Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14301) Scoobyka válasza buzz_fuzz (#14300) üzenetére


Scoobyka
addikt

jól van na...csak húztalak....ha te így látod...
amúgy sztem senki sem fogja azt mondani,hogy a sharp rossz....csak sajnos nem az én pénztárcámra szabták...valamint nem is mutat olyan tetszetősen...

(#14302) buzz_fuzz válasza Scoobyka (#14301) üzenetére


buzz_fuzz
csendes tag

ezzel nincs semmi baj mert valaki megteheti valaki nem!! csak azt akartam mondani hogy vannak más gyártók is akik lehet hogy jobbat csinálnak... és nem csak ez a két márka van a világon mert olvasgatom egy jóideje és másról nem hallog csak samu vagy lg.. a másik az hogy egy tvt ne részben ne azért vegyél hogy hogy néz ki mert akkor inkább vegyél egy képet a falra:):)

(#14303) Scoobyka válasza buzz_fuzz (#14302) üzenetére


Scoobyka
addikt

hát én tuti nem csak azért veszem,hogy hogy nézz ki ....,de ha a tudása nekem megfelel...és még jól is nézz ki az tiszta haszon...

[ Szerkesztve ]

(#14304) buzz_fuzz válasza Scoobyka (#14303) üzenetére


buzz_fuzz
csendes tag

a boltnak ahol megveszed:)

(#14305) bwoay válasza buzz_fuzz (#14297) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha minden igaz:
r8 a szériát jelöli, a második szám pedig a designbeli eltérést,
a 4 felettiekben meg már van DVB-t tuner, más különbség nincs.
Mondjuk mire ezt megtanultam, addigra aktualitását vesztette.
azt meg nem tudom, miért várnám el egy TV-től,
hogy gyárilag pontosan be legyen lőve rajta a fehéregyensúly.
Örülök, ha eleve jó, de miután az első egy hét úgyis rámegy
a beállításokkal való szarakodásra, az ilyesminek én személy szerint
nem tulajdonítok különösebb jelentőséget,
ne az legyen már mérvadó, hogy gyári beállítással milyen képet ad.
Ha heti 3-4 napot töltesz TV-k között, akkor meg pláne nem kellene ilyesmit írni,
ez majdnem olyan tanács, mint az, hogy az alapján kell választani,
ahogy az üzletekben be vannak lőve (trehányul).
Tesztekben is mindig a kalibrálás az első.

Amúgy én nem vettem észre, hogy a topic nagyon a Samsung felé húzna,
amit sokszor hallani, az inkább az új szériák, kiváltképp a 6-os dícsérete, az meg jogos.

a másik meg:
hát azért az sem elhanyagolható szempont, hogyan néz ki a TV.
Ha beraksz mondjuk egy többszáz-ezer forintos, 46 collos valamit a nappalidba,
akkor az elég tekintélyes helyet foglal el, ergo marhára nem mindegy,
miként mutat a bútorok között, és hogy jó-e ránézni kikapcsolt állapotában is,
vagy olyankor érdemes inkább letakarni valami méretes terítővel.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14306) buzz_fuzz válasza bwoay (#14305) üzenetére


buzz_fuzz
csendes tag

megmondom őszintén engem nem győzött meg a 6os mert láttam már blu-ray-ről sima dvdről és analogrol
néha gyorsabb kézmozgásoknál és mosodott lehet hogy jel hiba lehet hogy nem... és a szinek pedig nem természetesek, és a hangja is pocsék:)

(#14307) Cifu


Cifu
nagyúr

Gee_1985:

Nem írtam olyat, hogy nem ajánlom a 32"-ost, csak azt, hogy az adott távra szerény véleményem szerint kicsi. ^^

Az, hogy egy betü mekkora mm-re, pontosan ki lehet számolni a pixel méretből. ;)
Amúgy itt a PH fórumában most lemértem. Egy nagy betü ("H") kerek 5mm, egy kis betü ("e") pedig 3,5mm hozzávetőleg 40"-on.

bennszülött:

Az R8X sorozat TV-képe kimondottan csapnivaló /lilás bőrszín,
elmosódott kép/ akár az LG-hez, akár a Philips 5322-höz viszonyítva.

Hol nézve? Mert ha egy bevásárlóközpontban, szanaszét elállított TV-kkel, akkor nem csodálkozom.

Érdekes hogy a 32A431-re ezek nem vonatkoznak.

