Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Logout-on a hét napja és a "Lapcsaládunk" szó nekem összeér.

Chrome, Linux

(#14302) lezso6 válasza DrojDtroll (#14301) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tedd fel a Liberation Fonts (vagy egyéb hasonló célű) csomagot a linuxodra, mert jelenleg nem azzal a betűtípussal jelennek nálad meg a szövegek, amivel kéne.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14303) DrojDtroll válasza lezso6 (#14302) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Már fel van telepítve.

(#14304) lezso6 válasza DrojDtroll (#14303) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor valami konfigolni kell még, fogalmam sincs mit, régen csináltam. A lényeg az, hogy olyan betűtípusok legyenek nálad alapértelmezettnek beállítva az OS-ban / böngészőben, melyeknek metrikája egyezik a windowsos alapfontokkal (Arial, Times, stb). Sajnos egy baromság az egész, hogy linuxon mókolni kell, de ez van. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14305) DrojDtroll válasza lezso6 (#14304) üzenetére


DrojDtroll
addikt

rendben van, utánajárok

Ennek így nem rendbe kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

(#14306) lezso6 válasza DrojDtroll (#14305) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elvileg. Liberation fontoknak ez a neve? Esetleg még a font simítást nézd meg (advanced fül? vagy OS GUI beállítás), lehet ahhoz is hozzá kéne nyúlni, hogy teljesen egyezzen a windowsossal.

Egyébként szerintem a megfelelő linuxos topikban biztosan kapsz választ, hogy kell beállítani. S olyan nincs, hogy nem lehet, anno nekem sikerült, nem hiszem, hogy disztribúció függő.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14307) DrojDtroll válasza lezso6 (#14306) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Megtaláltam a megfelelő fontokat. Így sem működik. Az OS-ben is átállítottam a dolgokat.

Megyek a disztróm topikjába.

(#14308) #56573440 válasza sz.balazs.95 (#14300) üzenetére


#56573440
törölt tag

teljesen hivatalosan megcsinálták, és most baba :P

(#14309) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#14307) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Firefox alatt jó.

(#14310) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Volt már? Kicsit szétesett a layout a prémium opciók miatt. Mobilarénáról nézetem, de PH-ról is ilyen:

(#14311) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Tiszteletem!

Felvetődött egy ötlet bennem, így megkérdezném:
Van arra esély valamikor a közeljövőben, hogy az Téma összefoglalók tetejére is odaköltözzön a kereső olyan funkcionalítással, hogy csak az adott összefoglalóban keressen? Ezzel a nagyon hosszú hozzászólásból egyszerűen kiszűrhető lenne az embert érintő lényeg és talán még többen használnák funkciója szerint.

Köszi!

(#14312) supreme7:

Én tudom, ám másnak lehet nem egyértelmű, ezért gondoltam. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#14312) SUPREME7 válasza Neil Watts (#14311) üzenetére


SUPREME7
őstag

A böngészők beépített keresője nem jó? lenyitod az összefoglalót, CTRL+F és úgyis az oldal tetejéről kezd keresni, ha benne van az összefoglalóban, akkor odaugrik.

(#14313) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

A PÜ-ben található értesítésben találtam ezt:

A Hardverapró rögös útjáról szerzett tapasztalatokkal felvértezve úgy döntöttünk, hogy nulláról újraírva a kódot visszahozzuk azt saját, RIOS keretrendszerünkbe

Most itt pontosan akkor mit is fogtok átírni? A PH!-t HA! szerűre?

(#14314) Lauda válasza Vasinger! (#14313) üzenetére


Lauda
félisten

Az aprot hozzak vissza vissza sajat kezelesbe.

A Hardverapró rögös útjáról szerzett tapasztalatokkal felvértezve úgy döntöttünk, hogy nulláról újraírva a kódot visszahozzuk azt saját, RIOS keretrendszerünkbe

[ Szerkesztve ]

(#14315) lezso6 válasza Vasinger! (#14313) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, a HA lesz PH-szerű. ;)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14316) W h o z Z y


W h o z Z y
tag

Sziasztok!
Lehet hülyeséget kérdezek,nincs tervbe véve valamilyen mobilos PH app?

Killed by WhozZy!

