Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Gamepod-on, illetve egyéb oldalakon fel szoktak bukkani olyan hírek, hogy "Ingyen letölthető a ..." progi, játék, akármi.
Ezeknek nem lehetne egy külön feed-et létrehozni, vagy értesítésre feliratkozni, stb.?
Akár vegyesen is jó lenne témákban.

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14902) Fred23


Fred23
nagyúr

VPN-t használva nem megy a PH!, történt talán valami változás a rendszerben? :F Az index.hu simán megy, szóval nem a VPN a hibás.

(#14903) lezso6 válasza Fred23 (#14902) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mit takar a "nem megy"?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14904) Fred23 válasza lezso6 (#14903) üzenetére


Fred23
nagyúr

Barátnőm gépe egyébként, a beállításokat még nem néztem meg, csak furcsa, hogy a VPN-t bekapcsolva nem jön be a PH!, de az index.hu simán.

Szerk.: működik, ha az optimális tartózkodási hely helyett pl. manuálisan beállítom Szingapúrt!

[ Szerkesztve ]

(#14905) lezso6 válasza Fred23 (#14904) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, a franc tudja. A VPN-eket mindenesetre nem támogathatjuk (pl a TOR is tiltva van), a visszaélések, csalások miatt. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14906) konyi79


konyi79
addikt

Nálam az ie bekattan amikor az új szupi telenoros banner elkezd animáltkodni, generál 25-30% proci használatot. Rendben van így? Amint bekapcsolom a reklámmentességet, nincs baj, csak azt nem akartam...

(#14907) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Nekem is az a bajom, hogy nem lehet látni a válaszokat.
Nem lehetne valahogy megoldani azt, hogy látni lehessen egybe egy adott kérdésre érkező válaszokat?

A másik, hogy a mobilos nézetben miért nem lehet keresni az adott témában?

(#14908) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Olyan tanácson van, hogy mi lenne, ha privát üzeneteknél lenne olyan lehetőség, hogy a többször ismétlődő szöveg részeket elmenteni, majd ezek később egy kattintással kerülnének a privát üzenetbe...
Például egy hirdetésről érdeklődőknek mindig el akarnám küldeni ugyanazt a szöveget, akkor nem kéne kimásolni az korábbi embernek küldött üzenetből, amit még meg is kell keresni. Aztán ott van a bankszámlaszám vagy postázási cím, amit ebből a "tárolóból" egy kattintással be lehetne rakni... hasonlóan a korábban feltöltött képekhez, csak ha a szöveg nem törődne 30 nap után, az jobb lenne. :) ha már 2-3 ilyen szöveget el tudna tárolni, már az is nagyon jó lenne... Szerintem aki sokszor írja ugyanazt az üzenetet(részt) annak nagy segítség lenne :)
Nem tudom ez mennyi fejlesztést igényel. :F

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#14909) user112


user112
senior tag

Mobil nézetben csak a "kedvenc témák" látszik a * megnyomására. Az "itt szóltam hozzá" nem. Vagy csak én nem jövök rá hogy jön elő?

(#14910) beg válasza user112 (#14909) üzenetére


beg
veterán

Sokszor sok helyen elmondták már, hogy a mobil nézet megy nyugdíjba. Reszponzív oldal lesz, ami a kijelzőhöz idomul. A mikor még várat magára, januárban már volt szó róla.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#14911) DS39 válasza beg (#14910) üzenetére


DS39
nagyúr

mennyit volt már ez ígérgetve... a magyarországi nevesebb oldalak már mind rendelkeznek tisztességes mobil nézettel, vagy reszponzív felülettel, és pont a PH van ebben lemaradva, elég gáz szerintem.

vajon melyik készül el előbb? a PH reszponzív felülete vagy a 3-as metró felújítása :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14912) Bjørgersson válasza DS39 (#14911) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egyik sem. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14913) Fred23 válasza DS39 (#14911) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én mondjuk mobilon is az asztali nézetet használom, és teljesen elégedett vagyok vele. :)

(#14914) lezso6 válasza DS39 (#14911) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A reszponzív PH! már gyakorlatban készül egy ideje. ;)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14915) DS39 válasza lezso6 (#14914) üzenetére


DS39
nagyúr

és mikorra tervezitek a beta tesztjét? lesz ilyen? vagy saját körben tesztelitek.

