Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) bbdzyx válasza Jhonny06 (#25957) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Köszi! Megjött a decant. Brutál erős tényleg. Teljesen máshogy képzeltem el ezt az illatot a fejemben. Adok neki pár napot mielőtt véleményt formálok, de nem rossz.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#26002) gergo5991


gergo5991
őstag

valakinek amúgy lenne 1ml-es pálcikás minta üvegbe kiadó ganymede, meg hacivat, pmd layton, sedley, percival és hasonló "felkapott" illatok? egy helyről akarnám beszerezni mindet a postaköltség miatt de kb lehetetlen

(#26003) szpajk


szpajk
tag

Srácok, június 3-án lesz az esküvőm, amire valami "ütős" illatot keresek, mit javasoltok? :D

spike

(#26004) tibbike01 válasza szpajk (#26003) üzenetére


tibbike01
őstag

Aventus vagy Mefisto esetleg Xerjoff Torino21. De az Aventussal lesz a legnagyobb sikered. Nekem az volt annó :K

(#26005) dirtboy86 válasza szpajk (#26003) üzenetére


dirtboy86
tag

Gratulálok!
Akárki is ajánl akármit, egy jó tanács - ne az esküvőn fújd először :).

Próbáld ki előtte rendesen, júni 3 már igencsak nyár, nézd meg hogy bírod igazi rohasztó melegben az illatot, stb...stb... saját tapasztalat , ugyan nem esküvőn de fontos üzleti találkozón fújtam egy TF illatot először (csuklón próbáltam előtte) rendesen és azon kívül hogy durva fejfájást okozott (az adott kondíciókban túl erősnek bizonyult), szerintem másokat is bánthatott....

Kövesd a jó öreg ács mondást és "kétszer mérj - egyszer vágj" :D

Amúgy Aventussal tuti nem lőssz mellé melegben sem - esetleg Hacivat. :R

[ Szerkesztve ]

(#26006) szpajk


szpajk
tag

Köszönöm a gyors válaszokat és a jó kívánságot! :)
Mindenképp rendelek több decant-ot, Aventus és a Havicat állt eddig az első két helyen. Még max. kettőt szeretnék, azok mik legyenek? :)

spike

(#26007) Czimby válasza dirtboy86 (#26000) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi szépen!

Berendeljük, megpróbáljuk. :D
Én is találta megy videót a témában

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#26008) dirtboy86 válasza szpajk (#26006) üzenetére


dirtboy86
tag

Van elképzelésed? Édesebb illatot keresel ami nyáron sem bántó, vagy frissebbet? Esetleg gyümölcs, kókusz irány? :) adj egy kis irányt hátha így több neked tetsző javaslatot kapsz.

(#26009) Elektrosokk válasza szpajk (#26003) üzenetére


Elektrosokk
addikt

The Night
Frederic Malle

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#26010) szpajk válasza dirtboy86 (#26008) üzenetére


szpajk
tag

Nincs konkrét elkézelés, bármit meghallgatok. :)
Erre az alkalomra olyat szeretnék, ami felejthetetlen lenne a párom számára és ha megérzi rajtam hosszú évek múlva, akkor is ez a nagy nap jusson róla az eszébe. :)

spike

(#26011) szpajk válasza Elektrosokk (#26009) üzenetére


szpajk
tag

Ez nem őszi-téli illat?

spike

(#26012) tibbike01


tibbike01
őstag

Én is keresek nyárra friss gyümölcsös virágokkal teli illatot. Torino21 jó tipp volt annó, szeretem, de valahogy mégis többre vágyok. A legjobb illat, amit eddig ebben a kategóriában éreztem az az Aventus for Her volt. Az MFK acqua széria sem rossz.
Tudtok még bármi hasonlót?

