Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) -secret- válasza mufi (#7198) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Csak a csomagolás.

(#7204) zs.tom válasza Gyick (#7199) üzenetére


zs.tom
tag

Na a D'Oriente illatokat hagyjuk, az minden csak nem niche, de még parfümnek sem nagyon hívnám némelyiket... Kegyetlenül ócska sajnos :( Amúgy érdemesebb decantokat vásárolni 1-1 illatból és csak a signature vagy frequently used illatokból tartani egy nagyobb kiszerelést, jómagam is ezt csinálom. Van sok illat, amiből egy 2-3 milis minta bőven elég pár évre, mert vagy hangulathoz kötött az adott illat vagy időjárási körülményhez.

(#7205) Azie válasza _NCT (#7193) üzenetére


Azie
őstag

mivel egy 2009-es flanker, sajnos nem is fogsz.

más:

2 niche vs 10 designer: én szeretem váltogatni a parfümöm a hangulatomhoz illően, persze értem, hogy valaki minden reggel felfújja az aventust (amiről azt sem tudom milyen) és menőnek érzi magát, mert rajta nís fregrensz van, na ő csinálja ezt. Én meg élvezem a régi, boltban nem szagolható illatok blind buy-olását reviewk, jegyek, leírások alapján egyelőre.

Én is kb 350-400 EURnál tartok és bennem is felmerült ez a kisördög, de amíg nincs lehetőség nicse mintát szagolni boltban, addig azért nem blindolnék 30k-s cuccokat. :)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7206) Mercutio_ válasza Gyick (#7196) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért nem rendelsz mintát magyar címre aztán ha jársz itthon átveszed?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7207) slick-adam válasza Azie (#7205) üzenetére


slick-adam
aktív tag

"hogy valaki minden reggel felfújja az aventust (amiről azt sem tudom milyen) és menőnek érzi magát, mert rajta nís fregrensz van, na ő csinálja ezt."

ne szurkalodj! :) maximum hozé manuál erzi magat "menönek", ha níst hord.

"azért nem blindolnék 30k-s cuccokat."

inkabb blind buy-oltal 110-120e ertekben masokat :D (csak hogy en is szurkaljak, hehe)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7208) Azie válasza slick-adam (#7207) üzenetére


Azie
őstag

Simán. :) Mondjuk mind tetszik is, talán a CK obsession amivel mellélőttem, mert az annyira fahéjas, hogy még az én édes-fűszerest szerető orromnak is sok :) Nem szurkálódás volt. :P Bocs ha annak jött le. A hangsúly a 24/7 egy illaton volt. Az nem jött be nekem. Márpedig ha nem vagy milliomos és 30k+ parfümöt veszel, mert tetszik, akkor jó eséllyel 24/7 azt használod, max 2-3 fajtát.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7209) Azie


Azie
őstag

Rasasi Lui, ahogy ígértem ma fújtam fel.
Elsőre kellemes citromhéj, kakaóbab, talán licsi, grépfru, az ananászt nem nagyon érezni ~10p után még, de valami édeskés bújkál a sok citrus mögött. Semmi dark, akva, vagy más sallang, egyelőre csak citrusok.

Tegnapi Franck Olivier kb ~3-4 órát tartott, után eltűnt nyom nélkül.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7210) sonkabence válasza Gyick (#7196) üzenetére


sonkabence
csendes tag

Igen, ebből a szempontból ausztria ramaty hely. Nem tudom te melyik részén vagy, de az arabok kedvelt turista helyeken vannak niche uzletek. Zell am See, Salzburg-ban vannak! Vagy rendelhetsz német niche boltokbol. Ha kulfoldre nem is, de ausztriaba mindig szívesen postaznak. Pl schlossparfumerie stuttgart. Münchenben is van 2 jó bolt akik mintáznak is. Plusz ausztriába a posta igyanannyi, mint belföldre.

Eladó niche parfümök szórófejes üvegben! Lista: www.wower.atw.hu

(#7211) petr89 válasza sonkabence (#7210) üzenetére


petr89
csendes tag

Bizony, a schlossparfumerie nagyon jó, vannak ott azért olyan niche-ek is, amik komment nélkül mennek fragranticán. Meg van saját márkás Black Afgano klónjuk is, elég király, de annyira azért az sem olcsó.

