Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#601) steve@prhw válasza tildy (#597) üzenetére


steve@prhw
őstag

Köszi, most talán kapok egy jó melót Győrben... BP-re nem szívesen mennék..

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#602) LJoE válasza mszilard (#590) üzenetére


LJoE
senior tag

erre en egy 200-220 bruttot mondanek
(legalabbis nalunk ilyesmi a szitu)

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#603) amargo válasza mszilard (#595) üzenetére


amargo
addikt

Soknak?
Te tudod..

Egy másik informatikus ismerősöm ~150k ért csinál hasonló melót, mint Te, de kap mellé kocsit, telefont.. stb. Te mit kapsz mellé?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#604) tildy válasza amargo (#603) üzenetére


tildy
nagyúr

ő akkor elég szerencsés, emrt hasonló melóért, diplomával, stb 135 környékén kapok, természetesen adójóváírással....
+ mobil...
Szóval...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#605) bobsys


bobsys
addikt

Hali mindenkinek.
Szerintetek ha elmennék egy nemzetközi szállítmányozási céghez rendszergizdának mi lenne a reális nettó pénz?
24 vok
Márnök-info diploma folyamatban (2év kell még)
Angol olvasás megy, beszéd kevésbé
OKJ-rendszerinfos végzettség
10 * MCP vizsga vagyis MCDBA, MCSE, MCSE+Messaging

Előnyt jelent náluk az MCSA, MCSE

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#606) efge


efge
aktív tag

mcse erosen cegfuggo. van olyan tapasztalat, ahol persze elvaras szinten mindenhez kellett erteni, de azt se tudtak mi fan terem... :(
mashol meg boldogok voltak az nt-s mcp vizsgatol is :)

probalj valahogy belsos infot szerezni, mert lehet h kiszurjak a szemed netto szazzal, de lehet h kifizetik a duplajat. add el magad :C

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#607) efge válasza tildy (#604) üzenetére


efge
aktív tag

milyen adojovairas? ilyen osszegeknel mar nem lehetseges ez, vagy rosszul tudom?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#608) bobsys válasza efge (#606) üzenetére


bobsys
addikt

ehhh... netoo 100K. LOL. Hát annál már most is többet keresek.
Tudom ez csak az én szempontom, de nekem az MS képesítések cca. 1 millió forintba fájtak. Vagyis az első autóm árába. Nem hiszem, hogy az elköltött pénz és legfőképp az így megszerzett tudás 100K-t érne. Nem azért csináltam, hogy nem tudjak vele mozdulni semerre. Nem ezért tanultam szét az agyamat.

[Szerkesztve]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#609) mszilard


mszilard
tag

Tudom, hogy furán hangzik, de sajnos itt Nyíregyházán nem ennyire ''rózsás'' a helyzet!
Itt diplomával is alig adnak valamit, szinte éhenhalsz!
A nagy gond inkább az, hogy van miből válogatni, így a szakma értéke egyre lejjebb csúszik.
Nem túlzok, de itt a bérek úgy 40-50 %-kal alacsonyabbak, bármilyen területet veszünk is figyelembe! (Pl. egy kezdő orvos sem kap 180k bruttónál többet!)

(#610) tildy válasza efge (#607) üzenetére


tildy
nagyúr

De lehetséges, ha nem év elején kezdel el dolgozni. Annak idejéna nettó 170 k-s fizumra is volt, mert ugye aug végén kezdtem el dolgozni. nos itt meg március végén...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#611) amargo válasza tildy (#604) üzenetére


amargo
addikt

Egy elég híres cég alkalmazottja.

Szerk: Amikor tőlem megkérdezték a mennyit kérek, kapásból 100k körülit mondtam és örültem volna neki! Aztán megláttam a szerződés és kiderült, hogy az a 100 nevetséges volt és észre se vették amit mondtam.. szerencsére :)

Szerintem több cég is megadná az összeget, amit kérünk csak nagyon alátudjuk becsülni a képességeinket, ami annak köszönhető, hogy munkát akarunk. Fura.

