Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) regener válasza lezso6 (#15399) üzenetére


regener
veterán

Hozzászólás of the day :D

Köszi :C

(#15402) SP4C3 válasza csako (#15398) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem blockolhatatlan. a class="XXXXXXXXXX" minden újratöltésnél random generált, néha ezért tölt be olyan lassan. :P

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#15403) csako válasza SP4C3 (#15402) üzenetére


csako
veterán

Nekem mindegy, fél másodpercig vagyok azon a képernyőn havonta 1x, utána a prémiumság takarít.
De ami azt illeti, vonzott a "kihívás" és sikerült elrejteni a teljesképernyős linket + a háttérképet is "örökre" (oké, nem blokkolja a betöltéstől, de nem látszik).

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15404) szupermacs válasza lezso6 (#15399) üzenetére


szupermacs
veterán

Azért valami pörgő-forgó animáció és hatalmas zeneorgia lehetne a reklámoknál.

(#15405) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szevasztok!

Kellene a Közösségépítő rang mellé egy Közösségromboló rang is. A modkerben megpanaszolnak vkit mitoomén 5-10 alkalommal mert nem ismeri a határokat, akkor kapjon már valami jelzőt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15406) szupermacs válasza bitpork (#15405) üzenetére


szupermacs
veterán

Ilyen alapon az utcán a "pedofil" feliratú emberek szabadon szaladgálhatnának. Akit ennyiszer panaszolnak be, nem ide való.

(#15407) bitpork válasza szupermacs (#15406) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nagyon sok az olyan júzer aki tudatosan troll, és nem a jó vagy vicces értelemben. Egyszerűen nem társasági. De nagyon vigyáz, hogy ne lépjen túl egy határt, így nincs olyan súlyú bűnük h kipenderítsék őket. Elég sokan vannak, sajnos.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15408) szupermacs válasza bitpork (#15407) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha a közösség van annyira értelmes, hogy kivesse magából az ilyeneket, nincs probléma. Nem kell figyelni rájuk. Találkoztam olyannal, amit te most leírsz, de mivel nem vagyok prémium tag, így csak nem olvasom a hozzászólásait vagy legyintek.

Nem tudom mennyire van kapacitása a modiknak ilyen megoldásra amit felvázoltál, de félek, hogy sokan rámennének arra, hogy megszerezzék már "csakazértis" ezt a rangot.

[ Szerkesztve ]

(#15409) bitpork válasza szupermacs (#15408) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát ha vki csak azért is megszerzi az megérdemli. Én pl nem biztos h bíznék egy ilyen ember szavában pláne HA-s területen. Nem hogy egy komolyabb dologgal kapcsolatos tanács v segítség okán.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15410) szupermacs válasza bitpork (#15409) üzenetére


szupermacs
veterán

Kezdők valószínűleg hamar helyre lesznek téve információk terén a szakmai topicokban, a régi tagok pedig tudják szűrni a hasznos és haszontalan/valótlan információkat. Inkább komolyabb szankciók kellenének az ilyen trollok ellen.

Mondjuk több reklám, amit nem tud blokkolni. ;] De olyan egész ablakos, zenélős.

[ Szerkesztve ]

(#15411) kenwood válasza bitpork (#15405) üzenetére


kenwood
veterán

Fura ez a felvetes toled. Szerintem te is siman beszedned azt az 5-10 szavazatot.
Nem mondom,hogy kolopele,raizen szinten tolod, de ha valakinek hatarozott,egyedi stilusa van, az pikk-pakk talal par "rajongot"

A hulyetkapokban meg automatikusan jarna minden hozzaszolonak, nalam ott tobben vannak tiltva,mint engedelyezve. :D
Pont erre van a premium ignore funkcio.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15412) bitpork válasza kenwood (#15411) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Latod, ebben egyetertunk. De en vallalom nagyon szivesen. Amellett is h ez lehetne negativ ram nezve is. :K

Mod

A premium feltetelezi h valakinek van evi 4700ftja. Ezzel viszont azonnal lehetne szurni. Talan meg te is meggondolnad hogy egy megjegyzes miatt vkit leszolj 😁

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15413) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Bocs, hogy ide írok, de egyszerűen nem találom azt a topicot amikor még azt írtátok, hogy megújul a hardverapro először aztán a többi fórumrész is.