Ausztriában én innsbruck-ban találtam nagyon jó niche parfümériát, nem túl nagy, de van creed, amouage, montale, adp, nasomatto, francis kurkdijan, meg sok ismeretlen is.

(#7212) sonkabence válasza Azie (#7205) üzenetére


sonkabence
csendes tag

Ha szereted a régi vintage illatokat, akkor a guerlain habit rouge, vetiver, heritage mesterműveket ismered? Ha igen, kíváncsi lennék a véleményedre. Régmúlt korok elfelejtett illatai.

Eladó niche parfümök szórófejes üvegben! Lista: www.wower.atw.hu

(#7213) slick-adam


slick-adam
aktív tag

ja amugy a szinten ismert Essenza-Nobile oldalt nagyon nem ajanlom. akartam rendelni egy parfümöt a minap es jött az automatikus üzi (elöször nem tünt annak), hogy jajjj, epp varnak a beszallitora, par napot lehet csuszik a rendeles, blablabla. utanaolvastam, rengetegen irtak forumokban ugyanezt. tehat a shady mutterfikkerek fizetes utan adjak le szepen a rendelest a beszallitoknal. pedig minden termeknel ott van, hogy 1-3 nap szallitas... rendre 2-3 hét az inkabb. lemondtam a francba, es rendeltem inkabb egy masik, kevesbe ismert oldalrol:
The Different Scent. a honlap eleg gagyi, nem irjak egyaltalan, hogy van-e a termek eppen, de rakerdeztem a keresettre es volt, pillanatokon belül csomiztak. amugy Nobile 1942 Patchouli-rol van szo. eleg keves helyen van ez a marka, ugyhogy megjegyzem az üzletet, ha bevalik (hetföre lehet ideer a cucc). van naluk rengeteg egyeb, ritka marka is, föleg olaszok. 9 euro a posta EU-n belül. 150 euro felett ingyenes. egesz korrekt.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7214) zs.tom válasza sonkabence (#7210) üzenetére


zs.tom
tag

Ezek igazán jó helyek ahogy nézem, eddig nem is tudtam róluk. Kisebb helyeken hamarabb lehet ritkaságokat találni ismeretlen kis házak termékeivel, mint a hype nagy helyeken.

(#7215) Jhonny06 válasza slick-adam (#7213) üzenetére


Jhonny06
veterán

"fizetes utan adjak le szepen a rendelest a beszallitoknal"

Ezt erősen kétlem, az egyik legnormálisabb európai webshop. Az Aus Liebe zum Duft-nál volt ilyen, amikor Nasomatto-t rendeltem. Előfordul, hogy nem mindig az aktuális készletet mutatja a webshop.

[ Szerkesztve ]

(#7216) slick-adam válasza Jhonny06 (#7215) üzenetére


slick-adam
aktív tag

jo tuloztam picit, nyilvan nem ez van allandoan, de k##va sok ilyen visszajelzest talaltam.

2016 van. ha nincs valami keszleten, akkor jelezze a rendszer normalisan! ezt szepen meg is irtam nekik és igazat is adtak egyböl (biztos olvastak ök is Carnegie könyvet :D)

mindenesetre en skippelem öket.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7217) Azie válasza sonkabence (#7212) üzenetére


Azie
őstag

Sajnos nem. :(

Más: A rasasi lui 2 órát bírt, olyan fél óra után jött elő az ananász, kicsit nehezebbé vált az illata. 3 óra után alig érzem 3-4 cm-ről is, ami maradt, az sárgadinnyés-ananászos, de nem édes, inkább olyan fanyarkás illat, de tényleg csak ha szimatolom, akkor érezni sajnos.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7218) Azie válasza slick-adam (#7216) üzenetére


Azie
őstag

ehhez nem kell carnegie-t olvasni, hogy miután hülyének nézem a vásárlót, legalább a 2. körben ne alázzam be mégjobban magam. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7219) slick-adam válasza Azie (#7218) üzenetére


slick-adam
aktív tag

persze, ez a normalis.
de neha olyan valaszokat kapok ügyfelszolgalatoktol, hogy örület. pedig nem vagyok bunko, problemas vasarlo. essenze-nek is total udvariasan irtam.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7220) mufi válasza zs.tom (#7167) üzenetére


mufi
senior tag

A törökök elég ütősek mostanában minden téren! :P

Más: nem hozunk össze egy parfümtalálkozót?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7221) Jhonny06