Miután a 32"-osban és a 37"-osban másfajta panel lehet, ezen nem csodálkoznék.

Érdekes hogy külföldön többnyire csak a digitális tunerrel felszerelt változatot lehet
kapni

Külföldön van DVB-T adás, sőt, pl. Franciaországban nem is lehet olyan TV-t árusítani, amiben nincs DVB-T tuner. Itthon nincs rendes DVB-T adás, és ki tudja mikor lesz, noha elvileg augusztusban tenderhírdetés volt tervben, az első tendereztetést most dobták vissza...

Tényleg, mi a különbség a kettő között

A külső.

buzz_fuzz:

itt valamelyik koreai gyártó sokat fizet a forumozóknak, hogy másról nem is esik szó!! csak a hogy az lg és a samjang milyen hűűű de jóó stb...... s mi van a sharp-al vagy a jvc-vel vagy a toshiba-val??? vagy azt nem vesz senki??????

Miután a fórumozók és az aktívabb topiclakók ilyen TV-vel bírnak, és ilyen TV-kről vannak bővebb tapasztalatok, ezért ezek vannak terítéken. Vegyél magadnak Sharp, JVC, Toshiba TV-t, és légy aktív topiclakó, oszt majd több szó lesz Sharp, JVC és Toshiba TV-kről is. ;]

BTW érdekes módon kihagytad a Sony-t, az ugyanis nem Koreai, de ellenben elég sokat van említve a topicban. Erre mondják, hogy csak azt látja valaki, amit akar, nemdebár? :DDD

hogy szinte nem véletlenül fogynak csak az lg és samsung-ok, és pl a jvc és sharp miért nem... és hogy ez a minőséget jellemzi...

Szerintem te erről beszélsz. Ebben nincs olyasmi, hogy ez a "minőséget jellemzi". Magyarul: ne hazudj, mert úgy is rajtavesztesz. ^^

Az eladások viszont ott vannak, tényleg a Samu, Sony és az LG vezeti világviszonylatban az eladásokat, ha nekem nem hiszel, utána lehet nézni.

ezzel az a baj, hogy melyik cégnek nagyobb a reklám kampánya itthon? a konzum idiótákra nagyon nagy hatással vannak.... talán ezért nagyobb itthon a koreaiak eladása vagy talán tévedek?????????? ki tolja folyamatosan főműsoridőben a reklámjait orrbaszájba????

És szerinted én ezért ajánlok Samu és LG modelleket?
Mond csak szakikám, hány és milyen LCD TV-t láttál te eddig normális körülmények között, vagyis nem bevásárló központban? Nekem volt szerencsém jópár modellhez, beleértve például a Sharp 52X20E-hez, 42XL2E-hez. Szerény véleményem szerint nem látványosabb jobb, mint egy vele egy kategóriás Sony (V3000, W3000 ill. X3000) vagy Samu (M87 ill. F86/F96) modell (sőt, 24p terén a Sony vezeti a mezőnyt hibátlan megjelenítésével). De drágább volt náluk. Innentől kezdve akkor miről beszélünk? Mondtam olyat, hogy rossz az X20E vagy az XL2E valaha is? Nem. Azt mondtam, hogy árban versenyképes alternatívái vannak. Ez csak egy példa volt...

Ha azt látnám, hogy egy Sharp vagy egy Toshiba jobb képet nyújtana hasonló áron, mint a Samu A65x, akkor most Sharpom vagy Toshibám lenne. JVC-m mondjuk biztos nem, amíg élőben nem láttam hibátlan 1:1PM-ben, 1920x1080-as felbontásban PC-re csatlakoztatva. ^^

Azon kívűl ha a Sharp-al pedálozol, akkor először azt nézd meg, melyikben van már magyar menü. Mert az átlag magyar vásárlónak első sorban ez fog számítani.... ;)

BTW, még mielőtt bárkit is a hazai viszonyok miatt akarsz meghatározni, nézz el mondjuk a HDTVTest.co.uk oldalra. Úgy kb. ez a legalaposabb, legkomolyabb TV tesztelő oldal. Nézz rá milyen TV-ket teszteltek az elmúlt másfél évben.

10db Samsung
7db Panasonic
5db Sony
5db Toshiba
4db Pioneer
4db Sharp
3db Philips
2db LG

Az érdekes itt az, hogy alapvetően a következő tesztkészülék kiválasztásánál figyelembe veszik az érdeklődést is az olvasók részéről...


csak azt akartam mondani hogy vannak más gyártók is akik lehet hogy jobbat csinálnak...

