Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) Źşë' válasza klambi (#13750) üzenetére


Źşë'
addikt

plazma tobbet fogyaszt, jobban melegszik (kész kazán ha melléulsz :D) akkor ami meg ellene szol h ha tv adasokat is nezel rendszeresseggel es 1adott adonak ugye nem tunik el a logoja igy belesul a kepernyobe amit halvanyan latni is fogsz bizonyos vilagosabb feluleteken /feher/ sajnos.

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#13752) Cifu válasza Scoobyka (#13748) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez a fekete / bordó káván kívűl más nem lesz. Majd az A750-es széria jön vörös díszléces fekete kávával. Itt lehet látni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13753) Cifu válasza Gebriel (#13749) üzenetére


Cifu
nagyúr

Házimozi erősítő. Az olcsóbb erősítőkön (pl. Yamaga RX-V363) is van két bemenet és egy kimenet, ugyan ezekről a hangot nem tudja levenni, de közösítőként funkcionál, és távról is kezelhető. Az áruk olyan 40e Ft-től kezdődik. A komolyabb erősítők (pl. Onkyo TX-SR606, Yamaha RX-V663) már a hangot is leszedi a HDMI-ről. Ezek viszont inkább a 100e Ft-s áron mozognak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13754) Cifu válasza klambi (#13750) üzenetére


Cifu
nagyúr

Anno itt írtam le, hogy kb. pro és kontra mik az érvek.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13755) szente


szente
addikt

hali
talán bele illik ebbe a topikba a kérdésem...
tehát egy olyat szeretnék véghez vinni,hogy monitort akarok használni tv-nek,de úgy,hogy 2 monitort akarok.egyet a tv állványra,egyet a számítógép asztalra.a vga-n csak d-sub van meg s-video.hogyan lehetne megoldani(minél olcsóbban)?tudom a tv tuner az alap,inkább arra lennék csak kiváncsi,hogyan lehetne össze kötni a videókártyával a két monitort.
köszi
üdv

(#13756) foppa


foppa
tag

Az A656-os Samsungnál alapbeállításoknál milyen a kép(színek,fekete szintje,stb.) Ha nem igazán felelne meg az alapbeállítás, akkor a menüből mennyire nehéz ezt korrigálni?

(#13757) szente válasza szente (#13755) üzenetére


szente
addikt

azt hiszem megtaláltam a megoldást,egy külső tv tuner személyében,amin van d-sub és működik számítógép nélkül is.azért ha van valakinek jobb ötlete,ne tartsa magában. ;)

(#13758) taxi


taxi
aktív tag

Hú már szégyellem magam,de még mindíg nem jöttem rá hogy hogy kell beállítanom a felbontást 1366x768-ra.Kipróbáltam már legalább 6 drivert,de semmi.2 napja szívok,a hajam is kihullott,az asszony már válni akar ;] Ha valaki megszánna akár priviben megköszönném.-Egyébként ezeket a felbontásokat kínálja:[link]

Hakuna matata

(#13759) Hege


Hege
tag

Sziasztok!

Hosszas nézelődés és sok fórum olvasás után arra a döntésre jutottam, hogy leruházok egy 32”-os LG LCD tv-be.

Max 150-et szánok rá. Első LCD tv lenne, szóval elsőre nincsenek nagy igényeim. Az LG-re esett a választásom, mivel nekem fontos a VGA bemenet és elvileg az LG-k tudják az 1:1 PM-et VGA-n is. Analóg adást nem sokat néznénk rajta. Többnyire VGA-val lenne összekötve egy laptoppal, meg HDMI-n egy médiacenterrel, amiről mindenféle formátumú és felbontású filmet néznénk. (a valós 24p nem érdekel, nekem megteszi a pulldown is, meg nem hiszem, hogy túl sok ilyen filmem lenne)

Már csak a konkrét típussal vannak gondjaim.

32LC4x/5x 100e-110e Ft körül beszerezhető, pozitívum az ár, negatívum a régebbi panel + alsóbb kategória

32LB7x 130e-140e Ft körül beszerezhető, pozitívum a magasabb kategória, negatívum az ár + a régebbi panel

32LG3000 130e Ft körül beszerezhető, pozitívum az új panel, negatívum az ár + alsó kategória

Kérdés, hogy jobb-e az LG3000 bármiben is, mint az LB7x, mert ha nem, akkor inkább az LB7x-re szavazok. Aztán már csak az a kérdés, hogy ér-e 20e-30e Ft-tal többet az LB7x vagy az LG3000, mint az LC4x/5x.

