Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) vlevi válasza Joe bácsi (#4649) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, ha leszórod róla a földet, akkor samu :D
De, ha úgyhagyod, akkor WD :D

(#4652) Attici válasza King Unique (#4645) üzenetére


Attici
őstag

Műanyag, de kifejezetten kellemes tapintású! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4653) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Arra mi a megoldás, hogy egy merevlemezre csatlakoztassam egyszerre a PC-t, a Digitális kábel-tv vevőt és a média lejátszót?

(#4654) King Unique válasza Attici (#4652) üzenetére


King Unique
titán

Az jó,meg talán nem annyira korcsolyapálya,mint a sima essential :)
Illetve én még Seagate Goflex pro-n gondolkozom már egy ideje.7200 RPM,cool design,jó programok,hw-es titkosítás,usb 2.0 v 3.0-ás dokkoló,cserélhető interface-ek(2.0,3.0,eSata,Firewire800),ami azért így egybe nem rossz.Nem,mint WD-nél, h várogassak mikor lesz 3.0 dokk,stb. :(( :((( A Sima verzió meg már 1,5 TB. :Y Hezitálásom 2 oka egyelőre: megbízható ilyenbe a Seagate,fondolok itt a badsectorodásra,illetve a picit magas ár+ kiegészítők külön (ez kevésbé).Szerinted/szerintetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#4655) King Unique válasza pinnacle (#4653) üzenetére


King Unique
titán

Ha már nem válaszol senki...Így általánosan:egyszerre 1-et usb 2.0-n, az nyilván nem gond,de hogy mind a 3-at egyszerre :Y hát nem tudom (Elements-en ugye 1 db usb csati van),gondolom valami + egység,v "elosztó" közbeiktatásával,de a pontos paramétereket nem vágom. NAS-oknál ez menne,azt hiszem,csak az meg drágább,illetve nem olyanod van.

[ Szerkesztve ]

(#4656) Attici válasza King Unique (#4654) üzenetére


Attici
őstag

Jól néz ki! :D Nálunk mennyibe kerül?
Ha Neked most kell, akkor vedd meg! Én várok annyira nem sűrgős, addig használom a 2.0-sat. Amúgy sem vennék Seagate-t. Mióta felvásárolták a Maxtort, nehéz eldönteni, hogy melyik az igazi Seagate. Régen nekem is csak Seagate volt, de megváltam tőlük. :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4657) Attici válasza pinnacle (#4653) üzenetére


Attici
őstag

Elements-et sosem fogod egyszerre mindenre használni :( , ahoz legalább ez kell! Lan-on keresztűl! ;)

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4658) King Unique válasza Attici (#4656) üzenetére


King Unique
titán

A 750 GB-os (Pro-ba a max) kb 27-28k+ kb 5-6k az upgrade (esata,3.0,..) kábel hozzá. De PCland-ba csak 1 év garit adnák rá 3 év helyett,azért ez kicsit... :((( ...így nem veszem meg tuti. Viszont a funkcionális felhozatala elég ütős,ezért bejövős nagyon.Seagate-ről mostanában én is sok -at halottam.Akkor végül is nem ajánlod,hagyjam a pi***ba :F

[ Szerkesztve ]

(#4659) Attici válasza King Unique (#4658) üzenetére


Attici
őstag

Tudásra és kinézetre nem rossz! Az ára sem vészes. Az 1 év gari felejtős!
Én csalódtam az újabb Seagate-ekben, de attól még másnak bejöhet!
Ezt én nem ismerem, de hátha másnak van vele tapasztalata!
A döntés rajtad áll! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4660) King Unique válasza Attici (#4659) üzenetére


King Unique
titán

Közben utánakérdeztem és mondták, hogy elírás volt az 1 év,3 év jár rá, így már OK-s. :K
Na meg persze jó lenne,ha vki,akinek ilyen van tudna pár jó szót mondani róla.Megköszönném! :N

[ Szerkesztve ]

(#4661) Alex91 válasza King Unique (#4660) üzenetére


Alex91
félisten

Csak a magam peldajat hozom:

Anno vettem egy 1 TB-os Seagate kulso HDD-t, az akkori arakhoz kepest igen olcson :). (Valoszinuleg elirtak az arat a webshopban.)

