Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) DS39 válasza Chaser (#14440) üzenetére


DS39
nagyúr

Miért terhelné ez a szervert?
Az adatbázis rangokat tartalmazó táblájában kell átírni egy rekordot. Fél perc.

Más kérdés hogy ezt a rangot miért nem veszed poénra, és sz.rod le? 😀

(#14452) Chaser válasza Lauda (#14450) üzenetére


Chaser
titán

ááá, meghackelem:D

DS39 igen, pont annyi:) ez a dolog speciel zavar, ennyi, ha a többi érintett is így van vele akkor talán megváltozik, ha nem akkor jobb híján tényleg lesz@rom:)

szerk:
végső esetre mindig van nálam gyóccer'...legutolsó melóhelyemen egyebek mellé kaptam ilyet is mikor eljöttem, ha érdekel valami teszek érte, de ha menthetetlen rajtam kívül álló okok miatt akkor beveszem ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14453) #65388800


#65388800
törölt tag

Nem tudom volt e már de nem lehetne megcsinálni egy automata linkesítőt. Sok oldalon láttam már és nem kellene mindig szenvedni a másolgatással ha valaki csak úgy bedobta.

(#14454) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok e, de...

Miért lett rejtett a "Miért moderálunk" topik :F Így kevésbé lehet lecsekkolni az olyan Usereket, akiket nem ismer az ember :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14455) Bjørgersson válasza Faterkam (#14454) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14456) Faterkam válasza Bjørgersson (#14455) üzenetére


Faterkam
addikt

Kösz, közben én is belefutottam. Mondjuk nem gondoltam, hogy a Hülyét kapok az apróktól topikba lesz :/
Végigrágtam a sztorit :( Szép új világ :W

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#14457) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Mire fel jelent meg a LOGOUT blog felirat az arcképem alatt?
Letelt a 2 hónap, újat nem írtam.
Már épp keresni akartam valami aranyos kis pussy-s (nem olyan, te kis huncut, makkás! ;) ) videjót.. :P
Remélem feature és nem bug! :K

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#14458) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A beszúrt képek kódja elé is mehetne egy szóköz, nem csak mögé.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14459) Sirpi


Sirpi
senior tag

Nem olvastam vissza, bocs ha már felmerült, de nem lehetne egy olyan gomb, hogy az adott topik összes spoiler-ének feloldása? Jelenleg a Game of Thrones topikban nagyon idegesítő, hogy egy új rész után minden hsz spoiler, és ha később vissza szeretnék keresni egy linket, vagy bármit, akkor meg vagyok lőve, mert minden hsz-re rá kell böknöm, hogy lássam, mi van benne.

Közben látom, a Witcher 3-nál is előjött már ez az igény, bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#14460) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Az nagy kérés, hogy ha valami újításról jelenik meg cikk, akkor legalább egy nyamvadt képet is rakjatok be, ne csak videót, amiből csak egy fekete téglalapban lévő fehér szöveget látok? Gondolom hozzám hasonlóan biztosan vannak még páran, akik nem rendelkeznek korlátlan internettel, csak korlátos mobilnettel, tehát tutira nem fogják megnézni a beágyazott videót, mivel annak letöltése elvinné az adott havi keret nagy részét...
Köszönöm.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#14461) spammer


spammer
veterán

Látom megújult a programkód formázás, nagyon jó, végre van szintaxis kiemelés is, illetve mondat közben is végre kiemelkedik a lényeg: apt install vim. Viszont jobb lenne, ha az első szót nem emelné ki pirossal, ha nem egyértelmű, hogy milyen nyelv/szintaxis.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14462) sutszi


sutszi
veterán

Van is egy bug az új programkódos megoldással. Új hozzászólásnál ha dupla kattintással kijelölök egy szót akkor az egész hozzászólás betűtípusa megváltozik.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14463) Rimuru válasza sutszi (#14462) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez nem bug hanem feature. :DDD
Illetve a hsz-író ablakra duplakatt, és monospace lesz a betűtípus meg működni fog a TAB is.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#14464) Argos válasza Rimuru (#14463) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Hja, fícsör. Nekem speciel nem a legjobb bill-kombó. A dupla/tripla-klikket állandó jelleggel használom kijelölésre én is, és így elég idegesítő, hogy a formázást módosítja. :U
Nem lehetne esetleg valami más kombinációt kitalálni rá?

...elmúlik...

(#14465) spammer válasza Argos (#14464) üzenetére


spammer
veterán

Valóban jobb lenne, ha bekapcsolható funkció lenne, lehetne neki egy dedikált gomb lent a formázógomboknál vagy mit tudom én, de a dupla katt nem jó ötlet.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14466) lezso6 válasza Argos (#14464) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lesz rá checkbox vagy valami, nem fog így maradni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14467) Argos válasza lezso6 (#14466) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Baba! :R

...elmúlik...

