Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#351) RAM válasza Vaze (#350) üzenetére


RAM
őstag

: szóköz C kellett volna! :)

Csak tisztán

(#352) DrSoul válasza Vaze (#349) üzenetére


DrSoul
őstag

Igen, ez a jel is :F úgy jön létre, hogy '':'' és ''F'' betűt írsz egymás mellé...
Így lett a fagyasztott termékekből is :Fagyasztott
Amúgy Kanadában hol? Rég ota vagy ott? Egyedül laksz stb.?
Bocs, csak kíváncsiságból, gimi után öcsém szeretne valami ilyesmi helyre menni szerencsét próbálni/nyelvet tanulni...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#353) divot


divot
veterán

Budapesti, 30 éves szellemi szabadfoglalkozású EVA-zó vállalkozó. Múlt negyedévben nettó 254.000/hó.
Főiskolára most járok, nyelvet most tanulok, mert eddig azzal voltam elfoglalva, hogy megteremtsen mindennek a lehetőségét. :O

(#354) wrobi válasza Warlock_42 (#348) üzenetére


wrobi
tag

No tehát: a havi 300 bruttót én példaképpen írtam, ami kb 160 nettó. A 160 nettó szép ugyan, de Bp-en egyáltalán nem számít kiugróan magas jövedelemnek.

A példánál maradva a bruttó és a nettó között 140 eft már befolyik (elnagyolva) állam bácsinak (szem.jöv.adó, tb.,nyugdíj, egyéb járulékok jogcímen).
Ezen felül a vállalat további kb. 40%-ot a bruttó bér után befizet az államnak (járulék,tb mittudomén jogcímen). Ez még 120 eft költség a munkáltató részéről és ebben még a bérszámfejtés, könyvelés költségei benne sincsenek.
Ha tehát valaki kézhez kap 160-at, az a munkáltatójának több mint 400 ezrébe kerül, és állam bácsi hozzájut vagy 260 eft- hoz (különböző jogcímeken).

--Ja! Egy barátnőm, külföldi érdekeltségű cégnél dolgozik és ott olyan bérszámfejtési papírt kapnak, amin a vállalat minden bérrel kapcsolatos költsége rajta van. A pontos számokra nem emlékszem (ha gondolod megnézem), de az Ő 115 nettója a cégnek több mint 300 ezrébe kerül.
:(

Erre a problémára a következő megoldást eszközli sok cég: alkalmazotti jogviszony helyett vállalkozóként fizetik embereiket ( NO EZ AZ IGAZI KÉNYSZERVÁLLALKOZÁS ). Így ha a cég azt akarja, hogy dolgozója 160 vagy kicsit több nettóhoz jusson, elég kifizetnie 250-300 (+fa esetleg) forintot.

Végeredmény : /magyar sajátosság/

- A munkáltató megspórol vagy 120 eft-ot
- A vállalkozó okoskodik, kikerül néhány jogszabályt és dörzsöli a tenyerét, mert jobban jár, mintha alkalmazott lenne.

- Egyedül az állam bácsi jár rosszul, de hát ez itt Mo-n kit érdekel.

Aki még szerintem rosszul jár, az a sima ''kis'' alkalmazott, akitől levonják és a becsületes vállalkozó, aki önszántából befizeti a kötelezettségeket.

Az államnak a befolyt adóforintokból kéne alkotnia. Ez a pénz viszont új, jobb út építésére kevés, csak a régi szar befoltozására elég.
Pedig pl az oktatás, egeszségügy kipofozására pont az alkalmazottnak lesz szüksége, neki nem lesz pénze a jobb ''magán'' eü. ellátás, okítás kifizetésére.


folyt. köv.

(#355) Vaze válasza DrSoul (#352) üzenetére


Vaze
őstag

Kanada,Ontario,Hamilton Torontotol nem messze...
3eve kb lakok kint....
asszony+gyerekel lakom de Anyamekis kintvannak ok kulon elnek....
nekem nagyon bejonn... :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#356) wrobi válasza Warlock_42 (#348) üzenetére


wrobi
tag

''Szal ez a kisvállalkozósdi korántsem olyan fenékig tejfel mint valamikor, illetve mint kintről látszik.''
''Nos nem tudom Te vajon vállalkozó vagy-e''

Pályafutásom 12 évéből 2-t voltam alkalmazott, 8-at vállalkozó, most egyik sem vagyok. Ha azt mondjuk, hogy szabadúszó, akkor hozzá kell tenni, hogy elég alacsonyan úszkálok.
5 évvel ezelőttig vidéken (Borsod) éltem egy kisvárosban, ahol saját üzletet működtettem, egészen Pestre költözésemig.