(#26013) Jhonny06 válasza szpajk (#26006) üzenetére


Jhonny06
veterán

MFK Gentle Fluidity Silver
MFK Amyris Homme
Marc-Antoine Barrois Ganymede

[ Szerkesztve ]

(#26014) Elektrosokk válasza szpajk (#26011) üzenetére


Elektrosokk
addikt

részletkérdés, azt írtad ütőset szeretnél, ez pedig nagyot üt. :D

#26012tibbike01 Én is keresek nyárra friss gyümölcsös virágokkal teli illatot.

ezt keresem most én is, remélem két héten belül meglesz. :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#26015) szpajk válasza Elektrosokk (#26014) üzenetére


szpajk
tag

Nem Conor McGregor akarok lenni a saját esküvőmön hogy kiüssek mindenkit :D
Azért értékelem a tanácsod! :)

spike

(#26016) szpajk válasza Jhonny06 (#26013) üzenetére


szpajk
tag

Köszönöm a tippet! :R
Három közül melyik lenne a szerinted a legjobb?

spike

(#26017) Jhonny06 válasza szpajk (#26016) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Gentle Fluidity Silver szerintem elég egyedi. Itt-ott hajaz az old school barbershop illatokra, de inkább egy modern megvalósítás, érdemes kipróbálni.

Az Amyris kicsit hajaz a Chanel Allure Homme Sport-ra, ha azt ismered. Viszont annak minőségibb, elegánsabb, intimebb változata, szerintem ez baromira illik egy esküvőre.

A Ganymede elég különleges, de nem mindenkinek jön be, ezt nehéz leírni. Ki kell próbálni. Vagy nagyon bejön vagy nagyon nem.

Nem olyan drágák a minták, én mindhármat kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#26018) dirtboy86 válasza szpajk (#26010) üzenetére


dirtboy86
tag

Most jut eszembe - kaptam nemrég vásárlás után mintát a neroliban Fragrance Du Bois - Cannabis Blue ból.
Kiscsaj kérdezte mit adjon, mondtam, hogy lepjen meg valami kellemes friss illattal. Azt mondta az egyik kedvence amit adott - beledobta a zacsiba, meg sem néztem.

Hazahoztam, kinyitottam, na mondom cannabis...nem az én világom lesz. Hát full meglepett, az eukaliptusz és grapefruit miatt friss - különleges nagyon, sosem éreztem senkin még korábban (nem az olcsóbb kategória).

Ha bemész neroliba esetleg szaglászni, fuj a bőrödre - akár versenybe is szállhat a többivel.

(#26019) bbdzyx válasza tibbike01 (#26012) üzenetére


bbdzyx
senior tag

JV Artisan Pure-t mondtam volna, de asszem' neked van egy üveg Neroli Portofino-d.
MFK Aqua kollekciót sem sorolom, mert ismered, de a sima Aqua Universalis és az Aqua Celestia Forte szerintem a legüdítőbb cuccok a hőségben. jelen pillanatban még ezekkel tervezem végigcsinálni a kánikulát...amíg jobbat nem szagolok május-júniusban. :D

Cologne Forte kollekcióból csak a Celestia-t próbáltuk, gyári fújós mintából van még 1ml., ha érdekel. ez sem rossz.

Esetleg PdM Sedley vagy Galloway-re próbálj rá. Utóbbi nagy kedvencem volt pár nyárral ezelőtt, nyomokban a Lalique White-ra emlékeztet csak tartós.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#26020) TomDeNemm válasza dirtboy86 (#26018) üzenetére


TomDeNemm
csendes tag

szerintem anno. a Givenchy - Play-nek volt füves c. azaz cannabis szaga :U

(#26021) dirtboy86 válasza TomDeNemm (#26020) üzenetére


dirtboy86
tag

Az a durva, hogy ennek nagyon nagyon enyhén érezni ki csak, viszont az eukaliptusz és a grapefruit nagyon így egy szuper különleges illat. :)

(#26022) Menadrin


Menadrin
kezdő

A ganymedevel nagyon vigyázz :D :D :D eleve brutális a vetítése sillage a!! A másik meg nagyon tartós. Az illata nekem nagyon bejött, de annyira ereztem egész nap (holott csak a nerolis muanyag palcaval huztam a bőrömön) hogy kicsit émelygéses lett :D próbát megér az biztos :)

(#26023) kk831228 válasza szpajk (#26003) üzenetére


kk831228
addikt

Mephisto-val nem lősz mellé, nekem Diaghilev volt, a nyár legmelegebb napján, aug 30 , feleségem Puredistance-White, még a fotós srác is megjegyezte neki hogy ez tényleg mennyire "menyasszonyi" illat... :D Azóta is szeretem azt az illatot... 👌

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26024) csupafüles


csupafüles
újonc

Sziasztok!

