Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) orrlyuk válasza slick-adam (#13944) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

A múltkori tök komoly felvetésemre részben találtam választ. Portofinóban a kikötő mellett van ezeknek boltjuk:

http://www.aquafinae.it/

Bent járva szomorúan láttam, hogy kb. a világon semmi sem ismerős, komolyan veszik a niche vonalat - a helynek (mármint Portofinónak) az a híre, hogy a globális celebvilág szívesen látogatja (mi inkább kigyúrt vállalkozó és műtőasztalról szökött csaj kombót láttunk).

Van viszont a bolt tulajának saját kollekciója, amit állítólag csak itt árul, 50 ml / 80 juró áron. Egy fásat próbáltam, nagyon jó volt, kicsit 1881 Bella Notte-szerű, de sokkal komplexebb, lágyabb és tartósabb. Szóval végülis jó árban volt, de nekem már az 50 ml is sok bármiből, és mintát nem adtak.

(online mintha lehetne mintát rendelni, de aztán mégse.)

[ Szerkesztve ]

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#14002) Azie válasza #03969024 (#14000) üzenetére


Azie
őstag

Van elet a notinon tul...

Sotd itt icon. 😊

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#14003) Mukucs


Mukucs
senior tag

Srácok!

Neroli minták 1 millis kenegetős formában vannak!? :U

(#14004) kk831228 válasza Mukucs (#14003) üzenetére


kk831228
addikt

igen, de szerintem nincs 1 ml se...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#14005) Petyke77 válasza Mukucs (#14003) üzenetére


Petyke77
tag

Igen de van 5 ml fújós is némelyikből azok nagyon jók. A niche-k meg 2ml fújósok.

(#14006) Mukucs válasza Petyke77 (#14005) üzenetére


Mukucs
senior tag

Van designer illat is ott!?

A Reflection Man érdekelne... 1200Ft ért mit küldhetnek vajon?

(#14007) Petyke77 válasza Mukucs (#14006) üzenetére


Petyke77
tag

Bocs benéztem,a Notinoval kevertem össze. Neroli csak 1ml kenegetős. Jobban jársz a Notinos fújóssal. Sokszor van gyári minta is ami kicsit olcsóbb annál amit ők fújnak át saját logósba.

(#14008) Azie


Azie
őstag

manila grace sütis és pezsgős -70% dúglászban (allee), ha valaki jár másikban és van szilvás még nekik akcióban, az kérem jelezze. úgy nézem kivezetik a kínálatból

zara: új illatok közül #2, brass és #4 említésre méltó, többi nekem meh. azonban ezek is elég rövid ideig tartanak.
gyerek osztályon a batmenes erős citrusos, jó cucc

alle-ban még maradt 2 vibrant leather, ha valaki szeretne, ez is elég rövid ideig tart, kicsit nehezebb, mint a rich leather. - ja rich leather akciós webshopban

szagoltam notinot, mert megjött laliqu white - ami kibaszott jó, must have mindenkinek!
cedrat: valóban inkább gyümölcs, mint vetiver, de kellemes
adp colonia: ez egy közepesen fosra sikerült neroli leszáradású cucc
miller harris citron citron - nagyon citrom nagyon jó
montale: pepper - érezni a borsot, kellemes
chocolate greedy - nem tudom meddig bírnám fejfájás nélkül, tényleg full csoki illata van :D
intense café - kibírhatatlan cukor cukor cukor

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#14009) #04331520


#04331520
törölt tag

Füstölőhöz hasonlító fás illatot keresek de legyen tömény, se édes. Tudtok ilyesmit ajánlani?

(#14010) r3dsnake válasza #04331520 (#14009) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Zarában van egy ilyen, de nem ugrik be a neve.

(#14011) -secret- válasza r3dsnake (#14010) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Dark Emerald?

