Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#251) Cathfaern válasza DrSoul (#249) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nos igen. Egy haverom elment nyári munkába a sárvári Flextronic-hoz (szokásos munkakör: rakj bele egy alkatrészt, a futószalagon menő izébe). Kb. annyit keresett, mint a némettanárom :( (a többi tanáromról nem tudom mennyit keres, de gyanítom ugyanannyit)

(#252) Fejv@dászLány


Fejv@dászLány
csendes tag

Sok doki, aki mostanában végzett, vagy végzős, direkt emiatt a lovetta miatt képes elvégezni az egyetemet, átbukdácsol, valahogy áttolják a dipó osztáson is, de utána egy életre megszedheti magát. Olyanok ők, akik csak a családfentartáson gondolkodnak, nem érdeklik, hogy a szakma lek*vázza őket. És sok ilyen ember van bizony. Mért? Mert apuci, anyuci is orvos volt, de neki nincs tehetsége a gyógyításhoz....hát eladja magát.
Tisztelet a kivételnek, hiszen van, aki praktizálás mellett végzi, kvázi fizu kiegként.

De beszéljünk az IT-sekről is. Ott is akad irreális lóvé sztem. pl SAP, és más váll.irányítási rendszerhez(JDE, BAAN...) értő guruk(?). Érdekes, ha vállalat oldalon dolgozik egy support, vagy tanácsadó, vagy admin. poziban, akkor csak a negyedét éri, mint egy tanácsadói cégnél dolgozó ''tingli-tangli'' munkát végző tanácsadó???? (tisztelet a kivételnek) Hogy is van ez? Az egyik kevés, vagy a másik sok?
Lehet,hogy szégyelnem kellene, de nem értem. Ha van vki aki ebben benne van, az mesélje már el.... :F

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#253) DrSoul válasza Fejv@dászLány (#252) üzenetére


DrSoul
őstag

Az orvosi részével, amit írtál, egyetértek veled!
A másikhoz nem tudok hozzászólni. :)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#254) csabika25 válasza Fejv@dászLány (#252) üzenetére


csabika25
aktív tag

A diploma környékén erőteljesen gondolkodtam azon, hogy elmegyek infobiztonsági tanácsadónak. Aztán a konzulensem (maradjunk annyiban, hogy nem senki ember) azt mondta, hogy recesszió (vagy dekonjunktúra, mindegy) esetén a tanácsadókat rúgják ki először. Mennyi olyan ember van, akik éveken keresztül felvették a nagy lét, aztán most itt állnak munka nélkül, nyakukon a hitelek, a család, és a régi jólét megszűnte. Úgyhogy maradtam inkább a szakma gyakorlati területén, ahol még nagyon sokáig lesz állásom.

''Isten fut Windows alatt''

(#255) rog válasza Fejv@dászLány (#252) üzenetére


rog
addikt

talan azert, mert az allando statusban levok mindig is kevesebbet kapnak az egy-egy project erejeig bekapcsolodo ceg alkalmazottainal. cserebe viszont hosszutavon gondolokodnak veluk, es karteritest se kell fizetniuk, ha valami nem ugy vagy nem akkorra sikerul ahogy azt megbeszeltek.

/nekem van ismerosom az sap hungarynal is meg a mav informatikan is.
a guruk(?) helyesen: ''guruk'' (kivetel persze akad)/

(#256) Ye_Nő válasza Vénusz (#229) üzenetére


Ye_Nő
tag

:O

''Szabad országban élek
itt nincsenek szegények
én senkitől sem félek
és boldog vagyok
hogy dolgozhatok''

(special THX to rog)

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#257) válasza Fejv@dászLány (#252) üzenetére



senior tag

'' ''tingli-tangli'' munkát végző tanácsadó???? (tisztelet a kivételnek) ''

Na ha ez a tisztelet a kivételnek nem lenne ott, mondtam volna 1-2 kellemetlen dolgot ... :(((

Furcsa hogy nem érted a dolgot.. de mindegy, megpróbálom elmagyarázni.
Adott egy vállalat, amely kitalálja, hogy neki SAP, BAAN, JDE, MFG Pro, Siebel, stb kell. ( Mert ugye kiszámították hogy hosszútávon ez nekik jó ). Mit tud csinálni ?

