Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13651) Lacix29 válasza PLacc (#13646) üzenetére


Lacix29
őstag

Én tapasztaltam olyat, hogy alsókategóriás Ednet HDMI-DVI kábel max HD-Ready felbontásig működött jól, de afelett teljesen elromlott a kép.

(#13652) bigdigit válasza Mr.Johnny (#13648) üzenetére


bigdigit
addikt

próbálgattam itt az előbb.
dualview-ben megy ki a pc képre dvi-hdmi kábelen.felbontás 1920x1080 24mhz.
nvidia custom beállításoknál pipa,hogy hdtv-ként üzemeljen.
hdmi3 beállítva pc-nek és mégis engedi állítani a képi javító cuccosokat.

hogy érted hdtv jel menjen ki a tv-re és csak akkor engedélyezi?

(#13653) Mr.Johnny válasza bigdigit (#13652) üzenetére


Mr.Johnny
csendes tag

Neked egy újabb és felsőbb osztályú tv-d van más opciókkal. Hogyha módválasztásnál PC van és mégis hagyja a képjavítót technológiákat, akkor talán ennél a modelnél ez a normális állapot PC esetén is. Egy jó dolog hiányzik nekem a képjavításokból, az Active Control. Te így legalább válogathatsz mi kell és mi nem. Amúgy a kép rendben megjelenik? Vagy valami nem az igazi, hogy ennyire keresed a megoldást?
Ami még nálam utal a beállított módra, hogyha PC módban vagyok és fullhd a jel, akkor HDMI-t ír ki az infónál, de ha HD módban van akkor 1080p-t.

Amúgy mire használod, hogy 24hz-re állítottad a tv-t, csak filmnézésre? Ha játszol nem zavaró? Én nem tudtam azt kipróbálni, mert a vidkari nem engedi beállítani, bár a tv-nek tudnia kell leírás szerint.

(#13654) bigdigit válasza Mr.Johnny (#13653) üzenetére


bigdigit
addikt

na ez se stimmel nálam.
nálam pc módban is 1080p-ét ír.

Ami még nálam utal a beállított módra, hogyha PC módban vagyok és fullhd a jel, akkor HDMI-t ír ki az infónál.....ezt nem értem.mitől lesz full hd a jel?pl?

játékra ott a monitor.szóval csak full hd filmet nézek pc-ről és az eddig mind 23.976mhz-es volt.

[ Szerkesztve ]

(#13655) Mr.Johnny válasza bigdigit (#13654) üzenetére


Mr.Johnny
csendes tag

Bocs ha félreérthető voltam, tehát 1920x1080-ra gondoltam. De továbbra is, annyira eltérő tv-nk van - enyém egy tavalyi, max középkategóriás tv, HD Ready - hogy a különbségek simán abból adódhatnak.

Egy-két játékot érdemes kipróbálni szép nagy tv-n :) nekem egy 22-es monitorom van, de ahhoz képes is nagy élmény 32-esen játszani. Haveromnak van 42-ese és azon megdöbbentő néhány játék. Egy autós szimnél mikor megpördültünk szinte elszédültem :)

(#13656) Lacix29 válasza bigdigit (#13654) üzenetére


Lacix29
őstag

Nem 24mhz (jól gondolom hogy a megahertz-et akartad jelölni ?), csak 24 Hz.

(#13657) bigdigit válasza Lacix29 (#13656) üzenetére


bigdigit
addikt

ok köszi a javítást

(#13658) bigdigit válasza Mr.Johnny (#13655) üzenetére


bigdigit
addikt

csak azért szenvedek vele mert az itt olvasottak alapján tényleg nem kellene tudnom állítgatni
ezeket a dolgokat 1:1 pixelhelyes megjelenítés esetén.

(#13659) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Karcsúsít a JVC is, az új HD LCD TV-ivel[link]

(#13660) bwoay válasza Kecuhun (#13659) üzenetére


bwoay
nagyúr

majd ebből is jól kilóg a tuner,
és azon az egy ponton ugyanolyan mély lesz a TV,
mint bármelyik másik ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13661) malacyka válasza Jocuska (#13650) üzenetére


malacyka
tag

Zúgás? Nekem is tányéros van, a képpel sincs különösebb gond, a hang pedig szvsz tökéletes. Mivel kötötted össze?

