Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) hati válasza lezso6 (#14850) üzenetére


hati
addikt

Köszönöm. Nálam még szept 28 a lejárata.

(#14852) lezso6 válasza hati (#14851) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De gondolom ESET a tanusítvány kiállítója. Sajnos a NOD (illetve más víruskerget is) olyat csinál, hogy lecseréli a weboldalak HTTPS tanusítványát, hogy lehallgathassa a forgalmat káros tartalom után kutatva. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14853) hati válasza lezso6 (#14852) üzenetére


hati
addikt

Igen, valóban az ESET terminálja az ssl forgalmat. A lényeg, hogy nem a PH hibája. :)

(#14854) bippeti válasza Argos (#14847) üzenetére


bippeti
tag

Hadd görgessük még egy picit:
Ahogy lezso írta fentebb, nem egy 3-5 soros kód lenne ez..
Hogy ezt a fonalat ne görgessük tovább, most azt mondom, hogy ez csak a rekurzívra vonatkozott. Viszont a B verzió csak egy 1-szintű fáról szól. Ehhez az SQL kb. kész van, a plusz adatok pedig szintén rendelkezésre állnak és "minimális" php módosításra van szükség. Nem ez az érv lesz a szűk keresztmetszet. :K

"ne gyűjts hozzászólást!" vs szabályzat:
Őszinte leszek, gőzöm sem volt, hogy mit ír a szabályzat, azt próbáltam követni, amit láttam itt az olvasás közben. Most megtaláltam a szabályzatot, tényleg a külön választ preferálja. Viszont szerintem pont azért nem használják ezt a szakik, mert tök fölösleges, hiszen nincs faszerkezet, ami indokolná logikailag a külön-külön választ.

Abban egyetértek, hogy a mostanra kialakult hozzászólás-gyűjteményre (elmúlt 10-15 év) a fentiek miatt néha nem fog sikeres eredményt hozni ez a fajta keresés, míg máskor esetleg igen. Többnyire aktuális témában folytatnak kereséseket a felhasználók, szerintem egy ilyen átállás, vagy fejlesztés viszonylag hamar "beépülhet" a felhasználók fejébe. Nem az a lényeg, hogy az elmúlt 10-15 év hsz-ei jól kereshetőek legyenek (bár ettől ezek keresése nem romlik), hanem az, hogy még jobb legyen, mint korábban volt...

A forgatókönyv?
1. Ha a ph azt gondolja, hogy maradjon a szabályzat, reklámozza ezt a keresési módot, a nép örül, kipróbálja és eztán valóban úgy válaszolnak a szakik, ahogy a rendszer jó működése megkívánja.
2. Ha a ph azt mondja, hogy legyen egyszerűbb a válaszadóknak, legyen inkább a most népszerű gyakorlat: akár ez is megvalósítható. Megoldható lehet, hogy minden egyes hsz előtt megjelenik egy checkbox és a válaszadás előtt ezeket bepipálva egyetlen hozzászólással is lehet reagálni több hozzászólásra. Bár szerintem ez nem igazán következetes és valószínűleg nem véletlenül támogatja már most is a másik fajta működést a ph.

(#14855) lezso6 válasza bippeti (#14854) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy szintű fa? Az egy elem. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14856) bippeti válasza lezso6 (#14855) üzenetére


bippeti
tag

Hehe. A nagy izgalom miatt lehetett... :DD

(#14857) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Látom újra vannak a házon belülre feltöltött képeknél EXIF adatok, ez bug vagy feature? :) Illetve miért nem volt az elmúlt ~2-3 évben?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14858) #22743424


#22743424
törölt tag

Azt nem lehetne valahogyan megoldani, hogy a mobil nézet-re kattintva ne a főoldalra dobjon ha nem az adott oldalt mutassa olyan nézetben?

(#14859) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ha PC-s böngészőben használom az RSS-t, van benne egy reklám, afféle 'always on top' szerűen, így ha jön egy újabb hír, akkor is a reklám lesz legfelül. Ez meddig lesz ott?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14860) bhonti


bhonti
tag

Mobil nézetben is kiírhatná a fórumban a hsz idejét. Mondjuk középen.

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#14861) DrojDtroll válasza bhonti (#14860) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ez már sokszor volt itt tárgyalva

keress vissza

(#14862) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Aktuális élő játék eltűnt a főoldalról! (A játék lezárásának időpontja: 2016-10-17 18:00)
játék, [link], fóruma [link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#14863) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Egy Lap tetejére gombot nem lehetne berakni az oldal aljára? Amikor sok komment jelenik meg, és azok még hosszúak is, kicsit macerás mindig felgörgetni az oldal tetejére.

