Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) fapadka válasza Winner_hun (#14246) üzenetére


fapadka
csendes tag

Bocs, igen így már ok, hardverapro-t használom javarészt ott nem találtam ilyen opciót, részemről megoldódott, köszi!
:R

(#14252) Vesa válasza tecsu (#14249) üzenetére


Vesa
veterán

Logikus...lenne, de ha nem zoomolok a böngészőben, akkor eltűnik a lábléc -ahogy minden más oldalon is amíg látogatom, csak akkor kell ezzel megint szembesülnöm, ha bezárom a böngészőt és visszatérek-.
Vagyis továbbra is bug-nak érzem. Amint nagyítok, felugrik és be sem tudom zárni, hiába nyomok rá. Ha viszont kicsinyítek, akkor eltűnik ahogy kell.

A tudomány a valóság költészete!

(#14253) Sk8erPeter válasza Vesa (#14248) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, nekem is sikerült reprodukálni ezt a bugot, hogy újból előjön a cookie-elfogadós panel zoomolás során az elfogadás ellenére.

Kódban:
$("#cookie_accept").css("bottom", "-40px"),

majd elfogadás után:
....css("bottom", "-90px")

Igazából az elem nincs eltüntetve, csak lejjebb van tolva. Zoomolásnál ez okoz ilyen gondokat.

(#14250) bernel:
Ezzel még "frissebb" tagként én is próbálkoztam, de nem hiszem, hogy ezt bevezetnék sajnos, mert akkor nem kattintasz a fórumra, hogy el tudd olvasni a hozzászólást, hanem sok esetben elég lenne csak emailben megnézni, ők meg inkább azt szeretnék szorgalmazni, hogy a fórumot kukkold, ne pedig az emailjeidet (ez érthető is).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14254) SUPREME7 válasza Sk8erPeter (#14253) üzenetére


SUPREME7
őstag

De a logout linket meg kivezették, így oda valószínűleg jóval kevesebb a kattintás, szóval :F Felesleges logikát keresni ezekben, csak ez van és kész.

(#14255) bernel válasza Sk8erPeter (#14253) üzenetére


bernel
tag

Ha átkattintást akarnak, akkor viszont azt kellene megoldani, hogy témánként csak egy értesítő jöjjön, mert az nagyon zavaró, hogy nem jövök egy ideig, és 20 értesítő email van ugyanarról a topikról.

Más fórumok ezt úgy oldják meg, hogy egy adott téma feliratkozásról egy értesítő email jön, amiben benne van, hogy új értesítő csak akkor fog jönni arról a témáról, ha ellátogatsz a fórumra. Ez így értelmesebb, mert akkor tudom, hogy frissült a téma, és el tudok jönni, hogy elolvassak minden új hozzászólást.

Szóval a mindenről külön emailnek, ahogy most van, akkor van értelme, ha belekerül a szöveg is. Ha nem kerül bele, akkor viszont elég egy email is, hogy a téma frissült, és addig nem jön több értesítő, amíg el nem jövök a fórumra.

[ Szerkesztve ]

(#14256) Vesa válasza Sk8erPeter (#14253) üzenetére


Vesa
veterán

Látva a kódot, így már érthető! :R
Köszönöm! Reméljük javítják, a debug megfejtésed láttán, nem lenne nagy munka.

A tudomány a valóság költészete!

(#14257) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ötletelés.
Itt.

...elmúlik...

(#14258) Sk8erPeter válasza Argos (#14257) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Erről korábban már sokszor esett szó, és az volt a többségi szavazás, hogy NE lehessen szavazatot leadni hozzászólásokra vagy emberekre (upvote/downvote-lehetőség ne legyen, ez nem a Stack Overflow, ennek a fórumnak más a célja), mert ez csak ronthatná/megosztaná a hangulatot (pl. azét, akit lepontoznak), elkedvetlenítésre alkalmas eszköz, esetleg irigységet váltana ki (az övét miért pontozták többen, miközben az én hsz.-em értékesebb volt), és beindítaná a lájkvadászatot, valamint az őszinte vélemények visszafogására kényszerítene (félnének, nehogy lepontozzák őket), teljesen elferdítené az eddigi, teljesen kötetlen PH-s hangulatot és beszélgetéseket. A másik oldalról viszont az adna némi gőgöt, hogy valaki hű de sok PH-pontot ér. Nagyon torz lenne az egész fórumozás onnantól kezdve. Szidtad a hsz.-vadászokat, ugyanúgy szidnád a lájk-/pontvadászokat is. A lényeg, hogy ez egy kötetlen, beszélgetős fórum, nem pedig pontok alapján történő ember- és hsz.-értékmérő.

