Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13601) Cxgrav válasza Rick4 (#13600) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Vissza is adja a HD minőséget?

HDMI - DVI (9800PRO miatt) átalakító esetleg? Vagy mind1 melyik megoldást választom, mind2ő jó?

Mod:
Nincs olyan kábel ami a képet + hangot is viszi egyszerre?

S-videó kábellel gány képet kaptam vissza.
Úgyhogy sztem s-videó-rca nem megoldás :(

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#13602) Max6 válasza Cifu (#13598) üzenetére


Max6
tag

Szeretném még megkérdezni tőled hogy a 209eFt-os határig a két felsorolt tv kivül van e még jó alternatíva ami esetleg elkerülte a figyelmem?
/ 2,5-3,5m távolságból csak analóg tv és esetenként DVD/

(#13603) kugyu21 válasza malacyka (#13597) üzenetére


kugyu21
senior tag

Az AEG is nagy név még sem biztos, hogy tőle vennék LCD tv-t.
Szerintem úgy gondolta hogy bár brand de LCD- ben még nem tett le semmit az asztalra, és pont ezért kérdezi.

[ Szerkesztve ]

(#13604) wassermann válasza Cxgrav (#13601) üzenetére


wassermann
addikt

A HDMI-HDMI vezeték adja a legjobb minőséget és a kép mellett átviszi a hangot is. A probléma ott szokott lenni, hogy az adó oldal nem mindig képes a hang feladására (pl. PC video kártya szimpla DVI-vel). Ilyenkor kell azt még külön összekötni.

(#13605) Cxgrav válasza wassermann (#13604) üzenetére


Cxgrav
senior tag

9800PRO-m van, sima vga bemenet illetve DVI csatlakozás van rajta....
Kérdés:

monitorkábellel + jackel összekötni
vagy
HDMI kábel + DVI-re átalakítva + esetleg még hang

Picture me Rollin' by 2pac

(#13606) darvinda


darvinda
csendes tag

Üdv mindenkinek!

LCD TV vásárlása ügyében lennének kérdéseim!

1. HDMI kábel hossza milyen lehet. Ez azért fontos, mert a gépemet felköltöztettem a padlásra, hogy ne zavarjon a hangja. 5m-es VGA kábelt használok jelenleg (az első VGA kábelt le kellett cserélni mert nagyon gáu volt a kép, de most tökéletes), az USB elvileg 5m-ig jó lenne, de nekem kellett közbe egy USB HUB. A firewire nincs még megoldva az elvileg 4,5m. Emiatt most laptopot használom DV-re.
2. Olvastam Cifu tesztjeit és másokét is, sok full HD TV-re írták, hogy gáz a PC text olvasása főleg vékony betűknél. Ezt mondjuk nem igazán értem, ha erre nem képes, akkor szerintem nem is lehetne full HD-nak nevezni. Elvileg bármilyen képmintát meg kéne tudniuk jeleníteni. Most akkor ez átverés azoknál, ahol nem megy?
3. Tükröződés: Az olvasott cikkek és az itteni fórumot olvasva először a Samsung 40A656-ra gondoltam. Elmentem az MM-be, megnéztem elsőre azt mondtam, hogy gyönyörű. Aztán megnéztem más szögekből is és jött a csalódás. Minden lámpát láttam a tetőn. Sajnos ez nálam kritikus, mivel balra háttal nekem van egy ablak jobbra meg egy erkélyajtó. Érdekes, hogy a samu oldalán azt állítják, hogy nem látható a tükröződés. Emiatt most az egyel kisebbre gondoltam, mivel annak még matt a panelja.
4. Mennyivel gyengébb ez a panel.
5. Valahol azt írják hogy az A656 sorozat 37”-tól, míg más források szerint 40” felett 100Hz-es.
6. Azt is olvastam, hogy az A656-os sorozat 40-es tagjait a Samsung, míg a kisebbeket az AUO gyártja. Ez igaz?
7. Mivel rosszabbak ezek a TV-k a monitoroknál. Majd minden oldalra jut egy hozzászólás, hogy monitornak monitort használjunk. De nincs 30” felett monitor normális áron, és a 27” 2500+ felbontás nekem túl kicsi pixelméretet ad, nem akarok belebújni a monitorba, inkább hátradőlök, ha tehetem. Láttam már olyan értekezést is, ami szerint Full HD LCD Tvknek nics értelme csak, ha videoszerkesztésre, PC-re, grafikára használja az ember. Nekem nem nagy gáz, ha nem válik be monitornak, mivel acsaládba nincs még ilyen, max átkerül a nappaliba.
8. Nekem most egy Radeon 2600-an van ez jó lesz? Tervezem egy újabb vásárlását. A 4800-as szériából. nVidia nekem nem kell, részben megszokás részben a nagyobb fogyasztás/melegedés miatt.
9. Garancia – Sok internetes áruháznál írták, hogy gáz lehet a garancia. Én pl. az AVP*****-nál sokat vásároltam és sokan panaszkodtak a garanciális ügyintézésre, meg hogy szürke import. Nem egységes garancia vonatkozik ezekre a TV-kre?
10. Vásárlás. Mindenképpen üzletben próbáljam ki (és így az olcsóbb üzletek kiesnek), vagy a megrendelem és házhozszállítás verzió esetleg pofára esés.
11. Szállítás. Hogyan lehet ezeket szállítani. Autóval el tudom hozni (Fiat Brava) vagy kell valami kisteherautó?

