Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) kezo0 válasza Noxy (#18050) üzenetére


kezo0
addikt

Szuper, még1x köszi, akkor teszek egy próbát.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#18052) Ádám16


Ádám16
addikt

Aki gondolkodik 11-re váltáson 2017-es iPadről:
Ha szereti, hogy 10.3.3-on lényegében tökéletesen működik minden, és nincs sehol mikrolag/lag, egyelőre hagyja a dolgot. Na meg az akkumulátor sem merül drasztikusan, egy másik kritikus pont volt, amiért visszváltottam.
A 11 viszont remek lesz. A régi billentyűzetre vissza kellett szoknom, az új nagyon kényelmes, továbbá az appváltó, control centrel egyben is használható, nem kell a gombot nyomkodni, a dock is jól jön.
Csak várni kell még egy kis optimalizációra...

(#18053) sebgutkopf válasza sebgutkopf (#18037) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Lehet rájöttem a turpisságra, hogy miért ilyen nagy a rendszer.
Úgy tűnik, hogy az Fájl Explorer pro által az eszközre juttatott fájlokat nem valós tartalmuk alapján kategorizálja megdia, dokumentum stb..., hanem rendszer alkalmazásnak tünteti fel.
Töröltem egy filmet és feltűnt, hogy utána csökkent a tárhely használat, majd összenéztem nagyjából menni az FE által kezelt adatok tárhely igénye és így már kijön a matek.

Egyrészt megnyugodtam, másrészt számomra felfoghatatlan, hogyan lehet ilyen buta az IOS, hogy media fájlokat rendszer tárhelynek azonosít. :F

(#18054) Alex91 válasza sebgutkopf (#18053) üzenetére


Alex91
félisten

Mert gondolom a sajat App-jaiban levoket tekinti media file-oknak... De ezt csak gondolom!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18055) sebgutkopf válasza Alex91 (#18054) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Valószínű, hogy így számol.
Ez persze elég slendiránság és nem lehet felmentést adni a apple számára, hogy félrevezető adatokat közöl a userrel.

(#18056) madgie válasza sebgutkopf (#18055) üzenetére


madgie
titán

Honnan tudná az iOS, hogy a 3rd party File Explorer hová meg hogyan pakolgatja a fájljait?

(#18057) Alex91 válasza sebgutkopf (#18055) üzenetére


Alex91
félisten

Amugy ez se logikatlan vagy xarabb, mint a PC-n megszokott, csak kicsit mas... :) A mai, telefonon felnovo gyereknek meg pont a mappa szerkezet a fura.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18058) Jaded válasza Ádám16 (#18052) üzenetére


Jaded
senior tag

Ellenérv: semmi probléma a 11-gyel. Én nem tenném vissza a 10-et. Egyedül az “ikonra bökök és felugrik egy menü” ami nem működik, de szerintem az user error. Nem jövök rá a technikájára..

Renault Megane IV Limited

(#18059) Sn00k válasza Ádám16 (#18052) üzenetére


Sn00k
veterán

NAlam mini 4 en nagyon szepen muzsikal a 11. Igazabol csak egy gndom van , amit eszre vettem ,hogy valoban gyorsabban merul , mint 10.3.3 alatt. Mas gondom nincs.

3njoy the Lif3

(#18060) Cuccok válasza Sn00k (#18059) üzenetére


Cuccok
tag

Nekem 10.5pro-n is gyorsabb a merülés.

Ami viszont jobban zavar hogy az új lebegő ablak -> sidebyside váltás nem egyszer 15-20 másodperces merevrefagyást, majd respringet eredményezett

(#18061) leslieke válasza Sn00k (#18059) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem sincs gondom Mini4-en az 11-essel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18062) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni, mégpedig abban hogy adott egy ipad air2 amin ios 10.3.1 van. Erre szerettem volna felrakni a 10.3.3-at ituneson keresztül dfu vagy recovery módban. (Még aláírja az apple). De nem jött össze, a következő a probléma. Macbookon folyamatosam
9-es hibakódot kapok (az eszközre való csatlakozás sikertelen). Próbáltam már frissítéssel, visszaálítással, másik usb port, másik kábel, mac újraindítás, minden a legfrissebb rajta stb. Windows-os gépen meg 3503-hibáig jut el. Mac-en legalább eljut az alma logoig és alul már megjelenik a csík is hogy dolgozik, de pár másodperc és jön a hibaüzenet. Windows-on még eddig sem. Az ipad nekiállása előtt csináltam meg ugyanígy egy 5s-t, ott jó volt minden, mondjuk azon ios 8.valami volt, de azon jó lett minen.
Valakinek valami ötlete??????