(#14256) Vesa:
Nincs mit, igazából ha az előbb említett sor mögé még tennének pluszban egy $("#cookie_accept").hide()-ot is (ami beállítja a display:none-t), az meg is oldaná. :)

Sk8erPeter

(#14259) Sk8erPeter válasza bernel (#14255) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ahogy a mostani rendszerben van, az számomra pl. jobb, mert ha nem kapnék minden hsz.-ről értesítőt, akkor egy engem tényleg érdeklő topicban lemaradhatnék a legfrissebb hsz.-ről. Úgy oldottam meg, hogy Gmailben beállítottam egy szűrőt, hogy a PH-s levelek mindig kerüljenek egy címke alá, és archiválódjanak (ne az inboxba menjenek), a Gmail meg szálakba rendezi az ugyanaznap kapott értesítőket, így különösebben nem zavaró.
A jó átmenet az lenne, ha beállítható lenne felhasználószinten, hogy pl. minden hsz.-ről szeretnél értesítőt kapni, vagy csak 3 óránként szeretnél értesítőt kapni, esetleg csak napi egy értesítőt kérsz.

Sk8erPeter

(#14260) bernel válasza Sk8erPeter (#14259) üzenetére


bernel
tag

Nem értem, miért maradnál le bármiről is. Amit javasoltam, és ami más fórumokon is bevált, hogy ha egy témára fel vagy iratkozva, és arra jön új hozzászólás, akkor kapsz egy értesítő levelet, de csak egyet, hogy az a téma frissült, és addig nem kapsz több új levelet arról a témáról, amíg el nem látogatsz a fórumra.

Amikor ellátogatsz, pl. rákattintasz a levélben a linkre, akkor a legelső hozzászóláshoz ugrik, ami új volt. Onnantól elolvasol mindent a topik elejéig, minden újat, és így nem maradsz le semmiről. A látogatásod után pedig, mivel meglátogattad a fórumot, legközelebb megint kapsz egy értesítőt, ha hozzászólnak valamit a témához, és így tovább.

(#14261) Argos válasza Sk8erPeter (#14258) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nem teljesen ment át, amit írtam.
Egyrészről nekem édesmindegy a rang és szidni se szidtam emiatt senkit.
Másrészt pont az volt a lényege, hogy csak pozitív értékelést lehet adni, negatívat nem. Tehát, ha valaki hülyeséget, csúnyát, nem odaillőt, másnak nem tetszőt ír azáltal nem lesz neki rossz, mivel semmilyen szankciót nem jelent, ugyanúgy mint most (leszámítva persze az esetleges moderátori szankciót ugye). Se kedvét nem szegné, sem pedig az őszinteségére való törekvését nem akadályozná.
Viszont sarkallhatja arra, hogy értelmesen, értékelhetőt szóljon hozzá az adott témához. Még ha az éppen egy vita is.
Illetve nem a hsz, hanem a felhasználó kaphatna értékelést, egyet egy felhasználótól naponta. Az hogy netán a haverok -Te szavaddal élve - 'lájkolgatnák' egymást, meg csak egy dolog. Aki hozzátesz a fórumhoz, többek megelégedésére, az úgyis többet kap. Idővel realizálódna a helyzet.
A gőg, irigység része meg.. az pont ugyanúgy jelen lehet a mostani rendszerrel is. Ugyanaz van, csak pepitában egy kevéssé valós értékű számítás alapján. (Minél több hsz., annál magasabb rang.) Erre lenne megoldás az, ha a valóban értékes hozzászólások alapján pontoznák, kompletten a felhasználót. És vadászni se nagyon lehetne, hisz kényszerűségből nem lehet jókat írni. De, ha mégis, akkor az baj lenne? :)

...elmúlik...

(#14262) Sk8erPeter válasza bernel (#14260) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor fordulhatna elő ilyen, hogy lemarad az ember az általad írt megoldásnál is, ha nem bejelentkezve követi a fórumot. (Pl. mert úton van, és épp nem akar bejelentkezni, hanem csak a levélben lévő linkre kattintva meg akarja nézni az új hsz.-t.)

