Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) Bjørgersson válasza cacasz02 (#13500) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"Bocs hogy ennyi hsz.-t nem olvasok el"

Épp erre találták ki a keresőt. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13502) cacasz02 válasza Bjørgersson (#13501) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Már ha mûködik ugye, mert hogy nem! Jah és ha tudsz valamit csinálni a problémával akkor arra reagálj valamit.

[ Szerkesztve ]

(#13503) Bjørgersson válasza cacasz02 (#13502) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Háttő...

Mondjuk írhatnál a bugreport topikba, ahol a helye lenne. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13504) laszlohu válasza cacasz02 (#13500) üzenetére


laszlohu
addikt

A Mobilnézet nem nagyon van fejlesztve,
Én mobilon is asztali nézetet használok,
chrome- on a pipát az asztali webhely kérése - re téve.

(#13505) SUPREME7 válasza Bjørgersson (#13503) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ő mobil nézetről beszélt, most arról posztolj screenshotot, hogy mobilnézetben topikon belül keresel.

Nem lehetetlen egyébként, de mobil nézetben nincs direktben topikon belül keresés, csak url átírással.

Egyébként Logouton desktop nézetben sem működik - legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#13506) sz.balazs.95 válasza SUPREME7 (#13505) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

épp azt teszteltem én is, hogy url átírással simán megy a dolog. :D

ezek szerint csak egy nyavalyás oldalt kéne csinálni, ami 1:1-ben a kereső felülete, csak mobilhoz méretezve.
biztos rettenetesen bonyolult lehet, hogyha még nem készült el... :o

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13507) Bjørgersson válasza SUPREME7 (#13505) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig már pont töltöttem volna fel a screenshotot. :) :P

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13508) SUPREME7 válasza sz.balazs.95 (#13506) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ez már korábban valamikor meg lett tárgyalva. Mobilnézet van, hogy legyen, de bevétel oldal miatt nem támogatott, mert nem lehet rendesen reklámot elhelyezni. (Pl bazinagy Lenovo hátteret)

(#13509) sz.balazs.95 válasza SUPREME7 (#13508) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

De ez annyira egy... nevetséges indok. :(((
Minden értelmesebb, valamit is magára adó tech vagy bármi egyéb oldal rendelkezik egy minimum elfogadható mobil oldallal.
Erre itt a PH! egy kb. 2004-5-ös szinten megragadt félkész nézettel, mint az ország egyil legnagyobb hírportálja.

Oké, hogy jön a reszponzív felület, nade hány évig fog még tartani ez az "átmeneti" állapot? :F

Tessék akkor elhelyezni reklámokat, a felhasználókat user agent alapján elirányítani, a legégetőbb hiányosságokat meg pótolni.
Aztán beszélhetünk arról, hogy reszpontív dizájn, meg hasonlók.

Nehogy már 2015 közepén ez akkora technikai bravúrnak számítson már! :((

kovy29: amúgy én is :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13510) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

A topikgazdak hozzaszolasait miert nem lehet keresni?

(#13511) #90933760 válasza Lauda (#13510) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nálam működik, ugyanúgy kiadja.

(#13512) Lauda válasza #90933760 (#13511) üzenetére


Lauda
félisten

Most mar nalam is, valami bongeszo/user bug lehetett.

Koszonom, hogy megnezted nekem! :B :R

(#13513) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok !

Nem találtam megfelelőbb topikot ezért ide írom . Rendszeres látogatója vagyok a World of TanksOn-Off topiknak és sajnos már többször elharapózott ott a társalgás ,amit a modiknak sikerült orvosolni , de úgy gondoljuk egy ekkora látogatottságú topik megérne egy kicsit nagyobb fogyelmet ! A többes szám azért , mert többen is hangot adtunk már neki ott , hogy jó lenne egy topikgazda aki rendszeresen be-benézne és ha gond van akkor talán tudna is lépni rögtön . Persze ez csak egy elképzelés konkrét jelölt nélkül, de kezdetetnek gondoltam megkereslek titeket hátha lesz folytatás !