(#14012) kk831228 válasza Mukucs (#14006) üzenetére


kk831228
addikt

Gyárit vegyél ha van, notinonál szokott lenni!! lehet picit drágább de megéri... :K

Úgy látom most nincs, csak a fekete fújós...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#14016) mortison


mortison
csendes tag

Nem tudjátok, hogy a Notino budapesti üzletében vannak-e Amouage-ok és MFK-k?

(#14017) Safranek válasza mortison (#14016) üzenetére


Safranek
aktív tag

Amouage volt , mikor ott jártam,de 3-4 nél több nem rémlik. :(

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#14018) Azie válasza Safranek (#14017) üzenetére


Azie
őstag

1v2 amouage volt kirakva hétvégén

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#14019) Petyke77


Petyke77
tag

Vettem 5ml Royal Princess Oud-ot. Ez brutál jó kis illat. Szerintem inkább ez a női Aventus!

(#14020) Jhonny06 válasza mortison (#14016) üzenetére


Jhonny06
veterán

Neroliba menj, ott van minden.

Azie: Intense Cafe és a cukor? Kávé és rózsa domináns, valószínűleg az utóbbit érzed.

[ Szerkesztve ]

(#14021) mortison válasza Jhonny06 (#14020) üzenetére


mortison
csendes tag

Igazából csakis azért nem voltam még ott, mert van egy olyan érzésem, hogy csúnyán néznének rám, amiért nem vagyok burzsoá. :D

(#14022) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.

Barátnőmnek szüksége lenne egy parfümre, inkább édesebb illat, (ami hosszan tartó), árban kb. 7-8000 Ft / 50 ml.
Miket érdemes megszagolgatni?

(#14023) slick-adam válasza Sanki (#14022) üzenetére


slick-adam
aktív tag

Guerlain Insolence EdP
dragabb, mint amit megadtal, de NAGYON tartos es nem tucat illat.
nemreg probaltam üzletben, 2 fujast kezfejre es meg 3 nappal kesöbb is ereztem a nyomait a börömön. csillio kezmosas & 2 tusolassal kesöbb.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#14024) Sanki válasza slick-adam (#14023) üzenetére


Sanki
addikt

Köszi, felírtam. Mást esetleg még?

(#14025) Mukucs válasza Sanki (#14024) üzenetére


Mukucs
senior tag

Tessék parancsolni.

link

(#14026) Azie válasza Sanki (#14022) üzenetére


Azie
őstag

douglas allee manila grace :D :D "elég" édes, most a -70% nagyon jó ár érte.
voltam westedben, ott azt mondták, kivezetik, nem is volt már nekik egyik fajtából sem :D

CH good girl, Dior Poisonok - nyilván nem bolti árat kell nézni. CK euphoria, Escada kb mind édes, gyümis; müllerben fekete cavalli.

amúgy segítenek a boltokban, csak ne hagyd magad rábeszélni ottani vásárlásra :P

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#14027) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék valami új tartós illatot, melyiket ajánlanátok ezek közül?

Paco Rabanne 1 Million
Chanel Allure Homme Sport
Azzaro Chrome

Müllerben a Chromot leszámítva megszaglásztam őket, tetszettek de sajnos ez így elég drága kis pakk lenne a3 együtt.

(#14028) Jhonny06 válasza slick-adam (#14023) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az az üveg bazz.. :Y Ha egyszer arra vetemednék, hogy a barátnőmnek parfümöt vegyek, ez fent lesz a listán. Review-k alapján ütős.

[ Szerkesztve ]

(#14029) Mukucs válasza Jhonny06 (#14028) üzenetére


Mukucs
senior tag

Szerintem ez az üveg dizájn is brutáljó. :)

[ Szerkesztve ]

(#14030) slick-adam válasza Jhonny06 (#14028) üzenetére


slick-adam
aktív tag

eleg menö (csajoknak). DE azota egyen-üvegben van ez is (klasszikus "bee bottle"). mondjuk ebben is szep, csak ez komoly-nöies.
szerk.: ja es en ebböl az ujbol fujtam, szoval nem kell "vizezestöl" tartani. nuklearis

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#14031) Mukucs válasza Intruder A 6 (#14027) üzenetére


Mukucs
senior tag

A három közül egyértelmű, hogy a Chanel, ha nem sokallod érte a pénzt. Allure Blanche.-t is próbáld ki, szerintem ez a leg finomabb az egész Allure családból.