Ahhaaa.... Olvasd vissza még 1x mivel nyitottál a topicban, és utána próbáld még 1x ezt bemesélni. ^^

megmondom őszintén engem nem győzött meg a 6os mert láttam már blu-ray-ről sima dvdről és analogrol

Én meg nap mint nap azt nézem, és volt Sony V3000-em előtte, ill. volt Sony W4000 és Sharp X20E LCD mellette, meg Pana PZ85 és Samu A550 plazma. Ez alapján mondom, amit mondok.

néha gyorsabb kézmozgásoknál és mosodott lehet hogy jel hiba lehet hogy nem... és a szinek pedig nem természetesek, és a hangja is pocsék

Hát konzol ill. számítógépes játéknál eléggé feltűnne, ha bármi gond lenne, szerencsére nem tűnt fel semmi ilyen.

A legjobb hangú TV, amit eddig hallottam (a külön hangszórós Pioneer Kuro után) az LG 50PG6000 / LG6000 volt. A LG ehhez nem kisebb nevet vetett be, mint Mark Levinson, aki a hifi rajongók körében elég ismert. Nem azt mondom, hogy csodát csinált, és egy valódi Hifi rendszerrel ér fel, mert egy TV-be rejtett hangszóróból azt kvázi nem lehet elvárni. De tény, hogy elég decensen szól...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14308) ManUU


ManUU
csendes tag

az mitől lehet, hogy az állatos és a felfedezős tv-csatornánál átáll a tv 16:9 -ről 4:3 módba automatikusan? ha átrakom 16:9-be manuálisan ismét, akkor már megtartja ezt a formátumot.

milyen jelet kaphat a tv?

(#14309) Cifu válasza ManUU (#14308) üzenetére


Cifu
nagyúr

Milyen TV és milyen módon van a TV adás rákötve (beltéri egység vagy kábelTV)?

Tippre ha beltérid van, akkor az SCART-al vagy HDMI-vel összekötve közölhet olyat a TV-vel, hogy az adott csatornához milyen képarány az ajánlott, és a TV ehhez idomul. De ez csak egy ötlet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14310) ManUU válasza Cifu (#14309) üzenetére


ManUU
csendes tag

tosh x3030. kábel tv van rákötve, de van tesztelésen beltéri is, csekkolom avval....
nos, ennél (scart) nem kalibrál át.

(#14311) Cifu válasza ManUU (#14310) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor az automata képarány érzékelésnél van valami gubanc. Ha 16:9-en hagyod, akkor mindenképpen átvált 4:3-ba?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14312) ManUU válasza Cifu (#14311) üzenetére


ManUU
csendes tag

igen, annál a két csatornánál igen. de csak akkor, mikor analog upc kábelről etetem. digitális upc esetén meg nem. eddig szerintem nem csinálta, igaz, nem sokat tvztem.

(#14313) Cifu válasza ManUU (#14312) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egy TV (UPC) szerelőt kéne megkérdezni, hátha tud valamit mondani, sajnos nekem nem volt hasonló tapasztalatom soha, igaz Fibernetes TV-m van, de az AVForumos teszteknél UPC-vel nézzük meg a TV képet, de ott nem pörgetjük végig az összes csatornát.

Én azt gyanítom, hogy valami turpisság lehet annál a két csatornánál, ami miatt a szegény TV mindenképpen reagálni akar. Esetleg annyi ötletem van, hogy ha nem nézed azt a két csatornát, akkor vedd ki a csatornabeosztásból, vagy legalábbis rakd a csatornabeosztás végére.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14314) buzz_fuzz válasza Cifu (#14307) üzenetére


buzz_fuzz
csendes tag

vannak akik igy látják és vannak akik úgy:) köszönöm cifu hogy elmondtad mind ezt nekem... de a véleményem akkor sem fog változni.....

de ezért vagyunk különbözőek! ha hazug vagyok ha nem láttam már egysmást lehet hogy nem vagyok akkora bubu és üggő mint te:)

de van más vélemény amit vagy elfogadsz vagy nem ha helytálló ha nem :) maradjunk ennyiben ......

