Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) KisTücsök


KisTücsök
addikt

[link]

Mi történt a Black Afganommal? Nem érte nap pedig.

Kurva szomorú vagyok. :O

(#24002) tibbike01 válasza KisTücsök (#24001) üzenetére


tibbike01
őstag

Elpárolgott valszeg. :)

(#24003) kk831228 válasza KisTücsök (#24001) üzenetére


kk831228
addikt

van egy pár ilyen fújós nekem is...XD ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24004) pohár


pohár
félisten

na, milyen finomságot szerváltam így vasárnap este :)) (majd novemberben lesz nálam)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24005) Jhonny06 válasza pohár (#24004) üzenetére


Jhonny06
veterán

1-2 éve én is nagyon kerestem, amikor megjelent az új változat, aztán szerencsére sikerült találni egy régit (szinte pont ugyanennyi van az én üvegemben is :D). Szerintem ez a legjobb a 3 közül, a sima Homme túl púderes, a Parfum változat pedig túl durva.

[ Szerkesztve ]

(#24006) pohár válasza Jhonny06 (#24005) üzenetére


pohár
félisten

na de ez a 2007-es, OG verzió, erre vadásztam a jó isten tudja mióta :DD (2009-es batch)

a reformulált DHI-ból (2011-202x) van 2012-es, meg 2013-as maradékom is, nagy becsben tartom őket :)) (meg 2016-os DHP asszem)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24007) pohár


pohár
félisten

ha valakit érdekel, most jött meg az Initio új parfjümje, a Paragon (Musk Therapy és Rehab keveréke, plusz adalékokkal), kissé feminin illat, hideg időhöz jól passzol :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24008) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Na, elfujkáltam a BR540 mintámat, egészen megkedveltem, de nem voltam túl magabiztos, amikor rajtam volt, nőiesnek éreztem.
PdM Kalan a net szerint hasonlít a Baccarat-ra, de sokkal férfiasabb. Próbáltátok? Mik a tapasztalatok?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#24009) luckyboi82 válasza bbdzyx (#24008) üzenetére


luckyboi82
tag

Szia, nekem van mindkettő, de nem érzem kevésbé férfiasnak a Baccaratot. Azt kellene mondanom, hogy a Kalan visszafogottabb és éttermes/öltönyösebb illat, míg a Baccarat gejlebb, de vagány is. Van egy fekete Zegna ingem, ahhoz Kalan-t fújok, Baccaratot meg egy fekete Mcqueen pólóhoz. Fordítva nem tetszene :N

(#24010) jackooo84


jackooo84
tag

Mancera instant crust használ valaki férfi emeber, vagy csak én? :B

(#24011) Jhonny06 válasza bbdzyx (#24008) üzenetére


Jhonny06
veterán

Valahogy én is nőiesnek érzem a Baccarat-ot. Nem tudom, hogy az Extrait más-e ilyen tekintetben (mintha azt olvastam volna), azt még nem próbáltam, pedig van egy decantom valahol. Meg tényleg annyira népszerű lett, hogy Pesten minden második emberen ezt lehet érezni.

A Kalan-ra én is kíváncsi vagyok, jókat olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

(#24012) anri-ur válasza jackooo84 (#24010) üzenetére


anri-ur
tag

Ketten biztos ,hogy vagyunk :)

(#24013) jackooo84 válasza anri-ur (#24012) üzenetére


jackooo84
tag

KM-án Chamo-tól vettem 20ml de nem érzem olyan tartósnak mint a 2ml-is gyári mintát :F

(#24014) Petyuska111


Petyuska111
tag

Dior Eau Sauvage EDP-t (nem az EDT-t, hanem az EDP-t!) hol lehet Bp-en megszaglászni? Aréna Douglas-ban nyoma sincs (mondjuk egyik verziónak sem). Mennyire öreguras? Az EDT-re írják, hogy eléggé az, az EDP mennyire más? Milyen illat, mennyire citrusos?