Szal tudom miről van szó. De nagyon útálom amikor a vállalkozók sírnak.
Ők még mindig jobban élnek, mint az alkalmazottak.

A boltomat én 5 évig üzemeltettem. Ez idő alatt összesen nem fizettem be annyi adót stb. mint apám 1 év alatt. Pedig a valós jövedelmem kb. 4-5-szöröse volt az apáménak ( aki mellesleg agrármérnök volt).
-----------------------------------------------------------------------------------------------

''Mellesleg ezzel nem értem mi bajod. Egyrészt van munkájuk, másrészt az esetek nagy részében munkát adnak további 1-2 embernek. Hogy ezek az emberek nincsenek bejelentve? Talán mert ezt már nem bírja kigazdálkodni a kisvállalkozó.''

Csakhogy ez nem igaz, általában. Nekem 3 alkalmazottam volt. Természetesen egyik sem volt bejelentve, de nem a fenti okból, hanem azért, mert megtehettem, hogy kijátszom a jogszabályokat, s ha netán bukok, a büntetés sokkal kisebb lett volna, mint ha becsületesen fizetek mindent.

Ebből is látszik, hogy nem akarok itt a becsület lovagja szerepben tetszelegni, csak nagyon útálom ezt az abszurd helyzetet, hogy csalni-lopni kell a jobb megélhetésért.
Azért hozzá teszem, én már ebben a világban nőttem fel, elég jól elevickélek a zavarosban.

Jó lenne olyan országban élni, ahol az egyszerűen csak dolgozni és abból megélni akaró emberek sem ingerelnének senkit kacagásra.

-----------------------------------------
Én sem rajongok a multikért, de
''a kicsiket széttaposó Te**o-ók'' legalább minden alkalmazottjuk után fizetnek adót, tb-t, amiből majd a Te és az én gyerekeim járnak jobb suliba, kapnak a mostaninál talán jobb orvosi ellátást stb.


Térjünk vidámabb témákra:)):)):))

(#357) Dracula


Dracula
senior tag

Közgazdász IT (menedzser) diplomával még nem tudtam elhelyezkedni...
4 hónapja!

Nem: Férfi
Kor: 24
Munkakör: Adatrögzítés vagy mi
Végzetség: Közg. info egyetemi diploma
Nyelvtudás: Angol Német Közép szakmai C
Netto fizetés: Most? Órabér 441 Ft.
Egyéb: Ismerősök csőd, eddigi álláskeresés sikertelen
Hely: Bp.

Sajnos ez van. Bízom a 2004-es évben... :D

Üdv!

(#358) Fejv@dászLány válasza Dracula (#357) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Próbáld a direkt pályázatot! Jelentkezz multi illetve nagy cégekhez, akkor is, ha nincs meghirdetve pozíció!
Jellemzően ezek a cégek szeretik a pályakezdőket alkalmazi. Persze van kivétel is, nálam pl két pályakezdő is eregeti a szárnyát :P és még nem vagyok multi :(
de majd nemsokára :DD

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#359) Superman


Superman
nagyúr

Nem: férfi
Kor: 30 év
Munkakör: informatikus
Végzetség:ME műszaki informatika, ME bölcsészkar, ELTE Bölcsészettudományi Kar PhD.
Nyelvtudás: német (anyanyelvi szint), angol, francia (könyvfordítások)
Netto fizetés: 196500 HUF
Egyéb: semmi
Hely:Miskolc

Ez volt a szép múlt, mert jelenleg a gép előtt ülök és vároma januárt, amikor Pestre megyek. Azért a végzettségeim még megvannak. :)

(#360) Dracula válasza Fejv@dászLány (#358) üzenetére


Dracula
senior tag

Kösz szépen a választ!

Lehet, hogy a segítségedet kérem, de csak jövőre. Az ünnepek és az év vége miatt idén már nem foglalkozom ezzel a témával.
Optimista vagyok... :)

Üdv!