(#14315) buzz_fuzz


buzz_fuzz
csendes tag

"Ami a mennyiség vs. minőség dolgot illeti, jogos egyfelől a meglátás, de figyelembe véve, hogy két gyártó termékeit azonos kategóriákban illik összehasonlítani, azért ad valami alapot az eladási mennyiség. Példának okáért egy A80 szériás JVC (elvi) ellenfele egy LC4x/LC5x sorozatú LG, vagy egy S8x/R8x sorozatú Samsung LCD TV. A Samsungból és az LG-ből pedig azért jóval több fogy, mint a JVC-ből, ami azért valamit jelent. Persze lehet jönni az egymilliárd légy nem tévedhet kezdetű örökbecsüvel. ^^"

2008-05-31 03:56:07

ismerős??? én erre gondoltam:)

(#14316) bwoay válasza buzz_fuzz (#14306) üzenetére


bwoay
nagyúr

valahogy éreztem én az elején, hogy kár belemenni,
de csalódtam magamban, mert nem hallgattam rám :D

végülis annyit megért, hogy gyanútlanul felkelek,
és itt vagyok kénytelen szembesülni azzal, hogy nem csak minket,
de az összes egymástól független testsite-ot is a koreaiak pénzelik.
A teszteredményeiket illetve az azokat maximálisan igazoló saját tapasztalatainkat
(mert ugye itt nem az eladásokkal példálózunk)
meg porrá lehet zúzni olyan egyszerű megállapításokkal,
mint az "én láttam BD-ről, DVD-ről meg analógról és szar volt" :))
Igazából ha mindenkit megkentek már,
akkor jó is, ha van nekünk egy ultraobjektív szakértőnk,
aki megmondja a valót ;)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14317) bigdigit válasza bennszülött (#14285) üzenetére


bigdigit
addikt

a bácsik már döntöttek MPEG-2 MPEG-4 ügyben.MPEG-4 lesz és 1080i a szabvány nálunk.
szóval nekem is csak dísz lesz a D-és tunerem.de mivel szinte mindenki kábelen lóg és nem antennán veszi a jeleket nem tudom egyáltalán van-e értelme ezzel foglalkozni.vagy én nem értek hozzá.

(#14318) szkotniczky


szkotniczky
csendes tag

Sziasztok'

segítséget kérnék. boldog tulaja lettem egy 32a656 samu lcd tv -nek. 100 Hz -nek hirdették. tudomásul vettem, hogy ez nem úgy 100 Hz-s mint azt gondolná az ember. de akkor hogy? mi az a Movie Plus (100Hz) ? a samu ügyfélszolgálat azt mondja, hogy majdnem 100 Hz. nem teljessen de sokkal több mint 50, 60 HZ. nem értem és egy kicsit csalódott vagyok. sok pénzért azért választottam mert végre az alsó közép helyett felső kategóriát szerettem volna. jó a ketyere de nem 100 -as. elore is koszonom a valaszokat.

(#14319) paulkaresz válasza buzz_fuzz (#14306) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

hááát,most hogy így mondod tényleg a hányinger kerülget mikor beteszem a dvd-be a
sim city-t :DD

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#14320) paulkaresz válasza szkotniczky (#14318) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

nem tudtad hogy nem 100hz-es?

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#14321) paulkaresz válasza szkotniczky (#14318) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

szerintem ebben a méretben az egyik legjobbat vetted,a 100hz-32" páros szeintem ritkán találkozik,talán toshibában láttam ilyet.ha tetszik ne foglalkozz a 100hz hiányával.más kérdés hogy ha átverve érzed magad akkor reklamálhatsz,nem tudom van-e értelme...

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#14322) Gee_1985 válasza Cifu (#14307) üzenetére


Gee_1985
tag

Okés.Isten vagy ez az infó tökéletes.Köszi szépen!!

(#14323) Yahhher válasza LaLe20 (#14230) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nekem hdmi-hdmi van belőle, 10 méteres, semmi gond vele.

(#14324) bwoay válasza szkotniczky (#14318) üzenetére


bwoay
nagyúr

ne az legyen a mérvadó, hogy 100 Hz-es vagy sem,
sokkal inkább az a kérdés, hogy elégedett vagy-e vele.

amúgy gonosz dolog 100 Hz-esként hirdetni,
hasonlóba én is belefutottam egy Panasonic TV kapcsán,
bár ott inkább én voltam képben, az eladók körében meg ment a tanakodás
(szóval nem trükk volt, csupán átmeneti tájékozatlanság, le is került a felirat).

viszont a lényeg, hogy próbáld ki gyors mozgásokat tartalmazó videoanyaggal,
és ha darabosnak látod a mozgást a Movie Plus bekapcsolásával,
vagy úgy érzed, hogy a mozgás folyamatos,
viszont a képminőség valamilyen téren számottevő mértékben romlik,
akkor elégedetlenkedj, és tégy lépéseket az ügyben.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14325) Larry303 válasza paulkaresz (#14321) üzenetére


Larry303
addikt

sony 32d3000 ;)
amúgy engem pl a sony pénzel az ilyen jellegű postokért ;]

érdekes amikor anno én érdeklődtem, senki nem akarta itt rámbeszélni a samsung ill lg tvket...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#14326) ManUU válasza Cifu (#14313) üzenetére


ManUU
csendes tag

köszi, utánanézek, ha kiderítettem megosztom a fórumon.

