Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14801) Breki válasza Alex91 (#14785) üzenetére


Breki
veterán

A 451-en a leírások alapján van

VGA / D-Sub Interface: Yes

Az én 551-emen is van, de eszembe se jutott azután használni hogy megvettem a Dvi-Hdmi kábelt

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14802) Breki válasza szektamokus (#14796) üzenetére


Breki
veterán

http://www.olcsobbat.hu/boltok/pixmania/
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9117021
http://itcafe.hu/tema/pixmania_tul_olcso/hsz_301-350.html

Helyedben jól meggondolnám inkább kicsit drágábban vegyél, de rendes garival sztem.....

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14803) Alex91 válasza Breki (#14801) üzenetére


Alex91
félisten

Jo,csak ha nincs DVI ugye a laptopjan :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14804) Breki válasza Alex91 (#14803) üzenetére


Breki
veterán

Elvileg akkor erre is van átalakító és kábel, bár sztem a 431-es hátoldalán is van, de ezt Harti meg tudja mondani pontosan, neki ugyanis ilyen van :C

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14805) Kobor válasza Breki (#14802) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Itt lejjebb volt némi értekezés, az 551-ről, mivel látom neked is ez van lehet tudnál mondani valamit rá.
Nagy nehezen itt. a fórum hatására a régi modellek helyett rábeszéltem magam a
431-re aztán sokak véleményére a 451-re, aztán egy hang az 551-re csábít.
Aztán itt látom, hogy lehet, hogy a HD-s filmekkel gond lehet.
A 24p támogatásról van szó használtad e ilyen módban és ha igen működik e rendesen, vagy csak 3:2 módban megy?

Köszönöm :R

(#14806) Alex91 válasza Breki (#14804) üzenetére


Alex91
félisten

Analogrol digitalisra, hat... :) Van, csak az egy fel TV ara :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14807) Breki válasza Kobor (#14805) üzenetére


Breki
veterán

Hát őszinténszólva nem tudom

Egyedül eddig a Batman - The Dark Knight HD Trailert nézem meg torrentről szedve
ott nem láttam semmi szaggatást, rendesen lejátszotta nagyon szép képpel közvetlen közelről is nézve. (tv adás után felüdülés)

Ha elmondod, hogy lehet ezen kívül megállapítani megnézem.

Mennyiért tudnád megvenni aúgy?
Hét végén láttam egy boltban 190-ért hát ott biztos semmit nem vennék :W

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14808) Breki válasza Alex91 (#14806) üzenetére


Breki
veterán

dvi tudtommal digitális és analóg jelet is képes továbbítani

de én pl DFP-DUGÓ <=> 3XRCA DUGÓ-ra gondoltam az kicsit olcsóbb :P
de nemis szükséges erről beszélni mint mondtam valószínűleg van D-SUB is rajta de majd Harti megmondja

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14809) szektamokus válasza Breki (#14802) üzenetére


szektamokus
tag

Köszönöm az infót, azt hiszem pixmaniat elfelejtem.

Valakinek van tapasztalata Sharp LC-32D44E tévéről. Euronicsban láttam és a tv adás elég meggyőző volt rajta.
Tudom, hogy ez a Sharp belépő szintű modellje, de az adatai alapján nem tűnik rossznak és ahhoz képest az ára sem túl vészes.
[link]

Norbi

(#14810) Alex91 válasza Breki (#14808) üzenetére


Alex91
félisten

Ha a gepen NINCS DVI akkor nem fog a D-sub VGA csatin a budos eletben DIGITALIS jelet leszedni.

DVI-D: az igazi digitális videó
DVI-D kábelekkel hozzák létre a digitális videoforrások és a digitális bemenetű LCD-monitorok közötti kapcsolatot. Ez gyorsabb átvitelt és jobb minőségű képet eredményez, mint az analóg VGA szabvány. Minden grafikus kártya ugyanis először digitális videojelet hoz létre, amelyet a VGA-portnál analóggá alakít át. Ezután az analóg jel eljut a modern monitorhoz, ahol visszaalakul digitális jellé. A DVI-D kiiktatja az analógra való át-, illetve az onnan való visszaalakítási eljárást, ezzel javítja a kapcsolat minőségét a forrás és a kijelző között.