Eddig a kérdések és hogy mit szeretnék:
Olyan 37-42” Full HD LCD TV, aminek nem okoz gondot a PC megjelenítés 1920*1080-ban, a vékony fontok sem. 100Hz kell és 24p is. Az ára max. 400 eFt (nem MM ár).

Előre is köszio a segítséget:

dar

(#13607) bwoay válasza darvinda (#13606) üzenetére


bwoay
nagyúr

írtam privátot is, de ha már ilyen kurvanagy szakértő lettem
A656 témában, akkor válaszolok pár dologra

2. Cifu erről a típusról pont az ellenkezőjét írta,
illetve a sharpness beállítással kellett egy keveset babrálni,
hogy a betűk tökéletesek legyenek, erről amúgy képeket is linkelt.

3. A tükröződés olyan mértékű,
mint egy plazmánál, vagy egy képcsöves TV-nél.
Épp most tesztelem, mennyire zavaró ez beszűrődő fény mellett,
hát számomra annyira, mint a korábbi CRT-mnél,
tehát megeshet, hogy ha úgy tűz be a nap,
akkor be kell majd sötétítenem. Neked pont emiatt nem is javasolnék
semmilyen tükröződő kijelzős típust, mert ilyen körülmények között biztos,
hogy sok kellemetlenség származna belőle
(már amennyiben a szoba átrendezése semmiképpen nem megoldás).
Különben a 37"-es az egyetlen, ami matt, és az egyetlen,
ami valszeg soha nem jelent meg SamKung panellal,
szóval egyre erősebben valőszínűsíthető,
hogy ebben a méretben a SamKung nem gyárt panelt.

4. A panel annyival "gyengébb", hogy nincs rajta ez a fényes bevonat,
ami véleményem illetve eddigi tapasztalataim szerint a fényerőt koncentrálja,
ezáltal növeli a kontrasztarányt, de némileg csökkenti a betekintési szögeket.
Megkockáztatom, hogy a réteget leszámítva
a 37"-es AUO ugyanazt a minőséget nyújtja.

5. 37"-től 100 Hz-es.

6. Nem, nem igaz, tegnap láttam 32"-est S panellal.

7. erről Cifu tud érdemben nyilatkozni, én tegnap kötöttem rá először notebookot,
és le voltam nyűgözve.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13608) Cifu


Cifu
nagyúr

Max6:

Ha az általam sokszor felemlegetettet képarány problémát nem nézem, akkor Panasonic TH-42PV8 / PX8.

Cxgrav:

DVI-HDMI kábel, a hangot meg 3,5mm-es jack-jack kábelel.

darvinda:

