-t fogok venni, mert 30% kedvezménnyel tudok szerezni, de beleuntam a beszerző hitegetésébe, úgyhogy úgy döntöttem, hogy kezembe veszem az irányítást :)

400k van a dologra (+ néhány 10-es esetleg még megengedhető...), és én Samu A656-ra gondoltam.(390k körül szállítással) Másik jelölt az előzőleg kinézett lg6000 lenne. (400k körül szállítással)

Namost a Samuval annyi problémám van, hogy a http://www.hdtvtest.co.uk oldalon a 40-es tesóról ezeket írták negatívumként:

[100Hz Motion Plus] may introduce interpolation artefacts like tearing, stutter or shimmering around moving objects

Shiny "Ultra Clear Panel" reflects ambient light and causes glare
Mild input lag (except in "Game" mode or over VGA) may affect sensitive gamers
Some clouding and backlight unevenness (though reduced to unobtrusive levels after calibration)*
Slight low-pitched hum from back of TV unless the screen is very bright*

Namost ezek közül engem a 100hz-es hiba és a lag zavarna, nagyon. Tudtok erről valamit? (fenáll a 46-os modellnél is, vagy esetleg csak egyszeri hiba lehetett...?)

Ha ezek a hibák nem jelentkeznének, akkor a samu mellett döntenék a picivel szebb kép és jobb fekete miatt. Menü/hang/táv nem érdekel, csak egyszer kell normálisan beállítani a tv-t, a hang házimoziról megy majd, a táv meg úgyis a upc-s dekóder távja lesz.

Mit gondoltok?

Az Lg is meggondolandó, mert nekem a kinézete bejön (na nem a lyuk :DDD), és mégiscsak nagyobb lenne 1"-al :) De azért ha tényleg szebb az A656-os képe és a hibákat is el lehet kerülni, akkor azt venném.

Persze ha van jobb ötlete vkinek, akkor azt is szívesen várom :)

Hd/Blue-ray ripeket fogok nézni nagyrészt(pc-ről), meg persze az upc-s digitális adástés dvd-t is. De játék is előfrodulhat.

Előre is köszi és bocsi, hogy hosszúra sikeredett. :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#14899) Breki válasza Termi16 (#14892) üzenetére


Breki
veterán

Onnan, hogy volt róluk szó a Hificentrumban korábban

van aki 3 hónapja várt a megrendelt termékekre
és rákérdeztek tölük, hogy ezek milyen árak azt válaszolták, hogy netto

Aztán gondolom vki szólt hogy ez törvénytelen.

De ezeket mind meg lehet találni csak google.........

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14900) Breki válasza Oraculus (#14893) üzenetére


Breki
veterán

Én nem az oldalt nézem hanem a cégról mondok infókat illetve a véleményemet.

nem tetszik nem kell megfogadni, de te kérdezted

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.