Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) bitpork válasza Ndruu (#15950) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt rosszul vezettétek be. Minél nagyobb a rangja valakinek, annál többet beszél feleslegesen. (mint én is :D )

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15952) Lauda válasza Ndruu (#15950) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek amúgy mi értelme?

(#15953) Ndruu válasza Lauda (#15952) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Volt pár éve egy speciális eset (energi@italos ámokfutó), annak kapcsán lett bevezetve.

Pontosan én sem emlékszem, hogy mennyi ideig él ez a korlátozás (talán 30 nap, ha senki nem válaszol neki).

Értelme csak annyi, hogy megfogja az olyan ámokfutókat, akik megkeserítik a fórumozók életét. Természetesen hátránya is van...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#15954) Lauda válasza Ndruu (#15953) üzenetére


Lauda
félisten

Rendben, köszönöm a reakciót!

(#15955) Penge_4


Penge_4
veterán

A fotórendes responsive design mikorra lesz elérhető mindenhol?

Illetve ha ehhez még kell sok hét vagy hónap, akkor nem lehetne valahogy megoldani, hogy opcionálisan lehessen engedélyezni a beállításokban a többi portálon is?

Nem feltétlenül csak erre, hanem minden újonnan bevezetett, tesztelés alatt álló funkcióra érvényes lehetne a jövőben.

Pont mobilon lenne jó, oda meg még userJS-t sem tudok csinálni, ami lecserélné a domaint.

(#15956) DS39


DS39
nagyúr

Hivatalos mobil alkalmazás van tervben?

(#15957) 0xmilan válasza DS39 (#15956) üzenetére


0xmilan
addikt

A nem hivatalos elvileg elég jó, bár még nem használtam.

(#15958) lezso6 válasza DS39 (#15956) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Reszponzív dizájn mellett mi értelme lenne mobil appnak? Most komolyan kérdezem. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15959) DS39 válasza lezso6 (#15958) üzenetére


DS39
nagyúr

miért van az összes hírportálnak mobil appja a mobilos nézetük/reszponzív design mellett?
index, origo, hir24, stb.

egy ilyen elmentem offline a cikket későbbi olvasásra funkció pl hasznos lehet, illetve ott biztos mindenkinél ugyanúgy néz ki az oldal, nem függ a folyamatosan változó böngészőktől a megjelenítés.
(+ ugye az alternatív ph appnak sem ártana konkurencia gondolom üzletileg, hiszen ott reklám nélkül olvasgatnak az emberek, ez nektek nyilván nem jó.)

[ Szerkesztve ]

(#15960) Lacielvtárs válasza lezso6 (#15958) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Komolyan a válaszom erre, semmi értelme. :D
Persze jó lenne az app, mivel most a kedvenc HA felület mobilon nem megy az itt szóltam hozzá, de ha olyasmi felületet kapunk, akkor véleményem szerint a mobilapp 'felesleges' :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15961) 0xmilan válasza DS39 (#15959) üzenetére


0xmilan
addikt

egy ilyen elmentem offline a cikket későbbi olvasásra funkció pl hasznos lehet,

Ilyet minden normális böngésző tud.

(#15962) Edorn


Edorn
aktív tag

Apróhirdetést próbáltam volna megújítani, de azt írja a rendszer, hogy két ingyen újítás volt már, most fizessek érte...
Ez most bug, vagy valóban átállt fizetősre ez a rész is? Ha igen, megérteném, ha eltűnnének a reklámok, de az oldal tetején egy 1/3 képernyőnyi reklám villog az arcomba...
Persze no offenz, ha így döntöttek az üzemeltetőtk, így döntöttek...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#15963) DS39 válasza Edorn (#15962) üzenetére


DS39
nagyúr

a súgóban ez szerepel:

Az UPolás új rendszere »

Minden nap 5 ingyenes UP áll rendelkezésedre, melyek a megszokott módon használhatóak fel azonnali UPolásra. Ha ennél több UPot szeretnél felhasználni vagy időzítenéd őket, akkor vásárolhatsz is UPokat. Vásárolt UPjaidat felhasználhatod egyszeri UPolásra, de akár időzítheted is, hogy adott hirdetésed hány naponta, milyen időpontokban UPolódjon automatikusan. Az UP vásárlásokat és felhasználásokat UP egyenlegeden követheted.

(#15964) canniball válasza Edorn (#15962) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez azóta így működik, mióta a jelenlegi HA felület él.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15965) Edorn válasza DS39 (#15963) üzenetére


Edorn
aktív tag

Nem UP-ról van szó. Hanem Egy hónap (?) múlva archive-ba kerülő hirdetés újra aktívvá tételéről.

