Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) mufi válasza petr89 (#7796) üzenetére


mufi
senior tag

Az q draga lesz! En amit lattam 100 ml az 140 eur a legolcsobb. De de decant...tuti arany ar...bar nem tudom az oldal megbizhato e, Aventus her 250 ml 300 eur, for him 250 ml 280 eur.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7802) Azie


Azie
őstag

picit beült a topik. :)

jött rasasi royal (zöld kupakos), rasasi afshan és kelsey berwin zeus, majd ha ráérek írok róluk.

müllerben szagoltam a 4711 acqua colonia line-t, a grépfru vörösborsos nagyon hasonlít a TDH fraiche-re, nyilván gyengébb, harmadáron kb.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7803) tibbike01 válasza Azie (#7802) üzenetére


tibbike01
őstag

Én várom a véleményed az illatokról. Leginkább a tartósságukra vagyok kíváncsi.

(#7804) mufi válasza Azie (#7802) üzenetére


mufi
senior tag

Jön a nyár és mindenki spórol :DDD a csereüzlet meg úgy látszik, itt nem igazán megy....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7805) slick-adam válasza Azie (#7802) üzenetére


slick-adam
aktív tag

en megprobalok kicsit visszavenni parfüm kontextusban.
ösz-téli parfümöm mar igyis tuuuuuuuuuulsagosan sok van, de tavasz-nyarra is el vagyok mar latva bösegesen. talan a tervezett Sa Majeste La Rose-t behuzom meg + Mugler Cologne es kesz.

ugyhogy nem is nezegetek online / szagolgatok varosban. ma is jartam parfümös üzletek közeleben, de nem mentem be egyikbe se, tök büszke voltam magamra.:D mart ugyis talalnek valami ujat / erdekeset a hülye fejemmel...

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7806) mufi válasza slick-adam (#7805) üzenetére


mufi
senior tag

Na, akkor dobjuk össze amink van aztán legyen csere-bere, bár szagolok én is valami újat :B

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7807) Petyke77


Petyke77
tag

Én várom az új Creedeket mit hoztak össze.
Megjelent egy új Mugler is Cryptomint ha jól emlékszem. Lehet jó lesz...
http://www.fragrantica.com/perfume/Thierry-Mugler/A-Men-Kryptomint-42937.html

(#7808) Petyke77


Petyke77
tag

Valaki rendelt már Notinon olyan parfümöt aminek tartalma 97 vagy 99% ezért olcsóbb? Ezek visszaküldött cuccok lehetnek? Köszi előre is!

(#7809) Azie válasza slick-adam (#7805) üzenetére


Azie
őstag

ugyhogy nem is nezegetek online / szagolgatok varosban. ma is jartam parfümös üzletek közeleben, de nem mentem be egyikbe se, tök büszke voltam magamra.:D mart ugyis talalnek valami ujat / erdekeset a hülye fejemmel...

én nem tudtam megállni :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7810) petr89 válasza mufi (#7806) üzenetére


petr89
csendes tag

Egy notinos mefisto teszter felezésben benne lennél?

(#7811) Jhonny06 válasza Petyke77 (#7808) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem rendeltem még ilyet, mert minimálisan olcsóbb, de ja, visszaküldött cuccok.

(#7812) Mercutio_ válasza petr89 (#7810) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már felezés: 120ml-es Mancera - Cedrat Boise rájöttem, hogy sok nekem, elég lenne a fele, de nem szeretnék barkácsolni. Van aki sör/bor/csoki fejében (+ valami adagolás cucc árát persze állom) szétdobná nekem?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7813) GaborTaki válasza aphra2 (#501) üzenetére


GaborTaki
újonc

40 éves férfinak én ezt a parfümöt ajánlanám: https://www.barber-shop.hu/szantalfa-eau-de-cologne?search=eau eléggé válogatósak tudunk lenni:D

(#7814) slick-adam válasza GaborTaki (#7813) üzenetére


slick-adam
aktív tag

most te komolyan valaszoltal egy 2009-es hsz-ra? :D

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7815) mufi válasza petr89 (#7810) üzenetére


mufi
senior tag

Ki én? Simán wazzeg! Sőtt én szerintem veszek egy üveggel aztán ha kell valakinek, akkor adok belőle.
Én erősen gondolkodok azon, hogy elkezdek úgy bizniszelni mint pl basenote fórumon, kiírom az aláírásom alá, hogy TF noir de noir 250 ml x forint/ml, rndelt xy z milit. Osztamikor összejön, rendelek. Csak így van mód rá, hogy más illatokat is kipróbáljak.
Te hogyan gondoltad a rendelést/osztást?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7816) mufi válasza slick-adam (#7814) üzenetére


mufi
senior tag

Fú baszki! Ez kemény! :Y Ez most láttam :DDD

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7817) Jhonny06 válasza slick-adam (#7814) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Utolsó feltűnés: 2016-07-02 14:46" :DDD