(#24015) duckload válasza Petyuska111 (#24014) üzenetére


duckload
tag

Nem annyira citrusos, inkább mélyebb ambroxán miatt.
Szerintem minden csak nem öreguras. Sem az edt sem az edp. De ez az én véleményem.

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#24016) NYJ75


NYJ75
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni a hideg időkre egy jó parfümöt én a Givenchy PI re gondoltam, tudom, hogy nem mai illat ,de anno 22évvel ezelőtt találkoztam ezzel a parfümmel.
Akkor vettem is egy üveggel viszont azt éreztem,hogy nem vagyok eléggé érett ehhez a parfümhöz akkor voltam 25éves hiába tetszett az illata sajnos el kellett adnom .Most viszont szeretnék egy ilyet venni az őszi és téli hónapokra.
Mi a véleményetek erről a parfüm-ről ?

(#24017) tibbike01 válasza NYJ75 (#24016) üzenetére


tibbike01
őstag

Egy régi olcsó designer parfüm, amit már 100szor reformuláltak. Én biztosan nem venném, pláne nem 25ezer környékén.

Őszre, télre nézd meg a Montale Oud Tobaccot :)

(#24018) Petyuska111 válasza duckload (#24015) üzenetére


Petyuska111
tag

Ugye nem a fekete üveges Sauvage-ra írtad? Vagy igen? Mert én az "Eau Sauvage"-t kérdezem (átlátszó üveges) és a legtöbben ezt nem is ismerik, csak a feketét.

(#24019) Misogi válasza Petyuska111 (#24018) üzenetére


Misogi
aktív tag

Szerintem mindenki ismeri az osszes Eau Sauvage típust, akit érdekelnek a parfümök. Egyébként szerintem egyik sem grandpa illat.

(#24020) Jhonny06 válasza Misogi (#24019) üzenetére


Jhonny06
veterán

A kolléga valószínűleg tényleg összekeverte a sima Sauvage-al, abban van ambroxán.

(#24021) Petyuska111 válasza Misogi (#24019) üzenetére


Petyuska111
tag

"Egyik sem grandpa illat" - az EDT-ről sokan állítják, hogy az (pl. a Fragrantica-n), "oldschool", "old man fragrance", stb. Ezért szeretném megszaglászni mindkettőt, de leginkább a parfümöt. Csak sehol nincs teszter. Ha a Douglasban sincs, akkor hol??

(#24022) gergo5991 válasza Petyuska111 (#24021) üzenetére


gergo5991
őstag

valahol olvastam a notinos eladók mindenkinek azt ajálnják (most esett le te a régire gondolsz nem a kék üvegesre), lehet notinoban van kitéve, ha nincs akkor veszel mintát 1-2 euróért és ennyi

[ Szerkesztve ]

(#24023) Jhonny06 válasza Petyuska111 (#24021) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezek tipikusan olyan illatok, ahol már sehol nincsenek kivéte szerintem. Krémmániáról pl. tudsz rendelni fújóst:

[link]
[link]

(#24024) Petyuska111 válasza Jhonny06 (#24023) üzenetére


Petyuska111
tag

Köszi!!

(#24025) #86883328 válasza Petyuska111 (#24014) üzenetére


#86883328
törölt tag

Semennyire szerintem. Egy húsz éves perspektívájából lehet, hogy az. Számomra az EDT volt "öreguras".

(#24026) anri-ur válasza jackooo84 (#24013) üzenetére


anri-ur
tag

Nálam hat óra után is simán érezhető.

