Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Sk8erPeter válasza spidersoft (#14344) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez a megoldás nagyon rossz, ha egy-két elem megjelenését szeretnénk manipulálni egy weboldalon, akkor nem az oldal TELJES tartalmát cserélgetjük, hanem kifejezetten azt az egy-két elemet módosítjuk, amiről szó van, és lehetőleg nem a tiédhez hasonló string-buherálásokkal, kikommentezésekkel: ha már CSS-sel elvileg nem megoldható a probléma (egyébként de), és JavaScriptes módosításokra van szükség, akkor épp erre való a DOM-manipulálás.
Egyébként jelen esetben extension segítségével elvileg megoldható szimplán CSS-sel is a bal oldali oldalsáv eltüntetése, csak - Blink extensionök esetén pl. - a manifest.json fájlban meghatározható módon illeszteni kell a megfelelő URL-mintákra az egyes aloldalakat ([link], [link]), és attól függően injektálni az oldalakba a megfelelő saját stylesheetet. Az illeszkedő oldalaknál pedig a mintához meghatározott CSS-fájlban megadni a #left elemre (és ehhez igazítva egyéb elemekre is) az adott stílust.

Ha a Te példádnál maradunk, JavaScriptes megoldással a kommentezős bohóckodás helyett pl. ez jobb lenne (és még számtalan egyéb megoldás létezik):
document.getElementById('left').style.display = "none";
A hidden osztály hozzáadása azért nem elegendő, mert a left id-ra már van egy display-re vonatkozó stílus-meghatározás, és az "erősebb". Igazából jobb a stílusokat CSS-ben meghatározni, aztán JavaScripttel maximum a megfelelő osztályokat/azonosítókat/attribútumokat hozzácsapni, hogy a stílusfájlokban definiált szabályok érvényre jussanak. Szóval amit én mutattam, az sem elegáns megoldása a problémának (hiszen a JavaScript-kódba erőltetek stílus-meghatározást, ami elvileg a CSS területe lenne), de az általad mutatottnál mindenképpen jobb, rövidsége miatt mutattam alternatív megoldásként, mert ez nem az a topic. :)

(#14341) Argos83:
"Böngésző cash törlés"
A gyorsítótárat (cache) nem készpénzben mérik. ;]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14352) Argos válasza Sk8erPeter (#14351) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hehe..
Pedig egy jó kis ürítés minden pénzt megér... :D
Egyébként meg kellemetlen esetben, igen sokba is kerülhet, ha nem ürítjük rendszeresen és kellő odafigyeléssel. :P
Kissé talán Freud-ilag szóltam el magam. :B

...elmúlik...

(#14353) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Üdvözlet!

Nem tudom, jó helyen vagyok e, eredetileg ide akartam írni, ott találtam ezt a linket, de nem tudom miért, azt írja az oldal, nincs ott jogosultságom...
Minden esetre a szerkesztőséget szeretném elérni.
Volna egy kis (számomra és az olvasói köröm számára óriási) problémám a Logout.hu oldallal.
A személyescikkeimben Nagyon sok helyről eltűntek a képeim, csak a helyük van ott, illetve ha rámegyek, akkor not found, nem található.
Erre szeretnék megoldást kapni, hogy ez miért van és hol vannak a képeim, melyek cikkeim megértésében fontos szerepet játszanak!
Kérem, ha kérdésemmel/kérésemmel rossz helyen járok, akkor adjanak egy linket, melyhez írjak (persze jogosultságom is legyen, ezt is elmondhatná valaki, miért nincs, de ez most mellékes). Amennyiben jó helyen vagyok, megkérném azt/azokat, akik tudják az okát/miértjét, válaszolják meg nekem!

Előre is köszönettel!

But who is watching the guardians?

(#14354) Argos válasza Mr. Y (#14353) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hello!

Jogosultságod azért nincs oda, mert az már egy lezárt téma.

A kérdésed pedig inkább ide vagy ide tartozik.

...elmúlik...

(#14355) tob!as


tob!as
tag

Sziasztok,

Most érkezett egy ilyen PÜ

Gyanítom, hogy nem valós user küldte :)

(#14356) Bjørgersson válasza tob!as (#14355) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szia!

1, Privát üzenetet nem osztunk meg a másik fél beleegyezése nélkül.
2, Privát alapján nem moderálnak.
3, Legközelebb ide; Moderátort keresek a fórumhoz!

