Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) Cifu válasza bigdigit (#13698) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mozgás-interpoláció, az alapozóban írtam róla.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13702) Cifu válasza taxi (#13700) üzenetére


Cifu
nagyúr

1360x768-at kellene, hogy felajánlon. Hogy van rákötve? Ne Clone módban, hanem Dualview módban állísd be. Ha így sem megy, akkor egy videokártya driver eltávolítás- újra felrakás is sokszor tisztázza a helyzetet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13703) bigdigit válasza Cifu (#13701) üzenetére


bigdigit
addikt

akkor ez olyasmi mint philipsnél a HD natural motion.hazaérek ki is próbálom.lehet nem hiába
lehet a képjavító dolgokat pc kapcsolatnál is ki-be kapcsolni:)

(#13704) bwoay válasza Cifu (#13702) üzenetére


bwoay
nagyúr

Cifu, segíccs!
Milyen beállításokkal tudom eltűntetni/csökkenteni ezt a kékes árnyalatot
a fekete színből?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13705) Digitalis válasza bigdigit (#13698) üzenetére


Digitalis
senior tag

...amelyik filmnél nagyon feltűnt a dolog direkt megnéztem monitoron is.ott is ugyanolyan fostalicska volt...

Ezek után még is a szegény TV-d re húzod a vizeslepedőt. Ami xar monitoron, az lesz LCD TV-n is. Küldhetnéd azt akár 100Khz-s LCD is, :D akkor is fostalicska maradna. ;)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13706) bigdigit válasza Digitalis (#13705) üzenetére


bigdigit
addikt

ha már itt vagy:)te is tudod ki-be kapcsolni a képjavító funkciókat pc kapcsolat esetén?
illetve neked mit ír ki az infó pc kapcsolatnál?full hd felbontás esetén.

(#13707) Cifu válasza bwoay (#13704) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt találsz elvileg belőtt értékeket.

Én a saját szememhez lőttem be, a fekete nálam maradt egy kicsit kékes, annyira nem zavart...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13708) bwoay válasza Cifu (#13707) üzenetére


bwoay
nagyúr

annyira engem sem zavar, de az AUO panel után szokatlan,
és ha lehet, akkor megpróbálnék állítani rajta. Köszi!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13709) Dewla


Dewla
csendes tag

Csak egy gyors kérdés a szakavatottaktól...A Samsung A656/9 szériának ha fent van egy falon és én szemben állok vele mintha nézném, akkor melyik oldalon vannak a csatlakozói?

Köszi!

'' Everybody be cool, you be cool! ''-From Dusk Till Dawn

(#13710) Cifu válasza Dewla (#13709) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bal oldalon.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13711) Digitalis válasza bigdigit (#13706) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nekem (7603H) a képméretezésen kIvül, minden funkciót lehet állitani. (kép, hang,pixelplushd3,natural-motionHD,active controll stb..mindent ) dualview módban használom, full hd módban, 1080p-t iir ki az infó. Frekit is engedi tologatni 24p-re be van lőve az mkv-hoz, ami megy a gépemen az olyan mintha crt-t néznék, patent minden semmi problem.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13712) Digitalis válasza Digitalis (#13711) üzenetére


Digitalis
senior tag

-viszont a dualview módban, úgy álliitsd be, hogy mkv vagy bármi lejátszésakor, csak az LCD-n jelenjen meg a kép. A monitoron csak a kezelő panel.
Nálam iigy ok.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13713) bigdigit válasza Digitalis (#13711) üzenetére


bigdigit
addikt

1920x1080-as mkv-ét is néztél?vagy csak ilyen 1920x9xx vagy kisebbet?

(#13714) bigdigit válasza Digitalis (#13712) üzenetére


bigdigit
addikt

ezt így nem értem:)nálam lcd-én csak a háttér látható.kmplayer mondjuk ott indul egyből.minden más a monitoron.

(#13715) kutyuska


kutyuska
aktív tag

SONY KDL-40W4210: hát ez meg milyen jószág?
A W4000-től csak a keret színében különbözik?