(#14916) lezso6 válasza DS39 (#14915) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tudom hogy lesz, első körben biztos csak belső teszt lesz. Bár nem igen kell ezen tesztelni, mert szinte csak egy "skin" lesz. Időt nem mondok, csak annyit, hogy nagyon jól halad. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14917) kraftxld válasza lezso6 (#14916) üzenetére


kraftxld
nagyúr

F5-re ezt dobta a gép, mégegyszer megnyomva jó lett. Win 8.1, FF50

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14918) Bjørgersson válasza lezso6 (#14916) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha béta tesztre lehet jelentkezni, írjatok fel! :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14919) dqdb válasza lezso6 (#14916) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha el szeretnétek kerülni a reszponzív felület miatt egy kiadós és még hónapok után is fel-fellángoló hisztirohamot, akkor prémium feature-ként érdemes lenne bevezetni egy olyan beállítást, ahol megadható hogy milyen szélességű @media szabályok legyenek aktívak. Ha jól sejtem, akkor felbontástól függően többféle layouttal készültök, így a bevezetéskor a felhasználók egy része azért fog sírni, mert mobilon is a desktop layoutot szeretne látni, és most mobilra méretezettet lát, azonban ha kedveztek nekik, akkor a másik fele kezd el azért, mert mobilon mobil layoutot szeretne látni, de most desktopra méretezettet lát. Szóval elő vagy el a sapkával :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14920) lezso6 válasza dqdb (#14919) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, van ilyesmi tervben.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14921) somogyib válasza lezso6 (#14920) üzenetére


somogyib
őstag

A reszponzív új design-t hoz a kattintható arcocskák terén is?

(#14916): "nagyon jól halad" - karácsonyra? :)

[ Szerkesztve ]

(#14922) kenwood válasza Fred23 (#14913) üzenetére


kenwood
veterán

Lehet levest villaval is enni, de azert vannak jobb lehetosegek :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14923) kenwood


kenwood
veterán

Logoutos irasokhoz lehetne valami like/upvote funkcio.
Sok olyan iras van,ami nagyon hasznos,de sok mindent nem lehet hozzatenni,ezert keves a hozzaszolas.
Ha ertekelve lennenek,tobb emberhez jutnanak el a hasznos blogok.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14924) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Ebben a tesztben a tesztfilm linkre 404-et dob be, nincs sehol a video.

(#14925) somogyib válasza Lauda (#14924) üzenetére


somogyib
őstag

Szerintem ezt inkább a szerző felé kellene jelezni.

(#14926) kraftxld válasza kraftxld (#14917) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ma a mobil Firefox-on is elöjött 2x.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14927) leviske


leviske
veterán

Az felmerült amúgy, hogy a premium előfizetők, HA már egyedi arcképpel rendelkeznek, akkor esetleg abból igényelhessenek ünnepi (karácsony, halloween, húsvét, stb) verziót? Vagy esetleg ezt lehetne akár külön mikrotranzakciós formában is, amiből így mehetne az arcképgyárosoknak is.

(#14928) asdf_


asdf_
veterán

Imadom ezt a magas Telenor reklamot a forumoldalak folott. Miert nem verik szajba, aki ilyet csinal? :)

(#14929) Zoli0726 válasza asdf_ (#14928) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Egyszerűen nem értem, hogy kerülhet ki ekkora okádék bárhova is.
Egy 4670k magot felzabál az oldal.
Nexus 5x-en használhatatlanná lassul.
Ez eléggé gerilla módszer a prémium felhasználók gyarapítására.

(#14930) lezso6 válasza Zoli0726 (#14929) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem a PH! háziasított gyíkemberei csinálják a kreatívokat. Van X cég, ami hirdetne, kiadja Y cégnek a kreatív tervezést, aztán Z cégnél (ez esetben PH) megjelenik a banner. S ez a legjobb eset, lehet több szereplő is, s sajnos baromi lassú (több hét) egy banner cseréjének átfutási ideje, már ha szándékoznak cserélni. Levenni meg ugye nem lehet. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14931) somogyib válasza lezso6 (#14930) üzenetére


somogyib
őstag

Minden elismerésem, hogy itt szűrve van, hogy ne legyen olyan mindent eltakaró / tartalomba belógó reklám. :K

Amúgy az ilyen procizabáló reklámokat még mindig flash-ben gyártják?