Na, akkor volt a mizeria a Seagate HDD-kel, hogy sorban hibasodtak meg a rossz fimware miatt. Itt volt aki le is hurrogott, hogy mit reklamozom a bullshit HDD-met, ami eleve xar. (Azota se vagyok joban a taggal :D.)

Na, ez a HDD-m jo 2 eve megy szepen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4662) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi King Unique, Attici! Nekem még nincsen külső merevlemezem. Igazából azt akartam kérdezni, hogy milyet vegyek. Egyébként digitális kábeltv vevőt és média lejátszót is most szeretnék venni, de gondolom 3 az 1-ben készüléket még nem találtak fel. :))

(#4663) Attici válasza pinnacle (#4662) üzenetére


Attici
őstag

Médialejátszós TV-t kapsz (nekem is az van), de ahhoz praktikusabb egy 2,5-es HDD, mert akkor nem kell külső táp! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4664) pinnacle válasza Attici (#4663) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi, de TV-m már van. Nálunk a Digi a szolgátató, ezért kell DVB-C tuneres felvevő.

[ Szerkesztve ]

(#4665) King Unique válasza Alex91 (#4661) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a hsz.-t! Ha nem is konkrétan az említett cuccra,de ez is számomra értékes infó és megkönnyíti a döntést! :R

Arról meg én nem tehetek,h más gyártók nem képesek összereakni egy normális drive-ot,olyan felszereltséggel-funkciókkal mint a Seagate,ami talán a többihez se ártana már. :U :(( A WD is itt kivár a továbbfejlesztéssel a nagy Elite szériájánál és 2,5" ill. 3,5"-be is sima 2.0-val dobálják.

Aztán meg most, h megbízható vagy sem,tönkremegy - nem megy,benne van a pakliban a többinél is,WD,Samsung ugyanúgy. A Seagate meg elvégre egy elit hdd gyártó,a legnagyobb a világon (ha jól tudom) és a tavalyi év eladásait tekintve 2. helyen zártak (1.WD),árbevételben viszont továbbra is elsők. Szóval vmit csak jól csinálnak,ha már sokan veszik a cuccaikat.

(Akinek van konkrét tapasztalata Goflex Pro-val,kérem ossza meg velem! Köszönöm!)

[ Szerkesztve ]

(#4666) Attici válasza King Unique (#4665) üzenetére


Attici
őstag

Persze, hogy jó a Seagate! Százszor inkább mint a Samsung!
Ha tetszik vedd meg bátran! :C Valamiért a WD egy kicsit belassított. Bár az igaz, hogy elég nagy a termék palettája és biztos nem tudnak minden termékcsoporttal megfelelően foglalkozni.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4667) Bryan65


Bryan65
tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy miért lassult le az 1TB-os WD CAVIAR GREEN winchesterem, ha adatot töltök rá 8000 kbit/s-ről 400 kbit/s-ra, pl. 1 film feltöltés 2-3 óráig tart. Több particióból áll, van NTFS és FAT32, mindegy melyikre másolok akkor is lassú. Megköszönném a gyors segítségeteket! A winchester külső tárolóba van de nem az eredetiben mert azon elromlot az usb csati, szinte még új. :W

You'll never walk alone

(#4668) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

van egy Channel+ FUDS30 dokkolóm, benne egy Samsung HD250HJ.

szeretném PS3-al és Wii-vel használni, így FAT32-be kell formáznom, de Win7 exFAT-ra tudja csak formázni, így nem látja a PS3.

tudnátok segíteni, hogy FAT32-be tudjam rakni?

Aurea mediocritas

(#4669) Bryan65 válasza AXisBOLD (#4668) üzenetére


Bryan65
tag

Norton PartitionMagic 8.0 ingyenesen le lehet tölteni én is ps3-nál használom ezzel formáztam meg. :C

You'll never walk alone

(#4670) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Van egy Samsung Story Station Plus-m, viszont nem kaptam hozzá semmilyen cd-t, szoftvereket honnan tudnám letölteni? Van valamelyiknek értelme? :) Ha nem használom már a vinyót, lekapcsolhatom simán a kapcsolóval, vagy le kell választanom mint egy pendrive-t? Eddig mindig leválasztottam, nem akarom, hogy tönkremenjen...