(#14327) lord_m válasza szkotniczky (#14318) üzenetére


lord_m
senior tag

szia!

engem is érdekelne, amit bwoay írt, h. milyenek a gyors mozgások a 100Hz nélküli 32"-on, illetve mennyire vészes a 100Hz hiánya :R

(#14328) Dewla


Dewla
csendes tag

Használ valaki ilyen hálózati szűrőt a tv-jéhze?

http://www.isoteksystems.com/mira.asp

Állítólag sokat bír dobni a képminőségen. Lényegében egy elosztó, amelyiknek van egy Audio és egy Videó kimenete, az egyikbe a tv a másikba az erősítő áramdugóját kell dugni...

'' Everybody be cool, you be cool! ''-From Dusk Till Dawn

(#14329) mák


mák
tag

Üdv mindenkinek!

Én is beálltam a tv-t keresők sorába, de laikus révén nem nagyon jutottam előre.
LCD tévét akarok venni 37-es méretben, full hd felbontásban, max 300k-ig.
A 100hz kivételével abszolút nem vagyok tisztába a készülékek tulajdonságaival, ezért szeretnélek megkérni bennetek, hogy mondjátok meg mire érdemes figyelni és, hogy ti melyiket választanátok.

Próbálkoztam a boltokba is, de Jévécés, illetve nyamnyungos ruhát viselő eladók kicsit elfogultnak tűntek a számomra.

A tévét jelenleg analóg adással használnám, de pc-ről szeretnék HD filmeket nézni.

Várom a segítségeteket.

Szép napot!

mákosnudli

(#14330) Scoobyka


Scoobyka
addikt

amúgy a hddvd-ripeknél miért van sokkal több szín,mint a kékripeknél?

nekem a kékrip kevésbé színes és a hiba nem bennem van..más is mondta már!

[ Szerkesztve ]

(#14331) bigdigit válasza Scoobyka (#14330) üzenetére


bigdigit
addikt

még csak kékeket néztem de asszem szerzek akkor egyet mások oldalról is.mióta HD filmeket is néztem a sima dvd-re rá se tudok nézni csak fanyalogva :Y még sima monitoron is látom már a tömörítési hibákat.eddig észre sem vettem

[ Szerkesztve ]

(#14332) Scoobyka


Scoobyka
addikt

na ehhez mit szóltok....kaptam ma egy levelet magyar samsung importör cégtől....samsung nagykerárlistát....megörültem a rendkívüli jó árnak .... :Y :Y :R :C

Samsung LE40A557 ös készülék 759Euro- ez durván 170-180ezer forint....piaci ár 260ezer!!! :C

tárcsázás...rögtön gondoltam rendelek 1-et....felveszi az üzletvezető.....kérdezte,hogy én hogy kaptam a mailt...hát mondom nem tudom...erre közli,hogy ezt csak nagykereskedők kaphatták volna meg és,hogy bizonyára véletlenül kerültem fel a címlistájukra...
mondom ,de azért nem rendelhetnék 1-et? :B .....elkezdik minimum 4-et lehet és azt is csak nagykereskedőknek.....magánszemélyeknek nem árusítanak,valamint hogy törlik a mailemet a címlistáról és elnézést kértek.....
..na le is törtem ,mint a bili füle.......,de most így belegondolva....170ért adják ők és még azon is van haszon mi meg vesszük 260ért....durván 90et pakolnak rá a mamut cégek....sőt még a webboltok is.....

(#14333) Scoobyka


Scoobyka
addikt

itt van még,hogy mi van még...

stck a darab....mellette meg az ár euroba.

