Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Kezdtem örülni, hogy végre eltűnt az a fos fórum feletti telenor reklám, erre most meg telekomos van ott. Why? :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14952) Lauda válasza kenwood (#14942) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ez erdekes felvetes. Szerintem viszont tul van reagalva ez az egesz arckep tema. Teljesen mindegy kinek mi az arckepe es a rangja (ez a masik vitatema allandoan). Szerintem az szamit, hogy mit irsz es hogy viselkedsz.

(#14953) DS39 válasza Lauda (#14952) üzenetére


DS39
nagyúr

Persze hogy az számít, de abban igaza van, hogy keverhetőek a fórumozók így. (újonc -> fanatikus tagig)

(#14954) Lauda válasza DS39 (#14953) üzenetére


Lauda
félisten

Mi lenne erre a megoldas?

(#14955) DS39 válasza Lauda (#14954) üzenetére


DS39
nagyúr

hát olyan megoldás úgysem lesz, ami mindenkinek tetszene, de ugye volt szó róla korábban hogy az egyedi arckép választás lehetőségét azért sem gyorsítják, mert ez egy érdem, amit az itt eltöltött idővel lehet megszerezni (lényegében), lehet hogy nem az egyedi avatar, hanem maga az avatar lehetne ez az érdem, a frissebb tagoknak meg csak nevük és rangjuk lenne. (vagy egy sablon figura férifi/női variócióban, ha a designt nagyon megborítaná hiányuk). így mindenki a nick nevet figyelné, és még jobban kitűnnének az egyedi avatarok.

(#14956) Lauda válasza DS39 (#14955) üzenetére


Lauda
félisten

Meg akkor mindenkit koteleznel egyedi arckepre? Tobb szazezer usert? Sokakat nem erdekel az egyedi arckep. Indexen pl nincs se arckep se rang. Van a neved mellet egy teknosbeka meg kesobb nem tudom miket ad. :D

[ Szerkesztve ]

(#14957) DS39 válasza Lauda (#14956) üzenetére


DS39
nagyúr

nem, most sem az, aki jogosult lesz kérhet, ahogy most is.
de ha nem akar, akkor maradhatna avatar nélküli (vagy férfi/nő sablon avataros)

(#14958) Lauda válasza DS39 (#14957) üzenetére


Lauda
félisten

Az avatar nelkulieket ugyan ugy ossze lehetne keverni akkor nem? :D

(#14959) DS39 válasza Lauda (#14958) üzenetére


DS39
nagyúr

feladom..
ha nem lenne avatarja a frisseknek, akkor csak a NÉV alapján azonosítanád őt, ami egyedi.
(vagy mindenkinek teknősbéka ahogy írtad, tök mindegy)

most hogy van mindenkinek ebből a készletből avatarja, első ránézésre egyedi lesz egy fórumban ezért "megjegyzed", hogy igen, ő a sárga vigyori arc..., majd később már nem és sokszor párhuzamosan folyó beszélgetéseknél szerepel ugyanaz, akkor lehet kavarni. ha alapból senkinek nem lenne, csak a nevet figyelnéd. akinek később lehet és kér, azt meg már felismernéd a képéről is, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#14960) Lauda válasza DS39 (#14959) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem bozralmasan tulbonyolitjatok. A gyari avatarokat is barmikor cserelhetem, akar percenkent. Most abba mar bele se mennek, hogy nevet is lehet valtani, tehat mar igazan nev alapjan sem tudsz kovetni embert. Engem nem nagyon szokott erdekelni ki irja, vannak embereket akiket fejbol ismerek, azok beugranak egybol, akar mar stilusrol is.

[ Szerkesztve ]

(#14961) #65675776 válasza DS39 (#14959) üzenetére


#65675776
törölt tag

Név alapján most is tudsz azonosítani bárkit.

