Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) kk831228 válasza (#8549) üzenetére


kk831228
addikt

Ja ès mèg van a TF-London... Ezek mindegyik brutális füstös illatok...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#8552) válasza kk831228 (#8551) üzenetére



senior tag

:K

Illetve a Knize Ten van még a listámon.

Egyébként a Bel Ami az ami összetétele alapján nekem a non plus ultra lenne, de ismeretlenül nem merek belevágni a nagy kiszerelésbe. Bőr, vetiver, citrusok, kókusz, szegfű .. mindet szeretem

https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Bel-Ami-25.html

[ Szerkesztve ]

(#8553) zs.tom válasza (#8552) üzenetére


zs.tom
tag

Knize 10-t Bécsben szagoltam a boltjukban, nekem nagyon poros régimódi illatnak tűnt, nem is foglalkoztam vele többet. A Bel Ami viszont frankó, a Fahrenheit előtt csinálta Jean Louis Sieuzac, amolyan előfutára annak.

(#8554) slick-adam


slick-adam
aktív tag

eléggé niche buzi vagyok, de tudjatok mi lepett ma meg?

voltam szaglaszni es fujtam poenbol egy kis CK2-t. tök jo kis illat szerintem. amolyan kiserleti, Comme des Garcons-furi cucc, egyaltalan nem tucat & total unalmas friss citrusos akarmi, mint amivel tele van a piac. ahogy tesztekben is mondjak: nedves, édeskés KÖ/kavics/szikla/... . kesöbb a kavics illat "eltünik" egy ibolya levél & mandarin kombo marad dominansan.
termeszetesen szintetikus (föleg az elejen), de egyaltalan nem kelt olcso es ocska benyomast. sztem veszek majd egy kis üveggel. ilyen illatokat kene hajpolni, nem az X+1. Sauvage klónt...

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8555) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Egyszer szaglásztam, és nagyon tetszett a Chanel Allure (férfi) illata. Aztán megtudtam az árát, és gyorsan le is tettem, nehogy megkarcolódjon az üveg...
Tudtok javasolni hasonló illatú parfümöt, ami olcsóbb a Chanelnél?

(#8556) ToBeY válasza Mentolka (#8555) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szia
Ha Home Sport-ra gondoltál akkor a Versace pour homme hasonló illatú kb feleannyiért.

[ Szerkesztve ]

(#8557) Mentolka válasza ToBeY (#8556) üzenetére


Mentolka
senior tag

Szerintem nem. Erre:

(#8558) Petyke77 válasza Mentolka (#8555) üzenetére


Petyke77
tag

Azt írják a Perry Ellis M hasonló és árban is rendben van... Notinon megtalálod.

(#8559) Mentolka válasza Petyke77 (#8558) üzenetére


Mentolka
senior tag

Köszi! Megkóstolom.

(#8560) Jhonny06 válasza Mentolka (#8559) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Megkóstolom"

[ Szerkesztve ]

(#8561) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Jött néhány új DUA, ha valakit érdekel 5-10ml, pm.

Wood & Cognac (Nasomatto Pardon 1:1-ben, pedig elvileg nem ennek indult)
Bois Precieux et Epices (Creed Spice & Wood)
Spiritus Dei (By Kilian Single Malt)
Lux Opulent (Xerjoff Richwood, brutálisan jó)

(#8562) mufi


mufi
senior tag

Nem verődünk össze valahol egy cserebere, megszagoljuk egymás mintáit délutánra?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#8563) kk831228 válasza mufi (#8562) üzenetére


kk831228
addikt

Jò lenne, de senki nem èr rá, ès messze is lakik.... ;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#8564) melon9106


melon9106
csendes tag

Hello, Al Haramain Excellent-et cserélnék (100ml). Ha bárkinek van ajánlata akár decant-ra, szívesen fogadom (pm). Leginkább nyári parfümök érdekelnek. Az illatról dióhéjban: Egy frenetikus rózsa egy adag orientális fűszerrel, mely kicsit édeskéssé teszi, de a leszáradás különös akvás, így nyáron is bátran viselhető.

(#8565) zs.tom válasza mufi (#8562) üzenetére


zs.tom
tag

Rendezzünk egyet olyan helyre ami mindenkinek állati messze van ;] és akkor nincs vita. Amúgy jó lenne egy ilyen, de tuti csak páran lennénk...