(#361) tom7777


tom7777
csendes tag

Kor: 22
Nem: Férfi
Munkakör: CNC-programozó,beállító,kezelő
Végzettség: Gépipari Számítástechnikus ( OKJ ), CAD-üzemeltető
Nyelvtudás: nincs
Nettó fizetés: havi 100-120 ezer HUF
Egyéb: unalmas a sorozatgyártás
Hely: Bács-Kiskun-Megye (aranyháromszög)

(#362) divot válasza Superman (#359) üzenetére


divot
veterán

Asszem Superman kollega, rád szokták mondani, hogy túlképzett. :D

(#363) Goose-T


Goose-T
veterán

Nem: férfi
Kor: 23
Munkakör: szoftver/rendszermérnök
Végzettség: érettségi + nyáron mérnök-informatikus, SZE, Gyôr
Nyelvtudás: angol középfokú C
Nettó fizetés: egy hét múlva kiderül
Bruttó:220E + 10% bónusz
Egyéb: 35E bruttó albitámogatás
Hely: Zalaegerszeg

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#364) Jam-Master J


Jam-Master J
aktív tag

Nem: ff
Kor: 27
Munkakör: WinNT rg., helpdesk, SAP-BW
Végzetség: GDF (még nincs diploma :(), 2 db MCP vizsga, meg egy csomó IT-s tanfolyás
Nyelvtudás: angol (nincs vizsga, de írásban ''elégjó'', beszédben gyengébb (nincs lehetőségem gyakorolni)
Netto fizetés: 140.000
Egyéb: -

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#365) TitiRii


TitiRii
senior tag

nem:f
kor:20,5:D
munkakör: tanulo,szabaduszó életmüvész :DDD
végzetség: éretségi,2f operátor-programozó,OKJ:számítogép kezelö használó(33 4641 01),
papir nélkül:autoszerelő,autelektronikai müszerész,asztalos
folyamatban:rendszerinformatikus :D
nyelvtudás:angol,minimális német
neto fizetés: 3000ft havi zsebpénz:DDD
egyébb:üzletelésel,sufi munkákkal épp arra elgendő öszeg hogy telo számlát és kocsi fentartását fedezzem,és néha mradjon erre arra egy kis összeg :(
hely: BP

bocs az offért:) nem birtam kihagyni :)

[Szerkesztve]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#366) Snoop-y


Snoop-y
veterán


Nem: hím :D
Kor: 28
Végzetség: mozgóképgyártó,kiadványszerkesztő
Munkakör: Képanalizáló rendszerek üzemeltetése.
Fizu: 310 netto +telefon.
Hely: Budapest

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#367) Szaki


Szaki
tag

nem:meg nem tudom
kor:kozel a halalhoz
munkakör: csakis tulaj
végzetség: amit megvehetek
nyelvtudás:lanyok nem panaszkodnak
neto fizetés: beszeljunk jovedelemrol havi 2 M megfelelne
egyébb: csaj + kastely + RR + repulogep + sziget
hely: alomvilag

bocs az offért :C en sem birtam kihagyni, nem godoljatok sokan, hogy egy kicsit sokat kertek elso neki futasra. Valaki mar orul ha minimalber es azt ki is fizetik. Sokkal jobb vegzetsegekkel es gyakorlattal. :(


[Szerkesztve]

(#368) Goose-T válasza Szaki (#367) üzenetére


Goose-T
veterán

Te mirôl beszélsz? Ha legközelebb hozzászólsz, olvasd el az elsô hozzászólást is. Talán akkor tudni fogod, mirôl is van itt szó.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#369) amon


amon
csendes tag

nem: fickó
kor: 27
munkakör: momentán webprogramozó (PHP+MySQL)
végzettség: érettségi, idéntől fősuli ha igaz...
nyelvtudás: angol, papír nélkül középfok körül
nettó fizetés: 150E nettó, bejelentve olyan br 70 körül, ha jól emlékszem
egyéb: csomó tapasztalat, amit nem használhatok ki (pl. CallCenteres)
hely: Bp (és környéke)

hozzáteszem, ezt a melót is 1,5 év alatt találtam... :(((

--- javítás: helyesírási hubák ---

[Szerkesztve]

(#370) uzsz


uzsz
senior tag

NEM. férfi
KOR:23
MUNKAKÖR:strici
VÉGZETTSÉG: érettségi, német közép, rendszerinformatikus (okj)
NETTÓ:400k/hét kb.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#371) uzsz


uzsz
senior tag

NNA félretéve a témát, tanév után várhatóan bruttó 70k

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#372) Zethepolee


Zethepolee
tag

nem: ffi
kor: 27
munkakör: rendszergizda, o.vez.hely.
végzettség: informatikus mérnök
nyelvtudás: német állami középfok+nemzetközi nyelvvizsga, angol haladó
nettó fizetés: 90e HUF+étkezési utalvány, konditerem bérlet, parkolókártya, 5e albérleti h.jár., kedvezményes távközlés (mobil-matáv-net), 40e/év utazási csekk, br.36e/év ruhapénz, 13.havi fizu, 14.havi félfizu
egyéb: maszek szgép értékesítés, határontúli olcsó benzin,
hely: Vadkelet, közigazgatás