1.: 15m-ig probléma nélkül, speciális kábelből asszem 120m a max. Nekem 10 méteres kábelem van itthon, semmi gond vele.
2.: Csak a KDL-40V3000-esnél volt ilyen problémám, és elszíneződés volt. Viszont csak nálam. A TV új tulajánál semmi problémát nem tapasztalt. Nálam sem az LF65-ösnél, sem az A656, A659-esnél semmi ilyesmi, leszámítva a képélleség miatti dolgot. Ha monitornak akarod használni a TV-t, akkor ki kell kapcsolni a képjavító cuccokat...
3.: Vagy besötétítesz, vagy olyan TV-t keresel, amelynek matt a képernyője. Sony KDL-40V4000, KDL-40W4000 vagy az LG 42LG6000 például matt. Az A55x-nek is matt a képernyője Samunál.
4.: Hát bizony egy nagyságrenddel gyengébb.
5.: 37"-tól.
6.: A 37"-osban láttam AUO panelt, minden más változatban Samu panel van.
7.: Szvsz az mond olyat, hogy monitornak monitor való, aki vagy nem engedheti meg magának, hogy egy komolyabb TV-t vegyen monitornak, vagy olyan aki bigottul monitor mániás. Egy ismerősöm egy Dell 3008-as monitort állított az LE-40A656 mellé. Azóta A656-ost használ monitornak... :)
8.: Jó. Az újabbak még jobbak. :)
9.: Olyan, hogy szürke import, nem létezik. Az EU (elvileg) egységes piaccal bír. Gyakorlatilag napipolitika miatt mégsem, de ez van. Sajnos garancia terén is igaz ez. Az egyes ország forgalmazói úgy vélik, hogy csak arra vonatkozik garancia, amit rajtuk keresztül adtak el. Amit németországban adtak el, azért a német forgalmazó vállaljon garanciát.
10.: Nem árt, ha megnézed valahol élőben. De én vettem már vakon is TV-t, fórumos tapasztalatok alapján. :)
11.: Ha a doboz belefér, akkor bőven elég személyautó is, bár általában a hátsó ülést célszerű ledönteni. Én Citroen Xsara-ban és Toyota Hilux platóján is szállítottam TV-t. Elvileg állítva kellene szállítani, de nekem még nem lett bajom abból, hogy fektetve szállítottam. Igaz elég óvatosan mentem mindig, mikor egy több százezres TV volt hátul. ^^

12.: Sok választási lehetőséged nincs. Samu LE-40A65x vagy LG 42LG6000. Esetlegesen ott van még a Toshiba 40XF355, de arról csak tesztet olvastam, személyesen még nem volt szerencsém hozzá. Másik opció a Philips 42PFL7403.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13609) Decado


Decado
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, mert felmerült egy igencsak zavaró probléma. A VGA-m egy sima DX9es Radeon 1950 PRO. Eddig D-SUBon keresztül kötöttem össze egy 32es Samsung LCD TV-vel, és semmi gond nem volt vele.
Most lecseréltem egy BD86 típusúra a TVt, és DVI- HDMI kábelt vettem hozzá ( a régi D-sub kábel már nincs meg sajnos). Nagyon szép képe van, de több játékban (NFS, Warcraft3, COD4) is tapasztaltam hogy a játék közbeni demóknál elkékül a képernyő és "nem támogatott felbontás" hibaüzenetet kapok, mely után semmit nem tudok csinálni a gép kikapcsolásán kívül. Mi lehet enneka az oka? hogyan tudom ezt a hibát kijavítani?
Egyébként a TV-t 1366*768@60-ban használom, ha tehetem a játékok felbontását is erre állítom.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Ez a fránya PC mindig elavul! ARGH! Hova lett a fizetésem?!?!?!?!

(#13610) vamosz75 válasza Cifu (#13598) üzenetére


vamosz75
csendes tag

Szia CIFU,

Az Ambilight miatt a Samsung felett áll, illetve állítólag a hangja is nagyon korrekt

HA csak ennyi a különbség, akkor nem nagyon ér +100eHUF többletet. és ha jól látom azért valós kontrasztban sem veri a Samsungot, vagy a Philips írja a korrekt adatot a többiek parasztvakítást végeznek?

(#13611) Scoobyka


Scoobyka
addikt

amúgy olvasgatás közen azon gondolkoztam,hogy miért erőltetik a full-hd-t ha azon a dvd képe sokkalta gyengébb mint hd-readyn....akkor mos tmár nem is éri hd-readyt venni? :F
oké,hogy kék lemezre készült cuccos,de azért visszafele kompatibiltás is fontos...meg akinek nincs atom vidkarija és nagyba akarja tolni a pc gémeket az is csak szívja a fogát.

meg xbox360 as játékok is többségében 720psek....nem értem én sem miért erőltetik ezt a vegyél fullhd-t mert kisebb kategóriába nem rakok jobb panelt üzletpolitikát.