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#15966) canniball válasza DS39 (#15963) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem UPolni akar, hanem hosszabbítani a hirdetést, miután letelt a(z esetében harmadik) 30 nap.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15967) DS39 válasza Edorn (#15965) üzenetére


DS39
nagyúr

Bocs, félreértettem. :B

(#15968) lezso6 válasza DS39 (#15959) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak azért, mert trendi, nem sok értelmét látom, kapacitás híján nem lesz. Meg hát a reklámokat sem egyszerű megoldani egy appban, ugyanabba a gödörbe esnének, mint a mostani mobil nézettel.

Sok érv szól ellene, mellette meg gyakorlatilag semmi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15969) DS39 válasza lezso6 (#15968) üzenetére


DS39
nagyúr

ok, rendben. :)

amúgy ez a fanmade ph app, amit itt sokan (köztük én is egy ideig) használnak, nem zavar titeket?

(#15970) Arcanus válasza DS39 (#15969) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Az relatív hogy sokan használnak. A PH-n jelenleg (kb) 5,3k felhasználó van míg az appba ma kb 300 fő lépett be.

(#15971) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#15968) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha lenne app, akkor pl lehetne bele értesítéseket tenni.
Illetve nem a böngészőn belül működne, hanem önállóan teljes képernyőbe
illetve akár a háttérben is futna, nem kellene hozzá a komplett böngészőt és az adott tabot nyitva tartani, és "kerülgetni", illetve a felületet offline menne, és elég lenne csak a tartalmat letölteni.
Meg összességében kényelmesebb lenne, mint böngészőben használni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15972) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#15971) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt mind meg lehet csinálni böngészőben is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15973) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#15972) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor pl azt is, hogy saját ikonja legyen és a böngésző felületétől teljesen függetlenül önállóan működjön?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15974) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#15973) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minek önállósítani böngészőn kívülre?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15975) Arcanus válasza sz.balazs.95 (#15973) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Chrome-ban lehet olyat hogy: hozzáadás a kezdő képernyőhöz. (persze ez kb egy lap, csak saját ikonnal az alkalmazásoknál)

(#15976) Bjørgersson válasza lezso6 (#15974) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért ne? ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15977) lezso6 válasza Bjørgersson (#15976) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyelőre legyen jó böngészőn belül. :D

Egyébként az nem lenne jó, ha lenne app, de az valójában egy böngésző, csak címsor nélkül, amin csak a PH lapcsaládot lehet nézni? ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15978) Bjørgersson válasza lezso6 (#15977) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem is teljesen jó böngészőben, a reszponzív felületen kell még csiszolni, aztán tökéletes lesz. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15979) lezso6 válasza Bjørgersson (#15978) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Reszponzivitás még csak az első lépés. Mobilon azért a mostani állapotnál jóval többet szeretnék. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15980) DS39 válasza lezso6 (#15979) üzenetére


DS39
nagyúr

Induljunk el ebbe az irányba.
Ami nekem hiányzik a fototrend esetén mobilon, hogy a fórumban a fototrend fix odaragadó sávja helyett fórum kezelő sáv kellene.
Kedvencek, itt szóltam hozzá, friss témák, privát üzenet gyors elérése.
Ahogy az a régi felületen is van. Csak ott azok nem láthatók mindig.

[ Szerkesztve ]

(#15981) Rimuru válasza DS39 (#15980) üzenetére


Rimuru
veterán

Es ne ragadjon oda a kepernyo tetejere. :DDD nem szeretem aki kitalalta ezt a hulyeseget kicsi kepernyokbol vegyunk meg el feleslegesen.. a heten talalkoztam olyan oldallal ahol szo szerint a fel kepernyot feleslegesen foglalta egy ilyen fixed navbar.

Vigyázat, csalok!

