Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Alex91 válasza tr4nc3 (#4150) üzenetére


Alex91
félisten

USB-n tok mindegy, hogy hany tanyer, meg hogy milyen gyors. Eleve az USB lassu...

En azt ajanlom, hogy amelyiknel olcsobb az 1 GB-ra vetitett ara azt erdemes venni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4152) tr4nc3 válasza Alex91 (#4151) üzenetére


tr4nc3
tag

Értem. Így fogok tenni!
Köszönöm a segítséget! :)

(#4153) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, 10.000ért tudtok olyan HDD-t ami egy ennyibe kerülő pendrive helyett lehetne alternatíva, lényeg, hogy minél kisebb legyen, úgy tudom, hogy vannak már ilyenek, az nem számít ha csak 160, vagy 80 GB. 10.000Ftom van vagy egy pendrive-ra, vagy egy merevlemezre. Általános dolgokat írnék rá, adatokat illetve 90%-ban filmeket. üdv és köszi:)

(#4154) Jim-Y válasza Jim-Y (#4153) üzenetére


Jim-Y
veterán

SAMSUNG 320GB 2,5" S2 Portable Red HXMU032DA/G42 Erről mi a véleményetek?

(#4155) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Asszem megvan a nyertes, kiokkumáltam, hogy többet költök rá, és egy ilyet veszek:

Silicon Power Armor A80 320GB 16.000
A méretével nincs gond, mert akkora mint a telefonom tokkal együtt :) És az sem zavar a zsebemben:P

(#4156) benvolio válasza Jim-Y (#4155) üzenetére


benvolio
őstag

Jó strapabíró /ez az A70, de ugyanaz amúgy az A80 is, és tán Hitachi a vinyó benne/ Ha megvetted pár sort írjál ide azért róla, hogy milyen.

(#4157) Jim-Y válasza benvolio (#4156) üzenetére


Jim-Y
veterán

Asszem annyi, hogy az A80 USB3.0-val van szerelve az A70 még 2.0-val. Árkülönbség meg ... most nézem, hogy nincs :Y :D

(#4158) benvolio válasza Jim-Y (#4157) üzenetére


benvolio
őstag

Igen, úgy van. :K

(#4159) Jim-Y válasza benvolio (#4158) üzenetére


Jim-Y
veterán

Majd írok akkor beszámolót, ha majd mondjátok hogy mivel,és milyen teszteket futtassak akkor az is megoldható:P

(#4160) benvolio válasza Jim-Y (#4159) üzenetére


benvolio
őstag

Egy Everest-hogy pontosan milyen vinyó van benne, és pl. egy CrystalDiskMark-sebességteszt /vagy valamelyik másik programmal/. :R Illetve ha leválasztod /"hardver biztonságos leválasztása"/ a win-ről akkor a led kialszik-e, azaz áramtalanítja-e a vinyót.

(#4161) Jim-Y válasza benvolio (#4160) üzenetére


Jim-Y
veterán

Rendben, karácsonyra kapom szv nagyjából 2-3 hét min. mire kézben lesz, de mindenképp megcsinálom mert engem is érdekel, köszi a helpet:)

(#4163) daniel2121


daniel2121
senior tag

Közvetlenül TV-hez kellene nekem 2tb-os külső merevlemez filmekhez. Mit javasoltok ár,zajszint,megbízhatóság szempontjából.

(#4164) zsolabacsi válasza zsolabacsi (#4146) üzenetére


zsolabacsi
tag

Mivel egyelőre más nem elérhető marad a usb 3.0 csatlakozós. Fontos lenne hogy minél kevésbé rezonáljon és lehessen fektetni/állítani is.
És még egy kérdés felmerült bennem:
A külső ház ha a gép kikapcsol akkor a winchestert is leállítja/áramtalanítja vagy nekem kell azt külön kikapcsolni.