(#24027) iatti válasza #86883328 (#24025) üzenetére


iatti
aktív tag

ami annó szőrösmellű férfias volt, az mára öreguras lett. ami meg most férfiasnak mondott...hát nekem így az ötödik-x-en túl. ;) nem egyszerű választani. igazából minden vélemény mellé adni kéne a születési évjáratot. talán könnyebb lenne véleményt formálni, választani. persze amit én magamra locsolok, nagy eséllyel furcsa szemekkel méregetnek :DD

(#24028) gergo5991


gergo5991
őstag

akinek érdekes lehet az infó, alza.sk szlovák oldalon 200ml sauvage edt 93 euró akciósan, magyar határhoz legközelebb komáromban is át lehet venni átvételi ponton

(#24029) Misogi


Misogi
aktív tag

Vélemények erről? [Alien Man Mugler]

Sosem szagoltam, de tetszik hogy ennyire megosztó illat. :DDD Gondolkodok azon hogy berendelem vakon...

(#24030) tibbike01 válasza Misogi (#24029) üzenetére


tibbike01
őstag

Inkább ezt rendeld vakon, ez most nagyon megéri!! :K
Carner Barcelona Curis

[ Szerkesztve ]

(#24031) Elektrosokk válasza tibbike01 (#24030) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ismered az illatot ? így első ránézésre kicsit rákívántam. :))

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#24032) tibbike01 válasza Elektrosokk (#24031) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem ismerem sajna, de nagyon csikol már egy ideje :) annyi, hogy nekem van egy kb teli üveg Black Afgano itthon, amihez hasonlítják...szóval nem lennék sokkal előrébb. De abban biztos vagyok, hogy jó cucc ez a Curis!!

Szerintem utsó darab lehet, ha nem tetszik eladod 45ért. Most is annyiért árulnak FB csopiban egy 98miliset. :C

[ Szerkesztve ]

(#24033) Elektrosokk válasza tibbike01 (#24032) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi a bíztatást! :R :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#24034) tibbike01 válasza Elektrosokk (#24033) üzenetére


tibbike01
őstag

Szivi ;] majd írj, hogy milyen.

(#24035) Elektrosokk válasza tibbike01 (#24034) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nem merem vakon megvenni. :O pedig a Sonia is kedvencem, ahhoz hogy áruljam nem vagyok elég türelmes, meg az idióta üzenetekhez. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#24036) Misogi válasza tibbike01 (#24030) üzenetére


Misogi
aktív tag

Mancera illatokkal szemezek, jó árban vannak és nincs egy Mancera illatom sem.

(#24037) Elektrosokk válasza Misogi (#24036) üzenetére


Elektrosokk
addikt

eddig nagy részük nekem csalódás volt. mármint egészen mást vártam mint amit kaptam. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#24038) tibbike01 válasza Misogi (#24036) üzenetére


tibbike01
őstag

A Montale Oud Tobacco most a menő, mindenki rá van cuppanva, új 2021es illat, brutál finom, minőségi lötty.

Mancerából a Red Tobacco a párja, de nagyon megdrágult, pedig biztosan patent az is.

[ Szerkesztve ]

(#24039) bbdzyx válasza tibbike01 (#24038) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Mennyire édes ez a cucc? Mondjuk a Pdm Herod-hoz képest?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#24040) tibbike01 válasza bbdzyx (#24039) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem a Herod gyenge volt, egyébként hasonlítanak egymásra, de a Montale vizesebb, tartalmasabb és sokkal tovább bírja a napot. Nem kifejezetten édes, szépen érződik a dohány is benne.

(#24041) Jhonny06 válasza tibbike01 (#24040) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kíváncsi vagyok rá, a héten jön egy teszter, sikerült nagyon jó áron lecsapni rá. Mindenki hypolja most. Mondjuk kérdés, hogy mennyire lesz redundáns, mert sok ilyen jellegű parfümöm van.

[ Szerkesztve ]

(#24042) tibbike01 válasza Jhonny06 (#24041) üzenetére


tibbike01
őstag

Majd írj róla ha kipróbáltad. :)

(#24043) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ú baszki, ez de jól hangzik: Mancera Tonka Cola

Csak ilyen árfolyam mellett ez kapásból 55k, plusz lehet, hogy még szállítást is rádobnak. Ennyit tuti nem adnék egy Mancera-ért.