[ Szerkesztve ]

(#14334) bwoay válasza Scoobyka (#14332) üzenetére


bwoay
nagyúr

hol írja, hogy ez brutto nagyker ár?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14335) Scoobyka válasza bwoay (#14334) üzenetére


Scoobyka
addikt

amúgy mégha netto lenne is akkor is überel mindent....,de amúgy telóba mondta....ja és mondta,hogy a magyar MM-be visznek innen elég sokat,meg persze németbe rengeteget.

(#14336) Max6


Max6
tag

LCD TV fektetve szivacságyon is szállítható vagy csak kizárólag állítva?
/dobozolt állapotban/

(#14337) Cifu


Cifu
nagyúr

buzz_fuzz

A vélemény szabad, csak ahhoz, hogy mérvadó legyen, alá is kell támasztani.

szkotniczky

A boltokban sajnos sok a hibás kiírás, és a legszomorúbb az, hogy a legtöbben ez alapján döntenek (a múltkor láttam a Mamut beli eDigitalban érett hölgyeket, akik papíron jegyzetelték a TV-k alá rakott táblákon olvasható adatokat... a képre rá sem bagóztak, és a távirányítót sem vették a kezükbe, mondjuk talán jobb is, mert olyan szinten el voltak állítva,b hogy az kész)...

Ha elégedett vagy a TV-vel, akkor az a lényeg, szvsz 32"-ban is nagyon ott van az A656-os, főleg, hogy jelenleg nem sok versenytársa van (Sony KDL-32W4000, meg talán a Sharp LC-32X20E, de az tavalyi modell) a 32"-os FullHD piacon. A 100Hz... nos erre eddig is azt mondtam, hogy sajnos elég szubjektív dolog, ezért a legbiztosabb, ha látja az ember. Továbbra is tartom magam ehhez, ezért nem tudom azt sem megmondani, hogy a Movie Plus mennyire pótolja (amúgy igen, tényleg hasonló a célja a Movie Plusnak).

Larry303
:

És látod mégis. Valaki(k) szerint az, hogy főleg a Samsung, Sony, LG és újabban a Philips a fő szóba kerülő gyártók, az nagyban köszönhető a TV reklámoknak, meg a koreaiak PR kampányának (igaz sem a Sony, sem a Philips nem koreai, de kit érdekel, azokat nem is hozták fel). Csakmertazért. :)

mák:

Nickem alatt LCD TV alapozó, szvsz kezdetnek olvasd át.

300e Ft-ből, de hol akarod megvenni? Csak a tisztázás végett két fő beszerzési forrás van, az egyik a webboltok (vagy néha a PH!, AVForum.hu és hasonlók aprója ^^) illetve a "rendes" boltok. A webboltokra jellemző, hogy külföldről hozzák be a TV-ket általában (de nem minden esetben!), viszont a garancia is rajtuk keresztül működik, mert sok hazai forgalmazó nem fogadja el az EU garancialevelet. A boltokban árult TV-khez viszont jellemzően magyar forgalmazói garancia jár. No meg persze magasabb ár.

37" esetén ha PC-t is akarsz rákötni, akkor a főbb lehetőségek szerintem a Samsung LE-37A55x, LE-37A656, az LG 37LG5000, 37LG6000 illetve a Philips 37PFL5603 és 37PFL7603. A Philipseknél tudni kell, hogy csak HDMI bemenetre lehet rákötni őket (ha újabb ATi kártyád van, akkor HDMI-HDMI kábel, amúgy me DVI-HDMI kábel).

Melyik mit tud? Az LG 37LG5000 és a Samu LE-37A55x a Philips 37PFL5603-al együtt közép kategória, fullHD felbontás persze adott, amúgy közepesen jó képminőség, és elektronika. TV nézésre én talán a Philips és Samut venném előre, mivel a TV tunerjuk elég korrekt idén, az LG-é egy picit talán gyengébb, de ez csak akkor számít, ha az antenna a TV-be megy. Ha beltéri egységről hajtod, akkor majdnem mindegy.

A maradékok, vagyis az LG 37LG6000, Samu LE-37A656 és a Philips 37PFL7603. A Samu előnye, hogy ebben van 100Hz-es mozgás-interpolációs elektronika, a Philips pedig az Ambilight fantázianevű fénylő kerettel bír, ami aféle háttér-hangulat világítás (írd be Google képkeresésbe, hogy ambilight és rögtön világos lesz).

Első körben szvsz nézz utána ezeknek, ill. ha kérdésed van, tedd fel. ;)

Viszont 300e Ft-ért már akár 40/42 colos képátlóban is nézegethetsz, teszem hozzá...

