Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) psg5 válasza talamasca (#17900) üzenetére


psg5
veterán

Itthon kaphato?

F.K.T.

(#17902) Mappa válasza shteer (#17885) üzenetére


Mappa
addikt

Hi

Tegnap este feltettem. Perpill borzalmas...sajnos. Akad lassú, gondolkodós. Egyértelműen ez már kifekteti a mini2 ipadet :( ios 10-nél is voltak akadások már sajnos de itt még durvább.

Vicces, hogy benchmark teszteken amiket lefuttattam évek alatt ipaden egyre rosszabb

ios9 - 2490 pont
ios10 - 2450 pont
ios11 - 2430 pont

Magyarul továbbra is működik az applenek az a bevált üzletpolitikája, hogy régebbi készülék így csinálják ki, csak hogy válts újabbra. (inkább ne támogatná az újabb op rendszereket a készülék és akkor maradna stabilabb, gördülékenyebb)

Ezért nekem az volna kérdésem mindenkihez, hogy downgradelni ios10 tudok ugye? mert ezt nem hagynám rajta. Illetve JB-el tudok régebbi ios is feltenni vagy az nem lehetséges?

nem kötelező megadni

(#17903) r3dsnake válasza Mappa (#17902) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ennyi pontkülönbség két mérés közt is simán van.

Nálam marad továbbra is az iOS9 a Mini 2-n.

(#17904) blakey válasza Mappa (#17902) üzenetére


blakey
titán

Nálam egyelőre nagyon jó, az a minimális lag eddig is megvolt, szépen teszi a dolgát, van pár napon, hogy eldöntsem, marad vagy megy vissza a 10-es.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17905) Mappa válasza r3dsnake (#17903) üzenetére


Mappa
addikt

Nem frissítetted fel vagy valami trükkel van ios 9? :)

nem kötelező megadni

(#17906) r3dsnake válasza Mappa (#17905) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem frissítettem.

(#17907) talamasca válasza psg5 (#17901) üzenetére


talamasca
senior tag

Én itt vettem, ráadásul aznap volt kedvezmény, így kb. 7000 Ft-ból megvolt. ;)

Ezek után, nem nagyon értem az Apple-féle árát. Tudom, a logo sokat nyom a latba... :)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#17908) jamy79 válasza Mappa (#17902) üzenetére


jamy79
tag

Én is ugyanezt tapasztaltam a mini 3 esetében (IOS 10.3.0-ról frissítettem).

(#17909) Jano_023


Jano_023
őstag

Hali, ipad mini 4re frissítettem és működik rendesen eddig. Azt láttátok hogy az app store hogy átalakították.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#17910) blakey válasza jamy79 (#17908) üzenetére


blakey
titán

Írnál egy példát, hogy meg tudjam nézni. Nyilván mindenkinek mások a felhasználási szokásai de megnézném, hogy nálam milyen.
Amúgy nálam már érik a csere és nem a rendszer miatt hanem kipróbálnék egy 9,7"-ost.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17911) Mappa válasza jamy79 (#17908) üzenetére


Mappa
addikt

Egy restart után mintha kicsit jobban tenné a dolgát. De lehet placebo, egyelőre hagyom rajta, de nem lepődnék meg ha pár nap múlva jönne egy 11.0.1

Ez a fentről lehuzom a kijelzőt amivel lezárom “elméletileg” majd ugyanugy visszalegyintem és fel nyitja... ennek nem sok értelme :F

Gyári háttérképek? Kicsit langyik.... Ja nincs több kérdésem :U ;]

nem kötelező megadni

(#17912) galaxys80 válasza r3dsnake (#17903) üzenetére


galaxys80
veterán

Pedig ha valami, akkor az iPad-en levő újítások nagyok jók lettek.

(#17913) Cuccok válasza galaxys80 (#17912) üzenetére


Cuccok
tag

A billentyűzet és a dock végre egy olyan dolog aminek van értelme. Ilyennek kellett volna lennie már az IOS7-ben.

(#17914) SidCorky válasza talamasca (#17907) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ez tényleg jónak tűnik, köszi a tippet :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#17915) Ádám16 válasza galaxys80 (#17912) üzenetére


Ádám16
addikt

Az tuti, de mini2re én is meggondolnám, hogy feldobjam-e. Érdeemes kivárni 1-2 tesztet, hogy hogyan muzsikál rajta a 11.