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13662) Jocuska válasza malacyka (#13661) üzenetére


Jocuska
csendes tag

Scart kábelen megy. Az lehet a gond?

(#13663) Max6


Max6
tag

Sziasztok
véleményetek szerint ha a tv helye /nappali/ : - szemböl dupla ablak , - oldalról dupla ablak -ha pedig sötét van másik oldalról átszűrődő lámpa fény. Tehát ritkán van "félhomály".

LCD vagy PLAZMA ? /matt felületü panel?/

(#13664) Alex91 válasza Max6 (#13663) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyik szimpatikus :). Mindkettot latni fogod, szerintem... Amugy azt hiszem a plazmakat inkabb sotetebb helyre, az LCD-ket meg vilagosabbra ajanljak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13665) Möhe válasza Alex91 (#13664) üzenetére


Möhe
addikt

Nem fordítva? Az átlagos plazmának jobb a kontrasztja az átlag LCD-nél és így nem kell neki sötét helyiség. Vagy nemde?

(#13666) Alex91 válasza Möhe (#13665) üzenetére


Alex91
félisten

Amennyiben otthonunk egy alapvetően világos közösségi helyiségében például a nappaliban kerül elhelyezésre a TV, ami aztán a nap javarészében „háttértévézési” céllal működik, akkor a legjobb választás célszerűen egy LCD TV. Az LCD TV-k élettartama hosszú, magas fényerejük miatt a világos helyiségben is élénk képet adnak, és nem mellékesen a szokványos TV adások megjelenítésekor is viszonylag kevés elektromos energiát fogyasztanak. A világos nappaliban a képernyőt érő, és onnan szükségképpen visszaverődő fény miatt az sem nagy hátrány, hogy az átlagos LCD TV-k nem tudnak igazán mély fekete TV képet előállítani, főleg ha nem is pont szemből nézzük a képernyőt.

Ha a TV-t inkább este, fényszegény környezetben, mondjuk például a hálószobában vagy egy külön TV szobában nézzük, és a filmeket szeretnénk minél tökéletesebb képminőségben látni, akkor egy plazma vagy egy MD HVTV lehet a legjobb választás. A plazma TV-k mélyebb feketéi garantálják, hogy a sötét jelenetek finom árnyalati részletei is kifogástalanul láthatóak, és így a színek is élénkebbek, gazdagabbak lesznek. Ha valakinek az is fontos, hogy a készülék ne fogyasszon sok áramot, akkor válasszon MD HVTV-t, mert az akár negyedannyi teljesítményt igényel, mint egy azonos képméretű plazma TV, viszont amíg napjaink MD HVTV-iben lámpák szolgálnak fényforrásul, azokat 6-8 ezer óránként cserélni kell. Persze a drágább és egyre korszerűbb, például szabályozott LED-es panel-megvilágítású LCD TV-k is alkalmasak már a sötét környezetben szükséges mély feketékkel, magas kontrasztaránnyal és széles színskálával jellemezhető kép előállítására.

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13667) Möhe válasza Alex91 (#13666) üzenetére


Möhe
addikt

Pedig olvastam a cikket egy másik portálon,de valamiért úgy élt bennem ahogyan az előbb írtam.Bocs a zavarért. :R

(#13668) lúzer válasza Alex91 (#13666) üzenetére


lúzer
veterán

"véletlenül" pana kiadvány ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13669) Rick4 válasza malacyka (#13661) üzenetére


Rick4
félisten

a digi hangja (majdnem minden csati) 96kbps-ben van kódolva, a lehető legkevesebb dinamika, sztereó, minőség amit mernek szolgáltatni. kizárt dolog, hogy ha mást is hallasz akkor ezt jónak mondod..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#13670) Alex91 válasza lúzer (#13668) üzenetére