Scoobyka:

Azért ne felejsd el, hogy a kereskedőnek van működési, szállítási, rendes bolt esetén tárolási költsége is. Ne várd már el, hogy nagykeráron adjon túl mindenen...

A nagykerárak amúgy reálisak, csak lapozz vissza mennyiért voltak Philips TV-k dolgozói kedvezményből származóan....

Max6:

Hivatalosan állva kell szállítani őket, mert a panelek csak a széleken vannak a legtöbb típusban rögzítve, így fektetve a közepe "leng", és ha egy nagyobb kátyúba hajtasz, az kínos lehet. Ettől függetlenül én eddig az összes TV-met fektetve szállítottam, egyszerűen azért, mert másképpen nem fért el (egy 42" LG 42LF65-ös doboza állítva még egy Mazda B2500 dobozos platóján sem fér el állva). Mindegyik megúszta, pedig olykor macskaköves útra is sikerült rákeverednem. Persze tény, hogy óvatos duhaj nagypapa módjára vezettem. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14338) lúzer válasza Scoobyka (#14332) üzenetére


lúzer
veterán

Panasonic Viera TC-32LX85 32" LCD TV
ez 700 dollár, nem tudom milyen típus, valszeg amerikában forgalmazhatják
105k

gondolom olyan mint itt a TX-32LX85 csak az 200k :(

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14339) palz


palz
csendes tag

Sziasztok!

Lcd tv-tszeretnék venni 42"-at TV nézéshez analóg adásban (még 2-3) évig.Havi 1-2 alkalommal rákötném a pc-t, (ps2-t ha lehet).Ez KB. 75% tévét, 20% dvd-t, 5%játékot jelent.Nem tudom a gyors képmozgások (focimeccs) alatt "nem-e húz majd csíkot, vagy lemarad a labda". A dvd-t egy sony rdr-hx780-asról nézném. Az alábbiakat néztem ki, de nem tudok dönteni. LG - 42LC51 , LG - 42LG5000 , LG - 42LT75 , LG - 42LF65R
Ha valaki tud, kérem segítsen hogy mit ajánl. Nem baj ha más márka csak 300 fölé ne menjen.Lényeg a tévézés! Bocs ha hüleségeket is kérdezek.

(#14340) Cifu válasza palz (#14339) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az LC51 és LF65-öst én kihúznám, tavalyi modellek. Az LT75 is, viszont van egy előnye, beépített merevlemezes felvevő. Ha kihasználod, akkor ez egy tuti dolog. Viszont 300e Ft-be belefér egy merevlemezes felvevő és egy 42LG5000 is, márpedig a külső felvevőn akkor is megmarad minden, ha TV-t cserélsz. Az LT75-ről viszont nem nagyon tudod lementeni a dolgokat...

Amúgy ha egy picit visszaolvasol, nem sokkal lejjebb hasonló kérdésre válaszoltam. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14341) erisza válasza buzz_fuzz (#14287) üzenetére


erisza
csendes tag

@buzz_fuzz

itt valamelyik koreai gyártó sokat fizet a forumozóknak, hogy másról nem is esik szó!! csak a hogy az lg és a samjang milyen hűűű de jóó stb.......

Sajnos nem, pedig nekem már adhatnának valami törzsvásárlói kedvezményt... :-)))

Remélem megnyugtatott, hogy sok bejegyzést találtál az említett japán gyártókról is.

és mi van a sharp-al vagy a jvc-vel vagy a toshiba-val??? vagy azt nem vesz senki???????

Mi van velük??? Nagyon jó gyártók, de nem hiba nélkül!
1. A SHARP-al kapcsolatban biztosan hallottál a "red push"-nak nevezett színkódolási hibáról, vagy hogy nem tökéletesen homogén a megvilágítás.
2. A Toshiba a SHARP panelek mellett a lenézett LG-től, Samsung-tól és az AUO-tól is használ paneleket a tévéihez. Az külön vicces, hogy a legjobbnak tartott szériájában Samsung panel van.
3. A JVC a FUNAI gyárában szerelteti össze az LG-től származó S-IPS paneles, illetve az IPS-Alpha-tól származó IPS paneles tévéit. A felhasznált elektronika persze "levileg" jobbá tehetné az ugyanolyan panellel szerelt koreai típusokhoz képest, de a gyakorlat nem ezt mutatja, pl. nagyobb felbontású PC-s kapcsolat esetén fellépő fagyások, stb...