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#14864) lezso6 válasza olloczky (#14863) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

További fórumlisták mellett jobbra van egy kis gomb pont erre a célra.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14865) Argos válasza olloczky (#14863) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Na, mire feldobtam a képet szöveg alapú válasz is érkezett.. :)

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#14866) olloczky válasza lezso6 (#14864) üzenetére


olloczky
senior tag

shiiieet.. bocsi :D :U

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#14867) #33253120


#33253120
törölt tag

Elnézést kérek, először rossz helyre írtam be.

A problémám:

[link]

Annyi fejlemény van, hogy kipróbáltam fülhallgató nélkül is, és úgyis leáll a zenelejátszás a lapon.

(#14868) #33253120 válasza #33253120 (#14867) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ahham. Onnan meg törölve lett mint nem odavaló.
Akkor:
[link]

(#14869) lezso6 válasza #33253120 (#14868) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

No offense, de ez nem a mi bugunk. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14870) #33253120 válasza lezso6 (#14869) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ok. :)
Attól még baromi idegesítő. :)
Kolléga ránézett LG G5-nél is tudja ezt a chrome.

(#14871) Wyll


Wyll
őstag

Kedves Lezso!

Mint újdonsült Topikgazda, aki viszonylag gyakran módosítja a topikösszefoglalót, az alábbi kéréssel fordulok hozzád:

legyél szíves nagyon sürgősen odafejleszteni egy olyan harmadik box-ot is, (legalább amikor kilépek a szerkesztésből), nem is értem, ez eddig hogyhogy nem hiányzott senkinek :B :B

A betűtípusért bocs, siettem :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#14872) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Privátokban keresés után jó lenne, ha az adott üzenethez lehetne ugrani.
De mivel nincs számozva, így nem megy.
Egy beszélgetésben 5000 levélváltás után kínszenvedés keresni így. Hiába találom meg a kulcsszót, ha utána találomra kell belőni, hogy meglegyen a teljes beszélgetés.

#?*@&!

(#14873) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Lehet már valami tudni a reszponzív felületről és/vagy az új Hardverapróról? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14874) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Felmerült-e esetleg, hogy hozzászólásoknál legyen lehetőség szavazós kérdések feltevésére? Valami tök egyszerűre gondolok, ami egy csíkkal jelzi, hogy melyik válaszlehetőségre nyomtak legtöbben és kész.
Ez sokszor jól jönne összefoglalókba is.

Lehetne kombinálni, hogy csak bizonyos szintű tagoknak legyen ez lehetőség. Illetve, attól függően,hogy prémium előfizető vagy sem, a válaszok száma moduláris lehetne. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#14875) joey04


joey04
titán

ez a telenor reklám meddig marad?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14876) #33253120 válasza joey04 (#14875) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Baromira idegesítő.
Minden oldal megnyitásánál lelövi a bt headsetem.

(#14877) hodostamas


hodostamas
addikt

Hello,

Nagyon jo lenne ha nem jelennenek meg tobb megas, automatikusan elindulo reklam videok.. Nekem most a telenor reklamja jelenik meg, blokkolo mellet is!(telefon). Mobiladat miatt nem epp kedvezo. Nem a reklammal van bajom hanem hogy automatikusan elindul...

Udv
Tomi

(#14878) lezso6 válasza hodostamas (#14877) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha tehetnénk, sosem lennének ilyenek, de sajnos ez nem így műödik. :( Ez van sajnos. Hó végén járnak le telenoros cuccok, szerencsére azért ilyen elcseszett bannerek ritkán vannak.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14879) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Jók ezek a reklám/marketing dolgok.
A hatásuk - rám nézve legalábbis - simán betalál. Na, mondjuk nem feltétlen úgy, ahogy a mélyen tisztelt ( :W ) szakember kitalálja. Merthogy szimplán annyira felcseszik az agyam az ilyen reklámnak álcázott kérés/kérdezés nélkül a pofámba ömlő komplett kisfilmek, hogy már csak doszt azért se vennék/rendelnék semmit, ami a céghez köthető.
Ha, épp keresgélek akármilyen szolgáltatás/termék után és meglátom az adott céget, a "Fúúúezkellnekem!" helyett, "Aha ez volt az a tolakodó, bazárimajom reklám, ami kiégette a retinám.. Na, ilyet soha!"
Szóval, működik a tudatalattira ráhatás és a fordított pszichológia, csak nem feltétlen úgy, ahogy ők azt kitalálták.