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#18063) blakey válasza szmayer1 (#18062) üzenetére


blakey
titán

Próbáld még 1x letölteni és ellenőrízd, hogy jót töltesz-e le. Kábellel nincs gond? Fel van töltve a tablet?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18064) talamasca válasza Ádám16 (#18052) üzenetére


talamasca
senior tag

Én a pro-n vétel óta iOS 11-gyel használom.
Vissza nem mennék a 10-re.
Ezeket már ugye alapból így kellett volna kiadni, csak csúszott vele az Apple.

[ Szerkesztve ]

“Black as midnight on a moonless night.”

(#18065) szmayer1 válasza blakey (#18063) üzenetére


szmayer1
senior tag

Megoldódott!! Pedig semmit nem csináltam máshogy ma este, mint délelőtt. Most elsőre jó lett, nem értem :F :F
Azért köszi :)

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#18066) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Nyilvan nem szakportal de itt nem irjak hogy az Ipad 2017 megkapná hivatalosan az ios11-et. Ez megfelel a valosagnak?

F.K.T.

(#18067) Alex91 válasza psg5 (#18066) üzenetére


Alex91
félisten

Nem. Megkapta ez is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18068) leslieke válasza psg5 (#18066) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már meg is kapta.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18069) sebgutkopf válasza madgie (#18056) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha már ezt se lehet elvárni, akkor igazán nagy kalap ... ez az IOS. A fájlok rajta vannak nem ismeri fel a kiterjesztésekek?
Ha meg már ilyen béna, akkor legalább ne csapja hozzá a rendszerhez.

Komolyan mondom, egyre jobban csodálkozom, hogy nem ment még csődbe az apple ilyen szintű és korlátokkal teli termékekkel. :W

(#18070) madgie válasza sebgutkopf (#18069) üzenetére


madgie
titán

Láttál már Photos appban asztali macOS-en JPG fájlokat? Nem, mert egy bazinagy fájlba ment el mindent, úgy, hogy nincs JPG, nincs XML, nincsenek semmilyen elkülöníthető fájlok. Ha törölni kell, töröld a programból, ha másolni kell, exportáld onnan.

Persze meg lehet nyitogatni kerülőúton, de az Apple soha nem a Total Commander-szerű könyvtár/mappaszerkezetéről volt híres.

[ Szerkesztve ]

(#18071) sebgutkopf válasza Alex91 (#18057) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Annyiból mindenképpen logikátlan, hogy ha látom tele a hely, nem tudom mit csináljak hova nyúljak, hol tudok helyet felszabadítani. Ez azért csak nem akkora science fiction.

Ez a sandboxing arra jó, hogy ugyan nem törődik mappákkal a user, viszont az adatai iszonyatosan széttöredezett struktúrában lesznek, érdemi hierarchiába rendezés nélkül, áttekinthetetlenül, nem látni egyben, nincs átfogó áttekintés arról, hogy mi van az eszközön, mi van a felhőben, egyáltalán milyen témák, adatok érhető el ezen az eszközön.

Mindezek mellett az ios 11 nekem jobban tetszik mint a 10. Akku témában elég sokan foglalkoznak vele, mit érdemes ki illetve átkapcsolni, hogy ne egyen többet az előzőtől.

(#18072) szasanyi


szasanyi
félisten

Srácok egy .pdf fájl megnyitásával van gondom, ha találkozott vki ilyennel vagy anélkül is tudja a megoldást az segítsen legyen szíves!
A magyarorszag.hu / ügyfélkapu oldalon beérkezett dokumentumok nem nyithatók meg az iPad-en (2017-es, iOS11) pedig van rajta már legalább 3 féle pdf olvasó, epubreader, stb. FileMaster-be akarja letölteni (pontosabban le is tölti) de ott Unknow néven szerepel és onnan nem is tudom megnyitni. :F
Az is fura, hogy a további (megnyitására elvileg alkalmas) programokat a további lehetőségekben nem is látom így nem is tudom kijelölni. PC-n ellenben sima ügy, hiszen egy egyszerű 1 oldalas .pdf fájlról van szó.

(#18073) Süvi válasza szasanyi (#18072) üzenetére


Süvi
őstag

Kipróbáltam nálam a Document 5 alkalmazással kiválóan működik :)

(#18074) heim


heim
tag

Üdv, mindenkinek! Nekem ipad pro 1o,5- esen tökéletesen muzsikál az 11-es, még az akkuidő is jobb mint a 10.3.3-on volt! Annyira megtettszett a 11 hogy felraktam a I7 re is....na ezt nem kellett volna, ott sokkal jobban nyírbálja az akksit mint a 10-es. Ugyan azt a mentést tettem az ipadra is mint az I7 en volt....nem tudom mi okozhatja az eltérést....