1. Saját embereit elküldi méregdrága workshopokra, tanfolyamokra, de semmire sem megy vele, ugyanis ekkora rendszereknél kizárólag a tapasztalat számít. ( Mert hát ugye semmi nem úgy megy éles környezetben mint egy tanfolyamon )
Ezzel elb@sznak egy csomó időt, pénzt, és nagy valószínűséggel nem mennek semmire.

2. Hívnak egy tanácsadót ( szerintem a tingli-tanglit most felejtsük el, mert ezen embereket 2 hét után úgy vágják ki mint a huzat ) A tanácsadónak általában nagyobb tudása, és jóval nagyobb tapasztalata van az adott rendszereket illetően, mivel ebből él, és valszeg ezt csinálja már egy jó ideje. Tehát tanácsadó odamegy egy fél évre, megcsinálja, ledokumentálja, betanítja az adminokat, és angolosan távozik. Az ott lévő idő alatt a rendszerért teljes felelősséget vállal, és az esetleges hibákat a megrendelő irgalmatlanul a nyakába varrja.
Ezért a munkáért a tanácsadó megkapja a pénzét, amiből leadózik, utazik, szállást bérel, mobiltelefont fizet, stb. valamint ideje nagy részét (általában ) a családja nélkül tölti.

Így már gondolom érthetőbb.

Ja és még valami, magyar cégeknél a 10-éve külsős tanácsadóként milliókat keresek tingli tangli munkával, az nem más mint 1-2 fejes osztogatja a vállalat pénzét havernak, barátnak, ismerősnek.

(#258) DaSilva válasza Fejv@dászLány (#245) üzenetére


DaSilva
senior tag

Gyógyszerkutató állásotok is van?

huss, fohászom száll feléd

(#259) Fejv@dászLány válasza (#257) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Ja és még valami, magyar cégeknél a 10-éve külsős tanácsadóként milliókat keresek tingli tangli munkával, az nem más mint 1-2 fejes osztogatja a vállalat pénzét havernak, barátnak, ismerősnek.

hóhóóó lehet itt a bibi? Bár ez más témában is így van, pl közbeszerzés....

Én konkrétan arra gondolok, hogy junior tanácsadót kerestetnek velünk, és boldogan vesznek fel vállalatoldalról egy usert. A user meg csodálkozik rám egy nagyot, hogy mért kapott ő a cégénél negyed annyi pénzt. Azt azért el kell mondjam, 10000 lakat alatt őrzik a cégek a saját alkalmazott-betanított usert/admint....stb. Nem véletlen.
Oké a felelősség, idő meg amit írtál, de fizu különbséget nagyon nagynak tartom akkor is. Holott feladat végzésben gyakran többet tesz a cénél egy ''belső tanácsadó''.

Viszont az is érdekes, hogy van 1-2 olyan ember is akik abbahagynák a tanácsadói pályát, mert már megszedték magukat, és őrületbe kergette őket a bizonytalanság(van projekt van nagy lé/nincs projekt nincs lé) és megunták a világjárást, család nélkülözést. Csak lesnek ők is a vállalatoldali bérekre ilyenkor...

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#260) Fejv@dászLány válasza DaSilva (#258) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

...volt, betöltődött már...
:(
gyógyszerész vagy?

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#261) DaSilva válasza Fejv@dászLány (#260) üzenetére


DaSilva
senior tag

Nem. De kvázi.

huss, fohászom száll feléd

(#262) Fejv@dászLány válasza DaSilva (#261) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Sajnálom, ''kvázi gyógyszerész'' -nek való pozink pedig még 1általán nem volt. ;)
(csak viccelek) :))

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#263) DaSilva válasza Fejv@dászLány (#262) üzenetére


DaSilva
senior tag

'Kvázi' alatt 'picit több' értendő.

huss, fohászom száll feléd

(#264) Arius válasza Fejv@dászLány (#230) üzenetére


Arius
aktív tag

Szia!

