Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#201) Arius válasza DaSilva (#200) üzenetére


Arius
aktív tag

Most ezzel mire is akarsz célozni?

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#202) joola


joola
aktív tag

Nem:f
Kor:22
Munkakör;)C&Network Operator/desktop support
Végzetség:közép-szoftverüzemeltető, felsőfoku rendszerinformatika,2. év a Nyíregyházi Főiskolán
Nyelvtudás:alap angol
Netto fizetés:50000 HUF
Egyéb:kedvezményes beszerzés, kaja(de ezt nem kapjuk meg)
Hely:Tiszavasvári

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#203) joola


joola
aktív tag

a részleteket most nem írom le, de higgyétek el, hogy ennyi pénzért ennyi munkát adni pofátlanság...de ez van

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#204) DaSilva válasza Arius (#201) üzenetére


DaSilva
senior tag

Komolyan semmire. Viccből a tendenciára.

huss, fohászom száll feléd

(#205) Ladzac


Ladzac
csendes tag

Nem: ffi
Kor: 23
Munkakör: Marketing és Logisztika
Végzetség: Érettségi, felsőfokú gazd-i info, felsőfokú rendszerinfó
Nyelvtudás: angol - szakmai - alap?
Netto fizetés: 50.000Ft :O
Egyéb:Reggel 7 előtt akkor jövök, amikor akarok, délután 15:30 után akkor megyek, ha nincs meló...
Hely:Tiszavasvári

:-))

(#206) -=Flatline=-


-=Flatline=-
tag

Nem hinném, hogy bármit is rosszul csinálnál. Szerencse kérdése az egész. Fontos az is persze, hogy milyen ember vagy, mennyire megnyerő a stílusod és milyen iskolába jártál. (Ahol kőkeményen tanulásra, vagy kőkeményen az életre való felkészítésre koncentráltak a tanáraid..)

Mindenkinek csak azt tudom javasolni, keressen, érdeklődjön, hátha lesz jobb.

De a magyar mentalitás, miszerint kitölteni a munkaidőt hasozntalan dolgokkal a legjobb, nem fog működni hosszútávon sehol.

Keményen kell nyomni, ahogy szüleitek tették.... Ha tették...

Calm Sea Doesn't Breed Skilled Sailors

(#207) TheVeryGuest válasza rog (#112) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

''itt ahol melozok, meg regen dolgozott egy teljesen vak ember is mint fejleszto.''

Hogy dolgozott?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#208) Keitaro válasza TheVeryGuest (#207) üzenetére


Keitaro
addikt

Felolvasó progival. Nálunk is volt két srác suliban és az egyik nem is volt rossz programozó!

(#209) TheVeryGuest válasza Keitaro (#208) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Aha, ilyet láttam eccer a tv-ben is. SYSDATA-s volt a srác, ha jól emlékszem.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#210) Arius válasza -=Flatline=- (#206) üzenetére


Arius
aktív tag

Igen, látom az aláírásod is ezt tükrözi...nos én idáig sem nyugodt tengeren hajóztam az tuti...akkor ezekszerint az a baj, hogy fortunával nem vagyok köszönőviszonyban :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#211) vati válasza (#176) üzenetére


vati
senior tag

Hogy lehet sokat keresni ?
- Olyat kell csinálni amit más nem tud
- Be kell bizonyítani hogy azt a bizonyos dolgot te tudod a legjobban
- Oda kell menni ahol ilyen ember kell


Ahogy Moricka gondolja.
Hiaba tudsz valamit amit mas nem, ha nem talalsz embert aki ezert megdob havi 300k-val. Hiaba talalnal ilyet, ha csodbe megy az altalanos recessziotol es az egesz IT szektor evek ota tarto melyrepulesetol.
Be kell bizonyitani... a legkonnyebb ha valami rokon akinek be kell bizonyitani. Kulonben akkora arc kell hozza, ami keveseknek van, es ez fuggetlen a tudastol.
Igen-igen ritka az olyan ember akiben ez a 2 tulajdonsag egyesul. (Nemcsak nagyon okos, de az önmarketingje is jó.)