(#14468) Rimuru válasza lezso6 (#14466) üzenetére


Rimuru
veterán

Esetleg rabindelni a programkod gombra? tehat ha megnyomjuk csak onnantol mukodik ugy ahogy most?

Vigyázat, csalok!

(#14469) spammer válasza Rimuru (#14468) üzenetére


spammer
veterán

Nem jó, mert akkor újra aktív lesz és utána megint ugyanott leszünk, ahol eddig, ha sima szöveget kell kijelölni/formázni, akkor idegesítő. Akkor már inkább a checkbox, aztán akinek kell, bekattintja.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14470) dqdb válasza lezso6 (#14466) üzenetére


dqdb
nagyúr

Gyorsan megvalósítható vagy valami: Alt+dupla klikk

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14471) pc360 válasza lezso6 (#14466) üzenetére


pc360
addikt

De hogy lehet ennyire inkompetens módon kezelni az oldalt? Bekerül egy fícsör, de az is félkészen. Én meg, mint neten nevelkedett, nem common user is csak néz, hogy mi lelte a böngészőmet, hogy gyakorlatilag használhatatlanná vált a szavak kijelölése (amit az ember sokkal sűrűbben használna, mint a monospace szerkesztést).

Már régesrég újra kellett volna írni ezt az elavult RIOS szemetet nulláról, minden eddigi kontár hackert kukázva (már több topikban röhögtük ketté azokat a kódrészeket, amik többször lefutnak az egy helyett - és további hasonlóan csodás megoldásokkal van tarkítva az egész). Nem akartam ezzel senkit személy szerint megsérteni, viszont az irányítás igénytelenségét jól jelzi a jelen állapot. Esküszöm, szívesen adományoznék is, ha ezzel az újraírás (vagy még inkább: egy jól működő alapmotor örökbe fogadása) megvalósításra kerülhetne, de azért én nem fogok fizetni, hogy ugyanezt a sitthalmot tovább görgessétek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#14472) pc360 válasza pc360 (#14471) üzenetére


pc360
addikt

A reszponzivitás, így a normális mobil "verzió" hiányáról nem is beszélve... és ez 2016 az egyik legnépesebb fórumon... :W

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#14473) lezso6 válasza pc360 (#14471) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én nem használtam erre a duplakattot, fogalmam sem volt, hogy sokan így jelölik ki a szavakat.

Már egy jó ideje új motor van, csak frontend régi, de ez változni fog, remélhetőleg még idén.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14474) pc360 válasza lezso6 (#14473) üzenetére


pc360
addikt

Új motor? :DD Ööö, valamiről lemaradhattam.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#14475) lezso6 válasza pc360 (#14474) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kb 3 éve van, de úgy, hogy először csak a lényegi dolgok kerültek az új R6 alá, s folyamatosan apránként portolódott a maradék. Maga a frontend nem változott, kívülről ugyanannak látszik. Mára már szinte minden átkerült, pl a logout.hu pár napja van az új motor alatt.

Az egész lapcsaládra egy alapos UI + UX átalakítás kéne, ez nem kérdés. A műveleti részek (hsz író, stb) az közel 10 éves alapokon lévő design. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14476) #65388800 válasza lezso6 (#14475) üzenetére


#65388800
törölt tag

De működik nem? :DDD

(#14477) pc360 válasza lezso6 (#14475) üzenetére


pc360
addikt

Na igen, csak aggasztó, hogy mit jelent az új motor és főleg az új felület. A hardverapró sem olyan nagyon régen lett átalakítva, a felülete pedig ugyanúgy le van maradva 10 évvel. Na jó, csak 8. De hajrá!

kalm007: Működni sokminden működik, attól még lehet pocsék a korhoz viszonyítva. Én főleg UI szempontból ismerem a programokat, webes alkalmazásokat, és tudom, mikor nyúlok egy komolyan, grafikus és "CSS-mester" által megtervezett cucchoz, és mikor érezhető, hogy az a fő vezérelv: "csak működjön".

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#14478) spammer válasza lezso6 (#14475) üzenetére


spammer
veterán

Az ilyen UX átalakításokból lesz olyan szeméthalom, mint az sg.hu vagy még inkább az olyan bloated oldalak, mint a zindex és társai. Bazi nagy képek, csempék, 126-os betűméret, csak hogy Pista bá "tablettyén is mennyeen". Némi funkcionális ill. egyéb hasznos fejlesztés persze jó (mint pl. ez a szintaxis téma), de nagy átszabások szerintem nem nagyon kellenek.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14479) lezso6 válasza pc360 (#14477) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A hardverapró egy [ önmodrálva ]. Az új felület normális, reszponzív cucc lesz, minden Bootstrap alapon.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14480) Bjørgersson válasza lezso6 (#14479) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt lehet tudni, hogy nagyjából mikor?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14481) pc360 válasza spammer (#14478) üzenetére


pc360
addikt

Sajnos sokan a reszponzív felületet ezekkel a csempés szarokkal azonosítják. Irtó kevés olyan oldal létezik, ahol ez ízlésesen van kihasználva. A magyarok közül nem is nagyon ismerek ilyet.

lezso6: Nna, ez már jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#14482) lezso6 válasza Bjørgersson (#14480) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tudom, én még nem láttam. :D Ami biztos, hogy az új HA előbb jön, s csak azután lesz design váltás; remélhetőleg mindkettő még idén.