Alex91
félisten

Az idezet nem abbol van... De a Pana is ugyanezt irja, bar tenyleg kicsit marketing szagu :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13671) bwoay válasza Alex91 (#13670) üzenetére


bwoay
nagyúr

erről jut eszembe: Fukarban berendeztek egy lelátót,
ahonnan a nagyon ráérős fajta nézheti a meccset.
van maga a tribün, előtte meg ott sorakozik vagy 5 batár plazma,
és kakukktojásként egy Toshiba LCD,
ami ilyen fényviszonyok között agyonveri az összes többit.
Jót röhögtem, hogy így lehet a legjobban LCD-t eladni,
mert akármilyet raknak a plazmák mellé ilyen megvilágításban,
úgy fog tűnni, hogy az aztán űberfasza a képet ad,
a többi meg ratyi szart.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13672) Rick4 válasza bwoay (#13671) üzenetére


Rick4
félisten

gondolom eszedbe sem jutott, hogy a srácok 5 perc alatt úgy állítják be a tévéket, hogy annak legyen a legjobb képe, amit ők szeretnének...vagy esetleg megnézted a képbeállításokat, és mindnek a lehető legjobbra volt belőve? :U

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#13673) drlovi válasza Alex91 (#13375) üzenetére


drlovi
aktív tag

még 1 kicsit esett az ár.(32a431)
125k :Y ért sikerült hozzájutni a ED-ben.
Eddig jó bár a hagyományos tv.adás nem tul remek.de nem is számítottam jobbra.
viszont a hd filmek kárpotolnak mindert igy is azokat nézem rajta többségben. :C

[ Szerkesztve ]

(#13674) Jocuska válasza bwoay (#13671) üzenetére


Jocuska
csendes tag

Szia
Ez a politika megy a tescoban is. A samsungnak iszonyat képe van, míg az orosz Technika káprázatos mellette. Na, vegyük meg a technikát. :D

(#13675) Scoobyka


Scoobyka
addikt

üdv szerintettek ár-értékben melyik éri meg leginkább?

samu 37a43x 183e
samu 37a45x 193e
samu 37r81 166e

fontos a jó fekete,szép színek...notival lenne összekötve és hd-ripek,dvd-k(képfájlból)való lejátszás
később xbox360-ra lenne...tv-re is használnám :D

[ Szerkesztve ]

(#13676) Multikiller


Multikiller
tag

Akinek van összehasonlítási alapja a Samsung LE-32A551 és Samsung LE-32A656A között az meg tudná mondani, hogy megéri e a plussz kb 35 ezer Ft-ot? Nem sok különbséget találtam a műszaki adatok között.

(#13677) bwoay válasza Rick4 (#13672) üzenetére


bwoay
nagyúr

Próbálj meg beállítani egy plazmát úgy,
hogy a spotlámpákkal jól bevilágított üzlethelyisében jobb képe legyen,
mint egy középkategóriás LCD-nek!
Itt nem a beállításokon van a lényeg,
hanem azon, hogy világos környezetben az LCD-nek az előnyei,
a plazmának meg a hátrányai mutatkoznak meg,
sötétben pedig az ellenkezője.
Aki ezzel nincs tisztában (az emberek zöme),
az annyit lát, hogy az LCD kivilágít a plazmák közül a penge képével.
Az ilyet aztán győzd meg, hogy ez még nem az üdvösség ám,
hiszen ő a saját szemével látta a "tutit".

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13678) bwoay válasza Multikiller (#13676) üzenetére


bwoay
nagyúr

100 Hz, valós 24p, nagyobb kontrasztarány?
egyenként 12 rugó :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13679) Multikiller válasza bwoay (#13678) üzenetére


Multikiller
tag

A hivatalos oldal szerint mindkét típus egyforma kontraszt és fényerővel bír, és a 32-es 656 még nem 100hz-es, csak 37-től, szóval ha minden igaz ugyanaz a két modell pár csatlakozó és néhány apró eltéréssel. Kérdés, hogy minőségben sincs-e különbség köztük. Sajnos nem tudtam összehasonlítani őket, csak a 451-est láttam élőben, ezért érdekelne, hogy melyik lenne megfelelő monitornak + tv nézésre.

