Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13401) netkoo


netkoo
senior tag

Cifu mester:)
Megéri ennyi pénzért a Sony V3000+ a 20as LCD ajándék
:F

Samsung S22+

(#13402) marnusz


marnusz
csendes tag

sziasztok!

philips 42PFL7962D típusú eszközről van valakinek tapasztalat? megbízható típus? sajnos philipssel még nincs tapasztalatom. illetve az amblight az kikapcsolható funkicó?

(#13403) Fitusm válasza Lacix29 (#13391) üzenetére


Fitusm
csendes tag

"Ami érdekes, hogy 24p bemenetnél nagy szaggatást tapasztaltak. (még nagyobbat mintha a PS3 60p-ben adta volna ki a jelet)"

Ez annyira jellemző, végre elkötelezem magam egy TV mellett, persze, hogy rögtön felszínre kerül egy gátló tényező...

A550-es tulajok, ti tapasztaltatok 24p-nél szaggatást?

(#13404) dolbyman válasza bigdigit (#13384) üzenetére


dolbyman
tag

Engem is érdekelne, nagy kép előt szretnék játszani. mondjuk nekem Panasonic LCD :)) jutot

Bandi

(#13405) scorpy02


scorpy02
aktív tag

AV-Planet: Samsung LE40A656

348.900 Ft -> 319.800 Ft :Y Elég komolyan zuhan az ára ennek a típusnak.

(#13406) h-yle


h-yle
addikt

Üdv!

Nagyszűlőknek keresnék valami használható LCD-t 100e (+-30-40k ha megéri, max kipótolom nagyiéknak) HUF környékén. Én elég Samsung "buzi" vagyok, így ezekre gondoltam

LE-26R81
LE32R82
LE26A451

A legfontosabb a tartósság lenne, mert nem hiszem, hogy le szeretnék cserélni az elkövetkező 5-10 évben (utána meg csak remélni tudom, hogy el fognak még odáig látni :) ).

Ezenkívül HD Ready, HDMI, és ha lehet valami értelmesebb panel (inkább 26" xVA, IPS, mint 32es TN, ha egyáltalán TNen kívül van más ebben a kategóriában.), és nem lenne hátrány ha az egyelőre analóg adás nem úgy nézne ki rajta mintha a TVre ráhánytam volna fél kiló császármorzsát, majd hajnali 4kor nekiálltam volna letakarítani disznózsírral. Nem feltétlen vágyom Samura, bármi jöhet ami sokáig húzza.

Köcce!

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#13407) netkoo válasza netkoo (#13401) üzenetére


netkoo
senior tag

UP élemaradt a link
[SONY]

Samsung S22+

(#13408) Krystal_s


Krystal_s
addikt

üdvi
sajnos a másik fórumban még nem reagáltak a kérdésemre...(gondolom mert annyira elcsépelt ,de hiába a sok leírás a kérdésemre nem kaptam igazán választ)
éjjel végigolvastam az egész fórumot,mégsem tudom ,hogy a számítógépemez alkalmas lenne-e egy 82cm-es LCD ?
Egy Sony Vaio laptoppal szeretném összekötni vagy egy asztali géppel.Mindkettőben ATI 9200-es VGA van.Tudom hogy ma már réginek számít , de amiket néztem LCD-ket ,azok 1366x768 pixeles felbontást tudtak ,amit még ez a kártya is tud 85Hz-en ,alacsonyabb Hz-nél pl 60-nál még nagyobb felbontást is. pontosabban 1360x768.
Haveromnak van egy 3-4 éves Sony lcd-je ,összekötöttem egy médiacenterrel úgy neteztem vele , de az csak 1280x768 felbontást tudott. A tv vagy a vga miatt nem tudtam nagyobb felbontást beállítani. A HD és a sima divx filmek esetén is szerintem nagyon szép éles képet adott ( sok helyen írták ,hogy a Divx filmek kockásodnak stb.,ilyent nem tapasztaltam) , de a windows ikonok stb. és netezés közben a betűk sajnos kicsit homályosak voltak.kb 1m-ről néztem. Tehát alkalmatlan volt monitorként.
A kérdésem az lenne ,akkor is homályos lenne netezésnél ha 1360x768-ban néztem volna ?
Szerintetek van esélyem arra , hogy kb 150.ezer Ft-os kategóriában találok olyant ,ami megfelelne nekem ? TV-nek nem nagyon használnám és jó ha tudja a HD-s dolgokat ,de jelenleg az sem érdekel.A kontrasztarányban mi lenne a minimum ami már szép képet ad? A 8.000 - 10.000 már elég lenne?
pl egy hasonló paraméterekkel rendelkező LCD még alkalmatlan ?
[link]

köszi előre is minden segítséget és türelmet !