Nem sok olyan oldal van, amit szűretlenül fogyasztok, a PH! az egyik. De, sajnos ez a - most már több hónapja tartó - tendencia folytatódik, annak ellenére, hogy Parci elmondta párszor, hogy ilyen 'videós', marhanagy reklámok nem lesznek.. Vannak.
És ezzel nem az lesz a baj, hogy én bekapcsolom a blokkolót, hanem az, hogy más aki kb. nagy ívben tesz az oldalra és ilyet lát, egyből blokkol / alapból aktív szűrővel olvas / elhúz innen, abból nem lesz bevétel.
Értem én, hogy pénz beszél, kutyasz* lapít a fűben.. De, nem hiszem el, hogy egy IT szaklap nem tudna az asztalra csapni és közölni, hogy ilyet márpedig ne, mert az olvasókat, akikből az oldal él és akire a reklámozók is utaznak, zavarja az ilyen kampány!
Persze, lehet azt mondani, hogy ignoráld, ne foglalkozz vele. Ja, ideig óráig lehet, de ha az emberek nagy része így gondolkodik és nem járatja miatta a száját, - nem is annyira - lassan eljutunk oda, hogy egy burjánzó, izgő-mozgó reklámdzsungelen kell átverekedned magad ahhoz, hogy valami érdemi információhoz juss.
Aztán vagy lenyeled, mert különben nem engedélyezik a megtekintést, vagy fizethetsz minden oldalnak prémium funkciókért..

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#14880) joey04 válasza #33253120 (#14876) üzenetére


joey04
titán

nekem is pont ez a bajom. de akkor már nem sok van szerencsére. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14881) #33253120 válasza joey04 (#14880) üzenetére


#33253120
törölt tag

Visszább már jelentettem ezt hibának. Akkor azt a választ kaptam, hogy birjam ki, mert 10-23 éjfélkor lejár a kampány.
Úgy is lett, erre most itt van megint.
:(

(#14882) vlevi válasza lezso6 (#14878) üzenetére


vlevi
nagyúr

Úgy látom, sokaknál túllépte az ingerküszöböt ez a T reklám. Föleg a hangja, az nálam is. PH oldalait beraktam a reklamblokkoló kivételei közé, de ez kegyetlen volt. Tabletem kikészül tőle.

(#14883) janeszgol válasza Argos (#14879) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor javaslom kikapcsolt blokkolóval a PcWorld weboldalát. Ha akkor nem fogsz ölni, akkor soha. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14884) otps válasza Ndruu (#14825) üzenetére


otps
aktív tag

:R

(#14885) otps válasza Ndruu (#14825) üzenetére


otps
aktív tag

Ez a topik a fejlesztési javaslatoknak van (bár sokan a hibákat is itt jelzik, tévesen) fenntartva.

Tessék, három javaslat, kérdés, észrevétel:

Egyrészt, ezt a topikot ajánlottad: Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések-válaszok

Na most ez valami speckó topiknak néz ki, anonim(???), gondolom az van, hogy majd valami moderátormágus meg fogja nekem mondani, hogy mi van, nincs apelláta. Nem lehetne egy rendes topik, névvel, ahová bárki, nem moderátorok is hozzászólhatnának, ahol mint egy közösség, meg tudnánk beszélni a dolgokat?

Másrészt, valaki felvilágosítana, hogy miért kéne nekem VIP tagságért fizetnem, hogy 5 percen túl is tudjam szerkeszteni a posztot, amin nem én nyerek, hanem a közösség, nekik élvezhetőbb, ha mindenki rendesen meg tudja szerkeszteni a posztjait? Tehát, miért fizessen valaki, hogy mások gördülékenyebben olvashassák a fórumot? Mi ebben nekem az üzlet? Amúgy hogy megy a bolt a VIP-státuszok értékesítése? :)

Harmadrészt, szerintetek miért van, hogy egy másik jeles hazai szakmai fórumon, a HWSW-n így vélekednek rólatok? For your interest, egyik sem én vagyok, csak egy ártatlan észrevétel. Ezzel így elégedettek vagytok? Hogyan tervezitek javítani-fejleszteni a közösség menedzselését, hogyan akarjátok azokat a felhasználókat is bevonzani, akiket valahogy eddig nem sikerült?

Építő szándék.

(#14886) otps


otps
aktív tag

És ez a fórummotor? 15 éve is jobbak voltak. Bocs, hogy felhánytorgatom, de mint felhasználó alig súrolja a használhatóság szintjét. Pl. nem tudom visszakeresni a saját hozzászólásaim.