(#13680) Papichulo válasza Scoobyka (#13631) üzenetére


Papichulo
tag

R8-as Samunál 24p-s filmeknél van egyes jeleneteknél 1 kis alig észrevehető akadás, de nem zavaró sztem

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#13681) Apol77


Apol77
tag

Sziasztok !

Van valakinek tapasztalata a Sungoo tévékkel kapcsolatban?
Nem találok róla infót.
5 év gari van rá.

(#13682) bwoay válasza Multikiller (#13679) üzenetére


bwoay
nagyúr

37 feletti méretben a 6-osok 50000:1 kontrasztaránnyal bírnak,
az 5-ös szériáról 30000:1-et ír az oldal.
(na mondjuk pont az ilyen eltérések azok, amikben nemigen hiszek,
én a 15000:1-es 37A656 és az 50000:1-es 40A656 között
max hajszálnyi különbséget látok, ha nagyon meresztem a szemem)

a kicsiknél nem tudom, mi az eltérés, még az is lehet,
hogy tök ugyanazt a panelt kapták,
ez esetben az elektronika szól a 656 mellett. gondolom én :U

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13683) malacyka válasza Jocuska (#13662) üzenetére


malacyka
tag

Az nem. Nálam is scarton megy. :K

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13684) malacyka válasza Rick4 (#13669) üzenetére


malacyka
tag

Persze, mihez képest. Ha egy DTS forrást veszek alapul Jamo hangrendszerrel, akkor tényleg xar. Tv-t nézni megfelelő, zúgás nem hallatszik. Jocuskánál nem tom mi lehet a gond.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13685) Rick4 válasza Apol77 (#13681) üzenetére


Rick4
félisten

a cimborának volt 1 napig, azt mondta a digitális adások 900-ig voltak, utána tudta csak az analógokat beprogramozni, és ne egye már meg a fene, hogy ha a tv2-t akarja nézni, akkor a távitányítóval neki a 904-et kelljen beütni...visszavitte, de szerintem csak balfasz volt. ezen kívül igazán rosszat nem tudok rá mondani, az üzletben a többi mellett nem volt rossz képe.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#13686) Rick4 válasza malacyka (#13684) üzenetére


Rick4
félisten

megmondom én mihez képest. bármelyik másik műholdas szolgáltató bármelyik másik csatornája megy legalább 192kbps hanggal, na ahhoz képest. a zúgás lehet pl földhurok eredetű is, de tény, hogy a diginek nincs jó hangja.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#13687) malacyka válasza Rick4 (#13686) üzenetére


malacyka
tag

Ennyi pénzért nem is lehet mást várni. A képe sem jó, de a ebben az árkategóriában a csatornakiosztást tekintve még mindig nincs ellenfele. Mihelyst mondjuk Szőke kapitányéktól megkapom ugyanezeket a csatornákat kábelen hasonló árban, abban a pillanatban lemondom a Digit. Tartok tőle, hogy ez nem holnapután lesz.....

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13688) Badb0y


Badb0y
addikt

Samsung LE-32A656-ről van valakinek véleménye? Ill érdemes ilyet venni ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#13689) bigdigit


bigdigit
addikt

digi-ről engem még a szerelő is lebeszélt ha LCD tv-én akarom nézni.upc-it ajánlotta inkább.csak nálunk csak a direct jöhet szóba.azon meg még tervben sincs HD adás:(

(#13690) Rick4 válasza malacyka (#13687) üzenetére


Rick4
félisten

nézd, az azért nem úgy működik, hogy a boltban lehet romlott húst, meg lejárt tejet adni az embereknek, és csak az a lényeg, hogy olcsóbb legyen a másiknál... egy szolgáltatásnak, terméknek meg kell ütnie egy színvonalat, onnantól lehet ár -érték arányról beszélni. de ha te azt gondolod, hogy ez így jó, hát legyen. hagyjuk is a témát, mert ez itt off..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#13691) malacyka válasza Rick4 (#13690) üzenetére


malacyka
tag

Igen, off. Tényleg hagyjuk, mindenkinek más az igénye, ingerküszöbe. Nekem ennyiért megéri, 3X ennyiért nem sok különbséget látnék, legfeljebb lenne egy-két névleges HD csatim. Az meg nekem nem éri meg, a különbözetet elköltöm inkább másra. :C

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13692) Cifu


Cifu
nagyúr

lúzer:

Kösz, csak teljesen döntésképtelen vagyok...