Nem tudom, szokott-e valaki az MFK-tól rendelni, én korábban mintákat is meg teljes üveget is rendeltem onnan, most viszont a rendelésnél az országok között nem is hozza Magyarországot. Én csinálok valamit rosszul, vagy nem szállítanak már ide? Azért furcsa, mert rengeteg ország ott van, Magyarországot sehogy nem találom.

(#26025) kk831228 válasza csupafüles (#26024) üzenetére


kk831228
addikt

Tauer is így volt, de most megint szállít. Rendeltünk pár éve folyamatosan mintákat MFK-tól, akkor nem volt gond... Ahót nem néztem, de ha nincs ott a lehetőség akkor e - mail-en erdemes rákerdezni. Mondjuk akkor ráálltunk többen, mert volt valami biznisz benne... ;] Nem emlékszem, lehet adrak ajándékba mintát vagy ilyesmi, lehet ezért szűnt meg ide a szállítás... ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26026) Ron Swanson válasza Elektrosokk (#26009) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Ez tényleg ütős, rajtam Frederic Malle The Moon volt az esküvőmön, az se rossz (szerencsére lightos nyári nap volt, nem volt 40 fok :DD ).

(#26027) Elektrosokk válasza Ron Swanson (#26026) üzenetére


Elektrosokk
addikt

:D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#26028) prime77 válasza szpajk (#26003) üzenetére


prime77
aktív tag

Ha nem akarsz vagyonokat költeni, akkor próbáld ki a Mont Blanc - Explorer-t!
Azt mondják Aventus klón, csak jobb az Aventusnál, mert az a szúrós füstösség ki van belőle véve, és inkább a gyümölcsös felé megy el az illata.
Kizárólag a 40Ml-es verziót vedd!
Tényleg sokan dicsérték mindenhol, és mikor megvettem, mondom ez olyan mint az Aventus, de mégis kicsit jobb annál, mivel nem annyira erős maszkulin.
De, ha a cél az, hogy nagyon drága legyen, akkor az Aventus.
Hozzáteszem, mikor kijött pár évvel ezelőtt az Aventus, akkor a niche világ legjobb illatának tartották.
Akkor azt gondoltam, hogy jó-jó- tényleg nem rossz kis illat, de ha ez a legjobb illat a nichék közül akkor milyen lehet a többi.
Vannak azért igazi jó designer illatok is, próbáld meg az Explorert - már ha az Aventus neked bejön.

[ Szerkesztve ]

(#26029) tibbike01 válasza prime77 (#26028) üzenetére


tibbike01
őstag

Az Aventus amikor kijött teljesen más volt, mint a mostani. Hihetetlen keveréke volt az ananásznak, gyümölcsöknek füstösségnek, de a legnagyobb fegyvere az volt hogy nem a megszokott édés, ragacsos és nem is a fás alapon volt hanem egy könnyed játékos levegős illat volt. A mai napig nem tudott ilyet keverni senki. Van egész jó dupeok, de a varázs minden esetben elmarad.

(#26030) Jhonny06 válasza csupafüles (#26024) üzenetére


Jhonny06
veterán

Amikor rámész a honlapra, felugrik egy kis ablak, hogy válassz országot, gondolom erre gondolsz. Ott nekem se dobta fel Magyarországot, de Németországot kiválasztva továbbléptem és a szállításnál már van Magyarország.

Eddig nem ugrott fel ez az ablak, gondolom valamit fejlesztettek és lefelejtették kis hazánkat.