(#373) Ra3


Ra3
őstag

nem: ffi
kor: 25.5
munkakör: 3d CAD tervező
végzettség: gépészmérnök
nyelvtudás: angol közép c
nettó: 115k
hely: Veszprém megye

[Szerkesztve]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#374) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Nem: férfi
Kor: 29
Munkakör: mindenes
Végzettség: érettségi + elektromüszerész
Nyelvtudás: magyar
Nettó fizetés: 250-500e
Egyéb: -
Hely: Budapest

(#375) g@bo válasza AmunRa (#374) üzenetére


g@bo
nagyúr

250-500e nettó??? nem is rossz nekem havi nettó 72000.

büszka vagyok rá... :DD

(#376) vtechun


vtechun
veterán

Hello! Szerintem a diploma nem minden.... a diploma sajnos még nem mindig tükrözi a tudást ... nekem nincs:) jártam !5! évig a műegyetemre, elvégeztem vagy 1.5-et..most egy multimédia-fejlesztő tanfolyamra járok...de sok újat még nem mutattak... felsőfokú szakképesítést fog adni... tud valaki mondani valamit, hogy mire lehet ezzel számítani...?

(#377) Surv


Surv
tag

Kor: 30+
Nem: Férfi
Munkakör: rendszergazda
Végzettség: felsőfokú információrendszer programozó
Nyelvtudás: angol basic
Nettó fizetés: havi 250-280eFt + FA (eva)
Egyéb:
Hely: Butapest

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#378) Anathol


Anathol
tag

Nem: Férfi
Kor: 26
Végzettség: Villamosmérnök
Munkakör: Vevőreklamációk
Nyelvtudás: Német nemzetközi felső C, Angol nemzetközi közép-felső szóbeli
Havi nettó: 115e
Egyéb: Kajajegy 6e, cég fizet önkéntes magán nyugdíj pénztárba
Hely: Zala

[Szerkesztve]

(#379) brutom


brutom
csendes tag

Nem: Férfi
Kor: 29
Végzettség: Mg. gépszerelő, éretségi, szoftverüzemeltető OKJ + ECDL, targoncajogsi
Munkakör: Raktárvezető helyettes/műszakvezető
Nyelvtudás:
Havi nettó: fix: 86e
Egyéb: Havonta a gyátrott termékekből prezentációs csomag (kb.1500-2000Ft )
Hely: Szabolcs

:( Jelenleg felmondás alatt állok, az indoklás 2.pontja: a munkakörömhöz képest indokolatlanúl magas a fizetésem :(

[Szerkesztve]

http://www.felajanlasok.hu/index.php

(#380) efge


efge
aktív tag

Nem: Férfi
Kor: 26 leszek hamarost
Végzettség: kozepfoku programozo erettsegi
Munkakör: rendszeranalitikus, multinal
Nyelvtudás: angol kozep c
Havi nettó: 110-140
Egyéb: kajajegy 6k, helyi buszberlet, hetvegen is van melo
Hely: dunantul, megyeszekhely

fiatalabb koromban azt hittem, mikor ennyi idos leszek tobbet fogok keresni.
es sajnos van akit csak most vettek fel ide, es tobb penzzel mint engem :( ez qrva bosszanto!!

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#381) XPA


XPA
csendes tag

HI!

