Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#151) rog válasza Ye_Nő (#149) üzenetére


rog
addikt

:(
bizalmasban elmondod? nem arulom el senkinek!

a sajatomat igen:
oraberben egy legkondicionalt irodaban PH!-zok. (mar vagy 1,5 eve)
ja neha megbeszeleseket tartok a kollegakkal, ahol megoldjak a problemaikat, en pedig okosan nezek, ha kell bologatok is.
oh igen, szoktam meg neha mas forraskdjaiba beleronditani, intenziv google copy+paste segitseggel. aztan masokkal egyuttmukodve (nezes,bologatas) ezeket kijavitani.
:) ha jobban atgondolom, ez nem is vicc hanem tenyleg ezt csinalom.. :)

(#152) Ketama válasza lesaux (#150) üzenetére


Ketama
aktív tag

Nem kaptam.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#153) Tompo válasza Ye_Nő (#149) üzenetére


Tompo
aktív tag

De Ye_Nő, egy nő nem lehet ilyen szívtelen, ki fog lukadni az oldalam a kíváncsiságtól :))

(#154) Ye_Nő válasza Tompo (#153) üzenetére


Ye_Nő
tag

#149-ben már elmondtam mindent.

Sajnos elrabolták a szívem, így szívtelen lettem. :(
Oldallyukadás esetére viszont tudok egy jó sebészt. :)

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#155) iguana


iguana
őstag

Nem : Férfi
Kor : 27
Munkakör : szakértő. (azt nem mondhatom milyen, az inkognitó miatt, bocsesz)
Végzettség : érettségi, távközléstechnikus, vill. mérnök (kandó)+1 év kooper
Nyelvtudás : angol
Nettó fizetés : 280-370k
Egyéb : kajajegy 6k, mobil, laptop, adsl, taxi csekk, tanfolyam itthon, 1x londonban
Hely : Bp

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#156) Tompo válasza Ye_Nő (#154) üzenetére


Tompo
aktív tag

Csak vissza kéne szerzni :))

(#157) Tompo válasza Ye_Nő (#154) üzenetére


Tompo
aktív tag

Csak vissza kéne szerzni :))

(#158) Ye_Nő válasza Tompo (#157) üzenetére


Ye_Nő
tag

Ígérem, te leszel az első, aki értesül a visszaszerzés tényéről, de nem mostanában várható.

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#159) lesaux válasza Ketama (#152) üzenetére


lesaux
veterán

Még most se?
----

Csak hogy pörögjön a topik, itt a másodállásom.
Nem: de igen :DDD
Kor: 23
Végzettség: félbemaradt GDF, angol közép C
Hely: Bp.
Fizu: 4000+áfa
Idô: délutánonként-esténként
Nem tudom, mi volt még a kérdés, de ott van a válasz az elsô 5-ben. :)

(#160) Bagoly


Bagoly
senior tag

Nem: dehogynem
kor: 24
végzettség: érettségi + szg kezelő-használó okj (nem hirdetem sehol :DDD)
Jelenleg GAMF műszaki infó levelező 2.év.
nyelv: angol nagyon alap (ezt meg picit ''overclockolva'' jeleníti meg az önéletrajz....fúj, csúnya madár! ;])
nyelv: nem hosszú (értsd: drasztikus ''viva la resistance'' hajlam, ami állandó gond.....Nem tehetek róla, utálnám ha fel kéne adnom a fene nagy öntudatos büszkeségem :( )
munkakör: szoftvertámogatás+oktatás+bemutatás
nettó: 110k + állandó magánrendszerbuzerátorkodás 40k (folyamatosan fejlesztve az ügyfélkört) + munkából adódó eseti jellegű magánmelók havi bontásban +20
egyéb: balfasz munkatársak (aki olvassa nem rá gondoltam ;]), internetelérés, külön iroda (hál' istennek), iskolában kajabefizetés (jó sz@r).

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#161) lesaux válasza Bagoly (#160) üzenetére


lesaux
veterán

OFF:
?egyéb: balfasz munkatársak (aki olvassa nem rá gondoltam)?

