Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) bernel válasza sz.balazs.95 (#14396) üzenetére


bernel
tag

Egyébként a visszaélés ellen más fórumon tipikusan úgy szoktak védekezni, hogy limitált ideig lehet szerkeszteni a posztot, és utána nem. Annak nincs sok értelme, hogy félnap múlva, vagy másnap is szerkeszthető legyen vagy később. Az szokott lenni, hogy elküldés után még 1-2 percig szerkeszthető, hogy kijavíthasd a gépelési hibákat, utána pedig már nem lehet, hogy ne lehessen utólag módosítani a beszélgetést. Utólag már csak az admin/moderátor nyúlhat bele.

(#14402) Lauda válasza bernel (#14400) üzenetére


Lauda
félisten

Ki tudsz javitani egy elgepelest, vagy ki is torolhetsz akar teljes bekezdeseket. Jol van ez igy.

(#14403) Bjørgersson válasza bernel (#14401) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért zavar ennyire az a szerkesztve felirat? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14404) sz.balazs.95 válasza bernel (#14399) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem semmi gyakorlati haszna nem lenne.

annyi, hogy most pl. nem lenne ezalatt a szerkesztés felirat :P

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14405) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

;]

[ Szeretkezve ]

...elmúlik...

(#14406) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

csak nálam szarakodik a PH egész nap? :O

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14407) DS39 válasza sz.balazs.95 (#14406) üzenetére


DS39
nagyúr

nem csak nálad, meg lehet figyelni, hogy úgy 4 után volt egy órás kimaradás a kommentekben.

(#14408) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#14406) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Heggesztünk ezerrel. Router kicserélve, szóval lagprobléma letudva, cserébe most van más, bár az nem nagyon szól bele a felhasználói élménybe. Csak akkor ha már odáig eszkalálódik a probléma, hogy összeomlik a szerver, lásd a mai egy órás kiesést. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14409) Peter Kiss válasza lezso6 (#14408) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Rakjátok be az egészet AWS-be.

(#14410) lezso6 válasza Peter Kiss (#14409) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bár csak ilyen egyszerű lenne. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14411) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#14408) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hát, akkor sok sikert a helyrerakásban! :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14412) DrojDtroll válasza bernel (#14400) üzenetére


DrojDtroll
addikt

És mivan akkor ha valaki úgy trolkodik, hogy ír valamit. Fél percen belül szerkesztésre kattint, majd átírja a hozzászólást és kb 3 perc múlva rákattint az okéra. Ennyi idő alatt már egy pörgős topikban szerintem könnyen elolvasnak egy hsz.-t.

Szerintem jól van úgy ahogy van.

;]

[ Szerkesztve ]

(#14413) Peter Kiss válasza lezso6 (#14387) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Inkább az kellene, hogy a két lista egyszerre töltődjön be, és ne külön-külön. Mindjárt kisebb lenne a költség.

(#14414) lezso6 válasza Peter Kiss (#14413) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Még nincs multithread.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14415) Peter Kiss válasza lezso6 (#14414) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ehhez nem is kell.

(#14416) lezso6 válasza Peter Kiss (#14415) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor légyszi fejtsd ki.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14417) Peter Kiss válasza lezso6 (#14416) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Most úgy látom, azt csinálja a RIOS, hogy külön-külön elbattyog a szükséges adatért, 1 lista 1 lekérdezés (hacsak nem több) alapon.

Ehelyett a 2 lista elé kellene valami, ami összefogja a lekérdeznivalót, és csak 1 alkalommal megy el az adatért. Azok a dobozok teljesen ugyanúgy működnek, csak az alapfeltételük más, illetve a kimenet filterezése.

Párhuzamos lekérdezés meg még lehet, hogy rosszabb is lenne.

(#14418) lezso6 válasza Peter Kiss (#14417) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, így van.