Az en receptem lehet csunyabb, de eletszagubb :(((
- rokoni/haveri kapcsolatokat gatlastalanul hasznositani
- ha ilyen nincs, jo helyen, jo idoben lenni plusz leakasztani jo adag szerencset
- annyit tanulni, hogy ne a tudashiany legyen barminek is az akadalya. (5 eves diploma+angol kozep+valami speci szakmai)
Ezekből az utolsó önmagában kevés a sikerhez :(

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#212) rog válasza TheVeryGuest (#207) üzenetére


rog
addikt

igen felolvasta neki a gep a cuccost. en sose talalkoztam vele, mert mar lelepett mire en idekerultem. csak meseltek.

(#213) zOzOO válasza jss (#1) üzenetére


zOzOO
tag

ffi
mikor?
sql rendszergazda
egyet. diploma (informatikus-közgazdász)
Angol felső C, német közép C
KB. 350K, nem számolom
laptop, palm, mobil, verda
:U

Inveniam viam aut faciam ("I will either find a way or I shall make one.")

(#214) bigboss


bigboss
csendes tag

Nem: férfi
Kor: 23
Munkakör: kiadványszerkesztő/''grafikus''/Mac-Pc DTP-operátor
Végzetség: éretségi+középfokú OKJ tanfolyam
Nyelvtudás: Angol alapfok
Netto fizetés: kezdö 140e HUF
Egyéb: Kifizetik a túlórát, a kisfőnököm pöcs, a munkatársak is
Hely: Bp.

Pofám ibolya, valakinek még ennyi sem jár.
De hamarosan egyéni vállalkozó leszek. Remélem jobban csorog akkor.

-Bigboss-

Vagy úgy mint a sör: Asztalon, hidegen, felbontva!...

(#215) DrSoul válasza Panther (#191) üzenetére


DrSoul
őstag

Bocsi, de Magyarország nem Kelet-Európa, csak nézz a térképre. Az, hogy ez ''keleti blokk'' volt, az más, ne keverd!!!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#216) Panther válasza DrSoul (#215) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Egész konkrétan Romániára gondoltam :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#217) Panther válasza -=Flatline=- (#192) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

''Van lakásom, tele van minden kütyüvel'' -- akkor csak azzal vigyázz hogy ne költsd minden pénzed ilyen otthon álló kütyükre. Nem is csak azért, mert nincs nincs rá szükséged ha nem használod őket, inkább mert akármikor kirámolhatják a lakást, és hát az ugye annál szarabb minél több benne az érték. :(
Mondjuk ha több millió forintos, de ugyanakkor többtonnás betontörő gépeket veszel, na azt tui nem fogják felkapni és vinni (drag&drop) :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#218) válasza vati (#211) üzenetére



senior tag

Hát szerintem elég peszimistán látod a dolgokat....

Kétségtelen hogy a te recepteddel egyszerűbb boldogulni, de azért jócskán tele van túlzásokkal.

Sajnos ( vagy hála istennek ) piacgazdaság van, és egy adott munkának az értékét a piaci viszonyok határozzák meg. Hiába vagy te pl. a világ legjobb programozója, ha egy cégnek csak pár db. 3 soros program kell, nem fog felvenni téged mert egy frissen végzett 18 éves műkedvelő ( aki ne adj isten a főnök unokaöccse ) lazán megcsinálja tizedannyiért. Ha viszont újra kell csinálni mindent az elektroncsövektől kezdve, és erre nagy szükég van, a főnök egész rokonsága se fogja tudni megcsinálni, és ekkor jösz te ...

Két kiegészítés:

1: ami nagyon szar dolog, hogy lassan már az is ''informatikus'' aki már látott PS2- t.. azaz nagyon felhígult a szakma.
2: ahhoz tényleg kell egy kis szerencse, hogy az ember meg tudja szerezni azt a fajta szakértelmet aminek ára van a piacon. Dehát az élet már csak ilyen.