Jhonny06
veterán

(#7222) kk831228 válasza Jhonny06 (#7221) üzenetére


kk831228
addikt

Láttam már fészen hasonlókat... :R :DDD :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7223) Jhonny06 válasza kk831228 (#7222) üzenetére


Jhonny06
veterán

De tényleg bazz ahogy nyomulnak.. szerintem már Douglas se lesz néhány hónap múlva.. :D

(#7224) pohár válasza Jhonny06 (#7221) üzenetére


pohár
félisten

már moziban is ment, a Rogue One előtt is ellőtték, de senki nem vágta, hogy mi is ez a reklám, csak a végén mutatták a nevet, mondom áhhháá, szóval ez volt :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7225) kk831228 válasza Jhonny06 (#7223) üzenetére


kk831228
addikt

Az nem lenne jó, mert unatkoznék néha a plázákba... ;]

Nem kevés pénzt tolhatnak bele a reklámba... :K Engem nem idegesít valahogy... :DDD :C

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#7226) Jhonny06 válasza pohár (#7224) üzenetére


Jhonny06
veterán

"már moziban is ment"

(#7227) slick-adam


slick-adam
aktív tag

en egy darab notino reklamot se lattam meg. blokkolni kell a sok fa##sagot.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7228) pohár válasza Jhonny06 (#7226) üzenetére


pohár
félisten

na jó, még mindig igényesebb reklám, mint az a faszom kutyasétáltatós Fantás... :DDD

ha nem írták volna ki a reklám végén, hogy Notino, fogalma nem lett volna egyikőnknek sem, hogy ez mi is volt akkor, legalábbis én még nem találkoztam ezzel a reklámmal neten

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7229) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Engem az "Ábel reklám" sokkal jobban zavar mint a notino-s.

(#7230) zs.tom válasza ToBeY (#7229) üzenetére


zs.tom
tag

De miért??? Engem egyedül jutyúb alatti sok szemét idegesít, de nem igazán húzom fel magam ilyesmiken, magas az ingerküszöböm reklámügyileg. Parfümtalálkozóhoz nincs igazán jó hely ami nyugis és nem túl messze van, de gondolom mindenki Pesten akarna...?

(#7231) ToBeY válasza zs.tom (#7230) üzenetére


ToBeY
nagyúr

youtube és egyéb oldalak szemeteire,nekem fent van ublock origin extension

(#7232) sonkabence válasza zs.tom (#7230) üzenetére


sonkabence
csendes tag

Neroliból kizavarjuk az eladót és ájulásig fújkálunk majd valamikor hetekkel később magunkhoz térünk. :D

Eladó niche parfümök szórófejes üvegben! Lista: www.wower.atw.hu

(#7233) zs.tom válasza sonkabence (#7232) üzenetére


zs.tom
tag

Hazai mentalitás a niche parfümériákban hagy kívánni valót maga után... A sznob, hozzá nem értő embereket szeretik akikre rá lehet sózni valami drága cuccot amin nagy hasznuk van. Ezzel szemben nyugatabbra akkor is kapok mintákat INGYEN ha nem veszek semmit és nem néznek ki az üzletből.

(#7234) Mercutio_ válasza zs.tom (#7233) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom nyugatabbra nem is a mintára hajt az "érdeklődők" nagyrésze és aki választ valamit az nem a neten veszi meg olcsóbban, hanem visszemegy az üzletbe :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7235) zs.tom válasza Mercutio_ (#7234) üzenetére


zs.tom
tag

Ebben is van valami, nem nagyon kérnek mintát elmondásuk alapján, általában befújják magukat az emberek a kiválasztott 2-3 illattal külön helyeken és a nap során visszatérnek a boltba megvenni azt amelyik tetszett nekik. Nekem évekbe telett mire kialakult, hogy melyik az a 4-5 illat amit igazán szeretek minden körülmények között.

