Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Találkoztatok olyannal, hogy a böngészőben, mikor a PH-t megnyitom, fórumozás közben ki ad egy kis ablakot azzal a szöveggel, hogy egy webhely lassítja a böngészőt? És csak Leállít, meg várakozást lehet választani.

Ezt ma kezdte, de csak amikor PH-n vagyok.

Bocsi, rossz topik...

[ Szerkesztve ]

(#14802) Raymond válasza SoulReaver (#14801) üzenetére


Raymond
félisten

Ez a tracking script (azt nezi hogyan es merre mozogsz az egerrel az oldalon, meddig idozol melyik reszen stb.:

https://rec.getsmartlook.com/bundle.js

Ezert vagyok en is itt :) Nem lehetne ezt a forum oldalon hanyagolni? Hova mennek ha nem a forumtemakba amik erdekelnek? :) Ahoz meg nem kell 3rd party tracking hogy logoljatok :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14803) maestro87


maestro87
őstag

Ezt miért dobálja fel? :F Privát üzenetet akartam elküldeni és most percenként feldobja ezt az ablakot akkor is ha bejelölöm, hogy többé ne tegye ezt. Böngészőt kitakarítottam, de semmi. Szerintem az oldalhoz tartozik, mert ha bezárom PH fület akkor elhallgat. Újraindítás nem segített.

(#14804) PazsitZ válasza maestro87 (#14803) üzenetére


PazsitZ
addikt

[link]

Szívemre teszem a kezem és úgy jelentem ki:
Én már többször próbáltam tiltani az adblock-ot a Ph oldalaira, aza feloldani a blokkolást.
De szinte sosem volt 1 hónapnál hosszabb periódus, hogy ne jött volna olyan flash vagy js alapú hírdetés, ami miatt újra kellett aktiválnom. :(
Vagy épp lehetetlen módon terheli a böngészőmet vagy szétcsúszik vagy kifagy...

- http://pazsitz.hu -

(#14805) lezso6 válasza maestro87 (#14803) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már ki lett dobva, mint macskát pisilni a script. Anno tesztből lett betéve, azóta már rég lejárt, nem gyűjt statisztikát.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14806) maestro87 válasza PazsitZ (#14804) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor azt mondod ez azért van, mert kikapcsoltam az adblock-ot? Érdekes, mert emlékeim szerint a hiba üzenet után kapcsoltam csak ki teljesen és még csak ma kapcsoltam vissza. Amúgy uBlock-ot használok már, ez végre az nkórságon is le tudja tiltani a reklámokat.

Értem én, hogy reklám=lóvé, de minek nézzem őket ha úgyse kattintok rá? Főleg, hogy számomra érdektelenek a megjelenő reklámok.

(#14805) lezso6: Nem ez volt az első eset. Mellesleg milyen statisztikát gyűjtött, mert a hibakeresésre rákattintva valami CreditCard-os kódot dobott ki... :U

(#14807) lezso6 válasza maestro87 (#14806) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valamikor tavasszal volt. Más ilyesmi stat gyűjtés sosem volt, csak google analytics, de hát azt meg ki nem használ? :) Ez amúgy heatmap, hova kattintanak sokan, meddig görgetnek az oldalon, stb. Nem azt nézte hogy mi érdekel, hanem a GUI-n mit használsz.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14810) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ezúton kérem, hogy ha esetleg valamilyen múltkorihoz hasonló karbantartás lenne, és ezen a felületen nem éritek el a felhasználót, akkor légyszi ne (csak) a fészbúkon hanem a twitter csatornátokra is írjátok ki légyszi, ha már van.

Ott legalább elkerülnétek a kommentháborút meg hangulatkeltést is, nem úgy mint a másik platformon ahol nem igazán válogatott emberek böfögnek be mindenféle hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14812) Chamea2 válasza Lauda (#14799) üzenetére


Chamea2
tag

Arról nem is beszélve, hogy vissza is lehetne élni vele, mert adás-vételnél vagy bármi más esetben valaki átszerkeszti az üzenetet és akkor jön a "nem az volt?" illetve megtévesztheti vele a másik tagot.