[ Szerkesztve ]

(#8566) mufi válasza zs.tom (#8565) üzenetére


mufi
senior tag

Vagy valahol mindenkitől egyformán távol.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#8567) Petyke77


Petyke77
tag

Vettem a Notinoról mintákat, köztük fújós nicheket is. Az egyiknek nem működik a pumpája,nem jön semmi belőle. Van valakinek ötlete mit lehetne vele csinálni (fekete fújós. Ráadásul a Sospiro Erba Pura nem is volt olcsó...) Eddig nem volt ilyen gondom...

(#8568) Petyke77


Petyke77
tag

Úgy látom kijött az egyik új Creed-White Amber. Kíváncsi leszek, Royal Exclusive úgyhogy nem lesz olcsó gondolom... 😎

[ Szerkesztve ]

(#8569) Jhonny06 válasza Petyke77 (#8567) üzenetére


Jhonny06
veterán

Gyári minta, vagy a Notino saját pumpás üvegje? Mert azok nagyon szarok, alig jön belőle + a pumpa beragad, ha egyszer lenyomod. Én vettem mostanában pár 5ml-es "mintát" tőlük és áttöltöttem sajátba (a nyakát fogóval kellett leszedni, ilyen rápattintós szart küldenek).

Aliexpress-ről van eBay-ről tudsz venni üveg decantot, bár minta esetén nyilván kevésbé éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#8570) Petyke77 válasza Jhonny06 (#8569) üzenetére


Petyke77
tag

Notinos fekete 2ml. Köszi az infót!

(#8571) Kerio


Kerio
őstag

Sziaszok!

Mi a vélemény a Paco Rabanne 1 Million Privé Man parfümről? Az illata nekem bejön. A tartósságra vagyok kíváncsi. :K

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#8572) Paddington válasza Kerio (#8571) üzenetére


Paddington
csendes tag

Üdv!

A review-k alapján a tartóssága halovány. Fejillatban tér el az eredetitől, így gondolom a cseresznyés-dohányos-fahéjas felütése ragadt meg.

Ha alternatívát keresel Pure Havane, esetleg Bogart Pour Homme. Utóbbit nem ismerem, de a cseresznye-dohány kombó elvileg ott is megvan.

Ha a zsebedbe nyúlnál, Xerjoff Naxos vagy PdM Oajan a fahéj miatt.

ui: Remélem őszre-télre keresed, nyárra az orientális, gourmand illatok többsége nem való.

Steinhart Nav B Chrono II 44 mm és Davosa Argonautic eladó

(#8573) Azie válasza Paddington (#8572) üzenetére


Azie
őstag

bogart nagyon jó és olyan amilyennek írják, tartóssága is beteg. viszont nyárra még otthonra is erős, nemhogy emberek közé. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#8574) melon9106


melon9106
csendes tag

Sziasztok,

Kriszti&Zoli parfüméréijáráól érdeklődnék. Volt már kérdés tudom és vásároltatok is innen 1-2-en, de a Mancera Cedrat Boise olyan jó áron van (23ezer a 12mili, máshol 32-36k), hogy elbizonytalanodtam.

Megbízható hely teljesen?

(#8575) melon9106 válasza melon9106 (#8574) üzenetére


melon9106
csendes tag

120 mili természetesen

(#8576) ödönke válasza melon9106 (#8574) üzenetére


ödönke
aktív tag

(#8577) slick-adam


slick-adam
aktív tag

FIGYELEM!

Most olvasom Basenotes-on, hogy uj vezetöseg van Serge Lutens-éknél és a nagyon okosok kitalaltak, hogy alaposan megkurtitjak a kinalatot. Hogy a "kihajitott" illatok tenyleg megszünnek-e vagy Paris-exluzivok lesznek (bell jar-ban ugye jo dragan), azt nem tudni, mindenesetre kisebb fajta "pánik" van a forumon.

Ezek tünnek el:

Arabie
Bas de Soie
Sa Majeste la Rose
A la Nuit
Gris Clair
Jeux de Peau
Daim Blond
Cedre
Serge Noire
Fille en Aiguilles
Vitriol d'Oillet plus whole Vapo Tout Noir line

azert ez eleg erdekes... Pl a Fille en Aiguilles is egy nagyon nepszerü illat tölük. Az én 3 kivansaglistas SL illatom pont köztük van (Sa Majeste, Jeux & Daim Blond), szoval most kapkodhatok szepen... mehhh. A La Nuit & Vitriol is tök jok... :(

Lényeg a lényeg: ha terveztetek ezek közül vasarolni, huzzatok bele szepen, mert csappannak a keszletek. Az info elött is eszrevettem, hogy pl. a Sa Majeste-t mar alig lehet kapni és dragabb is lett.