(#17916) jamy79 válasza blakey (#17910) üzenetére


jamy79
tag

Az általam rendszeresen használt alkalmazások (pl.youtube, gmail, spotify, időkép) betöltési ideje jelentősen romlott. Az összehasonlítási alapom egy air1 9-es ios-el. Korábban ugyanannyi volt az alkalmazások betöltési ideje, most a mini 3 jelentősen lassabb lett. :-(

(#17917) galaxys80 válasza Ádám16 (#17915) üzenetére


galaxys80
veterán

Mini 2 esetén valóban kérdéses, hogy hogyan muzsikál a 11.

(#17918) r3dsnake válasza galaxys80 (#17912) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hiába, ha az eddigi feladait csak akadozva látná el.

(#17919) adamssss válasza Mappa (#17902) üzenetére


adamssss
veterán

Ez teljesen normális, egyre komplexebb a rendszer, egyre többet tud, emiatt egyre több a háttér folyamat ami lassítja a gépeket. A mini 2 nem mai darab (már 4 éves a hw) csoda, hogy egyáltalán telepíthető rá a 11.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17920) sebgutkopf válasza Jano_023 (#17846) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Van egy VPN mögött elérhető tárhely, amit egy adott programmal érek el (bármilyen dokumentum formátum lehet). Ezt a tárhelyet nyilván az irodában is más eszközről is látom, használom, tehát ide dolgozom, biztonságos helyen van. Ezen fájlok egy részét az a program kezeli, amivel elérem, de nem mindent megfelelő szinten és itt van az igény a másik programra. Nem tartom életszerűnek, hogy széttöredezzenek az adataim, különböző felhő alapú megoldásokkal.
Alapvetően nem támasztanék olyan elvárást egy appal szemben se, hogy önmaga mindenféle fájl típust kezeljen, ennél egyszerűbb és funkcionálisabb megoldás további adott fájlt értő programok használata. Ezt pedig maga az ios teszi körülményessé, vagy lehetetlenné.
Mondhatnánk azt is, hogy túl sokat várok el, de ha más platformok működnek rendesen, akkor már nem biztos, hogy az elvárásokkal van a gond.

Tegnap az egyik apple fan informatikusunkat ki is osztottam ezen sz@rságok miatt, hogy nem működik rendesen. Nekem működő eszközt adjanak ide, ne egy cukormázzal borított hulladékot. Nem tudott megcáfolni. Sajnos.Provokatívan azt is megkérdeztem, hogy inkább adjam a gyereknek játszani a céges eszközt? Ez már kicsit trollkodás volt, de tényleg pipa voltam.

Lehet néha ég puffogni fogok mielőtt lehiggadok.

(#17921) Jano_023 válasza adamssss (#17919) üzenetére


Jano_023
őstag

Szerintem nem normális, hogy egy olyan oprendszert vagy frissítést erőltetnek rá az emberekre amitől rosszabbul fog az adott termék működni. Ha nem képes kezelni megfelelően a hardver akkor ne tolják ki rá vagy adják meg az opciót hogy el tudd dönteni hogy szeretnéd e vagy sem. Nincsen olyan sok készülékjük és hardver igazán le lehetne tesztelni...

sebgutkopf: megértem hogy mi a gondod,ebben az esetben lehet a cégnek nem ipadet kellett volna vennie neked hanem egy androidos tabletet. Idegesítő lehet főleg ha így megakasztja a munkát.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#17922) r3dsnake válasza Jano_023 (#17921) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Felrakod az apple tv beta profilját és többet nem zaklat frissítéssel. Én ha kézzel rámegyek az iOS9-es iPad mini 2-n a frissítésre, akkor sem talál update-et. Így véletlenül sem kerül fel rá újabb rendszer.

(#17923) adamssss válasza Jano_023 (#17921) üzenetére


adamssss
veterán

amitől rosszabbul fog az adott termék működni

Ez így nem igaz, ezt senki sem állította. Maximum lassabb lesz tőle, de nem rosszabb. Cserébe többet fog tudni.

adják meg az opciót hogy el tudd dönteni hogy szeretnéd e vagy sem.

Megadják. Nem kötelező frissíteni

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17924) Cuccok válasza adamssss (#17923) üzenetére


Cuccok
tag

"Megadják. Nem kötelező frissíteni"

Viszont ha frissítettél és nem a megjelenés utáni pár napban vagy akkor jól beszoptad. De biztos ami biztos a háttérben még le is tölti neked a frissítést ha nem akarsz frissíteni akkor is.
Az átlagfelhasználó meg ugye teljes mértékben esélytelen egy downgrade-re.

