Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) Lauda válasza Rage47 (#14200) üzenetére


Lauda
félisten

Ph felol forumozva tudsz keresni megvalaszolt forumozora.

(#14202) Gyula84


Gyula84
veterán

Üdv

A spoiler alatti szövegnek az aktiválását nem lehetne kitolni? tehát ha ráviszem véletlen az egeret máris látom a szöveget :(( pl csak pár másodperc után jelenne meg :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#14203) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

(#14204) mark! válasza bitpork (#14203) üzenetére


mark!
őstag

Ezen a lapcsaládon nem durva a komment szekció. (saját vélemény) A fórum már megint más tészta.

>

(#14205) bitpork válasza mark! (#14204) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mire megírtam az ITcafén megjelent :B De nem csak a ph-ról van szó, hanem minden online médiumról. Itt is elég egy ember aki feljelent, kész a baj. Szerinted miért olyan szigorú a moderáció?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14206) mark! válasza bitpork (#14205) üzenetére


mark!
őstag

Igazad van ebben, és nem is kötözködni akarok.

Mobilverzió újítása mikorra várható? :))

>

(#14207) bitpork válasza mark! (#14206) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://logout.hu/tema/re_elindult_a_prohardver_lapcsalad_premium_tagsagi/hsz_65-65.html

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14208) mark! válasza bitpork (#14207) üzenetére


mark!
őstag

Na, ez most szíven ütött. Pedig ha rajtam múlna, megcsinálnám nagyonjóra.

[ Szerkesztve ]

>

(#14209) vlevi


vlevi
nagyúr

Hogy az a rohadék eus vadbarom, aki kitalálta ezt a sütis fa;oksagot, itt is megjelent. B...k meg. Droidos bingeszoben meg nincs rá kiegesztito, hogy letilcsam. Nem tudnatok eltakaritani a ....-be?

(#14210) szabogabor10 válasza vlevi (#14209) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egyszer kell elfogadni, és többet nem szól. Ha igen, ott valami gond van.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#14211) vlevi válasza szabogabor10 (#14210) üzenetére


vlevi
nagyúr

De bakker, minden weboldalon?
Ráadásként van olyan progi, ami csak megjelenit weblapokat, de nem kukizik. Annál hatástalan az elfogadás.
Vagy, az az eset, hogy 5-6 eszközről járkálok ugyanazon az oldalakon, akkor legaláb 5x el kell fogadnom.
Ki volt az a f....kalap, aki ezt kitallálta?
Lexivesebben átirányitanám az ő böngészőjébe az osszeset.

[ Szerkesztve ]

(#14212) szabogabor10 válasza vlevi (#14211) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sajnos EU-s előírás, értelme nincs, mivel manapság az összes komolyabb weboldal használ cookie-kat.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#14213) Armahun válasza vlevi (#14211) üzenetére


Armahun
addikt

Abba biztos lehetsz, hogy az illető max más fölött állva látott számítógépet működés közben, de bekapcsolni tuti nem tudja.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#14214) Gyurma_13


Gyurma_13
aktív tag

Sziasztok

Ezt a süti elfogadó bannert szedjétek le, mert iphone-on ha teljes nézetben van a prohardver megnyitva, nem lehet képet feltölteni, mert az az ocsmányság mindent eltakar!

Vagy mondjátok meg, hogy mit kell tenni, hogy eltünjön?
Elfogadásra nem nyomok! :((

Rakjatok bele egy nem fogadok sütiket gombot is!!! Úgy lenne korrekt! :K

[ Szerkesztve ]

(#14215) bitpork válasza Gyurma_13 (#14214) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A "b+" lemaradt :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14216) szabogabor10 válasza Gyurma_13 (#14214) üzenetére


szabogabor10
veterán

Már azzal elfogadod, hogy használod az oldalt...
Úgyhogy nyomj csak rá nyugodtan. Ez csak formalitás minden oldalnál a kedves EU inkompetens döntéshozói miatt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#14217) Gyurma_13 válasza szabogabor10 (#14216) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

A sütiket iphone-on ugye a beállítások/safari alatt lehet letiltani. Akkor ezt is letiltja, hiába fogadom el, jól gondolom?
Ha nem nyomok rá az elfogadásra, meddig fogom kapni a felugró ablakot?

[ Szerkesztve ]

(#14218) szabogabor10 válasza Gyurma_13 (#14217) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezt majd lezso megmondja. De szerintem addig látod, amíg el nem fogadod. Ha letiltod a cookie-kat, akkor minden alkalommal be kell jelentkezned az oldalra.
Amúgy ennyire nem bízol a PH-ban? Vagy mitől félsz ennyire? Minden valamirevaló oldal használ cookie-kat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#14219) mark! válasza szabogabor10 (#14218) üzenetére


mark!
őstag

Sőt, a semmirevaló oldalak is :((

>

(#14220) szabogabor10 válasza mark! (#14219) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sok oldal túltolja (FB és társai), ez sajnos tény.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#14221) mark! válasza szabogabor10 (#14220) üzenetére


mark!
őstag

Kukimentes netet kérünk!!! ;]

De aki kitalál ilyen baromságokat, nem lehetne valami megoldást találni erre? Mondjuk ha egyből belépünk egy oldalra, automatikusan elfogadja, nem kell ezzel szarakodni? Mert úgy már sokkal jobb lenne.

