Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) anaqer válasza lezso6 (#15150) üzenetére


anaqer
veterán

Már csak a fórumban is pl. nagyon is sok értelme van. Baromi fárasztó azon matekolni, hogy mi fér ki egy sorba - mert ha már itt tartunk, ez a kötelező sorkizárt formázás is gyakran olyan szembántó, hogy még.

Szerk: egyébként nem azt mondtam, hogy legyen minden 476394795 pixel széles - azt javasoltam, hogy ha már valaki elővette a pénztárcáját, akkor hagy mondhassa meg ő, hogy neki mi a kényelmes. Ha 100 pixel, akkor annyi. Ha 1600 pixel, akkor annyi.

A reszponzivitás lényege nem az, hogy az eszközhöz igazodsz - hanem hogy a júzer igényeihez. (Legalábbis ez kellene, hogy legyen.)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15152) lezso6 válasza anaqer (#15151) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért kéne azon matekolni, hogy mi fér ki egy sorban? Ha pl dupla ilyen hosszú lenne egy sor, baromira rontaná az olvashatóságot. A sorkizártat meg egy mozdulat balra rendezettre tenni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15153) Armahun válasza lezso6 (#15148) üzenetére


Armahun
addikt

Köszi a választ.

Lehet majd a későbbiekben nem lenne rossz prémium funkciónak a választható szélesség.
Alapbeállításként automatikus és választható 1170px, 970px, 750px

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#15154) lezso6 válasza Armahun (#15153) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ablakot méretezed, aztán akkora lesz, amekkorának akarod. :D Amúgy mobilra lesz valami trükk, hogy a desktop nézet lehessen, mert alapból nincs.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15155) anaqer válasza lezso6 (#15154) üzenetére


anaqer
veterán

Eh...? Eddig az m.prohardver.hu-n volt egy ilyen "teljes verzió" a lap alján (csekkoltam, még most is él), az kihoz mindent rendes full szélességbe - igaz, ugyan reklámcsíkok nélkül... ez a baj?

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15156) lezso6 válasza anaqer (#15155) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem a mostani, hanem az új designnál (bootstrap). Hiába állítod be a desktop nézetet a menüből, akkor is pici marad.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15157) anaqer válasza lezso6 (#15156) üzenetére


anaqer
veterán

Ja értem, tehát a belső developer view-n nem működik még... ha nem túl indiszkrét a kérdés, hány full-time tesztelőtök van rá?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15158) Wyco


Wyco
tag

Hali,

Picit visszaolvastam, de nem az egesz topikot, azert remelem nem teljesen rossz helyen kopogtatok.
Re uj tesztek hardvereknek, tudom van Photoshop scriptetek, de en pl szivesen latnek egy olyat h RAW feldolgozas ACR-ben nagy meretu RAW file mentése adott fajta JPG-be [mondjuk egy Nikon D810-bol]. Viszonylag jol batchelheto, nem nagyon HDD/SSD/RAM fuggo es elegge egymagos-ketmagos dolog, a tobb magot nem igazan hasznalja ki, szoval erdekes lehet, pont most az uj AMD procikkal is eljatszani egy ilyet.

v.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#15159) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Az új felületen esetlegesen nem lesznek kicsit megpiszkálva az arcképek?
Nem a stílusra, meg követelményekre stb. gondolok, hanem első sorban a formátumra: gif helyett png.
Az oké, hogy a png-hez jellemzően több információt kell eltárolni adott pixelekhez, de szerintem(!) manapság - pláne az új vason és dizájnon - elférne. :K

Hovatovább az Arcképgyárosoknak is jóval kevesebb cumi lenne a bucik rajzolgatásával (nem kell a mattítással vacakolni).

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15160) Rimuru


Rimuru
veterán

svg feltoltes miert van tiltva?

Vigyázat, csalok!

(#15161) spammer


spammer
veterán

A Spoiler tag-et miért nem tudja feldolgozni rendesen a fórummotor mobil nézetből írva? :F Sima szövegként dolgozza fel.