Kérdésem pedig, hogy mi a helyzet ezzel most? Ha jól emlékszem az év elején volt ez hír, aztán abban azt írtátok, hogy 3 hónap tesztelés, és azóta már eltelt 6 hónap lassan. Esetleg valami beta screenshot?

(#15414) Troy. válasza ReSeTer (#15413) üzenetére


Troy.
addikt

Erre gondolsz? [Utolsó oldal]

[ Szerkesztve ]

.

(#15415) 0xmilan válasza Troy. (#15414) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem a hardveres részről van szó szerintem. Reszponzív felület (és ezzel a mobil nézet kukázása) illetve új hardverapró volt ígérve

Sorry, a cikket néztem, nem a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#15416) lezso6 válasza ReSeTer (#15413) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A 3 hónap tesztelést nem tudom honnan vetted, az egy kicsit overkill. :D De anno tényleg tavaszra volt ígérve. :(

Nagyon elcsúsztunk, de a lehető legjobbat szeretnénk, s inkább később jöjjön, csak jó legyen, 2017-es színvonal. S az új HA-val párhuzamosan készül az új reszponzív design is, ami ugye nagyon hasonló lesz a mostanihoz, csak sokkal jobb felhasználói élménnyel.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15417) Argos válasza lezso6 (#15416) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Soon™
sponsored by PH!

Blizzard után szabadon. ;]

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15418) lezso6 válasza Argos (#15417) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nahát, ha a Blizzardhoz vagyunk mérve, akkor nem is állunk olyan rosszul. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15419) Argos válasza lezso6 (#15418) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Mégugyan'! A balance, a content meg a lore még jobb is! :K
Viszont, trollból meg pvp-ből már lassan több van itt... :P

...elmúlik...

(#15420) föccer válasza lezso6 (#15416) üzenetére


föccer
nagyúr

csak sokkal jobb felhasználói élménnyel. Reggelente lepippant és főz egy kávét? :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15421) beg válasza föccer (#15420) üzenetére


beg
veterán

Utána a szemetet is leviszi, majd hó végén kölcsönt ad :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#15422) kenwood


kenwood
veterán

Szerintem sokat javitana a prohardveren, ha a faradt gozos reszen sem lehetne nyilvanosan szarragonak nevezni valakit azert,mert megvesz egy hibas termeket,megjavitja,majd dragabban eladja.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15423) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy ötlet. Lehetne a prémium tagok részére egy prohardver fórumozó appot fejleszteni? Prohardver topik figyelő ezt is lehetne tovább fejleszteni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15424) Lacielvtárs válasza Kékes525 (#15423) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 támogatom az ötletet.
Sőt annyi plusz javaslatot tennék hozzá hogy akár bele lehetne építeni a raklamokat, és mondjuk beletenni a reklam mentes fizetesi lehetőséget, akár havi vagy éves előfizetésként.
Tudom sokan nem szeretnek fizetni ilyeneket, de a mai világban egy ilyen színvonalú oldal üzemeltetése sem egy két ft, épp ezért en magam támogatnám ezt az ötletet :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15425) Kékes525 válasza Lacielvtárs (#15424) üzenetére


Kékes525
félisten

A plusz javaslatot én is támogatnám. :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15426) Meggyi001 válasza Kékes525 (#15423) üzenetére

Igen, nagyon jó lenne egy PH fórumozó app! Jó lenne ha valaki meg tudná csinálni, rengetegen használnák sztem.