(#7236) Azie válasza Mercutio_ (#7234) üzenetére


Azie
őstag

nyugatabbra talán nem 150% az árrés a netes rendeléshez képest, nicsében meg pláne nem. tehát ha drága parfümöt akarok és kapok lehetőséget szagolni/mintázni, akkor jóeséllyel ott veszem meg. Persze nyilván aki úgy megy be, hogy esélye sincs megvenni csak fújkál és mintát akar, az megint más kérdés.

más: notino reklámmal találkoztam, de a lidl/lipton 20-30mp-es szaarjai sokkal idegesítőbbek. a notino lemegy kb annyi alatt, mire kattintanék a skipre.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#7237) dragonfx


dragonfx
veterán

igazatok van. a guess night tényleg gyenge illatú.
nem is veszem meg.
így 2-3.ra már alig éreztem.
marad a banani.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7238) slick-adam válasza Azie (#7236) üzenetére


slick-adam
aktív tag

"nyugatabbra talán nem 150% az árrés a netes rendeléshez képest"

dehogynem. ugyanaz, mint otthon.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7239) ToBeY válasza slick-adam (#7238) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nyugatabbra talán nem gond kiköhgöni 100+ ojrót egy niche parfümért a boltba.

(#7240) slick-adam válasza zs.tom (#7233) üzenetére


slick-adam
aktív tag

"Ezzel szemben nyugatabbra akkor is kapok mintákat INGYEN ha nem veszek semmit"

kapHATSZ. de nem mindig
függ az eladotol, az idöjarastol de az öltözködestöl is...

ugyanabban az üzletben a vén tyúk azonnal ravagta, hogy nincs SL proba naluk. kesöbb a fiatalabb kiscsaj siman adott 5-6-ot egyszerre.

a nagyobb niche keszlettel rendelkezö masik üzletben szinten ez volt elöször. neeem, nincs proba SEMMIBÖL.
azon a napon sportosabban neztem ki: markas baseball satyi, draga The North Face kabat, draga farmer, draga cipö, de ezekszerint komolytalan, apolatlan total csoronak neztek. vicc.

ket honappal kesöbb, ugyanott, ugyanannal az eladonal (mar nem emlekezett ram): ugyanaz a cipö, ugyanaz a nadrag, csak sapi nelkül es börkabatban: ugy nyomta a kezembe a Gypsy Water probat, mint akinek kötelezö.:D haha

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7241) slick-adam válasza ToBeY (#7239) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ebbe ne menjünk bele. pucum tele van ezekkel a legendakkal.
NYILVAN mas az eletszinvonal nyugaton, ez teny. de szegeny emberek errefele is vannak. a segedmunkas nem kap 2000 euro nettot, ahogy az a facebook-on terjed...:D

en se tudnek megvenni semmit helyi uzletben (vagyis nyilvan de, de akkor fele ekkora lenne a kollekcio. es ez Mo-n is igy lenne...). mindennek utanajarok, hogy hol a legolcsobb. nem bagozok, nem iszok, egyeb draga hobbim sincs jelenleg. es az utobbi idöben leadott sok rendeles se mindennapos. jövöre vissza köll venni.:)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7242) Mercutio_ válasza ToBeY (#7239) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy ott kell élni, de akkor fodrász/fogorvos/gyerekszülés/oviagyereknek is ott legyen, vagy nem itthon kell azon ríni, hogy nem futi niche parfümre boltból, hanem elismerni, hogy fillérbe@szunk nem lehetünk richman aki besétál és megveszi az eladót is és bizony marad a netes rendelés ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7243) zs.tom válasza slick-adam (#7240) üzenetére


zs.tom
tag

Ezt még nem figyeltem meg, én két hete kézi varrású halszálkamintás szövetkabátban voltam kordbársony nadrágal, rámán varrott cipővel és alpaca sállal :DD Általában így járok-kelek, nem találkoztam még ilyesfajta megkülönböztetéssel, kivéve ha melegítőben megyek a spárba.

(#7244) Jhonny06 válasza slick-adam (#7241) üzenetére


Jhonny06
veterán

A legtöbbször szerintem felesleges is full üveget venni, nekem a kollekcióm nagyobb része decantokból áll és így se tudom elhasználni őket. 100ml-es üveget meg pláne el kell felejteni, kivéve, ha az az 1 parfümöd van. Mert amúgy az életben nem fogy el. És hiába kevesebb a /ml-ára, összességében többet fizetsz ki érte és nem éri meg.