" Babra munka, de megéri! "

(#13716) Rick4 válasza malacyka (#13691) üzenetére


Rick4
félisten

tény, hogy a többi digitális adás is képhibás (blokkosodás, maszatolt) de mégsem ennyire. nekem van épp elég összehasonlítási alapom, hogy ki merjem jelenteni, a digi a legrosszabb kép és hang tekintetében, de ettől még az épp nézhető kategória. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13717) Digitalis válasza bigdigit (#13713) üzenetére


Digitalis
senior tag

1080p-t nem, mert nem biirja a PC. 720p viszont teljesen ok, de a coreavc láthatóan mossa a képet. FFdshow részletesebben jeleniti meg a cuccot. Egyébként ahány codec annyi képminőség PC-n. Kmplayer belső codec is variál mint állat, nem véletlenül van olyan opció, hogy alacsony, közepes meg jó minőség 1080p-nél. Ilyen nincs, az 1080p az legyen minőségben is nativ 1080p, minden variálás nélkül. Ezért is veszek hozzá egy vinyós mkv/blueray-célhardvert ami nem maszatol, nem trükközik.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13718) Digitalis válasza Rick4 (#13716) üzenetére


Digitalis
senior tag

Digi TV adása még CRT-n is viizfesték. Búgás a beltériből ered, ott csutizni kell a hangerőt a TV-n meg utána szabályozni. Igy kevésbé búg. Vagy kell egy hidegiitő kondi, mert galvanikusan kialakult valahol egy szép földhurok

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13719) bigdigit válasza Digitalis (#13717) üzenetére


bigdigit
addikt

elvileg jövőhéten veszek én is egy popcornt.úgy néz ki elkel a 313-am.

(#13720) Scoobyka


Scoobyka
addikt

47PFL5603D erről kinek mi a véleménye?

[link]

ez alapján számítógépről nem lehet magasabb felbontásba tolni 1024*768-tól? :F

[ Szerkesztve ]

(#13721) taxi válasza Cifu (#13702) üzenetére


taxi
aktív tag

Dualwiew módban van.Most próbálgatom a drivereket.Esetleg valaki már megtalálta a megfelelőt?(8800GTS-512MB)

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#13722) modflow


modflow
veterán

Na szombatom lesz 3 hete, hogy megvettem a TV-met: Samsung LE37 A431T2.

A címkéjét az elsőnek elfelejtettem megnézni, de mivel ez pixelhibás volt, átcseréltem egy másikra. Ez a címke szerint W-s panelos vagyis a legszarabb sokak szerint.

A megléte alatt többnyire csak TV-t néztem rajta, ami egész korrekt, bár ekkora felületre már kevés az a felbontás az tény.

Megnéztem rajta viszont 3 720p-s filmet (Nemzet Aranya 2) és a Bolygónk a Föld -ből a dzsungelt, és a sekély tengereket. És hát az arcom leesett olyan jó.

Főleg a Bolygónk a Föld, abban olyan színek meg látvány van, hogy egyszerűen valami hihetetlenül szép.

Szóval engem nem érdekel, bárki bármit mond, hogy milyen szar a TV-m panelja!!!

A távirányítója az nem tetszik, mert olyan késleltetéssel reagál, hogy az már majdnem zavaró. Nem értem miért.

A hang is egész korrekt rajta, persze ezt az SRS mittudom én mit sose kapcsolom be, mert az valami iszonyat szar hangot generál.

Szóval összességében nagyon megvagyok vele elégedve!

(#13723) Digitalis válasza Scoobyka (#13720) üzenetére


Digitalis
senior tag

DVI---->HDMI (PC) átalakítóval lesz gy.k egy HDMI- HDMI kapcsolatod, így simán nyomhatja 1080p fullba. Legalább is szerintem. :U

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13724) Cifu válasza modflow (#13722) üzenetére


Cifu
nagyúr

Grat a TV-dhez és a beszámolóhoz. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13725) wwolf68 válasza malacyka (#13696) üzenetére


wwolf68
csendes tag

A linkeden bal felső sarok- specifikáció - teljes specifikáció. Ott írva vagyon. :)

[link]

(#13726) Scoobyka válasza wwolf68 (#13725) üzenetére


Scoobyka
addikt

S8x -> A4xx modellek,nincs Movie Plus
R8x -> A5xx modellek, Movie Plus
N8x, M8x -> A6xx modellek, Movie Plus, 100Hz

ez alapján,akkor az r8 helyett A5ös modelleket nézegessek?....
mennyit számít a movie plus?..

