Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13301) Scatty válasza paulkaresz (#13299) üzenetére


Scatty
csendes tag

Köszönöm a tippet! :R

(#13302) bwoay válasza Tomekk. (#13300) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem a keret, a talp!!!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13303) Dewla


Dewla
csendes tag

Sziasztok!

Nagyjából az elmúlt 1000 hozzászólást végigolvasva dillemába kerültem (eddig nem voltam, azt hittem tudom mit akarok).

A helyzet a következő. 1-1.5 hónapon belül tv-t kell vennem. A keret olyan 500.000 körüli, picit rugalmas, de nem nagyon (max 600.000). A méret 50-es, de inkább 52-es, falon lenne. A legfontosabb szempont a játék, egyenlőre X360, de PS3 is lesz belátható időn belül. Ezen kívül a maradék időben sorozatok nézése divx-ben, általában normál felbontásban. Tömegével így érhetők el a sorozatok, és én aki 20 fölötti sorozatot követek jó addikt módjára, nagyon macera lenni mindből a 720p-set szedni. A sorozatokat egy Mac Miniről fogom nézni, és alkalomadtán elképzelhető némi netezés is akár. Eddig azt hittem, hogy kinéztem magamnak a Samsung 52A656-öt és kész. Design remek, van 100 Hz, Full HD, viszonylag új. A Tv nagy valószínűséggel nagyon sokáig (min. 5 év) meglesz. A lyukas aljú LG akármilyen jó kizárva, a beépített hangszóró nem szempont, házimozi lesz úgyis körülötte.

Ami tényleg fontos, hogy elsősorban a játékoknál ill. filmeknél a sima és minél folyamatosabb mozgásnak ne a tv legyen az akadálya.

A hozzászólások után már fogalmam sincs mi a jó nekem :) Lehet plazámban is kéne gondolkodnom és teljesen rossz vágányon vagyok a Samsunggal? Vagy maradjak az LCD-nél de a Samsung helyett valami mást érdemes?

Köszi a segítséget előre is!

'' Everybody be cool, you be cool! ''-From Dusk Till Dawn

(#13304) 33as válasza Dewla (#13303) üzenetére


33as
senior tag

Én nem értem miért 5-6 évben gondolkozol, szerintem már 2-3 év múlva semmit sem fognak érni a most megvásárolt tévék. Én tv vásárlásnál max 1-2 évben gondolkozok de ezt te tudod.
Meg mi a problémád a kinézett típussal, szerintem az egyik legjobb a piacon!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#13305) Cifu válasza Dewla (#13303) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha belefér az A650-es széria, akkor mindenképpen megéri. Legalábbis per pillanat nem láttam még jobbat nála. Talán nem ok nélkül hiánycikk...
De egy-másfél hónap még nagy idő, tehát ne rohanj előre...

Viszont 5 év tényleg hosszú idő, szvsz 3 év múlva úgy is le fogod cserélni... :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13306) foppa


foppa
tag

Sikerült utánanézni, hogy mit is takar pontosan 3/2 - 2/2 mozgáskompenzáció a Philipsnél?
A W4000 reszt mikor várható?

(#13307) Alex91 válasza Cifu (#13305) üzenetére


Alex91
félisten

Azert egy 50-52"-os TV-t nem hiszem, hogy 3 ev utan cserelni fog...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13308) as_Rock válasza Cifu (#13296) üzenetére


as_Rock
őstag

A válaszodból mintha azt vélném kihallani, hogy az LG-vel se leszek valami nagyon elégedett :U

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#13309) Cifu válasza foppa (#13306) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ahogy írtam, a deinterlacert takarja: Tessék.

A W4000 teszt nem tudom mikor kerül fel.

Egy "apró" probléma van vele. A W4000 tesztelése alatt 1080i HDTV esetén oldalirányú mozgásoknál embertelen szaggatást láttunk. Ki kell deríteni, hogy mi miatt, a TV ilyen (az A656-osnál nem volt ilyen), vagy a beltérivel van a gond (a mostani jelek szerint nem).
Remélem a héten felkerül. De nem akarunk még egy olyan beéégést, mint az A656-os láthatatlan érintőgombjai. ^^

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13310) Cifu válasza Alex91 (#13307) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért is? :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13311) Cifu válasza as_Rock (#13308) üzenetére


Cifu
nagyúr

150e Ft nagyon az alja, ha 37"-os modellt akarsz. Ne várj el csoda minőséget azért ebben az árkategóriában, ilyen méretben...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13312) foppa


foppa
tag

Ezek szerint, akkor nincs valós 24p! Akkor maradnom kell a Sonynál vagy a Samsungnál!