Ezzel csak az a probléma hogy két tök külön helyről kell szedni az adatokat, így nem lehet egy lekérdezést csinálni belőle. De mindegy közbe rájöttem, hogy hülyeséget beszéltem azelőtt. Elvileg elég csak beletenni egy tranzakcióba a két lekérést, mivel read committed van. Így ugyanazt fogják látni.

Pedig az jó lenne, válaszidő szempontjából. Persze nem pont ezeket párhuzamosítani, hanem bizonyos lekérés csoportokat.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14419) Lauda válasza lezso6 (#14408) üzenetére


Lauda
félisten

Egyre jobb lesz. :DDD

(#14420) Fred23


Fred23
nagyúr


Lehet tudni, meddig lesz még jellemző ez? Nem jön be az oldal 30-40 percig, aztán meg megint minden jó.

(#14421) #65388800 válasza Fred23 (#14420) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ez inkább a bug topikba mehet. Ott volt már róla szó.

(#14422) #33253120


#33253120
törölt tag

Van egy bajom, és egy javaslatom.
Az első:
Mobilarena felől jövök az oldalra telefonról. Megkapom a sütit, látom a mobil nézetet, átmegyek teljes nézetre, látok egy hirdetés linket rákattintok átdob a hardverapróra ahol mobil nézetet látok. Ha rákattintok a teljes nézetre akkor nem a hirdetés webes felületét látom, hanem a hardverapró kezdőoldalát. Visszalépek kettőt, újra katt a linkre, működik. De ha az ITcafe felől megyek ezt újra el kell játszani. Ha máshonnan, akkor megint.
Ez így szörnyű.
Más több esetben belefutottam abba, hogy több felhasználó cikkek alatti posztjai olyan információkat hordoznak amelyek sok esetben töbet érnek mint maga a cikk. Jó lenne, ha a Drupal-hoz hasonlóan meg lehetne nézni, hogy, ki, hol, mit szólt hozzá.

(#14423) Lauda


Lauda
félisten

Elobb tapasztaltam, hogy megvalosult a csoportos kepfeltoltes funkcio. A megvalositas pedig kulon dicseretet erdemel, nagyon franko lett! Koszonjuk szepen a munkatokat! :C :R :K

[ Szerkesztve ]

(#14424) bernel válasza DrojDtroll (#14412) üzenetére


bernel
tag

Nyilván a szerver már nem fogadja el ilyenkor a szerkesztést. Szép is lenne, ha kliens oldalon dőlne el, hogy mikor telik el a fél perc, amikor a szerver is tudja az időt.

(#14425) Chaser


Chaser
titán

nem tudom hová fordulhatnék, talán itt jó lesz
a jómunkásember "rang" helyett kb bármit, csak ne ezt, ha megoldható....:)
pár alternatíva van is a linken

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14426) koxx válasza Chaser (#14425) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a gond, hogy ez jelenleg nagyon kevés embert érint :) A linken nem találtam olyan elnevezést ami sokkal jobb lenne.Talán a veterán vagy a titán.

(#14427) Chaser válasza koxx (#14426) üzenetére


Chaser
titán

az rendben van, de engem már elég régóta...:D és átírni a kódot gondolom 1 perc:)
és másokat is "irritál" akinek az van a neve alatt
azt a kevés embert meg akit érinti, jó ideje itt vannak, és valamennyire csak hasznosak, mert értelmetlenül ennyi szóPhosást nem lehet:)
akármi, csak ne ez legyen...
veterán sztem tökéletes, ez a jómunkásember nem tudom kinek az ötlete volt anno...lehet nem számoltak vele hogy majd későbbiekben tényleg aktuális lesz

szerk: és nőnemű ph-st is érint a dolog, ezt se szeretem, de ha jómunkásasszony lenne a nevem alatt hát az még rosszabb lenne:D a veterán teljesen jó, unisex, de van ott pár alternatíva amiben benne van a ph is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14428) koxx válasza Chaser (#14427) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jómunkásember tényleg elég régi dolog :) sokan nem is emlékeznek rá, hogy honnan ered. Nekem a Godlike! tetszett, talán vmi őstag feletti rang volt.
Mondjuk ezt nem az én hatásköröm eldönteni, de megkérdezem, hogy mit lehetne tenni.