Egyebkent kiadnak 1 uj illatot is, ha minden igaz, illetve a megkurtitott kinalat mostantol 50 helyett 100ml-es üvegekben lesz elerhetö...

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8578) mufi


mufi
senior tag

Lacoste pour homme ha van valakinek elfekvőben, az kérem írjon egy privit!

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#8579) zs.tom válasza slick-adam (#8577) üzenetére


zs.tom
tag

Ugyan az a marketing trükk amit a L'artisan eljátszott a Dzing és Tea for 2 kapcsán pár éve... Bevonták őket, a meglévő készlet pofátlan magas áron elment nekik pillanatok alatt, rá egy évre pedig a hatalmas igényfelismerésben kiadták újra, hogy a szegény nép ne maradjon illat nélkül....legjobb húzás amit egy niche brand elkövethet:
1. beszélnek róla(mindenki)
2. viszik mint a cukrot a régi készletet emelt áron
3. kult illattá válik az az 1-2 nevesebb parfümjük (ha csak nem keresettet vonnnak ki akkor hol lenne a poén?)
4. viszik mint a cukrot az új készletet emelt áron

Ugyan az az effekt, mint a hosszú hétvége meg a világvége :DDD mindenki vásárol mert most aztán mi lesz. Persze akinek ezek a parfümök a kedvencei az vegye, de érdemesebb valami kisebb környező országban lelhető niche store-t keresni, ahol esetleg tartanak SL illatokat, ott nagy az esély, hogy nem tornázzák fel az árakat emiatt, legalábbis késöbb reagálják le a trendet.

(#8580) slick-adam válasza zs.tom (#8579) üzenetére


slick-adam
aktív tag

igazad lehet, reszben. az, hogy most felmennek az arak kicsit, az SL-nek mar mindegy. hiszen ök mar eladtak az üvegeket, a plusz penz nem hozzajuk folyik be. SL üvegek mar TKMaxx üzletekben is feltüntek bagoert.
azt se hiszem, hogy visszahoznanak illatokat. meg nem volt ra pelda. elöszöris remelhetöleg non-exporttá teszik ezeket (ez bevett és nagyon jo szokas naluk) és majd néha-néha kidobnak egy limitalt batch-t ilyen travel fuvokaban, mint ahogy azt a Iris Silver Mist-el es a De Profundis-al tettek.
a listan csak 1-2 nepszerübb (mondjuk a community nepszerüseg az meg nem jelent tenylegesen jo eladasokat...) van, többi valahol siman erthetö. viszont szinte mind nagyon jo es különleges. ott van a Jeux de Peau... biztos, hogy nem kapkodjak és nem nagy a rajongotabora, hiszen nincs valami magasan ertekelve. megis egyedi illat, az teny.

szoval ahogy te is irtad, ha valakinek vannak kedvencei a listan, az valoszinuleg jol teszi ha bevasarol. különben a nagy okoskodasban tenyleg lemarad az üvegcseröl és importalhatja a 170 € / 75ml-es "vault"-verziot parizsbol.:) most meg rendben vannak az árak, greymarket oldalakon is 5-10 €-s ugrast latok max, amivel meg mindig joval a retail arak alatt vannak. a keszlet a nagyobb problema.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8581) zs.tom válasza slick-adam (#8580) üzenetére


zs.tom
tag

Abban van valami, hogy a már eladott üvegeken hozott haszon nem az övék, de a párizsi butik nagy forgalmat bonyolít le a többi retailer üzlethez képest, így a hype hullám ami emiatt kialakul most bőven hoz a forgalmukon pár százalékot, azzal, hogy esetlegesen limitált royal szériába emelik a kultikus illatokat azzal monopol helyzetet teremtenek, így a megszűnés miatt felturbózott árakat megtartva az övéké lesz a további haszon. ;] kis genyók :D Az Iris Silver Mist is pontosan ilyen kultusz illattá lett.

(#8582) slick-adam válasza zs.tom (#8581) üzenetére


slick-adam
aktív tag

mondjuk olyat is irtak, hogy allitolag több SL boutique-ot szeretnenek szetszorni vilagszerte. ha ez igaz, akkor ELVILEG a non-export kis üvegcseiket is arulniuk kellesz mindfele, hiszen furan (üresen) is nezne ki egy SL üzlet csak a megkurtitott non-export parfümökkel.