(#14261) Argos83:
Valóban csak plusszolásról írtál, de ez nem egy olyan jellegű fórum, mint említettem, itt kötetlen, pontvadászmentes övezet van egyelőre (szerencsére). Mindenki a hozzászólások tartalma, az általános tevékenység alapján tudja eldönteni, egy felhasználó mennyire hasznos tag, nem pedig a pontok alapján. Ha rang alapján ítél valaki, hát az egyéni ízlés kérdése, pl. én nem gondolom, hogy a rang bármennyit is jelentene a hsz. hasznosságában, újoncoktól is láttam már nagyon értékes hozzászólásokat pl. programozós topicokban - és persze az ellenkezőjét is. A rang legfeljebb annyit igazol, hogy eddig legalábbis képes volt az illető megmaradni a közösségben sok hsz.-szel, viszonylag régóta.

Sk8erPeter

(#14263) Argos válasza Sk8erPeter (#14262) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nagyjából ugyanazt írod le, mint amit én...

"valóban értékes hozzászólások alapján pontoznák, kompletten a felhasználót"

vs.

"a hozzászólások tartalma, az általános tevékenység alapján tudja eldönteni, egy felhasználó mennyire hasznos tag"

"Más rangja meg nyilván valamilyen szinten értékmérő, jellemzi az adott tagot."

vs.

"A rang legfeljebb annyit igazol, hogy eddig legalábbis képes volt az illető megmaradni a közösségben sok hsz.-szel, viszonylag régóta."

"De, láttam én már elég blődséget magasabban kvalifikált emberkétől és szintúgy okosságot is az alsóbb osztályból."

vs.

"újoncoktól is láttam már nagyon értékes hozzászólásokat pl. programozós topicokban - és persze az ellenkezőjét is."

Ám mi van akkor, ha a hozzászólás tartalmát nem tudom megítélni, mert mondjuk nem értek az adott dologhoz? Akkor nyilván megnézem, hogy ki írta - és milyen a rangja ( kénytelen vagyok, hisz' ez a mérce jelenleg). Ha, találkoztam már vele akkor nagyjából el tudom dönteni, hogy a mondanivalója helytálló, hasznos lehet-e. Máshol jókat ír, vagy csak trollfocizik mindenhol és attól lett az a rangja, ami. Viszont ha nem ismerős, akkor hosszas olvasgatás útján tudok csak konklúzióra jutni. Ami a logout-on például érdekes is és sokszor meg is teszem. Ha, valaki olyat ír, ami felkelti a figyelmem mondjuk egy szakmai topicban, akkor elkóricálok a blogjára - ha van - és megnézem miket ír. De, ez nem minden esetben fér bele, akár időbe, akár más okból.
Példáddal élve, a programozós topic-ban, egy mélyebb téma kapcsán nem tudnám eldönteni, hogy egy újonc okosat írt-e, vagy egy PH! félisten butaságot. Ez még relatíve kis baj, mert maximum nem fut le a program, vagy bedől a DB. Ellenben villanyászásnál már nem biztos, hogy egy legyintéssel intézném el egy vezeték rossz bekötésének tudatosulását, felszálló füst vagy égnek meredező séró útján.
Tehát, pontatlan a jelenlegi rendszer, mert pusztán csak a hozzászólások számát (illetve a regisztráció óta eltelt időt) méri, nem pedig a hozzászólások értékességét.
Még egy dolog, ami torzít. Nézzünk egy 280 napos reget, 3000 kombinált hsz.-el, ami ugye őstag rang. Első blikkre mindenhova beírogató, pletyós mókusnak néz ki. Pedig meglehet, hogy egy igazi szaki és penge abban amikhez ír, de ezt anélkül, hogy figyelemmel kísérném nem tudom megállapítani, mivel csak a nagy számok alapján kapott rangot látom, nem pedig a valós értéket.

Ezzel szemben a felhasználó 'pluszolása' az általános fórumbeli tevékenységét mutatná a hozzászólásai alapján.

És még valami:

"kötetlen, pontvadászmentes övezet"

vs.

"vadászni se nagyon lehetne, hisz kényszerűségből nem lehet jókat írni. De, ha mégis, akkor az baj lenne?" :)

Persze ez sem kikezdhetetlen módszer, hisz' egy kötetlen fórumon olyan nincs és nem is lehet. De, kicsit talán reálisabb lenne.

...elmúlik...