Sajnos az egyes típusokat nem sikerült egymás mellé rakva megnéznem. Az LB7x-en láttam HD demo-videókat futni, az nekem maximálisan megfelelt. Az LC4x/5x-en csak egy ezer-felé osztott, megkérdőjelezhető forrású, analóg adást láttam. De az más, hasonló kategóriájú tv-n sem volt jobb. LG3000-hez nem volt még szerencsém.

Már egyszer eljutottam arra a szintre, hogy nem érdekel, jó lesz nekem az LC4x/5x, a lényeg, hogy „ócsó” legyen. Aztán mégiscsak ott bujkál a kisördög, hogy hátha, mégis megér 20-30e Ft-tal többet nekem egy jobb tv.

Várom a szavazatokat. :)

Hege

(#13760) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.
Lehet,nem ide tartozik?
De alányom leöntöte az uj távircsit :((
Letörölgetem gyorsan ha tönkre megy gondolom nem cserélik ki?KB mennyi lehet egy iylenek az ára?

[ Szerkesztve ]

Samsung S22+

(#13761) Rick4 válasza netkoo (#13760) üzenetére


Rick4
félisten

jobb lenne szétkapni, kitakarítani, a felső gombos gumiréteg elég jól megfogja az ilyesmit. ha cserélni kell, laza 10K tuti lesz..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13762) Alex91 válasza netkoo (#13760) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor mar inkabb egy Logitech Harmony, es a kislanyra jobban figyelni :)!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13763) netkoo válasza Alex91 (#13762) üzenetére


netkoo
senior tag

Mint kiderült az aszony volt a hibás mert ott hagyta a távkapcsit :(((

Samsung S22+

(#13764) Rick4 válasza netkoo (#13763) üzenetére


Rick4
félisten

egyébként is mindig az asszony a hibás.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13765) lúzer válasza netkoo (#13763) üzenetére


lúzer
veterán

ilyenkor elem rögtön ki, és kiszárítani
valszeg nem lesz semmi baja

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13766) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Összekötöttem a gépemet a Samsung LE-37A551P2R (FullHD) LCDTV-mel, HDMI kábel segítségével. Elindítottam egy 1080p-s .mkv filmet és a TV távján az info gombra kattintva, azt írja, hogy a felbontás 1600x1200. Hogy lehet ez? Egyébként a monitorom (Felbontása: 1440x900) és TV-m klón módban fut. Ki érti ezt? :F

(#13767) netkoo válasza lúzer (#13765) üzenetére


netkoo
senior tag

Hát igen csak hog yszedjem szét?Van bene vagy 3sülyesztete csavar.Meg nem nagyon értek hozzá még tuti,hog yeltörnék valamit :B

Samsung S22+

(#13768) lúzer válasza netkoo (#13767) üzenetére


lúzer
veterán

elemet csak ki lehet szedni :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13769) netkoo válasza lúzer (#13768) üzenetére


netkoo
senior tag

Azt igen azt kiszedtem hála az égnek müködik méga távircsi:)

Samsung S22+

(#13770) sirdani


sirdani
tag

Már egy ideje látom hogy, egyre olcsóbbak az LCD Tv-k.
De ismerőseim vettek tavaly egy Samsungot 200e körül, és a képe nekem homályosabb mint egy Orion CRT-é.
Szóval melyiket érdemes venni? 100 ezer forint alatt.
- LCD TV
- CRT 100hz 16:9, slim fit stb stb.
Crt-k ből van olyan amelyiknek van VGA bemenete?
Méretből max 82cmes kell kb.

www.profitalouzlet.com

(#13771) MAxxYD válasza Hege (#13759) üzenetére


MAxxYD
tag

Én is ebben a cipőben jártam 1-2 hónapja és bedőltem egy 32LB76-nak (ugyan az, mint az LB75, csak fekete a gyűrű). 3 napon belül visszavittem és most egy LC52 (ua. mint az LC51, csak lakk káva) elégedett gazdája vagyok.
Keress rá az LB76-ra a a topicban, szídtam eleget. NEM TUD 1:1 PM-et!!!
A panelje lassú, játékoknál érezhetően!
100k körül meg lehet már venni, ennyiért szerintem jó választás...

