Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) gergo7311


gergo7311
csendes tag

Jövőhéten megjön a Xootr MG rollerem. Voltam kipróbálni, iszonyat könnyen, jól gurul. 363 Kg a teherbírása, így tutira nem esik szét. Oké... lábbal kell hajtani:) de tartós jószág, az egyszer biztos.

Gergő-Budapest

(#3352) DigitXT válasza gergo7311 (#3351) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát én is lábbal hajtottam a Kugoo-t kb. az utolsó kilométeren: rettentő
optimista módon elindultam 37.5V-ról. A Lágymányosi felhajtó kinyírta,
drasztikusan lassult, fesz leesett, a hídon már erősen rá kellett segíteni.

Soroksárin meg teljesen elment a hajtás 29.5V-on. Fék, minden maradt,
csak hajtani már nem akart. Vicces volt, mikor 3A kb. 10 km/h-nál csak
a súrlódási veszteségek ellensúlyozására volt elegendő. De hát ilyen.:D
Sokat zabál, éjjel tölteni kellett volna. Kíváncsi leszek a Pro motorra.:Y

Még az is lehet, hogy hibrid lesz, elől hagyományos kerék, hátul a Pro...
Persze ez a jövő zenéje, első körben hátul a pneumatikus marad...:R

(#3353) DigitXT válasza DigitXT (#3352) üzenetére


DigitXT
félisten

első körben hátul a pneumatikus marad...
Teljesen véletlenül megforgattam kézzel a hátsó kereket. Hát akad rendesen.
Menet közben semmit nem érzeni belőle, de sanszos, hogy a csapágy nem
nagyon bírta a kiképzést. Oké, hogy csak 700 Ft, de akkor is gáz. Franc se
akar újra szívni vele. Vmi komolyabb csapágyat kéne hozzá lőni / erősebbet.

Ez meg is magyarázza, hogy miért merül le nagyon hamar (15 km se jön ki).

(#3354) gergo7311 válasza DigitXT (#3353) üzenetére


gergo7311
csendes tag

SKF csapágyakat kell venni bele, a gumi porvédőset. Örök élet.

Gergő-Budapest

(#3355) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#3350) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ja nincs elfogadható ára - eladói szempontból - a legjobb megoldás, hogy begyűjti az ember az alkatrészeket, mint tettük, aztán összerakja, ha valami bekrepál, meg cseréli.

Amúgy az alapelgondolás nem lett volna rossz, hogy a sok nyelvet nem beszélő pénzes mukinak eladni jó áron az alkatrészeket de nem jött be. Nemcsak nekem, a KCH-s muksó (meg is írtam neki), pl az Aliexpressről vásárolt paneleket adná aranyáron (azzal a felcsapással, hogy tesztelve van :D ), de nem nagyon megy neki a bót :D Az akkumulátorai sem minőség szempontjából buknak el, hanem az árazáson.

Már én is levettem vateráról, mert így, hogy úton van hozzám a panel, van tartalék akksi, motor, lényegében, két rollerem van :D Eladni meg nem fogom szaré hugyé...

Az S1 Pro kerék meg azon felül,hogy méhsejtrácsos semmi extrát nem tud a simával kapcsolatban, kevesebb viszont pont a lyukak miatt a kopó felület, minimális rugózási élményért cserébe. Nekem sima S1-es kereket küldtek, de nem bánom, jó az tartaléknak.

(#3356) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#3355) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

KCH-s emberrel nincs baj, aksik is fogynak nekik azért, alkatrész árazás meg azért ennyi mert van akinek megéri nem vár rá 2-3 hetet, mert használni szeretné a rollerét, pár ezret ez sok embernek megérne, köztük pl nekem is ha nem lenne rollerem és pl csak egy kijelző kellene.

Én is úgy adtam el a Pro-t hogy S1 új kerékkel + adtam a rosszat. Kipróbáltam de komfortban se adott többet, teljesítményben nem tudom, ott lehet van difi.