(#14962) DS39 válasza #65675776 (#14961) üzenetére


DS39
nagyúr

persze, ettől még az azonos avatar megtévesztő lehet.

mondjuk ez egy javaslat volt, amivel én egyetértek, de már megszoktam/megszoktuk, hogy a PH-n érdemi változtatást elérni szinte lehetetlen. :D
sokkal fontosabb javaslatok sem kerültek megvalósításra, mint pl a kedvencek lista drag&drop sorrendmódosítási lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#14963) leviske válasza kenwood (#14939) üzenetére


leviske
veterán

Vannak az oldalnak olyan hagyományai amiket szerintem nem fognak elvetni az új site-on sem. A mindenkinek egyéni, jpg formában feltölthető arckép eleve több problémát vet fel, mint amennyi hasznot jelentene. Ráadásul design tekintetében katasztrófa lenne. Ráadásul arra az általad említett problémára se jelentene megoldást, hogy mindenkinek ugyanaz az avatarja, hiszen az iPon-os tapasztalatokból kiindulva a többség nem töltene fel így az alap képet látnád több ezer felhasználónál.

Aki meg nem szedi össze 1 év alatt az egyéni arckép jogosultságot, az sose fizetne azért, hogy extra szolgáltatást kapjon avatar szinten, de még a reklámmentességért se.

Ráadásul mikrotranzakciós formában megvolna a lehetőség arra, hogy az arcképgyárosok munkája is valami formában honorálva legyen.

(#14964) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Lejárt prohardver tanúsítvány miatt folyamat bedobálja az Opera oldal lekéréskor a tanúsítványhibára felhívó ablakát és a Folytassa mindenképpen gombbal lehet továbblépni.

Nálam szórakozik csak vagy tényleg lejárt a ph tanúsítványa?

read-only mode on the forum

(#14965) csako válasza AtHoS (#14964) üzenetére


csako
veterán

Tényleg lejárt. [link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#14966) Fred23 válasza AtHoS (#14964) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem valaki feledékeny volt.

(#14967) Egon válasza csako (#14965) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért ez ciki...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14968) beg válasza Egon (#14967) üzenetére


beg
veterán

Viszont fél óra alatt megcsinálták. Az már nem számít ugye? :U

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#14969) lezso6 válasza beg (#14968) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Attól még kurvaciki. :( Cron-nal volt gond, nem futott le a certek megújítása. Én most tiszta ideg vagyok, ha megnyugodtam nekiállok megnézni a cron-t, hogy mi a @%&!-ért nem futott.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14970) csako válasza beg (#14968) üzenetére


csako
veterán

Nem mintha sokat számítana, de 1 órányi volt a kimaradás.
El tudom képzelni, hogy időzóna (óra átállítás) probléma miatt az automatika későn frissített :D Tévedtem

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#14971) lezso6 válasza csako (#14970) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy hónappal a lejárat előtt frissítene a certbot. Minden vasárnap futna, csak nem futott egyszer sem, pedig átnéztem a beállítást anno rendesen, hogy biztos fusson, nehogy az legyen mint most. Hát mégis lett. :W

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14972) regener válasza lezso6 (#14969) üzenetére


regener
veterán

Cert váltáson amúgy nem gondolkoztok?

Let's Encrypt certet a "régi eszközök" nem ismerik :(
Pl.: IE, WP 7.8 és 8.1, stb.

Off-ba rakom inkább mert csak kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#14973) lezso6 válasza regener (#14972) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Visszatettem ON-ba, mert jogos kérdés, témába vág. :)

Kompatbilis ez mindennel, csak a nagyon régi dolgokkal nem. Hivatalos kompatibilitás. Windows Phone is támogatja, IE-t is, ha minimum XP-d van és SP3, itt egy megbízható online teszt erről. Hülyék nem vagyunk, ha nem működne mindenhol, akkor nem ezt használnánk.

A vírusirtóknál az a probléma, hogy a HTTPS-t is elemzik egy elég gány módszerrel (MitM támadás), ami ráadásul csökkenti is a biztonságot (!), mivel gyengébb titkosítást szoktak használni. Sajnos ezzel nem tudunk mit csinálni, alapértelmezetten általában ki vannak kapcsolva, csak pár túlbuzgó antivírusnál opt-out. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14974) regener válasza lezso6 (#14973) üzenetére


regener
veterán

Windows Phone nincs a support listán amit linkeltél.

Itt témáztunk róla nyáron mégha röviden is.