(#14264) Sk8erPeter válasza Argos (#14263) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha butaságot ír az illető, akkor elvileg arra is való a közösség többek között, hogy korrigálja a téves állításokat. De írhat téves állításokat egy nagyon sok ponttal rendelkező felhasználó is (mert mondjuk épp benézett valamit), tehát akkor erre az általad javasolt változat nem kínál megoldást, legfeljebb a hsz.-ekre leadott pontok hidalnák ezt át, a felhasználóra általánosságban leadott szavazatok nem.
Egyébként persze, értem, amit írsz, de ez nem olyan jellegű pontozós fórum, mint a Stack Overflow (és az egész Stack Exchange-család, aminek tagjai egyébként elképesztően hasznosak), ott kifejezetten a célorientált problémamegoldás és segítségnyújtás a cél, ez a fórum annál jóval általánosabb, kötetlenebb, beszélgetősebb - és tök jó, hogy van egy ilyen fórum, ahol hosszabban is lehet dumálgatni akár szakmai, akár egyéb témákról, anélkül, hogy pontszámok alapján kellene eldönteni egy illető hasznosságát.

Sk8erPeter

(#14265) Vesa válasza Sk8erPeter (#14258) üzenetére


Vesa
veterán

Maximális Respect! Jó tudni es látni, hogy van meg ebben az országban olyan hely, ahol értelmes emberek szerveznek portált es közösséget! Tökéletesen egyetértek a pontozásrol irt érvekkel.

A tudomány a valóság költészete!

(#14266) tecsu


tecsu
addikt

Szerintem nem kell ezt túlkomplikálni. Elég lenne egy csak pozitív pontozás, méghozzá a személyt illetően (témától függetlenül) (egy IP-címmel illetve egy névvel egy másikat, csak naponta egyszer pontozhatna) majd ezt és a regisztráció korát (ez utóbbi kisebb súllyal) együttesen figyelembevéve megállapítani a "rangot".
Ez komoly támpont lenne valakinek a hitelességét illetően és visszaélni sem nagyon lehetne vele.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14267) elfelejtette válasza tecsu (#14266) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egy tag egy másikat CSAK EGYSZER pontozhatna.
De szerintem is felesleges az ilyesmi...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#14268) Lauda válasza tecsu (#14266) üzenetére


Lauda
félisten

Attol lesz valaki hiteles/hiteltelen, mert idegenek ip cimekrol (ellenorizhetetlen) es kamu nevekrol (ellenorizhetetlen) kattintgatnak?

Szerintem nem.

(#14269) dqdb válasza elfelejtette (#14267) üzenetére


dqdb
nagyúr

Két lehetőség van:
1. a pontozás feature nem lesz népszerű, ekkor kár volt rászánni az időt a kifejlesztésére
2. a pontozás feature népszerű lesz, ekkor bekerül a rendszerbe egy olyan adatbázistábla, amelynek a mérete a hozzászólások táblával közel egy nagyságrendben lesz és pluszban joinnal vagy a teljesítményigény miatt valahogyan trükközve, de kapcsolódik az előbbihez. Azaz az adatbázisra hatalmas terhelést ró, és az erőforrásigényéhez képest a rendszerhez hozzáadott értéke alacsony lenne.

Szóval én a fenti gondolatmenet után lezso6 helyében a megéri-e szemszög alapján mérlegelve kijelenteném, hogy nem lesz ilyen feature. Amúgy Sk8erPeterrel értek egyet, azért nem kell ilyen feature, mert testidegen lenne ettől a fórumtól.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14270) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Szerintem túlzás lenne a bugreportba írnom ezt, de majd ti eldöntitek:

Konkrétan leírom az eseményt így egyszerűbb elmagyaráznom mi bosszant: A tápegységes topicban próbáltam a "hexa+" kifejezésre rákeresni több-kevesebb sikerrel. Ugyanis minden csak "hexa" szócskát tartalmazó hsz.-t kidob (ugyan nem emeli ki benne a "hexa" részt) a keresett "hexa+"-t tartalmazó hsz.-ok mellett (itt rendesen ki is emeli a "hexa+" részt). Én arra gyanakszom, hogy a "+" jel zavarhatott be.

Hogy mi a probléma ezzel?

1300 hsz. helyett elég lenne azt a pár 10-100-at átfutnom, ami érdekel. (ennél nagyobb topicoknál gondolom még több felesleges találatot dobhat ki hasonló szavaknál)

Ha véleményetek szerint ez felesleges hibajelentés, elnézést érte.

Üdv,
Szép napot.

