Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Armahun válasza Bjørgersson (#13099) üzenetére


Armahun
addikt

Nem a fórumban likkelt képekre gondoltam, hanem a cikkekben szereplőkre. A képre kattintva az adott oldalon egy keretben nyílik meg amiben a Ctrl + egérgörgővel nem lehet a méretet változtatni.

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#13102) #41133696


#41133696
törölt tag

Erre ezt kapom:

Tehát ha erre a hozzászólásra válaszolni akarok.

(#13103) föccer válasza #41133696 (#13102) üzenetére


föccer
nagyúr

Javítva.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13104) #41133696 válasza föccer (#13103) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#13105) Bjørgersson válasza Armahun (#13101) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, azokra a kepekre gondoltam en is, csak nem tudtam hogy ertetted a nagyitast. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13106) DrojDtroll válasza sz.balazs.95 (#13100) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem ez nagyon jó ötlet lenne, mert kollégista vagyok és ott sokat vagyok bejelentkezve sulis gépről és saját laptopomról is.

Amikor egy sulis gépen kell belépni az nem zavar, de amikor a laptopon kell az idegesítő, mert ahhoz vagyok szokva, hogy itthon sosem kell.

Szerintem egy egyszerűbb megoldás lenne erre, hogy kijelentkezést kétféleképpen lehetne megtenni:
1. Az adott gépről
2. Mindenhonnan

(#13107) lezso6 válasza DrojDtroll (#13106) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Régen volt ilyen feature, csak kivettük az apró miatt. Majd visszakerül hozzánk, akkor lehet erről tárgyalni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13108) DrojDtroll válasza lezso6 (#13107) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Az apró miatt miért is kellet kivenni?

Bocsi, csak nem teljesen értem, mert nem olyan rég óta vagyok aktív tagja a fórumnak.

[ Szerkesztve ]

(#13109) lezso6 válasza DrojDtroll (#13108) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ugye az apró külön szerveren van, más fejlesztők csinálják, így nem akartuk vele bonyolítani a közös logint, meg amúgy se nagyon használta senki, illetve az egy kattintásos kijelentkezés felhasználóbarátabb. Stb, stb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13110) DrojDtroll válasza lezso6 (#13109) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Értem, köszönöm a felvilágosítást.

Én egy olyan megoldásra gondoltam, hogy egymás alatt van a két kijelentkezés. És akkor mind a kettő egy kattintásos, és szerintem hamar meg lehet szokni, hogy melyik ez-melyik az.

(#13111) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Nem tudom hol lehetne feltenni ezt a kérdést.

A ph-s emotikonok használatáról van valami statisztika?

:((( :o :((

Ezek nagyon ritkán használom, és ezért érdekelne.

(#13112) sz.balazs.95 válasza DrojDtroll (#13111) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Azokat én is ritkán használom.

olyannyira, hogy pl. :o ennek a jelentésére még most sem tudok biztos magyarázatot, maximum elképzeléseim vannak róla. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13113) imibogyo válasza sz.balazs.95 (#13112) üzenetére


imibogyo
veterán

Én ezt arra az esetre tartogatom, ha valaki annyira nagy baklövést csinál ami szopás. Bocsi, de nekem erről az arcocskáról mindig ez ugrik be. :B

(#13114) liksoft válasza lezso6 (#13109) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszönöm, az értesítőm visszatért a régihez. Megjött a "friss" link. :R :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13115) liksoft válasza liksoft (#13114) üzenetére


liksoft
nagyúr

:O Most meg hiányzott belőle.

Az igaz, hogy be kellett jelentkeznem az előbb. Létezik, hogy amikor be vagyok jelentkezve az új típusú értesítést kapom, ha meg nem, akkor a régit? Ha igen, akkor lehetne a régit választani minden esetre?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13116) sz.balazs.95 válasza imibogyo (#13113) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Van benne valami. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13117) Bjørgersson válasza sz.balazs.95 (#13112) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Amolyan facepalm helyettesito szvsz. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13118) sz.balazs.95 válasza Bjørgersson (#13117) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

arra szvsz ez lenne a legjobb:

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13119) DS39


DS39
nagyúr

Nem tudom ki hogy van vele, de amióta a spoiler gomb globálisan elérhető lett, boldog boldogtalan használja, minden topikban, és szerintem totálisan zavaró, gyakorlatilag a trollkodás melegágya lett.
Nem lehetne ezt az opciót csak a filmes/sorozatos témákra korlátozni?

(#13120) Bjørgersson válasza DS39 (#13119) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tamogatom. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13121) DrojDtroll válasza DS39 (#13119) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én is támogatom.

[ Szerkesztve ]

(#13122) Rimuru válasza DS39 (#13119) üzenetére


Rimuru
veterán

Alternatív megoldás, userscss-el csak ott engedélyezed, globálisan pedig átállítod az átlátszóságot. Én így lőttem be, ez már olvasható de még látszik rajta a spoiler is.