(#219) tildy válasza Ketama (#143) üzenetére


tildy
nagyúr

ehh.Hol?:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#220) tildy válasza iguana (#155) üzenetére


tildy
nagyúr

Na meg te is...Kandóról hogy tudnak egyesek ilyen jól helyezkedni:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#221) LukE válasza Panther (#178) üzenetére


LukE
veterán

''Mennyetek már, én BME info után minimum 2-300at akarok keresni havonta!''
hát szerintem az a 300k nem lessz sok 7-8 év múlva;]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#222) Panther válasza LukE (#221) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

és 5 év alatt akarok végezni :)
(2-300k+infláció ofkorsz :DDD)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#223) iguana válasza tildy (#220) üzenetére


iguana
őstag

ööö...miért is? ''nekünk'' nem szabad? :F bocs, nem tudtam.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#224) Bobojsza válasza DrSoul (#215) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

mail ment

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#225) tildy válasza iguana (#223) üzenetére


tildy
nagyúr

Dehogynem...Megpróbálom követni a példádat:)Mint régi kandós új neumannos.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#226) tildy válasza Panther (#222) üzenetére


tildy
nagyúr

Hacsak nincs jó beszélőkéd , ne reménykedj.
Mert tudod, hiába a tudás, ha...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#227) ArchElf


ArchElf
addikt

Ok, akkor a három állásom (idörendben egymás után)

Nem: ffi
Kor: 22
Munkakör: progrramozó rajparancsnok (találjátok ki, hol)
Végzetség: BJKMF
Nyelvtudás: angol közép
Netto fizetés: 45e (nyelvpótlékkal!)
Egyéb: (2 hónapig voltam állományban:D)
Hely: Veszprém

Nem: ugyanaz
Kor: 22
Munkakör: mérnök (programozástól az autószerelésig minden)
Végzetség: ua
Nyelvtudás: ua
Netto fizetés: 110e (de csak kézbe, amúgy csak 70 hivatalosan)
Egyéb: a het 60 óra munka is gyakran megvolt (hétvége, volt olyan, hogy vasárnap reggeltől hétfő délutánig! folymatosan)
Hely: Budapest

Nem: még mindíg
Kor: 24
Munkakör: *** munkatárs (IT terület)
Végzetség: ua
Nyelvtudás: ua
Netto fizetés: 170e+kajajegy+13e magánynyugdíj
Egyéb:
Hely: Budapest

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#228) csabika25


csabika25
aktív tag

Nem: ffi
Kor: 24 (lesz egy hét múlva:D)
Munkakör: tudományos munkatárs
Végzetség: BME villamosmérnök
Nyelvtudás: angol közép
Netto fizetés: 160 e HUF
Egyéb: közalkalmazotti státusz, az ebből származó előnyök + engedik, hogy péntekenként fősulira járjak
Hely: Budapest

''Isten fut Windows alatt''

(#229) Vénusz


Vénusz
újonc

A Topic-ot olvasva egy kicsit elszomorodtam. Sokkal rosszabb a helyzet mint vártam. Én BME gépészmérnöki végzettséggel, (a véletlen sodort ide szakértelem nélkül) programozóként, prémiumokkal havi netto 320 körül kapirgálok, és egyáltalán nem érzem túlfizettnek magam. A meló gyakorlatilag nehéz, több év tapasztallatal a hátam mögött, gyakorta kapok olyan feladatokat, aminek szinte nekiálátni is alig tudok, mivel akkora tapaszatalatanyagot, ill. gyakorlati program-
ismeretet, stb... igényel. Szerencsére ''több lábon állok'' mivel évekig algoritmikus programozással, bonyolultabb rendszerek hibajavításával, illetve 3d studióval is kellett foglalkoznom. Ezzel a fejlesztési melóval az USA-ban minimum havi 2 millát kapnék. Ok, tudom, ez a szorzó nálatok is meglenne. Mindenesetre azt látom,
hogy a helyzet itt Magyarfölfön igencsak szar. Hiába megyünk az unióba, gyakorlatilag ''Albániában vagyunk'' (bocs az Albánoktól, csak az anyagi helyzetükre gondolok). Iszonyat sok tehetséges ember bagóért dolgozik, vagy melót sem talál. Ami biztos, hogy szerencse kell, de tehetség is. A tehetség pedig gyakorta abban kell hogy megnyilvánuljon; hogy valaki elégedetlenné válik, és utánna megy, keressi a szerencsét...