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#13514) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

lezso a motorháztető alatt már 100%-ban az R6 motor dolgozik?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13515) lezso6 válasza Bjørgersson (#13514) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Még nem egészen. R6-ot ellenőrizni úgy lehet, hogy megnyitod az oldal forrását. Ha ezzel kezdődik, akkor R6:

<!DOCTYPE html>

Ha hosszabban, akkor még R5.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13516) Bjørgersson válasza lezso6 (#13515) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Értem, köszi!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13517) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

moddingolás szempontjából eszméletlen sokat segítenének az alábbi dolgok:

- korábban ugye létre lett hozva egy plusz keret a reklámok miatt.
Nagyon hasznos lenne, ha ez minden oldalon megjelenne, és nem csak a főoldalon, mert akkor a fejléc "kiterjesztését" ide tudnám tenni, és egy hibát ki is tudnék pipálni a saját css-emnél

- Szintén legalább ilyen jó lenne, ha a külön megnyíló panelok (felhasználó adatlapja, új hsz írása, új logout bejegyzés írása, stb.) külön lennének definiálva, és nem tartozna mindegyik az .iframe.embed-hez, azaz hogy ezeket a felületeket külön-külön tudjam módosítani.

hálás lennék ezeknek a módosításoknak a megvalósításáért. :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13518) Sk8erPeter válasza sz.balazs.95 (#13517) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"- Szintén legalább ilyen jó lenne, ha a külön megnyíló panelok (felhasználó adatlapja, új hsz írása, új logout bejegyzés írása, stb.) külön lennének definiálva, és nem tartozna mindegyik az .iframe.embed-hez, azaz hogy ezeket a felületeket külön-külön tudjam módosítani."
Ezt végül nem nagyon sikerült úgy megfogalmazni, hogy helytálló és érthető is legyen egyben. :) Előzmény itt, csak hogy értsék, mit szeretnél (ha nem dumáltunk volna róla a másik topicban, nem is vágnám, mi a cél :D).
Az új hsz. írására szolgáló oldalon egyetlen dolog tartozik az iframe HTML-elemhez, ami az embed osztállyal van ellátva: a képfeltöltő űrlap, meg a kapcsolódó dolgai, semmi más.
Amit Te mondani szerettél volna, az az, hogy szeretnéd megkérni lezso6-ot, hogy ha van rá lehetőség, ezen az oldalon (meg a többin is) bővítse az egyes HTML-elemeknek az osztályait úgy, hogy azok beszédesebbek legyenek, hogy saját CSS-kódból az egyes részek könnyebben felüldefiniálhatók legyenek pl. extensionből (mint a Stylish bővítmény stíluslapjai). Pl. a .msgblk osztály jelen van mind az új hsz. írására szolgáló lapon, mind a topicnézetben, az iframe.embed selector nem árulja el, hogy itt a képfeltöltésre szolgáló űrlap lesz, és így tovább.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13519) sz.balazs.95 válasza Sk8erPeter (#13518) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

javalahogyúgy.

jólvanna. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13520) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Régóta hiányolom, hogy a kedvenc topikjaim sorrendjét nem tudom szabadon variálni. Számomra egyszerűbb lenne, ha pl. lenne mellettük egy szám, és azt átírva lehetne variálni a sorrenden.
Vagy egy drag & drop rendszer.

.

(#13521) Sk8erPeter válasza Troy. (#13520) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Utóbbit én is támogatnám (a számbeírós béna, macerás), sokszor volt kérés a topicban, egy ilyet megvalósítani is könnyű, tonnányi példa van rá (többek közt a jQuery UI-ban).

Sk8erPeter

(#13522) Troy. válasza Sk8erPeter (#13521) üzenetére


Troy.
addikt

Csak egy ötlet volt. :)
Ha nem is oldalt működne a drag & drop, akkor olyat el tudnék képzelni, hogy kedvencek körül egy szerkesztés gomb, ami egy új lapot nyitna meg. És ott megoldani.

[ Szerkesztve ]

.

(#13523) #90933760 válasza Troy. (#13520) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én meg a kedvenceknél az utolsó hozzászólásomra ugrást szeretném látni. Már írtam is egyszer. De szerintem nem én vagyok az egyetlen aki hiányolja.

(#13524) Troy. válasza #90933760 (#13523) üzenetére


Troy.
addikt

Valóban, az is jó volna! :)

.

(#13525) szab.tam válasza Sk8erPeter (#13430) üzenetére


szab.tam
nagyúr

előugrott valami a témában, nem szerenék megint hülyét csinálni magamból, de azért megkérdezem.
5 perces szabály... :D

az érintett hsz.

születése:
2015-06-03 23:23:28
elküldtem.
kimentem a szobából.
visszajöttem.
az oldalt manuálisan nem frissítettem.
a szerkesztés gomb emiatt látszott.
ránézve találtam egy helyesírási hibát.
asszem 1 betűt.
beléptem szerkesztésre.
(tehát nem perceket írkáltam, hanem kb. 10 mp. volt a javítás.)
ez 23:34-kor történt.

tehát szerkesztésre, nem a vissza gombbal, hanem a szerkesztés gombbal, bőven 5 perc után, (kb. 10), tudtam belépni.