Szerintem tudnátok ti jobbat is, ha akarnátok.

(#14887) lezso6 válasza otps (#14886) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most idézzem fletót?

UI / UX megújuláson dolgozunk (az új HA-val is), ebben a PH! sajnos eléggé elmaradott, de ehhez képest nagyon sokan forómoznak itt, még mindig. Az index után a legnagyobb fórum. A moderációval meg mindig van valakinek gondja, általában azoknak, akiknek semmi se jó, és mindent mellre szívnak.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14890) Kalandor válasza otps (#14885) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

1. Beírod mi a problémád a saját moderációddal és megbeszéljük. Egy bolti reklamációt sem a többi vevő előtt kiabálva beszélsz meg az alkalmazottal vagy az üzletvezetővel.

2. Nem ezért kell prémium tagságot vásárolni, ez csak egy opció benne.

[ Szerkesztve ]

(#14891) #65675776 válasza otps (#14885) üzenetére


#65675776
törölt tag

Meccsen sem a lelátón ülők döntik el, hogy az adott eset szabályos-e vagy sem, hanem a játékvezetők.

Tényéleg annak a fórumnak kellene a mintának lennie "közösségmanagelésből", és ott írjak azt, hogy a PH! halott, amelynek a csúcslátogatottsága 544 fő (tokkal vonóval, ergo nem csak a bejelentkezett tagok, de az éppen arrajárók is benne vannak) és az is hat éve történt? PH!-n a leinkább inaktív időszakokban is több bejelentkezett tag van, szóval nyilván valóban ez a fórum a halott.

(#14892) otps válasza lezso6 (#14887) üzenetére


otps
aktív tag

Most idézzem fletót?

Mit mondott?

UI / UX megújuláson dolgozunk (az új HA-val is)

phpBB, MyBB, ezek ingyen vannak, 5, 10 éve is lehetett volna, lehet importálni a korábbi termést, ha fontos. Felőlem tiszta lappal is indulhatna egy új fórum, nem nagy ügy.

Az összes internetes fórumon nyilvános a moderáció megbeszélése - hogy mindenki tanuljon belőle. Ezek szerint ti vagytok a kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#14893) otps


otps
aktív tag

Ezt CC-zném ide is, szeretném nyilvánosan megbeszélni, hogy minden érintett tanulhasson belőle:
https://prohardver.hu/tema/keresek_egy_topicot_de_nem_talalom/hsz_1451-1500.html#msg1451

https://prohardver.hu/tema/keresek_egy_topicot_de_nem_talalom/hsz_1453-1453.html

[ Szerkesztve ]

(#14894) sutykuru válasza otps (#14892) üzenetére


sutykuru
tag

El lehet menni...

Ezen azért besírtam: "phpBB, MyBB..."

(#14895) otps válasza sutykuru (#14894) üzenetére


otps
aktív tag

Ez tök jó marketing, még nem voltam ilyen fórumközösség tagja, ami így állt volna hozzá a tagjaihoz. Nem hibáztatlak titeket, semmi személyes, gondolom, hungarikum, a magyar néplélek. Ilyenek vagyunk és kész.

OK, de hogyan ajánljam a lapot, közösséget ezek után a barátaimnak? :)

Azért látom a piaci rést egy barátságos magyar informatikai közösség megteremtésében. :P

[ Szerkesztve ]

(#14896) otps válasza sutykuru (#14894) üzenetére


otps
aktív tag

Ezen azért besírtam: "phpBB, MyBB..."

vBulletin. Fizetős. Kitermeli a cég, nem?

(#14897) sutykuru válasza otps (#14895) üzenetére


sutykuru
tag

A felhasználók barátságosak, csak a nagybetűsök egy része nem.

(#14898) beg válasza otps (#14895) üzenetére


beg
veterán

Nosza gyorsan tömd be azt a rést a kiváló fórumoddal, ott te leszel a GOD. Majd szólj ha kész, megyünk a haverjaiddal a szépirodalomról társalogni, mert ugye lesz ott olyan topik.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#14899) -=MrLF=- válasza otps (#14892) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Nekem pl. tetszik a jelenlegi fórum, semmi gondom vele, keresni fent a részletes keresésnél tudsz...

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#14900) drdr válasza -=MrLF=- (#14899) üzenetére


drdr
senior tag

Azt meg lehetne oldani, hogy egy adott hozzászólásnál pl alul megjelennének az érkezett válaszok sorszámai linkként? Így lehetne látni, hogy volt-e válasz és azonnal oda is lehetne "ugrani".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.