(#13313) Cifu válasza foppa (#13312) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért is? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13314) modflow válasza Cifu (#13296) üzenetére


modflow
veterán

Köszi a választ. A könyvében nincs benne. Olvastam.

És scart -on próbéltam, mert DVD, videó is arról megy. Ezen akkor így sose lesz PIP. :(

Nem mintha nézném, csak ki akartam próbálni.

(#13315) modflow válasza foppa (#13312) üzenetére


modflow
veterán

Én egy 1280*720 -as *.mov videót játszottam le, de míg monitoron jó volt, ez a videó TV-n csak akadozva ment. Nem tudom miért.

(#13316) indy23


indy23
csendes tag

Sziasztok!
Sharp LC-37AD5E tvről tudtok valamit? Sharp oldaláról letöltöttem a kezelési útmutatót, de nem lettem sokkal okosabb. Főként analóg adásra valamint pc-ről film nézésre használnám. 180k-t megér?
Köszi.

(#13317) Digitalis válasza Alex91 (#13280) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerintem meg legyen az akármilyen eljárás, az összes módszer egyfajta trükközés... A 7603 meg tudja a 24p true. És méghozzá flottul.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13318) malacyka válasza Cifu (#13310) üzenetére


malacyka
tag

Mert kiba*ott drága.... :)) :))

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13319) as_Rock válasza Cifu (#13311) üzenetére


as_Rock
őstag

Persze tudom, csak abból indultam ki, hogy a Samu mellett a picit gyengébb feketéjétől eltekintve az LG-t ajánlod a belépő szegmens modelljei közül a 32"-osok között.
Ebből gondoltam, hogy az a szint feltehetőleg jó lenne nekem 37"-osban is:D
A 32"-os LG-t néztem, amit elvártam azt a szintet hozta, bár talán egy árnyalatnyival a Samu jobb volt, viszont ahogy látom samu 37"-osban 190 körül van, annyival többet pedig nekem nem ér meg, ha csak annyival jobb a 37"-os verzió is Samuból az LG-nél mint amit a 32"-osoknál láttam.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#13320) gg72


gg72
veterán

Egy 40" LCD-t szerelnék fel fali tartóval és kb. 2,5 méter távolságból nézném. A kérdésem az, hogy ideális esetben milyen magasságban legyen a TV (képernyő közepe) a falon? Szemmagasság (kb. 90 cm), vagy a fölött valamivel?

(#13321) malacyka válasza gg72 (#13320) üzenetére


malacyka
tag

90 centinél mindenképp magasabbra tedd! A sógoromnál asszem 150-en van a középvonal, de majd megkérdezem. Amúgy ez is egyéni ingerencia kérdése. Oda tedd ahol nektek kényelmes. Ha a plafonon, akkor oda. ;)

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13322) gg72 válasza malacyka (#13321) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, valahogy úgy lesz (1 méter körül), mivel a fotelben ülve szemmagasság is kb. (97cm) annyi. Német fórumokon olvastam, hogy ez az ideális: szemmagasság = képernyő közepe.

(#13323) Cifu


Cifu
nagyúr

modflow:

Elég valószínűtlen, hogy LCD monitoron simán menjen valami, majd LCD TV-n szaggasson, akadozzon. Kipróbáltad másik lejátszó programmal (pl. VLC, Video Lan Client)?

indy23:

A Sharp tavalyi belépő szintű modellje. Jó minőségű, de tudásban semmivel sem több, mint a konkurensek belépő szintű modelljei. Viszont ennyiért meg nem drágább azoknál. A PC-ről való használatról mit írnak a kézikönyvben? Ha megy az 1360x768 felbontás 1:1 PM-ben, akkor igazából nincs ellenérvem.

malacyka
:

Aki ennyit áldoz egy TV-re, az 2-3 év múlva is tud ennyit áldozni, márpedig az árak nem felfele mennek.. :)

as_Rock:

Annyival jobb. De annyival drágább is... :S

gg72:

Ideális esetben a kép alja nincs semmiképpen a szemvonalad felett, sőt, inkább az alatta legyen egy kicsit. Fogj egy megfelelő méretű papírt, és celluxxal rakd fel a falra, így be tudod lőni, hogy mennyire kényelmes vagy sem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13324) gg72 válasza Cifu (#13323) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz szépen! ;)

(#13325) foppa


foppa
tag

Most valamit rosszul olvastam, vagy nem igazán értem ezt a 24p dolgot! A 7603-as Philips tv akkor tudja a valós 24p-t, vagy a Pull downt használva átalakítja a PAL-nak megfelelően 30fps jellé?