:F

gondolom ezt az időkodok alapján simán lehet ellenőrizni.
mert hogy múltkor kifaroltam a témából, mert hülyén éreztem magam.
de ez most egyértlemű.
és próbáltam nem zagyván leírni...

*****

most is.
00:02-kor kattintottam rá a szerkesztésre, tehát bőven 5 perc után, és műköcik.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13526) Sk8erPeter válasza szab.tam (#13525) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És most ebben mi a meglepő? :U Pont ezt írtam, hogy 15 percig szerkesztheted a hsz.-t elküldés után. Azt hittem, azért "faroltál ki", mert átjött a tartalom. :)

Amúgy miért csinálod mindig ezt, hogy annyira széjjeltördeled a hozzászólásodat, hogy egyrészt óriásira duzzad tőle a hsz., másrészt nehezen is követhető, amit írsz, mert ugyanolyan darabos olvasni is, mint amilyen igénytelenül kinéz az egész? (kis kezdőbetű, széjjelrobbantgatott mondatok)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#13527) szab.tam válasza Sk8erPeter (#13526) üzenetére


szab.tam
nagyúr

15 percig szerkesztheted a hsz.-t elküldés után.

és 15 percig megnyithatod szerkesztésre?
mert én 5 perc után nyitottam meg szerkesztésre.
na, tényleg hagyjuk... :)

szerk. után elküdés vs megnyitás szerkeszésre.
nem ua.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13528) DS39 válasza szab.tam (#13527) üzenetére


DS39
nagyúr

ha egyszer szerkeszted 5 percen belül, majd visszamész a böngésző előzményekben ismét a poszt szerkesztési nézetére, 15 percig még ténylegesen tudod módosítani a hsz.-t. szóval nem csak a bealvósan posztot íróknak kedvez ez a 15 perces limit.

(#13529) vizcsap


vizcsap
tag

Sziasztok!

A főoldalon megjelenő legrégebbi cikk alatt van egy "Még több anyag.." link. Erre kattintva egy üres oldal jön csak be, nem tölti be a többi cikket. A lapcsalád többi oldalán működik a dolog, csak a Prohardveren nem.

Amivel néztem: Firefox 38, Explorer 11, Chrome 43, IOS8 Safari

[ Szerkesztve ]

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#13530) Sk8erPeter válasza vizcsap (#13529) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez a bugos topicba való, de amúgy ja, egy ideje létező bug...

Sk8erPeter

(#13531) lezso6 válasza Sk8erPeter (#13530) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem ez most egy olyan bug, amit egy banner kódja okoz. Pár nap múlva eltűnik, sajnos úgy tűnik, hogy javíthatatlan. Adblock sem segít.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13536) Nataniel


Nataniel
senior tag

Javitási ötlet a mobilos felülethez:
Megoldható,hogy úgy mint a "rendes" weboldal felületen, szerepeljen a legutóbb látogatottak/megnézettek listája,ahová ir az ember?
Hasznos lenne, mert a csak frissből mire az ember lekeresi,kihullik a haja..
:O :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#13537) Bjørgersson válasza Nataniel (#13536) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hardverapró mobilnézetén van itt szóltam hozzá lista, a mobilfelület egyébként már nem lesz fejlesztve, majd csak az egész R6-tal együtt.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13538) Melorin válasza Nataniel (#13536) üzenetére


Melorin
addikt

Ez nagyon jó lenne!
A hardverapron pedig jó lenne ha látszana a hirdetésnél hogy jegelt. Mobilnézetben.

(#13539) Melorin


Melorin
addikt

Más fórumon ami még nagyon hasznos, itt viszont nincs, hogy ha privát üzenetem érkezik, az email értesítőben benne van az üzenet is, nem csak hogy kaptam egy üzenetet.
Ha ezt nem lehet megoldani valamiért, legalább az emailben szereplő link ne az összes PÜ listájához vigyen, hanem ahhoz a személyéhez aki küldte.

(#13540) Lauda válasza Melorin (#13539) üzenetére


Lauda
félisten

Az uj uzenet amugy is piros.