[ Szerkesztve ]

(#14271) Sk8erPeter válasza customer114 (#14270) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha az idézőjelet is használod a keresőmezőben (tehát simán a hexa+ helyett úgy írod be, hogy "hexa+", akkor úgy nekem jónak tűnik.
Tehát idézőjellel együtt írd be a keresőmezőbe, úgy jó lesz.

Szerk.: heh, az alábbi linket megváltoztatja a RIOS-motor, és megnyitáskor rossz eredményt ad, a pluszt levágja*, DE akkor nem, ha a keresőmezőbe beírod:
http://prohardver.hu/tema/melyik_tapegyseget_vegyem_mielott_kerdezel_olvasd/keres.php?stext="hexa%2B"

Szóval mellékhatásként sikerült felfedezni viszont egy bugot. :DDD

*: Az stext="hexa%2B" helyett itt a szövegmezőben szereplő linkbe stext=%22hexa+%22 kerül (akkor miért csak az idézőjelet escape-eli, a +-t miért nem? :) ), ami még nem lenne baj, de a link megnyitásakor a query stringben stext="hexa+" szerepel, DE a keresőmezőbe már csak a "hexa " kerül: tehát szóközzel helyettesíti a plusz jelet, ami rossz, mert nem arra akartunk keresni, hanem érdekel minket a plusz karakter is.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14272) biker


biker
nagyúr

Nem azért a 20 fillérért, de a világ leggusztustalanabb dolga a minden linkre random rátelepülős oldalnyitós reklám, jelen esetben a gemius adserver kérdőíve. Többedjére jön elő.
Meddig lehet még fokozni a reklámterhelést?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14273) Ndruu válasza biker (#14272) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az valami süti gond lehet. Én kb. évente egyszer találkozom vele, amikor kutatási időszak van.

Harrrr!!!!

(#14274) BullZeye válasza Ndruu (#14273) üzenetére


BullZeye
veterán

Adblock nélkül én is napi rendszerességgel, friss profillal is.

(#14275) kpal


kpal
veterán

Mai nap többször lassan jött be a PH ,más is tapasztalta ?

(#14276) MK VII válasza Ndruu (#14273) üzenetére


MK VII
veterán

Én 3 gépet használok nap mint nap és nekem is előjön naponta legalább egyszer minden gépen az a Gemius-os reklám vagy mi a tököm... Egyik másik oldalnál sem jön elő csak itt...

Amúgy tegnap este óta vettem észre, hogy a szokásosnál többet tölt az oldal.. Akár hsz-t akarok szerkeszteni, akár belépésnél... Több gépen is.

(#14275) kpal
+1.. :D

[ Szerkesztve ]

(#14277) Argos válasza kpal (#14275) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Egy ideje laggol csöppet a RIOS.
Biztos hegesztik. :K

...elmúlik...

(#14278) MK VII


MK VII
veterán

(#14279) Argos válasza MK VII (#14278) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Szintúgy. [RIOS ERROR]

...elmúlik...

(#14280) Bjørgersson válasza kpal (#14275) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Persze, napok óta.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14281) kpal válasza Bjørgersson (#14280) üzenetére


kpal
veterán

Nálam ma jött elő ,volt hogy 5 percbe telt mire bejött.

(#14282) Bjørgersson válasza kpal (#14281) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Sokszor olyan, mintha nem is történne semmi, csak forogna a töltést jelző kis cucc.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14283) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rajta vagyunk a lassulás megoldásán.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14284) Sk8erPeter válasza Argos (#14277) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Éles rendszert nem szokás (nem illik) hegeszteni. ;]

Sk8erPeter

(#14285) Argos válasza Sk8erPeter (#14284) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Igaz, hogy lángvágó, de munka és értékvédelmi szempontból szerintem valami ilyesmire gondoltál.. netán. :P

(#14283) lezso6:
:R & Hajrá!