(#14478) spammer: Nagyobb képek és betűtípus mindenképp lesz. De nem lesz széthullott, fossádarabolt izé, mint az index / 444. Az SG amúgy szerintem azoknál is csúnyább azzal a csempés furaságával. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14483) Bjørgersson válasza lezso6 (#14482) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Várjuk! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14484) #65388800 válasza lezso6 (#14482) üzenetére


#65388800
törölt tag

új smile lesz?

Az SG.hu nem hozzátok tartozik?

[ Szerkesztve ]

(#14485) Bjørgersson válasza #65388800 (#14484) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az kéne még. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14486) #65388800 válasza Bjørgersson (#14485) üzenetére


#65388800
törölt tag

De akkor minek van ott fent a sarokban?

(#14487) Bjørgersson válasza #65388800 (#14486) üzenetére


Bjørgersson
félisten

PH blog: régi-új oldallal bővül a Prohardver lapcsalád!

:)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14488) #65388800 válasza Bjørgersson (#14487) üzenetére


#65388800
törölt tag

ja értem :DDD

Amúgy valakinek tetszik :D [link]

(#14489) Bjørgersson válasza #65388800 (#14488) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Persze, Balázs mindig be van kázbizva. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14490) pc360 válasza Bjørgersson (#14489) üzenetére


pc360
addikt

Nem értem egyébként, hogy jött ide az SG. Még csak nem is reszponzív. Csúnyának persze csúnya.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#14491) DS39 válasza lezso6 (#14482) üzenetére


DS39
nagyúr

az új HA design és az új PH design hasonlítani fog egymásra, vagy ugyanúgy eltér majd mint jelenleg is?

szerk: az a duplakatt -> betűtípusváltás tényleg fura lett, nem számít rá az ember. talán akkor lenne hasznos, ha csak az a szó, vagy bekezdés változna meg, ahol a kattintok, és nem az egész.

[ Szerkesztve ]

(#14492) Argos válasza DS39 (#14491) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

A HA vissza lesz hozva a PH! (RIOS) alá, mert jelenleg külsősök csinálják (ezért is nem működnek pl. a prémium cuccok ott).
Nyilván a design is péhás lesz.

...elmúlik...

(#14493) DS39 válasza Argos (#14492) üzenetére


DS39
nagyúr

értem. nem tudtam, hogy úgymond "vissza lesz vásárolva."
mindenesetre jó hír, hogy egységes lesz.

(#14494) .DLL válasza lezso6 (#14466) üzenetére


.DLL
veterán

Ezt én is nagyon meg fogom köszönni! :R

(P.H.)

(#14495) Bjørgersson válasza lezso6 (#14482) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ilyen techPowerUpos betűtípust lehet kérni? :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14496) sz.balazs.95 válasza Bjørgersson (#14489) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Kösz :U
Egyébként az SG szerkezete nekem se jött/jön be, de a dizájn szerintem nem rossz...

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14497) Rage47 válasza sz.balazs.95 (#14496) üzenetére


Rage47
veterán

Én ott kezdtem fórumozni sok-sok éve, megszoktam, szerintem is jobb. :)

(#14498) Bjørgersson válasza sz.balazs.95 (#14496) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vedd már komolyan, de tényleg.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14499) sz.balazs.95 válasza Bjørgersson (#14498) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem vettem komolyan :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14500) .DLL válasza .DLL (#14494) üzenetére


.DLL
veterán

És már megy is a köszönet!

Más: Mostanában láttam, hogy mintha bevezetésre került volna egy olyan featúra, hogy a képeket csak akkor tölti be, ha oda tekerünk az oldalon, ez tetszik! :R

Mobilnetes fronton ezembe jutott még valami Zeon.hu felvetése/kérdése kapcsán.

Megoldható-e olyan, hogy a felhasználói beállításokban lenne egy "Képek linkesítése a fórumon" kapcsoló, és aki ezt bekapcsolja, annak az [IMG] tag-ek között lévő címek is [Link] formájában jelennének meg. Elvileg ugye azt már a kiszolgálás előtt tudja a fórum szervere (akár külső helyről van a kép, akár a PH-ról) hogy itt IMG tag van, tehát ennek az illetőnek linkesít. Esetleg [link] szöveg helyett automatikusan [kép] szöveg jelenik meg ezek helyén.

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.