[SP]szöveg[/SP]

Lásd: [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15162) lezso6 válasza spammer (#15161) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mobil nézet ennyit tud sajnos. :( De hamarosan (pár hónap) úgyis kuka.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15163) otps válasza beg (#14823) üzenetére


otps
aktív tag

Nem, nem azt mondtam, hogy szar az oldal, hanem. Dőlt betűs rész.

(#15164) otps válasza Ndruu (#14825) üzenetére


otps
aktív tag

Topiknyitás előtt mindig érdemes keresni (tudom, kerestél), de az igényt is fel lehet mérni a Topicnyitási kényszer - avagy érdemes-e ilyen topicot nyitni? topikban.

Légyszi véleményezzétek, köszi!

(#15165) otps válasza Ndruu (#14825) üzenetére


otps
aktív tag

Rossz helyen kopogtatsz, az ilyen jellegű kérdéseknek a Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések-válaszok topikban van a helye.

Hogy őszinte legyek, nekem nem tetszik, hogy ez egy ilyen anonim, zárt doboz. (Nemzetközi vizeken a Twittert, Facebookot is kritizálják, hogy nem egyértelműek a moderációs elveik - bizonyos csoportokra más-más szabályok vonatkoznak, a szabályok meg nem egyértelműek, nem nyilvánosak.

daa-raa írja:
Meccsen sem a lelátón ülők döntik el, hogy az adott eset szabályos-e vagy sem, hanem a játékvezetők.)

Én ezt máshogy látom. Itt a moderátorok is a közösségből kerülnek ki (a közösség tagjaiból lesznek a játékvezetők), tehát a moderátori skillek elsajátítása is lehet egy közösségi folyamat. Folyamat, ami nem egyik pillanatról a másikra, varázsütésre megy. Én személy szerint inkább a nyílt közösség előtt szeretném megvitatni a moderációs ügyem, mint egy anonim black box-szal, hadd tanuljon belőle mindenki. Fair enough?

(#15166) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ezt be kéne vezetni a PH!-n is :D [link]
Röviden, egy norvég oldal bevezette, hogy csak akkor tudsz hozzászóln egy hírhez ha előtte helyes választ adsz a cikk tartalmára vonatkozó 3 kérdésre.

(#15167) Rimuru


Rimuru
veterán

#15163-15165 - ezek miert lettek szurkek? nem arrol volt szo hogy a torolt/tiltott felhasznalo hozzaszolasai lesznek azok?
Ezt most bejeloltetek dupla offnak vagy mi? :DDD (amikor irta meg nem volt szurke, es most se latok tiltast az adatlapjan)

Vigyázat, csalok!

(#15168) csako válasza Rimuru (#15167) üzenetére


csako
veterán

[link]
Ki lett (szép szóval mondva) penderítve a topikból, vagyis nem tud már ide írni/válaszolni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15169) Rimuru válasza csako (#15168) üzenetére


Rimuru
veterán

Oke, csak akkor ez nem teljesul: "- a felhasználó adatlapján a korlátozás publikusan ki lesz írva"

Vigyázat, csalok!

(#15170) Kaslerka

Kérdeztem, de közbe megoldódott, szóval töröltem. :D

[ Szerkesztve ]

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#15171) lezso6 válasza Rimuru (#15169) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A topiktiltás nincs rajta az adatlapon.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15172) Argos válasza lezso6 (#15171) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hm-hm? :)

...elmúlik...

(#15173) lezso6 válasza Argos (#15172) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Anno azért lett GIF, mert a hülye IE6 nem támogatta a PNG-t. Azóta meg elég rengeteg arckép van, több ezret újra kéne rajzolni, hogy tényleg normális alfacsatornás PNG legyen. Valami majd lesz vele.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15174) Argos válasza lezso6 (#15173) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Értem, köszi!
Egyébként nem kell mindent újra rajzolni, csak húzni egy vonalat és onnantól png-ben kell elkészíteni a képeket. Idővel úgyis majd' mindenki lecseréli az arcképét, akkor meg már mehet az új formátum.
Legfeljebb az alap, illetve a prémium arcképeket meg lehet csinálni, az relatíve nem sok.
Viszont az a baj, hogy minél később lesz változás, annál kellemetlenebb lesz a procedúra.