(#7818) slick-adam


slick-adam
aktív tag

most hogy belassult pöppet a topik...

ugye en csak nehany honapja vagyok itt, nem olvastam vissza az összes hsz-t. volt mar "mutasd meg a cer... izé... kollekciodat" kezdemenyezes? (csodalatos fotografiak)

erdekelne kinek miböl all az arzenalja. ha csak 1 üveg, az is (nem arrol van szo, hogy na mutassuk meg, mi agyament felnotasok a 100-as gyüjtemenyt vagy hasonlok :D ).

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7819) petr89 válasza mufi (#7815) üzenetére


petr89
csendes tag

Hát nekem kellene az üveg, de nyilván többet is fizetnék. Úgy gondoltam, hogy átutalom a pénzt, te megrendeled, kifújod a felét, és továbbküldöd a maradékot.

(#7820) Petyke77 válasza Jhonny06 (#7811) üzenetére


Petyke77
tag

Köszi, lőttem egy 50ml Bond SOPFH-t 19-ért. Az ügyfélszolgálat azt írta eredeti csomagolás kupak minden van. Majd meglátjuk... Az ár elég jó👍

(#7821) Jhonny06 válasza Mercutio_ (#7812) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nagyon egyszerűen meg lehet csinálni, a Mancera-nak lecsavarható a szórófeje.

Veszel a gyógyszertárban egy 10ml-es fecskendőt + a leghosszabb tűt hozzá (sajnos ez kb. 5cm), ez kb. együtt kb. 20ft. A Naturguru.hu-n egy 50 vagy 100ml-es üveg + a szórófej hozzá kb. 350ft.

Szívesen felajánlanám, hogy megcsinálom, csak rohadtul nincs időm mostanában, de így, hogy lecsavarható, nem lehet mit elrontani rajta. Annyi, hogy miután áttöltötted, a decant nyakának a menetét érdemes teflonszalaggal 3-4X áttekerni, hogy még véletlenül se szivárogjon, bár ez maximum külföldre postázás esetén, a repülőn szokott előfordulni.

[ Szerkesztve ]

(#7822) Azie válasza tibbike01 (#7803) üzenetére


Azie
őstag

tartósságuk:
Zeus: 8 óra után olyan 20-30 cm még, 14 óra után már csak 5cm-ről érzem. Ruhán még mindig 10cm körül.
Royal: 10 óra után 40-50cm, 20 óra után csak bőr, 26 óra után ruhán már csak 5-10cm
Afshan: 1 fújást próbáltam még tegnapelőtt este, azt még másnap reggel is éreztem, majd szombaton kipróbálom reggel felfújva - de nagyságrendileg tudja sztem a 8-10 órát ez is.

4711 Acqua Colonia red pepper+grapefru, du f-7-től este 11 körülig 15cm+, utána nagyjából bőr, pedig ez csak kölni.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7823) tibbike01 válasza Azie (#7822) üzenetére


tibbike01
őstag

huha köszi a kimerítő választ! :R

Neked melyik tetszik a legjobban?

(#7824) Azie válasza tibbike01 (#7823) üzenetére


Azie
őstag

a royalt mellérendeltem, benéztem egy reviewt, ami a kéket elemezte, nem a zöld kupakosat.
szóval ha már így rákérdeztél:
kifújáskor citrusos, valami zöldet érzek rajta, ami kezdi átvenni a citrust, kicsit kesernyés, olyan, mint amikor a szőlőlevelet összedörzsölöd. kesernyés, de édeskés is. 5-10p után átalakul az én orromnak kellemetlen szaggá (levendulás macskaalom??? -lehet hülyén hangzik, de ezt érzem) ez a zöldes hatás, ami olyan 30-40p alatt múlik el, onnantól fullba akvás, kicsit fűszeres lesz az egész, leginkább sós tengervíz illata lesz, olyan, mint a seacret szappan, gondolom ismered, amikor bőr közeli lesz, akkor hullámokban váltakozva néha az akvás, néha a fűszeres oldala jön elő. Nekem kicsit nehéz a fűszeressége irodába, bringához, kintre szerintem remek lesz ha jön a jobb idő.

Öcsém szerint olyan illata van, mint az old spice whitewater deo/arcszesznek.