A sima sportot pénzkidobásnak érzem, lévén hogy ez a Versace harmadáron hozza közel ugyanazt az illatot.

A másik kettőt húzd ki nyugodtan.

Melyik müllerben találtál Chanelt amúgy!? :U

(#14032) slick-adam válasza Intruder A 6 (#14027) üzenetére


slick-adam
aktív tag

csakis a 1 Million-t :))

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#14033) mortison


mortison
csendes tag

Baszki ez a Luca Turin nem kis figura, jól le lettek húzva az MFK-k... :) Na mindegy... a lényeg, hogy én még mindig keresem a 10/10-es illatot, de ezt eddig még sajnos nem találtam meg, mert sajnos nem volt alkalmam sok illatot kipróbálni, mivel az utóbbi 1 évben kapott el engem a parfümláz. :D Jelenlegi kedvencem most a Guerlain LIDG EDP, de ennél nekem jobb kell és úgy érzem nem fogok nagyon jobbat találni a jelenlegi designer kínálatból, ezért úgy döntöttem, hogy meg fogom nézni mivel tudnak szolgálni a niche illatok. :))

Jelenleg olyat illatot keresek, amit csak különleges alkalmakkor fújnék magamra... Hosszas keresgélés és fórumokon való hozzászólások, review-ek alapján a következő pár illatot néztem ki magamnak így elsőre.

Amouage:

- Interlude Man
- Jubilation XXV
- Reflection Man (?)

MFK:

- Baccarat Rouge 540
- Grand Soir
- Lumiere Noire Homme

Nasomatto:

- Black Afgano
- Pardon

Nicolai:

- New York Intense

Serge Lutens:

- Ambre Sultan

Tudom, hogy mindenki ízlése más, de azért kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok ezekről az illatokról? Nektek mi a jelenlegi 10/10? :)

(#14034) mufi válasza mortison (#14033) üzenetére


mufi
senior tag

Ezek kozul Interlude man, Black Afgano es New York Intenset ismerem. Ha valasztani kellene ezek kozul mindenkeppen az Interlude ma -t valasztanam. Nagyon osszetett, brutalisan eros, intenziv illat. Mar egy eve hasznalom, kb 7-8 mili ment el belole. Abbol 10 fujas es meghalnak korulottem az emberek.
Viszont PDM Pegasus, Layton es Akaster is nagyon nagyon jok csak nem sikerult az elso kettot beszerezni normalis aron...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#14035) Intruder A 6 válasza Mukucs (#14031) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Székesfehérváriban Volt.

(#14036) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Dark Rebel Rider nagyon korrekt áron, kötelező fekete bőrkabáttal. Jókora adag tömjén és egyéb édes-füstös fás finomságok. Fújok is egyet, nyamm. Nem nyári.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#14037) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Ezt ismertétek? Épp 10 éves videó, a csodás Badacsony szomszédságából. A kis zöld üveg az én táskámban is ott lapul. Jó arc!

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#14038) #04331520 válasza mufi (#14034) üzenetére


#04331520
törölt tag

Nekem a Layton csalódás volt. CH 212 Sexy men 90%-ban. Vettem 10ml belőle és tovább is adtam.

(#14039) slick-adam válasza orrlyuk (#14037) üzenetére


slick-adam
aktív tag

10 eves video...? :)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#14040) kk831228 válasza mortison (#14033) üzenetére


kk831228
addikt

Ezek elég nehéz illatok, majdnem mind...