...elmúlik...

(#15175) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

HA-hoz szeretnék javasolni valamit.

Az ide jöhet?

(#15176) asdf_ válasza DrojDtroll (#15175) üzenetére


asdf_
veterán

Ide

(#15177) Bjørgersson válasza DrojDtroll (#15175) üzenetére


Bjørgersson
félisten

HARDVERAPRÓ általános észrevételek, javaslatok

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15178) DrojDtroll válasza Bjørgersson (#15177) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek :R

(#15179) Lenry


Lenry
félisten

máshol feljött és erről eszembe jutott: valami ehhez hasonlót nem tudna a PH motor beépítetten?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15180) Rimuru


Rimuru
veterán

Az osszes korabban feltoltott kepet nem lehetne kilistazni? Ti tarhelyetek is kimelve lenne egy csoppet ha feleslegesen nem toltom felt megint ugyan azt amit par honapja mar megtettem. :P

Vigyázat, csalok!

(#15181) Argos válasza Rimuru (#15180) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ez nem rossz ötlet.
Persze, a módosítás / törlés maradjon fix ideig, de jó lenne egy lista az összes feltöltött képemről.

...elmúlik...

(#15182) csako válasza Rimuru (#15180) üzenetére


csako
veterán

Támogatom

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15183) DrojDtroll válasza csako (#15182) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én is

(#15184) lezso6 válasza Lenry (#15179) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az új designban lesz ilyen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15185) lezso6 válasza Rimuru (#15180) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csináltam gyorsba egy ilyen menüpontot, aki megtalálja, az...

...megnézheti az összes feltöltött képét!

Vigyázat, a lista lehet baromi hosszú, akár több ezer kép is, szóval óvatosan, főleg mobilnetről. :)

Maga az admin majd az új designban jobb lesz, pl lesz lapozás. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15186) Argos válasza lezso6 (#15185) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Pöpec. Ennél több nem is kell! :C

Végre törölhetem a kilóméteres Önmagad levelezésem. :P

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15187) Rimuru válasza Rimuru (#15180) üzenetére


Rimuru
veterán

Hasonlot vartam, gondoltam hogy nem lesz olyan megalapozott az ervelesem, eddig osszesen 28.753MB-t hasznaltam fel. :DDD
Amugy thx, megatlaltam amit kerestem.

Vigyázat, csalok!

(#15188) DrojDtroll válasza lezso6 (#15185) üzenetére


DrojDtroll
addikt

thx a gyors fejlesztésért :R :R

(#15189) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Egy ideje motoszkál bennem egy gondolat. Ugye ha fórumozok és belépek egy topikba, akkor ha az adott topik egy MA/PH/LOGOUT/GAMEPOD/ITECAFE/KIHAGYTAMVALAMIT? cikkk gyermeke, akkor a jobb felső sarokban kattintva eljuthatok a cikkhez. Azt szeretném kérdezni, hogy nem-e lehetne már a topikok listázásakor is egy pici gomb a fórum neve mellett, amire rákattintva egyből a cikkhez lehet jutni, és nem kell csak azért kilistázzam a hozzászólásokat, hogy eljussak a cikkhez? Bár lehet ez csak nálam égető néha, de ha nem akkor olyan szempontból is jó lenne hogy nem lenne annyi lapletöltés talán.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#15190) spammer


spammer
veterán

Szerintem hasznos lenne egy idézet gomb/formázás. Így lehetne egy egységes és átlátható módszer az idézetek beszúrására, ha pl. cikkből idézünk vagy mások hozzászólásából ragadunk ki egy részletet.

Lehetne például: [Q]Idézett szöveg[/Q]

És mondjuk nézhetne ki így (idézet blokk, bal oldalon borderrel, alapból dőlt betűvel szedve):

A fenti példában szereplő formázás (logout felületen):
color: #353535
border-left: 3px solid #9D5F61
padding-left:5px

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15191) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Ma olvastam egy logout írást, ami netszerte hiánypótló tartalommal bír. Fel is ötlött bennem egy gondolat, amit az íráshoz tartozó topik olvasása közben az egyik hozzászólás meg is erősített.