Esetleg Te is leírnád hogy mennyit keresel, és mi a munkád? Bár az utóbbit talán egyesek sejthetik :DD:)):DD

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#265) doc


doc
nagyúr

Nem: mél
Kor: 25
Munkakör: 'konszignációs és vevői adminisztátor' :D.
Végzettség: érettségi, szoftüzemeltető, kb. fél műinfós SZIF
Nyelvtudás: angol közép (papír nélkül)
Netto fizetés: változó, kb. 65-70/hó
Egyéb: évi kb. 150e nyereségrészesedés, jutalom, stb.
Hely: Közép-Dunántúl

(#266) Ketama válasza vati (#163) üzenetére


Ketama
aktív tag

El kell, hogy keserítselek. Nem vagyok se termékmenedzser, se senior programozó, de még junior se. :) Az IT Support: informatikai, hálózati és telekommunikációs problémák megoldása (ez a mostani munkaköröm). Outsource-ban dolgozom, ami erőforrás-kihelyezést jelent. Hogy melyik cégnél az legyen az én titkom. :) A nettó 270 meg úgy jön ki, hogy mindent beleszámolok, tehát ennyi marad hónap végén nekem. Ez nem azt jelenti, hogy a bruttó fizum ennek a duplája. 13. havi meg nem csak közalkalmazottaknak jár. :P

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#267) Ketama válasza vati (#168) üzenetére


Ketama
aktív tag

Az általam írt összeg nem teljesítményfüggő elméleti maximum. Jó állásokat meg úgy lehet találni, hogy keresel. Nem protekcióval kerültem ide. Sok olyan embert ismerek aki 300-400 ezret keres mégse igazgató. A magyar adózási viszonyok mellett nem kifizetődő alkalmazottnak lenni, ennyi.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#268) Arius válasza Ketama (#266) üzenetére


Arius
aktív tag

Mi az a 2xOKJ, plusz egyéb tanfolyamok egész pontosan ha szabad tudni? :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#269) Ketama válasza Arius (#268) üzenetére


Ketama
aktív tag

2 db OKJ tanfolyamot végeztem el még gimiben:
- alapfokú számitógép kezelő
- középfokú szoftver üzemeltető

Van egy MCP (Microsoft Certified Professional) vizsgám Win NT 4.0 serverből és idő hiány miatt (gyk. lustaság :) )nem raktam le ugyanebből a workstation vizsgát. Ezen kívül egy Windows 2000 hálózati rendszerhazda tanfolyam, meg most lesz HP Openview és hálózati cuccokról tanfolyam. Na meg önszorgalomból elég tetemes mennyiségű szakmai e-book olvasása. :)

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#270) tildy válasza Ketama (#269) üzenetére


tildy
nagyúr

Okj-snekem is van, gyakorlatilag hátsófertálytörlő:-/


Jahm meg van egy c#-os vizsgám is:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#271) tildy válasza tildy (#270) üzenetére


tildy
nagyúr

Jahm és ugyanez az okj, mint neked.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#272) Ketama válasza tildy (#270) üzenetére


Ketama
aktív tag

Nekem ez a hátsófertálytörlő adta meg az első lökést a szakma iránt. Igaz én nem tanfolyamon voltam ahol ledarálnak valami baromságot azt kész, hanem 1 évig heti 2x2 óra és az év végén vizsgázni kellett.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#273) Arius válasza Ketama (#272) üzenetére


Arius
aktív tag

Ehhez képest is azért irtó nagy szerencséd volt, amihez gratulálok... de komolyan ! :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#274) tildy válasza Ketama (#272) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem meg a commodore +4:)

Egyébként én még középsuliban tanultam, érettségi után 2 nappal volt a középfokú szoftverüzemeltetői vizsgám.Nem bántam meg, hogy megcsináltam, de sajna nem sokat ér:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#275) rog válasza tildy (#274) üzenetére


rog
addikt

nahat! nekem is .. :))