Afshan: kifújáskor fehér coccolino, fűszeres kicsit, fehér virágos, tulipán (mert annak alig van illata), 5-10 perc után pedig átmegy a tipikus fehér szappan illatba. a mugler cologne-ra szokták azt mondani, de nekem ez sokkal letisztultabb, sokkal szappanosabb, krémesebb, lágyabb, a woody-ságából csak a cédrus-jelleget érezni halványan, a muglernél a lágysága ellenére sokkal erősebb, markánsabb, felismerhetőbb illat szerintem

Öcsém szerint: autós wunderbaum légfrissítő

Zeus: első amit érezni, az egy aromás könnyed kókuszos hatás, ami végig megmarad, kicsit édeskés, citrusos, ami átveszi a kókusz édességét olyan 5-10p után és erősödik a fűszeressége, kicsit savanykás, savanyucukorka (a fémdobozos) illata lesz a fűszeresség és kókusz mellett. nem érezni valóban sem a fémességet, sem a szintetikusság nem jön elő a bőrömön, mint ami az invictusnál. a bőrfázisra beédesedik és lefásodik/bőrösödik

Kenzo power (1ml minta): hát nem is tudom, tökre ismerős. 3 perc után rájöttem, licorice. nem annyira domináns, mint a lempickában, de határozottan érezhető. friss zöld illat. lehet keveset kentem fel, de csak olyan 10 cm-ről érzem. mandulás, hasonlít a midnight in parisra (pont ugyanolyan k*rva gyenge is), de nem annyira édes, kicsit szintetikus, könnyed. 10 perc után mintha erősebb lenne, de az asztalon papírra fújt zeus elnyomja. :D :D

hirtelen ennyi o.O

Ja mind tetszik, a kenzo sajnos nem jó a bőrömön.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7825) Mercutio_ válasza Jhonny06 (#7821) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szuper, köszönöm a tippet, szórófejet milyet javasolsz, valamint honnan milyen teflonszalagot?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7826) F34R válasza Mercutio_ (#7825) üzenetére


F34R
nagyúr

Sima iparcikkes boltba ahol, altalaban vizcsovek csatlakozasahoz szoktak hasznalni. szazforint korul lehet.

Ha mar itt vagyok mint gondoltok tavaszra, nyarra Chanel Egoiste Platinum?

(#7827) Jhonny06 válasza Mercutio_ (#7825) üzenetére


Jhonny06
veterán

1 fajta szórófej van a Naturguru-n minden üveghez, az teljesen jó. Teflonszalagot az OBI-ban szoktam venni, kb. így néz ki:

Szerk.: ja még annyi, hogy a teflont mindig abban az irányban kell rácsavarni, ahogy majd a szórófejet is rácsavarod, tehát kvázi ellentétesen, mint ahogy kézre esne. [link]

[ Szerkesztve ]

(#7828) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Szigetelőszalag is jó erre a célra.

(#7829) mufi válasza F34R (#7826) üzenetére


mufi
senior tag

BDC edp, Allure home sport inkább, AdG profumo is jó, Vagy valami tömeg Versace eau fraice....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7830) Jhonny06 válasza F34R (#7826) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont most vettem 10ml-t. Nem rossz, bár szerintem érződik, hogy egy majd' negyed évszázados parfümről van szó. Én amúgy se vagyok annyira kibékülve a legtöbb Chanel parfümmel, mindegyikben van olyan illatjegy, ami valahogy nem illik oda, nem tudom.

Ez félig modern-félig "outdated". A fémes illat nekem elég fura, meg van egy tolakodó beütése. Nyáron én nem hordanám, bár az egyik jó barátom egész évben hordta. Esetleg nyári estéken, de nem kifejezetten a melegre találták ki.

(#7831) F34R válasza Jhonny06 (#7830) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor egy elmult negyed evszazados srac nem is fujhatja magara? :DDD Ezt a femes illatot mellbevagonak tartod? mert akkor lehet megprobalom :)

(#7832) Azie válasza Jhonny06 (#7830) üzenetére


Azie
őstag

hát a legtöbbel én is így vagyok. valami a legtöbben el van cseszve. talán a bleu meg az allure kivétel, de azok meg annyira mainstreamek. :( :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7833) Azie válasza F34R (#7831) üzenetére


Azie
őstag

bárki bármit magára fújhat, csak van, ami pozitív és van ami negatív eredménnyel jár. :)

Ha mellbevágó, "öreg illatot" akarsz, akkor aramis, azzaro ph, esetleg ha még bátrabb vagy, akkor fekete női arpege eclat. :) ha még sok pénzt is akarsz érte adni, akkor a chanel parfümök között pl anteus vagy női no5.