Vannak nagyon jó cikkek, boncolgatások, logout-os írások, stb... a lapcsalád oldalain, melyek talán szélesebb körben is olvasottak, keresettek lehetnek, mint saját kis hazánk. No persze ezek a cikkek jelenleg csak magyar nyelven olvashatóak.

Véletlenül nem gondolkodott el rajta a "szerkesztői társaság", hogy a szélesebb körben használt angol nyelven is publikálva legyenek az arra érdemes írások? Természetesen hozzá kapcsolódva egy angol nyelvű fórumrésszel.

Persze vannak pro-kontra dolgok, amik erősen befolyásolhatják az oldal fejlődésének irányát, de szvsz. nagyobb felhasználói bázist lehetne kiépíteni egy ilyen jellegű nagy változtatással...már, ha ilyen törekvések egyáltalán vannak a célkitűzések között.

read-only mode on the forum

(#15192) spammer válasza AtHoS (#15191) üzenetére


spammer
veterán

A Mobilarena angol kezdeményezése is elhalt: [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15193) Fred23 válasza AtHoS (#15191) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem pont így, de már én is gondoltam arra, hogy nyitni kéne, és ehhez az angolt is be kéne hozni, mint a felhasználói tartalom lehetséges nyelvét, de mintha korábban -nagyon régen- már lett volna valami ilyesmi kísérleti jelleggel a cikkeknél, ami elbukott valamiért. Ha lennének angolul (is) olvasható cikkek, biztosan több olvasója lenne a PH!-nak, de amíg a fórum kizárólagos nyelve a magyar, regisztrálni nem nagyon fognak más anyanyelvű olvasók, ami okán nem is lesz annyira vonzó számukra az oldal.

(#15194) lezso6 válasza AtHoS (#15191) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A régi motorban (R5) volt angol meg német is. :D Aztán ez valahogy elhalt, okát nem tudom, de valószínűleg nem jött be a nemzetközi nyitás.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15195) .tnm


.tnm
addikt

Bocs, hogy ide, de nem találtam (még nyitott) topikot, ahova jobban passzolna. Illetve, ha esetleg a lenti szövegnek kell hinni, akkor ez egyben egy feature request is lenne. Tehát, a prémium tagsági befizetéshez vezető oldalon ez van kinn (többek között):

"A prémium tagsági egy évig, fél évig vagy 3 hónapig érvényes, az előfizetés napjától számolva"

Gondolom ez a szöveg akkor került ki, amikor még új volt a prémium tagság, ugyanakkor lassan lejár a tagságom (100+ nap sőt heteken belül járna le, ha nincs az ajándék +3 hónap).
A szöveg alapján, ha ma megvenném megint az egy évet, akkor mai naptól egy évig maradnék prémium tag és a korábbi szakaszból hátralévő napok elvesznének. Ez tényleg így van? Ha nem, akkor a szöveget ki kéne egészíteni; ha igen, akkor meg jó lenne ilyen funkció, mert nem akarom ellenőrizgetni mikor jár le, lehet akkor épp nem kényelmes kifizetni stb. Mivel ublock-ot is használok, nem is feltétlenül tűnne fel, amikor lejár (bár gondolom e-mail jönne róla).

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15196) lezso6 válasza .tnm (#15195) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindig hosszabbodik, semmi sem vész el.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15197) .tnm válasza lezso6 (#15196) üzenetére


.tnm
addikt

ok. :R

akkor viszont ezt szerintem ki is kéne írni :)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15198) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ha már prémium... nem lesz véletlen egy legalább 50% akció hamarosan, amikor lejárnak az első évesek??? :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15199) föccer válasza FollowTheORI (#15198) üzenetére


föccer
nagyúr

Volt hosszabítás lejárat előtt nem sokkal.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15200) FollowTheORI válasza föccer (#15199) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az ingyenesre gondolsz, vagy tényleg volt akció a fizetősre is?

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.