DVI-A: a nagy felbontású analóg
A DVI-A kábeleket arra használják, hogy eljuttassák a videojelet egy analóg kijelzőre, például CRT-monitorra vagy HDTV-re. Bár a jel a digitális-analóg átalakítás során veszít minőségéből, még így is jobb képet ad, mint egy hagyományos VGA-csatoló.

DVI-I: mindkét világ legjobbja
A DVI-I kábelek összetettebbek, mint DVI-A vagy DVI-D társaik, hiszen az analóg és a digitális összeköttetést egyaránt lehetővé teszik, azaz képesek a digitális jelet a digitális fogadóhoz, az analóg jelet pedig az analóghoz továbbítani.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14811) Breki válasza szektamokus (#14809) üzenetére


Breki
veterán

Mennyiért?

Itt láttam hirdetésben 159-ért
[link]

Mondjuk ez nem full HD

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14812) Alex91 válasza szektamokus (#14809) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyi az ara? Egyebkent jo TV-k, csak Cifu szerint a buntetovam miatt kicsit dragabbak, mint mas gyartok hasonlo kepessegu keszulekeik. De ha ez tetszik, akkor vedd meg nyugodtan!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14813) Breki válasza Alex91 (#14810) üzenetére


Breki
veterán

forrás, amit speciel énis olvasok..........

http://csatlakozo.sinilap.hu/DVI.html

De nem tudom mit akarsz ezzel, mint írtam nagy valószínűséggel van rajta D-SUB-a 431-en is

Vagy vegyen TOshibát? ;] :K

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14814) Kobor válasza Breki (#14807) üzenetére


Kobor
aktív tag

Fogalmam sincs, hogy lehet megnézni.
Nemrég még azt sem tudtam mi az a 24p :B
Csak itt elkezdtem ijedezni, mivel ketten ezt taglalták.

208e nettó, enyiért meg is tudom venni egy barátom segítségével.
A lényeg, hogy csak az edigital-ból tudok vásárolni, akkor megy a nettó ár.
Remélem ez a bolt nem "fekete listás"

(#14815) Alex91 válasza Breki (#14813) üzenetére


Alex91
félisten

Azert kerdeztem, mert a kerdezo kikototte, hogy legyen rajta D-sub. Es amit hirtelen lattam leiras, ott nem volt kiirva. De ez ugye nem jelent semmit, a Samsung honlapjan is hulyeseg van irva a 431-hez :).

Csak aztan itt belebonyolodtal a dolgokba...

Jottel a DVI-HDMI-vel, aztan meg irod, hogy van biztos atalakito (amire en egybol a DVI-re gondoltam, hisz elotte errol beszeltel...)

Azt vesz amit akar... En egyiket se arulok :). Es nekem Philips-em van es nem Samsungom, csak ugye abba nincs D-sub :DD.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14816) szektamokus válasza Breki (#14811) üzenetére


szektamokus
tag

158-ért van itt:
[link]
de majd még körülnézek, lehet hogy van olcsóbb hely is.

full hd-nak van jelentősége a mai adásoknál? pc-ről is max 720-as anyagot néznék ( ritkán ) és ha van jelentősége olyan 2,5-3m távolságról.

(#14817) Breki válasza Kobor (#14814) üzenetére


Breki
veterán

Most a 32-esről beszélünk?

Mert akkor a 208 nettó marha drága, én 175-ért vettem

Az Edigitálba viszont a 37-esre ezt látom
239900 Ft
199917 Ft+ÁFA

akkor ha a vizuális érzékelésen túl megmondja valaki, hogy lehet látni megnézem, de csak ez a HD Trailerem van

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14818) Kobor válasza Breki (#14817) üzenetére


Kobor
aktív tag

Bocs, 40"

Igazság szerin 37" -est akartam de +8-9e lehet, hogy inkább 40" lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14819) Alex91 válasza szektamokus (#14816) üzenetére


Alex91
félisten

Ha Blu-Ray-t kotsz ra, meg egy kicsit kozelebb mesz, akkor van...

(IMHO kicsit draga...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14820) Breki válasza Alex91 (#14815) üzenetére


Breki
veterán

Én bonyolódtam bele, világos :O

nem jöttem a DVI-HDMI-vel csak miután leírtam, hogy sztem van rajta ezt írtam pontosan
"Az én 551-emen is van, de eszembe se jutott azután használni hogy megvettem a Dvi-Hdmi kábelt"

Írhattam volna azt is, hogy a leírások szerint van, de úgy gondoltam hogy egy tulaj véleménye a biztos.