és külföldön sem használják még ki annyira a full-hdt

[ Szerkesztve ]

(#13612) Cifu válasza vamosz75 (#13610) üzenetére


Cifu
nagyúr

Decado:

Ha olyan felbontásba vált a játék, amelyet a TV nem támogat, akkor bizony megeshet ez. Főleg akkor probléma, ha nincs mód átállítani valahogy a felbontást. A 2007-es modelleknél még jellemző volt sokszor, hogy D-Sub-on több PC szabvány felbontást is támogattak, míg HDMI-n 1024x768 felett csak a szabvány 1280x720 és esetleg az 1360x768-at.

vamosz75:

A kontraszt érték önmagában csak egy szám, bizonyos támaszt ad, de nem számszerűsíti, milyen képe van a TV-nek. Az Ambilight szvsz jó kis dolog, de hogy megér-e 100e Ft-t, nem tudom. Ez már olyan dolog, amit neked kell megválaszolni. ^^

Scoobyka:

Ajánlom neked is nézd meg az árakat. Egy azonos tudású felső kategóriás HD Ready modell (pl. Sony D3000) és FullHD modell (X3000) között nincs olyan árkülönbözet, amit a potenciális vásárlók már ne fizetnének meg - pláne, ha többet is kapnak a pénzükért, márpedig a FullHD nagyobb felbontást kínál.

Az nem feltétlen igaz, hogy a FullHD képe gyengébb DVD esetén. Nagyon sok minden függ a panel mögötti elektronikától. Rea4-el abban egyetértettünk, hogy a legjobb DVD képet már FullHD TV-ken láttuk (Pana PZ85-ös plazma és Samu A656-os LCD).

Az meg, hogy a mostani konzolok gyengék a FullHD felbontáshoz, nem a gyártók baja. Ha kijön a következő generáció, majd jó lesz hozzá a FullHD. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13613) Alex91 válasza Cifu (#13612) üzenetére


Alex91
félisten

Ha olyan felbontásba vált a játék, amelyet a TV nem támogat, akkor bizony megeshet ez. Főleg akkor probléma, ha nincs mód átállítani valahogy a felbontást. A 2007-es modelleknél még jellemző volt sokszor, hogy D-Sub-on több PC szabvány felbontást is támogattak, míg HDMI-n 1024x768 felett csak a szabvány 1280x720 és esetleg az 1360x768-at.

Na, latod, ezert kell monitor! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13614) lúzer válasza Cifu (#13612) üzenetére


lúzer
veterán

üdv mester!

37PFL7603D
samu 37 656

ez a 2 tv hogy aránylik egymáshoz?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13615) Scoobyka válasza Cifu (#13612) üzenetére


Scoobyka
addikt

,de még mindig ott van a kisgraf kártyával rendelkezők nem tudnak nagy vászonon játszani és a helyszüke miatt kisebb lcd-tvt vehetek csak és gyengébb panellal kontra nagy átló jobb panel....

miért nem lehet levinni kisebb tvkbe is a jobb elektronikát és panelt?

(#13616) Scoobyka válasza Scoobyka (#13615) üzenetére


Scoobyka
addikt

ja meg ha 3méterről messzebb nézem úgy is akkor meg megint mindek nekem full-hd....csak megint mínusz lové.

[ Szerkesztve ]

(#13617) Cifu


Cifu
nagyúr

Alex91:

Nekem nem nagyon volt ilyen problémám. :)
Egyedül a Source játékok jutnak az eszembe, amelynél adódott hasonló, de parancssorból meg lehet adni a Source esetén a felbontást, szóval ezt is gyorsan megoldottam.

lúzer:

Szerintem te is fejből vágod a különbséget. A Philipsben van Ambilight, de nincs 100Hz (és VGA bemenet, már ha ez érint). Azt vedd meg, amelyik ezek alapján szimpatikusabb. Én személy szerint ingadoznék, mert szeretnék egyszer egy Ambilightos TV-t, és PC-n úgy sem tudok 100Hz-en játszani (csak filmnézéshez használom), de az nem most lesz.