(#4165) King Unique válasza #46372352 (#4162) üzenetére


King Unique
titán

Backup,Drive lock-meghajtó zárolása jelszóval,fájl titkosítás,Drive Management-benne hdd diagnosztika (meghajtó visszalévő élettertama,alvó üzemmód beállítása stb.) vagy mit tudom én.WD honlápján pdf-ben fent van,igaz csak angolul [link] Amúgy szerintem elég jó kis progi én is ezért hajlok a WD felé.
Nem tudnál vmi írás-olvasás tesztet feldobni usb 2.0-án,meg,ha van 3.0-át is,mert én is pont most készülök ilyet venni,de még vacilálok ez meg SP A80 640 GB usb 3.0 között. Kiváncsi vagyok mennyire vagy megelégedve vele. Meg,ha nem titok,hol vetted,mennyiért,mert én 34.120-ért láttam korábban,most 36.120.

Kösz szépen!

(#4166) fiatu


fiatu
csendes tag

-19 000 ft : Hitachi XL1000 3,5" 1000GB USB 2.0 külsõ winchester
-20 000 WD TB Elements Desktop 1TB /vagy 22 500ft Western Digital My Book Essential 1TB

Melyik külső winchestert ajánljátok /megbízhatóság , zajtalanság , MELEGEDÉS)?
A hitachi most lenne Sparban, így ez lenne a legkönnyebben elérhető.
Köszönettel Péter

(#4168) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali most vettem egy WD Elements 1TB-ot és azt szeretném kérdezni hogy 41 fokos és folyamatosan pörög.Ez jó így?Nem kéne leállnia nem meleg?Van Passportom az lekapcsol egy idő után.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4169) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hát ez nem jó ez folyamatosan pörög,ha meg nem akarom használni akkor le kell választani,és amikor újra akarom használni akkor ki-be az usb zsinort,ez naon gáz.Nincs valami progi amivel le lehet választani aztán feléleszteni anélkül hogy ki-be kéne huzgálni az usb-t.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4170) Core2duo6600 válasza Boogie33 (#4168) üzenetére


Core2duo6600
veterán

My book, vagy My Passport ?
Csak mert nekem van 3 db my passport essentiasl, és mind kikapcsol egy idő után.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4171) Boogie33 válasza Core2duo6600 (#4170) üzenetére


Boogie33
senior tag

A passport az nekem is kikapcsol egy pár perc után de ez a rohadék nem vissza is vittem a boltba vesszek helyette Samsung Story-t.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4172) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék egy külső winyót...de lővésem sincs melyik a jobb (van választék szerencsére)

A WD passport-okat néztem, nemtudom kinek van tapasztalata velük kapcsolatban.
Nem szeretnék külső tápot, rá tudjam kötni notira, és működjön, mint egy "pendrive" :)
cca 20.000pénzem lenne rá....Terrás gondolom nem fér bele, de 21körül már láttam 750-est.

Amit olvastam a WD passportról, hogy nagyon meglátszik rajta az ujjlenyomat, csak a saját USB kábelével hajlandó működni s idegesítő tool-okat installál automatice a gépre...nemtom ez mennyire igaz.

Szerintetek jó a Western Digital? Milyet érdemes venni? (essential, elite ...mi van még?!) Csak "pendrive"-ként használnám, esetleg még az adattitkosítás érdekelne.

...vagy inkább más márka?
Ha igen, mi? (külső winyóm még sosem volt, így könnyen megvezethet az, aki rám akarná sózni az évszázad üzletét egy Dzsunka-Drive USB2.0-val

Jah igen, Notimon csak USB2.0 nem is tervezem olyan gép mellett használni, amiben ki tudnám használni az USB3.0-ban rejtőző lehetőségeket, így asszem a 3.0 felesleges.