-------

Korábbi kérdésem:

A reszponzívban lesz új design-ja a kattintható arcocskáknak? :)

[ Szerkesztve ]

(#14932) asdf_


asdf_
veterán

Ez nyilvanvalo, azert is raktam offba, de azert az gaz, hogy ha egy hirdetes nem teljesit egy minimalis technikai kovetelmenyt, akkor barmely a hirdetest kozlonek nincs vetojoga, es nem dobhatja vissza azzal, hogy majd ha megcsinalod a szarod rendesen, akkor megjelenhet, de az en oldalamat nem teszed tonkre ezzel a fossal.

(#14933) madd dogg válasza Parci (#11174) üzenetére


madd dogg
senior tag

Hi. Ez még mindig áll? Ha igen, miért?

(#14934) mustang08 válasza lezso6 (#14930) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Ezt elhisszük, csak a probléma az, hogy ez már több mint egy hónapja így megy, és nem javul a helyzet.

(#14935) westlake


westlake
félisten

Esetleg lehetne valami megerősítés kérése, ha valakit ignorálni szeretnénk. Most szedtem le a listáról két felhasználót is, akiket teljesen véletlenül tettem fel. Nem csoda, hiszen nem kell sokat tévedni a kurzorral a "Privát" linktől. Nyilván én vagyok a béna, de akkor is...

Kellet nekem Pémiumot venni, mi?! :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14936) Bjørgersson válasza westlake (#14935) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Bár én nem vagyok prémium tag, kapsz tőlem egy szavazatot. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14937) föccer válasza westlake (#14935) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyet érek, nagyon hasznos lenne. Én is rendszerint tudtomon kívül tiltok le usert. Vagy legalább valamilyen visszajelzés jönne arról, hogy letiltottam valakit.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14938) attiati


attiati
veterán

mi újság a dupla regisztrációkkal?

Unom már, hogy tele van újonc emberekkel a hardverapro.

2 napja levelezünk, időpont megbeszélve, erre eladja valaki másnak az utolsó levele után 2 órával. Mindenféle előzetes értesítés, vagy bármi nélkül.

nem lehetne valahogy szigorúbban venni ezt a dupla reg szabályt?
sztem hirtelen megszaporodnának a magasabb rangú emberek HA-n

[ Szerkesztve ]

(#14939) kenwood válasza leviske (#14927) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem amig az emberek az elso arckepre eloszor eveket,aztan meg ujabb heteket varnak, addig ez fel se merulhet.
Illetve az elore gyartott avatar a 90-es evekre volt jellemzo,amikor az atlagembereknek meg nem is voltak digitalis fotoi.
Az uj siteon mar gondolom barmilyen jpg feltoltheto lesz avatarnak,es akkor magadnak is meg tudod oldani.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14940) beg válasza kenwood (#14939) üzenetére


beg
veterán

Pont ez a termelői piacos kézműves jelleg adja meg a báját szerintem. De biztos vacak rendszer lehet ha te is éltél vele :D
Család, munka, egyéb mellett fordítanak erre időt, energiát ellenszolgáltatás nélkül. Ezt vedd figyelembe.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#14941) #65675776 válasza kenwood (#14939) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ebben a vonatkozásban nem lesz változás a mostani állapothoz képest. Fénykép egyébként most sem lehet alapja avatarnak, vagy legalábbis fényképszerű nem lehet egy arckép.

(#14942) kenwood válasza beg (#14940) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem meg katasztrofa,hogy tobb ezer embernek ugyanaz az avatarja.
Rengeteg felreertest,kavarodast okoz.
Mintha az oviban 100 gyerekre 5-6 jel jutna ,es lenne 16 napocska.
Egy masik forumra 2002ben regeltem,az egy ingyenes,egyszeru Phpbb enginere epul ,es mar akkor volt avatar feltotles,akar animalt gif formatumban is.

A tobbi forumon 1 pillanatasbol tudom,ki irt,itt el kell olvasni a nevet.
Pont ezert kertem egyedi avatart en is.

A nosztalgian kivul nincs epeszu erv a 10-20 beepitett mellett egy ekkora forumon.
Nem veletlenul 99-1 az egyedi-fix avataros forumok aranya a vilagban.
Ennel meg az is jobb,ha csak nev van avatar nelkul,mint a tomshardwaren.