>

(#14222) bitpork válasza mark! (#14221) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A ráutaló magatartás jogi definíció nem húzható rá mindenre. A kuki esetében szenzitív adatok is lehetnek amiket nem lehet letudni automatizálással: ha gebasz van belőle akkor az azt felhasználónak tudnia kell bizonyítani a szándékosságot. Ezt meg csak a gombnyomással lehet rendesen sajnos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14223) Gyurma_13 válasza szabogabor10 (#14218) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Nem a PH-val van gondom, általánosságban nem bízom a sütikben.
Nekem itthon a pc-n alapból le van tiltva minden süti + a flash sütik is better privacy-vel.

Nem szeretem az adatgyűjtést, pl. decemberben kerestem a szülőknek tv-t a neten az ő pc-jükön. Azon nincsenek letiltva a sütik. Azóta eltelt 3 hónap, de ha megnyitsz egy origót, a szélén dobja a samsung led tv reklámot., mert sok samsung tv nézegettem. És azt is láttam, hogy a tesóm meg a tommy hilfigert nézegethette, mert jött olyan reklám is :) És bevalotta, hogy tényleg azt nézte...
Szóval gyűjtögetik az adatokat rendesen, valamelyik oldal, azt is begyűjti, hogy melyik honlappal volt együtt megnyitva.

És ez zavar. Ha van mód lekapcsolom. És igen, inkább újra bejelentkezek, ha kell. 1password-el touch id-vel egy pillanat.

A céges gépen már két éve kérdezi az egyik oldal, de két éve egyszer sem nyomtam az elfogadra :)) :DD ;]

elvek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14224) mark! válasza Gyurma_13 (#14223) üzenetére


mark!
őstag

Hát igen, a reklámok. Ha zavarják a szülőket, rakj fel nekik adblockot. Az még jó is valamire.

>

(#14225) lezso6 válasza Gyurma_13 (#14223) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Letiltott sütikkel nem menne nálad a login gyakorlatilag sehol. A belépéshez süti kell, hogy működjön, másképp nem lehet megoldani. Hol tároljuk a munkamenet-azonosítót, az URL-ban? Az eléggé múlt századi megoldás, és biztonsági szempontból elfogadhatatlan.

Egyszer kell elfogadni ezt a sütis izét, utána többet nem dobja fel. Feltéve ha utána nem törlöd a sütiket, mert ugye ezt is csak így lehet megjegyeztetni a böngészővel, hogy elfogadtad-e, másképp sehogy.

A sütikről:

A sütikkel alapvetően semmilyen probléma nincsen, sőt. Arra valók, hogy a böngészőben tárolhassunk adatot, persze korlátozva, pl 4kB-nál nem lehet nagyobb egy süti. Sütivel tárolódik a böngészőben a loginhoz munkamenet azonosító, login nélküli oldalbeállítások, stb. Sütik nélkül ezeket nem lehetne megcsinálni.

A probléma a harmadik féltől származó sütikkel lehet, melyek lehetnek követő sütik is. Azaz a PH! oldalát nézed, de a facsé sütijei is betöltődnek.

A facsé-féle követés úgy működik, hogy a lájk gombot nem az általad nézett oldal rakja össze, hanem gyakorlatilag a facsé van beágyazva az oldalba, egy lájk gombként. Ezen keresztül a facsé tud információkat szerezni rólad, anélkül hogy rákattintanál, elég ha csak betöltődik. Ez ellen úgy védekezünk, hogy nálunk szürkék az ilyen gombok, azaz nem aktívak, csak akkor töltődik be a facsé (azaz tud követni), ha aktiválod egy kattintással. Gúgli hirdetések hasonlóan működnek.

Ez az egész ugye általában a célzott hirdetésekre megy ki, hisz pl ahol megjelenik a lájk / hirdetés, arról tudni fog facsé / gúgli, azaz tudja milyen oldalakat nézel, milyen hirdetéseket ajánljon. Ezért van az, hogy a gúgli hirdetések aliexpresses szexi női fehérneműket kínálgatnak, amikor anno 2 éve csak egy alkalommal rendeltél ilyet, s (állítólag) nem is magadnak.

Tehát a lényeg:

1. A sima sütik nélkülözhetetlen részei a webnek, elkerülhetetlen a használatuk ahhoz, hogy pl belépj a PH!-n vagy más oldalon.