[ Szerkesztve ]

(#13409) Spidee válasza Krystal_s (#13408) üzenetére


Spidee
senior tag

Ha van DVI csatlakozási lehetőség a kártyán, akkor az lenne a legyegyszerübb megoldás az összekötésre, de ha nincs akkor olyan tv-t kell venned amiben van D-SUB bement.
Kártyához érdemes a legujabb driver-t felrakni.
Így szerintem kell menni-e 1360x768-ban, és nem kéne homályosnak lenni-e.
Én még a Samsung 32LER82-t ajánlanám. Nekem is az van, és monitornak használom, vagyis monitornak is.
Amugy a Sony is megfelel.

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#13410) Alex91


Alex91
félisten

Euronicsban 100k-ert van 32"-os Grundig LCD akcioban.
65k-ert Samu 23R81BX, 100k-ert Samu 26R81BX.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13411) Krystal_s válasza Spidee (#13409) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nincs DVI csatlakozás csak D-SUB , a Laptopon van még egy olyan kimenet (nem tudom mi a neve) úgy néz ki mint az s-video csak ez video + hangkimenet is egyben.
Köszi a segítséget ;)
Szerintem az lesz a legjobb ha beviszem az üzletbe a notit...mert ahogy olvasgattam , nincs igazán általános leírás a paraméterekről hogy pontosan milyennek kell lenni ,mert függ a tv márkától is és van ami jó az egyik embernél a másiknál meg nem. :U

(#13412) Papichulo válasza Cxgrav (#13400) üzenetére


Papichulo
tag

Sztem 720p-t tud lejátszani mert nem láttam ott a leírásba olyat hogy 1080p-t tudna fogadni

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#13413) Rick4 válasza GuCo. (#13381) üzenetére


Rick4
félisten

műholdvevő tunerkártya van a gépemben.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13414) Papichulo


Papichulo
tag

Lenne 1 kérdésem: A tv-men(Samu R82) a filmek a sötét részeknél v ahol fekete rész van a filmbe kockásodnak 1 kicsit.Nem csak a divx a hd rip is.Ez a releasetől függ(mert ha jól vettem észre nem mindegyiknél van) v vmi szarul van beállítva?

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#13415) plg


plg
tag

Sziasztok!

Erősen hajlottam a Toshiba 32AV500 felé, de ha igazat ír az alább link, tényleg felejtős, ha fontos a PC-kapcsolat is...

[link]

(#13416) Makaveli


Makaveli
senior tag

KCE HH Hdmi-Hdmi Kábel >-- Ilyet érdemes venni? 5500 Ft, és nem akarok beletrafálni...

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#13417) malacyka válasza plg (#13415) üzenetére


malacyka
tag

A napokban volt róla szó, valaki írta, hogy próbálták hdmi-vel és ment az 1:1 pm. Olvass vissza.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13418) malacyka válasza Rick4 (#13413) üzenetére


malacyka
tag

Gondolom Hd képes tunerkártya. Vagy nem? Szabadon fogható ez, vagy okoskodtál??

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13419) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.
Érdemes megvenni a fentebb linkelt tv t ényiért?
Igazábol tv zésre meg PS3 ra majdan használnám?
Iletve az kérdésem érdemes e FULL HD t venni?

Samsung S22+

(#13420) Rick4 válasza malacyka (#13418) üzenetére


Rick4
félisten

nem hd képes (de csak elvben nem az) és okoskodtam, mert ugye csak nem butának születtem... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13421) szkorhetz


szkorhetz
őstag

samu r82-őt mien beállításokkal ajánlotok hajtani?

(#13422) plg válasza malacyka (#13417) üzenetére


plg
tag

Napok óta ezt teszem. Senki nem írta be, hogy menne az 1366x768.

(#13423) Alex91


Alex91
félisten

Toshiba 32C3500P

110k az ara...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13424) Rick4 válasza plg (#13422) üzenetére


Rick4
félisten

nem is fog ennyire konkrétan az 1:1 PM menni. a számítógép tudja az 1360X768-at, jobbról- balról 3-3- pixelnyi rész fekete marad, és a többi hibátlan.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13425) Spidee válasza Makaveli (#13416) üzenetére


Spidee
senior tag

Szerintem nem kell ilyen drága kábel, bár nem tudom 5500 Ft, hány méter.
Én ilyet vettem, és nincs vele semmi bajom. [link]

Szerk: ahogy nézem ezt a KCE HH kábelt is lehet olcsóbban kapni.