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#612) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

Hola

Nem: kan
Kor: 17
Munkakör: designer
Végzetség: még középsuli 11. évf. Info
Nyelvtudás: angol közép (felsőre gyúrok), német közép, alap france
Netto fizetés: munkafüggő..kb havi 60-70
Egyéb: nincs extrája :)
Hely: Otthon :D

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#613) tildy válasza amargo (#611) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát ismerek pár híres céget. ... Van oylan amelyiknékl akkroa káosz van, hogy ihajj. Emellett még csak jól sem fizet... (pedig igencsak informatikai cégről van szó...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#614) amargo válasza tildy (#613) üzenetére


amargo
addikt

Elég sok rosszul működő cég van. Pl egy másik ismerősöm 1hónapja kezdett egy cégnél, (MO leányvállalat) a cég adott Neki 1millát, hogy mennyen ki spanyolba tanulni. Vagy is ennyi pénzt adott Neki, hogy ott betanulja a szakmát. (Ha megnézem, azaz 1milla nem olyan sok, de hány cég csinál ilyet még is?) Ez mellékesen nem számtech cég, csak, hogy ne onnan emeljek ki embereket. Sőt van tanár ismerősöm is, igaz magánsuliban, mellette könyvel elég szépen megél belőle.
Ezzel csak azt akarom mondani, ha teheti az ember (sajnos nagyon kevésszer  ) olyat válasszon, ami megéri saját magának is. Mert ezek, melyeket most felsoroltam pl, nem elérhetetlenek. Igen szép fizetéseket is ellehet csípni, persze kezdőként.. mint amilyen én is vagyok, maradnak ezek az összegek (melyre 2éve a seggem a földhöz vertem volna örömömben – most is!).
Nem is tudom, mit akartam kihozni ebből. Inkább csak reményt adni, azoknak akik azt hiszik, hogy csak szánalmas fizetéseket lehet megcsípni kezdőként. Kérdés kinek mi az?


Kis szösszenet, magamról:
(Ahol én dolgozom tettek egy kis csavart a dologba, és vállalkozóként kellet elvállalnom, meg is tettem (kis csavarral én is  ), csak így már az a szép összeg nem annyira szép mint az elején. Ezért is irigykedem a kisebb fizetésű, de állandó, bejelentett munkaviszonnyal bírok állampolgár társaimra.)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#615) g@bo válasza amargo (#611) üzenetére


g@bo
nagyúr

az utolsó mondataiddal maximálisan egyetértek.


Én a számtech iparban dolgozom, ahol a kollega 80 rongyot kapott 2 éve, most 100. nekünk is beigérték, de pofátlanul letagadta. azóta az új arcoknak simán 80-at mond, természetesen minimálbéren, + juttatás 0, ígérgetés jeles.

feladat: eladó-értékesítő, logisztikus-raktáros, takarító, pénztáros.

ez fért eddig a 80-ba, most azzal nyaggat minket, milyen reklámokat javaslunk ( persze fel-felemlegeti, hogy sötét gyökerek vagyunk, ezé 80k nektek, 1 nap alatt 6 embert találok a helyetekre ennyié.. ) , mert a márketinget is a nyakunkba akarják varrni, hívogassam a cégeket, álljak ki a placcra mint szendvicsman, dobáljak hazafele szórólapot. :DDD há milyen ország mán ez, milyen cégekket. :(

(#616) amargo válasza g@bo (#615) üzenetére


amargo
addikt

Mi minden belefér munkáltatói szemszögből 80k-ba :(

Ez a +juttatás tettszik a legjobban :) mivel ez átlag nagytöbbségében zsebbe vándolol, tehát az nem számítbe sehova, viszont a Te kasszádba igen, ha okosan fialtatod.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#617) g@bo válasza amargo (#616) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát a + 0 juttatásból akkor se lesz több, ha nagyon ügyi vagy.

az, hogy mi fér bele.... az igen érdekes, de egyre több ismerőstöl hallom, hogy a munkaadó hazudik, a beígért pénz, juttatások elmaradnak, sok helyen hónapokig suttyomban nem jelentenek be.

(#618) amargo válasza g@bo (#617) üzenetére


amargo
addikt

0-ból nem lesz sok..