Ezen majdnem megpusztultam! :))

(#162) Apika válasza rog (#151) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Akkor ott Te vagy a boss! ;)

(#163) vati válasza Ketama (#143) üzenetére


vati
senior tag

Nem: ffi
Kor: 33
Munkakör: sw engineer
Végzettség: 5 év egyetem, term.tud. kutató szakon + IT szakmai tanfolyamok
Nyelv: angol középfok
Nettó: nem tudom pontosan, úgy 180e körül ha mindent összeadok
Egyéb: időnként prémcsi (nem sok), kulturált munkakörülmények, 10 éve stabil, válogatott jó társaság, a kéthavonta cserélődő low-cost 20 éves hülyegyerekek nem jellemzőek. (az egyetemi végzettség általános elvárás a cégnél)
Hely: Bp.

u.i.: Ketama, mi az az ''IT Support'' amiért legálisan 270 ruppót kapsz, diploma nélkül? Rádásul 13. havi fizuval, ami közalkalmazotti státuszt sejtet.
Máshol ennyiért minimum termékmenedzsernek vagy senior programozónak kell lenni.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#164) vati


vati
senior tag

Eszméletlen milyen emberek írnak ide.
Sokszor az a benyomásom vagy qrvára vetítenek egyesek, vagy állati nagy hátszéllel kerültek oda ahová. (pl. elfelejtették említeni az ''egyéb'' rovatban, hogy az apukájuké a cég ahol melóznak, vagy valaki nagyon a rokonuk a döntéshozó körökben...)

Olvasok 1-2 fórumot ahová sok hónapja állástalan többdiplomások meg fejvadászok, HR-esek szoktak írni.
Óriási munkanélküliség van a IT-ben, komoly többdiplomás, többnyelvvizsgás emberek hónapokig, évekig nem találnak Bp.-en állást. Semmilyet se.
Ehhez képest itt kvázi nulla képzettségű emberkék -akinek a CVje egy fejvadász cégnél alapból menne a kukába- eszméletlen pénzekért dolgoznak - ha a fele is igaz az itt leírtaknak.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#165) Szőrös  válasza vati (#164) üzenetére


Szőrös 
veterán

Azért vedd azt is figyelembe , hogy 1 emberke akinek több diplomája is van nem azt jelenti , hogy kapásból jó IT szakember is. Sok helyen a tapasztalat is! és nem csak a papír számít.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#166) vati válasza Szőrös  (#165) üzenetére


vati
senior tag

Tapasztalat?
A konkret embereknek tobb evtized IT-tapasztalatuk van, kozep/felso vezetoi gyakorlattal is. Megse kapnak allast protko nelkul, honapok alatt sem.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#167) DrSoul


DrSoul
őstag

Bocs, srácok, mi az az IT szakember?
De jó, vannak itt emberek, akik nettó 100k körül keresnek, és igazából nem végeztek egyetemet, hanem egyéb tanfolyamokat... Én nekem pedagógus végzettségem van (mozgássérültekkel foglalkoznék), jelenleg munkát keresek, olasz felsőfok (anyanyelvi szinten), és nem találok munkát, van egy gyerekem, és januárban jön a másik... Aztán persze az autodidaktai hardware-számítógépes ismeretek...
Öszintén, nem sajnáltatni akartam magam, de hól lehet ilyen jó munkákat találni? És ezek (a nettó 100k) ennyire is vannak bejelentve, vagy mindenki papíron alapbéren van?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#168) vati válasza DrSoul (#167) üzenetére


vati
senior tag

Hol lehet jó állásokat találni?
#164 :(

Azt fejvadászok is elismerik hogy az állások 70-90%át sehol nem hirdetik meg, vagy ha igen, csak falból.

Van egy gyanúm, hogy ezek a 300-400k pénzek teljesítményfüggő elméleti maximumok és csak egy 6 órás minimálbér a havi fix.
A sok szimpla vetítés mellett.
Én csak egy faszit tudok aki nagyságrendileg 400k fixet kap készhez, de ő üzletág igazgató egy nagyvállalatnál. Igaz, ráérő idejében egy üzlátg igazgató is PHzhat...

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#169) vati válasza vati (#168) üzenetére


vati
senior tag

készhez - kézhez.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#170)



senior tag

Nem: ffi
Kor: 28
Munkakör: tanácsadó
Végzettség: műsz. szakközép, GDF, IT szakmai tanfolyamok
Nyelv: angol felsőfok, német, holland, orosz alapszint
Nettó: 43.750 Ft
Hely: Bp.