Amúgy nagyon sok hiba nem szokott lenni az oldallal, esetenként van 1-2 aprócska hiba, de mindig megcsinálják rendesen, időben. A Ph lapcsalád oldalai normálisan szoktak működni az esetek 95%-ában, hiba meg melyik szerveren nincs? Ami elromolhat, az el is romlik, főleg ilyen áram és internetszolgáltatások illetve hivatalosan vásárolható cuccok mellett. Mikor hazavittem dolgokat az üzletekből, nem egyszer kellett garanciáztatni, úgyhogy tudom mennyit ér a vadonatúj is itt, Magyarországon. Mert ugye a házigazdák és modik kénytelenek számlával venni a dolgokat, ami csak hivatalos helyről megy.

[ Szerkesztve ]

(#14813) Rimuru válasza Apollyon (#14810) üzenetére


Rimuru
veterán

Kiegeszites: 503-as hibauzenet alatt lehetne egy link arra a twitter csatornara, vagy akar be is lehetne agyazni.

lezso: ilyesmit nem tervezel? kicsit zavaro hogy ezt pl kommentnek veszi, en pedig azt jeleznem hogy rootkent futtassuk.
# program [options]

Vigyázat, csalok!

(#14814) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nem lehetne egy olyan fícsört bevezetni, hogy az izgő-mozgó reklámok abbahagyják a ficergést, ha rákattintottam?
Akár prémium opcióként is. Nektek plusz ad-click ( eskü meg is nézem, nem csak klattyingatok! ;] ), nekem és a szememnek meg nyugi.
Tiltani nem akarom, de zavaró..

...elmúlik...

(#14815) sutszi


sutszi
veterán

Privát üzenet küldése után csak a szürke háttér látszódik de nem irányít vissza a listába.

mod: Még annyit, hogy ahányszor ráfrissítettem annyiszor hozzáfűzte a szöveget önmagához...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14816) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziasztok!

Meglehetne oldani azt, hogy telefonról böngészve a jegelt termékeknél megjelenjen a hópehely ikon?

Lumia 640
Win 8.1
Internet explorer

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#14817) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, nem tudom másnál is fenn áll ez a probléma de kb minden második kattintás után ez jön elő:

A webhely nem képes biztonságos kapcsolatot nyújtani

A(z) prohardver.hu érvénytelen választ küldött.
ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

Van, hogy 10x kell refreshelni az oldalt, hogy végre betöltse.

(#14818) lezso6 válasza gergo5991 (#14817) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen böngésző / OS? Esetleg proxy mögül vagy?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14819) gergo5991 válasza lezso6 (#14818) üzenetére


gergo5991
őstag

google chrome, win10, routeres net.. de eddig ilyet nem csinált.

(#14820) beg válasza gergo5991 (#14817) üzenetére


beg
veterán

Invalid System Time
Firewall is Blocking website or IP address
Website is blacklisted in Host File
Browser Extension blocking website
Cookies and Cache not cleared since many days/weeks.

Kb. ennyi lehetőség, ezeken menj végig és nézd meg újból. Leggyakoribb az alaplapi gombelem fáradás, ezáltal rossz lokál rendszeridőd van. Chrome és a google érzékeny erre. De a többin is szaladj végig.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#14821) gergo5991 válasza beg (#14820) üzenetére


gergo5991
őstag

utánanézek ezeknek a dolgoknak, bár szerintem itt a routeremmel lessz gond. Van úgy, hogy magától elszáll a net és csak akkor jön rendbe, ha kihuzom az áramból a routert majd visszadugom. Azthittem az oldallal lessz a gond de ezekszerint nem. Pedig már 2-3 éve megvan a router és hozzá sem volt nyulva, erre elkezd vacakolni. A többi routereim is 2-3 év után megadták magukat, pedig egy 15-20k-s routerről van szó..

(#14822) otps válasza otps (#14769) üzenetére


otps
aktív tag

Bocs, hogy ismétlem magam:

"A jó boltok topicja" mintájára létrehoztam egy "A jó szervizek topikja, Budapesten és vidéken" nevűt, mert nem volt, gondoltam, hiánypótló. Törölték, nem tudom, miért. Tényleg én vagyok az egyetlen, akit érdekelne egy, "A jó szervizek topikja, Budapesten és vidéken" általános topik, ha már ugyanilyen topik van boltokra is? Számomra teljesen logikus, hogy akkor legyen szervizekre is. Vagy tényleg senki mást nem érdekel, és mi keresnivalója ennek egy ilyen fórumon?