Scoobyka:

Mert a többségében a kisebb képátló esetén az egyszerűbb olcsóbb modelleket keresik. Nyilván oka van annak, hogy nem készítenek a gyártók csúcskategóriás kis képátlójú modelleket. Nincs rá megfelelő kereslet. Hogy te pont ebbe a rétegbe tartozol, még nem fogja meghatni a gyártókat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13618) Digitalis válasza Cifu (#13612) üzenetére


Digitalis
senior tag

A kontraszt érték önmagában csak egy szám, bizonyos támaszt ad, de nem számszerűsíti, milyen képe van a TV-nek.

Ez pontosan így van.
Részlet pl.7603d tesztből:

"Tasty colours tend to be bedfellows of good black level responses, and so it proves here. For while I'm not sure I totally believe the 30,000:1 contrast ratio claims, it's certainly fair to say that the 42PFL7603D produces deeper, more detailed, less greyed-over and above all more stable dark picture areas than the majority of its close rivals."

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#13619) lúzer válasza Cifu (#13617) üzenetére


lúzer
veterán

Kösz, csak teljesen döntésképtelen vagyok... :B

más:
A Vásárló nem jogosult elállási jogát gyakorolni, ha a csomagolást felbontotta.
Az ilyen helyet tojjam le, mert sumákolni szeretnének, illetve ettől még érvényesek a jogszabályok ugye, tehát vicc.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13620) Csete


Csete
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült beszereznem egy DVI-HDMI kábelt és végre ki tudtam próbálni a
TOSHIBA AV500-as LCD-m felbontásait. (Vista-Asus 8800GT-175.16 driver, dual mód).
800x600
1024x768
1152x864
1176x664
1280x720
1280x768
1280x800
1280x960
1280x1024
1360x768
1440x900
1680x1050
1768x992
1920x1080
(25,29,30 hz)
Próbáltam 720 és 1080 videókat, ill. játékot és divx-et is, hát tökéletes...
Működik mind a 9 képmód is.
Clone módban teljesen kitette az asztalt is, semmi levágás a széleiből.
Sehol semmi "villódzás" és "képlecsúszás".
Hátha valakit érdekel még....

[ Szerkesztve ]

(#13621) bigdigit


bigdigit
addikt

av fórumán találtam ezt:A tökéletes mozgáshoz a forrás fps-ének többszörösét kell használni, azaz a 23.976-os filmeket 24/48/72Hz-en, a 25-ös filmeket pedig 25/50/75/100Hz-en kell nézni. Már ha a megjelenítő maradéktalanul támogatja. A legtöbb film 23.976-os, viszont a legtöbb megjelenítő pont ezt nem támogatja, ezért a filmek nagytotál mozgások esetén akadoznak.
Ebben az esetben valószínűleg érzékeny vagy az alacsony képkockaszámra. A filmek 24 kockával készülnek másodpercenként ez nagyon kevés, érzékeny szem ezt akadozásnak látja. Minél jobb minőségű a film annál jobban látszódik.
most már abszolut elveszítettem a fonalat :W az aktuális többszörösével lenne jobb?
sok fps játékot játszom én is lehet ez a baj.lehet minden normális nálam csak az a fránya 24mhz nagyon kevés a szememnek.

[ Szerkesztve ]

(#13622) Makaveli


Makaveli
senior tag

Na, tegnap megjött a TV. Netdepo nagyon-nagyon megbízható, és olcsó volt, 2 év gaqranciát vállalnak, szóval nagyon korrekt bolt. A TV nagyon király, kicsit változott a PS3-élmény a 4:3-as TV-m után... :R

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#13623) malacyka válasza Csete (#13620) üzenetére


malacyka
tag

Szép felsorolás. Egyet nem értek. Hogy lehet a tv fizikai felbontásánál nagyobb értékeket megjeleníteni. tudtommal ez egy belépő HD ready modell. Az enyémnek ha beadok 1360 vagy 768 sornál többet akkor egyből villogni kezd, semmit nem jelenít meg.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13624) Alex91 válasza bigdigit (#13621) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen TV-d van? Hogyan csinalja a 24p-t?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13625) sipi700 válasza malacyka (#13623) üzenetére