https://gamergep.hu/

(#15427) Bjørgersson válasza Kékes525 (#15423) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Persze, meg lassan már hozzászólást írni is csak prémium tagoknak lehessen, nem? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15428) csako válasza Kékes525 (#15423) üzenetére


csako
veterán

Egyelőre annak is örülnék, ha végre kész lenne az új felület :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15429) DS39 válasza csako (#15428) üzenetére


DS39
nagyúr

Már nem kell sokat várni, 2020 mindjárt itt van. 😌

(#15430) Bjørgersson válasza DS39 (#15429) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Onnan meg már csak pár év. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15431) Rimuru válasza Bjørgersson (#15430) üzenetére


Rimuru
veterán

Talan mire eljon a vilagvege kesz lesz. :D

Vigyázat, csalok!

(#15432) Kékes525 válasza Bjørgersson (#15427) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, ha van lehetőség, akkor mindenki számára.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15433) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Nem lehetne az, hogy a topik értesítő be/ki kapcsolásához legyen egy JS confirm ablak? Telefonon asztali nézetben véletlenül bekapcsoltam.
Tudom hogy jön a reszponzív és akkor nehezebb lesz mellényomni...

(#15434) herr.sule válasza Kékes525 (#15423) üzenetére


herr.sule
újonc

Ezt én is hiányolom..., hogy telefonról csak böngészőből lehet elérni :(

(#15435) csako válasza SunyaMacs (#15433) üzenetére


csako
veterán

De hát az van :F

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15436) SunyaMacs válasza csako (#15435) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

(#15437) csako válasza SunyaMacs (#15436) üzenetére


csako
veterán

És tényleg, ott nincs :Y
Bocsi, az oldalsávra gondoltam :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15438) 0xmilan válasza lezso6 (#15390) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha már lehetne extensionnel hatékonyan lekérni, akkor nem állna szinte semmiből alapból tudnia az oldalnak.

Ez nem elég hatékony?
Kb. 2 kB adatforgalommal jár gzip használata mellett a "kedvenceim" és az "itt szóltam hozzá" listák méretétől függően. Vannak még benne fölösleges infók illetve nem használ TLS-t, de ettől függetlenül szerintem ideális erre a célra.
Ezzel szemben ha betöltöd a teljes forum/index.html-t, az kb. 780 kB vagy css és js nélkül 14 kB (gzippelve).

Kerestem olyen projektet, ami küld értesítőt, ha új hsz. jött, de csak ezt találtam, ami szvsz indokolatlanul túl van bonyolítva és nem is a fenti json-t használja.

Szerencsére pythonba elég bemásolni a pszeudokódot, így 30 sor alatt megvan a script, ami adott időközönként megnézi, hogy mi a helyzet és értesítést küld, ha új privát vagy új hozzászólás jött.
Gzippelve kéri az adatokat, így ~8 kB helyett csak ~2 kB a válasz.
Magamnak írtam, ezért egyelőre csak linuxon működik, de nem tilos forkolni, portolható windowsra is.
Ha valaki inkább a terminálban nézegetné a kimenetet, akkor elég csak a notify-send hívások helyére print-eket rakni.

A CHANGE_ME-t értekemszerűen le kell cserélni a saját identifier sütid értékére.
Ez Firefoxban szerintem így a legkönnyebb: preferences > privacy > show cookies > identifier-re keres. Innen a Content utáni részt kell kimásolni.
vagy
F12 > F5 / frissítés a lapcsalád valamelyik oldalára > és ott lesz a Network fülön a sütiknél.

szerk:
Hogy ne a terminalból kelljen indítani és a háttérben fusson szépen, ajánlott egy pholling.desktop fájl létrehozása ezzel a beltartalommal:
[Desktop Entry]
Type=Application
Name=pholling
Exec=/path/to/your/script/pholling.py
Terminal=false
StartupNotify=false

(az asztalon jobb klikk > Create launcher ugyanezt csinálja.)