Nem értem. :(

(#14823) beg válasza otps (#14822) üzenetére


beg
veterán

Értettük elsőre is, s.r az oldal. Ez most hiányosabban idézted mint az eredetit.
De hogy ezt még mindig nem heverted ki...
:U

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#14824) sutykuru válasza beg (#14823) üzenetére


sutykuru
tag

Csak választ szeretne kapni a kolléga a kérdésére egy nagybetűstől és nem egy random júzertől.

(#14825) Ndruu válasza otps (#14822) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez a topik a fejlesztési javaslatoknak van (bár sokan a hibákat is itt jelzik, tévesen) fenntartva.

Rossz helyen kopogtatsz, az ilyen jellegű kérdéseknek a Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések-válaszok topikban van a helye.

Topiknyitás előtt mindig érdemes keresni (tudom, kerestél), de az igényt is fel lehet mérni a Topicnyitási kényszer - avagy érdemes-e ilyen topicot nyitni? topikban.

Harrrr!!!!

(#14826) beg válasza sutykuru (#14824) üzenetére


beg
veterán

Csak épp nagyon rossz helyen :)

by a random user

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#14827) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,

Remélem jó helyre írok
Lenne egy fejlesztési javaslatom. A kedvenceket jó lenne rendezni valamilyen módon. (like sg)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14828) Ricardo


Ricardo
félisten

Az megoldható valamilyen módon, hogy az asztali, és a mobilos nézet szinkronban legyen?
Például, ha mobilról fórumozok, és később leülök a gép elé, ott olyanolat is feldob olvasatlan hozzászólásként, amiket a mobilon már olvastam. A vicces az hogy ha hozzászólok mobilról, az asztalin azt is még olvasatlannak jelöli.

[ Szerkesztve ]

(#14829) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Az utóbbi időben egyre zavaróbb számomra, hogy a cikkek és tesztek és egyéb más minden írások nem sorkizártak.Visszakerestem itt is, de nem nagyon találtam választ, miért nincsen sorkizárás.
Ami azért is fura, mert a fórumban viszont a hsz-ek sorkizártak alapesetben is. Legalábbis nálam úgy jeleníti meg őket és ha jól tudom ugyanaz a motor, így lehetne használni ezt az opciót?
Lehet ez csak nekem feltűnő analitikus révén, de borzasztóan zavaró és számomra csökkenti az értékét/minőségét a lapcsaládnak, főleg amikor emellé több helyesírási hiba is társul.

(#14830) lafaty80


lafaty80
őstag

Bocsi, hogy ide, de majd kivágjátok ha akarjátok....

Szóval csak nálam járt le a ph certije ma?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#14831) bibe válasza lafaty80 (#14830) üzenetére


bibe
csendes tag

Nem csak nálad. :)

(#14832) djculture válasza bibe (#14831) üzenetére


djculture
félisten

Ja

(#14833) laszlohu


laszlohu
addikt

A mai naptól ezt kezdte el irogatni a chrome Ubuntun ( adatvédelmi hiba ) :

[ Szerkesztve ]

(#14834) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ehh, még mindig rossz topik, amúgy javítva.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14835) laszlohu válasza lezso6 (#14834) üzenetére


laszlohu
addikt

Hálás köszönet a javításért.

(#14836) bippeti


bippeti
tag

Sziasztok,
Javaslat:
Tárgyszavakra keresés során pl. egy probléma esetén nagyon sok esetben sikerül megtalálni azt a hozzászólást, ahol a tagok valamilyen problémát jeleztek. (pl. telefon esetében érzékenység egy adott topic-on belül) Azonban tök hasznos lenne, ha lehetőség lenne az ugyanerre a kommentre érkezett válaszokat megjeleníteni, ill. a válaszra érkezett válaszokat, majd az arra érkezetteket, stb.
Tehát a konkrét beszélgetés-fát, vagy beszélgetés-fonalat lehetne látni.
Enélkül most csak annyi lehetőséget találtam, hogy ha megtaláltam a konkrét kérdést, na akkor utánaolvasom az n*100-n*1000 hozzászólást, hátha válaszolt rá valaki.

Ha már létező funkció, akkor kérek egy felhomályosítást, hogyan is kell ezt használni. :R
Köszi.

(#14837) Argos válasza bippeti (#14836) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hali!