:)

Bár jelen esetben az első két ponttól talán el lehet tekinteni. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14357) tob!as válasza Bjørgersson (#14356) üzenetére


tob!as
tag

Szia,

Mostanság nem voltam én sem aktív a fórumokon, éppen ezért nem vagyok tisztában a szabályokkal. Elnézést ezért :)

Javasolnék egyébként egy "Jelentés" gombot az üzenetekhez, ha már a Javítsuk a Prohardvert! fórumban vagyunk :) Ugyanis privát üzenettel, ahogy Te is írtad, nem nagyon fognak mit kezdeni.

Ennyi lett volna a javaslatom :R

(#14358) Bjørgersson válasza tob!as (#14357) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ne szabadkozz, azért (is) vagyunk itt, hogy segítsük egymást. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14359) spammer


spammer
veterán

Az "Előző blokk" és a "Következő blokk" nyilak 'a' elemeire (azaz az img szülő elemeire) lehetne egy rel="prev" és rel="next" attribútumot rakni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14360) lezso6 válasza spammer (#14359) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Watafaaak, eddig volt, úgy tűnik R6-ból kimaradt, pótlom, köszi! :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14361) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Egy törlési lehetőség valóban nem ártana a Rendszerüzenetekhez is. Esetleg lenyíló menüsre megcsinálni és ha új üzenet van mehet oda is a (1).

...elmúlik...

(#14362) #92888064 válasza Argos (#14361) üzenetére


#92888064
törölt tag

csatlakozom az előttem szólóhoz. oldalszélességig nagyítom az oldalakat, és még pár rendszerüzenet után nem látnám a privátokat, vagyis görgetnem kellene párat, hogy lássam.
______________
illetve mikor lesz reklám/ajánló mentes az apró prémium tagoknak?

[ Szerkesztve ]

(#14363) DS39


DS39
nagyúr

a rendszerüzenetek miért nem lehet törölni?
elolvastam oké, de ha nem kell hadd töröljem már. :)

(#14364) Rimuru válasza DS39 (#14363) üzenetére


Rimuru
veterán

[link].
Amugy sokkal ertelmesebb megoldas lenne ha egy user alatt lennenek ezek, ahogy lenyegeben eddig is volt, max kaphatna egy kis plusz kiemelest.

Vigyázat, csalok!

(#14365) DS39 válasza Rimuru (#14364) üzenetére


DS39
nagyúr

Értem, bár logikát nem látok benne, pl. a "holnap veletech" tárgyú üzenetnek 28 nap múlva sok értelme van, hogy látszik.

(#14366) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Nem tudom írta e már valaki, de a lap óráját nem lehetne beállítani pontosra? :DDD Igaz csak 2 perc a csúszás, de eléggé zavaró :(((

(#14367) tlac válasza #65388800 (#14366) üzenetére


tlac
nagyúr

már jelezve lett :)

(#14368) #65388800 válasza tlac (#14367) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ja most nézem rossz helyre is írtam :D

(#14369) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Nem lehetne egységesíteni a "Melyik/milyen xyz-t vegyek" topikok nevét?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#14370) DS39


DS39
nagyúr

Mobil nézetben nem mindig jelzi az új hozzászólásokat a kedvenceknél.
tegnap óta vettem észre.

(#14371) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Witcher 3 forumbol jovok. Sokan vannak akik meg csak most kezdtek a jatekot, de olyanok is vannak szep szammal akik mar szinte mindent felfedeztek/vegigtoltak mar lassan egy eve. Szoval tul sok a spoilerrel eltakart resz. Nem lehetne forumonkent egy kapcsolot betenni, hogy aki nem akar az ne szenvedjen a spoilerekkel? Attol meg, ha olyat irok beraknam spoilerbe, de nekem minden fel lenne fedve? Vagy ilyesmi.

(#14372) lezso6 válasza Reinhardt (#14371) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem igazán lehet ezt megoldani egyszerűen, de magadnak egy böngésző kiegészítővel, pl Stylist, ez elég egyszerűen megoldható lenne.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14373) sutszi válasza lezso6 (#14372) üzenetére


sutszi
veterán

A héten volt valami gubanc? Mert időszakosan irdatlanul belassul a PH...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14374) lezso6 válasza sutszi (#14373) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valami hálózati problémánk van elvileg. Nem a motorral vagy a szerverek terheltségével van gond, kutatjuk a megoldást. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14375) janos1988


janos1988
addikt

http://prohardver.hu/tema/allati_vicces_kepek/hsz_1-200.html

Bejön egy piros hátterű figyelmeztetés.

