Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Megjött a kicsike. Közben kiderült hogy nem 3,65" hanem 3,96"-os, 110g dobósúllyal az AX verzió. :D

(#11552) becsitibi válasza Recon666 (#11551) üzenetére


becsitibi
senior tag

Gratula,aztán görbüljön minél hamarabb!Bár eszméletlen milyen szar idő van,gondolom ezen a hosszú hétvégén szívesen kipróbálnád.

(#11553) FerNandor válasza Recon666 (#11551) üzenetére


FerNandor
őstag

nagyon baba, gratula :)

22-es a zsinórom a feederen. hogyan van ez a dobóelöke dolog? hány gramm felett kell dobóelöke? hány grammos (mondjuk 20g-s?) feederkosárnál hagyható el a dobóelöke? mennyi lesz annak a súlya vajon az etetöanyaggal? 50g?

látom az optimus black megvan még :DDD

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11554) Steady74 válasza FerNandor (#11553) üzenetére


Steady74
Topikgazda

talán pontosabb, ha nem az eldobott tömeg/kosárméret miatt gondolkodsz dobóelőkén, hanem a dobástávolság miatt. átlagos kosarat is simán el lehet dobni 50 méterre úgy, hogy nem sérül a főzsinór. Nézd meg Des Shipp, vagy Andy Findlay videóit a neten. Igaz nem az itt honos "csak az 100 méter felett fogott 10 kg ponty az igazi feederfogás" pecát nyomatják, de eszméletlen sok jó dolgot el lehet lesni. Az inline meg a gumis kosaruk például embertelen jó, hatalmas találmány.

Ha kell kötni, akkor a haldorádó oldalon nézz szét, van egy cikksorozat, ahol le van írva pontosan.

(#11555) FerNandor válasza Steady74 (#11554) üzenetére


FerNandor
őstag

én nem akarom a tó túlpartjára dobni a szereléket :DDD így most látatlanban ez az 50 méter, amit mondasz szerintem még böven sok is lesz.
szóval akkor mondjuk egy sima 20g-os feederkosár (ami alul fölül nyitott és ilyen hálórácsos) alkalmazásánál nem kell dobóelöke, ha marad a max 50m?
uni to uni kötéssel is elég nagy a csomó és félnék, hogy megakad a nagyon pici gyürükben dobás közben (letesztelném nyilván, de) jobb lenne, ha ehhez a szerelékhez nem kéne dobóelöke.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11556) Recon666 válasza becsitibi (#11552) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:R Ja, vasárnap még versenyre is neveztem. :) Mindjárt rá is toltam egy nagyobb 30grammos távdobókosarat.

FerNandor: :R Ja megvan még a Black.

[ Szerkesztve ]

(#11557) choco01 válasza Recon666 (#11549) üzenetére


choco01
addikt

Hát egy kicsit jobb idő lesz 15-20 fok akkor már mennénk az egyik tavon csak ilyen halliszteseket vagy miket használnak, a másikon meg változó..igazából a minél nagyobb csalogató hatás lenne a célom..köszönöm a türelmet,még annyit hogy ezeket az etető anyagokat aromán kívül még mivel érdemes keverni?
Valami nem túl drága energo-haldorádó-carp expert pelletet vagy valami más adalékot tudnál nekem ajánlani? :B :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11558) Recon666 válasza choco01 (#11557) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Én szoktam bele önteni csontit, csemegekukoricát és micropelletet is, abból Carp Zoomosat (halas).

(#11559) Steady74 válasza FerNandor (#11555) üzenetére


Steady74
Topikgazda

sztem nem kell, de ha pl köves, kagylós a meder, akkor viszont lehet nem árt, egyéb esetben nem kell. a dupla-hurkos cucc nagyon fogós, de ha nem akarsz szronzni, akkor marad a csúszó.

egyébként nem akad meg a gyűrűkben, ennek a titka, hogy egészen tőben kell elvágni a kötés kilógó részeit. prérin szoktam fonott előkét kötni a bojlison, simán kiszalad a kötés. csak úgy kell csinálni, ahogy le van írva.

(#11560) choco01 válasza Recon666 (#11558) üzenetére


choco01
addikt

Akkor pelletből méretre olyan 3-6 miliseket?
Egyébként gyűrűt javítani,vagy levenni lenne értelme minthogy újat venni?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11561) FerNandor válasza Steady74 (#11559) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi. de ezeket nem értem: milyen dupla hurkos cucc fogos? meg milyen csuszo?

az jo, nagyon a tövèben vagtam le, rajtahagyom akkor, aztan majd meglatjuk, milyen lesz a fenek.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11562) Recon666 válasza choco01 (#11560) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja, a carp zoomos szerintem 3mm-es. A lényeg hogy süllyedő legyen, mert már jártam ugy hogy nem figyeltem és lebegőt vettem, utána meg csodálkoztam hogy a víz tétjén úszkálnak az etetőpelletek. :D

A gyűrűnél kérdéses, hogy mit kell javítani, vannak olyan gyűrűk amikben cserélhető a kerámiabetét, ha az a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#11563) choco01 válasza Recon666 (#11562) üzenetére


choco01
addikt

Akkor süllyedő.
Arról de el nem tudom képzelni ebből hogy veszem ki :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11564) Steady74 válasza FerNandor (#11561) üzenetére


Steady74
Topikgazda

duplahurkos

csúszó meg ha a kosár csúszik szabadon a főzsinóron.

majd fotózok egy kötést, az orsóim nem lopták el, és még fenn vannak a fonott dobóelőkék

(#11565) becsitibi


becsitibi
senior tag

Na,ki ment pecázni?