Két lépcsőben megoldható a dolog.
Rákeresel a neked szükséges infóra. Találat - megvan a felhasználó, aki felvetette a problémát- után az adott topikon belül részletes keresés újra és legalul, "Szűrés megválaszolt felhasználó szerint".

B verizó: Megvan a felhasználó, de többször is írt már a topikba mással kapcsolatban, akkor CTRL+F az adott oldalon és úgy keresel a felhasználó nevére. Így csak a keresőben kell léptetni a találatokat.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#14838) bippeti válasza Argos (#14837) üzenetére


bippeti
tag

Szia,
Ha az első bekezdés lenne az A verzió, mint önmagában működő megoldás, akkor az nem jó, próbáld meg ebben a topic-ban az én nevemre keresve. Találatként csak az jelenik meg, amit én tettem fel, ahol a nevem a "címzettként" szerepel, az nem... Egyébként, ha a címzettest is figyelné és megjelenítené, az sem azt hozná, ami felmerült, hanem minden hozzászólásomat, de nem ez a cél.

A B verziót nem teljesen értem.... De lehet, hogy nem teljesen voltam érthető, megpróbálok egy példát:

Valaki arról kérdez, hogy "a lidl-ben kapható csipkés bugyi szorítja-e a farpofámat, ha fordítva veszem fel". Erre érkezik rengeteg válasz, pl.
"igen"
"nem"
"csak, ha a kardigánra húzod"
Na már most ez az utolsó infó 50 oldallal arrébb érkezett, de ugye magában a válaszokban sem csipke, sem lidl nem szerepel, ezért azokra hiába keresünk most, nem jelennek meg a válaszok. 50 oldalt végigböngészni Ctrl-F-fel azért izgalmas kihívás...
Illetve tök jó lenne, ha egy oldalon láthatnám mindenki véleményét az adott kérdéssel kapcsolatban és közben semmi mást pl. az atomsugárzással kapcsolatban...

Vissza a válaszodra: a jelenlegi helyzetben én sem tudok jobbat mondani, mint amit írtál, de azt túlzásnak érzem, hogy most megoldható a dolog...

(#14839) Argos válasza bippeti (#14838) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

A:
Pedig működik.
Ha, az alábbi oldalon beírom a nicked, egy találatot hoz, amit én válaszoltam neked.
(Illetve ezen hsz. elküldése után kettőt, ezzel együtt.)

B:
A felhasználó nevére (aki ezt a problémát már felvetette) kell keresni az adott oldalon, ha már előzőleg a " lidl, bugyi, szorít " keresésre dobott találatot.
És nem kell 50 oldalt át-controleffezni, mivel ha egy dologra 1-3 oldalon belül, akármilyen pörgős topikban nem érkezik releváns válasz, akkor nem is fog.

Nyilván nem jó/egyszerű megoldás, de ez van. Ahhoz, hogy hozzászólás láncot tudj végigolvasni, ahhoz teljesen más fórumszerkezet kellene.
Vagy az, hogy minden egyes hsz-nek tartalmaznia kellene az előzményeket (ami nem kevés plusz adat).
Vagy minden egyes új - tehát nem válasz valamire- hozzászólás nyitna egy ágat a topikban, amire ha válasz érkezik, azon az ágon belül jelenik csak meg, mondjuk lenyíló menü formájában. Másik új hozzászólás pedig újabb ágat nyit és így tovább (mint pl. a reddit-en).

Keresés szempontjából persze jó lenne, és adott kérdéshez kapcsolódó válaszok együtt lennének, de számomra legalábbis a megszokott fórum képét összekuszálná.

...elmúlik...

(#14840) bippeti válasza Argos (#14839) üzenetére


bippeti
tag

Hát tudtam én már a legelején, hogy én nem veszek valamit észre! :W
Igazad van és köszönöm! :R
A bekeretezett mezőig már nem látott el a szemem, így bele sem gondoltam, hogy használni is lehetne.
Ez a megoldás valóban sokkal-sokkal közelebb visz a megoldáshoz. :C

Ahhoz, hogy hozzászólás láncot tudj végigolvasni, ahhoz teljesen más fórumszerkezet kellene.
Itt viszont picit továbbvitatkoznék: Az adatbázis minden hsz-szel kapcsolatban eltárolja, hogy melyik másik hsz-re válaszol. Ez alapján biztosan készíthető (létezik) olyan forráskód, amivel legenerálható ez a fa-struktúra.

számomra legalábbis a megszokott fórum képét összekuszálná.
Ehhez nem kellene változtatni a megszokott fórumképen. A hozzászólás sorszámára kattintva jelenleg csak az adott hsz jön elő. Itt elképzelhetőnek tartom, hogy az egész hsz-fa megjelenjen. Szerintem ez lenne a legigényesebb megoldás, itt nem kellene a usereknek trükközniük, hogy egy helyben lássák a kérdést és a rá érkező válaszokat.