[ Szerkesztve ]

(#3357) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#3356) üzenetére


#07746304
törölt tag

A két motor szerintem pöccre ugyanaz, a súly eltérő lehet minimális mértékben, de mind a két motorra az van írva, hogy 350W. Persze le kellene tesztelni, hogy ugyanaz a roller, a két eltérő gumival mennyit gurul, ugyanazon ember alatt, ugyanazon az úton, de ugye ezt nehéz modellezni, mert ha hirtelen szembe vagy hátszélt kap az ember, akkor már nem releváns az eredmény...

(#3358) Wine


Wine
csendes tag

Csapadékos hétvége lesz/van, gurulás kilőve. Mennyire bonyolult egy ilyen roller felépítése, egy átlagos műszaki érzékkel nekiállhatnék a szervizelésének ? Már úgy értem alkatrészcserék terén. Mert most jelen pillanatban jó, de mittudomén, később szükség lehet beavatkozásra, és a szervizháttér itt, hát nulla. Más fórumban olvastam, hogy ahol összecsukom, előbb utóbb nyekereg, vagy ahova bekattan, oda létezik valami gumi elem, ami ezt megszünteti, persze minden roller más, nekem gyanús hogy amikor nagyobb repedésre futva nyekken egyet, onnan jön,

[ Szerkesztve ]

(#3359) B-L-A-C-K válasza Wine (#3358) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem bonyolult szerkezetek ezek.

(#3360) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Új Kugoo-k:

KUGOO ES2
KUGOO M2 PRO

(#3361) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#3360) üzenetére


DigitXT
félisten

És ezekre már elfért egy hátsó tárcsafék.:Y Eszem megáll...:W

(#3362) B-L-A-C-K válasza DigitXT (#3361) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó azt azért vedd figyelembe hogy ez majdnem 50%-kal drágább cucc, de videók alapján elég jól össze van rakva.

(#3363) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#3362) üzenetére


DigitXT
félisten

Figyelembe vettem: a faxom azért nem állt meg.:DDD

(#3364) Tin válasza B-L-A-C-K (#3360) üzenetére


Tin
veterán

Majd mesélj milyen. Gondolom veszel.

(#3365) B-L-A-C-K válasza Tin (#3364) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dehogy veszek. M365 meg OXO elég nekem.

(#3366) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#3360) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ezek jól néznek ki. A Pro 120 kg-ig terhelhető a kisebbik meg csak 100-ig, van applikáció, az összecsukáson is rengeteget fejlesztettek. Hátulra meg tettek Pneumatic tiret.

Viszont IP54-ről nem olvastam :D

(#3367) madrac válasza B-L-A-C-K (#3360) üzenetére


madrac
őstag

túlzottan nem estem hasra tőle. kicsit többért már van m365 pro is.

(#3368) berobi78 válasza B-L-A-C-K (#3360) üzenetére


berobi78
tag

Kormány magasság állítás és a kormány behajthatóság is hiányzik mindkettőről, ami egy nagy előnye volt az S1-nek 🙁

(#3369) Wine


Wine
csendes tag

Szemlátomást fejlődött a kugoo, és valamivel olcsóbb is, de az m365 nekem még mindig szimpatikusabb, összeszedettebb dolognak tűnik, talan az gumiabroncs lehetne méhsejtrácsos tömör / bár lehet olyat is adnak mellé, vagy lehet venni/, de nyilván a komfortérzet a felfújható mellett szól, itt el kell dönteni melyik a fontosabb, a defektvédelem vagy a komfort. A másik ami zavaró szinte minden rollernél,hogy a kábelek kívül tekeregnek, ezeket szerintem meg lehetne oldani rejtettebb, védett formában, főleg hogy a belépési pontokon ezek plusz beázási veszély lehet, de szakadhat, beakadhat stb.