Megtévesztő webhely megnyitására készül

A(z) www.thefunnyblog.org webhely támadói megpróbálhatják becsapni Önt, hogy például veszélyes szoftvert telepítsen vagy felfedje személyes adatait (jelszavát, telefonszámát, hitelkártyaszámát stb.).

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14376) Rimuru válasza janos1988 (#14375) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem a PH miatt csinalja, hanem az egyik beagyazott kep forrasa miatt.

A(z) www.thefunnyblog.org webhely támadói megpróbálhatják becsapni Önt, hogy például veszélyes szoftvert telepítsen vagy felfedje személyes adatait (jelszavát, telefonszámát, hitelkártyaszámát stb.).

Vigyázat, csalok!

(#14377) #65388800 válasza Rimuru (#14376) üzenetére


#65388800
törölt tag

csak a chrome nem nyitja meg . Minden más igen.

(#14378) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Egy kérdés:
Az újoncok által feleslegesen megnyitott és bezárt 2-3hsz-ból álló topic-okat nem lehetne áthelyezni valami archívumba? Elég idegesítő mikor régebbi témában keresek, és böngészés közben egyre sűrűbbek az aktív témák között ezek a "lomok"?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#14379) sz.balazs.95 válasza elfelejtette (#14378) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Néha azért jól jönnek, mert van, hogy úgy találok meg egy topikot, hogy a modi belinkelte az ilyen típusú topik bezárása előtt.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14380) peti_s


peti_s
addikt

Üdv! Miért nem lehet PR cikkekhez hozzászólni? Ugyanúgy ott van a cikkek között, ugyanúgy cikk formában van, és ugyanúgy kiváltja szerintem az emberekből a hozzászólás késztetését. Nyilvánvaló hülyeségekkel van egy kettő tele, és az ember nem tudja kiírni magából az érzéseit, ami szerintem komolyabb szorongásokhoz, egészségügyi problémákhoz vezethet. :D Nos kicsit viccesre próbáltam venni, de szerintem ha lényegében egy cikk jelenik meg reklámként, ahhoz engedni kéne a hozzászólást.

(#14381) #65388800


#65388800
törölt tag

A topikgazda és a hozzá tartozó off topiknak nem lehetne csinálni egy lenyíló fület? Rengeteg gazda fel van sorolva és rengeteget görgetni mire a mentett témákhoz érek.

(#14382) #81556480


#81556480
törölt tag

Láttatok e már ilyet?

- és itt nem a zseniális paint tudásomra gondolok - :D

(#14383) #65388800 válasza #81556480 (#14382) üzenetére


#65388800
törölt tag

Látom GTA az megy ;]

(#14384) DS39 válasza #81556480 (#14382) üzenetére


DS39
nagyúr

ez nem varázslat, csak egy bug, ami régóta megvan.
ha mobilról nézed meg a topikot, akkor azt az itt szóltam hozzá résznél nem veszi figyelembe, desktop nézetben ugyanúgy olvasatlannak mutatja, ellenben a kedvenceknél ez a jelzés frissül. ezért lehet ilyen eltérés.

amúgy érdemes beállítani hogy ami kedvenc, az ne látszódjon ott lent is. (na nem emiatt, csak talán logikusabb)

[ Szerkesztve ]

(#14385) #81556480 válasza DS39 (#14384) üzenetére


#81556480
törölt tag

(#14383) kalm007 még szép!

(#14384) DS39 így már világos! hogy lehet megcsinálni hogy a kedvencek ne kerüljenek be a lentebbi listába ?

(#14386) DS39 válasza #81556480 (#14385) üzenetére


DS39
nagyúr

a Beállításaim-nál van egy ilyen rész:

Duplikált témák megjelenítése

itt a "csak a kedvenceknél" opciót kell választani.

(#14387) lezso6 válasza #81556480 (#14382) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem bug, inkább apró glitch-nek nevezném, mivel nem okoz problémát nagyon ritkán fordul elő. Konkrétan akkor, ha a két lista lekérése között pont hozzászólnak épp az adott topikba. Ez kb egy 10 milliszekundumos időablak, minimális esélye van, neked pont sikerült beletrafálni.