sipi700
tag

Én meg azt nem értem, hogy nem tud egy tv dsub-on 1366X768-nál nagyobb felbontást megjeleníteni, ha egyszer full hd. Leszedtem netről lzd800-as pana magyar nyelvű kézikönyvét, és a ott a pc-nél 1280X1024 szerepel legnagyobb felbontásként, ami nem is 16:9. Olavstam A656-os samsungét is, ott dsubon is enged 1920X1080-at. Nem értem az egészet.
DVI-HDMI biztos megjeleníti majd 1920X1080-at?
Mostmár biztos, hogy panasonic lesz (nem a pc a legfontosabb), tetszik a full hd tv-k képe. Tavalyi lz70 is szép, lzd80 egy fokkal jobb. Sajnos 85-öst és 800ast nem láttam, de azok elvileg jobbak a 80-asnál.
Legjobb a py800-as plazma volt, de ahhoz nem elég vastag a pénztárcám :(( py80-nál aggaszt, hogy csak 24p lejátszás van, py85 pont jó lenne tudásra és árban is, ott meg design-t szúrták el.

(#13626) bigdigit válasza Alex91 (#13624) üzenetére


bigdigit
addikt

1080i-50-60mhz
1080p-24-25-30-50-60mhz
42pfl7613 phillips

ha a gyártó külön nem tünteti fel rakhatnám mondjuk 1920x1080p 48mhz-re is?pc-ről persze.

[ Szerkesztve ]

(#13627) Csete válasza malacyka (#13623) üzenetére


Csete
csendes tag

Köszi az elismerést. A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, annyira nem értek hozzá, - :F - de dualmódban, kiterjesztett asztalon (amikor a tv-n csak a háttér látszik), áthúztam a videolejátszót és végigpróbálgattam a képernyőbeállításoknál felkínált lehetőségeket. Amúgy alapból elsőnek az 1360x768-at adta be - ugye két keskeny fekete csík a szélein - de videolejátszásnál már full képernyő volt. Nem tudom, hogy a videokártya nem befolyásoló tényező? Az enyémre az van írva "Full HDTV Compatible" vagy mifene :DD , persze ez lehet, nem számít. Clone módban viszont minden veszteségmentes full képernyőn futott, de azt láttam, hogy 1920x1080(?) felbontás. Lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#13628) bigdigit válasza Csete (#13627) üzenetére


bigdigit
addikt

ezeket a clone meg dual módokat én se értettem meg soha.nekem még sose sikerült úgy összehoznom,hogy a monitoron és a tv-én is legyen asztal és különböző felbontás mellett működjenek)8800gtx) :W

(#13629) Alex91 válasza bigdigit (#13626) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyan ehhez Cifu ert, de en azt olvastam, hogy ugy nem mukodik egy TV sem, hogy a kepernyore masodpercenkent 24 kepet rak. Vagy 3:2-ben mukodnek 60 Hz-el, vagy 5:5-ben 120 Hz-el. Ha 3:2, akkor tan szaggat egy kicsit, 5:5-nel meg nincs interpolacio, hanem ennyiszer tobbszor kuldi ki ugyanazt a kepet. De persze lehet, hogy nem igy van, en csak ezt szurtem le (de lehet, hogy tevesen :) ).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13630) Scoobyka


Scoobyka
addikt

a 37LG3000 hogy kezeli a 24pt?
valamint melyiknek szebb af eketéje és a színei a lg3000-es vagy a samsung 45xes sorozatnak?

esetleg a samu r8-as széria jobb feketében mint a lg3000-es?

[ Szerkesztve ]

(#13631) Scoobyka


Scoobyka
addikt

ja és egy r8-as tulaj nem tudna nekem pmbe vagy itt a foruom írni arról,hogy számítógéppel összekötve hdrip nézéskor a 24p hiánya látszik-e vagy vmi?...

(#13632) malacyka válasza Scoobyka (#13630) üzenetére


malacyka
tag

A Samu feketéje jobb. A 3000 sorozatban mozi 3:2 mód van, tehát gondolom 3:2 pulldown kezeli.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13633) Zsiguli


Zsiguli
tag

A d-sub és a vga ugyanaz?

Létezik olyan, hogy D-sub -> HDMI átalakító?

(#13634) Scoobyka válasza malacyka (#13632) üzenetére


Scoobyka
addikt

még az r8asé is?....vagy csak a 45x széiráé?....amúgy a 45xekben is van movie plus?

(#13635) sipi700 válasza Zsiguli (#13633) üzenetére


sipi700
tag

Szerintem ugyanaz d-sub és vga. D-sub HDMI átalakító nincs.