[ Szerkesztve ]

(#3370) B-L-A-C-K válasza Wine (#3369) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az a baj a Kugoo-val lemásolták innen onnan valahogy, és ki tudja milyen lesz, ránézésre tényleg jó, de az M365 Pro pl nem sokkal drágább egy M2-es Kugoo-nál, és ezt évek óta fejlesztik már, meg úgy hallottam Samsung aksis a Xiaomi. Szóval ha most kellene választanom én is a Pro-t venném inkább, főleg úgy hogy csalódás volt pozitív értelemben az M365 (eddig), mert nem annyira sz@r már mint a régebbiek.

[ Szerkesztve ]

(#3371) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#3370) üzenetére


#07746304
törölt tag

B-L-A-C-K
(titán)
Az a baj a Kugoo-val lemásolták innen onnan valahogy

Inkább csak innen: etwow

Most meg a Xiaomiról másolnak. Ami gond, hogy az akkumulátor utánpótlások így már a régi Kugookhoz kérdésessé válik, mert ahogy elnézem, másmilyen akksi kell majd.

(#3372) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#3371) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én most az új szériáról beszélek...Azokba meg nem csak Xiaomi hanem ES2 is van benne.

(#3373) ultio válasza DigitXT (#3353) üzenetére


ultio
senior tag

Az első keréknek mennyire könnyen kell forogni?
Ha nem lenne benne motor, akkor azt mondanám, hogy az enyémben az első kerékben nem az igazi a csapágy. De nem tudom, a motor mennyit fog rajta.

rasti rusti

(#3374) Wine válasza ultio (#3373) üzenetére


Wine
csendes tag

A motor nekem sokat fog, szintén nem pörög üresben, de nekem nem xiaomi van, hanem francia revoe cucc, a csapágy problémánál valami zörgő, súrlódó hangot hallanál..vannak szar csapágyak, amik gyárilag szarok, az nehezebben forog, de egy jó, ha már sérül, valami hangot kell hogy adjon. Így látatlanba a motor fogja szerintem. Nekem kikapcsolva sokszor megemeli a roller hátulját ha hirtelen tolnám előre, annyira.

[ Szerkesztve ]

(#3375) ultio válasza Wine (#3374) üzenetére


ultio
senior tag

Köszi, nekem se Xiaomi van, hanem Kugoo S1 Pro.

rasti rusti

(#3376) B-L-A-C-K válasza Wine (#3374) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez természetes.

(#3377) Wine


Wine
csendes tag

Esküszöm nem vagyok rasszista, de én a rollerem és a győri-egyre szaporodó-roma közösség nem fogja megszeretni egymást. Simán tolom a járdán a rollert, nehogy megijedjen szegény, jön szembe egy két mázsás fiatalember, családostul, már nézett, olyan feltűnően kereste a szemkontaktust hogy majdnem átfúrta az agyamat, direkt nem néztem, csak egy pillanatra, de éreztem hogy valami igen súlyos gondja van ezzel a járművel, vagy gazdájával, leginkább a kettő együtt..:-)..amúgy a városban örvendetesen növekszik az e rolleresek száma..

[ Szerkesztve ]

(#3378) Valaki87 válasza Wine (#3377) üzenetére


Valaki87
senior tag

Szerintem a legfőbb gondja az volt, hogy nem az övé :DDD
Pedig már látom magam előtt, ahogy a sok kis Herceg-Valentino ( rendes anyakönyvezett nevek :Y ) száguldanak az elektromos rollerral és közben botokkal - vasvillákkal harcolnak vagy fénykarddal mint a Star Wars-ban :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3379) Wine válasza Valaki87 (#3378) üzenetére


Wine
csendes tag

Már nem számít kuriózumnak a roller, lassan hétköznapi lesz, az általános hozzáállás a toleráns, vagy éppen nemtörődöm, kisgyerekekből szokott kiszakadni a "tök jó, elektromos roller" meg a "de kéne nekem egy ilyen ", szomszédom pl olyan 65-70 év körüli, nagyon tetszik neki, meg a másik, szintén idősebb 80 körüli hölgynek is, ő mindenhova biciklivel jár, elöször elnézte porszívónak, mikor összecsukva vittem le....nem akarok általánosítani, végülis ez nem rassz függő, multkor egy baltaarcú /nem cigány/ nö picsogott, hogy jajj roller má megint, pedig a kutya se zavarta.