Üdv : Lacam

(#4173) Alex91 válasza lacam (#4172) üzenetére


Alex91
félisten

Szinte tok mindegy, amelyik tetszik :D. Ugyanugy bexarhat barmelyik, a chip keszlet fontos lehet, de ennek most ki fog utananezni mindegyiknel, hogy mi van benne, es hogy melyik a jobb?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4174) lacam válasza Alex91 (#4173) üzenetére


lacam
aktív tag

Akkor marad a WD :)
640-es vagy ha van jó áron 750-es. :C

Western Digital-od van? Tudsz róla mondani pár infót? Tényleg muszáj kis progikat telepítgetni ahhoz h használni lehessen egyes dolgait (gondolom a jelszóvédelmet..bár nemtom h konkrétan milyen applikációról beszéltek az angol fórumban) s valóban nem megy, csak a saját rövid USB kábelével?

Köszönöm szépen az infót

[ Szerkesztve ]

(#4175) menthor


menthor
tag

üdv!

egy kis segítség kellene! vettem egy külső 2,5" sata to usb esata házikót, amiben az usb szépen fütyül, de az esata meg sem szólal, pedig kapja a tápot is... :F
a gép egy acer tm5530g. most nem tom, hogy driver, vagy mi lehet a gond. lusta vagyok visszaolvasni, lehet már volt megoldás. :DDD előre is köszi, menthor

the truth is out there

(#4176) Alex91 válasza lacam (#4174) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem nezd meg a hasznalatijat, bar igaz, az is angolul van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4177) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok!

Esetleg tudtok segíteni nekem. Van egy USB--> Sata/Pata vezérlőm, amivel elméletben usb re lehetne rákötni hdd. Van hozzá táp, stb. A gond az, hogy notebook méretű hdd kivételével nem ismer fel semmit. Tehát ha noti hdd van rajta, azt a pc is látja, felismeri, tudok rá másolni, stb, de a sata illetve 3.5" pata felületre ha kötve van vinyó, akkor semmi. Illetve annyi, hogy kiirja, az eszköz gyorsabb működésre is képes, bla bla, de mint meghajtó nem jelentkeznek a rendszeremben ( és kb másik 6 ban sem, beleértve win7 is) A vinyók felpörögnek rendesen tehát tápot kapnak, úgynézki. Egy 2500 mA adapter van hozzá. Ennek szinte mindenhez elégnek kéne lenni. Itt vettem ezt a cuccot PH-n, de sajna 2,5" -os pata hdd kivételével használni nem tudtam, egyszerűen nem ismeri fel x féle oprendszer sem. :F

Köszi, ha van ötletetek.

(#4178) lacam válasza Alex91 (#4176) üzenetére


lacam
aktív tag

Letölthető a user's manual?

(eddig csak sorozatszámokat, színeket és onnan megnyitható specifikációkat találtam (igaz, nem is kerestem a manualt)

Akkor irány a WD weblapja :D
Szelektív a látásom...és az agyam :Y

Köszi

(#4179) pilaka


pilaka
csendes tag

Sziasztok , látom sokaknak van az alábbi külsö HDD ezekről kérdeznék:

SAMSUNG 1TB vagy 1,5TB 3,5" G3 Station Black HX-DU015EC/AB2

-ez kikapcsol , ha nincs használatban?
-melegszik-e?
-ha használatban van ,van-e hangja?

Western Digital 1 TB vagy 1.5TB WDElements 3,5" WDBAAU0015HBK-EESN

-ez kikapcsol , ha nincs használatban?
-melegszik-e?
-ha használatban van ,van-e hangja?

-VAN rajta kikapcsoló gomb? (mert a fotókon nem látszik)

[ Szerkesztve ]

(#4180) DDAVID


DDAVID
csendes tag

sziasztok!

Silicon power A80 640GB-os külső merevlemezt szeretnék venni. A neten nem találtam 23-24E forintnál olcsóbban, esetleg ti tudtok olyan helyet ahol jobb áron van? Azért kérdezem mert egyrészt régebben mintha olcsóbb lett volna, másrészt itt a fórumban is kedvezőbb árakat emlegettek. Előre is köszi a segítséget!