(#276) Ketama válasza tildy (#274) üzenetére


Ketama
aktív tag

Plusz 4 még ált. isiben volt eleinte, basic-el meg hasonló szintű dolgokkal. Aztán jött az A500 és egyből beleszerettem az amigába.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#277) Ketama válasza Arius (#273) üzenetére


Ketama
aktív tag

Mihez képest? Ez nem az első munkahelyem, elötte lényegesen kevesebbért dolgoztam sokkal többet.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#278) Goose-T válasza doc (#265) üzenetére


Goose-T
veterán

Te is SZIF/SZE müinfó?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#279) Phantom válasza rog (#275) üzenetére


Phantom
tag

Nekem is volt Plus4, valahol a pályafutásom elején (no nem a legelején), és máig fáj, hogy el kellett adnom... :(

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#280) tildy válasza Phantom (#279) üzenetére


tildy
nagyúr

off
én nagyon szerettem, és hihetetlennek tűnt, hogy egy számítógép lfér egy ilyen ksi billben:)
on

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#281) rog válasza Phantom (#279) üzenetére


rog
addikt

nekem sose volt.
viszont ahova altalanos iskolaba jartam, ott volt 2-3 c+4, meg jopar c-16.
volt valami szagkor is. de anyam ott dolgozott, ezert es egy csomot logtam a ''gepteremben'' soron kivul is :). azelott a c-64 csak jatek volt a haveroknal. a programokat meg fuzetbe irogattam, szal a nagy attorest ezek a +4-ek jelentettek.

(#282) Arius válasza Ketama (#277) üzenetére


Arius
aktív tag

Hozzám képest :) Nekem sem az első ez, de még ez is éhbér kategória.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#283) Ketama válasza Arius (#282) üzenetére


Ketama
aktív tag

Aha, csak mert az elöbb nem erre vonatkozott amit írtál, vagy én értettem félre. ;)

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#284) Arius válasza Ketama (#283) üzenetére


Arius
aktív tag

Én arra írtam, hogy ehhez képest is szerencse kell ilyen fizetéshez, hogy írtad, nem gagyi tanfolyami végzettséged van, hanem olyan ahol tanulni is lehetett valamit...

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#285) tothjozsef válasza Goose-T (#278) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Hmm, én is műinfón végeztem Győrben.

(#286) rog válasza tothjozsef (#285) üzenetére


rog
addikt

ugy latszik ez itt divat vagy mifene..
en is :)

(#287) Fejv@dászLány válasza Arius (#264) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

oké, amennyi publikus leírom:
Nem: nő
Kor: nőtöl ilyet kérdezni :B :F
Munkakör: ct. operatív ig. fejvadászcégben
Végzetség: kereskedelmi, és mérnök inf.
Nyelvtudás: angol
Netto fizetés: havonta kb 200k-ra lenne szükségem minimum, amit vagy kiveszek, vagy nem, de 6 alkalmazottnak adok kenyeret :))
Egyéb: az adósságaimat nyögöm a cégindítás/fenntartás miatt
Hely: Bp.

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#288) Arius válasza Fejv@dászLány (#287) üzenetére


Arius
aktív tag

Köszi :)
Írok egy mailt, majd lesd meg légyszi, köszi :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#289) Fejv@dászLány válasza Arius (#288) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

..lesem.... ;)

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#290) Cane válasza DrSoul (#250) üzenetére


Cane
őstag

Akkor mégegyszer:

Ahol sok a felelősség ott (általában) a sok a lé, de cseszheted a pénzed ha egészségileg tönkremész a melóban.