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#18075) Alex91 válasza sebgutkopf (#18071) üzenetére


Alex91
félisten

Az a gond, hogy te a sajat logikadat eroltetned ra, ahelyett, hogy megertened az o logikajat :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18076) Ragnar95 válasza Alex91 (#18075) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez se feltétlen lenne baj, ha megértené a kolléga, hogy a fájlkezelés nem azért ilyen, mert az apple kretén, hanem ennek nyomós oka van. Nem is feltétlen kell szeretni ezt, csak a folyamatos siránkozás helyett be kellene látni, hogy ez változni nem fog, úgyhogy el kell fogadni vagy váltani Androidra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18077) Cuccok válasza Ragnar95 (#18076) üzenetére


Cuccok
tag

vagy jailbreakelni (ha lesz rá) és akkor egy ifile telepítés után szépen látszanak majd a könyvtárak és a fileok :)
Már kérdés hogy a appstoreos alkalmazások megkötései úgy is megmaradnak.

(#18078) Ragnar95 válasza Cuccok (#18077) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

JB jó ideje nincs már a legfrissebb rendszerre, szóval túl nagy reményeket nem fűznék hozzá hogy belátható időn belül lesz iOS11-re.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18079) psg5 válasza Alex91 (#18067) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!

F.K.T.

(#18080) psg5


psg5
veterán

Ez a case vagy ezpasszol/kompatibilis a 2017 Ipad-vel?
Ha nem akkor magyar beszerzésnél, hol lehetne Ipad 2017-re ilyen teljes tokot (nem sima cover-t) venni?

Valamint miért olcsóbb az asztroszürke szín? Az annyira nem "menő"?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#18081) Thewent12


Thewent12
aktív tag

:D

(#18082) r3dsnake válasza psg5 (#18080) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Air tokot nézz, ne Air 2-t.

(#18083) LilProphet90 válasza psg5 (#18080) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Az Apple.hu-n van STM tok 2017-re, bár egy 5ezressel drágább. Nagyon fain tok amúgy, csak számolj vele, hogy 300 grammot rádob a súlyra, elsőre szokatlan, de nem kényelmetlen használni, és rendesen védi a kijelző sarkait.

Méretben az Air 1-re készül tok is jó rá, csak annál kicsit lejjebb van azt hiszem a hangerő szabályzó, illetve még van rajta némítókapcsolóra is kivágás.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#18084) #35723520


#35723520
törölt tag

Megjött az első frissítés ios11-re... :))

(#18085) leslieke válasza #35723520 (#18084) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már települ is a Mini4-re.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18086) Luciano válasza Thewent12 (#18081) üzenetére


Luciano
tag

Durva üzemidő,nálam eddig 20 óra használt volt a legtöbb. Igaz még elég új,csak pár töltésen van túl.

Samsung Note 20 Ultra,Samsung Active 2,Samsung Watch 4,Huawei P30 pro,Coros Peace 2,Ipad mini 6,Iphone 13 mini,Watch 7,

(#18087) psg5 válasza LilProphet90 (#18083) üzenetére


psg5
veterán

Koszi. Igen azt lattal csak gondoltam occsoban meguszhatom de vegulis ilyen teteleknel ez nem oszt. :)

No ugy tunik belevagok a rendelesbe bár remelem nem fogom szidni nagam hogy 180k ért (ipad+bill+tok) miert nem laptopot vettem...
De tenyleg csak harmadik szamu gepkent kell kethetente suluba jegyzetelesre es tanulasra.

F.K.T.

(#18089) psg5 válasza #05304832 (#18088) üzenetére


psg5
veterán

Koszi :). Nem is akarnam kivaltani, de latom hogy a 2in1 es cuccok meg az ilyen tabla+bill combo még nem elterjedt tobbedik gepkent es nem tudom azert-e mert megsem annyira praktikus vagy még az elejen tart a piac atrendezodese e tekintetben :)

F.K.T.

(#18090) #75376384 válasza psg5 (#18089) üzenetére


#75376384
törölt tag

ha javarészt olyan tárgyaid lesznek, ahol a tanár elérhetővé teszi az előadásokat neten és azt be tudod vinni órára ipaden, akkor szerintem bill helyett egy tollal sokkal többre mész. :)

(#18091) psg5 válasza #75376384 (#18090) üzenetére


psg5
veterán

Sajna nem lesz minden felteve előre igy fontos a jegyzeteles, meg aztan gondolom a tollal azert meg kell kuzdeni (ahogy olvasgatom). :)
Bár gondolom alahuzasokra gondolsz meg hasonlokra a tollal.

F.K.T.