2. A harmadik féltől származó sütik (3rd party cookie-k) se feltétlenül kémkednek, egyes funkciókat csak ezekkel lehet megvalósítani, azaz nélkülük pl a PH! lapcsalád minden oldalára külön kéne belépni.

3. A követő sütik (tracking cookie-k) figyelik a webes tevékenységedet, melyek mindig harmadik féltől származó sütik.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14226) Lauda válasza lezso6 (#14225) üzenetére


Lauda
félisten

Reszemrol koszonom a reszletes leirast. :R

(#14227) Gyurma_13 válasza lezso6 (#14225) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

A kimerítő válasz miatt, nagy nehezen, de rászántam magam és rányomtam az elfogadásra. :)

(#14228) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

2-3 napja eltűntek a "gombok" a fórumból. Pl. hsz. szerkesztésnél az OK gomb eddig ugye egy piros négyzet volt, most meg egy alig látható fehér OK text van csak.
Nagyobb gond, hogy a navigációs nyilak is eltűntek teljesen. Pixelvadászattal mondjuk ki tudom keresni, hogy hol vannak, mert a helyük megvan és működik is.
A kérdés az, hogy zajlik valamilyen fórum reszelés és emiatt van, vagy más oka lehet?
Ha kell, küldök screenshot-ot is.

A tudomány a valóság költészete!

(#14229) Ndruu válasza Vesa (#14228) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Próbáld meg másik böngészővel, esetleg másik eszközön.
Valószínűleg csak a böngésződ bolondult meg egy kicsit.Töröld a sütiket, indítsd újra a böngészőt és Ctrl+F5-tel frissíts rá az oldalra.

Harrrr!!!!

(#14230) Vesa válasza Ndruu (#14229) üzenetére


Vesa
veterán

Megvan a hiba oka. Adblock szedi ki! Viszont, mivel eddig nem volt ezzel gond, feltételezem, hogy a VIP rendszer miatti heggesztés tehetett be neki. Tehát nincs gond, kiszedem az AdBlockot.

A tudomány a valóság költészete!

(#14231) mark! válasza Vesa (#14228) üzenetére


mark!
őstag

Invertált egérmutató, és máris jó lesz ;]

>

(#14232) hjanos1 válasza lezso6 (#14225) üzenetére


hjanos1
senior tag

Egyébként melyik EU-s számítógépet soha életében nem látott használt technológiai analfabéta találta ki ezt a sütis idiótaságot?
Legalább lenne rá egy opció a böngészőkben, hogy elfogadom az összes sütit csak nekem többet ne dobja fel minden oldal a nyavalyás süti kérelmet. Komolyan mintha arra kérnének engedélyt hogy hullát rejthessenek el a házamban. Engem aztán nem érdekel, hogy melyik oldal milyen sütit tárol a gépemen, eddig is tárolt, eddig sem zavart. Ha meg a facebook követni akar akkor azt sütik nélkül is meg tudja tenni ip, felbontás, fontok, stb. alapján, pont nem ez az engedélyezgetés fogja őket megakadályozni ebben.

The Factory Must Grow

(#14233) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

amikó a HA-ról a jobb oldali kedvencekből akarok megnyitni valamit, automatice a PH-t nyissa nyiti nyittya hívja meg. Lehetne olyan opció, hogy a beállítások alatt megadom a lapcsalád melyik tagját óhajtom difóltnak?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14234) Rimuru


Rimuru
veterán

Egy kis erdekesseg. Miota ugy mukodik az adatlapnal a captcha hogy csak bejelentkezve erheto el, azota pl ha valaki nem tud belepni uj reg nelkul nem tud irni kalandornak mert nem tudja megnezni a publikus cimet. Logout impresszumban is csak link van az adatlapra.

Nekem meg nem volt ilyen gondom, csak egyszer valami kapcsan eszembe jutott. :)

Vigyázat, csalok!

(#14235) adika4444 válasza mark! (#14224) üzenetére


adika4444
addikt

Ezek az adblock förmedvények csak fogják a böngészőt, hosts file alapút kell használni, nekem is olyan van:)
(#14233) bitpork:
Van ilyen opció, alapértelmezett portál asszem a neve.

üdv, adika4444

(#14236) mark! válasza adika4444 (#14235) üzenetére


mark!
őstag

Nekem az a lényeg, hogy ne legyenek hirdetések! :)

>

(#14237) joey04 válasza Orlin (#11802) üzenetére


joey04
titán

Bár régi komment és nem is pontos, de én is örülnék neki ha lehetne "szerkeszteni" ezt a részt, nem csak lista elejére hozni. Gyakran dobok ki és hozok be ide topikokat és gyakran változtatom a sorrendet is.