(#4671) AXisBOLD válasza Bryan65 (#4669) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szia, köszi.

honnan szedted?

Aurea mediocritas

(#4672) Alex91 válasza dudi6 (#4670) üzenetére


Alex91
félisten

Rajta van a szoftver a HDD-n...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4673) AXisBOLD válasza Bryan65 (#4669) üzenetére


AXisBOLD
addikt

amit találtam, az valami hibával nem indul.

Aurea mediocritas

(#4674) Joe bácsi válasza vlevi (#4651) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Magyarul?! A poén gyártás mellőzd, ha kérhetném.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4675) AXisBOLD válasza Bryan65 (#4669) üzenetére


AXisBOLD
addikt

bazdmeg, totál elszállt a D meghajtóm ettől a szartól :W

Aurea mediocritas

(#4676) vlevi válasza Joe bácsi (#4674) üzenetére


vlevi
nagyúr

terra=föld (bolygó, égitest)

Egyébként passz...

(#4677) Alex91 válasza AXisBOLD (#4668) üzenetére


Alex91
félisten

Keresel a google-ban egy FAT32 format progit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4678) Joe bácsi válasza vlevi (#4676) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Hülyeségeket ne írj, ha már nem tudsz segíteni!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4679) AXisBOLD válasza Alex91 (#4677) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ezt most pihenő pályára teszem, ez a f@sszopó program szétbarmolta a HDD-t :W

Aurea mediocritas

(#4680) King Unique válasza Attici (#4666) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a bíztatást! Még picit várok,hátha vkinek talán van konkrét...azt megveszem.Rosszul meg csak nem járok vele,prémium kategóriás cucc,kimagaslóan jó felszereltséggel,3 év garival. :K

(#4681) King Unique válasza dudi6 (#4670) üzenetére


King Unique
titán

Szoftverek hdd-re vannak feltöltve,ha letörölted v mit tum én a Samsung oldaláról is ugyanúgy letölthető (Autobackup,Secretzone,ESwin stb) a használati útmutatókkal karöltve.
Leállításnál pár perc üresjárat után leállítja a forgást alapból,de kikapcsolás előtt mindíííííg távolítsd el biztonságosan szoftveresen (csak 2 katt),azt utána tekerd le,ha rám hallgatsz. :K (Pendriveok gyors eltávolításra vannak optimalizálva,ott nem olyan nagy gáz csak úgy kihúzni,külső vinyóknál gyorsítótárazás van,ott cikisebb a helyzet.)

[ Szerkesztve ]

(#4682) Attici válasza King Unique (#4680) üzenetére


Attici
őstag

A 3év gari azért megnyugtató! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4683) Attici válasza King Unique (#4680) üzenetére


Attici
őstag

Ezt már láttad?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4684) King Unique válasza Attici (#4683) üzenetére


King Unique
titán

Igen,épp nemrég nézegettem.A80-nál összességében nem gyorsabb és jó lett volna,ha örökli az előd strapabíróságát.Kétségkívül mutatósabb+tok stb,de nálam SP-ből A80 a nyerő,inkább azt venném.:D
De azért mégis hol van ez az S10 szoftveresen,funkcionálisan egy Goflex pro-hoz lépest...? Meg aztán kinek mi tetszik,mi a fontos,milyen + funkciók kellenek stb. :F

(#4685) Attici válasza King Unique (#4684) üzenetére


Attici
őstag

Akkor nincs mese marad a Seagate! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4686) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

PVR-es box-hoz kellene majd nekem valami HDD.
Azt olvastam, hogy a 2,5"-okhoz nem kell külső táp. Ez jó, elég nyűgös lenne még a tápot is dugorászni.
Viszont ezek a HDD-k 100%-osan üzemelnek táp nélkül? Mint egy pendrive? Nincs olyan, hogy gondol egyet és akkor most neki több fesz. kéne és leáll, majd újra megy stb? Stabilan mennek így?