[ Szerkesztve ]

(#14429) Chaser válasza koxx (#14428) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm :R

szerk: Godlike! - ez is jó:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14430) canniball válasza koxx (#14428) üzenetére


canniball
nagyúr

"Jómunkásember tényleg elég régi dolog :) sokan nem is emlékeznek rá, hogy honnan ered."
Akkor emlékeztetőül: Jómunkásember :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14431) Chaser válasza canniball (#14430) üzenetére


Chaser
titán

:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14432) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jó reggelt,

Fizetős tagoknak tök jó lenne a hardveraprón egy hirdetés jelző funkció. Hogy ha bizonyos kategóriában új hirdetés jelenik meg, akkor jön mail. A legjobb, ha egy egy bizonyos szóra is be lehetne állítani, ami szerepel a hirdetés szövegében, akkor arra is reagál.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#14433) SUPREME7 válasza V.Stryker (#14432) üzenetére


SUPREME7
őstag

HARDVERAPRÓ általános észrevételek, javaslatok

Egyébként jelenleg is van ilyen, csak fizetős funkció. Keress rá valamire, és megjelenik a "hirdetés mentése" gomb.

(#14434) V.Stryker válasza SUPREME7 (#14433) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Aha, köszi. :R Akkor sorry.

De jól látom, hogy Prémium előfizetéssel nem elérhető, csak külön fizetéssel? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#14435) SUPREME7 válasza V.Stryker (#14434) üzenetére


SUPREME7
őstag

A HA-n még az alap prémium fícsörök se működnek, mert nem a PH "kezében" van.

(#14436) #65388800 válasza SUPREME7 (#14435) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát akkor kié az oldal? Az alján ez szerepel:
Copyright © PROHARDVER Informatikai Kft., 2000-2016. Minden jog fenntartva

(#14437) koxx válasza #65388800 (#14436) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem PH-s fejlesztés hanem külső céges.

(#14438) Chaser válasza koxx (#14428) üzenetére


Chaser
titán

kihez lehetne fordulni?
agyaltam rajta kicsit, a legtöbb "rangban" - inkább titulusban, szerepel a ph szó

ph addikt, kedvenc, nagyúr, ha már a lómunkásember:) a legteteje, ildomos lenne, hogy abban is szerepeljen

PH! Titán sztem mindennek megfelel, unisex is, tartalmazza a ph szót, és a jelentése is lefedi azokat akik "elérték"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14439) Lauda válasza Chaser (#14438) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs erre script, hogy te masnak lasd ami a neved alatt van?

(#14440) Chaser válasza Lauda (#14439) üzenetére


Chaser
titán

nem csak engem zavar... és gyakorlatilag ez a "jómunkásember" történet nagyon nem illeszkedik semmilyen téren a ph-hoz, ezt a kódot átírni pedig ha jól sejtem egy perc max és a server oldalt sem fogja megterhelni túlzottan, bár abba nem látok bele, olyasmi lehet amikor változik valakinél a "rang", onnantól mindenkinél változik és gyanítom nem abba szokik' belehalni a ph servere:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14441) oriic válasza Chaser (#14440) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"nem csak engem zavar"

Arról a kb 10 emberről beszélsz aki a topikodba írt emiatt? ;]

Live-Die-Respawn

(#14442) Chaser válasza oriic (#14441) üzenetére


Chaser
titán

összesen hány lómunkásember van?:) és te honnan tudod pm-ben hánnyal diskuráltam erről?:) és honnan tudod hányhoz nem jutott el az a topik?:) mert ha már lómunkásember és látta valszeg a kicsi véleményét odekommentelni a több 10k után amiért lómunkásember lett...szimpla matek
anno még tildy is nehezményezte sok évvel ezelőtt vmelyik topikban, mivel ő nőnemű, mért kell őt "büntetni" azért mert sokat kommentel, és teljesen jogos
nekem az is bőven jó ha visszaírják az enyémet újoncra, bár nem hiszem hogy egy kódot átírni másra megterhelne itt bárkit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14443) Lauda válasza Chaser (#14440) üzenetére


Lauda
félisten

Csak azert kerdezem, mert akkor par kattintassal megoldhato lenne es te is megnyugodhatsz. :)

(#14444) oriic válasza Chaser (#14442) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyszer akkor a dolog: akikkel privátban beszéltél írják le azok is a gondjukat a topikodban, majd ezt linkeld a vezetőség felé, aztán majd ők eldöntik hogy lesz-e csere vagy sem.