(#13541) Sk8erPeter válasza Melorin (#13539) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ha ezt nem lehet megoldani valamiért, legalább az emailben szereplő link ne az összes PÜ listájához vigyen, hanem ahhoz a személyéhez aki küldte."
Így van, ezt én is ezer éve kértem már, meg más is, nem tudom, ez miért nem így működik... szóval támogatom a javaslatot.

(#13540) Lauda:
És akkor mi van? :W

Sk8erPeter

(#13542) Lauda válasza Sk8erPeter (#13541) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs semmi. Latod, hogy jon uzenet, az uzeneteidnel meg latod, hogy melyik az uj, mert az piros.

[ Szerkesztve ]

(#13543) Sk8erPeter válasza Lauda (#13542) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még egyszer kérdezem: és akkor mi van? Szerintem nem fogtad fel az eredeti kérést, olvasd el még egy párszor.

Sk8erPeter

(#13544) Lauda válasza Sk8erPeter (#13543) üzenetére


Lauda
félisten

Elmagyarazod akkor, hogy mas is megertse? Nekem speciel az is eleg volt, mikor hasznaltam a funkciot, hogy ertesultem az uj privat uzenet erkezeserol. De ez en vagyok, mas ember, mas igenyek.

(#13545) Sk8erPeter válasza Lauda (#13544) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem rajtad kívül a többség érti, ha elolvassa az eredeti hozzászólást. :D Javaslom, próbáld meg, ha még mindig nem megy, fordulj kezelőorvosodhoz vagy gyógyszerészedhez. :DDD ;]

Sk8erPeter

(#13547) moli.hu


moli.hu
őstag

hello,
ide irtam ezt, de talan itt jobb.

2015-06-07 22:35:23 XML_Feed_Parser #0 Invalid input: this is not valid XML @'http://gamepod.hu/hirfolyam/anyagok/rss.xml'
2015-06-07 23:35:19 XML_Feed_Parser #0 Invalid input: this is not valid XML @'http://gamepod.hu/hirfolyam/anyagok/rss.xml'
2015-06-08 00:35:59 XML_Feed_Parser #0 Invalid input: this is not valid XML @'http://gamepod.hu/hirfolyam/anyagok/rss.xml'
...
2015-06-12 18:20:07 XML_Feed_Parser #0 Invalid input: this is not valid XML @'http://gamepod.hu/hirfolyam/anyagok/rss.xml'
2015-06-12 19:20:05 XML_Feed_Parser #0 Invalid input: this is not valid XML @'http://gamepod.hu/hirfolyam/anyagok/rss.xml'

W3C Feed Validation Service
Sorry This feed does not validate.
line 14, column 70: XML parsing error: <unknown>:14:70: not well-formed (invalid token)
<link>http://576.hu/catalogsearch/result/?order=release_date&dir=desc& ...
^

pls fix (escapeelni kell az xml-spec karaktereket, mint peldaul az &, de a tobbit is.)

szerk: most latom mar mas is irta 2 napja, ezek szerint nem jo helyre irjuk?
szerk: sot, 3 napja.

[ Szerkesztve ]

(#13548) Lauda


Lauda
félisten

Olyan opcio nincs esetleg tervben, hogy xy user xy topikbol lenne csak kitiltva, idolegesen vagy veglegesen? Amugy a forum tobbi reszet korlatlanul hasznalhatna tovabb. Igy olyan modon is lehetne szankcionalni, hogy aki csak egy adott topikban nem bir magaval, azt onnan kitiltani, nem irhatna a topikba, viszont mashol forumozhatna, ha akar. Gyakran latni, hogy adott user csak egy bizonyos topikban/kozossegben nem tud viselkedni, mashol meg semmi baj vele. Nyilvan aki ugy ala cuzammen kelti a feszultseget es kotekedik, azt muszaj pihenore tenni kis idore. :)

(#13549) saelin


saelin
veterán

Nem lehetne megoldani, hogy a linkek kódját kiemleje valami színnel hsz írásnál? Persze csak akkor, ha jó a kód (nem hiányzik belőle zárójel).

Ma sikerült egy szép posztott szétcseszni egy szögletes zárójel véletlen törlése miatt... Egy ilyet még javítani sem lehet utólag, ha sok link volt egy posztban. :(

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13550) pepe091 válasza saelin (#13549) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Úgy tudod javítani, ha nem a szerkesztésre kattintasz utána, hanem vissza gombbal ugrasz vissza a HSZ írásához, így még az "eredeti" szögletes zárójeleket fogod látni, és csak meg kell keresned, hogy hol hiányzik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.