Jobb, hogy ha akkor egyszer felindulásból megveszed az egyiket (amelyik hamarabb elérhető). Ha folyton csak húzod-halasztod, sose lesz TV-d. ^^

bigdigit:

A legtöbb film 23.976-os...

Nekem még nem sikerült akadozást megfigyelnem 23.976fps-es filmnél 24Hz-en...

Makaveli:

Grat a TV-dhez. :C

malacyka:

Hogy lehet a tv fizikai felbontásánál nagyobb értékeket megjeleníteni. tudtommal ez egy belépő HD ready modell.

Már az LG xxLC41/LC51 modelleknek is meg lehetett adni akár 1920x1080 pixeles felbontást is.

A 2008-as modellekből tudomásom szerint kikerült a Movie Plus, illetve gyanítom valami más nevet adtak neki. Asszem "szórakoztató mód" vagy valami ilyesmi lett.

Nem került ki. A Samsung egyel eltolta a modell besorolásokat.

T51, R51 -> A33x modellek, nincs Movie Plus, kevesebb csatlakozó, butított modell
S8x -> A4xx modellek,nincs Movie Plus
R8x -> A5xx modellek, Movie Plus
N8x, M8x -> A6xx modellek, Movie Plus, 100Hz
F8x -> A7xx modellek, Movie Plus, 100Hz, Infolink, MPEG-2/-4 lejátszás
F9x -> A9xx modellek, Movie Plus, 100Hz, Infolink, MPEG-2/-4 lejátszás, LED háttérvilágítás

sipi700:

Én meg azt nem értem, hogy nem tud egy tv dsub-on 1366X768-nál nagyobb felbontást megjeleníteni, ha egyszer full hd.

A/D átalakítás kell hozzá, az meg macerás. Ezért nem is igazán foglalkoznak vele a gyártók általában. Kivétel az LG és a Samsung...

Pana LCD-nél még nem tudtam kipróbálni, de plazmákon gond nélkül megy az 1:1 PM fullHD típusoknál.

bigdigit:

ha a gyártó külön nem tünteti fel rakhatnám mondjuk 1920x1080p 48mhz-re is?pc-ről persze.

Nem jellemző. Az általánosan támogatott képfrissitési érték 24, 25, 30, 50 és 60Hz. A legtöbb PC felbontást (pl. 1360x768) pedig csak 50 és 60Hz-en.

nekem még sose sikerült úgy összehoznom,hogy a monitoron és a tv-én is legyen asztal és különböző felbontás mellett működjenek)8800gtx)

Pedig nem bonyolult. Asztal lesz, de csak kiterjesztett, tehát az elsődlegesen lesz a start menü, stb., a másodlagoson az kiterjesztett asztal, ide is lehet pakolni bármit, de nem ugyanazt jeleníti meg. Ha te mindkettőn ugyanazt akarod látni, akkor arra csak azonos felbontáson van lehetőséged (Clone mode).

Zsiguli:

Nickem alatt logout blog, benne LCD TV alapozó. A D-Sub -> HDMI átalakítás A/D átalakítót igényel, pár tízezer forintért találsz ilyet, ha mindenképpen így akarod megoldani...

Vortex07:

Szoval ami erdekelne: milyen a kepe PC-re kotve, tamogatja-e az 1:1 pixel mappinget (gondolom igen) es milyen panel van benne.

Korrekt képe van, támogatja az 1:1 PM-et, panel terén nem tudni milyen panelek kerültek beléjük, de a hírek szerint az LG-nél is adott a panel lottó.