Mennyire bírják az igénybevételt? Egy digitális adatfolyam írása (felvétel) közben mennyire melegszenek? Nyáron azért van, hogy 30 fok is van a szobában.

Vagy felvételre ezek nem megfelelőek? Inkább 3,5"?

(#4687) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül hol lehet USB 3.0 hosszabbító kábelt venni?
Az alaplapomon csak hátul van ilyen csati, szeretném felhozni az asztalra.

Köszönöm

(#4688) King Unique válasza nfsu17 (#4686) üzenetére


King Unique
titán

Megy 2,5"-el is szerintem,ez a media box hálózatról kap-lead annyi feszt,h stabilan kiszolgáljon usb 2.0-n egy ilyen hdd-t.(pl.notebook-nál akksiról nyomatva lehet dilemma) Illetve csak 1 kábel kell,azt kész,+tápkábel dugdodás itt macerás lenne.Mások TV-re kötve használják "lejátszáshoz",felvételt is bírnia kell. Melegedés:ezek a mai külső cuccok passzív hűtéssel bírnak ugye,hosszabb hajtás után azért felmegy 30 egynéhány-40 pár fokig,viszont ez még belefér.3,5"-es is melegszik ugyanúgy,2,5"-es elvileg hűsebb. :K

(#4689) vlevi válasza King Unique (#4681) üzenetére


vlevi
nagyúr

"(Pendriveok gyors eltávolításra vannak optimalizálva,ott nem olyan nagy gáz csak úgy kihúzni,külső vinyóknál gyorsítótárazás van,ott cikisebb a helyzet.)"

Az NTFS-re formázott pendriveokkal már más a helyzet, mert ott ugyanúgy bekapcsol az írási cache.

(#4690) King Unique válasza puru (#4687) üzenetére


King Unique
titán

Már kapható egy-néhány helyen,számtech boltokban stb. A-A kell,abból is kettő féle van:male-male;male-female kell gondolom. Árgép - azt válassz!

(#4691) vlevi válasza King Unique (#4688) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is gond nélkül bírta a tévére kötést a 160-as Samsung S2 portable vinyó. Melegedése szerintem elhagyangolható, több tíz giga felmásolása után is csak langyos, pedig szellőzése nem sok van, ugyanis mindíg benne van a bőrtokjában. De ha nem lenne benne, akkor sem tudna szellőzni, mert az S2 portable doboza (és szerintem a többi is) teljesen zárt, nincs rajta szellőzőnyílás.
Ha nem megy, az inkább kábel probléma szokott lenni. A Samu talán ezért ad a vinyóhához 30-40 centis kábelt, és nem többet. Mert amikor hosszabbítón keresztül próbáltam a tévére (vagy akár számítógépre) dugni, akkor a tévé fel sem pörgette, a számítógépen pedig néha-néha leállt. Erre szoktam a bakcupot csinálni, és marha szar volt azt látni, hogy a backup nem sikerült, mert a lemez olvashatatlan :O Azt hittem, a gépben lévő vinyó halt meg, eszembe sem jutott feltételezni, hogy a külső vinyó állt le. De aztán egyszer nyitva volt a "sajátgép", amikoris hirtelen eltűnt a F: Akkor leesett, hogy mi a helyzet :Y

A 2.5"-s vinyók egyik negatívuma a sebesség, de ez szerintem nem olyan nagyon lényeges, mert a PC-ről rátöltve úgysem tudsz gyorsabban olvasni egy vinyóról.
A másik az ár. 3.5"-s kiadásban majdnem 2x akkora helyet kapsz ugyanannyi pénzért. 30ezer pénzből már kijön egy 2terás samsung story station USB3-al (USB2-vel 25 körül).
És ha nem kell állandóan cipelni a vinyót, csak alkalmanként, akkor az a táp ki-be dugdosás nem olyan nagy hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#4692) vlevi válasza nfsu17 (#4686) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Egy digitális adatfolyam írása (felvétel) közben mennyire melegszenek?"

Szerintem olyankor semennyire. Nem tudom, hogy mekkora bitrátával vesz fel a PVR, de olyankor, amikor a torrent 3MByte/sec körül tölt le (azaz szinte teljesen ki van használva a 30Mbit), olyankor is csak éppen-éppen megvillan a gépemben a vinyó. Az neki nem terhelés, még egy 2.5"-snak sem.