(#14841) Argos válasza bippeti (#14840) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nincs mit! ;)

Nyilván - majd' - mindent meg lehet oldani. Csak nem mindegy, hogy mennyi idő/energia/stb. ráfordítása szükséges hozzá. Hovatovább mennyire számít prioritásnak.
Szerintem sok más között, a jelen helyzetben, ez eléggé a sor végén kullog..

...elmúlik...

(#14842) bippeti válasza Argos (#14841) üzenetére


bippeti
tag

Ha egyszer ez kialakításra kerül, még kényelmesebb (egyszerűbb) lesz a keresés a felhasználóknak, még inkább rászoknak a használatára. Mert ami egyszerű, az jó. Ami jó, azt sokan használják. :)
Minél többen megtalálják az ismétlődő kérdéseket, annál kevésbé fognak azok ismétlődni.
Olyan topic-ot még nem láttam, ahol a topic-lakók szeretnék ugyanazokat a kérdéseket látni...
De messze megértem, amit írtál. Nem látom át, hogy milyen igények vannak perpill. a felhasználók részéről és azt sem, hogy van-e szándék az oldal bármilyen fajta fejlesztésében. Csak gondoltam, témába vág.... ;)

Picit tovább haladva abban sem vagyok biztos, hogy túl nagy erőforrást igényelne. Hiszen adatbázis szintű módosításra nincs szükség, inkább csak egy php-kódra. Esetleg valami jutalomért (6-12 hónapos premium tagság), vagy karitatív módon talán el is vállalná valaki a függvény elkészítését... :K

[ Szerkesztve ]

(#14843) Argos válasza bippeti (#14842) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Persze, evidens amit írsz.
Fejlesztésre van igény, indok és szándék is. Csak lehetőség nem mindig.

Abban viszont szinte 100%-ig biztos vagyok, hogy külsősnek nem engednék, hogy piszkálja a RIOS-t. :N

...elmúlik...

(#14844) lezso6 válasza bippeti (#14842) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Struktúra módosítás nélkül rekurzív kóddal kéne bejárni a hozzászólások fáját, ami megvacsorázza a teljesítményt. Szóval komolyan bele kéne nyúlni, kéne egy lookup table vagy hasonló. ;)

Amúgy leegyszerűsítve kb ennyi lenne a "függvény" (rekurzív CTE), az előzmény hsz-ek lekéréséhez:

WITH RECURSIVE allPrevComments(topicId, commentId, prevCommentId, content) AS (
SELECT topicId, commentId, prevCommentId, content FROM comments WHERE topicId = 67626 AND commentId = 14842
UNION ALL
SELECT
prevComment.topicId, prevComment.commentId, prevComment.prevCommentId, prevComment.content
FROM allPrevComments AS currentComment, comments AS prevComment
WHERE currentComment.prevCommentId = prevComment.commentId AND currentComment.topicId = prevComment.topicId
)
SELECT * FROM allPrevComments ORDER BY commentId ASC

Ez még csak egy "egydimenziós" fa, hisz csak az előzményeket kéri le. Az egy adott válaszra jött összes hozzászólást lekérni, szálanként rendezve viszont elég brutális lenne, azt meg sem merem írni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14845) bippeti válasza lezso6 (#14844) üzenetére


bippeti
tag

(#14843) Argos83: Abban viszont szinte 100%-ig biztos vagyok, hogy külsősnek nem engednék, hogy piszkálja a RIOS-t.
Az nem megoldható, hogy az oldal teljes elérése, vagy ismerete nélkül csak egy erre vonatkozó kód (php, sql, stb.) kerüljön elkészítésre?