(#14317) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

A ph fórummotorban van lehetőség rá, hogy a bal oldali sávot eltüntessem? Szeretek függőleges/portrait monitorállással böngészni, igazából a képgalériákat és videókat leszámítva minden webes tartalom inkább függőleges beállításhoz való. A PH fórumokon viszont túl nagy helyet foglal a bal oldali sáv. Ha van rá mód, illetve lesz rá rövidesen beállítás, akkor erről kérnék információt, mert magam nem találtam ilyen opciót. Mobileszközön (pl. tablet) is vélhetőleg jobb lenne egy keskeny képernyőre optimalizált megjelenítés. Ha nincs tervben efféle/nem létezik efféle, akkor arról is kérnék infót, mert akkor nekiállok magam barkácsolni valami scriptet, ami a letöltött oldalból kiműti az oldalsávot :) Előre is köszönöm az infót, további szép estét!

(#14318) shina


shina
csendes tag

Sziasztok Prohardver csapat!

Nem tudom, hogy volt-e ez már kérdés, de mikor várható a ph! weblapcsalád oldalain az TLS titkosítás (a.k.a. https elérés)?

Miért kérdem? Mert szeretnék előfizetni az oldalra (tudom h a fizetés maga biztonságos) mert se a reklámokat se a nyomkövetőket nem szeretem. Azonban, ha jól értem, a reklámmentes böngészéshez be kell jelentkeznem és titkosítás nélkül bejelentkezéssel csak az nem követ nyomon aki nem lusta hozzá. Sajnos a vadnyugaton a szolgáltatók nincsenek úgy megregulázva mint kis hazánkban...

Köszönöm válaszotokat előre is és köszönöm a remek oldalt. :D

Üdv:
Shina

___________________/\_____________\0/_______

(#14319) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

reggel óta töltöget le a PH nekem fájlokat, fórum böngészés közben. uj.php meg lapcsalad.html, általában ezeket a fájlokat szedi le, ha új topicot nyitok meg vagy pl hozzászólást írok mint most. Más nem tapasztalt ilyet? Win+legújabb chrome.

MZ/X

(#14320) azbest


azbest
félisten

sziasztok, szerintem is valami gebasz lehet.

Előbb kaptam egy ilyet

memória vagy cache hiba?

(#14321) oriic válasza azbest (#14320) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Itt nincs gond, szóval nálad lesz valami szerintem. CTRL-F5-re nem áll helyre?

Live-Die-Respawn

(#14322) azbest válasza oriic (#14321) üzenetére


azbest
félisten

egyszeri eset volt, azóta nem sikerül reprodukálni. Ami még talán összefügghet, hogy utána pár perccel a ph betöltés is megdöccent, várki kellett hosszú másodperceket. Közben más oldalak gyorsan bejöttek. 11.30 -35 körül lehetett, kb annyira saccolom, míg megtaláltam a topicot és kommenteltem :)

[ Szerkesztve ]

(#14323) dqdb válasza oriic (#14321) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez nem a kliens baja, hanem a webszerveren volt egy kisebb-nagyobb reccs, aminek hatására a PHP által generált HTML kód helyett némi memóriaszemét került bele az oldalba. Újratöltésre általában eltűnik, csak akkor van gáz, ha a memóriaszemét véletlenül némi érzékeny adatot (=jelszó) is tartalmaz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14324) DopeBob válasza dqdb (#14323) üzenetére


DopeBob
addikt

nekem továbbra is töltögeti a chrome a .php és .html fájlokat, hasonló tartalommal... :U Melyik fórumban találtál erről infót?

MZ/X

(#14325) dqdb válasza DopeBob (#14324) üzenetére


dqdb
nagyúr

nekem továbbra is töltögeti a chrome a .php és .html fájlokat, hasonló tartalommal... :U
Recseg a webszerver, és content type nélküli (vagy van, de hibás) választ küld vissza. Én ebbe még nem futottam bele, csak kisebb-nagyobb belassulásokba.

Melyik fórumban találtál erről infót?
Nem kellett ehhez fórum, ránézésre is memóriaszemétnek néz ki. A � karakterrel jelzi a böngésző, hogy szövegként nem értelmezhető 00-1f közötti vezérlőkódot kapott, ami bináris adatban fordul elő, míg a HTML minden, csak nem ilyen típusú. Régebben is volt olyan, hogy a PH webszervere teljesen/félig fejre állt, és hasonlót küldött vissza.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14326) lezso6 válasza dqdb (#14323) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Memóriaszemét azért bebaszna. :D Valószínűleg gzip lesz az, csak a böngésző valamiért nem tömörítette ki. Mindenesetre kikapcsoltam az etagolást, mert mióta van, azóta rossz néhány júzernél, bár nem igazán értem hogy kapcsolódik a kettő.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14327) dqdb válasza lezso6 (#14326) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jogos a gzip, az be sem ugrott, mint lehetséges megfejtés.