Valahol már leírtam, hogy nekem mi mennyi, de azóta már munkanélküli vagyok, és most tapasztalom a saját bőrömön, hogy Budapesten mi pénzeket fizetnek a szakmabelieknek. Hát azt kell hogy mondjam, hogy vicc az egész. Amikor elkezdtem a főiskolát (5 éve) akkor mindenki az IT szakmának jósolta a legnagyobb béreket. Ehhez képest ma elképesztő hogy mi megy. Említek pár példát, talán másoknak is jól fog jönni az infó.(amit rólam tudni kell: műsz infet végeztem, és 3 évet már dolgoztam programozóként és +sokminden ami IT. Eddig részmunkaidőben kaptam 3 éve 70e nettót ami kb fél éve MÁR 80e lett, és végűl jan1-től 110nettó, egészen február 15-ig... :O ) na tehát: kaptam egy bérajánlatot Delphi PROGRAMOZÓ munkakör. a cég OCR (rendszám felismerés stb) rendszerekkel foglalkozik. Próbaidőre BRUTTÓ 130e ft, végleges brutto 180e ft. :((( :( nemtudom, hogy másnak mi a véleménye (talán ezért is írtam be ezt ide...) de elég ''érdekesnek'' találom ezt a bért. Ha elmegyek ide a közeli szupermarketbe sima eladónak akkor kb megkapom ezt a bért, (kis túlzással) és úgy, hogy a munka gyakorlatilag agytevékenységet és végzettséget nem igényel. :((
Másik példa: IBM leánycég, user support tevékenység Bruttó 160e. egyelőre nem tudni, hogy kezdő vagy végleges bér. ha kezdő akkor talán elmegy.
3. példa: 3 hónapos project munka, oprendszer buzerálás, telepítgetés, stb. Bruttó 180e/hó. Ez talán már elfogadható, de meggazdagodni, vagy ilyesmit ebből sem lehet (de még egy lakást venni sem 20 éven belül :( )
4.: fél-rendszergazda+felhasználó pátyolgatás (''cd-írás a kolégáknak''-tól a ''SAP buzerálás''-ig mindenféle) munkakör. Bruttó 200e.

Eddig az 1 hónap alatt ezekkel találkoztam. Hátha valakinek jóljön az infó... :)

és egy kérdés:
Szerintetek mennyi a reális bér, Help Desk/user support munkakörben manapság BP-n?

köszi, üdv

(#382) VÁMpír válasza Szaki (#367) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

:C

(#383) psybu válasza XPA (#381) üzenetére


psybu
csendes tag

amit írtál, az szerintem röhej.
a programozói fizetés 150 nettónál indul. és még ez is a napi 1-2 óra effektív munka, a többi ''kávészünet'' kategória. (más kérdés, hogy minden munkáltató azt nézi, hogy mennyi fizetést kell adnia, nem az ár/teljesítményt)
bár most elgondolkodtam, hogy az általad vázoltak valami féle új trendet testesítenének-e meg (vagyis vastag bőr a munkáltató arcán, vékony pénztárca a munkavállaló zsebében), vagy csak nagyon rossz helyeken keresgélsz.. 180 bruttó az nevetségesen kevés.

(#384) psybu válasza efge (#380) üzenetére


psybu
csendes tag

ha mondjuk nem ügyvezető igazgatónak vettek fel most embert, hanem a te beosztásoddal egyező kaliberű pozícióba, akkor kérjél emelést. nem?
arra ne várjál, hogy majd odamennek hozzád, hogy munkád elismeréséül ők kezdeményezzenek ezen a téren. ha rajtuk múlik, bizony ennyit fogsz keresni míg nyugdíjba nem mész!
komolyan nem értem, mindenki csak morogni tud, közben meg rovázik kiállni a saját érdekeiért, mert ''úristen, mi lenne, ha emelést kérnék''..
ha elszántan adod elő, akkor is ki lehet kalkulálni, hogy a helyedre valószínűleg fel kell venniük mást, annak nulla céges tapasztalata, stb, és egyáltalán nem lehetnek biztosak abban sem, hogy ugyanannyiért elvállalná. ez kétoldalú dolog, amennyire függ a munkáltatótól a munkavállaló, legalább annyira függ a munkáltató is a munkavállalótól. persze mindenki örül, mint majom a farkának, ha talál egy helyet, ahol hagyhatja, hogy majd kizsigereljék.
vadkapitalizmus, és elsősorban magunknak köszönhetjük.

(#385) XPA válasza psybu (#383) üzenetére


XPA
csendes tag

Hát igen, szerintem is röhej. sajnos ez erősen trendnek látszik. Nem hiszem ugyanis, hogy pont beletalálok ezekbe az alcsonyabbakba, ennek már statisztikailag is kicsi az esélye. jövő héten megyek újabb 2 helyre intrjúra, majd megírom, hogy ott mi az elképzelésük, de tartok tőle, hogy hasonló ''magas'' bérekről lesz szó.

(#386) aladin


aladin
újonc

Gondolkodtam, hogy merjek-e hozzaszolni...

Nem: ffi
Kor: 30+
Munkakor: (szoftver)fejlesztesi vezeto
Vegzettseg: BME info
Nyelvtudas: angol
Fizetes: evi brutto 10M+kb. 20M bonusz (pl. tavaly osszesen 39)
Egyeb: -
Hely: BP

(#387) dabadab válasza aladin (#386) üzenetére


dabadab
titán

Szep a bonusz :)
Multi v vmi kisebb ceg?