(#14844) lezso6:
rekurzív kóddal kéne bejárni a hozzászólások fáját, ami megvacsorázza a teljesítményt
Egyetértek. Viszont ezt nem minden egyes hozzászólás, oldal-letöltés alkalmával kell elvégezni, hanem csak akkor, ha egy felhasználó egyetlen konkrét hozzászólásra keresett és kattintott rá. Vagyis csak akkor, amikor a legtöbbet számít a felhasználóknak, mert nem kellene az első találat után újabb és újabb kereséseket indítaniuk.
Ha engem megkérdezne valaki, hogy válasszak a jelenlegi xx ms/oldalletöltés sebességű megoldás, ill. egy továbbfejlesztett akár 20*xx ms/oldalletöltés sebességű megoldás között, ahol egy oldalon kilistázva jelenik meg a fa és nem kell még tovább keresnem, akkor a fejlesztett verziót használnám. :K

A. verzió)
És hogy a felhasználónál maradjon a döntés és ne futhasson lyukra, akár az is beállítható lehet felhasználónként, vagy a keresések előtt, hogy mennyi szintű mélységig szeretné látni a hozzászólásokat. (Így akár 0-t írva csak az adott hsz-t kapná a user és a többit nem, tehát ő elvileg nem veszít semmit a jelenlegihez képest.) Ezzel tudja szabályozni, hogy kb. mennyit hajlandó várni egy-egy ilyen keresés elindítása alkalmával. Illetve az oldal részéről 0-t beállítva alapértelmezésként tud "védekezni" a fölösleges teljesítmény-vacsora ellen.

B. verzió)
Akár elég lenne 1-szintű fát létrehozni azzal, hogy minden válasz mellett feltüntethető lenne az is, hogy az adott válaszra érkeztek-e további válaszok és kattintásra azokon is tovább lehet járni. Már ez is fejlesztés, mert egy helyen láthatóak a releváns hozzászólások és ha szeretne a user továbbjárni a fán egy általa kiválasztott tetszőleges hsz-en, akkor megteheti az adott oldalról (ha egy linket kap a válaszok mellett) anélkül, hogy a részletes keresőbe kelljen továbbmennie.
Ehhez talán nem kell olyan nagy plusz erőforrás, ill. a jelenlegi fórumszerkezet megtartása mellett is megvalósítható. És az SQL szinte már meg is van hozzá. :C :R

(#14846) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Hali!

Nem tudom, hogy jó helyre írom a gondom, de nekem pár napja a böngészőm ezt írja ki:

A kapcsolat nem biztonságos

A(z) prohardver.hu tulajdonosa a weboldalát helytelenül állította be. Az Ön adatainak ellopását megakadályozandó a Firefox nem csatlakozott ehhez a weboldalhoz.

A(z) prohardver.hu érvénytelen biztonsági tanúsítványt használ. A tanúsítvány lejárt: 2016. szeptember 28., szerda 15:46.

Most egy másik gépen próbáltam a chrome-t, itt is ez a helyzet...

(#14847) Argos válasza ZoleeWolf (#14846) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hello!

Erre tessék.

(#14845) bippeti:
Ahogy lezso írta fentebb, nem egy 3-5 soros kód lenne ez.. :)
Ráadásul, ahogy ezt ez a példa is jól mutatja, az itt korábbról berögzült több választ egy hsz-be kell írni, mert ne gyűjts hozzászólást! - holott már rég nincs a szabályzatban, sőt, az ellenkezője van, hogy mindenkinek külön választ írj. Mégis az előbbi maradt meg jórészt. - nem oldja meg.
De, egy-két szóért külön hsz. tényleg felesleges. És ha csak 30%-nál marad ez a felfogás - pláne az olyan topikokban, ahol elsősorban a szakik adnak segítséget, igen gyakori, hogy egy hsz-be többeknek válaszolnak. - máris bukik a faszerkezet. Kiváltképp, ha csak nevet írnak címzettnek, a hozzászólás számát meg elhagyják. Akkor végképp nem lehet lekérni a lánchoz, mivel gyakorlatilag nincs pontos címe.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#14848) hati


hati
addikt

Talán már mások is jelezték, de lejárt a PH certje.

(#14849) ZoleeWolf válasza Argos (#14847) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Köszönöm az útbaigazítást, ott meg is találtam a megoldást :R

(#14850) lezso6 válasza hati (#14848) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meg lett újítva azóta hamar. Ha nálad még mindig rossz, akkor az az ESET biztonsági csomagod bugja, nézz át a bugos topikba, ott le van írva részletesebben.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.