Bár láttam én már memóriaszemetet sok helyen, ahol nem kellett volna ;] Például több MB-os XML fájl közepén, éppen clusterhatáron kezdődött és egy cluster hosszú volt, előtte és után jó volt a struktúra. Vagy a vírusirtó, vagy az OS hibázott akkor és ott.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14328) lezso6 válasza dqdb (#14327) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az brutál fail, ha memóriaszemét van. :Y Egyelőre itt "csak" néha megakad az apache. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14329) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

Mostanában olyat csinált a PH , amit ezelőtt soha,
azt írja, hogy 1 új privát üzenetem van, de a valóságban 0 új privát üzenetem volt.

(#14330) Neil Watts válasza laszlohu (#14329) üzenetére


Neil Watts
veterán

A rendszerüzenetket nézted? :)

Üdv. core2

(#14331) lezso6 válasza laszlohu (#14329) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennyire nem látszik az a szemet kiütően rikító fejléces box? :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14332) SUPREME7 válasza lezso6 (#14331) üzenetére


SUPREME7
őstag

Felesleges volt külön szedni, csak a probléma van vele :D Adtatok volna neki inkább csak egy kiemelt háttérszínt ...

(#14333) Argos válasza lezso6 (#14331) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Meg kell szokni. Ha, már tudod, hogy ott van, akkor észrevehető, ha lesz új üzenet.
De, alapból eléggé beleolvad a környezetbe, elsőre én se levélnek néztem, hanem valami új leírásnak.
Egy kiemelés viszont tényleg nem ártana neki, az hogy el van szeparálva a P.Ü.-ktől az jó.
Viszont a felhasználók nagy része, szvsz a fentiek miatt nem is igen olvasta még el.

...elmúlik...

(#14334) Neil Watts válasza lezso6 (#14331) üzenetére


Neil Watts
veterán

Hát, nem igazán.
A Csillagozott üzenetek felett van, alapból ugye az is zárva, így nagyon feljebb nem nézek a szükségesnél.
A sima üueneteknél nem találtam, ekkor láttam, hogy van valami fent, meg is lepődtem. Lehetne egy plusz jelölést bevezetni. Van ugye a privát üzenet jelző, s annak a zárójelében lehetne egy 1...n r(endszer) jelzés is ha kifér. de elég egy R betű is, máris egyértelműbb :)

Üdv. core2

(#14335) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Mi ez az összevisszaság tegnap ota?a kedvenc topicoknál az uj hszeket pirossal számmal jelöli,megnézek egyet,majd egy másikat,de elözöre ismét mutat,de nem is volt azota hsz..mitöl van ez?

GO Gunners!!!

(#14336) Argos válasza DopeBob (#14319) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Az előbb nekem is felugrott a letöltés, de ijedtemben kixeltem.. :P
Csak aztán jutott eszembe, hogy valki írt ilyet itt.
Win7 64bit, friss Chrome

Illetve az oldal betöltés is akadozik még időnként.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#14337) laszlohu válasza Neil Watts (#14330) üzenetére


laszlohu
addikt

Hálás köszönet, őszintén szólva, azt sem tudtam, hogy van ilyen, hogy rendszerüzenetek,

igen,
ez volt a levél tárgya, amilyen üzenetet kaptam a riostól :

Fejlemények az oldalon, valamint Veletech kiállítás hamarosan!

[ Szerkesztve ]

(#14338) snooze


snooze
veterán

Nem lesz javítva az általam leirt hiba?vagy ez marad?mert akkor ne is csodálkozzanak ha majd egy használhatatlan fórumra nem fog senki elöfizetni..vagy csak nálam van ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#14339) Lauda válasza snooze (#14338) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam egyszer sem volt amit irtal, szoval a hasznalhatatlan forum jelzo nem a legpontosabb.

(#14340) spidersoft válasza spidersoft (#14317) üzenetére


spidersoft
senior tag

up :U

(#14341) Argos válasza spidersoft (#14340) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Idővel responsive felület lesz az egész lapcsaládon.
Addig meg: [CTRL] & [+] vagy [CTRL] & Mousewheel

(#14338) snooze:
Kicsit csuklik mostanában az oldal. De, az általad említett hibával én sem találkoztam.
Böngésző cash törlés, Ccleaner-el takarítás egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#14342) dqdb válasza spidersoft (#14340) üzenetére


dqdb
nagyúr

A mostani fix layoutnál biztosan nem fogják megoldani, és a leendő reszponzív esetében se várom jelentősen 0% fölé az esélyét, mert meglehetősen rétegigény, így ha nagyon zavar, akkor neked kell cselekedned.