(#24044) Scaletta


Scaletta
tag

Azt mondják az embert előbb utóbb utoléri a hülyesége. Nos, úgy néz ki vakon Amouage-t vásárolni elég merész vállalkozás, bár bátraké a szerencse. :CIgyekszem rövidre fogni tapasztalataim. Kifújáskor egyből megcsap a zöldfűszeres fejillata, bár a fragi nem említi, de simán kevehető belőle az anyaillat oregánós jegye is, emellett jön a bors, illetve a füstös-tömjénes jegyek, ami végigkísér hosszú órákon keresztül. Be kell valljam, az eleje szerintem nem sokban tér el az Ard al Zaafaran közkedvelt olcsóságától, az Amouage féle magic később jön elő. 1-2 óra elteltével az illat sokkal púderesebbé, krémesebbé, viselhetőbbé, és talán európai-orr barátabbá válik. Tartósságtól és projekciótól egyáltalán nem kell félni, írhatnám hogy hozza a kötelezőt, de bőven túlteljesíti a normát. 2 spricc, és 12-14 órára megvan a bűvészshow. Összegezve, aki szereti az orientális keleti illatvilágot, a tömjénfüstöt, csípős fűszereket, füstös pacsulit, annak garantáltan tetszeni fog. Aki nem, talán annak is elnyerheti tetszését, ugyanis az íriszgyökér a leszáradást már szépen viszi, finomabbá, krémesebbé válik tőle az illat. Ajánlott dekantként beszerezni aki nem szeret sokat költeni illatokra, ugyanis 10ml ebből életed végéig elég. Köszi, ha végigolvastad, ugyanitt szabadulnék egy Mancera Black Prestigiumtól, érd privi. :D

(igen, ez egy teszter üveg, nem lehet mindig hatost dobni :C )

[ Szerkesztve ]

(#24045) Scaletta válasza KisTücsök (#24001) üzenetére


Scaletta
tag

Ha ez vigasztal, Afghanoval nem csak te jártál így. :D Amúgy azt hallottam, hogy az új batchek a régiekhez képest olyanok mint a vizelet. :C Én fújót vettem csak, nem tudom mikori batch, de azt alátámasztom, hogy az elvárásokkal ellentétben tényleg nem annyira bika.

(#24046) Elektrosokk válasza Scaletta (#24045) üzenetére


Elektrosokk
addikt

van egy rasasi ami hasonló az afgánohoz, elképesztően tart és vetít. Nálam nem lett favorit, de sokat kísérleteztem vele mert lenyűgözött. Meg mert barátnőmnek tetszett. :DDD

Ajánlom mindenki figyelmébe. :K

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#24047) Jhonny06 válasza Scaletta (#24045) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Black Afgano régen se volt kifejezetten tartós, csak a fekete színe miatt elterjedt róla ez a legenda, hogy ez egy lemoshatatlan cucc. Nekem régi üvegem van és teljesen átlagos a tartóssága, vagy maximum az átlagosnál jobb, de semmiképp nem olyan, mint ahogy régen elhíresztelték. Ez egy urban legend.

[ Szerkesztve ]

(#24048) El Gringo


El Gringo
senior tag

nekem volt/van Oud Tobacco, már pár üveggel elszórtam. nem kell tőle hasra esni :)
nem is rossz persze.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#24049) tibbike01 válasza Jhonny06 (#24047) üzenetére


tibbike01
őstag

Ami nekem van Black Afgano az brutális. Van egy pulcsim, amit kb egy éve fújtam be vele, azóta többször lett mosva-hordva és még közelről mindig érződik rajta a BA. Persze már csak az alapillata, de érződik. :K

(#24050) Jhonny06 válasza tibbike01 (#24049) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ruhán értelemszerűen rengeteg illat jobban megmarad, de ez nem jelenti azt, hogy a bőrödön is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.