(#4181) Alex91 válasza pilaka (#4179) üzenetére


Alex91
félisten

-igen
-persze
-miert ne lenne?

-passz
-persze
-miert ne lenne?

-megnezed manualban, de valoszinuleg nincs.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4182) frankie! válasza HunWolf (#4114) üzenetére


frankie!
őstag

UP :)

(#4183) frankie!


frankie!
őstag

Engem egy 2,5" e-SATA rack érdekelne, most, hogy kezd elterjedni(?). Olyan létezhet, ami csak USB-vel is működik, de ha az e-SATA csatlakozót részesíti előnyben, ha be van dugva?
Mit ajánlanátok, ami gyors, megbízható, kompatibilitási problémáktól mentes?

(#4184) ther


ther
aktív tag

Üdv!

Új külső vinyót szeretnék venni adattárolásra, csak nem igazán vagyok képbe a típusokkal/márkákkal. Szempontok:
- 1 TB
- USB-s
- megbízható legyen.
- 20-25ezer körüli árban.

A vinyó valószínűleg csak ritkán hurcolászva, hosszabb távon tárolnék rajta filmet/fotót.
Ahogy az első HSZ-ból olvastam, egy ilyen célú merevlemeznél a cache méret az mindegy, és talán az 5400RPM-es kevésbé használódik.

Ha ez alapján tudnátok ajánlani pár márkát/típust, azt megköszönném!

Aálírás

(#4185) Boogie33 válasza ther (#4184) üzenetére


Boogie33
senior tag

Mindenképp olyat vegyél amit kilehet kapcsolni ha nem akarod hurcolászni hanem ott van a gép mellet,mert különben állandóan ki-be kell huzgálni az usb-t ha leakarod választani ,pik-pak tönkre megy.Én most vettem 21k samsung story 1tb nagyon király van kapcs rajta és 5 perc után leáll lemez pörgése is.De ugy tudom a WD-nek is van olyan amin van kapcs de azt nem tom melyik.

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#4186) Core2duo6600 válasza ther (#4184) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ma már usb 3 asat érdemes.
Esetleg E satasat, amit tudsz használni.
2,5 colosban és 3, 5 colosban léteznek.
Ha nem ragaszkodsz a WD hez mint hdd hez, akkor azt vett meg ami tetszik, vagy amire a leghossazabb a gari.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4187) Laslow


Laslow
senior tag

KINGMAX KE-91 320GB:

Samsung HM321HI (S25PJ9AZ704117) vinyó van benne. Nagyon jól összerakott, hideg fém, szép illesztések, halovány, nem zavaró kék lámpa a tetején. Hangja szinte semmi, és főleg semmi zavaró. Ha rárakom a kezem, kicsit rezeg, de ennyi. Adnak hozzá jó kis bőrtokot.
Windows 7 32 bit alatt a Turbo módban nekem néhány másodperc alatt kifagyott mindig, kikapcsolva a Turbo módot rendben működik. A titkosító proggit nem használom, ki sem próbáltam. Az archiválóproggit viszont használom: bejelölhetek a többi meghajtóról tetszőleges mappákat, majd azokat utána gombnyomásra (vagy tetszőleges billentyűkombinációra!) felmásolja a külső hdd-re. Beállítható, hogy minden induláskor ellenőrizze e mappák tartalmát, és ha frissebb van a forrásokon, akkor automatikusan befrissíti a külső HDD-s tartalmat is. Gomb nincs a készüléken (van olyan kivitel, amin van, ezt megnyomva rögtön archivál). Alapból NTFS fájlrendszer volt rajta, meg egy mappában a szoftverek. A hozzáadott kézikönyv hátulján a szoftverekhez a kulcsok. Y végű USB kábellel adták - amíg mindkét normál USB-s végét be nem dugtam nem jelent meg a meghajtó a Windowsban.