CSS+JS párosával tudod megoldani (vagyis saját extension vagy Greasemonkey/Tampermonkey lesz a végeredmény), mert más a layout a főoldalon, a cikkeknél a fórumon és a hozzászólás írásakor, azonban a layoutonként eltérő méretű DIV-ek azonosítója sajnos ugyanaz, ezért nem megy pusztán CSS segítségével: kell a JS is, hogy az oldal típusának megfelelő CSS-t ágyazd be. Nem lehetetlen, nem nehéz, csak pepecselős, mire minden oldaltípuson és azon belül minden érintett CSS szabályon végigmész.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14343) tlac válasza Neil Watts (#14334) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt már én is javasoltam, nem sok sikerrel
[link]

(#14344) spidersoft válasza dqdb (#14342) üzenetére


spidersoft
senior tag

// ==UserScript==
// @name ph! bal oldalsáv eltüntetö
// @namespace http://prohardver.hu
// @description a bal oldalsáv teljes eltüntetése függöleges képernyöbeállításhoz
// @include http://prohardver.hu*
// @include http://logout.hu*
// @include http://gamepod.hu*
// @include http://itcafe.hu*
// @include http://mobilarena.hu*
// @version 1
// @grant none
// ==/UserScript==


document.body.innerHTML = document.body.innerHTML.replace("<div id=\"left\" class=\"flc\">","<!--div id=\"left\" class=\"flc\">");
document.body.innerHTML = document.body.innerHTML.replace("<div id=\"center\" class=\"flc\">","<br--><div id=\"center\" class=\"flc\">");

...kicsit csámpás, de teszi a dolgát... amiért nem jó, az az, hogy amíg fut, addig a "Kattintható kódok és arcocskák" rész nem műköszik, aminek az okát mondjuk egyelőre még nem értem. végülis commentelésnyi időre ki tudom kapcsolni, egy kattintás...

amúgy szerintem manapság tableten/mobiltelefonon nem ritkaság netezni, bár én még nem tettem effélét :D

(#14345) Oliverda


Oliverda
félisten

Az E-mail értesítő privát üzenetekről beállításnak mi az alapértelmezettje?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14346) Argos válasza Oliverda (#14345) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Az, hogy nem kapsz értesítést. soha nem kérek

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#14347) Oliverda válasza Argos (#14346) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem célszerű lenne a "csak az első új üzenetről kérek" címűt alapértelmezetté tenni. Jellemzően az apróra célirányosan hirdetni járok nem értesülnek így az üzenetekről, nem tudják, hogy érdeklődő van, de szerintem más esetekben is hasznos lenne, akinek nem tetszik, az pedig könnyen átállíthatja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14348) Argos válasza Oliverda (#14347) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Jogos, aprósoknak van benne ráció.

Nálam mondjuk nem igazán. Inkább egy olyan funkciónak örülnék, ha a PH!-n kapnék privátot, ha e-mail érkezik, lévén a PH-t gyakrabban nézem. :DDD

(Most látom, VIP? Visszavonultál az aktív szolgálattól? :) )

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#14349) Oliverda válasza Argos (#14348) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, csak éppen nehéz megkülönböztetni a kettőt. A tag beregel, hogy feladjon egy hirdetést, tel. számot nem ad meg, az email alapértelmezetten rejtetett, a privátot pedig nem ismeri, nem kap róla figyelmeztetést, arról pedig 20 regisztráltból jó ha egynek van fogalma, hogy ehhez hol és mit kell átállítani.

(Nem vissza, át.;))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14350) Argos válasza Oliverda (#14349) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Persze, ezt nem is kell megkülönböztetni. A hirdetések/hirdetők végett valóban jó ötlet lenne.
Anno én is beállítgattam a dolgaim, ahogy máshol is megszoktam, nem is jártam a beállításoknál, csak akkor, amikor a E-mail értesítő az oldalt érintő fontosabb eseményekről, nyereményjátékokról stb. - funkciót lecsekkoltam. És az se tegnap volt.
HA alatt meg nincs is megjelenítve a beállítások.. Így aki jórészt csak azt használja, még rá se akadhat.

(Aham. Lényegi különbség. :) )

...elmúlik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.