[ Szerkesztve ]

(#13727) foppa


foppa
tag

Úgy látom, hogy a Webboltokban az A656-os ára a W4000-es alá ment(307e)! Gondolom így már nem igazán van ennek a Samunak minőségbeli alternatívája ezen áron!

(#13728) bigdigit válasza Scoobyka (#13720) üzenetére


bigdigit
addikt

ez totál el van írva a philisp oldalán.az én tv-émre is ez szerepel és mégis 1920x1080 pc-ről dvdi-hdmi-en keresztül.

(#13729) bigdigit válasza bigdigit (#13728) üzenetére


bigdigit
addikt

sőt egy csomó tv-re ez szerepel.pl 7603-sra is.nem tudom ez miért van.valamit elcsesztek. :Y

(#13730) dolbyman


dolbyman
tag

sziasztok
A következőben szeretném a segítségeteket kérni:
Van egy panasonic tx-32le60p tip tv-m, illetev a gépben van egy geforce7600gt videokarim. szépen összekötöttem egy hdmi-dvi kábellel. A kép egész jó, de sajna közelében sincs a monitor képének. A másik probléma, hogy a videókari felhasználóbarát szoftverében lehet méretezni az asztalt (ez a képernyő négy sarkára mutató nyilak mozgatásával történhet), viszont a tv felbontását nem tudom beállítani semmin. Race 07-et szeretnék játszani, és ott sincs ilyen beállítás, ezért az autók tojás kerekeken gurulnak, de minden a képernyőre fér, sőt teljesen kitölti azt. A harmadik "bajom", hogy hol tudom beállitani azt, hogy a monitoron rákatintok a játék progi ikonjára, akkor autómatikusan a tn-n induljon el a játék (már ha be van kapcsolva)

szóval egyenlőre ezeket nem értem, ha valaki tud segíteni azt megköszönném. :R

Bandi

(#13731) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Mit tippeltek mennyi lesz ennek az ára az ősszel: Samsung - LE-32A551P2R ?

Mennyit szokott esni kb. az új TV-k ára 4-5 hónap alatt?

Köszönöm!

Géza

(#13732) Cifu válasza dolbyman (#13730) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Szvsz te TV-d elég régi, nem támogatja a natív felbontást HDMI bemenetről. 1280x720-ban lehet tippre, amin ráadásul ott van overscan is. Ha van rajta VGA bemenet, inkább azon próbáld meg, hátha...
3.: A játék az elsődleges kijelzőn indul el, tehát válaszd ki a TV-t elsődleges kijelzőnek.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13733) Cifu válasza Geza26 (#13731) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szvsz ha van valamerre a PH!-n jósda topic, oda fordulj az ilyen kérdéssel. :DDD

Ha valaki nekem azt mondja ez előtt 2 hónappal, hogy az LE-40A656-os ára most 300e Ft körülre esik, csak megmosolyogtam volna. Erre tessék, most itt tartunk.

Az árakat befolyásolja a piac, a forint/euró árfolyam, és még jópár "apróság". Egyszóval ennyivel előre ne gondolkodj...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13734) Geza26 válasza Cifu (#13733) üzenetére


Geza26
senior tag

Akkor írd le mire gondolsz és majd levonok belőle 10 %ot! :DD
Köszönöm válaszod, lehet hamar kérdezem, de én sokkal előbb szoktam utánajárni, mint kellene! :)

Bocs 2szer ment el :W

[ Szerkesztve ]

Géza

(#13735) Geza26 válasza Cifu (#13733) üzenetére


Geza26
senior tag

Akkor írd le mire gondolsz és majd levonok belőle 10-20 %ot! :DD
Köszönöm válaszod, lehet hamar kérdezem, de én sokkal előbb szoktam utánajárni, mint kellene! :)

Géza

(#13736) Jemero


Jemero
csendes tag

ezek az új lg scarlet tv-k jók? föleg xbox360ra kéne :DD egy 32"-ot néztem mert egész yó az ára szentem. megéri? arra jó amire nekem kéne?