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#14286) DS39


DS39
nagyúr

meg lehetne oldani azt, hogy alul a mobil nézet link ne mindig a főoldalra irányítson (pl. Mobilarena-nál), hanem dinamikusan? (az adott lap teljes nézetes linkje + m. előtag)

[ Szerkesztve ]

(#14287) sutszi


sutszi
veterán

A mobilnézetre vonatkozóan van valami ötlet, hogy a hozzászólásban direktbe ágyazott képeket alapból ne töltse le a telefon?
A héten is volt pár ilyen, hogy a gyöpösök nem értik meg, hogy ne rakjanak be direkt nagyméretű képet. Valami spoiler, vagy egyéb megoldás van rá? Workaround is jó nekem, a lényeg, hogy ne húzza le az adatkeretem az, ha megnyitok egy topikot ahol és nem számítok rá, hogy éppen valaki kirakott egy albumot.... :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14288) Bjørgersson válasza sutszi (#14287) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem valószínű, majd talán az egységesített reszponzív felületen.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14289) sutszi válasza Bjørgersson (#14288) üzenetére


sutszi
veterán

Az mikor várható?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14290) Bjørgersson válasza sutszi (#14289) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Majd valamikor a távoli jövőben, sajnos. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14291) sutszi válasza Bjørgersson (#14290) üzenetére


sutszi
veterán

:O

Remélem még megérem...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14292) Sk8erPeter válasza Bjørgersson (#14288) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Erre a problémára az egységesített reszponzív felület önmagában semmiféle megoldást nem jelent. Attól, hogy a felület igazodik az aktuális (böngésző-/kijelző-/stb.)méretekhez, a beágyazott gigantikus képek ugyanúgy letöltődnek.

(#14285) Argos83:
Jaja, éles rendszer hegesztésekor valami ilyesmire lehet számítani. :DDD

Sk8erPeter

(#14293) vlevi válasza sutszi (#14287) üzenetére


vlevi
nagyúr

Opera. Beállítod, hogy a képeket agyontömörítve szeretnéd betöldeni.
Nem biztos, hogy minden oldallal működik, de talán a PH fórummal elmegy.
Mintha a Chrome-nak is lenne mostanában ilyen, adatforgalmat csökkentő funkciója.

(#14294) Bjørgersson válasza Sk8erPeter (#14292) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Értelemszerűen úgy gondoltam, hogy a reszponzív felülettel együtt megoldják majd azt is.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14295) #56573440


#56573440
törölt tag

sziasztok urak

ezzel nem lehet valamit kezdeni? chrome alatt -meg ff alatt is- eszméletlenül láthatatlan a lapcsalád többi tagjának a linkje... ha nem tudnám hol kell keresni esélytelen lenne:(

(#14296) sz.balazs.95 válasza #56573440 (#14295) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

1. Telepítsd a Stylish nevű add-ont a böngésződre
2. a menüjében válaszd a "új stílusfájl készítése / logout.hu-hoz" opciót
3. rakd bele ezt: #page {background: rgba(255, 255, 255, 0.5);} (ha más szín jön be, vagy másfajta átlátszósági szint, akkor annak megfelelően tudod variálni a számokat :) )

kieg.: Ha Firefoxot használsz, akkor alapból tartalmaz a lap egy

@-moz-document domain("logout.hu") {

}

részt. a két kapcsos zárójel közé kell tenni a fentebb írt sort. ;)

4. adj a stíluslapnak egy nevet, és mentsd el. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14297) #56573440 válasza sz.balazs.95 (#14296) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah megoldani megtudnám ha akarnám. egyszerűbben ha blokkolnám pl. csak valahogy nem hiszem hogy ezt nekem kéne :) e

leve nem értem miért ennyire átlátszó sávon vannak, lehetne teli ahogy úgy minden más pl a ph banner alatti szürkés sáv, értem én hogy a dizájn ilyen, de konkrétan a használhatóság rovására megy nem kicsit a mostani reklámmal.

én megmókolom addig oké. a többi látogató aki véletlenül nem blokkerrel jön? :DDD

de azért köszi a tippet:)

[ Szerkesztve ]

(#14298) Lauda válasza #56573440 (#14297) üzenetére


Lauda
félisten

én megmókolom addig oké. a többi látogató aki véletlenül nem blokkerrel jön? :DDD

Alul is megtalalhato az osszes portal linkje. ;) A reklam is csak idoleges, ezert szerintem felesleges megpiszkalni a jelenlegi felallast.

[ Szerkesztve ]

(#14299) #56573440 válasza Lauda (#14298) üzenetére


#56573440
törölt tag

sajna nem pivotban van a monitor, így azért kéne lefele scrollozni egy kicsit, gondoltam hogy nem végleges, de gondolom lesz még hasonló :)

csak egy ötlet volt ;)

(#14300) sz.balazs.95 válasza #56573440 (#14297) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Persze értem én, de jelenleg más megoldás nincs, és nem is hiszem, hogy "hivatalos" patch valaha is készülni fog. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.