Amit a 11804-ben írnak az persze működik, csak igen macerás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14238) tecsu


tecsu
addikt

Ez a sütis ablak asztali gépen is nagyon idegesítő, mobilon meg főleg.
Az asztalin eleve be vagyok jelentkezve és hát tárolja a sütit, de azt nem sikerül megjegyeznie, hogy már egy hete naponta elfogadtam a k*rva sütiket?!
Szánalmas.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14239) mark! válasza tecsu (#14238) üzenetére


mark!
őstag

Hát ez van, engem is zavar, de nem annyira zavaró, mint némelyik oldalnál a KAPSZ EGY 500FT-OS KUPONT HA LIKEOLSZ!!4!! feliratok, azt azért meg kell hagyni! :)

>

(#14240) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
A mobilos belépéssel kapcsolatban nem tudnátok valamit tenni, hogy flash támogatás nélküli böngészőben (pl. Opera Mini) ne álljon meg a belépési folyamat a "sikeres belépés, rögtön továbbítunk" felirattal? Ha újra frissítem az oldalt, akkor is csak ugyanezt írja ki, ha betöltök valami topicot, akkor meg újra csak a belépés gomb fogad. A rios 4-ben volt asszem olyan, hogy a "sikeres belépés, rögtön továbbítunk" feliratra kattintva bejött rendesen a bejelentkezett verzió, ezt az R5 miért nem tudja? Lassan 2 éve ígéritek az R6-ot, de állítólag ott ki lesz szedve minden ilyen átvezető kivéve persze belépésnél, mert a szöveg az ott "belépés folyamatban..." lesz, de ezzel nem lesz megoldva a mobilos böngészés kálváriája...
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#14241) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Az miert lehet, hogy bizonyos forumozo hozzaszolasait nem tudom kiszurni egy adott topikbol, ahol lathatoan hozzaszolt es nem nagybetus?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#14242) föccer válasza Lauda (#14241) üzenetére


föccer
nagyúr

A topicgazádk hozzászólásait sem lehet, ha jól emlékszem. (abból a topikból, ahol TG-k)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14243) Lauda válasza föccer (#14242) üzenetére


Lauda
félisten

Azt ki lehet.

(#14244) fapadka


fapadka
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom femerült-e már a kérdés, de több helyről hallottam, hogy jó lenne ha privát üzenet érkezéséről kaphatnánk e-mail értesítőt, mint ez sok oldalon működő szolgáltatás, meg ha jól emlékszem régebben volt is ilyen opció? Esetleg megoldható lenne-e, vagy túl nagy erőforrást igényelne?

(#14245) koxx válasza fapadka (#14244) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Privátról kapsz emailt minden esetben.

(#14246) Winner_hun válasza fapadka (#14244) üzenetére


Winner_hun
félisten

A beállításaid között alul ott van: E-mail értesítő privát üzenetekről

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14247) Winner_hun válasza koxx (#14245) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerencsére nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14248) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Ezzel a süti elfogadó lábléccel van egy kis bug. Mivel "always private browsing" módban használom a Firefoxot, így minden alkalommal el kell fogadnom ezt a hülyeséget ha a PH-ra feljövök, Eddig nincs gond.
De ha rányomok a gombra, akkor eltűnik ugyan a lábléc, de zoomolásnál ismét odateszi, kitakarva a képernyő negyedét. Ilyenkor pedig már eltüntethetetlen, hiába nyomkodom, ott marad. Fontos, hogy ez csak addig van így, amíg a fórumba be nem lépek, utána már nem jelentkezik a hiba.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#14249) tecsu válasza Vesa (#14248) üzenetére


tecsu
addikt

-"Ezzel a süti elfogadó lábléccel van egy kis bug. Mivel "always private browsing" módban használom a Firefoxot, így minden alkalommal el kell fogadnom ezt a hülyeséget ha a PH-ra feljövök, Eddig nincs gond."

-Már hogy ne lenne gond?! Azért van a süti, hogy megismerjen téged, bejelentkezés nélkül is. Tudnia kellene, hogy már elfogadtad. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14250) bernel


bernel
tag

Üdv, ez a témaértesítő levél hasznos dolog, de még hasznosabb lenne, ha belekerülne az új hozzászólás szövege is a levélbe, hogy azonnal lehessen látni, hogy mit írtak, hogy ne kelljen külön átkattintani ezért a fórumra, ha olyan hozzászólás jön, amire nem akarok reagálni. Szuper lenne, ha ezt meg lehetne oldani.

Más fórumokon ez teljesen jól működik. Ha a hozzászólás esetleg túl hosszú, akkor lehet valami limit, hogy pl. csak az első 500 karaktert teszi be a levélbe. Ennyi is elég ahhoz, hogy meg lehessen ítélni, hogy az új hozzászólás olyan-e, amiért átkattintok a fórumra, hogy válaszoljak rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.