(#171) lesaux válasza vati (#164) üzenetére


lesaux
veterán

Nem akarok senkit megvédeni, de azt, hogy itt a PH-n hazudnának, nem nagyon hiszem. Azt igen, hogy hátszéllel kerültek oda, meg hogy nem mindig kapnak 200-400 ezret, néha csak 80-100-at, de a hazugságot nem feltételezem.

(#172) Giruna válasza vati (#164) üzenetére


Giruna
tag

Vagy esetlag savanyú a szőlő?:)
A szerencse is számít az elhelyezkedésnél, és honnan tudod, hogy nulla képzettségűek?

The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

(#173) lesaux válasza Giruna (#172) üzenetére


lesaux
veterán

Mert sokan leírták, hogy nincs diplomájuk, max érettségi meg ilyesmi.

(#174) iguana


iguana
őstag

a diploma még nem minden. főleg nálunk mo-n. sajna...és ahogy elnézem, hogy milyen recesszió van globálisan az IT szférában, ez még rosszabb lesz. minden stagnál. leépítések, megszorítások vannak a multiknál is. egy kollégám többször mutatta az MBA levlistára érkező leveleket. hát elég siralmasak :( rengeteg tartós munkanélküli, többen a kvalitásuknál is ''silányabb'' munkát is elvállalnának, de oda meg túlképzettek. viszont van két jó cimbim is van, akik ''csak'' technikusok, és 70-100k-val többet visznek haza, mint én. mindezt legálisan, rendelesen bejelentett munkával, nem trükközve. ez van.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#175) Manitou


Manitou
addikt

besz@rok,hogy egyesek mennyit keresnek diploma nélkül :O

(#176)



senior tag

Lesaux, Manitou , nem értelek benneteket.

Hogy lehet sokat keresni ?

- Olyat kell csinálni amit más nem tud
- Be kell bizonyítani hogy azt a bizonyos dolgot te tudod a legjobban
- Oda kell menni ahol ilyen ember kell

A papír nem jelent semmit, ahol meg igen, ott egyébként sem fizetnének.

(#177) válasza (#176) üzenetére



senior tag

bocsi Lesaux helyett vati-t akartam irni, csak eltévesztettem ....

(#178) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Mennyetek már, én BME info után minimum 2-300at akarok keresni havonta! :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#179) iguana válasza (#176) üzenetére


iguana
őstag

pontosan..és aha ez bejön, akkor te vagy a legszerencsésebb és megfogtad az Isten lábát :))

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#180) iguana válasza Panther (#178) üzenetére


iguana
őstag

:DD én is így gondoltam ,és földhöz vertem a seggem örömömben, hogy kaptam állást. a második helyemen, már az lett, amit szerettem volna. elsőre, pálykezdőként nagyon bele kell nyúlni abba a bizonyosba :))

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#181) válasza iguana (#179) üzenetére



senior tag

úgy-úgy ;)

(#182) Panther válasza iguana (#180) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Várjunk csak, te mit is ''szakértesz''? Csak hogy tudjam merre kell szakosodni a 370k-ért :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#183) válasza Panther (#182) üzenetére



senior tag

mindenesetre ne a ''web designer'' meg a ''JAVA programmer'' terület felé keresgélj ...:D

(#184) Panther válasza (#183) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Amúgy nekem nagy terveim vannak (voltak?) miszerint húzni ki amerikába vagy angliába király fasza kis programokat írni soksok pénzért :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#185) iguana válasza Panther (#182) üzenetére


iguana
őstag

azt sajnos nem mondhatom meg. a lényeg az, hogy amit tanultam (kandó hipi), nem abban vagyok jelenleg. 2 éve egy projektbe csöppentem bele, (jó időben, jó helyen)és olyan dolgot -rendszert- tanultam meg, amit más nem tud. megjegyzem én nem is hallotam semmit róla azelőtt, és semmit sem értettem hozzá. mára pedig...a többit sejtheted.
nah, ebből sem tudtál meg többet :) a lényeg az, hogy tök mindegy mire szakosodtál...azt kell csinálni, amire igény van.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#186) Panther válasza iguana (#185) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Rulz. Végülis nekem mindegy, csak agymunka legyen (és ne lexikális tudás kelljen hozzá, inkább logika) és fizessen baromi sokat.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#187) iguana válasza (#183) üzenetére


iguana
őstag

jól gondolkocc :DDD többek közt ezért sem lettem programmer. nem is voltam túl jó, nem is fexik nekem a kóderkedés, és hát valljuk be: rengetegen vannak ezen a területen. itt is lehet érvényesülni, csak nagyon jónak kell lenned...és győzzedd kivárni. szal nem könnyű.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#188) válasza Panther (#184) üzenetére



senior tag

Nehogy azt hidd hogy az megold mindent. Ott is csak az a meló fizet jól amire nagy igény van, és a hozzáértők száma sztohasztikusan konvergál a nullához.
Egyébként én most jöttem vissza amerikából, jelenleg közép európa majdnem olyan ''jó'' hely IT szempontból mint az.