(#230) Fejv@dászLány válasza Vénusz (#229) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Sziasztok!
Elég vegyes a felhozatal!Nem csodálkozom... :Ö
Recesszió van mindenhol, és még tart a globalizáció is. Csak azoknak lehet jó pénzük,-szinte független a végzettségtől,- akik olyan munkahelyen szerencsések, mely a piaci vezető szerep felé tör, vagy már ott van.
Éppen közvetítünk külföldre IT-seket, és nehogy azt higgyétek, hogy hujujj de nagy pénzt kapnak. Egyes Magyaro-n lévő cégek simán megadják ugyanazt az összeget.
(éppen ezért nehéz is a dolgunk, mert 5x meggondolják a jelentkezők, hogy kimenjenek-e) :(
Ezen kívül levelezek USA-ból egy szakmabelivel, aki elég érdekes adatokkal lepett meg. Szept 11 óta, rohamosan zárnak be a cégek, iszonyat megnőtt a munkanélküliség, az új cégek pedig ázsiai és egyébb sziget államokban nyitnak, ahol olcsóbb a munkaerő, kedvezőbbek az egyéb terhek. Elmondása alapján, a BurgerKingben diplomás, néha 2 diplomás emberek dolgoznak, mert a végzettségükkel máshol nem találnak melót.
Szal megdöbbentem, - de a levelező társam is- én azon, hogy ott mi van, ő meg azon, hogy ő csak azt hitte náluk van recesszió.

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#232) iguana válasza Kalandor (#231) üzenetére


iguana
őstag

atyavilág! komoly? :U

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#233) Ploszi


Ploszi
senior tag

na igen, most meg mindenki fikázza az orvosokat, hogy mit akar már megint az orvosi kamara :( nem nagyon hasonlít a mi bérezésünk az IT ill. egyes magánszektorok juttatásaihoz :( (főleh ahhoz képest nem hogy havi 80 óra ügyelet jut átlagban)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#234) Fejv@dászLány válasza Kalandor (#231) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

hát ez az.... :O

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#235) Fejv@dászLány válasza Ploszi (#233) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Gyere el hozzánk, ha az üzleti szférában szeretnél dolg, van jól fizetős meló!

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#236) Ploszi


Ploszi
senior tag

hát igen, de én ezt szeretem csinálni és állítólag egészen jól is megy, csak így kicsit nehéz mondjuk autót venni pl. :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#237) Fejv@dászLány válasza Ploszi (#236) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Pl: ezt figyuzzátok le, mit kap egy orvoslátogató:

Havi bejelentett 350-500.000.- alap
Laptop
Mobil saját használatra is
Otthonra pc, nyomtató, fax
Otthoni telszámla egy része fizet
Peugeot 306 vagy Renault Clio választhat, persze km korlátozás nélk.,saját haszn.is.
évente 1x fizetett 1 hetes külföldi továbbképzés
fizetett nyelvoktatás
negyedéves bónuszok (szintén kb a havi alap)
aug-ban 2 hét kötelező szabi, amire még kap 200.000. pénzt

és lehet hogy kihagytam vmit.....
Na ezért kerülnek ennyibe a gyógyszerek :O

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#238) Ploszi válasza Fejv@dászLány (#237) üzenetére


Ploszi
senior tag

igen, pl. ezt nem csinálnám, ha jobb kedvemben vagyok csak gyógyszer-dealereknek hívom őket :( na és azt még tegyük hozzá, hogy ők a legutolsó láncszem a gyógyszer-fejlesztés-gyártásban, mekkora pénz lehet magasabb szinten???