[ Szerkesztve ]

(#26031) szpajk válasza prime77 (#26028) üzenetére


szpajk
tag

Csak 30-60-100ml-est találtam.

spike

(#26032) szpajk


szpajk
tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :R :R :R

Ha már ilyen segítőkészek vagytok, akkor a páromnak is tudnátok ajánlani illatokat?
Nem szeretném, ha az én illatom elvonná róla a figyelmet. :)

spike

(#26033) bbdzyx válasza szpajk (#26032) üzenetére


bbdzyx
senior tag

MFK Amyris Femme / Amyris Femme Extrait
MFK Baccarat Rouge 540
MFK Aqua Universalis
PdM Delina / Delina Exclusif
Aventus For Her
TF Soleil Neige
L'ancome LVEB Soleil Crystal

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#26034) dirtboy86 válasza szpajk (#26032) üzenetére


dirtboy86
tag

Chanel Chance - Eeu Tendre (nagyon finom puderes - könnued nyári)

MFK - Aqua vitae (párom rajong érte - friss könnyed *ha ilyet vennétek van 200ml kiadás - 50ml átvennék :)) )

PDM - delina (nekem exlusif már sok)

Creed - aventus for her

(#26035) prime77 válasza szpajk (#26031) üzenetére


prime77
aktív tag

Elnézésedet kérem, igazad van.
Kevertem az Essenzával. :-)
A 30Ml-t próbáld ki, tényleg nagyon jó.

(#26036) gergo5991


gergo5991
őstag

nem birtam ellenálni 200ml-es sauvage edp-t berendeltem, ha úgy van 100ml-t majd eladok 10ml/15 euró áron (itt sk-ban ez a biznisz nem igen megy, még csak fb csoport sincs se semmi), és akkor mondhatni ingyen volt 100ml.. :D
pár éve mióta megéreztem azóta függőséget okozott nálam az illat

csak remélem nem lesz tőle 1 hét után illatvakságom :(

[ Szerkesztve ]

(#26037) prime77 válasza tibbike01 (#26029) üzenetére


prime77
aktív tag

2019 január 26.-án rendeltem a Creed Aventust a Notinóról.
Most néztem meg a rendelési historyt.
Nem az én világom az illat, de az biztos, hogy akkor azt mondtam, ez igen.
Emlékeztett valamilyen illatra még gyerekkoromból, valakin volt hasonló.
Meg olyan igazi, brutál minőségi érzést keltett az egész - persze ebbe belejátszott az is, hogy irtózatosan drága volt, mivel az emberi agy így működik.
Ami nekem nem jött be az a füstössége - túl erősnek, rusztikusnak találtam.
Aztán mikor bementem a Douglasbe és beleillatoztam az Explorerbe, akkor elképedtem.
90%-ban Aventus, csak a füstösség nélkül, inkább a gyümölcsös dolgok jöttek ki jobban - így éreztem.
Azóta vettem belőle jó pár palackot - de csak a 30ml-es a jó.
A 60ml-es, mikor egyszer vettem, na annak már az illata sem volt olyan teljesen.
Az füstös volt, kevés volt a gyümölcs illat, meg szinte semmi ereje nem volt.
Parfümöt meg minek venni, ha nem tartós az illata picit sem.
Én úgy tudom egyébként, hogy ma már az Aventust is kicsinálták - megreformálták.
Állítólag bizonyos jegyeket is kivettek belőle, meg az ereje, tartóssága sem olyan jó már.
Hát igen, a profitért mindent.
De minden valamire való illat így jár.

[ Szerkesztve ]

(#26038) kk831228 válasza szpajk (#26032) üzenetére


kk831228
addikt

Ha szereti a rózsát Xerjoff - Opera, Púderesebb : Xerjoff- Dama Bianca.

Estére :Memoir Woman, Epic Woman, LM - Senual Orchid. 😬

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26039) szpajk


szpajk
tag

Héten rendeltem magamnak egy Afnan Turathi Blue Homme-ot és Rasasi Fattan Pour Homme-ot, páromnak Armaf Club de Nuit Women-t.