Iris Silver Mist meg csodalatos... ahh. nincs parja. szerencsere kijött abbol is a 2x30ml-es travel set limitalt kiadasban, amibol be is huztam kettöt. darabjat 70 euro körül, ami igencsak jo 60ml-ert, gyakorlatilag standard greymarket SL ar. persze szerencse is kellett hozza :))

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8583) melon9106 válasza ödönke (#8576) üzenetére


melon9106
csendes tag

Akkor át is hajlok, parfumbox és illatszerbolt. Eddig csak centerről és notinoról rendeltem, az értékelése is kevés ennek a 2 helynek. Nem szívesen rendelek idegen helyről. Valami vélemény ezekről?

(#8584) Kerio válasza Paddington (#8572) üzenetére


Kerio
őstag

Köszönöm! :R
Igen. Öszr-télre lesz. Most Dior Homme Sport és Bvlgari Aqva van használatban. :))

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#8585) Azie válasza melon9106 (#8583) üzenetére


Azie
őstag

A két üzlet egy cég. mont blancot meg lolitát rendeltem tőlük még tavaly, rendben volt. a mb kupakja anyaghibás töréses volt (megpattant a műanyag, mint régen a dömperek/matchboxok kerekeinél a tengelyen - ha ez mond valamit), tehát nem külsérelmi nyom, de a cucc orig volt benne.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#8586) Azie


Azie
őstag

zoliéknál ma megvettem a Roma és Amara tesztereket nyárra. fújtam dunhill icont kézre, hááát érdekes, nem tudom elképzelni azt a helyzetet, amikor ezt máson szeretném a környezetemben érezni. női orral nem tudom milyen lehet, kicsit szavázsos, de meg nem tudom mondani, hogy mi irritál benne - emellett iszonyatosan durván beast.

hazafelé DMben végre volt nautica voyage (a sima), hát nem tudom ezt mit sztárolják, hogy cheap és milyen jó. van valami fura mellékszaga, mintha romlott lenne. már már kellemetlen, ellenben tartós, hiába fújtam rá chrome-ot, ez átnyomult rajta :(

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#8587) Gyick válasza Azie (#8586) üzenetére


Gyick
őstag

Nekem a penészes uborka illata volt az első gondolatom mikor probáltam a Nautica Voyaget :)

(#8588) Jhonny06 válasza Azie (#8586) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én alig bírtam levakarni a Voyage-t, pedig csak 1-et fújtam magamra. Egyszerre kezdett el fájni tőle a fejem és lett hányingerem, iszonyatosan szintetikus.

(#8589) Azie válasza Gyick (#8587) üzenetére


Azie
őstag

a penészes uborkának nincs szaga. ezzel a nem tudom mivel ellentétben. azért fura, mert az n-83 teljesen vállalható. az icont azóta is érezni, kezdem megkedvelni (lol), de az alkalmon még mindig agyalok, hova lenne jó o.O

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#8590) Paddington válasza Azie (#8586) üzenetére


Paddington
csendes tag

A Dunhill Icon fantasztikus.

A Sauvage-hoz semmi köze. Általában az első negyed lényegében bőr, boróka és zsálya, a háttérben megtámogatva nerolival. A középső kétnegyedben mindent visz a neroli, narancsvirág és petitgrain, hogy az utolsó negyedben visszatérjen a bőr, lekerekítve méz illatjeggyel. Utóbbit gondolom a narancsvirág okozza.

Teljesen máshogy viselkedik már néhány °C eltérésnél, a páratartalom is iszonyat hat rá. Van, hogy a kezdeti szakaszt simán átugorja és azonnal a neroli-petitgrain ural mindent, hűvösebb időben meg alig akar megjelenni, a bőr viszi el a show-t. A tartóssága is ezektől függ, az átlagot mindig hozza, de sokszor meglepően kitolódik.

Jóideje használom, mindig hoz valamilyen újdonságot. A bors például nagyon ritkán, a legváratlanabb időpontokban jelenik meg. Van, hogy x alkalommal viselem és semmi, azután x+1-edikre a középső, nerolis szakaszban beüt 10 percre, dominál minden felett, majd eltűnik, mintha ott sem lett volna.