Külsőleg nagyon jól néz ki, minőségibb, mint pl. az LG hasonló készülékei, a bőrtok (műbőr???) hozzá szintén jó. Sebességét az USB2.0 limitálja (kb. 30MB/s). Aki privát adatokat tart rajta, annak jól jön a titkosító proggi (a vinyó tetszőleges hányada titkosítható, és onnantól csak a jelszó ismeretében lehet hozzáférni ahhoz a részéhez), az archiváló (klónozó) szoftver teszi a dolgát, a Turbo mód nálam nem működik. Elégedett vagyok vele, jó vásárnak érzem. Ja, és a 3 év gari azért nem rossz.

2,5 év múlva eladom, és kb. akkortájt veszek új alaplapot is, amin már lesz USB3.0 csatlakozó is - addig feleslegesnek éreztem pár ezer forinttal drágább, USB3-as csatlakozójú külső hdd-t venni.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#4188) GD


GD
őstag

sziasztok,

ha notimon van esata csati és egy esata-sata kábellel egy 2,5" noti vinyót rányomok, kap tápfeszt is, vagy azt külön még meg kell oldani?
épp rendelésbe vagyok, jól jönne egy sürgős de biztos válasz :-) köszi!

(#4189) Alex91 válasza GD (#4188) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem USB-vel kombinalt akkor nem kap tapot onnan.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4190) GD válasza Alex91 (#4189) üzenetére


GD
őstag

öö nem az, és olyat kapok vhol hogy usb-sata táp átalakító?

(#4191) Alex91 válasza GD (#4190) üzenetére


Alex91
félisten

Ezek ugy mukodnek, hogy eSATA es USB is bedugva. USB-n kap aramot, eSATA-n meg megy az adat. Magyaran ket kabel kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4192) GD válasza Alex91 (#4191) üzenetére


GD
őstag

köszi, könnyítettem a döntésen egy delock power over esata 2,5" házzal..

sajnos női beszerzés miatt van egy fölös 3,5" ugyan ilyen házam, ha valaki érdekelne :-)

(#4193) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok ! Western Digital Elements Desktop 2TB ez milyen vetel lenne adat tarolashoz meg filmet neznek rola ?mert latom a cache eléeg gynegu benne.nem akadozik a film ilyen keves chchnel ? koszi a valszt elore is

(#4194) GD válasza kiki22 (#4193) üzenetére


GD
őstag

divx elmegy bőven, mkv beletekerést nem szereti, de bírja.. nem lesz vele gondod, usb és vagy gigás hálón is jó

(#4195) Alex91 válasza GD (#4192) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak ha a notin nincs ilyen kimenet, akkor miben jobb :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4196) GD válasza Alex91 (#4195) üzenetére


GD
őstag

hát, esata-m van a notin, külön áram nem gond ha usb-n megy, a sebesség ne legyen szűk az usb2.0 lassúsága miatt... virtuálgép futtatása, sok adat másolása..stb..

(#4197) kiki22 válasza GD (#4196) üzenetére


kiki22
senior tag

koszi.es mit gondol ez elvinne az mkvt is akadas nelkul Western Digital My Book Essential 2TB USB 3.0 .csak ugye ez azert vmivel dragabb :D .de ha annyival jobb mint amasik sporolok meg meg egy usb 3 kartyara is :D

(#4198) Alex91 válasza kiki22 (#4197) üzenetére


Alex91
félisten

USB2.0-val is megy, ehhez folosleges a 3.0.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4199) kiki22 válasza Alex91 (#4198) üzenetére


kiki22
senior tag

Azt tudom hogy megy.csak az a kérdés megéri azt a plusz 6000 Ft ot ez a fajta 2tb ős.ezen csak nem akad mar az MKv.

(#4200) kiki22 válasza Alex91 (#4198) üzenetére


kiki22
senior tag

Hopsz.dupla.sorry

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.