(#11566) Recon666 válasza becsitibi (#11565) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Majdnem elmentem, de végül csak elkezdett megint esni. :(

(#11567) becsitibi válasza Recon666 (#11566) üzenetére


becsitibi
senior tag

Budán nem esik,de be van borulva,viszonylag kellemes idő van,az előző napokhoz képest,de hát a tilalom...

(#11568) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok
voltam ma reggel kint a helyi "ülepítő" tavon: 54db arany kárász abból kb 8-9 tenyeres vagy egy picit nagyobb, búza csirát kevertem korpával egy kis csemege kuki+kenyér, a csali csonti volt 7 méteres spiccel,kb 3 órát voltam kint,(2x szakadtam) emberünk mellettem gilisztával semmit sem fogott, amikor elmentem átült a helyemre és a halaimat is elkérte :))

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11569) Gézengúz válasza aram01 (#11568) üzenetére


Gézengúz
addikt

Arany kárász????? :Y Idejét nem tudnám megmondani mikor láttam utoljára...Csak legyen kicsit jobb idő, egyeztetünk időpontot, okés? Legalább egyet fényképeztél volna... :(((

(#11570) aram01 válasza Gézengúz (#11569) üzenetére


aram01
nagyúr

Igen az, az időpont egyeztetés oké, nem mertem kivinni fényképezőt mert féltem hogy beázik de legközelebb viszek

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11571) becsitibi válasza aram01 (#11568) üzenetére


becsitibi
senior tag

Gratula,fehér vagy piros csontira jöttek,jövő héten megyek én is szerdán,jó lenne minél hamarabb valami nagyobbacska csalihalat fogni.

(#11572) aram01 válasza becsitibi (#11571) üzenetére


aram01
nagyúr

Köszönöm, csak fehérek voltak, és eléggé be voltak lassulva is, volt köztük pár báb próbáltam azzal is de az nem volt annyira kapós

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11573) KonzolKartel válasza aram01 (#11570) üzenetére

Ha lehet csatlakozni a horgászathoz, és nem több 100km-re vagyunk egymástól, akkor szívesen mennék én is. Én Esztergomi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#11574) becsitibi válasza aram01 (#11572) üzenetére


becsitibi
senior tag

Kb a partról hány méterre jöttek,és milyen eresztékkel,mekkora vízben?

(#11575) aram01 válasza becsitibi (#11574) üzenetére


aram01
nagyúr

kb 3 méterre találtam egy 80 cm mély gödröt(nagyon sekély a tó) lent fenéken jöttek

szerk: ami érdekes koncentráltan a gödörbe etettem de a környékén semmi kapás nem volt, csak ott lehet hogy ott bandáztak

(#11573) KonzolKartel: Heves megye Lőrinci/Selyp, nézd meg a térképen

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11576) becsitibi válasza aram01 (#11575) üzenetére


becsitibi
senior tag

Valószínű nekem is ott kell majd keresnem őket,a mélyebb vízen.Slötyin a tó közepén a bedölt fánál 3 méteres víz van,talán itt vannak,de azért bebiztosítom magamat és veszek egy 5-6 csalihalat,neadjisten nem fognék egyet se.

(#11577) Kurik válasza aram01 (#11570) üzenetére


Kurik
tag

Ne hagyjatok ki :DD

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#11578) Recon666 válasza becsitibi (#11567) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Közben itt is elállt, ki is mentem és szerencsére kipróbáltam az új botot egy 2kg-s tükrössel , a pickerre is gy hasonló jott majd elcsendesedtek. :)

[ Szerkesztve ]

(#11579) FerNandor válasza Recon666 (#11578) üzenetére


FerNandor
őstag

általában feederrel horgászol? végülis a picker is feederbot csak könnyebb?
elmondod, milyen szerelékeket használsz?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11580) Recon666 válasza FerNandor (#11579) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Fenéken békés halra igen a feedert használom.

Ma ezt a kombinációt használtam:

A feederen és a pickeren is 20-as főzsinór van. '8-as flourocarbon előkével.

A csali Csonti volt, simán és lebegtetve.
Az etetőanyag Haldorádó Junior Carp Citromos -vanilia, a hozzá való aromával + negyed kiló Sirene X21 + Benzar Mix kukoricacsíra likőr.

A Picker lényegében ugyan az csak rövidebb és kisebb dobósúllyal rendelkezik, valamint általában érzékenyebb is.

(#11581) Recon666 válasza FerNandor (#11579) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A szerelék a Heavy-n, egy 30gr távdobó kosár, ~15cm előke. A pickeren gubangátlócső + 20gr csepp kosár, ~15cm előke.