[ Szerkesztve ]

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#13426) netkoo


netkoo
senior tag

Az én kérdéseimre senki nem tu dválaszolni? :(

Samsung S22+

(#13427) Alex91 válasza netkoo (#13426) üzenetére


Alex91
félisten

Ha neked megeri, akkor vedd meg! Ha latod valahol olcsobban, akkor ott vedd meg!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13428) lúzer válasza netkoo (#13426) üzenetére


lúzer
veterán

láttam 250-ért ajándék tv nélkül ami amúgyis 80 k

nem hülyék tehát, hogy ajándékba adjanak egy tv-t, pont annyi mint az ára
kérdés hogy neked kell-e?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13429) malacyka válasza netkoo (#13426) üzenetére


malacyka
tag

Ha veszel PS3-at akkor talán érdemesebb Full HD-re költeni a majdani blueray lehetőségek miatt. Önmagában játékra és tévézni szvsz tök felesleges, arra jó egy belépő 40"-os is. A másik pedig az, hogy ennyiért nem éri meg ez a tv, megfizettetik veled a plusz kistévét is. Nézz körül, van ez jóval olcsóbban is máshol. Persze ha te vagy Abramovics unokaöccse, akkor hajrá, jó kis cucc, csalódni nem fogsz benne! :C

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13430) h-yle válasza h-yle (#13406) üzenetére


h-yle
addikt

Közben átértékeltem a dolgokat, és most nagyon úgy tűnik megvan a jó választás. 26"-ok nem igazán olcsóbbak, max olyan 10-20k-t lehetne spórolni, de hamár egyszer vesz valamit az ember akkor az teljesen mind1.
Szóval mik a vélemények/tapasztalatok a Samsung - LE-32A451C1-el kapcsolatban?

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#13431) h-yle válasza netkoo (#13426) üzenetére


h-yle
addikt

A Full HD PS3-hoz mindenképp megéri, de én a helyedben ennyiért inkább LE-40A656-os Samut vennék. Vagy a linkelt Sony-t olcsóbban, ha az a TV a vágyad.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#13432) netkoo válasza h-yle (#13431) üzenetére


netkoo
senior tag

sziasztok.Most jött a ew ujság ott 299999FT kis tv nélkül :DD
luzer A kis tv jo lesz gyerekek nek :B

[ Szerkesztve ]

Samsung S22+

(#13433) netkoo


netkoo
senior tag

Még eg ykérdés ezeket atv ket fel lehet tenni afalra ugy mint egy képet pl? :F

Samsung S22+

(#13434) malacyka válasza netkoo (#13433) üzenetére


malacyka
tag

Igen, csak venni kell hozzá fali tartót, ami plusz pénzmag. A leírásában benne van milyen tartó kell hozzá pontosan.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13435) hbruce000 válasza netkoo (#13407) üzenetére


hbruce000
tag

Én mondjuk ilyen árárt inkább itt venném meg. Annyi előnye azért van a dolognak, hogy kapsz mellé 3 év hivatalos sony garanciát. És amint a tapasztalatok mutatják, ez nem egy rossz dolog a mai világban.
( a kistvt meg el lehetne adni :D )

(#13436) lúzer válasza hbruce000 (#13435) üzenetére


lúzer
veterán

igen, mert ugyanaz az ár

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13437) lúzer válasza netkoo (#13432) üzenetére


lúzer
veterán

ha kell a kis tv edigitalnál a philipshez is adnak

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13438) LallR1979


LallR1979
csendes tag

Sziasztok!

Teljes laikusként állok LCD TV vásárlás előtt és segítség kellene. Neten már kicsit utánaolvasgattam dolgoknak, de nem akarok belevásárolni.
Látom itt értelmes hozzászólások vannak ,remélem nekem is tud vki segíten :)

Alapvetően csak SAMSUNGban gondolkodom, ebből indultam ki.
Igényeim: 37" full HD felbontás (10 évig nem szándékozom tv-t cserélni :DD )
Amire használni akarom: egyrészt analóg tv adás (tudom, hogy gagyi lesz rajta, de legalább nagy :DD ), másrészt PC-ről DVD film nézés (ha jól tudom, ehhez kellhet a HDMI kábel). Egyenlőre ennyire, aztán majd ha elérhető lesz vmi HD adás, majd behozza az árát :)

A kiszemelt modell: Samsung LE37A551P2R illetve LE37M87(DB) de ezt pl az lcdtv.samsung.hu-n nem is találom, specifikációt már máshol láttam róla, ott pl a fogyasztása volt kirívóan alacsony (150W) a kategóriájához képest (180-200W).