De innentől nincs miről beszélni

431-es kézikönyvből

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14821) Breki válasza szektamokus (#14816) üzenetére


Breki
veterán

kb énis hasonlóan gondolkoztam mint te

deha 10-15-el drágábban megkapok egy FUll HD-t akkor nem kell egy két év múlva gondolkoznom újra a dolgokon (bár ki tudja)

Meg én számítógéphez is használom olyan játékokhoz ahol nekem fontos a felbontás.
Az Olimpia pedig tudtommal már HD-s lesz

De ezt mindenki maga dönti el korábban azt hiszem Cifu itt jól összefoglalta

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14822) Breki válasza Kobor (#14818) üzenetére


Breki
veterán

Mekkora a szobád, hogy 40-es kell?

Illetve inkább úgy kérdem milyen távolságból néznéd?

Az ár amúgy jónak tűnik, ha jól értem a haverod venné nagyker áron viszonteladóként.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14823) Alex91 válasza Breki (#14821) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, vagy egy alap modell olcson, vagy egy fullos dragabban :). Aztan, hogy melyik a jobb valasztas...

(En is eredetileg egy 150k-s kategoriaig neztem, aztan lett belole 100k-s :). Ugy vagyok vele, hogy jelenleg SD adashoz megfelel, meg az esetleges HD TV adashoz is eleg lesz. Blu-Ray jelenleg draga. Monitor helyett nem lesz hasznalva. Ha kesobb kinovom, akkor mar az arat nem fogom sajnalni...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14824) szektamokus válasza Breki (#14821) üzenetére


szektamokus
tag

Én úgy vagyok vele, hogy a megbízhatóság az első ( remélem egy Sharp, ha már nem a legolcsóbb, akkor legalább minőségibb anyagokból van összerakva ( főleg ha "made in Japan" bár manapság ezt nem lehet tudni )

Full hd nekem talán annyira nem fontos mivel pc-ről ahogy írtam max 720-as anyagot néznék, játékban pedig a gépem nem bírná a full hd-s felbontást.

Lényeg hogy az sd adás "szép" legyen rajta és a pc-t tudjam rákötni. ( itt olvastam, hogy pl JVC és Pana nem a legjobb ha számítógéppel van összekötve )

Amúgy néztem sok Samsungot, de azoknak pont az sd adás a gyengéje legalábbis amennyire ezt egy boltban ki lehet venni a sok tévé között.

(#14825) domi007


domi007
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, nézelődök, méricskélek még egy ideig, aztán megveszem valamelyiket.

Breki:
Én úgy olvastam, ebben a kategóriában, 2 méternél távolabbról nézve tök mindegy már, hogy HD-t, vagy FullHD-t nézel, ez igaz, nem?
Akkkor meg nem kell rádobni azt a +10-15k-t sem, mert nem lesz különbség. Bár érdekelne, hogy pontosan mennyire dobtad rá ezt a kevés összeget, és mit vettél?

DOMy

mod:
szektamokus:
Ahogy mondod, Samu a ostani SD adásokkal nagyon ramaty képet ad..Nem tudom, van-e valami jó megoldás nekünk (hiszen úgy látom, tök ugyanolyan kritériumokat állítottunk fel, nem igaz?)

Mindenkinek:
És mi van a beépített DVB-T tunerekkel? Azok nem lesznek használhatóak majd később?

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#14826) DemonDani


DemonDani
addikt

ütős ár...

remélem valakinek hasznára váltam :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14827) Rick4 válasza DemonDani (#14826) üzenetére


Rick4
félisten

ide ne tegyél be eladó dolgokról linket, többen harapnak miatta (magam sem tudom miért, de én is így jártam)...itt csak a topic címéből adódó konkrét kérdéseket válaszokat tekintik a témához kapcsolódónak.. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14828) Breki válasza szektamokus (#14824) üzenetére


Breki
veterán

Hát nem tudom gyengéje-e nekem nem tűnik úgy, de annyiféle beállítás van egyenlőre csak probálgatom.

Pont tegnap volt nálunk a kábeltv szerelő egyik csatorna meg szűrő miatt
mondja, hogy azt nem kéne így meg úgy beállítani mert akkor szebb lenne sokkal.