Legutolso sorban meg, hogy egyaltalan megeri-e valtani 32LE2R-rol, jobb-e annyival a kepminosege

Jobb a képminőség egy nagyságrendel. Hogy viszont megéri emiatt cserélni, azt sajnos neked kell eldöntened...

Ha tudtok esetleg valami tuti jo modellt (markatol fuggetlenul) amire erdemes lecserelnem az LG 32LE2R-t akkor ne tartsatok magatokban

Mennyit szánsz rá? Ha a feketéje zavar, akkor pl. a Samsung LE-xxA45x modelleket nézd meg.

Meg egy utolso kerdes: mennyi az elettartama ezeknek a teveknek vagy legalabbis mennyi hasznalati ido utan kezd a kepe romlani?

A képminőség maga nem romlik, de a háttérfény fényereje csökken az idő előrehaladtával. A panel élettartama elvileg 30.000 óra (a mostani modelleknél már 60.000 óra), ha napi 15 órával is számolsz, akkor is csak 5475 órát ment a TV-d 365 nap alatt, tehát az elviekben leírt élettartamának még csak az 1/6-odánál jár.

Amugy kb 3 hete tortent hogy beeges keletkezett a TV-mre.

A beégés az LCD-kre is vonatkozik, csak sokkal nehezebben ég be. Gondolom napi átlag 5-6 óra WoW ment (ha HC játszol), így pedig bizony ennek az esélye megvan. A hatása csökkenthető, ha mondjuk ott hagyod időnként egy komolyabb képernyővédővel, vagy jobb híjján hangyafocival (TV adás nélküli TV csatorna képe).

Jocuska

Grat a TV-dhez. ^^

Scoobyka:

Én a három felsorolt közül a két 2008-es modell egyikét választanám. Az A45x-ben egy fokkal jobb a panel elvileg, szvsz pár ezer forintot ez már megér.

Apol77:

A Sungoo egy kínai cég, itt Magyarországon, ha jól rémlik Szombathelyen gyártják a TV-ket. Túl sokat nem tudni róluk, olcsó modelleket gyártanak, különösebb extra nélkül. Sajnos mivel a weboldaluk nem túl informatív, így nem sokat tudni a részletekről... :S

Badb0y:

Felső kategóriás 32"-os modell. Ha kevés helyed van, és jó minőséget akarsz, akkor jó vétel. Ha van helyed, és nem az asztalodra kell, akkor inkább végy szvsz egy fokkal nagyobb képátlójú modellt. Hidd el, számít a méret. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13693) lazsi


lazsi
tag

Hello! W4000 érdekelne, tegnap voltam sony szalonba nézegettem, hogy mit mutat 1080i adással. Hát én azt tapasztaltam, hogy van valamennyi akadás de csak a beúszó kontrasztos feliratoknál vettem észre, filmek mind korrektek voltak gyors mozgásoknál is 2+ méteres nézési távolságból.
Fél méterről is vizslattam a tv-ket hibakeresés végett és azt tapasztaltam, hogy ilyen távolságból eszméletlenül akad mind. Voltam samukat is nézni de fél méterről azok is akadtak, 2+ méterről viszont folyamatos volt a mozgás. Szóval lehet, hogy velem van valami probléma.

Na de a lényeg, hogy 46" vagy 52"-os tv kellene és 2-5 méterről lenne nézve. Ezeket a tvket haza lehet szállítani egy személyautóval? Mert BP közelében lakok és ide már drága lenne a kiszállítás. Mennyire örülne a tv egy 30 kilóméteres útnak?

Ja és deinterlacere visszatérve lehet, hogy ez valami szoftveres hiba és egy firmwarefrissítéssel javítható? Egyáltalán sonykon lehet a szoftvert frissíteni?