(#13636) Mr.Johnny válasza Csete (#13627) üzenetére


Mr.Johnny
csendes tag

Nekem 32"-os 7762D Philipsem van. Ez is HD Ready, de tudja az 1080p-s megjelenítést. És természetesen ezért tudja a 1920x1080-at, ezt visszakonvertálja a natív felbontásába. Ez játékoknál tud ideális lenni, nehány játék grafikájában nagyban számít, hogy 1360x768 vagy 1920x1080 a megjelenítendő kép. Emellett a tv-m ha számítógépes felbontást kap akkor automatikusan kikapcsol minden képjavító technológiát és az opciókat is eltünteti a menüből. Ha HD felbontást kap akkor pedig egy módválasztással lehet PC-re kapcsolni, ami szintén minden képjavítást kikapcsol. Nagy a különbség a kikapcsolt és a "javított" kép között, természetesen gép esetén a "javított" a rosszabb.

(#13637) Scoobyka válasza Zsiguli (#13633) üzenetére


Scoobyka
addikt

a d-sub és a vga ugynaz...
dsub-dvi átalakító azért is macerás mivel az egyik analog a másik meg digitális...

(#13638) PLacc válasza Csete (#13620) üzenetére


PLacc
senior tag

Az én AV500-am papírján az volt, hogy csak 1280x720-at tud:

Intel X3100-zal és NV 7300GT-vel sem tudta az 1360-at...

[ Szerkesztve ]

(#13639) bigdigit válasza Mr.Johnny (#13636) üzenetére


bigdigit
addikt

neked,hogy van beállítva a cucc?mert nekem mintha menne a képjavítás funkció a tv-én pc-ről is.valami akkor nálam nem stimmel.szintén philips.

[ Szerkesztve ]

(#13640) malacyka válasza Scoobyka (#13634) üzenetére


malacyka
tag

Szvsz az R8-as sorozaté is egy fokkal jobb. Az LG sosem a feketéjéről volt híres. Az idei modelleknél már látható előrelépés, de még mindig nem az igazi.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13641) Csete válasza PLacc (#13638) üzenetére


Csete
csendes tag

Igen, tudom, mivel nekem is ilyen van :) olvastam a felhasználói kézikönyvét, de akkor is... Nem áll szándékomban bárkit is becsapni, és itt már más is írta hogy megy 1360x768-ba, csak gondoltam megerősítem őket és bíztatom az érdeklődőket :K

(#13642) PLacc válasza Csete (#13641) üzenetére


PLacc
senior tag

Fura. Majd kipróbálom másik VGA-val is.
Milyen típusú DVI-HDMI-d van?

(#13643) malacyka válasza Scoobyka (#13634) üzenetére


malacyka
tag

A 2008-as modellekből tudomásom szerint kikerült a Movie Plus, illetve gyanítom valami más nevet adtak neki. Asszem "szórakoztató mód" vagy valami ilyesmi lett.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13644) malacyka válasza PLacc (#13642) üzenetére


malacyka
tag

A kábel típusa szvsz tökmind1.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#13645) Csete válasza PLacc (#13642) üzenetére


Csete
csendes tag

Igazából nekem semmilyen, csak kölcsönbe volt, kipróbálásra, Vate*áról rendelt hollandaukciós termék, aranyozott,de ahogy Malacyka is irta , szerintem ez nem számít. Talán a videokártya, nekem [ilyen] van. Kollegámnak Ati 9250 van és neki sem sikerült, pedig övé a kábel, meg a TV-je is ilyen, bár ő nem is akart vele küszködni.Miután látta nálam hogy müxik, ő is gondolkodik másik kártyán.

[ Szerkesztve ]

(#13646) PLacc válasza malacyka (#13644) üzenetére


PLacc
senior tag

Hallottam olyan urban legend-et, hogy egy noname HDMI kábellel e l sem indult a TV. Kiírta, hogy nem kompatibilis. :)
Mondjuk az enyém egy alsó-középkategóriás Bandridge.