(#4693) King Unique válasza vlevi (#4689) üzenetére


King Unique
titán

Azt tudtam persze én is,de azért ált. a userek többségénél FAT32-re vannak formázva,v esetleg exFAT-ra. Azt is halottam,h pendriveoknál mégsem ajánlott annyira az NTFS. (Most arra a 4-8-16 max 32 GB-ra,amit még ált.megvesznek/kifezetnek ilyenbe,hát nem tudom, inkább akkor már nagy fileoknak külső hdd NTFS-be,nem?)
Amúgy milyen progival csináltad?

(#4694) nfsu17


nfsu17
veterán

Köszi srácok a kimerítő válaszokat.
Bíztató, amit írtok.
Meg elgondolkodtató, akkor ez a 3,5" is, hogy több helyet kapok a pénzemért, mert végülis nem óránként, meg sokszor nem is naponként kellene dugdorászni.
Az NTFS az gondolom nem probléma ezeknek. A pvr-es box is tudja kezelni az NTFS-t, ez sem szólhat közbe.
A sebesség meg nem óriási felvétel közben szerintem, egy HD csati sem több mint 15Mbit/s és ekkor már túloztam is. Egyszerre több csatornáról, hogy fel lehet-e venni, ez kérdéses, de szerintem ilyen 50-60Mbit/s-nél még akkor sem lenne több, de nem is használnám így.

(#4695) King Unique válasza vlevi (#4691) üzenetére


King Unique
titán

Persze ez tiszta sor,ezt vágom én is (Neki címezhetted volna inkább),fixen otthon használva meg nyilván 3,5"-hez is akad elosztóba 1 szabad hely,jobb ár-érték arány stb.(bár dokkolós WD otthon is jól mutatna).Hordozni,pl.havernál nézni filmet,meg inkább nyilván 2,5" a kényelmesebb. Ő 2,5"-est kérdezte,válasz=IGEN,aztán azt már ő dönti neki mégis melyik a praktikusabb.

(#4696) King Unique válasza nfsu17 (#4694) üzenetére


King Unique
titán

Akkor elég usb 2.0 is erre,más csati(eSATA) nincs rajta gondolom. WD-k alapból NTFS-re vannak tolva,meg tán már a többi gyártó cuccai is (pl.Iomega).Samsungok 2,5" FAT32, 3,5" is,bár legújabb Story Station,lehet már NTFS. :F De ez igazából nem gond,gyorsformatálás azt kész.

(#4697) vlevi válasza King Unique (#4693) üzenetére


vlevi
nagyúr

Win7 minden kukacoskodás nélkül leformázza ntfs-re a pendriveot. XP alatt is be lehet állítani, ha jól hallottam.
És igen, azért formáztam ntfs-re, mert 8G a pendrive, és előfordul, hogy filmeket, ISO-kat hurcolok rajta, és ahhoz a fat32 nem jó.

(#4698) vlevi válasza nfsu17 (#4694) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egyszerre több csatornáról biztos nem tudsz felvenni. Ahhoz több tuner is kellene abba a felvevőbe.

(#4699) nfsu17 válasza vlevi (#4698) üzenetére


nfsu17
veterán

Mindigtv-ről is lehet egy mux-ról felvenni minden csatornát vagy csak egyet és egy mux 25Mbit/s (2 mux van mindigtv-n) és azokon belül van X csatorna.
Itt a box-on meg úgy van azt hiszem, hasonlóan a mux-hoz, hogy adott frekvenciáról tudsz felvenni, de adott frekvencián van több csatorna is.
Tehát pl 342.00MHz-en jön mondjuk 5 csatorna (rtl, tv2.....), akkor ezeket fel lehet venni egyenként, vagy csak felveszek egyet és nézek egy másikat ezen a frekin. Ezt az mondta nekem, akinek ilyen boxa van. De ez itt úgyis off, mindegy.

(#4700) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

senki se használjon Norton PartitionMagic-et!!!

Aurea mediocritas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.