Ha feljövök a lapcsalád oldalára akkor ezen kell átverekednem linkenként:

Ha pedig posztolok akkor betöri az oldalt:

Tudom, a telefon hibája és az enyém hogy nem cseréltem le, de gondoltam rákérdek már, ezért ment off-ba. :D

[ Szerkesztve ]

(#14975) lezso6 válasza regener (#14974) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

WP hány ez? Illetve mi a további infó, miért nem jó neki a cert?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14976) regener válasza lezso6 (#14975) üzenetére


regener
veterán

7.8

Az csak sablonszöveg:
További információ
- Ha egy hivatkozása koppintva jutott erre a lapra, ellenőrizze a webhely címét a címsorban, hogy valóban a keresett lap címe-e.
- Ha például a htttps://example.com weblapra kíváncsi, próbálja meg hozzáadni a www. előtagot a címhez: https://www.example.com
- Ha a hiba mellőzése mellett dönt, és továbblép, ne adjon meg személyes információt a webhelyen.

Az LE weboldalán is feldobja ugyanezt.

(#14977) zseko


zseko
veterán

Olyan kérdésem lenne, hogy az 'Itt szóltam hozzá' részt lehetne-e egy kicsit 'felturbózni'? Gondolok itt konkrétan arra, hogy ne egyesével kelljen már törölgetni a már nem kellő topikokat... Külön felugró, ugyanazon vagy másik ablakban felsorolja az összeset és checkbox szerűen kijelölni ami már nem érdekel, és egyszerre eltüntetni. Akár prémium tagsághoz is lehetne kötni, csak ne egyesével kelljen törölni...

HR24.hu

(#14978) asdf_ válasza zseko (#14977) üzenetére


asdf_
veterán

CTRL-al vegignyomod a kukakat topikonkent, igy uj tabra nyilik mind, majd utana egyesevel ok-zod a tabokban, hogy tenyleg torolni akarod-e es egyben be is zarod (kivarva persze, hogy az ok atmenjen). Igy nagymennyisegu refreshre es keresgelesre forditott idotol szabadulsz meg.
(Ami erdekel, azt meg tessek kedvencekelni, es akkor lenyegtelen, mi marad az itt szoltam hozzaban :) )

[ Szerkesztve ]

(#14979) zseko válasza asdf_ (#14978) üzenetére


zseko
veterán

Ami érdekel az most is a kedvencekben van :) A ctrl megoldás végülis használható, csak nehézkesebben kivitelezhető tableten és mobilon :D (most nincs pc-m [persze tudom, hogy ezeken is megoldható kicsit másképp])

HR24.hu

(#14980) #65675776 válasza zseko (#14979) üzenetére


#65675776
törölt tag

Törölgesd Hardverapró alól, ott nem kér jóváhagyást.

(#14981) lezso6 válasza regener (#14976) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt meg tudnád nézni, hogy a mobil gamepodon is feldobja-e ezt a hibát?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14982) zseko válasza #65675776 (#14980) üzenetére


zseko
veterán

Köszi! :)

HR24.hu

(#14983) regener válasza lezso6 (#14981) üzenetére


regener
veterán

Igen, ottis ugyanezt csinálja.
Egyedül HA-n nem, ahol ugye nincs HTTPS.

[ Szerkesztve ]

(#14984) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ignoráláshoz nem lehetne egy megerősítő gombot betenni?
Én nem vagyok prémium, de már sokadik ember tiltja le saját magát (vagy mást, akit nem is akar).

#?*@&!

(#14985) Lauda válasza zeon.hu (#14984) üzenetére


Lauda
félisten

Elviekben fel lett irva a megoldando listara. :F

(#14986) zeon.hu válasza Lauda (#14985) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"Winter is coming"... :)

#?*@&!

(#14987) brd


brd
nagyúr

Kaptam most egy üzenet a rendszertől, melyben szerepel ez:

"...reszponzívvá, azaz minden típusú képernyőn használhatóvá téve az oldalt..."