(#7245) slick-adam válasza Jhonny06 (#7244) üzenetére


slick-adam
aktív tag

persze, csak a 10ml-es decant-ok szinte mindig muanyagba vannak letöltve, azokat nem szeressem.:(

mostmar en is megnezem rendszeresen a kisebb üvegeket. kiszamolom, ha 40%-al többe faj a nagyobb kiszereles, akkor nyugodtan skippelem, de ha 30% alatt van, akkor azert erdemes azt valasztani.

illetve most azt csinalom, hogy rendeltem kis 50 ml-es üvegcseket, amikbe attöltök a 100ml-es Montale parfümökböl (Basenotes-on van topik, hogy rohadtul nem jok azok az aluminium bohockodasok), a maradek meg megy Parfumo-ra.

jövöre akarok Amouage Interlude-ot szerezni. na abbol is eleg 50ml kabe ket emberöltöre.:D haha. csak Amouage eseten (Notino-nal legalabbis) altalaban kevesebb mint 30% a különbseg.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#7246) Jhonny06 válasza slick-adam (#7245) üzenetére


Jhonny06
veterán

Facebook-os parfüm csoportokat kell nézegetni, a normálisabb splitterek mind üvegbe töltik, talán 1X kaptam műanyagot, de itthon is át lehet tölteni szerencsére.

Illetve ja, én is szoktam olyat, hogy megveszem az üveget és eladom a felét decant formában, sokszor megéri, csak számolgatni kell előtte.

(#7247) sonkabence


sonkabence
csendes tag

Amikor németben laktam a 'faluban' volt egy nagyon jó niche parfüméria. Főkébb a milliomos bayrisch és arab nép volt a vevőkör. Amkt ellehet képzelni terülj terülj asztalkám... Mindig bejártam szagolgatni, az eladók mindig kedvesek voltak, elképesztő hozzáértésük volt. Mindig megkinaltak kaveval, vizzel. Tudták, hogy nem én vagyok a vásárlókörük. Hol mi vendégmunkás... De minden alkalommal kaptam gyári! Mintákat becsomagolva, ingyen. Momdtam, hogy odahaza ezekért komoly pénzeket kérnek ám. Az eladó valami olyasmit mondhatott, hogy a vásárló az első és, hogy sokan pont az ilyen hozzáállás miatt utaznak el hozzájuk 100 km-ről is. Amikor mutogatott 2-3 illatot utána mindig mondta, hogy nyugodtan próbálgassak ami megtetszik. Így visszagondolva minden alkalommal 2-3 mintával lettem gazdagabb. Ami nem volt nekik azt ők fújtak át kis üvegbe. Neroliba mi volt? Seggemben loholt az eladó és erőszakosan mutogatta ami neki épp nagyon eladó... Egyedül nézelődni? Á... biztos lopni akarok. Szerintem nem biztos, hogy csődbe menne a Neroli, ha kicsit nyugatos szemlélettel állna a dolgokhoz. Én biztosan a vevőjük lennék ha nem ez a fillerbaszós eluldozo hozzáállás lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó niche parfümök szórófejes üvegben! Lista: www.wower.atw.hu

(#7248) Jhonny06 válasza sonkabence (#7247) üzenetére


Jhonny06
veterán

Krakkóban jártam egy hasonló üzletben, ahol az első Slumberhouse-omat vettem. Bár az "sima" Neroli árkategória volt, de csak azért az 1 üzletért visszamennék.

(#7249) Mercutio_ válasza sonkabence (#7247) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Főkébb a milliomos bayrisch és arab nép volt a vevőkör."
Ennyi.

Itthon nincs akkora vevőkör és vásárlási potenciál.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7250) sonkabence válasza Jhonny06 (#7248) üzenetére


sonkabence
csendes tag

Igazad van a decant vásárlással kapcsolatban. A 100 milis üvegek fölöslegesek. De az se jó üzlet amikor az aventusnak 30 milijét 25 ezerért akarják adni. Az 500-as meg kb 500 euro. Na olyankor inkább megveszem a gyári 75-öst...

Eladó niche parfümök szórófejes üvegben! Lista: www.wower.atw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.