(#13772) wassermann válasza sirdani (#13770) üzenetére


wassermann
addikt

Hagyományos CRT-t már semmiképp ne végy! - mivel a 82cm kb. 32" 120e környékén már találsz ebből a méretből is jót. Pl.
Ha viszont a pénz számít s az idő nem sürget, várj még egy kicsit. Az olimpia előtt mennek ezek az árak még ennél lejjebb is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13773) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Ma egy hetes a Samsung LCD-m.Olvastam a pixelhibákról és sokan írták ,hogy gyakran csak napokkal vagy hetekkel később jelentek meg 1-1 halott pixel.Eddig mindennap lefuttattam egy ilyen tesztelő progit és nem volt gond.Ma este ismét megnéztem és azt vettem észre ,hogy fekete alapon (csak feketénél) ha nagyon közel megyek pár cm ,akkor látok halványan kb 5 helyen is apró kis pontokat ,amik hasonlítanak a halott pixelhez de kisebbek és halványabbak...már azt hittem ,hogy káprázik a szemem,ezért kb 10szer is végig néztem és nem tudom mi lehet...csak akkor látni őket ha teljesen a szemmagassággal egy vonalban nézem ( pl van egy a monitor felső részén középen...ha a monitor közepével van a szemem egy vonalban akkor már nem is látni ). Most kicsit megijedtem ,hogy ezek majd gyarapodnak? vagy csak vmi fényhatás?látom a pixelek nagyságát és ezek a mini valamik kisebbek.
Tapasztalt már ilyent valaki? Láttam már dead és stuck pixelt is de azokat hamar ki lehet szűrni...pl amikor vettem a tv-t akkor hármat is kipróbáltunk ,mert mindegyiken találtam halott pixelt...1-2 perc alatt kiszúrtam és rendesen láttam ,de most ezekről nem tudom eldönteni mik lehetnek :B

letörölni sem lehet ,nem por ,de kb úgy néznek ki.
annyira óvtam ,de rájöttem ,hogy semmi értelme ,egyre több a selejt mindenben :(((
pár éven belül már annak is örülhetek,ha veszek valamit és nem esik szét azonnal vagy néha hajlandó elindulni k. gyártók lesz..nak mindent.bocsi de elegem van.

(#13774) Alex91 válasza Krystal_s (#13773) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell nagyitoval nezni, azt nem fogsz nyugtalanul aludni az ejszaka... (Bazz, mindennap megnezni, hogy van-e rajta halott pixel. Milyen perverzio ez? :DD Egyebkent a feketen a halott pixelt nem fogod latni...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13775) Rick4 válasza Krystal_s (#13773) üzenetére


Rick4
félisten

amik hasonlítanak a halott pixelhez de kisebbek és halványabbak...pedig ezek azok....nekem egy 94 centis lcd-m van, ami 1366X768-as, de kb 10 centiről kell nézni, mert annyira aprók, hogy alig látni. működés, tévéműsor, film közben meg végképp nem fogod látni. ne úgy képzeld el, mint egy lcd monitort, hogy belevilágít a szemedbe a pixel, ha sötét jelenet van... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13776) vASalo


vASalo
tag

Samsung 32R81 (S-paneles) tulajdonosok segítségét szeretném kérni, mert az enyém "megőrült".

Egy régi laptopot akartam rádugni vga bemeneten keresztül, utána többet nem kapcsolt be a tv. eddig nem volt semmi bajom a vgaval az én gépem is azon szokott rákötve lenni. szervizmenüben reset menüpont segített és azóta megy a tv, de a kép színei furák,a szervizmenükben is meglehetősen érdekes értékek vannak (már amiről tudom, hogy mi az egyáltalán.)
Mivel eddig sose éreztem késztetést, hogy a szervizmenüt piszkáljam, nincsenek meg az eredeti beállítások és a google se túl bőbeszédű. Remélem valaki el tudná küldeni nekem a saját tvje beállításait. Tudom szervizbe kellene vinnem, de hátha megoldható nélküle, mert akkor hetekig nem lesz tv-m.