Hát a kérdésem, h a fenti 2 közül melyiket ajánljátok, illetva ha egyiket sem :)) :DDD , akkor kérnék alternatívákat...jah az árat nem említettem, de 250-nél jó lenne megállni.
Szerintetek az 5-ös szériában várható a közeljövőben árcsökkenés? Szal érdemes lenne várni pár hetet a vásárlással?

Köszi a válaszokat!

(#13439) Alex91


Alex91
félisten

Na, megjott a Logitech Harmony 525-os taviranyitom :). Este proba...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13440) sipi700 válasza LallR1979 (#13438) üzenetére


sipi700
tag

Nem vagyok benne biztos, hogy 10 évet kibírnak az LCD tv-k. A másik, hogy 2 év múlva a 50" tv lesz 250e Ft-ért, és akkor már úgyis le akarod cserélni. LE37M87-ről azért nem találsz semmit a samsung oldalon, mert tavalyi modell. Hogy melyik jobb a 2 közül azt megmondják nálam okosabbak.
Valaki árulta\árulja a 2 hetes Samsung LE37A656-osát az jó tv, de az gondolom kicsit több az általad megjelölt keretnél.

[ Szerkesztve ]

(#13441) netkoo válasza malacyka (#13434) üzenetére


netkoo
senior tag

Ja most néztem egy normális falikonzol 50ropi. ;]
Felhivtam a szalont,hogy nem lehetne e tv helyett egy fali konzolt kapni.AZt mondták szo se rola :((( mehg azt mondták mért nem veszem meg inkábba W s sorozatot ilyen áran mert az már 12bites nem8 :F

Samsung S22+

(#13442) Cifu


Cifu
nagyúr

Elnézést, ha valakinek olyan kérdésére válaszolok, ami már tisztázva lett, de lassan elvesztem a fonalat a topicban. :DDD

Dewla:

Egyébként van részletes tesz az 52A656-ról valahol?

A 40"-osról van az AVForum.hu-n, az 52"-os minden téren ugyanaz (Rea4-nek ilyenje volt, ő is cserélt A659-re kíváncsiságból), csak persze nagyobb. ^^

Jön újabb verzió mostanában az A65x szériából? Érdemes várnom rá? Jól láttam, hogy valamivel jobb a kontrasztja és ennyi a különbség az újabbaknak?

Három új változatról látni/hallani:

A616: az osztrákoknál látni, a panel 30.000:1 (valószinüleg az A550-esé), minden más olyan, mint az A650-esben)
A659: csak a 60.000:1 dinamikus kontraszt az eltérés. Lehet, hogy csak szoftveres újítás, lehet, hogy a belső elektronika egy komolyabb. Sajnos többet én sem tudok per pillanat.
A676: mint az A656, de MPEG-4 tunerrel.

Lacix29
:

Én is néztem, és nem tudom hova rakni. Az A550-es plazmát teszteltük, elvileg ugyanaz az elektronika benne, mint az A550-es LCD-kben. Ott semmi szaggatást nem láttunk. Az A457-esnél szintén nem láttam szaggatást, igaz én nem PS3-ról próbáltam. :F

szurmakotium:

Igen és nem. A TV adásnál nem láttunk problémát, de a DVD-nél egy szintig igen. Szó mi szó, ezek után nem szívesen tenném a kezem a tűzbe, hogy az interlaced forrású konzolok (a Wii is ilyen!) mennyire fogják szeretni a W4000-est.

Őszintén szólva az eset miatt én is el vagyok bizonytalanodva. Így nem merem ajánlani a W4000-est, hiszen elég durva hibával van megverve, legalábbis a saját tapasztalataim szerint. Mások állítják, hogy amit láttak W4000-es, ott semmi gond. Így próbálj meg dönteni, hogy most mi is a helyzet...