(#3380) Valaki87 válasza Wine (#3379) üzenetére


Valaki87
senior tag

nem kell foglalkozni velük,......

[ Szerkesztve ]

(#3381) nmy1212


nmy1212
tag

Durván 50 km után, kaptam egy első defektet a Mi365-el...
Nem mondom eléggé örülök neki :(

Indulás előtt tuti jó volt, meg is néztem a nyomást. Menetközben egyszercsak lelassultam.

Tudom, ha van hozzá kicsi érzék akkor ki lehet cserélni, de jelenleg nem sok türelmem lenne hozzá.
Szóval tudtok valami szervizt ahol kicserélik relatíve hamar?

(#3382) Csabee. válasza nmy1212 (#3381) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez gyorsan eljött... hiába a komfort ha defekt van :(

Üdv: Csabee.

(#3383) Fishor válasza Csabee. (#3382) üzenetére


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Mi az oka ennek a sok defektnek? Csapból is az m365 defekt folyik. Tényleg nincs ember akinek nrm volt még defektje? Mi az oka ennek? Biciklivel 20 év alstt kb 3 defektet kaptam abból 2db akác tüske volt. A rollernél nyilván kisebb a kerék, de tüskék okozzák, vagy a felni kidörzsöli, vagy a döccenőknél kidurran vagy mi?

Üdv: Fishor

(#3384) nmy1212 válasza Fishor (#3383) üzenetére


nmy1212
tag

Én spec nem láttam ma semmit az úton, ami szúrhatta volna.
Ettől függetlenül mivel a 13.kerben mászkálok javarészt, ott lehet tüske, üveg, akármi.
Árpád híd és szent istván park között félúton kaphatta el valami a gumit...

(#3385) B-L-A-C-K válasza Fishor (#3383) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kicsi a kerék, nagy a ráható tömeg... Inkább az az érdekes hogy M365-ből van a legtöbb, de egy gumi gyártó se vette még a fáradságot hogy kifejlesszen egy normálisat.

(#3386) #07746304


#07746304
törölt tag

Ma 10 órakor indultam el itthonról Berettyóújfaluba. Napsütésben - nincs ebben egyébként meglepő, ami történt, vagy nem történt, csak meggyőzött valamiről - este 18 órakor indultam vissza. Olyan eső volt Derecskétől kezdődően, ha nálam lett volna a Kugoo, még a táskájában is beázott volna, és lehet még szigetelve is. De nem volt nálam. Viszont arról meggyőzött, hogy a mérsékelt éghajlaton, ősztől még szigetelve sem 100%-os a védelme... így meg nem éri meg itt őrizgetni.

(#3387) madrac válasza Fishor (#3383) üzenetére


madrac
őstag

sokszor elhangzik, hogy azért mert a belső kidörzsöli a külsőt vagy fordítva. ezért nagyobb nyomásra szokták fújni.

(#3388) Wine válasza madrac (#3387) üzenetére


Wine
csendes tag

Ebben az esetben viszont konstrukciós hiba inkább mint külső tényező. Ilyenkor nem bánom hogy tömör gumim van. Lehet hogy kemény meg ráz, de nem rohadok le vele sehol.

[ Szerkesztve ]

(#3389) #07746304 válasza Wine (#3388) üzenetére


#07746304
törölt tag

Szerintem ilyen kerék méretnél egyértelműen a tömör kerék az előnyös. A Gond az, hogy a komoly, rúgózást lehetővé tévő felfüggesztés roppant drága.

(#3390) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Én ma lájtosan 8-kor közlekedek kivilágítva a mellékúton (nem főúton) rollerrel, szembeforgalom elenyésző, szinte nulla...Olyan relax állapotban csapatom 30-al megyek melóba...erre nulláról rámdudál egy túlképzett, és elhajt. Persze utolértem, mert az út végén már dugó alakult ki...kérdem mi a gond? Erre jön, hogy takarodjak a járdára be a f@sznak vagyok itt az úton és nézzem meg a kresszt...Mondom megnéztem...járdán nem használhatom csak max 10Km/h sebességgel és 30-al mentem...gyorsabb voltam mint a biciklis birka...Persze neki állt feljebb...nem értem...