Bár az anteus fasorban sincs az arpege "mellbevágásához". :)

Ha csak erőset szeretnél, akkor hermes/adg/arab parfümök, 15k fölött meg a vájtorrú kollégák javasolnak majd valamit :)

nekem a versace eau fraiche túl édes volt. Esetleg Laura Biagiotti Roma Uomo?

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7834) Azie válasza slick-adam (#7805) üzenetére


Azie
őstag

nekem is vissza kell fognom magam, kollégám hétfőn megy haza braziliába és kértem tőle is 3 parfümöt, meg oroszoktól is jövő héten kapom a szeretetcsomagot.

Viszont ez a 4711 Acqua Colonia, a Guerlain Boisée és a fránya Loewe Esencia nagyon kapargatja az agyamat meg a Rasasi Enteeba.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7835) Jhonny06 válasza Azie (#7832) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az Allure Pour Homme-ot szerintem nem hordják olyan sokan, inkább a Sport-ot. Nekem van Allure-om, ezer éves vintage verzió, kb. 2X használtam összesen. Emlékszem, egyszer találkoztam valakivel, 2 fújással azt hittem megölök mindenkit a 20m-es körzetemben, brutális és nehezen hordható, van egy "öreges" beütése.

(#7836) Azie


Azie
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=POpYh7HMFxM

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7837) slick-adam válasza Azie (#7836) üzenetére


slick-adam
aktív tag

fukkin' LEX :DD
imadom. annyira szar, hogy mar jo.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7838) pohár


pohár
félisten

ma szaglásztam meg Douglas-ben, jóféle téli illat, tetszetős :K

bár csak 100 millis kiadás van belőle, ez mondjuk hátrány

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7839) Petyke77 válasza pohár (#7838) üzenetére


Petyke77
tag

Ez nagyon jó! Tom Ford Oud wood-ra nagyon hasonlít sztem!

[ Szerkesztve ]

(#7840) F34R válasza Azie (#7833) üzenetére


F34R
nagyúr

Laura Biagiotti Roma Uomo

Ot szinten neztem, tervben lessz valamikor.

(#7841) zs.tom válasza F34R (#7840) üzenetére


zs.tom
tag

Régi kedvenc, abszolút megéri :)

(#7842) pohár válasza Petyke77 (#7839) üzenetére


pohár
félisten

az lehet, az ára viszont kellemesebb jóval :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7843) Azie


Azie
őstag

Na voltam ebben a parfümériában Angyalföldön. Elég széles készletük van a szokásos kínai utánzatoktól a tök átlagos mainstrameken és nem annyira mainstream de általában kaphatókon át a montale-okig és adp-kig.

El is csábultam megint :( Nem szabad ilyen helyekre járnom. Ezt vettem 10k-ért.
Notinonál olyan 10-15%-kal olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7844) mufi válasza Azie (#7843) üzenetére


mufi
senior tag

No weboldal?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7845) zs.tom válasza Azie (#7843) üzenetére


zs.tom
tag

Van náluk niche? :Y wtf

(#7846) Azie válasza zs.tom (#7845) üzenetére


Azie
őstag

igen, én is meglepődtem, az eladó csaj kedves volt és a halállistámról ismert majdnem mindent, facen lehet velük kommunikálni azt mondta, hogy lehet ilyen watchlistet is adni nekik ha valami discontinued-et keresek
szándékosan nincs webshopjuk, érdemes személyesen is megnézni sztem.
ami negatív: kurvára fel van fűtve a hely, meleg van benn.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7847) mufi válasza Azie (#7846) üzenetére


mufi
senior tag

Ja es igy honnan tudom mi van nekik, ha pl nem tudok elmenni...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7848) ×HULK×


×HULK×
csendes tag

Ma ellátogattam a Neroliba,mert kíváncsi voltam az új Aventus klónra.A Cedrat Boisehoz hasonlóan természetesen ez sem tökéletesen ugyan az mint az Aventus,de tagadhatatlan a hasonlóság.Aventus rajongóknak szerintem érdemes kipróbálni. Youtube-on is foglalkoznak vele:

(#7849) ×HULK×


×HULK×
csendes tag

Tauer LDDM-et hajtok.Ha valaki tudna segíteni,nagyon hálás lennék. :R

(#7850) mufi válasza ×HULK× (#7849) üzenetére


mufi
senior tag

Mennyi kellene?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.