"bár nem hiszem hogy egy kódot átírni másra megterhelne itt bárkit"

Nem vagyok RIOS szakértő, de egyáltalán nem biztos hogy ez csak ennyiből állna. :)

Live-Die-Respawn

(#14445) Chaser válasza Lauda (#14443) üzenetére


Chaser
titán

nem vagyok ideges...

orichalcos
annál sokkal egyszerűbb
keveseket érint? - igen
azokat érinti akik már nagyon régóta itt vannak és vmilyen szinten tettek maguk módján a "közösségért"? - igen
nőnemű egyedre a mostani titulus "jól néz ki?" - nem
beilleszkedik ez a megnevezés a ph arculatába? - nem
qrva sokat b@szogattak anno vele? - igen, bár ez a része nem érint, mert nem én tehetek arról mi került a nevem alá mert a "csúcsra" jutottam - nem gondolni rosszra, hihi ( : -, viszont tény, hogy nagy blődség és "irritál" bizonyos szinten
kód kérdése..ha nem tévedek nagyon nagyot, mert én is programoztam, az egész rendszer if then else alapú ebből a szempontból, amennyiben valakinél változnak a feltételek akkor go to xyz titulus, az xyz titulus definiálása pedig annyi, hogy az adott programozó átírja

de megkérdem lezsot, ebből a szempontból jól látom-e a dolgot, ő talán azt is tudja csekkolni' összesen hány lómunkásember van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14446) Lauda válasza Chaser (#14445) üzenetére


Lauda
félisten

Csak egy otlet volt, ne is kapd fel a vizet. :) Szerintem kutyat nem erdekli mi van a masik neve alatt, ezert gondoltam, hogy ha van erre mod, akar igy is megoldhato.

(#14447) Chaser válasza Lauda (#14446) üzenetére


Chaser
titán

még egyszer...se ideges nem vagyok, se nem kaptam fel a vizet:) ezt az esetet kivéve engem se érdekelt eddig és már elég régóta a nevem alatt van és még mindig előjön egyesektől a hülyeség reakció:D szimpla tények, gyakorlatilag egy 0 hsz-es "újonc" jobban érezheti magát, mint aki pont az ellenkezője
attól hogy én nem látnám, más látja és másokat is zavar akinek ez a csoda dolog van a neve alatt és ha valami olyasmi lenne hogy erre energiát kellene fordítani programozási oldalról azt mondom oké, de ha ez nem áll fenn akkor hátha átírják ezt a kis mókás dolgot kevésbé mókásra:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14448) Lauda válasza Chaser (#14447) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem. :) Hogy kik azok a masok akiket ez zavar... :F Amig nem kezdted el ezt a dolgot meg sosem olvastam ilyet senkitol, hogy zavarja ami a masik neve alatt van. Es azt is vedd figyelmbe, hogy ami neked tetszik, lehet a masik jomunkasembernek nem. :)

Na mindegy, sok sikert a dolgokhoz! :)

[ Szerkesztve ]

(#14449) Chaser válasza Lauda (#14448) üzenetére


Chaser
titán

már folyamatban, az érintetteket értesítettem, a többség dönt, az illetékesek meg ideális esetben "megszánnak" minket:)

szerk: kevesebben vagyunk mint gondoltam:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14450) Lauda válasza Chaser (#14449) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nem enged a vezetoseg meg egyszeruen kihuzod a szervert a konnektorbol. ;)

:D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.