Nem egy bókmágnes, ezt tipikusan saját maga miatt viseli az ember. Mert érdekes. Az üvege pedig műalkotás.

Anno mikor elkezdtem használni, a traubiszódás érzés kifújáskor megvolt nálam is, de néhány alkalom után eltűnt, így az ne riasszon vissza senkit.

[ Szerkesztve ]

Steinhart Nav B Chrono II 44 mm és Davosa Argonautic eladó

(#8591) slick-adam válasza Azie (#8586) üzenetére


slick-adam
aktív tag

bar rengeteget finomodott a szaglasom miota elöször szaglasztam az Icon-t, az akkor kialakult kep teljesen beleegett az agyamba:

hamutalba facsart narancs. füstös (hamu, cigaretta, ...) frissesseg. az en orromban ez tenyleg igazi füst. nem az a füst, amire altalaban füstöt mondanak, de igazabol csak valami kis gyenge aromarol van szo. nem is ertem, hogy 10 tesztböl kb. 11 csak a neroli frissessegröl beszel az Icon kapcsan + kis füszeresseg... lehet az üvegem nincs rendben, de inkabb csak egy különös kapcsolat van köztünk szerintem.:)
tehat nalam a bergamot + a fekete bors (erösen) jön at.
aztan a bors (füst) lassan elhalvanyul es elöjön a többi füszer, neroli is kinyilik.

sajnos a legvegere megjelenik valami szintetikus, orrfacsaro jegy, amit nem igazan birok. rengeteg ISO E-vel egyetemben. kar erte.

de meg igyis egyik kedvenc parfümöm. van is belöle 1 "backup" üveg.

eleg hangosan indul, de rajtam nem igazan tartos. 4-6 ora.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#8592) Azie


Azie
őstag

Köszi a véleményeket az iconról. ;)

kipróbáltam milyen a CK obsession így nyáron. :) olyan, mint télen csak még durvább :DDD tartósságra és erősségre is. :) Ez sem való emberek közé most szerintem. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#8593) korpas15


korpas15
tag

Sziasztok!
Baldessarini Ultimate EdT-ről mi a véleményetek?

(#8594) buci30


buci30
addikt

Kb 1eve csak a Mancera Cedrat Boise használom.
Nagyon elégedett vagyok vele 5-6 után is meg megkérdezik "ki van így befujva... 🙂"
Nagyon erős nagyon tartós és nagy illat felhője van!
Van hogy a presszóban kijonnek hogy a teraszon vagyok mert érzik bent 😂

Nagyon elégedett vagyok vele tényleg csak ajánlani tudom!

A kérdésem, hogy aki használta már és az új Sicily-t is az ezzel szemben mennyire tartós erős stb?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#8595) #81556480


#81556480
törölt tag

Kaptam ma 3 ilyet Extreme brand perfume

Valóban ér ez a cucc közel 15e forintot? jóféle?

Kérdezi ezt egy 1500 forintos adidas cuccot használó ember :D

(#8596) Paddington válasza #81556480 (#8595) üzenetére


Paddington
csendes tag

Nem ér és nem jóféle.

Életemben nem hallottam róla, de az üvegéről megmondom, hogy egy kamu D&G Pour Homme.

Steinhart Nav B Chrono II 44 mm és Davosa Argonautic eladó

(#8597) Petyke77 válasza buci30 (#8594) üzenetére


Petyke77
tag

Ez a Sicily jónak néz ki nagyon az illatjegyek alapján! 👍

(#8598) Ati.Inc válasza buci30 (#8594) üzenetére


Ati.Inc
tag

En is ujra hasznalni kezdtem tavasz ota,nagy kedvenc nalam is a Cedrat Boise.Ma rendeltem meg a Sicilyt remelem jovohet elejen legkesobb megkapom,nagyon kivancsi vagyok ra :DD

(#8599) buci30 válasza Ati.Inc (#8598) üzenetére


buci30
addikt

Mintám volt az alapján elég jó 🙂
Csütörtökön jön meg a rendes is ma rendeltem meg 👌
Ha lesz olyan tartós és erős akkor kivételesen egy időre cserélek méz ez a friss gyümölcs íz nagyon jó így nyárra 🙂

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#8600) Petyke77 válasza Ati.Inc (#8598) üzenetére


Petyke77
tag

Majd írd le a véleményed pls nagyon kíváncsi vagyok erre a parfümre.
Esetleg valaki ad el 5-10ml-t akkor érdekelne! 👍

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.