ETN.FM

(#13737) Cifu válasza Geza26 (#13734) üzenetére


Cifu
nagyúr

A hasamra csaphatok, de sok jelentősége nem lesz. Az árakat sok minden befolyásolja, ha pl. bedől a forint, akkor még az is megeshet, hogy komoly drágulás lesz a TV piacon.

Szerintem egy bizonyos ár alá nem mennek, ez olyan pl. hogy az LG 32LC41/LC51 még mindenféle nagy megrendelésre vonatkozó kedvezménnyel sem kapható 90e alatt az LG Magyarországtól. Mivel pár bolt akciósan 100e Ft-ért kínálta, valószínűleg ez már a minimumár, ami alá nem mennek, mert a szállítással, pakolással, stb. már semmi hasznuk nem lesz rajta, márpedig azért a boltok nem a Máltai Szeretetszolgálat, hogy haszon nélkül, pusztán poénból árusítsanak.

Az LE-32A55x esetén ez a minimumár olyan 130-140e Ft körül lehet becslésem szerint.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13738) malacyka válasza Rick4 (#13716) üzenetére


malacyka
tag

Ez 1értelmű. Meg az is, hogy épp nézhető. 1-2 év aztán lesz itt haddelhadd HD fronton. Nah akkor majd váltunk! :K

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13739) Cifu válasza Jemero (#13736) üzenetére


Cifu
nagyúr

Maga a TV nem rossz, de pár dolgot nem árt szem előtt tartani: a 32" LG6000-es csak HD Ready felbontású, nem FullHD. A tudása nem rossz, amire neked kell, tökéletesen megfelel, de az árából vehetsz egy nagyobb képátlójú, olcsóbb modelt. Márpedig a méret bizony számít. ;)

Nickem alatt LCD TV alapozó, szvsz olvasd át. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13740) lúzer válasza Cifu (#13733) üzenetére


lúzer
veterán

miért, mennyi volt akkor?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13741) lúzer válasza Cifu (#13737) üzenetére


lúzer
veterán

kereskedéssel is foglalkozol?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13742) Cifu válasza lúzer (#13740) üzenetére


Cifu
nagyúr

370e Ft körül. Amúgy nem, én nem foglalkozom kereskedéssel. Csak hallok mindig ezt-azt. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13743) wwolf68 válasza Scoobyka (#13726) üzenetére


wwolf68
csendes tag

Én 37M87-et használok, de a movie plus engem is így érintett, mint egy fórumtársnál:

-idézet:

Lacix29
movie plus funkció (folyamatosabbá teszi a mozgást, de PAL (TV, DVD) felbontásnál elveszik a kép természetessége (kontúros lesz, színházi közvetítés képi szinvonal). Szóval én nem használom)

(#13744) Scoobyka


Scoobyka
addikt

a 656-osból lesz valamikor fekete?(nem nekem lenne,én már a 45x,55xel szemezek csak.)

(#13745) bwoay válasza Scoobyka (#13744) üzenetére


bwoay
nagyúr

most is fekete van belőle

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13746) dolbyman válasza Cifu (#13732) üzenetére


dolbyman
tag

köszönöm
sajna vga nem van :-(
de próbálkozom akkor ezzel a felbontással. :C

Bandi

(#13747) sipi700


sipi700
tag

Engem elszomorít, hogy a Samsung LE40A656 alig több mint 300e. A kisebb (lehet gyengébb) Panasonic TX-37LZD800 350e Ft. Van egy olyan érzésem, hogy nem a jobb minőséget kell megfizetni, hanem inkább a nevet. Ha megrendelem biztos zuhan az ára 50e Ft-tal. Ez csak napok kérdése :)

(#13748) Scoobyka válasza bwoay (#13745) üzenetére


Scoobyka
addikt

már ne haragudj,de én eddig csak bordót láttam...

(#13749) Gebriel


Gebriel
veterán

Létezik más HDMI közösitő mint ez?
Igaz a célnak megfelel,de a kezelése szörnyü.Azok a gombok,mint a 60 évek tv-rádió gombja.Kb akkorát is szól a kapcsoló :(((
Remélem van más megoldás is :(

(#13750) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
nézegetek tv-ket szeretnék is beruházni lassan 1re, csak még nem tudom milyenre, mindenki azt mondja hogy lcd-tvt ne plasmát, mért ne mi rajta más? :W :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.