.msgblk .text si st
{
opacity: 0.6;
}

Vigyázat, csalok!

(#13123) pepe091 válasza DS39 (#13119) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Azért tiltani kár lenne, mert sok máshol is lenne értelme, csak sajnos a legtöbben nem arra használják amire való. Szerintem kellene adni neki még 1 hónapot, míg lecseng az újdonság, és ha továbbra sem csillapodik, akkor az alapelvekbe belerakni, hogy indokolatlan használatért figyelmeztetés jár annak, aki nem tartja be.

(#13124) DS39 válasza pepe091 (#13123) üzenetére


DS39
nagyúr

várhatunk vele, csak nem teljesen világos hogy pl MA-n megjelenik egy Android 5.1-es hír, ott mi létjogosultsága van a spoilerezésnek? vagy vállalom a véleményemet vagy nem, értelmetlenség rejteni. (ha vmit pedig nem szeretnél kihangsúlyozni, kvázi megjegyzésnek szánod, arra ott az offtopic gomb, azzal halványabb lesz, de olvasható. én szoktam azt ilyen miatt is használni.)

teljesen más dolog amikor egy történet bizonyos eseményét rejtem el, hogy ne lőjem le a poént, hátha vki még nem látta alapon.

csak a moderátorok dolgát nehezíti meg ez szvsz. (már ha fórumátolvasás alapon megy az ellenőrzés, és nem adatbázis szinten)

[ Szerkesztve ]

(#13125) sz.balazs.95 válasza DS39 (#13124) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

meg végülis azt is meg lehet csinálni, hogy off-ba rakjuk, és azt áthúzzuk, ha nagyon troll rejtegetni való dolgot írunk. :D

Bár ettől még szerintem maradhat mindenhol.
Így legalább a választás lehetősége fennáll.
Meg eleve utálom, amikor valamit azért korlátoznak, mert néhány hülye nem tudja használni. Miért az "szívjon", aki semmi rosszat nem tett? :F
Mennyivel szebb lenne az élet, ha semmi nem lenne korlátozva, mert fölösleges lenne. :D
Mindegy, ez már eléggé off. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13128) Piftuka válasza sz.balazs.95 (#13125) üzenetére


Piftuka
veterán

"Meg eleve utálom, amikor valamit azért korlátoznak, mert néhány hülye nem tudja használni. Miért az "szívjon", aki semmi rosszat nem tett?"

Hidd el, így sokkal többen "szívnak"! Ugyanis sokakat zavar ennek a funkciónak az indokolatlan használata. (Amit jelenleg elkerülni nem lehet.)

Eredetileg én sem értettem, mi ez a "spoiler" mánia, de azóta én is kifejezetten zavarónak találom. Így maximálisan egyetértek az eredeti felvetéssel.

"Troll-kodni" szerintem senki ne akarjon, mert az egyébként is csúnya dolog, minden egyéb esetben semmi nem indokolja a "Spoiler" használatát.

Kivéve a filmekkel foglalkozó témaköröket. Mondhatnánk, hogy arra találták ki.

"Aquila non captat muscas."

(#13129) -conrad-


-conrad-
addikt

bocs, félrement.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13130) moli.hu


moli.hu
őstag

(bar lehet van ilyen, en nem talaltam) nagyon kellene egy oldal, ahol ossze vannak gyujtve a tesztekben adott pecsetek. vegulis az olvaso arra kivancsi, hogy melyik telefont vegye meg, melyiket ajanljatok, melyik kapott kulonosen ajanlottat az elmult 1 evben...

nekem most irnom kellett erre egy scriptet:
curl --silent 'http://mobilarena.hu/tesztek/rovat/okostelefon/index.html' | grep -oP '/teszt/.+?\.html' | while read line ; do line=${line#/teszt/} ; line=${line%/*} ; echo -ne "$line\t\t\t" ; curl --silent "http://mobilarena.hu/teszt/$line/nyomtatobarat/teljes.html" | grep -oP '/dl/awards/.+?\"' | grep -o highrec | tr -d [:space:] ; echo ; sleep 4 ; done

(#13131) Loha


Loha
veterán

Szeretném jelezni, hogy nagyon idegesítőnek találom az új fórumok alatti AdSense reklámok helyét, az itt szóltam hozzá rész alattival nincs semmi problémám.

Ha lejjebb kerülne kevésbé lenne zavaró.

(#13132) Armahun válasza Loha (#13131) üzenetére


Armahun
addikt

Igy szerintem is szebb lenne:

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#13133) Loha válasza Armahun (#13132) üzenetére


Loha
veterán

Igy szerintem is szebb lenne, és kevésbé zavaró. :K

(#13134) VIPowER válasza Loha (#13131) üzenetére


VIPowER
senior tag

Először azt hittem nálam van a hiba az FF-ben, de mint kiderült nem. Valóban idegesítő a dolog. Bár nálam ki van kapcsolva az Adblock a PH oldalain, de nehéz visszafogni magam hogy ne kapcsoljam be az ilyenek után. Az alattad levő HSZ-ben való megoldás tényleg jobb egy fokkal.