(#15982) lezso6 válasza DS39 (#15980) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez tervben van. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15983) lezso6 válasza Rimuru (#15981) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem fogjuk eltüntetni a sávot. Mobilon úgyis portré módban nézed, simán elfér. A többi nézetben meg százalékosan annyira kis helyet foglal, hogy elhanyagolható.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15984) DS39 válasza Rimuru (#15981) üzenetére


DS39
nagyúr

Ha nem látható mindig akkor megette a fene az egészet, hiszen tekerhetsz vissza mindig. (A lap alján még szokott lenni erre gomb, de ha felénél vagy akkor nincs. Esetleg lebegő gomb lehetne erre de az megint csak van akit zavarna)

[ Szerkesztve ]

(#15985) Rimuru válasza DS39 (#15984) üzenetére


Rimuru
veterán

Mar ugyis fent van ez, kulonben hasznalhatatlan lenne a fototrend (mobilon portre nezetben). :DDD
De megoldhato az is hogy eltunik es ha megfelelo iranyba gorgetsz akkor elojon (ezzel viszont az lenne a bajom hogy megint mindig latszik mert forditott nezetben hasznalom a forumot). Fotorend topicban egyebkent ez utobbi mar felmerult.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#15986) DS39 válasza Rimuru (#15985) üzenetére


DS39
nagyúr

én is fordított nézetben használom a fórumot, így chrome esetén mindig látszik a chrome urlbarja is, ami zavaró, ezért szoktam Via Browser-ben fórumozni. mert ott van tényleges full screen (még az android értesítési sáv sem látszik), és oda-vissza görgetve sem jön elő semmi (csak van egy áttetsző lebegő funkciógombja a böngészőnek). szóval ezen környezetben egy felső odaragadó navigációs sáv nekem még pont elférne, és hasznos volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#15987) lezso6 válasza DS39 (#15986) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálam Android Chrome alatt elgörgetődik a címsáv, csak ha felfelé görgetek egyet, akkor tűnik elő. Ugye a fix fejléc az gyakorlatilag egy értesítési sáv + funkciók.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15988) DS39 válasza lezso6 (#15987) üzenetére


DS39
nagyúr

Chrome alatt elgörgetődik a címsáv, csak ha felfelé görgetek egyet, akkor tűnik elő
igen-igen, csak ahogy colomb2 is írja, fordítva használva a fórumot, vagyis PC-n felül van a legújabb hsz., ott ez a hasznos számomra, mobilon ez hátrány ilyen szempontból, hiszen így az utolsó olvasatlan hsztől felfelé kell görgetni, ezaláltal a chrome és legtöbb böngésző címsora megjelenik. (de ezt a fórumelrendezést állítgatni sincs értelme, ezért kerestem nekem megfelelő chrome alapú alternatív böngészőt androidra)

[ Szerkesztve ]

(#15989) dqdb válasza lezso6 (#15987) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nálam Android Chrome alatt elgörgetődik a címsáv, csak ha felfelé görgetek egyet, akkor tűnik elő.
Ha a fix sáv ugyanígy működne, akkor az eléggé jó kompromisszumos megoldás lenne.

Az Opera is a Crome-hoz hasonlóan a viselkedik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15990) Bjørgersson válasza lezso6 (#15979) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De legalább már megtettétek az első lépést. :D Félig-meddig. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15991) Bjørgersson válasza lezso6 (#15983) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ne tüntessétek el, de ne is egy bazinagy fehér sáv legyen a kép tetején rajta a Fototrend felirattal meg egyetlen gombbal, hanem legyen hasznosabb, használjátok ki jobban a rendelkezésre álló teret.
Korábban írtam említettem már ebben a hozzászólásomban, de nem kaptam rá semmilyen reakciót. Legalább annyit ígérj meg, hogy meggondolod, meggondoljátok. :D Jó dolog a reszponzív felület, én nagyon örülök neki, csak ésszel legyen reszponzív lécci. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15992) csako válasza Rimuru (#15981) üzenetére


csako
veterán

Én fixáltam a helyét mobilon is userstyle-lal :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15993) Rimuru válasza csako (#15992) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem akartam telefonon is ilyennel szorakozni, megvarom a "vegleges" verziot most azert meg kicsit nyogvenylos a fototrend.

Vigyázat, csalok!

(#15994) lezso6 válasza Bjørgersson (#15991) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ilyesmi lesz. Értesítős, funkcionális valami.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15995) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#15977) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

magyarul egy WebView.
Hát, ha megoldjátok az értesítéseket, akkor már az is bőven elég lenne szerintem :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15996) Armahun válasza lezso6 (#15983) üzenetére


Armahun
addikt

Se mobilon se asztalin nem vesz el érezhetően a sáv sőt mobilos operán még össze is csukódik (máshol miért nem?).
Viszont laptopon 1366x768-as felbontáson nagyon is zavaró.
Nem vagyok klausztrofóbiás, de ott olyan érzésem van, mintha nyomna az oldal lefele.
Elvesz a sáv is, plusz a nagyobb betűméret és a másfélszer akkora sorközök rettenetesen beszűkítik az oldalt.