Egyébként ezek mind jó tévék, de ne felejtsük el, hogy létezik egy úgy nevezett "ár/érték arány". Ez pedig a marketingtől, reklámtól függetlenül sokkal jobb azoknál a márkáknál, amelyek ezen a fórumon (és a legtöbb német/angol/francia közösségi oldalon is) a legajánlottabbak közé tartoznak. Ameddig a SHARP 2007-es belépő szintű modelljéért annyit kell fizetni, mint az idei LG vagy Samsung felső-közép kategóriás termékekért, addig nem versenyképesek...

Üdv.
Szabolcs

[ Szerkesztve ]

(#14342) Mawyx


Mawyx
senior tag

Itt a PH-n árul egy user tv-ket, SAMSUNG LE26R32B 1Év Gar.! 70eFt! (doboz nélkül)
SAMSUNG LE32S62B 1Év Gar.! 85eFt!
ezekt néztem ki nála, mi a vélemény ezekről a tv-kről meg arról, hogy használtan venném, vagyis nem boltból (én ettől eléggé félek, túl nagy összegről van szó)? Tv nézésre kellene, a 3ingyenes csatornához, jelenleg szobaantennával még azokat se tudom nzni, mert állandóan serceg és hangyák háborúja van. Helyhiány miatt szemezek az lcd-kel, mert 15nm2-es a lakás (nem a szoba, az egész lakás) és egyszerűen nem férne el más, 1,5-2méterről nézném és valami abszolút low end készüléket szeretnék. Kicsit bánom, hogy az auchan-es 80ezres oriont nem vettem meg, de eleve még nem is döntöttem, hogy kiadjak-e ennyit egy tv-ért?! Filmek néha megfordulnak nálam, azt is nézném a tv-n akkor már ha meglenne.

Vagy mivel szgép monirotom van nagy (19es), így inkább egy tv tunert vegyek valami jó nagy antennával?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#14343) Alex91 válasza Mawyx (#14342) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nincs elfogadhato analog jel, akkor nem erdemes erre LCD-t venni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14344) Mawyx válasza Alex91 (#14343) üzenetére


Mawyx
senior tag

Venni kell egy antennát és kirakni a tetőre, nem tévét nem kell nézni :U
Most 55cm-es bazinagy hagyományos tv van,de csak addig maradhat, amíg nem kell fűteni, mert csak a konvektor előtt van hely és onnan mennie kell, máshová nem fér, tehát ősszel tuti ki lesz paterolva a lakásból.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#14345) ManUU


ManUU
csendes tag

ígértem visszaszólok, ha megvan formátum elállítódás a Toshiban.
megoldást a toshibashop dolgozói adták meg; a beállításokban ki kellett kapcsolni az "automata formátumot".

nem csak emiatt, hanem a teljesen korrekt hozzáállásuk miatt is csak ajánlani tudom őket (Lurdy Ház).

(#14346) ham_ válasza Mawyx (#14342) üzenetére


ham_
tag

15 nm. a lakás ? Az hogy ?

(#14347) hulkel


hulkel
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy alap Lcd tévét.
Mit ajánlotok 100 ezer forintért?
DvD-zni és 720P filmet néznék rajta laptoppal összekötve.

(#14348) lúzer válasza Cifu (#14340) üzenetére


lúzer
veterán

Üdv!

Az ambilight csak falra szerelt tv-nél érvényesül?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14349) Rick4 válasza lúzer (#14348) üzenetére


Rick4
félisten

előre is világít, oldalra is. gondolom nem a szoba közepén fogod tartani, így mindenképp a falhoz közel kerül, és megvilágítja. de pl egy szekrényben tény, hogy nem lesz igazán kihasználható az "extra"

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14350) Gee_1985 válasza Cifu (#14307) üzenetére


Gee_1985
tag

Helló!

Lemértem én is a mostani monitoromét a módszert inkább nem ismertetném,mert lehet sokan feküdnének meg a röhögéstől. :DD
Szóval nálam a H akkora mint nálad a kis e betü kb,viszont a H alig nagyobb mint az e szvsz mesze van az 5mm-től.Ezt a monitort még 88cm-ről is simán tudom olvasni.
Ennek fejében,tudatában nyugodtan kijelenthető,hogy 40collon nyugodtan tudnám olvasni a szöveget.Lépjünk tovább.

Vaktába nem szeretek vásárolni.Márkák és szériák közül melyiket tudnád ajánlani nyugodt szívvel monitornak való használatra?

üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.