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#239) Fejv@dászLány válasza Ploszi (#238) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Az alap indul 800k-ról....
és a többiről ne is beszéljünk...

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#240) Fejv@dászLány válasza Fejv@dászLány (#239) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Ha van ismerősöd, aki vállalná, küldjed!!!!
Még neked is leeshet belőle egy kis guba. ;)

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#241) Ploszi válasza Fejv@dászLány (#240) üzenetére


Ploszi
senior tag

aki vállalná, már azt csinálja :) de nagy perspektívát nem látok benne :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#242) vati válasza Fejv@dászLány (#237) üzenetére


vati
senior tag

Pl: ezt figyuzzátok le, mit kap egy orvoslátogató:
Havi bejelentett 350-500.000.- alap


Ez az ''alap'' teljesitmenyfuggetlen?
Ha elmegyek orvoslatogatonak: mennyi ido mulva rugnak ki, ha semmit nem tudok eladni egy orvosnak se, csak szepen folveszem az alapomat es elmegyek ''latogatni'' ahova kell?

Azert hozzatartozik a kephez, hogy orvosi/gyogyszereszi diploma kell ehhez a melohoz, gepeszmernokok nem sok sansszal palyaznak:)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#243) Apika válasza vati (#242) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Nagy pénz van ebben a gyógyszer bizniszben...

(#244) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Bazze ennyi pénzért magát az Atyaúristent is meglátogatom :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#245) Fejv@dászLány válasza Panther (#244) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Okés, gyorsan végezd el az orvosit, és már adlak is el valamelyik gyógyszercégnek! :C
Válogathatsz is, mert több cég is van :DD

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#246) Cane válasza Panther (#244) üzenetére


Cane
őstag

Ahol sok a felelősség ott (általában) a sok a lé, de cseszheted a pénzed ha egészségileg tönkremész a melóban.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#247) robee24


robee24
tag

Na és ehhez mit szóltok:

Globalizáció


Kérdés: Mi a globalizáció?
Válasz: Diana hercegnő halála
Kérdés: Mire alapozza a feltevését?
Válasz: Egy Angol hercegnő  Egyiptomi barátjával karambolozott  egy Francia alagútban, egy Német autóval utazva, amelyben Holland  motor ketyegett, amit egy Belga sofőr vezetett, aki Skót Whiskey-t piált, és egy Japán motoron utazó Olasz paparazzi követett, majd Amerikai  doktor akarta megmenteni Brazil gyógyszerekkel. És mindezt elküldték  neked, egy Magyarnak, Bill Gates taiwani szarját használva...

http://pilotanaplo.blogspot.hu/

(#248) válasza robee24 (#247) üzenetére



senior tag

:C

(#249) DrSoul


DrSoul
őstag

Bocsánat, hogy beleszólok. Az orvosi egy gyönyörű pálya, az orvoslátogatói meg... hagy nem mondjam ki. Valaki, aki orvosnak tanul, hogy mehet el orvoslátogatónak? Az orvosi egy hivatás. Legyen külön képzés (gyógyszerész szerű) a dealereknek, de... mind1, nem akarom felbosszantani magam... De mindig minden a pézről szól. Inkább az orvosokat kéne rendesen megfizetni, hogy ne legyenek már ilyenek, hogy hálapénz meg dealerek... Borzasztó.
Amúgy van, aki még rosszul keres, és szinte a társadalom alappillérei (mint az orvosok): a pedagógusok... Na ők mennyit kapnak? 60.000 Ft nettó, kb.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#250) DrSoul válasza Cane (#246) üzenetére


DrSoul
őstag

Szerintem egy orvosnak elég nagy felelőssége van, de hol van ott sok lé?
:)

Mindig az X jelöli a pontot...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.