Prémium funkciónak repro kikapcsolási lehetőség esetleg? :B

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#15997) KengelRoland válasza Armahun (#15996) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Szerintem a moderáción kellene valamit javítani. Legalábbis a mobiltelefonos rovatok moderációján. Jelenleg ugyanis az alábbi séma szerint működik:

Első 100 hsz:

- xy-nak miért nem kell
- xy-nak ez lesz a következő telefonja
- xy-nak már van és erre nagyon büszke
- kicsi a memóriája
- drága

Kétszázadig hsz-től:

- milyen tokot vegyek
- mikor jön ki rá az Android 9
- milyen fóliát vegyek
- egyáltalán kijön rá az Android 9?
- vettem fóliát nem jó, ti hol veszitek?

Háromszázadik hsz:

- kijött az android 9 Bocicsoki, hogy tudom visszatenni a 8-at?
- nálam jó a Bocicsoki, mindenki hülye
- szerintetek megkapjuk rá az Android 10 Toblerone-ét?
- vannak gondok a telefonnal
- nincsenek gondok, te vagy a hülye
- nem tetszik a telefon, túl nagy
- nem tetsziiiiiik? Te TROLL! Te mocsok! Biztosan nincsen rá pénzed, azért írod ezt! Ez egy csoda! Ipari remekmű, minden éjjel gyertyát gyújtottak érte a négy égtáj felé :R

Van pár tinédzser, akinek semmi más dolga nincsen az életben, csak az AOD-ra figyelni meg gyúrni és ezek a tinédzserek uralják az összes telefonos topicot. Engem azért tiltottak ki az egyikből egy hónapra, mert le merészeltem írni, hogy van olcsóbb és ugyanazt tudó alternatíva, mint a témában szereplő készülék. Mindjárt trollnak kiáltottak és sértegettek, én persze vissza szóltam és azonnal tiltottak. Azt nem vizsgálták, hogy miért szóltam vissza. Hangos voltam, tiltottak.
Lehet tiltogatni, én meg a PH reklámokat tiltogatom, amiből éltek. És az már azért undorító, hogy engem támadnak sértegetnek és utána ha megvédem magam, akkor engem tiltanak. És a fő bajkeverő a mai napig ott van és ezt minden topicban így csinálják. Annyi változást látok, hogy most már a főkolompos írását is törlik. Ennyi a pozitívum. De ezen nagyon kellene változtatni, mert kezd átmenni gagyiba a fórum. Csak az maradhat, aki istenít egy márkát.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#15998) DS39 válasza KengelRoland (#15997) üzenetére


DS39
nagyúr

Csak érdekességképpen, az első 200 hsz-nek egy telefon teszt fórumában szerinted miről kellene szólnia?
Mérnöki elemzéseket szeretnél olvasni a SoC-ról?

(#15999) KengelRoland válasza DS39 (#15998) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Akár szólhatna arról is, hogy mi a lehúzás, vagy a gáz a készülékkel kapcsolatban, hogy aki vásárlás előtt áll, az ne a hangzatos parasztvakítós marketingduma alapján vásároljon. Vagy hogy hol van jó akció az adott készülékkel kapcsolatban.
Ezeken a fólia meg tok kérdéseken jó lenne már túllépni 2018-ban. Mindenkinek volt a jelenlegi telefonja előtt 34 telefonja, konkrétan még a nyugdíjas faterom is tudja honnan kell fóliát rendelni. Persze, a mobilok piacra érkezésekor valóban jó volt tudni a "tuti" helyeket, de most már szerintem a földön nincs ember, akinek nincsen bevált fólia lelőhelye. Vagy ha tényleg nincsen, akkor szerintem már felfejlődött a mai generáció odáig, hogy beírja a gugliba, hogy "huawei p10 fólia". Szerinted nem?
Bár valódi problémaként a szóban forgó fórumok moderálását jelölném meg. Azt, hogy miről szól az első 100 hsz, az inkább a gyermeteg kategória, annyira nem zavar.
De az, hogy egy-két mobilfüggő tinédzser uraljon egy-egy fórumot, az a nonszensz. És akkor a moderátor valami furcsa motor alapján dolgozik, hogy kinek van több háesze (mintha attól olcsóbban kapná a gyerek a mobilokat a boltban). Mintha egy 10 "háeszes" embernek nem lehetne jó ötlete.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#16000) Lauda válasza KengelRoland (#15997) üzenetére


Lauda
félisten

Moderálni mert valakinek nem tetszik a véleménye? Miért olvasod, ha nem bírod elviselni a tiédtől eltérő véleményeket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.