(#11582) aram01 válasza Kurik (#11577) üzenetére


aram01
nagyúr

oké

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11583) Steady74 válasza Recon666 (#11581) üzenetére


Steady74
Topikgazda

kora tavasszal probald meg 50 centis elokevel, idonkent rengeteg plusz kapast eredmenyez

(#11584) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszi Recon

Steady miért jobb az ennyire hosszú (50cm) horogelöke?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11585) Recon666 válasza Steady74 (#11583) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Holnap kipróbálom a versenyen. :R

(#11586) aram01 válasza Recon666 (#11585) üzenetére


aram01
nagyúr

szénné fogtok ázni (hátha nem :R )

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11587) Recon666 válasza aram01 (#11586) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát ha nagyon veszéjes lesz az idő eltolják köv hétvégére. De reménykedek, hogy megússzuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#11588) Steady74 válasza FerNandor (#11584) üzenetére


Steady74
Topikgazda

mert ilyenkor nagyon kenyesen kapnak a halak sokkal felenkebbek ovatosabban taplalkoznak. ha hoszabb az eloke es kisebb a horog akkor kesobb erzi meg h valami nem ok. egy kapasra legalabb 3-5hal jut akinek a szajaban volt a horog de kifujta mert gyanus volt. korda underwater is megmutatja ezt.

egy kalappal a versenyre meg egy jo nagy ernyot is :) aztan gorbuljon!

(#11589) becsitibi válasza Recon666 (#11578) üzenetére


becsitibi
senior tag

A mindenem!Tükör víz,borongós idő :C ,szép időtök volt.

(#11590) Recon666 válasza becsitibi (#11589) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jaja. A végén még a nap is kisütött egy kicsit. :)

Steady74: Köszönöm, remélem ernyőre nem lesz szükségem! :R

[ Szerkesztve ]

(#11591) FerNandor válasza Steady74 (#11588) üzenetére


FerNandor
őstag

értem, köszi.

--

egy kérdés 3,6m-es (max 100g dobósúly) mellé milyen másik 3,9-es feedert lenne érdemes venni?
dobósúlyban kisebbet vagy nagyobbat. nem tervezem a távdobást. föleg, ha a Drávára fogok járni többet. így akkor gondolom, hogy egy mondjuk 30-60-as elég lehet.

másik kérdés: van pl egy ilyen feeder bot, amihez a 3-ból az egyik spicc az "match" spicc. így 2 az egyben a bot. annak van értelme/haszna? végülis a match az úszózás, ugye? akkor vajon a match spicc olyan (keményebb vagy nem tudom), hogy ott nem lényeg a spicc rezgése, annak figyelése?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11592) choco01


choco01
addikt

Hali.:)
Ez a bottartó fej megfelelne feeder bothoz?
Vagy esetleg energo-nál nincs valami ilyesmi?
Vagy annyira ez a pillangó alakú annyival nem jobb? :F
Köszi.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11593) Recon666 válasza choco01 (#11592) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Én azt ajánlom ami nekem is van föntebb a képen. Nem tudja leszedni a botot mert oldalra tart, viszont a másik irányba nem akadályozza a bevágást. :)

FerNandor: Nekem az Egyik bot Match- feeder, jóval lágyabb, mint a Shimano. Azt tudom ajánlani, ha lágy bot kell, a dobósúlya is olyan ~60gr körül mozog. A match része viszont nem egy spicc, hanem egy külön bottag.

[ Szerkesztve ]

(#11594) choco01 válasza Recon666 (#11593) üzenetére


choco01
addikt

Igen,azt is akartam volna linkelni hogy hol vetted :DDD mert nem láttam energo se haldorádó holnapján. :F
Vagy már nem lehet kapni?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11595) Recon666 válasza choco01 (#11594) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát az energonál. De az figyeltem, hogy most nincs raktáron nekik.

(#11596) choco01 válasza Recon666 (#11595) üzenetére


choco01
addikt

És amit linkeltem egyáltalán nem jók? :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11597) Recon666 válasza choco01 (#11596) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát a butterfly azt feederhez nem használnám tavon. A másik elmegy, viszont az nem nagyon tart oldalirányba.
Ez áll legközelebb az enyémhez. De itt az én fajtám is.

[ Szerkesztve ]

(#11598) choco01 válasza Recon666 (#11597) üzenetére


choco01
addikt

Köszi,Haldorádótól szerintem tudok rendelni a helyi horgász boltban..de ha netán van raktáron nekik akkor olyat veszek amilyen neked van!
Ehhez gondolom ott tudok leszúró pálcát venni,vagyis átmérőre megfelelőt..
Egyébként valaki nem tud Pest megyében, Így Nagykáta-Jászberény környékén esetleg olyan tavat ami nem engedély köteles? :DD

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#11599) Recon666 válasza choco01 (#11598) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen, standard méretű leszúrók vannak, már mint menet tekintetben. Nem kell problémának lennie ilyen téren. :)

[ Szerkesztve ]

(#11600) FerNandor válasza Recon666 (#11593) üzenetére


FerNandor
őstag

köszönöm, találtam is egy ilyet :DDD
a teleszkópos botot meg egyébként eladom :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.