(#13135) lezso6 válasza VIPowER (#13134) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez bug. VOLT.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13136) VIPowER válasza lezso6 (#13135) üzenetére


VIPowER
senior tag

Köszönöm a javítást maestro. :)

(#13137) blueMerle


blueMerle
veterán

Sírva kérlek benneteket, vagy vegyétek ki /a közösség éretlen a funkcióhoz/ vagy dolgozzátok át a Spolier funkciót mert lassan megőrülök, hogy minden hozzászólásnál a sok értetlen indokolatlanul használja :O

(#13139) saelin válasza blueMerle (#13137) üzenetére


saelin
veterán

Szabályzatba ha beleírnák az indokolatlan használatot, az nem lenne elég? :F

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13140) Bjørgersson válasza blueMerle (#13137) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szivembol szoltal. :)

sealin szerinted erdekelne akarkit is? :) Marmint persze, az ertelmesebbje most sem hasznalja minden masfeledik hozzaszolasban, a tobbi viszont ugyanugy hasznalna tovabbra is.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13141) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Szerintem meg az egész kérdéskör nevetséges, és fel van fújva. :U

Ezer meg három ennél jóval fontosabb megoldatlan (vagy részben megoldott) dolog van a PH!-val kapcsolatban, nem értem, miért ilyen bugyuta apróságon kell fennakadni. :F

Komolyan, ennyi erővel az OFF funkciót it ki kéne szedni, mert javarészt "trollkodásra" használják.
Az már megint egy más kérdés, hogy ki hogy denfiniálja a trollkodást, mint ahogy az is egy más kérdés, hogy indokolt-e egy utolsó, ártalmatlan bugyuta poénért kitiltani valakit 2 órára. :(((

De látom sikerült máris kiharcolnotok, hogy kikerüljön a funkció.
Kezetfoghattok magatokkal; remélem nyugodtabban fogtok tudni emiatt aludni. :U
(Akire nem vonatkozik, ne vegye magára!)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13142) föccer válasza sz.balazs.95 (#13141) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyrészt nem került ki a funkció, csak korlátozásra került a használata. Topik szinten lehet engedélyezni az tag érvényességét, amit a moderátorok tudnak elvégezni.

Pont az ilyen bugyuta poénkodások végett volt rá szükség, aminek semmi keresnie valójuk nincs egy kiemelt gépházas topikban.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13143) Bjørgersson válasza sz.balazs.95 (#13141) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ahogy latom, te mar biztosan nem fogsz nyugodtan aludni. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13144) sz.balazs.95 válasza Bjørgersson (#13143) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De, fogok.

De ezt az egész cirkuszt akkor is eléggé túlzásnak érzem... :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13145) Kalandor válasza sz.balazs.95 (#13141) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elévülhetetlen részed volt abban, hogy a spoiler formázást korlátozni kellett.

(#13146) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Olyan esetleg megoldható lenne hogy az e-mail értesítő helyett a jobb oldali sávban az itt szóltam hozzá blokk alá lenne még egy lista amiben csak akkor jelennek meg topikok ha oda új hozzászólás érkezett? Ha ez esetleg megvalósulna akkor az itt szóltam hozzá rész felett is lehetne (vagy mindenki oda rakja ahova akarja) mert akkor szem előtt van. Én lennék az első aki lemondaná az e-mail értesítőket, akkor teljesen feleslegessé válnának. (azt nem tudom hogy melyik lehet az erőforrásigényesebb, az e-mail küldés vagy ez)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13147) blueMerle válasza föccer (#13142) üzenetére


blueMerle
veterán

Hálás köszönet :R

(#13148) Armahun válasza Winner_hun (#13146) üzenetére


Armahun
addikt

Ez mivel lenne jobb, mint a mostani itt szóltam hozzá és kedvenc listában megjelenő piros szám?

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#13149) Winner_hun válasza Armahun (#13148) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azokra van egy korlátozás. E-mail értesítőt leginkább azokra a topikokra kérek amikbe ritkábban jön hozzászólás de érdekel a topik. Ha ezek mind jobb oldalt lennének akkor elég hosszú lenne a lista. A kedvencek részt is jó lenne ha le lehetne rakni az itt szóltam rész aljára, iszonyatosan rossz helyen van. Oda próbálom inkább azokat a topikokat betenni amik érdekelnek de gyakrabban van hozzászólás és nem akarok sok e-mailt kapni róluk. Viszont ahova hetente, havonta vagy ritkábban jön hozzászólás azt két ok miatt nem rakom oda:
- gyorsan betelik
- a rossz pozíciója miatt elnyomja az itt szóltam hozzá részt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13150) Armahun válasza Winner_hun (#13149) üzenetére


Armahun
addikt

Tiszta, köszönöm.

A kedvencek és az itt szóltam hozzá rész felcserélését vagy felcserélhetővé tételét, szintén támogatnám.

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.