Igen.
Tudom,hogy onkentes alapon megy,pont ezert nem kene meg a szezonalis dolgokkal is terhelni oket, ha mar ezt az ertelmetlen keresztet a nyakukba vettek.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14943) #65675776 válasza kenwood (#14942) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha mindenki azt állít be magának, amit akar, akkor nincs értéke az egyedi arcképnek. Ez PH!-n az itt töltött idő és aktivitás elismerése. Nem jár akkor sem alanyi jogon ha valaki a feltételeket teljesítette. Ez az oldal arculatának a része.

A gondolattól is rosszul vagyok, hogy animgif legyen egy arckép. Remélem itt soha sem lesz engedélyezve. Csak feleslegesen zabálja az erőforrásokat.

(#14944) kenwood válasza #65675776 (#14943) üzenetére


kenwood
veterán

Korlatozva van az avatarnak feltoltheto file maximalis merete,igy mar a 2002-es gepeknek sem okozott problemat,ahogy egy disqus ,vagy egy facebook is elmegy barmilyen hardveren.
Animgifet en se szeretnek ,csak a kontraszt miatt irtam.

Valamilyen megoldas kell mindenkepp arra, hogy szazezres nagysagrendu felhasznalora ilyen keves opcio van.
A feltotlheto avatar mellett szoba johet meg az avatar megszuntetese, álá tomsharrdware (az egyeni arckepesek kapnak valami preumom rangos kompenzaciot).
Vagy az is lehetoseg,hogy legalabb ezer eloregyartottbol lehet valasztani,mert a mostani keszletet tobb,mint 10 eve kinotte a forum.

Napi szinten latom azt,hogy ket azonos avatoros,hasonlo nevu embert siman osszemosnak,es az egyikuk kap egy olyan valaszt,aminek a fele a masiknak szol eredetileg.
Nekem is volt mar olyan,hogy nem ertettem,miert ir az elozo hozzaszolasaval szoges ellentetes szoveget valaki,amikor leesett,hogy ket emberrol van szo.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14945) lezso6 válasza kenwood (#14944) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tehát azért, mert néhányan figyelmetlenek, s az egyező avatar miatt összekeverik a júzereket, arra az a megoldás, hogy mindenki töltsön fel magának tetszőleges egyéni avatart. Ez nem fog menni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14946) #65675776 válasza kenwood (#14944) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ki készítené el azt az 1000 arcképet? Az arcképgyárosok így is túl vannak terhelve. A felhasználók által feltöltött képek meg kaotikus dizájnt eredményeznének.

(#14947) kenwood válasza #65675776 (#14946) üzenetére


kenwood
veterán

Az a baj ezzel a kaotikus design dologgal,mint az egesz vitaval : minden site meg tudja oldani,nagyon keves olyan kozosseg van,ahol par avataron osztoznak tizezrek,szazezrek.

Egyebkent a kettonk arckepenek elkeszitese kb. annyi idot vett igenybe,mint 50-100 egyszerubb auto,lovacska,tech-kutyu,gyumolcs stb .... legyartasa kulonbozo szinekben,es variaciokban.

Esetleg egy arc nelkuli portre bekerulhetne defaultnak,vagy opcionalissa valhatna az avatar.
Nekem tobb honap olvasas utan,amikor regisztraltam, mar ismeros volt az osszes arckep,es szivem szerint egyiket sem valasztottam volna.

Mindenesetre nekem a sajat avatarom tetszik,illetve a dontes a tietek,ez nem keres,csak javaslat volt.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14948) #65675776 válasza kenwood (#14947) üzenetére


#65675776
törölt tag

A többi oldal úgy oldja meg, hogy nem foglalkozik a dologgal.

"Egyebkent a kettonk arckepenek elkeszitese kb. annyi idot vett igenybe,mint 50-100 egyszerubb auto,lovacska,tech-kutyu,gyumolcs stb .... legyartasa kulonbozo szinekben,es variaciokban."

A valóságban ez bizony nem így van. Főleg nem a tiédnél.

(#14949) DS39


DS39
nagyúr

Ezeket a videós mobilreklámokat nem lehetne megszüntetni? A reklámokkal nincs bajom, de ezek nagyon zavaróak.
Zuzzák az aksit, és maguktól elindulnak, hanggal.

(#14950) madd dogg


madd dogg
senior tag

A mobilos hardverapró bejelentkezést nem lehetne végre megoldani? Több mint 1 éve nem megy, nem tudok belépni, login-loopol. Gondolom nem újdonság. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.