(#13694) Cifu válasza lazsi (#13693) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lehet firmwaret frissiteni, de nincs hivatalos álláspont a deinterlacer problémával kapcsolatban. Van, aki a saját TV-jén nem tapasztal szaggatást, Cloud az SG.hu fórumán állítja, hogy náluk a kiálított tucatnyi W4000 / E4000 egyike sem szaggat. Én személyesen egy KDL-52W4000-est és egy KDL-40E4000-est láttam. Mindkettő szaggat. A HDTVtest.co.uk oldal tesztjében is említik a szaggatást, de csak az 1080i esetén, 576i esetén állítólag a TV menüjében orvosolható a dolog. A miértre nincs válasz, és azt sem tudni, van-e megoldás.

Én 40"-os TV-ket vittem már haza Zuglóból Tordasig (kb. 50km, ebből 15km keresztül a városon), semmi bajuk nem lett. Az más kérdés, hogy befér-e a kocsiba. Célszerű rákérdezni, mekkora a doboz mérete, vagy adott esetben nem-e említik a gyártó oldalán (a Samu esetében biztos fel van tüntetve).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13695) bigdigit válasza Cifu (#13692) üzenetére


bigdigit
addikt

Nekem még nem sikerült akadozást megfigyelnem 23.976fps-es filmnél 24Hz-en...

nem is akadást látok hanem kamera pásztázásnál a kevés fps-t.

ha a gyártó külön nem tünteti fel rakhatnám mondjuk 1920x1080p 48mhz-re is?pc-ről persze.

Nem jellemző. Az általánosan támogatott képfrissitési érték 24, 25, 30, 50 és 60Hz. A legtöbb PC felbontást (pl. 1360x768) pedig csak 50 és 60Hz-en

sikerült kicsikarnom a 48hz-t is.csak még jobban akadt a film:)

[ Szerkesztve ]

(#13696) malacyka válasza Cifu (#13692) üzenetére


malacyka
tag

A samsung oldalon nézegettem őket, onnan szűrtem, hogy vagy nincs movie plus vagy más lett a neve. Nem említik külön a tulajdonságok között, mint pl. a régebbi modelleknél (M87).
Egy példa: [link]
Gondolom, mivel már nem számít újdonságnak, nem is említik meg. Ettől még persze a tv menüjében benne lehet, csak ez nem derül ki az információkból.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13697) Cifu válasza bigdigit (#13695) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha a kevés FPS a problémád, akkor 100Hz-es LCD TV-t végy. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13698) bigdigit válasza Cifu (#13697) üzenetére


bigdigit
addikt

mivel már vettem veszett fejsze nyele :W
egyébként mint említettem ez lehet egyszerűen rossz minőségű .mkv miatt is.amelyik filmnél nagyon feltűnt a dolog direkt megnéztem monitoron is.ott is ugyanolyan fostalicska volt.
igazából akkor tudnám eldönteni mi is az igazság ha végre lenne full HD adás.

különben a 100hz mitt javítana a 23.976-os filmeknél?vagy hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#13699) Digitalis válasza Cifu (#13697) üzenetére


Digitalis
senior tag

Vagy inkább egy jobb crt monitort. pl. trinitron sony g500 1024-ben 160hz- ;)

De, ott más lesz a probléma. Egy full hardveres pl.(popcorn nmt-a100-l) meghajtva is megnézném, hogy van-e kamera mozgásból adodó blur...Tutti nem lenne. Ezek a problémák
a Coreavc,ffdshow,mkplayer,bsplayer és különböző codec miatt vannak. Próbálnak folyamatosak maradni az erőforrásokat figyelembe véve, és ha fogy a szufla, jön a drop, a blur, meg még kitudja mi minden minőség rontó "csalás", hogy ne akadjon annyira.
Egy célhardveres mkv lejátszó, alapban sokkal jobb minőséget produkál, mint bármelyik csoda szoftver, vagy codec. Pláne gyengébb, gépeken.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13700) taxi


taxi
aktív tag

Egy picit segítsetek légyszíves.-Pana TX-32LM70P-Geforce 8800GTS összekötöttem dvi-hdmi kábellel.Nem tudom beállítani a felbontást 1366x768-ra,mert ilyet nem kínál fel.-Előre is kössz a segítséget,közben azért olvasgatok vissza.

Hakuna matata

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.