[ Szerkesztve ]

(#15439) lezso6 válasza 0xmilan (#15438) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A polling vs valósidő a probléma, ez azért tervezést igényel, akármilyen is a szerver. Amíg kiegészítő, addig nem gond, mert alig használják, de a globál mindenki megkapja a feature-t, akkor hajjajj lehet. :)

Egyébként vicc, hogy ezt így kirakták publikba. :Y Tőlünk ez IP-szűrve érhető csak el, kizárólag a HA szerverének.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15440) 0xmilan válasza lezso6 (#15439) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha valaki írt már böngésző-kiegészítőt, akkor igazán megszánhatna minket... :DDD Bár az se kizárt, hogy beleásom magam és megnézem hogy kell egy ilyet összedobni.

Egyébként vicc, hogy ezt így kirakták publikba.

Néha jó dolgok sülnek ki a konfigurációs hibákból. :) Remélem nem lesz eltávolítva. Nincs benne szenzítív adat és csak valid sessionnel érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#15441) kenwood válasza 0xmilan (#15440) üzenetére


kenwood
veterán

Az jo lenne,bar ha mindenhol megy a push,akkor eleg egy email kliens,es az is ertesit azonnal :D
Az utobbi napokban mintha megint instant lenne,de nem akarom elkiabalni.

Arra kivancsi leszek, az uj felulet privat resze mennyit eszik.
lekorlatozott mobilnettel a phs privat uzik viszonylag gyorsan betoltenek,mig a hardverapronal van,hogy kikapcsol a kijelzo mielott betoltene.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15442) 0xmilan válasza kenwood (#15441) üzenetére


0xmilan
addikt

Ez teljesen instant (mármint attól függ, milyen gyakorisággal megy a polling) és szerintem kisebb terhelést rak a szerverre a kis .json-t időközönként lekérni, mint az email küldések.
Másrész én nem szemetelném tele az email fiókom emiatt. A privátokra még be van állítva a mail küldés, de így, hogy fut a script a háttérben, gyakorlatilag felesleges. Annyi az előnye, hogy az email kliens mobilon is küldhet push notificationt.

Amúgy utánanéztem... A firefox mostanában állt át a WebExtension használatára. Itt minden kiegészítő kizárólag a html + js + css kombóra épül. Az 57-es verizótól kezdődően, tehát az év végétől már csak a WebExtension-ök fognak futni és a többi, legacy addon deprecated lesz. Cserébe ez a formátum teljesen kompatibilis a Chrome, Opera, Edge, stb. kiegészítőivel, vagy csak nagyon minimálisan kell módosítani portoláskor.
Jelenleg a FF-os addonok 14(!) százaléka WebExtenion és még több JS API hiányzik, hogy a régi, Add-on SDK-val írt kiegészítők egy részét teljesen portolni lehesenn WebExtension-re, bár ezeket folyamatosan fejlsztik és jönnek az új APIk. Szóval érdekes évnek nézünk elébe. Több fejlesztő már bejelentette, hogy nem fogja átírni a kiegészítőjét WebExtensionre. Év végén az emberek vagy otthagyják a böngészőt, vagy nem frissítenek tovább, ami biztonság szempontból nem túl előnyös.

Mindenestre én js kódot tudok olvasni, de még semmi komolyat nem írtam benne, szóval egy ilyen feladatra alkalmasabb lenne egy front-endes figura.

A HA-s szerver a prohardverestől kéri le a privátokat a háttérben, mint ezt a json-t is. Szóval egyszerűbb az ilyeneket direktben PH-s / MA-s oldalról nézni. A HA session kezelése is borzalmas és folyamatosan jönnek a bugos topikba, hogy nem lehet bejelntkezni meg adatot módosítani. Pedig minden működik, csak a prohardver felől kell intézni.