Javítható lenne, de félő, hogy ettől laggos lesz a fórum. Technikai magyarázat:

1. Amikor lekérne valaki egy oldalt, addig a rios-nak read-only-vá kéne tennie az összes kedvenc illetve "itt szóltam hozzá" topikjait mindenki számára.
2. Amikor valaki hsz-t írna egy topikba, akkor a rios megvárná, amíg felszabadul az összes read-only lezárás a topikról, aztán írhatná be a hsz-t. Ez még nem probléma, a hsz írásnál még úgy ahogy elfogadható egy kis lag.
3. De amíg rios dolgozik a hsz rögzítésével, addig a többi oldallekérés is megakad, hisz meg kell várniuk read-only nem lesz az adott topik, azaz rögzül a hsz.

S akkor ezt képzeljük el úgy, hogy masszívan van mindenfele ilyen read-only várós függőség, nem biztos, hogy jó lenne a felhasználói élmény. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14388) #81556480 válasza lezso6 (#14387) üzenetére


#81556480
törölt tag

OKésos, engem nem zavar , meg az 5 évem alatt csak egyszer láttam ilyet :D - nincsezzel baj meme -

(#14389) tlac válasza lezso6 (#14387) üzenetére


tlac
nagyúr

Úgy is lehetne javítani, hogy az azonost nem kéred le még egyszer.

(#14390) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#14387) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Vagy ha nem az oldalletöltéssel frissülne az új hsz ikon, hanem anélkül is.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14391) DrojDtroll válasza sz.balazs.95 (#14390) üzenetére


DrojDtroll
addikt

+1

(#14392) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hardverapróval kapcsolatban írnék, nem hiba, csak segítség kérés:
Ha böngészek egy olyat, hogy

Apróhirdetések»Hardver »Videokártya »PCIe »AMD/ATI

és kiválasztom a várost is, hogy Debrecen, akkor ha átváltok arra, hogy »NVIDIA, akkor megoldható lenne, hogy ne váltson alapértelmezetten vissza a "Minden város"-ra? Valószínűleg nem mindenhol akarok keresni, ha már az ATI kártyát is Debrecenben kerestem...
Köszönöm. :R

Ui. Esetleg egy reagálás a házigazdák közül valakitől az előző (#14378) kérdésemre?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#14393) Bjørgersson válasza elfelejtette (#14392) üzenetére


Bjørgersson
félisten

HARDVERAPRÓ általános észrevételek, javaslatok

Hardverapró ≠ Prohardver ;)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14394) leviske


leviske
veterán

Lehet, hogy felmerült már korábban, de nem lehetne bevezetni valami avatar történelmet, mint ahogy az a steam esetében a nick-ekkel van? Főképp a második egyedi avataros kört futóknál volna ez érdekes, mert az ember könnyen csak a képet jegyzi meg, ha már az úgyis egyedi. :DDD

(#14395) bernel


bernel
tag

Ha írok egy hozzászólást, és utána látom, hogy van benne elírás, és egyből javítom, akkor nem kellene szerkesztettnek jelölnie. Lehetne egy limit, hogy ha az elküldés után egy percen belül javítok benne valamit, akkor ne jelölje szerkesztettnek, mert akkor feleslegesen szaporítja a "szerkesztve" felirat a fórumnézetet.

(#14396) sz.balazs.95 válasza bernel (#14395) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a felirat azért van, hogy ne lehessen visszaélni a szerkesztés lehetőségével.
Azaz ír valaki egy kommentet, majd reagálnak rá, majd az eredeti kommentet totál felülírják, és a válasz értelmét veszti, amit vagy észrevesz a válaszoló, vagy nem.
Az időlimit szerintem nem tudná teljes mértékben megoldani a problémát. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14397) föccer válasza sz.balazs.95 (#14396) üzenetére


föccer
nagyúr

Pontosan. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14398) Lauda válasza bernel (#14395) üzenetére


Lauda
félisten

Abban mi a logika, hogy szerkeszted a hozzaszolast, az viszont ne jelezze szerkesztettnek?

Ettol fuggetlenul a moderatorok bele tudnak javitani ugy is, hogy nem jelzi szerkesztettnek.

[ Szerkesztve ]

(#14399) bernel válasza sz.balazs.95 (#14396) üzenetére


bernel
tag

Fél perces limit biztosan megoldaná. Elég ritka, hogy azalatt elolvassák és reagálnak is rá.

(#14400) bernel válasza Lauda (#14398) üzenetére


bernel
tag

Az, hogy ha egyből elküldés után kijavítok egy elgépelést, azért nem kell külön szerkesztettenek jelölni. Felesleges vizuális szennyezés.

Más fórumokon is van ilyen limit, éppen azért, mert az elgépelés gyakori, tehát ha mondjuk fél percen belül módosítod, akkor annak tipikusan elgépelés javítása az oka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.