üdv, vASalo

(#13777) bwoay válasza Krystal_s (#13773) üzenetére


bwoay
nagyúr

Alex mondja jól, ez tényleg perverzió :(
kíváncsi lennék, mi ezzel a rendszeres teszteléssel a célod...
mert tényleg csak arra jó, hogy utána aggódjon az ember, olyan hibák miatt,
amiket "rendeltetésszerű" használat mellett észre sem vesz az ember.
Vásárlásnál még megértem, de szerintem egy hét használat után
már nem lenne szabad ezen görcsölni. Sokmindent úgy sem lehet tenni
az utólag kialakuló pixelhibák ellen. Kb semmit, mondjuk inkább így.
Meg egész más az, amikor 3 pirosan világító pixel virít,
tehát amikor ezek feltűnőek, és magától észreveszi őket az ember.
amúgy sub-pixel hibára tippelek.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13778) vASalo válasza vASalo (#13776) üzenetére


vASalo
tag

közben tárgytalan, találtam megoldást

üdv, vASalo

(#13779) Cifu


Cifu
nagyúr

szente:

Nem logikus, hogy miért monitort akarsz TV-nek használni. Hacsak azért nem, mert egy ~60e Ft-s 22"-os monitor olcsóbb, mint egy 26"-os TV. Egyszóval a miértre való válasz nélkül nem tudom, hogy mégis milyen válaszokat vártál... :F

foppa:

Nehéznek nem nehéz, de időigényes.

taxi:

Milyen TV-ről van szó? HD Ready felbontású? Támogatja a natív felbontást?

Hege:

Az LB75 szvsz hiába "magasabb" kategória, nem versenyezhet az új, 2008-as LG elektronika/szoftver háttérrel. Tehát én inkább az LG3000-est választanám.

Kecuhun:

Klón módot elfelejteni. Videokártya driver eltávolítás / újra felrakás. Dualview, mindkét kijelzőt natív felbontásra beállítani.

Krystal_s

Subpixel hiba nem lehet? A pontok nem bizonyos színűek?

Amúgy ha nem zavaró abból a nézési távolságból, amiből használod, akkor szvsz ne törődj vele...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13780) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Tudom ,hogy túlzás ha valaki sokat foglalkozik ilyennel...és én is csak egy hétig néztem tesztelés céljából ,mert valahol olvastam ,hogy az első héten előjönnek az ilyen hibák , ( később is lehetséges ), de ha napokig jó ,akkor kisebb az esélye ,hogy a közeljövőben előjönnek ezek a szarok. Szerintem vannak nálam "perverzebb" alakok is :D
Én is sub pixelre gyanakodtam ,mert csak fekete alatt látni. Nem színes, olyan mintha átszűrődne a háttérvilágítás vagy mi...ha nagyon meg kéne neveznem ,akkor fehéres.
Egyik laptopomon van dead vagy sub pixel. Az is csak a feketénél látszik ,de sokkal erősebben egy fehér pont.1m-ről is látom ha akarom,de próbálok nem figyelni rá :) és megpróbálok ezzel sem foglalkozni...csak ne legyen rosszabb.
Üdvi.

(#13781) Sullivan


Sullivan
tag

valaki megtudja mondani hogyan lehet pontosan 1080p lcd-t belőni pcn?
felismeri a gép a tv-t, de 1080p-ben mind a négy oldalról lehagy 2-2-2-2 sornyi pixelt és ezt a minuszt a bal ill. a felső részéből vágja le a windows asztalból (tehát 4-4 sort) :F
Így kisebb is meg leisvan vágva a kép picit! Próbáltam állítgatni mindent már, több driverrel is de nemjó :(( A vkari mind2 dvi csatiján ugyanolyan. Nem nagy hiba de ha valaki tudna segíteni privizzen plz! thx :R

konfig:
8800 gt
samsung LE37M87BD
dvi->hdmi kábel

(#13782) drlovi


drlovi
aktív tag

Hi All.
1 Kis segítség kellene.A számítógép hangját szeretném átvinni a tvre.
a tv 1 samu 32a431.dvi-hdmi kábellel van összekötve.a vga egy ati2600xt.
A kép beállításokkal nincs gondom.ott minden mükszik. :R
Csak a hangot nem tudom átjuttani a tvre :W
müködhet-e ez igy egyáltalán?
ami fenn van az a 8.6os catalyst + meg vmi hdmi driver.
vki irta h hydravision kell.de azt csak vistához találtam :F