(#189) Panther válasza (#188) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

No jó, de milyen országok vannak Közép-Európában? Csupa német fószer, én meg hányok a német nyelv hallatán :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#190) válasza Panther (#189) üzenetére



senior tag

pl Magyarország, Csehország, Románia, Lengyelország :D

egyik helyen sem németül beszélnek

(#191) Panther válasza (#190) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

No jó. Akkor hol van Kelet-Európa?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#192) -=Flatline=-


-=Flatline=-
tag

Nekem baromi sokat kell melóznom azért a 350-400 ezerért. Sajnos igaz az is, hogy hiába keres valaki sokat, ha nem élvezheti a gyümölcsét. Van lakásom, tele van minden kütyüvel, mégsem élvezhetem, mert aludni járok haza gyakorlatilag. Hónapokon át hétvégén is folyamatosan munka volt, most már jobb a helyzet, de még mindig tekerni kell, hogy menjen jól a cégnek. Én szívesen rááldozom ezt a kis időt a fiatalságomból, ha később már kevesebb gondom lesz emiatt.

De úgy értsétek, hogy napi 12 óra munka folyamatosan.

Mindennek van ára....

Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

(#193) lesaux válasza -=Flatline=- (#192) üzenetére


lesaux
veterán

Igen, csak az a különbség, hogy ha én napi 12 órát dolgoznék, az pontosan bruttó 150 ezer lenne.
Mindegy, remélem, azért takarékoskodsz, és tudsz félrerakni dögivel.

(#194) rog válasza -=Flatline=- (#192) üzenetére


rog
addikt

''Én szívesen rááldozom ezt a kis időt a fiatalságomból, ha később már kevesebb gondom lesz emiatt.''
ez szokott arra valtozni, hogy :
''Jolvan na tudom hogy elmultam 50, es 30 ember dolgozik helyettem, de ha en nem csinalom meg, mas se fogja. majd jovo hettol mar csak 8 orakat dolgozom. igerem''
:))

(#195) lesaux válasza rog (#194) üzenetére


lesaux
veterán

De ezt már a Bahamákról mondja, a legpatentabb maláj kurvával az oldalán. ;]

(#196) rog válasza lesaux (#195) üzenetére


rog
addikt

ugy legyen.
a tapasztalat azt mutatja, aki igy hajtos munkaval keresi a penzet, az akkor is azzal fogja, amikor mar tobb van mint eleg. :)

(#197) -=Flatline=-


-=Flatline=-
tag

Remélem nem így lesz...

De van benne valami, az tény... Majd vigyázok :)

Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

(#198) Arius válasza -=Flatline=- (#192) üzenetére


Arius
aktív tag

Én is ennyit melózom kb, melóhely + utána otthon, de mégis csak netto 70-et kapok...az otthoni meló meg még 2-3 hónap minimum, de inkább több míg beérik és pénzt hoz (valszeg nem többszázezret az sem)...

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#199) Arius válasza -=Flatline=- (#197) üzenetére


Arius
aktív tag

Ha esetleg elmondanád mit csinálok rosszul, illetve mit kell tenni hogy hasonló helyre bekerüljek, ne hallgasd el :DD:)):DD
Esetleg felvétel ha van arra felétek ;P;P;P

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#200) DaSilva válasza Arius (#198) üzenetére


DaSilva
senior tag

Ez a topik majd abba a holló-színház féle jelenetbe fog torkollni, aminek a végszava valami olyasmi volt, hogy 10 perccel előbb kelek, mint ahogy lefekszem, egy pohár hideg mérget reggelizek, én fizetek a főnökömnek, harmincan lakunk egy cipősdobozban, és az apám minden este lemészárol, aztán táncol a síromon.

huss, fohászom száll feléd

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.