DRM is theft

(#388) badbrother


badbrother
aktív tag

Nem: Férfi
Kor: 28
Végzettség:Matek/fizika tanár, OKJ felsőfokú számtech. programozó
Munka: Matek/Fizika/Informatika tanár
Fizetés: 100 e nettó körül (túlórafüggő)
Egyéb: esetleges magántanítványok
Hely: Pécs

(#389) Cathfaern válasza aladin (#386) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Semmi egyéb juttatás? Hogy bírod ki? :D

(#390) Ye_Nő válasza aladin (#386) üzenetére


Ye_Nő
tag

Ehh, annyi pénz a világon nincs... :)
ÁPRILIS ELSEJE! :DDD

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#391) divot válasza Ye_Nő (#390) üzenetére


divot
veterán

Április 1 + Aladin első hozzászólása + 40 milla, hmm, valamit érzek az erőben. :D

(#392) efge válasza psybu (#384) üzenetére


efge
aktív tag

koszi, hogy biztatsz mar felvetettem a temat... hamarosan targyalunk a dologrol.. :DDD

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#393) TheVeryGuest válasza rog (#212) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Höhöhö! Most olvastam el ezt a hozzászólásodat. Én is dolgoztam ott egy ideig, a B&V üzletágnál. Jó kis hely az. Még mindig a Sodex-ho főzi az ebédet? ;]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#394) rog válasza TheVeryGuest (#393) üzenetére


rog
addikt

B&V? sodex? ebéd?
hát.. ezek közül egyik se dereng.. :)

(#395) TheVeryGuest válasza rog (#394) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Úristen! Ennyi minden nem változhatott meg. Vagy mégis? :F
A B&V (Bankok és Biztosítók) lehet, hogy nincs már meg, már akkor sem volt sok köze hozzá, mikor ott voltam.
Mikor én SYSDATA-s voltam céges sport volt a Sodex-ho-t szidni a newsgroup-ban. Mindenki leírta, hogy mit talált a tányérjában ebédkor. A másik óriási probléma az volt, amikor kicserélték a papírtörülközőket a WC-ben. Kis híján lázadás tört ki. :))
Hah, régi szép idők! :P

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#396) dabadab válasza TheVeryGuest (#395) üzenetére


dabadab
titán

Sodexho januar ota nincs, szoval en azt gondolom, hogy rog nem dolgozott a Sysdatanal (amit amugy is Siemens PSE Kft-nek hivnak ujabban :) )


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#397) TheVeryGuest válasza dabadab (#396) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Akkor Rog biztos lemaradt a régi épület felrobbantásáról is.

Ja, mindig elfelejtem, hogy új neve van. A régi mailcímek se mennek már?

Életemben először a Sodex-ho menzán láttam porcukros túrós tésztát. Ha csak rágondolok is a hideg futkározik a hátamon. :O
Na és sikerült az új kantinosoknak hozni a régi színvonalat? :))

[Szerkesztve]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#398) dabadab válasza TheVeryGuest (#397) üzenetére


dabadab
titán

Elso nekifutasra eleg gyerek voltak (lathatoan nem szamoltak a deli zerg rush-sal ;) meg az adagok is alulmeretezettek voltak), de javulnak, es nekik pl nem okoz problemat az, hogy eheto rizst meg krumplit keszitsenek :)

[ A porcukros turos tesztaval mi a baj? A porcukor+tejfol kombinacio lehet, hogy egy kicsit ovis dolog, de finom, es remek ellenpont a so+piritott szalonna megkozeliteshez :) ]

A regi cimek szerintem meg mennek, de mar a nevvaltas elott - talan mar egy fel eve? - egysegesitettek oket, ideje lenne update-elni az address bookot :)


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#399) rog válasza TheVeryGuest (#395) üzenetére


rog
addikt

ja akkor jó :)
még sose dolgoztam a sysdata-nál.

(#400) TheVeryGuest válasza dabadab (#398) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ja, csóri sodex-ho feltalálta a kétszersült meg a háromszorsült krumplit. Villával nem is lehetett enni, mert több ment a földre, mint a szádba. ;]

Mifelénk azt aki a túrós tésztát jó zsíros sült szalonnakockák nélkül eszi szerintem simán megkövezik. Kivéve ha úszik a vizen, mert akkor fából van tehát boszorkány és megégetik. ;]
Aki édeset akar egyen vargabélest.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.