Mondom ok nézzük meg, tényleg teljesen más lett a kép.
Más tv-kel összehasonlítva nem tudom megitélni, de nekem nincs gondom a minőségével főleg ha olyan jel jön ami jó.

Nekem a boltban se tűnt roszabbnak, mondjuk nekem fontos volt a samsung panel is, hogy rá legyen írva. Valószinűleg 187-ért nem vettem volna Full HD-t de így hogy engedtek belőle meggyőzött, hogy ennyi különbséget megér.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14829) Breki válasza domi007 (#14825) üzenetére


Breki
veterán

Igen Cifu azt mondja és ő a hozzáértő

Bár sztem nem úgy írta, hogy tökmindegy hanem, hogy annyiról nem látható a különbség.

Mivel én monitorként és játékokhoz is használom számomra ezis szempont.
(PC áték 1920x1080-as felbontásban)
Ha neked nem az és úgy gondolod belefér hogy pár év múlva válts akkor neked elég a HD Ready

Legjobb az lenne ha elmennél egy boltba ahol egymás mellett van pl egy 451-es meg egy 551-es azonos képpel nagyjából azonosan beállítva és megnézd

Én mint írtam 175-ért vettem LE-32 A551 P2R-t és arra írtam a 10-15-öt hogy előtte volt egy HD-Ready 160-ért tehát hogy ahhoz viszonyítva nekem megérte.

De aznap énis úgy mentem be a boltba, hogy 451-est tehát HD-Ready-t veszek

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14830) Alex91 válasza Rick4 (#14827) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, rontja az uzleted? Gondolom neked azert szoltak, mert a sajatodat arultad...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14831) Breki válasza domi007 (#14825) üzenetére


Breki
veterán

Na megtaláltam Cifu irását erről remélem nem gond ha idézem

"Full hd és nem full hd között mekkora a különbség ha gépet kötök rá és mondjuk játszom rajta,mert ha elenyésző akkor azért nem veszek full hd-t,mert másnál még ugy sem tudnám kihasználni!

Ha nem zavar, hogy nincs nagy felbontás, akkor nem probléma. Ha viszont pl. egy 1680x1050-es TFT-ről állsz tovább, akkor zavaró lehet a kisebb felbontás. Ez egyéni ingerencia. A FullHD alaphelyzetben természetesen jobb választás, hiszen nagyobb felbontás = szebb kép, de egyfelől ugye drágább, másfelől a nagyobb felbontás erősebb gépet is követel."

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14832) DemonDani válasza Rick4 (#14827) üzenetére


DemonDani
addikt

Ááá! Ez csak egy tanács! "Téma: LCD TV - tapasztalatok, tanácsok" Ez ide kötődik! Csak jól kell értelmezni a dolgokat! :DDD Aki akar ott vegyen ilyet mert olcsó, ezt tanácsolom... :DD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14833) Rick4 válasza Alex91 (#14830) üzenetére


Rick4
félisten

nem, nekem azért szóltak, hanem mert betettem ide egy hirdetést. egyébként sem értem, ha a témához tartozik, mit számít, hogy ki az eladó... :F

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14834) bwoay válasza Rick4 (#14833) üzenetére


bwoay
nagyúr

számít, mert ha a saját dolgaidat hirdeted,
akkor arra ott az apró, viszont mikor belinkeled,
hogy adott TV éppen hol kapható jó áron, az egész más

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14835) Cifu


Cifu
nagyúr

Bokros teendőim miatt sajna kevés időm van mostanság, remélem azért pörög tovább a topic. ^^

Oraculus:

Szvsz 150e Ft-ért Samu LE-32A45x-ek, esetleg Sony KDL-32S3000 (PC-n viszont ekkor csak HDMI bemenetben gondolkodj, VGA-n sajnos csak 1280x768-at tud a Sony).

szkatti:

Egy kicsivel jobb a képminőség, de szvsz csak akkor tűnne fel, ha egymás mellett látná az ember a két TV-t. Igen, ennek is tükröződik sajnos a képernyője. Az A6xx szériából csak az A616-os az, ami állítólag nem tükröződik.