Kérlek, nyugtassatok meg, hogy ez nem azt jelenti, hogy rengeteg, ezt magáról állító oldalhoz hasonlóan (lásd pl. az irányjelző rövidebb nevével nevezett oldal), a jövőben mobilról olvasva bele kellene nyugodnom a PH! által megfelelőnek ítélt betűmérethez! ;) Mert jelenleg a PH! az egyik üdítő kivétel, ahol nem a szükségesnél nagyobb (és csak tovább nagyítható) a betűméret a legtöbb böngészőben. Ráadásul ezen oldalak nagy részénél a funkcionalitás is csökkentett (pedig a böngésző támogatja a teljes oldalt is, ha a DPI-t, esetleg érzékelt felbontást meghekkeli az ember - már amelyikben lehet ilyet -, a teljes oldal jelenik meg).

The only real valuable thing is intuition.

(#14988) Lauda válasza brd (#14987) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem ez tetszik:

szeretnénk fejleszteni a moderáción, jobban közösségi kézbe adva azt,

Fejleszteni kellene az biztos, csak nem igy. Jobban kozossegi kezbe adva, ez mit jelent? Lattuk mi tortent, mikor torlesi jogot kaptak a topikgazdak.

(#14989) Kalandor válasza Lauda (#14988) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lattuk mi tortent, mikor torlesi jogot kaptak a topikgazdak.
Ugyanaz a katasztrófa történt, ami a névváltás meg minden más fejlesztés után be lett jósolva. Semmi :)
Eleve kis része kapott egyáltalán törlési jogot, nagyrészének nincs.

Jobban kozossegi kezbe adva, ez mit jelent?
El fogjuk mondani, de nem azt, hogy ott lesz a földön a banhammer és bárki felveheti.

(#14990) philoxenia válasza Lauda (#14988) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elsősorban az lenne a cél, hogy mindenki saját magát moderálja, a többiektől kapott visszajelzések alapján.
Az élettől kapott pofonok itteni kompenzálása:
"...az élet megrontója,
Mely, kancsalúl, festett egekbe néz"
a kiemelésnél a vessző a lényeg, ezt sokszor nem veszik figyelembe...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14991) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Csak egy apróság: az rss feedekbe az ajánlóképet nem lehetne betenni? Egy sima enclosure-ba, mert akkor nemcsak egy cím + 1 mondat látszana az olvasóban. Köszi :R

(#14992) vgyuri válasza spammer (#12968) üzenetére


vgyuri
őstag

Kedvencek rendezésére én örülnék ha a jelenlegi "elejére" helyett 2 gomb lenne: "fel" és "le", amik eggyel feljebb vagy eggyel lejjebb raknák a kedvencet. Így nem kellene drag&drop-ot, jquery-t...használni.

(#14993) leslieke válasza vgyuri (#14992) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyetértek, ez hasznos újítás lenne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14994) csako válasza vgyuri (#14992) üzenetére


csako
veterán

Inkább mellé, mint helyette, mert a sor végéről az elejére helyezni valamit egyesével nem túl izgi, illetve akkor már egy "végére" gomb is jöhetne.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#14995) beg


beg
veterán

Teljesen új reszponzív oldal érkezik hamarosan.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#14996) DS39 válasza beg (#14995) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, ettől még a kérés, javaslat áll, hogy a kedvencek fapados rendezése egy vicc jelenleg.
mi garantálja hogy design váltással ez is bekerül? erről még senkitől nem kaptunk megerősítést, de ha az ez irányú fejlesztési javaslat érkezik, mindig a reszponzív designnal takarózik valaki.

a PH összességében az utóbbi pár évben nagyon lassan és csak minimális mértékben fejlődött, más portálok ez idő alatt már 2-3 komplett designváltáson átestek.

[ Szerkesztve ]

(#14997) lezso6 válasza DS39 (#14996) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most kb 5 lépés lesz előre. :D UX-en nagyot javítunk, a kedvencek rendezése valószínűleg drag'n'drop lesz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14998) DS39 válasza lezso6 (#14997) üzenetére


DS39
nagyúr

ez remek hír, köszönjük. :R

van már dátum? vagy egyszer csak reggel úgy lépünk be az oldalra, hogy hopp új design.

(#14999) lezso6 válasza DS39 (#14998) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elvileg kb tavasz, most a HA fejlesztése megy ezerrel, az valamivel előbb jön.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15000) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

moddingolásban várhatóan mennyire lesz jobb/rosszabb majd az új oldal a jelenleginél? :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.