No ez a legaljasabb (nem jelent be)! De ennek utána tud maga a munkavállaló is nézni. 2lehetősége van, vagy a magánnyugdíj pénztárnál vagy apeh-nál tud utána járni az első a könnyebb :) de innentől is csak tényként tudja kezelni, hogy nem jelentették be, vagy idejében más munka után nézni.. márha megteheti.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#619) g@bo


g@bo
nagyúr

a minimálbéres bejelentéssel kapcsolatosan szeretnék megosztani még valamit veletek, most jöttünk rá - lévén egyik alkalmazott se adózási zseni -, hogy a drága munkáltatóm a havi adójóváírást - nyilatkozat nélkül - automatikusan igénybevette, és beépítette a jeles nettó 48xxx ( bruttó 57000 ) forint bejelentett jövedelmünkbe.

ha kitöltöttük volna a nyilatkozatot januárban, hogy nem vesszükigénybe az adójóváírást, akkor év végén a saját zsebünkbe vándorolna a 12*9000... amit igy a munkaadó gyakorlatilag lenyelt. :( ha most kivágjuk a balhét, visszamenőleg - érdekes.... - meg kell fizetnie, kérdés, hogy állna a képe, és a zsebbe fizetett lóvét ezt hogyan érintené.:Y

(#620) mszilard válasza g@bo (#619) üzenetére


mszilard
tag

Titeket szivatnak már nagyon! Szemétség...
Ezért mondom én azt, hogy ''mi'' még nagyon messze vagyunk a ZUNIÓtól....

(#621) g@bo válasza mszilard (#620) üzenetére


g@bo
nagyúr

szivatás? :DDD amiket még ismerősőktől hallok.

Nekem, aszongya a főnők, hallom éhezel... kifizetem a sulid ( 100k ), ha hozol számlát... - egyből megörültem, bólogattam hevesen - de, a felét fizesd vissza 5 hónap alatt. :Y:R
Igaz, hogy 60 ronggyal.... rövidít meg az adójóváírás miatt - ld. minimálbér - de ez azért nagy gesztus volt tőle.

(#622) tildy válasza g@bo (#621) üzenetére


tildy
nagyúr

Adójóváírást kötelező hozzácsapnia a béredhez.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#623) g@bo válasza tildy (#622) üzenetére


g@bo
nagyúr

Így igaz, de mi alapján igényli vissza ( nem fizeti be ?)

(#624) mszilard válasza g@bo (#621) üzenetére


mszilard
tag

Ha 60k val vagy kisebb az adójóváírás miatt és a 100k felét is visszaadod, az 110k.
Tehát még Te fizetsz neki 10k-t amiért olyan nagylelkű.....

És Tildynek igaza van, az a TE pénzed, nem veheti el! Elméletileg!


[Szerkesztve]

(#625) g@bo válasza mszilard (#624) üzenetére


g@bo
nagyúr

60k ugye több mint az adott 50, tehát 10k-val mínuszba vagyok, igaz, a 100k a féléves díj, dehát a minimálbér miatt kapásból elvette a 60 rongyom, amit csak részben ad vissza, igazán nagyvonalú... :(

Nem értitek az adójóváírási gondom. Engem nem érdekel, hogy papíron 35 v 40 v 48 ezer a fizetésem mert amúgy is zsebbe megy, ezzel sokan - fél ország - vannak így. De az nem mindegy, hogy helyettem veszi igénybe az adójóváírást, tehát eleve nem fizeti be, ezért én nem is igényeletem vissza. Tehát a minimálbér melletti zsebifizetéssel nekem, sokaknak lenne még némi + bevétele, amit az élelmes vállalkozó sutyiba elsikkaszt. nem?

(#626) OddMan


OddMan
őstag

Szerintetek, ha van olyan lehetőség, hogy állományba vegyen egy cég, vagy vállalkozóként alkalmazzon, akkor megéri inkább vállalkozóként dolgozni? :U
Persze más bevételi forrás nincsen, csak amit a cég fizetne, tehát csak ez miatt váltanám ki a vállakozói igazolványt.
Egyébként nem vagyok ilyen helyzetben, de már halottam pár céget, ahol így is lehet dolgozni.
Ja és az egyik cégnél azt mondták, hogyha később akarja a dolgozó, akkor állományba veszik, de utána már nem lehet újra egyéni vállakozó.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#627) amargo válasza OddMan (#626) üzenetére


amargo
addikt

Én ebben a helyzetben vagyok, tehát azthiszem tudok 1-2 dolgot róla.