Davi35 :

Örülök, hogy a kábelcsere sikeres volt. :)

szektamokus:

Amúgy Sony, Panasonic, LG, Samsung, Sharp között van valamiféle minőségbeli különbség, mármint a 32" és kb 150e forintos kategóriába?

Természetesen akad, de egy átlag felhasználó ezeket nem nagyon veszi észre, hiszen általában csak egy TV-t van módja rendesen megnézni. A Sharp és a Sony azt mondanám, hogy igényesebb alaphangon, de a Sharp-nál általában csak angol nyelvű menü van, és mindkettő bizony drágább, mint a hasonló tudású konkurensek. A Panasonic szintén igényes, de itt például nekem egy olyan képarány hiányzik TV nézéskor, mint a Sony SMART-ja vagy a Samsung Széles Nagyítása - ez persze szubjektív dolog. A két Koreai gyártó olcsó és árához mérten jó tudású TV-vel bír, az LG esetén elég korrektül kinéző menüt és távirányítót kapunk a konkurensekhez képest, a Samsung pedig egy jó átlagot hoz minden téren.

Kinéztem pár konkrét tipust, véleményeitekre lennék kiváncsi, hogy melyik milyen?

A Sony U3000 sorozatot elfelejteni, ahogy szvsz a R8x Samu sorozatot is. Az U3000 az alja a Sonynak, akkor már minimum az S3000. A Samunál az R8 kvázi-utód A45x hasonló áron kapható már, mindenképpen jobb vétel.
Az LG5000 és a Pana LX80 idei modellek, ha a TV nézés opció, én inkább Samu A45x vagy Sony S3000-et választanák.

Egy kicsit elirtam 32C3500P és az ára pedig 99000.

Belépő szintű modell, a tudása a tavalyi szint, ezért olcsó (LG 32LC51, Samu LE-32S8x-ekkel van pariban). VGA-n tudja valószínűleg a natív felbontást (1360x768), de ez csak feltételezés a C3005 alapján.

LaLe20:

Esetleg UPC digitális kábelTV?

Pimpa28:

A Samsungok képe tényleg túlvezérelt színek terén, aki kicsit rendesebbre akarja belőni, az el fog egy ideig szórakozni vele. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy viszont ehhez nagyon sok beállítási opció adott, így tényleg be lehet lőni a neked megfelelőre.

uhu20:

stb-n kívül ott lehet állítani a színhőmérsékletet, a feketemélységet és a 3D-YC

Ezekkel az opciókkal lehet a megfelelőre bekalibrálni a TV képét tesztképekkel, ideálisabb esetben színbekalibráló berendezéssel. Ha gondolod, megpróbálhatod belőni őket, legrosszabb esetben nyomsz egy gyári beállítás opciót.

Peet82:

Headhunter kollega belőtte az ideális választást, de persze a hitellehetőség az esetedben komolyabb érv. Én a felsoroltak közül az LG-t választanám, ár/tudás alapján, a Samu tavalyi modell, én már nem venném meg, a Sharp-ról pedig kevés tapasztalatot olvastam, a technikai adatai pedig nem győztek meg annyira.

hdmi:

Elég szubjektív dolog a nézési távolság, de az adatok kb. stimmelnek. A képátló szorzása szvsz szintén többé-kevésbé helyes, de én inkább 2-vel szoroznám, mint hárommal az ideális nézési távolság kapcsán...

Sunyi Sanyi:

Ez a piros, fehér, sárga kábeles TV-PC összekötetésnél van.

Kompozit, ami annyit tesz, hogy 480i vagy 576i felbontással hajtod meg a TV-t. Felejtős. Próbáld meg a DVI-HDMI összekötést, de csodákat nem merek ajánlani. Eddig egy pozitív visszajelzés sem volt a JVC LCD TV-k PC-re való összekötésével kapcsolatban, a 2007-es A80-as TV-knél viszont 2 negatív is volt, illetve az idei A90-esek terén egy félsikerről volt hír.
DVI-HDMI és 1360x768 (fullHD esetén 1920x1080) amit próbálj ki. Majd szólj a tapasztalatokról. :)

Ronnie12:

A videókártyád leírásában ott kell legyen, hogy miként tudod a hangot átküldeni a HDMI-re. A Radeon HD 2xxx esetén még TOSLINK átkötés kell emlékeim szerint az újabbaknál már csak a hangeszközt kell HDMI audio-ra állítani a windows audio menüjében, ha jól tudom.

domi007:

MPEG-4 lesz, de a minként még kérdéses. Ha fizetős szolgáltatás lesz, valószínűleg a Set-top box megkerülhetettlen lesz, legalábbis én ezt feltételezem. MPEG-4-es TV-t viszont nem nagyon láttam eddig, pl. a Sony KDL-32W4000 az, de az ára.... az nem az általad vázolt kategória.