(#13783) Cifu válasza Sullivan (#13781) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sullivan:

A TV menüjébe bemész, és a képarányt "Csak pásztázás" (angol menüben "Just Scan")-re állísd.
A HDMI kábelt a 2-es HDMI bemenetre dugjad.

drlovi:

Az egyik lehetőség, hogy a hangkártyából egy Jack-Jack kábelel a VGA csati melletti jack bemenetre küldöd át a hangot, a másik az, hogy elvileg az ATi féle DVI-HDMI átalakítón megy a hang, ehhez viszont belső átkötés kell, ha jól tudom TOSLINK (vagyis optikai) kábelt kell a hangkártyától a videókártyába vagy a DVI-HDMI átalakítóba kötni. Szvsz valamelyik ATi topicban többet tudnak segíteni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13784) drlovi válasza Cifu (#13783) üzenetére


drlovi
aktív tag

Maradt a 3,5jack -rca val való összekötés.a célnak megfelel.
később pedig jöhet a másik megoldás.azt sajna jelen pillanatban nem sikerült megoldani.
A cél az volt h ez esti filmnézésnél ha elalszom ne menjen egész éjjel feleslegessen a hifi.
Azt pedig megoldottuk...THX cifu :R

(#13785) Sullivan válasza Cifu (#13783) üzenetére


Sullivan
tag

sajnos alapból így próbáltam :(

(#13786) f6vkwi


f6vkwi
csendes tag

Szia Cifu!

Én mostanába szeretnék egy LCD vagy PLASMA TV-t venni, 100-120cm képátló között.
Érdekelne hogy miket tudnál ajánlani. Főleg PC-ről nézek DivX ill DVD filmeket.
Van értelme FullHD, 100Hz-nek esetemben?
Ill az LCD vagy PLASMA, van mostanság különbség a kettő között?

(#13787) Scoobyka válasza f6vkwi (#13786) üzenetére


Scoobyka
addikt

ha pc-ről nézed akkor mindenképpen lcd-tv.......
a palasma beéghet és a ghosting is zavaró....plasma elsősorban tv-re és dvd-nézésre jó...

tehát LCD között érdemes nézegetned...
mivel árat nem írtál így a határ a csillagos ég :D

samsung le40A656 -ost már kapni 300kért bármelyik webshopban...
ami 100Hz-es fullhd-s és nagyon szép képe van :D

FullHd nek elsősorban akkor van jelentősége ,ha kevesebb mint 2,5-3m távból nézed a tv-t...3m után már a részletek elvesznek...
a 100Hz jó dolog sokkal folyamatosabbá teszi a mozgást a vásznon,de hiánya sem lesz egetrengető,de célszerű már 100Hz-es készüléket venni 2008 táján,ha a zsebünk elég mély.

Szóval amit szerintem érdemes nézegetnek samsung le32A656 220k
le40A656 300k
le52A656 567k

vagy ott van a sony w4000-es modellek azok is nagyon jók,de kicsit túl vannak árazva.Esetleg ha kevesebbet szánsz rá akkor a samsung A55x szériát érdemes nézegetned.

[ Szerkesztve ]

(#13788) Cifu


Cifu
nagyúr

Sullivan:

Azzal próbálkoztál, hogy a HDMI 2-es bemenetet elnevezed PC-nek a menüben?
Még egy ötletem van, hogy esetleg másik kábellel kell megpróbálni. Ha jól rémlik Lacix29-nek voltak gondjai a silány kábel miatt.

f6vkwi:

Scoobyka összefoglalta a dolgot. Én PC-re nem ajánlok plazmát, ha nem muszáj. FullHD-nek van értelme, előrelátás szempontjából, hacsak nem 3 méternél messzebbről nézed a TV-t.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13789) asadasad22


asadasad22
őstag

hali. nem olyan régen írtam még be ide, h a közeljövőben lcd tv-t vennék, a kiszemeltem a 40w4000 volt és többen írták, hogy ez a tv valóban nagyon jó az árkategóriájában és igazán feljebb csak a Samsung A656 lenne, de az egy +50k volt, így végszóként akkor a w4000-et mondtam nyerőnek. azóta eltelt kis idő és vészesen közeleg a vásárlás időpontja, várhatóan 2 pár héten belül már esedékes is lenne. azóta viszont ahogy néztem, változott a felállás: w4000 árban ugyanott maradt, ám az A656, ami korábban 50ezerrel drágább volt, berepült a w4000 ára alá, erről a tv-ről itt mindenki azt mondta, h jobb, mint a w4000, mert tud ugyebár 100hz technológiát és mintha azt is mondtátok volna, hogy a panelje jobb (magasabb kontraszt), holott a w4000-nek is befigyel azért egy Bravia Engine 2, szóval elméletileg az A656 egy csúcsragadozó tv-nek van/volt mondva, ami tényleg mindent tud, míg a w4000-ből kimaradt 1-2 luxus ficsőr. + most látom, h érkezik valamikor az s4000 széria hasonló tudással, mint a w4000 széria, az áráról és megjelenéséről persze semmit nem találtam.
szóval ahogy mondtátok, már korábban is meglehetősen jó ár/érték aránnyal rendelkezett ez az A656, de most, hogy a szintén jó aránnyal rendlkező w4000 alá repült be az ára (307k-ért látom a legolcsóbb helyen, ez így nem hangzik rosszul, nagyon nem), ez tűnik nekem jelenleg messze a legjobb vételnek. ti mit mondtok?

(#13790) Cifu válasza asadasad22 (#13789) üzenetére


Cifu
nagyúr

Már oda vissza kitárgyaltuk a W4000 vs. A656 témát.

Szvsz te is ismered az A656-os gyengébb pontjait a W4000-hez képest (tükröződő képernyő, gyengébb hangszórók, csak MPEG2-es DVB-T tuner). Ha ezek nem zavarnak, akkor mindenképpen az A656-os, hasonló áron nem is kérdéses, hogy többet nyújt a Samu modellje.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13791) sirdani válasza wassermann (#13772) üzenetére


sirdani
tag

Jó de, aminek megy le az ára az olyan is nem?
Az ambilight TV-k lesznek 100 ezer körül?
[link]

www.profitalouzlet.com

(#13792) asadasad22 válasza Cifu (#13790) üzenetére


asadasad22
őstag

ezekről annyira nem hallottam bővebben.
"tükröződő képernyő, gyengébb hangszórók"
ezek mennyire zavarók? mekkora a különbség? erről tudna vki bővebben írni?
"csak MPEG2-es DVB-T tuner"
ezek szerint a w4000-es h.264 tunert tud. viszont ezzel kapcsolatban pedig azt hallottam, h a w4000-ben is csak olyan tuner van, amivel itthon semmit nem érek, és nem külföldön használnám, innentől kezdve pedig ez mind1 is nem?

(#13793) Cifu válasza asadasad22 (#13792) üzenetére


Cifu
nagyúr

A tükröződésről már írtam én is, és bwoay is. Ha fényforrás van a TV-vel szemben, akkor komoly ellenérv.

A gyengébb hangszórókkal kapcsolatban én so-so véleményen vagyok, bwoay szerint nagyon gyenge, azt én is elismerem, hogy a W4000-es egy fokkal jobban szól, de szvsz annyira nem gáz a beépített hangszórók minősége. Bár hozzáteszem azt is, hogy aki több, mint 300e Ft-t költ a TV-re, az már valószínűleg megengedheti magának, hogy egy valamire való 5.1-es szetett beüzemeljen azért. ^^