(#13326) Cifu válasza foppa (#13325) üzenetére


Cifu
nagyúr

A belinkelt oldalon azt magyarázzák el, hogy csinálnak az interlaced PAL képből progresszív képet 3:2 pulldown-al. A Philipsnél erre utalnak a 3/2 pulldown-al (a 2/2 az NTSC-é). Ennek semmi köze a 24p-hez...

Alant már írta Digital, hogy tudja a TV a 24p Real Cinemat (legalábbis nekem rémlik egy ilyesmi).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13327) foppa


foppa
tag

Kösz a választ! Nagyjából én is ezt vettem ki az utánaolvasás után, de azért szükségem volt a pontosításra!

(#13328) Alex91 válasza Digitalis (#13317) üzenetére


Alex91
félisten

Hat... Azert nem mindegy, hogy hogyan trukkoznek :). Az lehet, hogy tudja a TV-d, de az is lehet, hogy nem, csak te eppen nem veszed eszre, amit eszre kell venni :)! Amelyik valoban tudja, az 120 Hz-re konvertalja fel. Itt nincs kvazi szaggatas, nincs sebesseg gyorsulas.

De a fiuk szerint tudja, ugyhogy tenyleg nem kell eszrevenned semmit :)!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13329) Alex91 válasza Cifu (#13310) üzenetére


Alex91
félisten

Mert o is azt mondta, hogy legalabb 5 evre veszi. Es nem hiszem azt, hogyha most valaki kiperkalja a magas vetelarat:

- mert most megteheti
- mert ugy van vele, hogy inkabb vesz egy dragabbat hosszabb idore,

az 1-2 ev mulva is megteheti, megteszi.

Tudom, van itt, aki par het, vagy honap utan mar cserel :DD, de nem hiszem, hogy ez az altalanos...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13330) Cifu válasza Alex91 (#13329) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én már meg is bántam, hogy eladtam az A656-ost. :O

Ha megnézed a tendenciát, akkor ha így haladunk, akkor 2-3 év múlva reáláron fele annyit fizetünk egy jó minőségű 52"-os modellért, mint most. És akkor még óvatos voltam. Tavaly nyáron 1 millió alatt nem találtál 52"-os modellt. Ma már azért fél millió környékén válogatni is tudsz. A piac pedig úgy pörög, és annyi újítást, új szabványt pörgetnek, hogy én egyáltalán nem tartom túlzásnak azt, hogy 3 évnél tovább nem szolgál egy ma megvett, átlagos TV.

De nézz körül te is, hogy a saját környezetedben mi a tendencia. Én azt látom, hogy aki 2-3 éve vett "lapos" TV-t, az már mind lecserélte vagy hamarosan le akarja cserélni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13331) Digitalis válasza Alex91 (#13328) üzenetére


Digitalis
senior tag

120Hz-re tuti nem konvertál. De talán még a samu 656 sem. Szerintem ez megint csak egy újabb marketing lózung a nagyérdeműnek. Igaz, hogy nem látni semmi különbséget de e nélkül már nem is lehet élni! (Pedig volt ám élet a 120Hz és a 24p előtt is) Ebben a kategóriában és a 260e ft-os ár mellett, egyszerűen nincs jobb szerintem.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13332) Spidee válasza modflow (#13314) üzenetére


Spidee
senior tag

Én ezt olvastam és tapasztaltam a PIP-el kapcsolatosan.

[link]

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#13333) Cifu válasza Digitalis (#13331) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az A656-os biztos, ha be van kapcsolva a 100Hz. Az LG6000-es pedig nem is tud valós 24Hz-et, csak 120Hz-et 5:5 pulldown-al (az olcsóbb LG-k ezért nem tudják a 24p Real Cinemat). Az LG-nél annyi van, ha kikapcsolod a 100Hz-et, akkor sima 5:5 megy, minden mozgás-interpoláció nélkül. A Samu esetében is hasonlóan működik szerintem, bár erre bizonyítékom nincs.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13334) eszaki0


eszaki0
aktív tag

[Vettem egy átalakító kábelt ]
PC-32LG3000-t össze kötöttem gyönyörű a kép HD2600XT 512MB video kari
Egy gondom van hogyan lehet a hangot is a tv-re vinni?

everlasting AMD

(#13335) FragMaster


FragMaster
addikt

Milyen csatin érdemes dvd lejátszót lcd tvhez csatlakoztatni? yamada 6700-val próbáltam, kicsit akadozott is, meg a minőségtől se ájultam el...

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#13336) Cifu válasza eszaki0 (#13334) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezen keresztül sehogy. Csak az alapból az ATi által adott DVI-HDMI átalakítón keresztül, HDMI-HDMI kábellel.