Fattan jó illat, Terre d’Hermès klón, az volt korábban kedvenc nyári illatom, de a Turathi-ra párom azt mondta sosem érzett rajtam ilyen finom illatot. :)
Páromnak korábban Chanel Coco Mademoiselle volt a kedvence, ezért választottam neki ezt, hát messze nem az :( , tetszik neki, de láttam rajta, nem elégedett :D

Mindhárom illat jó valamire, de erre a napra mindkettőnknek a legjobbat szeretném. :)

[ Szerkesztve ]

spike

(#26040) kk831228 válasza szpajk (#26039) üzenetére


kk831228
addikt

Egyébként Hypnotic Poison se rossz, az kicsit nehezebb illat, érdemes megszagolni Douglas-be... ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26041) tibbike01 válasza szpajk (#26039) üzenetére


tibbike01
őstag

Esküvőre pár ezer forintos arab parfüm? Viccnek is rossz!
Irány kremmaniara vagyél 5ml decantot az Aventusbol, feleségednek mega Delinabol és kész, mindenki el lesz ájulva. Ez a plafon.

(#26042) szpajk válasza tibbike01 (#26041) üzenetére


szpajk
tag

Félreértettél, hétköznapi illatnak rendeltem, esküvőre sosem fújnám magamra, pont ezért kértem segítséget tőletek, hogy mit rendeljek.
5-10ml-s decantokat fogok rendelni az általatok javasolt parfümökből :)

spike

(#26043) Swatchboy75


Swatchboy75
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretnék a notino ból vásárolni parfümöt.
Carolina herrera 212 men 200ml ,imádom ezt a parfümöt igazából az lenne a kérdésem,hogy ekkora kiszerelés nem befolyásolja a parfüm minőségét?
Kinek mi a tapasztalata ilyen nagy kiszerelésel ?
Nem vettem még soha ilyen mennyiségű parfümöt viszont árban jobban megéri.

Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#26044) dirtboy86 válasza Swatchboy75 (#26043) üzenetére


dirtboy86
tag

Mi mindig nagy kiszerelesben vasarolunk :) (sokszor akar baratokkal és szétdobjuk). 212 sosem vettem nagyot de Creed , Chanel , MFK termékeknél semmi különbséget nem éreztem (csak a pénztálcának könyebbség hosszútávon, ha be tudsz ruháni 1x nagyobb összeget :) )

(#26045) pohár válasza dirtboy86 (#26044) üzenetére


pohár
félisten

én pár éve vettem egy 200ml-s African Leathert 100k-ért, de visszavittem végül a Notinoba... rég megbántam már :((( :DD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26046) dirtboy86 válasza pohár (#26045) üzenetére


dirtboy86
tag

Miért vitted vissza? Minőségben éreztél gondot vagy szimplán nem gondoltad át , hogy neked ez sok lesz? Utólag okonak lenni könnyü :))

(#26047) dirtboy86


dirtboy86
tag

Valaki rendelt mar innen? Eleg jo arak vannak - megbizhato? https://www.koku.hu/

(#26048) Freddycom


Freddycom
őstag

Le Male Elixir, hamarosan

[ Szerkesztve ]

(#26049) pohár válasza dirtboy86 (#26046) üzenetére


pohár
félisten

hát, ez volt vagy 4 éve már, úgy gondoltam, hogy majd jól eladok belőle vagy 100ml-t és visszajön az ára nagy része, de kutya nem jelentkezett érte... akkor még drágállottam úgy, hogy csak ott álljon a polcon, és alkalomadtán használjam :F

lényegében gyors pénzt reméltem tőle (legalábbis hogy jön vissza belőle gyorsan), de mivel nem jött, kb 3 fújás mínusszal vissza is vittem, most meg keresek üveges maradékot jó áron, hogy legyen ez is... :DDD :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26050) dirtboy86 válasza pohár (#26049) üzenetére


dirtboy86
tag

Haha - átérzem , mikor az első 500ml aventust vettem 3 napig nem tudtam aludni h mennyibe került :DD . De a végén win-win lett mert ml ára jóval az 50 es 100ml alatt volt így kb 1.5 év alatt fogyott el, de a saját részem amit elhasználtam szinte semmibe nem került és aki vitt is jól járt mert nem dupla áron adtam - épp csak picit tettem rá :) . Ebből sztem meggazdagodni csak az tud aki valahogy szinte ingyen szerzi be az illatokat.

Ma már nem parázok rá - megveszem nagyban és ha évek alatt is de mindig kifut(ha nem dupla áron adja az ember) :)) - ugyanitt 2022 aventusból van még valamennyi :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.