MFK - t én nem annyira preferálom, vuszont a Grand Soir elég finom illatt, locsolkodni jó volt húsvétkor... :DDD :K

New York Intense nekem annyira nem illik ezekhez a "nagyágyúkhoz"...

A többi az elég jó kis mainstream vonal... 👌 :DDD ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#14041) orrlyuk válasza slick-adam (#14039) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

:O :B :W ezt benéztem... a dzsúz10 éves. Hát, már akkor sem lehetett mainstream.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#14042) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A Budapesti vagy az Antalyai reptéren van valami parfümös, ahol vannak olyan parfümök amiket érdemes megszagolni? :B

[ Szerkesztve ]

(#14043) tibbike01 válasza ToBeY (#14042) üzenetére


tibbike01
őstag

Az Antalayai reptéren vannak nagyon jó parfümök, kb 2 oldallal előrébb tettem be pár képet róla.

(#14044) ToBeY válasza tibbike01 (#14043) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi,akkor mindjárt visszanézem a post-od ;)

(#14045) ökörvagyfiam


ökörvagyfiam
újonc

Sziasztok!
Teljesen új vagyok parfüm témában így segítséget illetve ötleteket tippeket szeretnék kapni. Elöljáróban annyit, hogy jelenleg 2 parümöm van(meg 1-2 bóvli zara stb) Versace blue jeans illetve Jean Paul Gutier Le male. Az előbbit szeretem az utóbbi viszont elviselhetetlenül édes nekem és kvázi folyamatosan hányinger kerülget amikor rajtam van és megérezem :D (bár lehet nem 40 fokban kéne magamra fújkálni).
A lényeg viszont, hogy szívesen fogadnék tippeket mik azok a parfümök amit ajánlanátok ti mint hozzáértők, lehetőleg 20 ezer forintig. Többet nem szeretnék költeni rá(vagyis szeretnék, csak még egy költségesebb hobbi nem fér bele sajnos). Notinos árakkal számolva (10 percre van tőlem az Allee melletti üzletük, így elég kényelmes).
Ami most nagyon tetszik az Yves Saint Laurent L'homme L'Intense EDP illata. Ha valaki jól iismeri erről is elfogadnék pár gondolatot(tartósság stb)
Amire eljutok legközelebb vásárolni, addigra már szép őszi időjárásunk lesz, így inkább ősz/téli parfüm ötleteket várnék, de mindent meghallgatok szívesen ne fogjátok vissza magatokat.:)

Illetve még egy kérdésem lenne mint kezdő: hány fújást érdemes magunkra tenni, hogy ne legyünk se alul se túlfújva

Köszönöm a válaszokat.

További szép napot!

(#14046) Azie válasza ökörvagyfiam (#14045) üzenetére


Azie
őstag

Bemenni boltokba es szagolni szagolni szagolni, ami tetszik felfujni csuklora. 1 korben igy 2t tudsz magadon elesben kiprobalni. 10 kor utan lesz befuto par, akkor tudunk segiteni a dontesben, ha mar tudod mibol valasztanal.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#14047) kk831228 válasza ökörvagyfiam (#14045) üzenetére


kk831228
addikt

Müller és ha pesti vagy akkor mammut douglas mindenképp!! Ott van választék... ;) 3-4 szer bemész és v~gigszagolsz mindent... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#14048) mortison válasza ökörvagyfiam (#14045) üzenetére


mortison
csendes tag

Notino olcsóbb ha neten rendeled, mintha az üzletben vennéd meg.

(#14049) Mukucs válasza mortison (#14048) üzenetére


Mukucs
senior tag

Helyesbítek: Neten olcsóbb, mint üzletben.

Notinó nem minden esetben a legjobb megoldás. Pl egy 50ml.-es Chanel AHSE parfüm a Notinónál 26.000, addig valahol 18-19 ért már megkapod, és nem a dzsunga weboldalakat néztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.