(#15443) kenwood válasza 0xmilan (#15442) üzenetére


kenwood
veterán

Nekem kulon mailboxom van a phra,bar bevallom,topicokra nem szoktam feliratkozni,mert az atlag dolgok nem surgosek,ha meg varok valamire,akkor ugyis 5 percenkent frissitem :D

" Annyi az előnye, hogy az email kliens mobilon is küldhet push notificationt."
Ma mar nem a mobil az opcionalis,hanem a pc,igy egyertelmu, hogy azon kell mindennek tokeletesen mukodnie.
igaz,nalunk meg csak 30 szazalek, a worldwide otvennel szemben,de 1-2 ev ,es at is lepi az otvenet itthon is

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15444) 0xmilan válasza kenwood (#15443) üzenetére


0xmilan
addikt

Ma mar nem a mobil az opcionalis,hanem a pc,igy egyertelmu, hogy azon kell mindennek tokeletesen mukodnie.

Ezt embere válogatja. Nálam az okostelefon szinte csak ébresztőóraként funkcionál.
Egy ilyen webextension másik előnye lenne, hogy a FF (és gondolom Chrome) androidos verzióján is futna.

(#15445) kenwood válasza 0xmilan (#15444) üzenetére


kenwood
veterán

En gyulolom az androidos keyboardokat,csak egy ujjal tudok irni,szenvedek,teljes mertekben pc parti vok.
Arra jo, hogy fogyasszak,de reagalni kenyelmetlen rajta. Messengeren,viberen rendszeresen kuldok hanguzenetet privatban,es szuk,haveri csoportokban. Ezzel is minimalizalva a nyomkodasbol fakado stresszt :D
Hatranya,hogy utcan,melohelyen nem mindig tudjak meghallgatni.

Ettol fuggetlenul a statisztikak es a trendek egyertelmuen a mobil iranyba mutatnak,es a tobbseget kell kiszolgalni,nem a hozzaertoket.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15446) Bjørgersson válasza kenwood (#15445) üzenetére


Bjørgersson
félisten

PC párti vagy, de sehol egy ékezet vagy szóköz az írásjelek után, hogy ne folyjon ki az ember szeme, mire végigolvassa egy hozzászólásodat? :)

Aki meg mobilról fórumozik, már egyből nem hozzáértő? :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15447) 0xmilan válasza Bjørgersson (#15446) üzenetére


0xmilan
addikt

A PC pártiság és az ékezetek se függenek össze. Munkahelyen szinte kizárólag angol kiosztást használok. Itthon is csak a magyar hozzászólások kedvéért keresgélem az ékezeteket, de chatnél már nem érdekel, csak ez kicsit mégis formálisabb.

[ Szerkesztve ]

(#15448) kenwood válasza Bjørgersson (#15446) üzenetére


kenwood
veterán

igy tanulatam meg az evezred elejen (akkor meg elvaras volt ircen).
mar marad, nem fogok atallni.

en a vesszo teljes mellozeset nem birom.
50-100 szo ,es sehol egy pont , vagy vesszo.
azokat el se olvasom,mert kieg az agyam, mire dekodolom.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15449) bippeti


bippeti
tag

Hali,
Nem tudom, hogy volt-e már téma, de a jobb oldali Kedvenceim és Itt szóltam hozzá box-okban felsorolt linkek az adott topic-ok https://[...]/hsz_1-50.html-ére mutat a link. Szerintem gyakrabban lehet igény az adott topic-ok https://[...]/friss.html-ére nézni, mint a legrégebbi hozzászólásokra.
Főleg akkor, ha az adott topic-on belül pillanatnyilag nincs olyan hozzászólás, amit ne olvasott volna a felhasználó. (Mert akkor ugye ott a buborék, ami a legelső új hozzászóláshoz vezet.)

(#15450) lezso6 válasza bippeti (#15449) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

ITT tudod beállítani a preferált listázás módot, így az összes topiklink ennek megfelelő lesz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.