Az adott feltételekhez én a Samu LE-32A45x vagy az LG 32LG5000 LCD TV-t ajánlom.

Harti:

A leragasztás oké, csak rakj a ragasztócsík alá valami komolyabbat, pl. alufóliát.

pollai:

Video Overlay, erre keres rá. Vagy állísd át a video lejátszás módját, elvileg attól is lehet, hogy feketeséget látsz (csak az elsődlegesen van általában rendes videotámogatás).

KisApám:

Általában a Samsungok és az LG-k problémamentesek, Samuból az A4xx sorozat, és felette, LG-ből az LG3000, de őszintén szólva olyan minimális az árkülönbség a 26 és a 32 colos modellek között, hogy szvsz mindenképpen 32"-ost lenne érdemes venned...

kutyuska:

Az AV505 belépőszint, Samu A45x körül mozoghat.

norbi2k:

Nézz át a házimozi erősítő topicba. De előre szólok, hogy azok az erősítők, amik HDMI bemenetről a hangot is leszedik, 100e Ft felett vannak (Onkyo SR-606, Yamaha RX-V663).

Folyt köv... remélem hamarosan. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14836) Cifu


Cifu
nagyúr

qwerty23:

A kinézett TV nem rossz, de a Pixmania-t felejsd el mindenképpen. Vagy az árat lődd be magasabbra, vagy a méretbeli igényből kell engedned. Sony KDL-32V4500, KDL-37V4500 (mindegyik HD Ready), vagy Sony KDL-40V3000, de akkor olyan 240e Ft-s árra számíts.

barnabence:

A két TV közül a Samu a jobb tudású, de a Philips nagyobb. Én azt mondom, hogy dönts, melyik a fontosabb - kb. olyan, hogy melyik kezedet harapd meg. ^^
Én talán a Philipset választanám, mert a méret fontos... :)
De ha tuti 24p támogatás kell, akkor meg a Samu...

Geza26:

1.2 vs. 1.3 HDMI:

Magasabb támogatott színmélység, komolyabb audio támogatás, új CEC parancsok, de a leglényegesebb az audio-video szinkronizáció. Ugyanis a tömörített kép és hang feldolgozása eltérő sebességű lehet, ezért el fog csúszni egymástól a hang és a kép. Az erősítőknél ezt úgy orvosolták, hogy volt lehetőség általában 200ms-os határig a hang késleltetésére (általában a hang rohant a képhez képest). Az 1.3-as HDMI esetén van egy szinkronjel, és így ha az összes elem 1.3-as, akkor nincs gond, mert automatikusan szinkronban tartja a kettőt a rendszer.

domi007

Én úgy olvastam, ebben a kategóriában, 2 méternél távolabbról nézve tök mindegy már, hogy HD-t, vagy FullHD-t nézel, ez igaz, nem?

Olyan 2-2,5 méter (ember és szemfüggő is) felett 40"-os TV esetén már tényleg nincs.

Ahogy mondod, Samu a ostani SD adásokkal nagyon ramaty képet ad..

Bocs, de szerintem az idei Samu modellek nagyon is korrektek ilyen téren. Nem a bevásároló központokban kiállított TV-k alapján...

És mi van a beépített DVB-T tunerekkel? Azok nem lesznek használhatóak majd később?

Az MPEG-2 tunerek értelme nulla. Az MPEG-4 tunernek van jövője. Lehet tippelni, hogy a boltokban lévő legtöbb TV-ben milyen tuner figyel. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14837) kutyuska válasza Cifu (#14835) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Köszi Cifu!

De az XV505D-ről szerettem volna többet tudni. Remélem a Toshibashop-ban van, akkor megnézem.

A Sony 40S4000 miben különbözik a V 3000 sorozattól? Adatai alapján minimális a különbség.