(#3391) Wine válasza Ezekiel Ston (#3390) üzenetére


Wine
csendes tag

A kresz alapján még igaza is lenne, de akkor dudáljon rá az összes szabálytalanul közlekedő biciklisre, kb tehát mindre, amúgysem az ő dolga a törvénynek érvényt szerezni / rendőr felküld járdára /..... egy autós szempontjából egy roller és egy kerékpár ugyanakkora problémaforrás, ugyanúgy látja, ugyanannyival megy, ugyanúgy kell kikerülni stb de hát sok a tahó sajnos..sok helyen csak az út van, olyan rossz a járda, de hát miért lopták el 10x az útfelújítás árát..

[ Szerkesztve ]

(#3392) Dorian


Dorian
félisten

Na, a c-típusúakkal én is összeszólalkoztam ma. Belekötöttek egy rolleresbe, beleálltam.
Inkább zavart, h sem akibe belekötöttek, sem másik két ott lévő rolleres meg sem mukkant utána sem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3393) Dorian válasza Dorian (#3392) üzenetére


Dorian
félisten

Ez nem az én napon, most meg egy furgon meglátott egy parkolóhelyet jobbra, és odahúzta a kormányt. Csak éppen ott mentem... Csak a visszapillantójával ütött el, de sajnos le se tört neki ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3394) nmy1212


nmy1212
tag

/Nem reklám/

Király utcai Hajtás-Pajtás vállalja a roller kerékcserét, állításuk szerint jópárat csináltak már.
Csütörtökön viszem, fél-1 órát mondtak rá időben munkaórában.

Csak ha valaki nem akar bíbelődni vele...

(#3395) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

No, Béláim az Úrban, túl vagyok az első esésen. Illetve defekten is egy napon belül.
Veszek egy bukó sisakot, illetve egy könyök védőn is filózom.

Hasznos információ, hogy a Bp. XIII. Thallóczy u. Bringa Bizó nevű bolt tart raktáron babakocsi belsőt, ami nekem a Kugoo S1hez használt fújt kerékbe stimmelt. (Picit nagyobb az átmérője)
Azt mondta az Ombre, hogy M365-höz is ezt viszik. 1200 pénzt kért a belsőért.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3396) B-L-A-C-K válasza Dr.Zoo (#3395) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hogy estél el?

(#3397) Dr.Zoo válasza B-L-A-C-K (#3396) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Bicikli úton igazgattam a kabátom. Pici kerék, egy kézzel fogtam a kormányt, lehet ráment valamire passz. Olyan 20km/h mehettem. Rollernek annyi baja lett, hogy a lámpa plexi jobb felső sarokban karistolódott, a vázon lett kettő kb. 6mm hosszú és 3mm széles karist, ahol lejött a festék.


"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3398) B-L-A-C-K válasza Dr.Zoo (#3397) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nagy bajod nem lett ez a lényeg. Egy kézzel meg tudod te is nem fogjuk a kormànyt...:)

(#3399) Dr.Zoo válasza B-L-A-C-K (#3398) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A vállam, csípőm, fejemen a puklit nem fotóztam, de valóban túléltem. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3400) Wine válasza Dr.Zoo (#3399) üzenetére


Wine
csendes tag

Az a lényeg. Kezdő rolleresként-még mindig az vagyok- nem igazán éreztem a padkákat, egyszer kétszer eldobtam a rollert, legalább szórakozott a nép, egyszer meg le kellett ugranom róla mert egy képzett biciklis hátulról támadott, de a pofára esést eddig elkerültem. De estem már motorral, jégbordán csúszott meg, biciklivel többször, akkor még sisak csak nagymotoron kellett/volt divat, szóval ebből a szempontból a roller még mindig az elviselhető kockázat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.