Szerintem alkalmazottnak a legjobb lenni, mert ha vállalkozóként nincsenek költségeid, nem tudod megoldani rendesen a számlákat esetleg vannak még ügyeskedési lehetőségek (törvényessen!) és tényleg jobban jönnél ki vállalkozóként, akkor megérheti ennek is lenni.

No nézzük mi van, ha alkalmazott vagy:
- fizetnek mindent utánad, amit csak eltudsz képzelni (márha normális cég), ezt vállalkozóként is tudod
- van szabadságod! (ilyen nincs.. vállalkozóként)
- van betegszabid is! (ilyen sincs váll.ként)
+ esetleg kaja jegy.. stb

vállalkozóként:
- több pénzt fogsz ''kézhesz'' kapni
- de ebből az áfát, szja, tb, nyugdíj.. stb fizetni kell és ha még nem minimálbérre jelented be magad, akkor mégtöbbet :)
- nincs fizetett szabadság
- nincs fizetett betegszabi
- könyvelőt fizetni, márha nem értesz hozzá..

Tehát én aztmondom, ha a cég vállakozóként jóval! többet ad, mint bejelentettként megérheti, + ha van egy jó könyvelőd (ez fontos! vagy értsél hozzá).
Én nem értek a könyveléshez, lehet ezért vagyok a vállalkozósdi ellen.. megaztán látom mennyi marad, mennyit fizetsz szanaszét.. alkalmazotként csak az összeget kapod meg, mégha kevesebbet is, de ez néha több lehet :)
Nálunk is igérgetik, hogy ha befejezzük a projektet (sikeressen!) akkor lehetünk alkalmazottak is, remélem én is :)
Szal jól gondold ezt át!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#628) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem: ffi
Kor: 31
Végzettség: középiskola (autószerelő+érettségi)
Munkakör: gépjármű előadó
Nyelvtudás: angol erős közép (nyelvvizsga folyamatban)
Nettó fizetés: kb 115E
Egyebek: ebéd (8E), internethozzájárulás (kb 8E), egészségpénztár (7E)
Hely: Bp-hez közel...

de amúgy túlzott nagy a felelősség a fizuhoz képest (havonta 40-50 millióért felelek)

***

(#629) OddMan válasza amargo (#627) üzenetére


OddMan
őstag


Köszi a segítséget. :R

Bár azért nagyon utána kell ennek nézni, mert azt már látom, hogy ez nem egy egyszerű dolog így első hallásra. :P

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#630) kowk


kowk
tag

Nem: férfi
Kor: 21
Munkakör: programozo (php, sql), de sajna rengeteg gyalu melo, html flash es tsai
Végzetség: erettsegi
Nyelvtudás: angol, francia alap
Netto fizetés: 150k
Egyéb: 5k kaja
Hely: Budapest

ugylatom ez jonak szamit

(#631) sorhas


sorhas
csendes tag

Hi!

Nem: ffi
Kor: 23
Munkakor: elektronikai bolt uzletvezeto
Vegzettseg: erettsegi, sztech progr(okj), gdf-en musz. inf. utso evhalaszto
nyelv: angol irasban/megertes kozepfok, szoban gyengus vagyok
netto fizetes: 53 korul (minimalber + a szombatok)
egyeb: mivel friss a ceg, es egyedul vagyok mindent nekem kell csinalnom. olyan szintig hogy en szerkesztem, nyomtatom es kessel vagom a szorolapokat (amin mellesleg keres a ceg 25 fillert/szorolap), mellesleg a bolt elektronikan kivul szinte mindennel foglalkozik
Hely: Szfvar
Ugy most untam meg teljesen, ezert vegre vmi szamteches melot fogok keresni (inkabb a programozas). szept. 1-jen kezdtem :))
Nem tud vki valamit? Nem kell hogy sokat keressek (ennel azert tobbet vmivel), de jo lenne ha szakmailag elore tudnek lepni es tudnek tanulni.
Amivel dolgoztam sokat: php, delphi de nem zarkozom el ujabb nyelvek elol sem

Udv

(#632) Vikthor válasza kowk (#630) üzenetére


Vikthor
nagyúr

érettségivel?

ne hülyéskedjél, örülj, amíg ilyen állásod van, becsüld meg jól!

Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#633) Balli


Balli
őstag

És ráadásul 21 évesen:Y ? Nettó 150k- Csatlakozom- becsüld meg jól
Esetleg megkérdezhetem, hogy ismerettség révén kaptad a melót:U

[Szerkesztve]

Athens 2004

(#634) Dr.Gosu


Dr.Gosu
csendes tag

Itt nincs miről beszélni emberek... én 17 éves vagyok és van 5millám amit összeszedtem az elmúlt évben. (tisztán).
Csak okosan kell csinalni, meg kell indulónak 1.5milla... 2emberfajta van a mai világban. Aki meghal mert barom , vagy az akinek van esze és tesz azért hogy ne haljon éhen vagy ne vigye el a madárinfluenza :)....
Amugy meg mára továbbfejlesztettem a dolgokat és van egy cégem.
Ötleteimvannak és tudok egy pár embernek lehetőséget is adni, hogy kiláballjon a gondolkból.... irjatok mail-t... iker17@freemail.hu

(#635) Fisha válasza Dr.Gosu (#634) üzenetére


Fisha
őstag

:)

(#636) panel válasza Dr.Gosu (#634) üzenetére


panel
tag

ez jó :D

(#637) bali79 válasza g@bo (#625) üzenetére


bali79
tag

Sajnos azt kell mondanom, hogy ezt te szúrtad el! Ezt az adót a cég ugyanis mindenképpen befizeti, ezért azt vissza kell igényelni. Na, ezt viszont neked kell. Meg kellett volna nézni, hogy mit raknak eléd aláírni:( Ráadásul így egyéni adózó lesz belőled, azaz a bevallásodat is magadnak kell elkészíteni.

[Szerkesztve]

Mindenre van félmegoldás!

(#638) Vikthor válasza Dr.Gosu (#634) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia!

Konkrétan milyen lehetőségekre gondoltál? Engem lehet érdekelne a dolog.

Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#639) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem: Férfi
Kor: 27
Munkakör: technikus (programozás, elektronika, adminisztratív)
Végzettség: diploma előtt, informatikus
Nyelv: német közép, angol közép, latin alap
Fizetés: 160k
Egyéb: autó, telefon, laptop, 13. havi fizetés, ebéd
Hely: cég: Budapest, munkavégzés helye: Sopron
Megjegyzések: szabad munkaidőbeosztás, korlátlan szabadság (nincs meghatározva, hány napot vehetek ki) , nincs helyben főnök. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#640) Jim Tonic válasza Dr.Gosu (#634) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ültessek füvet a kertben, nem? ;]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#641) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#639) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Két korábbi hely:

Nem: Férfi
Kor: 24
Munkakör: technikus
Végzettség: érettségi
Nyelv: német közép, angol közép, latin alap
Fizetés: 250k
Egyéb: -
Hely: Ausztria
Megjegyzések: reggeltől-estig meló, gusztustalan emberek az osztrákok

Nem: Férfi
Kor: 22
Munkakör: termelési igazgató
Végzettség: érettségi + rengeteg szakképzés
Nyelv: német közép, angol közép, latin alap
Fizetés: 220k
Egyéb: telefon
Hely: Sopron
Megjegyzések: osztrák főnök, rengeteg stressz, nem tudtam továbbtanulni emiatt

Mindkét helyet megutáltam, hiába kerestem jól. Az utóbbi 5 éve volt, annyi idősen akkor ennyit kerestem, de akkor tanultam meg, a pénz csak egy dolog. Fontos, hogy hogy érzi magát az ember. Bármikor kinn dolgozhatnék, de megint rámenne az életem. Nem hiányzik.
Menyasszonyom 2 diplomával Ausztriában felszolgáló, ő havi 350-400k-t keres. De emiatt rengeteget nyelünk. Célunk egy baba, és hogy onnan legyen a GYES. Semmi másért nem csinálná ezt kint.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#642) amargo válasza Jim Tonic (#641) üzenetére