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#14838) Cifu válasza kutyuska (#14837) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én is úgy vélem a technikai adatok alapján, hogy az S4000 valahol a V3000 körül van tudásban, de persze 2008-as elektronikával.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14839) Rick4 válasza bwoay (#14834) üzenetére


Rick4
félisten

azt hittem az információ a márka-típus-ár- papírok tekintetében ki is merül...akkor ha egy 400ezres tévét újonnan adok el 100-ért, ide nem fogom betenni, oksa? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14840) Sunyi Sanyi válasza Cifu (#14835) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Kösz Cifu!
Elöszőr vmi cimbitől próbálok kölcsönkérni ilyen kábelt, mert azért nem akarok 4ropit kidobni ha megsemoccan. :U
:)

(#14841) bwoay válasza Rick4 (#14839) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem nem nehéz belátni, hogy ha magánemberként hirdetsz egy TV-t,
akkor ahhoz komoly érdeked fűződik,
viszont ha tájékoztatod a többieket mondjuk egy multi akciójáról,
azt többnyire önzetlenül teszed.
Nomeg ha egy TV-t árulsz, akkor max egy embernek tudod eladni,
tehát nem kimondottan közérdekű az info :D

viszont ha 400 rugós TV-d van 100-ért nagy mennyiségben,
akkor szerintem azért szólj ;)

PS:
gondolhatod, hogy én is beírtam ide az eladó TV-m :B

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14842) Breki válasza Cifu (#14836) üzenetére


Breki
veterán

Cifu

Nemsemmi munkát végzel el itt gratulálok :C :R

A Samsungos válaszod megnyugtatott, hogy nem csak én látom így már azt hittem az elfogultság beszél belőlem

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14843) Digitalis válasza Cifu (#14836) üzenetére


Digitalis
senior tag

Olyan 2-2,5 méter (ember és szemfüggő is) felett 40"-os TV esetén már tényleg nincs.

Én pl. 42" LCD esetében 5 méterről is megállapítom, hogy éppen 720p-s vagy 1080p-s mkv hasít-e, ha ugyan az a film megy és egymás után átkapcsolok. Persze az mkv gyátója is ugyanaz. :B Sík felületek homogén háttéren, sötétebb részeknél, illetve apró dolgokat árnyakat figyelve de úgy anblock is tisztán látható melyik az 1080p. Szerintem.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#14844) barnabence válasza Cifu (#14836) üzenetére


barnabence
csendes tag

Cifu! Ezer köszi! Véleményed egybecseng az elvárásommal, bár azóta már upgrade-eltem a készüléket és azt hiszem, hogy a PHILIPS 42PFL7603D lesz a nyerő darab!

Üdv és köszi még egyszer a kommentet!

B

(#14845) Cifu válasza Digitalis (#14843) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bakker, ne a forrást váltogasd, hanem a felbontást. Fogj egy 1080p filmet, és nézd meg 5 méterről 42"-os TV-n 1920x1080-as felbontásban. Utána a TV felbontását állísd át a videokártya driverében 1280x720-ra, és nézd meg ugyanazt a filmet. Ha 5 méterről te meg mondod, hogy látod a különbséget egy 42"-os TV-n, akkor ünnepélyesen a VoSzem klán (Sasszem nyolcadik fia, by Hofi) oszlopos tagjává nevezünk ki. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14846) Digitalis válasza barnabence (#14844) üzenetére


Digitalis
senior tag

barnabence

Ha van rá mód a "H" példányra vadásszál, igaz egyelőre ezek még csak exportra mennek, de áruk majdnem dettó.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#14847) Digitalis válasza Cifu (#14845) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ja vagy úgy! :) Úgy lehet nemtom.

De, hálózati medialejátszón ment ugyanaz a film. (720p kódolású mkv ami volt cca 8gb és 1080p mkv kodólású ami volt cca 20GB.) Így kapcsolva egyiket a másik után, látszik.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#14848) #35914496


#35914496
törölt tag

Cifu:

Korábban írtad, hogy ősszel jönnek az új modellek.
Sony 40W4100 és 40Z4100 kapható lesz nálunk?

(#14849) Rick4 válasza bwoay (#14841) üzenetére


Rick4
félisten

na látod, ezért nem értem mi a baj vele...de igazából mindegy, hagyjuk..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14850) fokukac válasza Digitalis (#14846) üzenetére


fokukac
nagyúr

a philips is magyar gyártmány?

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.