A sorban van egy általában, igaz zárójelben, de attól még ott van.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#291) Goose-T válasza tothjozsef (#285) üzenetére


Goose-T
veterán

Még nem végeztem... hátravan 3 kemény :) tantárgy.
De melóm az van. Lehet, hogy hamarosan jobb is lesz, mint amit a topik elején írtam.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#292) ricsik


ricsik
őstag

Nem: pali
Kor: 23
Munkakör: informatikai főmunkatárs hivatalosan, amúgy (láma)support, rendszergazda, szervízes
Végzetség: középsulis autószerelő, szoftver-üzemeltető OKJ
Nyelvtudás: alap angol
Netto fizetés: 100.000 HUF, maszek gépmarhálkodás +10-20.000
Egyéb:balfasz munkatársak (aki olvassa nem rá gondoltam, ugye Bagoly?:)), internet, külön saját raktár/szervízszoba , iskolai menza, amit nem lehet megenni, alacsonyabb bejelentett fizu, néha sofőr
Hely: Bp

(#293) Cathfaern válasza Cane (#290) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Erre szokták mondani, hogy őket azért fizetik, hogy legyen ki idegeskedjen a tulaj/nagyobb főnök helyett :(

(#294) vati válasza DrSoul (#249) üzenetére


vati
senior tag

Méghogy az orvosok nincsenek megfizetve???
Egy átlag orvos hülyére keresi magát hálapénzzel. Van, akinek csak szolid polgári jólétre futja belőle (lamerebb fajta) van amelyiknek házra, van amelyiknek palotára.
Példa: gyerekorvosból 2 van a körzetben. Az egyik olyan hülye, hogy senki nem viszi a gyerekét hozzá. A másik KI SE JÖN a gyerekhez ha tudja hogy ott a szülők elvből nem adnak jattot. Leráz. Érdekes módon menedzserfeleségpicsa ismerőshöz azonnal ''repül'' az első szóra, mert ott egy tízezressel nyitnak ajtót.
Saccperkb. csak hálapénzből elrakhat 200-500 ezret egy átlagos orvos havonta, aki csak a közelébe is van élő páciensnek.
Mentősök dettó. Amikor apukámat kellett bevinni, a köcsög mentős még 3 óra múlva se jelentette le, hogy hová vitték, szerintem ott is a baksist hiányolták.

Elhiszem hogy egy kórboncnok, citológus, laboros, beosztott kórházi orvos nem sok pluszt akaszt le, de ez a kisebbség - kellett nekik ilyesmire szakosodni.

Az a baj, hogy az égig emelhetik az orvosok fizetését, a hálapénzt akkor is el fogják venni mert a tirpák paraszt a kezükbe nyomja.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#295) vati válasza Fejv@dászLány (#287) üzenetére


vati
senior tag

... az inf. minek a rövidítése?
Egyetem? főiskola?

''Nyelvtudás: angol''
közép- vagy felső-?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#296) rog válasza vati (#294) üzenetére


rog
addikt

mennyi joindulat...
es mind mind egy emberben osszpontosulva! :)

(#297) vati válasza Phantom (#279) üzenetére


vati
senior tag

Nekem is volt egy ideig Commodore Plus4 !

Azért csak egy ideig, hamarosan egy Enterprise 128-ra upgradeltem róla. Amit aztán 1993-ig használtam.

A Plus4 szvsz a legkiforrottabb Commodore, kár hogy túl későn jött ki... amikor már az egész kategóriájának leáldozott, legalábbis nyugaton.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#298) vati válasza rog (#296) üzenetére


vati
senior tag

konkrétan?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#299) vati válasza Ketama (#267) üzenetére


vati
senior tag

...tehát gyakorlatilag nem fizetésed van, hanem számlázol, közben minimálbérre vagy bejelentve saját bt-ben. (nuku munkavállalói jogok)

Szerinted miért áll sorban több ezer, diplomás, nyelvvizsgás, sok év gyakorlatos IT-szakember -tartós munkanélküliek- a fejvadász cégeknél?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#300) vati válasza Ketama (#272) üzenetére


vati
senior tag

Én akkor keztem programozni amikor az ilyen vizsgákat ki sem találták, a középsuliban sem volt ilyen tantárgy, és a fusi-import C64 volt a standard - a PCt földi halandó nem tudta megfizetni.

De jó befektetés volt megtanulni... ez a gyakorlat segített, hogy később PC-közelébe kerüljek, majd sajátot vegyek, az egyetem alatt ez rengeteget segített, tovább tanulhattam programozni, és végül ne a tanult szakmámban hanem az IT-ben köthettem ki.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.