amargo
addikt

Na igen, az osztrákok, meg tőlünk nyugatra.. (meg sok helyen még) 30euro alatt nem igen akarnak megmozdulni (ezt olyan nehezemre esik elhinni, de okos emberek mutattak valami kimutatást..), a segéd munkás(!!!!) 7-9eurcsi környékén keres ezeken a helyeken, ezek után komolyan megértem, akik a munka erejüket inkább külföldre viszik..
Mind1, nem lovagolom bele magam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#643) g@bo válasza bali79 (#637) üzenetére


g@bo
nagyúr

adóval kapcsolatban semmit nem írtam alá, 1 munkaszerződésem van, semmi más. a cég nem fizeti be, a bérpapíron, ha néha adnak.... látni, hogy be se fizeti.

(#644) kowk válasza Balli (#633) üzenetére


kowk
tag

semmi ismeretseg, szepen megpalyaztam vmeik job* lapon, es en voltam a legjobb. tisztessegesebb helyeken (a multik es a kis cegek kozott) nem a vegzettseget nezik, hanem a szakmai tudast, abban pedig piritottam ;)

(arrol nem is beszelve, h valszeg olcsobb volt engem alkalmani, mint egy expertet)

(#645) tildy válasza Jim Tonic (#641) üzenetére


tildy
nagyúr

Korábbi munkahely
Nem: Nő
Kor: 25
Munkakör: szoftverfejlesztő backup-restore területen
Végzettség: infós diploma
Nyelv: német alap, angol alap,
Fizetés: bruttó 250k, nettóban kb. 170et kaptam....
Egyéb: cafeteria, félévenként bónusz, külföldi utak...

De emberileg nem szerettem ott lenni... Most bruttóbannettóban is kevesebbet kapok, ámde jobb a légkör:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#646) Notes


Notes
senior tag

Van egy ajánlatom ahol Magic-ben kéne programozni. Én eddig azt sem tudtam, hogy ilyen nyelv egyáltalán létezik... :F A CV-m alapján behívtak ma interjúra, szerintem komálták a fejemet, azt mondták, lesz három hónap betanulási idő, mivel ez a Magic elég elvont cucc, semmi köze OOP-hez meg a többi 4G nyelvhez. Szerintetek kb. mennyit lehet elkérni ezért a melóért? (Bp, 8 órás meló, nekem infos diplomám van, 7 éve informatikusként dolgozom)

Ja, és mi ez a Magic? :D

Romanes eunt domus!

(#647) Goose-T válasza Notes (#646) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez a Magic tudtommal elég amatőr nyelv, ilyen összekattintgatós alkalmazásgenerátor. Előző munkahelyemen egy webes hibajelentő rendszert fejlesztettek ilyenben, nem volt egy nagy szám, de legalább gyorsan kész volt. Inkább nézd meg az én ajánlataimat: [link], [link]. Hogy mennyit lehet elkérni a Magic-es melóért? Ha nem adnak legalább bruttó 80-100 rugóval többet, mint a jelenlegi munkahelyeden, nincs sok értelme váltani. Nem tudom, mennyit keresel, én a te helyedben minimum 400 bruttót kérnék. Budapesten általában nem riadnak vissza az ekkora összegektől sem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#648) kapcs-ford válasza Dr.Gosu (#634) üzenetére


kapcs-ford
őstag

''Csak okosan kell csinalni, meg kell indulónak 1.5milla...''

Ha anyu-apu alád rakta az indulótőkét akkor nem kellett nagy ész hozzá.

Aláírás

(#649) EG0


EG0
aktív tag

Azért 1,5M-ból se triviálisan lesz 5M.

(#650) Notes válasza Dr.Gosu (#634) üzenetére


Notes
senior tag

Bocs, de én nem értem, hogy 17 évesen hogy lehet céged? Tudtommal csak nagykorú személy alapíthat gazdasági társaságot.
És 16 évesen honna volt Neked 1,5 millád? Apu adta, hogy tessék kisfiam itt van 1.500.000Ft kezdjél már valamit az életeddel?!

Szerintem ez a mese több sebből vérzik, de lehet, hogy csak én vagyok túl földhözragadt...

Romanes eunt domus!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.