Cxgrav:

Szvsz csak az 1080i-t viheti, mert ránézésre kb. 2 éves lehet a modell. De a 720p-t és az 1080i-t vinnie kell.

netkoo:

Ha ki tudod használni a plusz 20"-os TV-t, akkor talán igen. Amúgy 300e Ft-ért is kapni "rendes" boltokban KDL-40V3000-est, kérdés, megér-e neked 30e Ft-t egy kis TV.

scorpy02 :

Mint írtam az ára is ment lefele, plusz a bivalyerős forint durva árcsökkentő tényező. Nem rossz ötlet most vásárolni Tv-t. ^^

Nem lehet előre megmondani, hogy változik a forint árfolyama, de érdemes belegondolni, hogy mondjuk legyen 1000 euró a beszerzési ár, az most ~240.000 Ft, a behozatallal és a haszonkulccsal eladja mondjuk 320e Ft-ért. Ha később viszont bedől a forint, és felmegy mondjuk 265-270e Ft-re, akkor alapból 25-30e Ft-s drágulás... Tehát megeshet, hogy adott esetben drágulni fognak a TV-k. Itt vannak óriási hátrányban a "rendes" boltok, hiszen ők nem tudnak ilyen rugalmasak lenni árak terén...

h-yle:

A TN panel nem nagyon jellemző manapság már a 32"-os méretben, a 26-osban viszont még mindig igen. Én azt mondom végy inkább egy LE-32A430-ast vagy A450-est, ha lehet.

Krystal_s:

VGA összekötés terén a Sony-kat kerülni, a HD Ready modellek csak DVI-HDMI-vel tudják az 1360x768-at. Én inkább Samsung és LG modelleket javaslom. Samsung LE-32A430, A450 széria, LG 32LG3000 széria.

Papichulo:

Ha csak egyes esetekben jelentkezik, akkor Realase függő. De bizonyos blokkosodás előfordulhat a tömörítés miatt...

plg:

J00hnny azt írta, hogy az AV500-as DVI-HDMI-n tudja a natív felbontást. Többet sajnos én sem tudok.

LallR1979:

Nekem vannak kétségeim a mostani TV-k élettartamát illetőleg. Én örülnék a legjobban, ha 10 évet kibírnának, de szvsz ennyit nem bírnak ki. 5 év reálisabb...

Szerintem amúgy az A550-es inkább. Újabb elektronika (sokkal gyorsabban reagáló menü), újabb panel.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13443) paulkaresz válasza Alex91 (#13439) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

mennyiért sikerült?

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#13444) scorpy02 válasza Cifu (#13442) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Mondjuk amit linkeltem helyet, ott ma délelőtt szépen "visszaugrott" az ára 348k-ra, de még így is akad egy-két webshop ahol azon az áron kapható. :)

(#13445) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok."!
120-130K környékén melyik a legjobb LCD-TV?
Ajánlatokat várok. Köszi

(#13446) negoro


negoro
csendes tag

Nem veszek LCD tévét! (most)

Kinéztem az LG5000-t, sok rosszat olvastam róla.
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/05/01/LG-42LG5000-42in-LCD-TV/p3
http://www.hifi-forum.de/viewthread-145-1150.html
http://www.techradar.com/products/audio-visual/tvs-and-accessories/tvs/lg-32lg5000-362671/review

Kinéztem a SONY W4000-t, szaggat mint az állat... (láttam, azt mondták a boltban, rossz a kábel)
http://www.lesnumeriques.com/article-420-3302-16.html
http://www.avbuzz.com/audio-video/200804/Sony_W400/index.htm

Kinéztem a Samu A550-t, aminek ilyen távja van,amilyen, már bocs... de nem.

Megvárom, míg az LG6000 lejjebb csúszik, arról sem írnak jót, de meg fogom venni.
Ne olvassatok fórumokat !! :)))

(#13447) negoro


negoro
csendes tag

Ja!
Samu A550 fórum képekkel:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1005722

(#13448) _Papi


_Papi
csendes tag

Sziasztok!

Én egy Panasonic 37LZ70P mellett döntöttem. Ha valakinek van ilyenje, az please írjon néhány sort róla, hogy mi a tapasztalata, nagyon szívesen vennék 1-2 szaktanácsot.
TV: Képsimítással szerintem lehet élvezni a focimeccseket, mert nincs akkora után húzás, mint ahogy azt sokan jósolták (100Hz-hez viszonyítva).
Viszont amin meglepődtem. User manual szerint tudja a tv a 24p.
Ez tényleg így van?
Anno sok elemzés olvastam róla, de sehol nem volt ez feltüntetve. Kellemes meglepetés ért, ha tényleg viszi...

Üdv

Z

(#13449) Alex91 válasza paulkaresz (#13443) üzenetére


Alex91
félisten

EW webshopjabol van, 12 500 HUF kiszallitassal...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13450) lúzer válasza Cifu (#13442) üzenetére


lúzer
veterán

gondolom a plazma technológia még ennyire se tartós nem?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.