(#13647) Mr.Johnny válasza bigdigit (#13639) üzenetére


Mr.Johnny
csendes tag

HDMI-DVI kábellel van összekötve a tv és a gép, 1360x768-nál a Kép menűben a További opciók (nálam itt vannak a képjavítási opciók) menűpont meg se jelenik, semmilyen képjavítási lehetőség nincs, se képélesség állítás. Ha 720p vagy 1080p jel megy rá (gondolom egyéb jelnél is 480p, 1080i), akkor alap esetben nekem a tv HD módban volt, ezt kellett PC módra állítani, ami szintén azt eredményezte, hogy minden képjavítás ki, További opciók menű el. A módválasztás az a Funkciók menűben van asszem. (ahol Auto HDMI-t tudom állítani, az alatt jelenik meg.) De a módválasztás csak akkor jön elő a menüben, ha HD jel van rajta, más esetben nincsen. Kép minősége nagyban javul ettől, sőt, nálam PC jel 1080p-ben alul-felül kilóg ha nem a PC módot választom.

Remélem tudtam segíteni. Neked milyen TV-d van?

(#13648) Mr.Johnny válasza Mr.Johnny (#13647) üzenetére


Mr.Johnny
csendes tag

Közben megnéztem a tv-d kézikönyvét, de nem nagyon hasonlít a kettő. De próbáld meg kikapcsolni az összes funkciót ami javít, úgyis bemenetenként tárolja a tv a beállításokat.

(#13649) Vortex07


Vortex07
tag

Sziasztok!

Engem is az LG 32LG3000 modellje erdekelne, elsosorban monitorkent. A minap lattam egyik aruhazban es az elso dolog ami feltunt hogy sokkal jobb a feketeje (elso ranezesre) mint a mostani 32LE2R tevemen.

Szoval ami erdekelne: milyen a kepe PC-re kotve, tamogatja-e az 1:1 pixel mappinget (gondolom igen) es milyen panel van benne.
Legutolso sorban meg, hogy egyaltalan megeri-e valtani 32LE2R-rol, jobb-e annyival a kepminosege (aruhazban DVD ment rajta igy realisan osszehasonlitani nem tudom az enyemmel)

Ha tudtok esetleg valami tuti jo modellt (markatol fuggetlenul) amire erdemes lecserelnem az LG 32LE2R-t akkor ne tartsatok magatokban :) ... Minden szinten elegedett lennek a TV-mmel, de a feketeje egyre jobban kezd zavarni es jatekokban az utanhuzast is egyre jobban eszreveszem.

Meg egy utolso kerdes: mennyi az elettartama ezeknek a teveknek vagy legalabbis mennyi hasznalati ido utan kezd a kepe romlani? Az a helyzet hogy a TV-m lassan 1 eves es van olyan nap hogy 15 orat is uzemel de a 8-10 ora az majdnem garantalt (egyarant hasznalom monitorkent, filmezesre es konzolra is). En nem vettem eszre hogy gyengult volna a kep de ez lehet h azert van mert mar megszoktam. Minden estre szeretnem meg azelott eladni hogy a kepe jelentosen leromlott volna. (szerviz menuben nincs valami lehetoseg megnezni h hany orat uzemelt eddig?)

Amugy kb 3 hete tortent hogy beeges keletkezett a TV-mre. Hat nem kicsit lepodtem meg, tudtommal az ilyesmi inkabb a plazmakra jellemzo. Egesz pontosan az egyik jateknak (WoW) az UI-ja egett be, es bizonyos kek meg szurkearnyalatu alapon siman kiveheto volt az iconok helye a jatekbol. Azota lecsereltem az UI-t a jatekban es szerencsere 1-2 hetre ra eltunt a beeges.

(#13650) Jocuska


Jocuska
csendes tag

Sziasztok!
Cifu, nagyon köszi a segítséget a tv választáshoz! :R 32LG3000 került hozzám. Még csak a gyerekek vették birtokba, de talán hozzájutok én is. Talán nincs pixelhiba. DVD egész türhető rajt scarton keresztül. Még csak mese ment rajt. A tányéros digi viszont pocsék. A zúgás elnyomja a hangot, ha halkan nézem. Jelenetváltások közt változik a zúgás erössége. Ez nem tv hiba, mert DVD-n nincs benn. Még nem állítottam be rajt semmit, de jól működik. Nekem a távja hosszúnak tűnik. Neten rendeltem. Rendben volt minden, csak a szállítási költség nem annyi volt, mint amennyit mondtak. 2K-val több.
Egyelőre ennyi a tapasztalatom. Eredetileg 26"-ost akartam venni, de örülök, hogy 32" lett belőle. Több rávaló nem lett volna, hogy nagyobb legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.