Szvsz a DVB szabványban lévő MPEG-4 csak MPEG-4 Part2 (mint a DivX is), nem pedig Part 10 (ez az AVC / H.264). Bár nem vagyok biztos benne. De tény, hogy jelenleg sokra nem mész vele, tehát csak egy lehetséges előre látó opció, de nem érdemes ez alapján választani...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13794) asadasad22 válasza Cifu (#13793) üzenetére


asadasad22
őstag

komolyabb fényforrás (ablak) vszínűleg nem lesz közvetlenül a tv előtt viszont azért nem lenne jó, ha be kéne sötétíteni mindig, ha nappal tv-zni akarok :)
hangszórókból pedig.. sztem bárhogy szólna, mindenképpen az alapot használnám, nem vennék mellé 5.1-es cuccot, és persze nem a pénz miatt, hanem az egyszerűséget kicsit elrontaná az egész dolog. a w4000 valóban tud vmi új Dolby cuccot ami sok teszt alapján az egyik legjobb, amivel találkoztak tv-nél, ez is egy szempont lehet, de ilyet árkategóriás tv-knél nem hiszem, h a gyengébb (Samsung) ne szólna úgy, ahogy el lehetne várni tőle.
ez a 2 dolog végülis valóban nem elhanyagolható, mint ahogy a tuner is jól jöhetne később, amivel ez szintén nem rendelkezik olyannal, amilyennel a w4000, de sztem ezek a dolgok kevesebbet számítanak, mint a 100Hz ill. a jobbnak mondott panel, mert ezek tényleg a legfontosabb tényezők egy tv-nél, nemde?
de így most kicsit elbizonytalanodtam megint, vszínűleg tényleg élőben kéne megnézni őket egymás mellett, hogy dönteni tudjak. erre tud vki egy helyszínt? (vmilyen bemutatóterem v. áruház ahol van mind2 kiállítva)

(#13795) tarti19 válasza malacyka (#13197) üzenetére


tarti19
senior tag

Egy kérdés:) látom digitbe van 0% Thm szal most plusz lóvét akkor nem dobnék ki kp-m meg nincs most annyi, hogy vásároljak:)
EGy kérdfésem lenne hoyg a 135k-s SAmsunggal nem járnék jobban? TV+ ps3 lenne főleg ps3--:)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#13796) bwoay válasza foppa (#13756) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem (!) alapbeállítások mellett
leginkább a sárgás fehér, és a kékes fekete szín zavaró.
ezeket a 40"-esnél tapasztaltam.
a 37"-es számomra teljesen rendben volt kezdettől fogva.

a 40"-eshez Cifu korábban már linkelt mozifilmekhez kalibrált beállításokat.
Nekem azok az ott található formában nem feleltek meg,
de kiindulásnak jók.

különben meg tipikusan koreai a TV menüje:
olyan részletesek a beállítási lehetőségek, hogy nem is árt valami leírás,
ami alapján neki lehet kezdeni, mármint ha az ember úgy rendesen bele akar nyúlni.
(A minap vizsgáltam egy Sharpot... hát mondjuk úgy,
hogy a japánok nem sok mozgásteret hagytak a usernek.)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13797) bwoay válasza Cifu (#13793) üzenetére


bwoay
nagyúr

bwoay szerint nagyon gyenge, de bwoay még a 37"-esről írta ezt,
azóta viszont rendszeresen hallja a 40"-est is, na, az egész más világ ;)
mondjuk szerintem olyan jó hangminőségű TV nincs,
amit ne lenne érdemes rákötni akár egy alapszintű hi-fire
(hi-fi alatt hi-fit értek, nem mindenféle mini tornyot meg music centert :D)

viszont én úgy fordítanám meg a gondolatmenetet,
hogy aki 300-at elgyúr egy TV-re,
az valszeg hangminőség terén is hasonlót vár,
mint amilyet a TV képminőség terén nyújt.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13798) Sullivan válasza Cifu (#13788) üzenetére


Sullivan
tag

wow, megoldotta :C
hdmi elnevezve pc-nek és megy
ezer thx :R

(#13799) wwolf68 válasza Scoobyka (#13787) üzenetére


wwolf68
csendes tag

" a palasma beéghet és a ghosting is zavaró...."

akkor most a ghosting nem egyenlő a beégéssel?

(#13800) Scoobyka válasza wwolf68 (#13799) üzenetére


Scoobyka
addikt

a ghosting...az csak rövidebb ideig marad ott és főleg fekete háttérnél látható egészen közelről...általában 1-2 perc folyamatos kép eltünteti olykor akár 1óra is(egyik px80-as tulaj mondta,hogy m1 eb élő felirata ottmaradt és 1-2 óra alatt tünt csak el teljesen)....a beégés meg végérvényes és nem lehet eltüntetni....az ott marad végleg....és mindig látható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.