Egy Jack-Jack kábelre van szükség, amit a hangkártyából a TV-be kötsz be (ha jól rémlik akkor a VGA bemenet mellett van egy 3,5mm-es Jack bemenet az LG3000-en is).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13337) Cifu válasza FragMaster (#13335) üzenetére


Cifu
nagyúr

A sorrend:

Kompozit -> SCART / S-Video -> Komponens -> HDMI.

Viszont a minőség terén tudni kell, hogy itt már elő fognak jönni a kis felbontás problémái...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13338) Makaveli válasza Cifu (#13337) üzenetére


Makaveli
senior tag

ÉS PS3-at? Illetve HDMI kábelt adnak TV-hez?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#13339) Alex91 válasza Cifu (#13330) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, biztos fejlodik a technologia meg, de pl. a 2005-ben vett Samu 173p LCD monitorom kepe meg mindig ubereli a 3/4 eves iMac-em LCD-jet... (Az mas kerdes, hogy ma mar a 17"-os monitor kicsinek szamit...)
Nem vagyunk egyformak. En is sz. gepet gyakrabban cserelek, de a TV-re mar nem vagyok ennyire igenyes, a "HiFi" cuccom is talan tobb, mint 10 eves. A mobilomat sem cserelem havonta...
Az megint mas kerdes, hogy megprobalom az igenyeimhez es a penztarcamhoz meretezni a dolgokat :). (Viszonylag olcso TV-t vettem, ugy erzem a jelenlegi igenyemet boven teljesiti, a szamitogepem meg sokak szerint draga, de nekem ez kellett :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13340) Alex91 válasza Cifu (#13333) üzenetére


Alex91
félisten

En valahol olvastam, hogy a 24p-t 5:5-ben csinaljak. 120 Hz-en megy, es 5x kuldik ki ugyanazt a kepet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13341) Digitalis válasza Cifu (#13333) üzenetére


Digitalis
senior tag

Leírásban 1080p: 24hz,25hz,30hz,50hz,60,hz szerepel. Most én úgy tudom, hogy bluray, vagy hdtv rippnél :B általában 25hz-re konvertálják a fijjuk az x264-ben. Namármost, itt a 25hz tudása/nem tudása számít-e valamit?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13342) Cifu


Cifu
nagyúr

Makaveli:

Lehetőleg HDMI-n. A TV-hez általában nem adnak kábelt, max. az eszközhöz, amit hozzákötsz (a PS3-hoz is adtak egy időben).

Alex91:

A V3000-es, W4000-es Sony akkor hogy csinálja, ha nincs 100/120Hz-e? Valós 24Hz-el, 1:1-ben.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13343) indy23 válasza Cifu (#13323) üzenetére


indy23
csendes tag

Köszi.
Sajnos csak 1024x768-at tud.

(#13344) Cifu válasza Digitalis (#13341) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én a legtöbb BD rippet 23.97fps-sel látom, 25fps-esest még nem, legalábbis eddig. A HDTV rippek más kérdés, mert azok forrása vagy 25/30fps-esek (progresszív esetén), vagy 50/60fps-esek (interlaced esetén), és ebből csinálnak 25/30fps-est.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13345) Cifu válasza indy23 (#13343) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor sajnos felejtős... :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13346) Digitalis válasza Cifu (#13344) üzenetére


Digitalis
senior tag

Kösz szépen, így most már értem. ThX.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13347) FragMaster válasza Cifu (#13337) üzenetére


FragMaster
addikt

Ez lesz a gond akkor, megnézem scarton, kösz.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#13348) eszaki0 válasza Cifu (#13336) üzenetére


eszaki0
aktív tag

Okés köszi Meg is találtam vihetem vissza :DDD
Venni HDMI-HDMI kánbeltÉs az oldalán van a3.5-es Jack bemenet az LG3000-en :K

everlasting AMD

(#13349) Cifu válasza eszaki0 (#13348) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az nem inkább fejhallgató kimenet? :F

De ha a HDMI-HDMI összejön, akkor nem lesz szükség Jack-Jack kábelre. Viszont belső átkötés kell. Ezzel viszont az ATI sokhoz fordul segítségért.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13350) baleee89


baleee89
aktív tag

sziasztok! következö problémám lenne kb 1 hónapja vettem 1 lcd tv-t! nos a tvn megy felfele két fehér csik sötéteb képeknek elég zavaró! minden csatornán (upc kábel tv van) plusz nem tudom hogy egyedi eset-e ha dvd nézek rendes eredti dvd nem gyengén van útán húzása a tvnek a dvd scarton keresztül csatlakozik a tvhez! tv tipusa: samsung LE32A431T2 :R

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.