(#18092) #75376384 válasza psg5 (#18091) üzenetére


#75376384
törölt tag

nekem ismerősöm egy tollal és egy ipaddel csinálta végig szinte az egész egyetemet (építőmérnök, szóval kellett jegyzetelni/rajzolni). füzetet nem nagyon láttam nála. nyilván a tervezési és a spéci programokat igénylő feladatokat nem ezen csinálta, de sose mondta, hogy szenvedés lenne a toll használat. ha pedig belejön az ember, akkor egy megfelelő app segítségével nagyon frankó jegyzeteket lehet készíteni.
én tegnap ruháztam be egy tollra, elsőre furcsa valóban és egy fólia se árt, de megszokható és idővel olyan lesz az egész mint egy papír ceruza páros.

igazából nem akartam beleszólni, csak írtad, hogy mire kellene és egy billentyűzet szerintem erre az alkalmazásra nem feltétlenül szükséges. nem mellékesen indokolatlanul drága is szvsz.

(#18093) psg5 válasza #75376384 (#18092) üzenetére


psg5
veterán

Persze, köszi is a hsz-t, ráadásul ez human egyetem vagyis még kevésbé lesz fgvny, diagrammok stb. vagyis tényleg indokolt lehet a toll, de olvasgatva nem úgy tűnik mintha kiváltaná a bill-t. De egyértelműen csak nálam. :)
Az is nagyon pozitív, hogy nem ördögtől való ezek szerint egyetemet végigcsinálni vele :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#18094) psg5 válasza Gergőke88 (#17784) üzenetére


psg5
veterán

Nézegettem most rendelés miatt az árakat és az MM-ben (akciósan) 118k az Ipad 2017 az Aqua-ban meg 121k...most mi ez? Aquanál folyamatosan ment fel (úgy emlékszem 108k-n volt 2 napja.
Most akkor az Aqua ettől függetlenül pl nem magyarországra szántat árul?
Mivel MM-ben 10-15 napot írnak kiszállításra máshol kellene néznem ezért keresgetem...
Iponban meg 126k vagyis az MM-es nem akciós ár felett van az ár. Most már nem vágom hogy mi alapján dönthető, hogy "szürkézik"-e a cég vagy sem :) :(

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#18095) blakey válasza psg5 (#18094) üzenetére


blakey
titán

Mindegy honnan veszed, a gyári 1 év Apple garancia meglesz. Ott vedd ahol olcsóbb és megbízható bolt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18096) psg5 válasza blakey (#18095) üzenetére


psg5
veterán

Végülis mindegyik helyen vásároltam már...:)
Az tényleg számít, hogy a típusszámnál az összes karakter fel legyen tüntetve és az ez legyen?: mp2f2hc/a

F.K.T.

(#18097) blakey válasza psg5 (#18096) üzenetére


blakey
titán

Szerintem már túl mélyre ásol. :) Nem szoktam foglalkozni azokkal a számokkal. Nem nagyon tudsz hamisítványt venni. Ha megveszed és be tudod regisztrálni vagy a bolt megcsinálja neked és jól látható az Apple oldalán, hogy meddig szól a gari akkor nincs gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18098) psg5 válasza blakey (#18097) üzenetére


psg5
veterán

Igen, tudom ilyen vagyok, de már volt hogy megégettem magam, így van is rá okom :)

Köszi! :)
Rendelem.
Már csak az bosszant, hogy ezt a tokot kénytelen leszek innen rendelni mert egyenlőre máshol nincs (számlás helyen)

F.K.T.

(#18099) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok!

Nemrég váltottam iPad Air-ről, 2017 es iPadre. UPC-nél jó volt az ára és nagyon jó feltételekkel elhozható, igaz most pár napra rá mediamarktban 12 ezerrel olcsóbb (118 e Ft), de ez van, nekem megérte így is.

A lényeg, nagyon tetszik, az ios 11 is, de podcasteket hallgatok a gyári appon illetve pocket cast alkalmazásban droidon is. A gyári podcast app ios 11 frissítés után nem engedi lejátszottnak jelölni a részeket. Amit még ios 10 alatt jelöltem meg azoknál ott van, hogy lejátszott, de hiába hallgatok végig egy részt, nem jelöli meg. Eléggé szar lett az új felülete. El van dugva ez a funkció, vagy csak én nem látom.

Valszeg megveszem ios-re is a pocket castet, de jó volt eddig a gyári is.

6 hónapig nem volt ipad-em, ami nagyon furcsa és zavaró, hogy minden feloldáshoz meg kell nyomni a home gombot, aki ezt kitalálta..... :W Az ujjlenyomat olvasós védelemnél pedig nem lehet a lezárásra időkorlátot megadni mint a jelkód esetén, így egyenlőre marad a jelkód.

Szuper kis kütyű, sima air után a kijelzővel sincs gondom, hiszen szinte ugyanaz, a hardver viszont sokkal jobb.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#18100) Thewent12 válasza Luciano (#18086) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Igazabol viccnek raktam ki. Egyaltalan nem nyomkodtam ennyit, szoval fogalmam sincs hogy jott neki ez. A legtobb rendesen mert uzemidom kb. 15-16 ora volt.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.