(#17925) sebgutkopf válasza Warter (#17863) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Frissítettem a 11-re. Nálam az instant note új funkció valamiért elég esetlegesen indul el. Van, hogy rányomom a pencilt és semmit se csinál rá, máskor meg elindul a jegyzet, de akkor se egy könnyed koppintásra. Van esetleg valami spéci technika hogyan kéne a kijelzőhöz érinteni?

(#17926) adamssss válasza Cuccok (#17924) üzenetére


adamssss
veterán

Ezért kell rögtön frissíteni amint kijött az új SW mert ilyenkor 3-4 napi az Apple még aláírja a régit.

Egyébként le lehet tiltani, az automatikus frissítést, sőt törölni is tudod a már letöltött frissítési csomagot.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17927) -NRGyP- válasza adamssss (#17923) üzenetére


-NRGyP-
tag

Egyetértek Veled!

Pár hete érdeklődtem itt, hogy melyikre típusra érdemes cserélni feleségem Ipad3-as tabletjét, amit a megjelenésekor újonnan vettünk. Azóta teszi a dolgát, remekül működik, pedig szerintem azon csak egyszer frissítettünk iOS-t egy játék miatt, amit azóta is napi szinten tapicskol (asszem a Hay Day :), vmi farmos izé).
Persze így is lassúnak hat már a cucc(meg az is), nyilván megfeküdne a legújabb csitti-fitti progiktól, de ettől nem lesz rossz!

Úgyhogy, egyáltalán nem kötelező a frissítés, hacsak vmi speckó dolog meg nem kívánja.
Oké, feleségem csak netezik, meg játszik vele, ezért elvan a közel 5 éves iOS-el, neki nem is szükséges az "áptudét".

Ennek a témának az előnyeit-hátrányait pedig mindenki a felhasználása/igénye szerint ítélje meg, de emiatt nem lesz rossz egy több éves hardver.

(#17928) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék valahogyan az iPadre több mappát és almappát csinálni, mivel szeretném a cégünk összes termékét külön mappába belerakni. Csak fotókat raknék a mappákba (a mappák neve nyilván a termékek nevét kapná). Most az új IOS 11-el megoldható lehet? Próbáltam képeket behúzni a Files alkalmazás különböző alapértelmezett kategóriáiba, de nem engedte.

Esetleg valakinek bármilyen ötlet?

Azért szeretném ezt, hogy ne kelljen mindig megnyitni a saját honlapunkat és úgy bemutatni a termékeket, hanem alapból legyen lementve minden egyes cikk, képekkel együtt.

Előre is köszönöm!

(#17929) Alex91 válasza Sev!er (#17928) üzenetére


Alex91
félisten

Fotok alkalmazas, azt abban Albumokat letrehozni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17930) Sev!er válasza Alex91 (#17929) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Túl sok mappa lenne úgy és nem látnám át a céges ill. a magán dolgaim.

(#17931) Alex91 válasza Sev!er (#17930) üzenetére


Alex91
félisten

IMHO mappazni nem fogsz az iPad-en... Felhot hasznalhatnal, de ugye azzal nem vagy elorebb... Meg kulso hattertar, de ugye az se elegans...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17932) psg5 válasza talamasca (#17907) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!

F.K.T.

(#17933) sebgutkopf válasza Sev!er (#17928) üzenetére


sebgutkopf
őstag

File Explorer pro. Azzal mappa is van, szabadabb felmásolás (pl wifi) és meg is nyitja a képeket.

(#17934) sebgutkopf válasza kkdesign (#17891) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem kis kezem van és nem érem át a 9,7"-es méretet. Tehát kézben tartva nem tudok rajta kényelmesen két hüvelyk ujjal pötyögni.

(#17935) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Nekem az uj ios-el jobban merul a cucc. (9.7 pro) eddig elment a szokasos dolgaim mellett 3-4 napot, de a mai hasznalat mellett leszivta belole mar a harmadat, es meg csak negy ora...

(#17937) Sev!er válasza sebgutkopf (#17933) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Köszönöm, de az új IOS files alkalmazásával nem lehetne hasonlót csinálni? Vagy akkor az mire lesz jó?

(#17938) blakey válasza Sev!er (#17937) üzenetére


blakey
titán

Nem nagyon, egyelőre nagyon kezdetlegesnek tűnik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17939) psg5


psg5
veterán

Kipróbáltam MM-ben a wireless magic bill-t és az Iped pro-hoz tartozó magyar nyelvű tokkal együttes bill-t. Egyértelműen a wireless a használható. A tokos (persze tudom, hogy ipad 2017-hez nincs is magyar) csak nagyon ideiglenes megoldás lehet de a wireless hosszútávú.

F.K.T.

(#17940) Ragnar95 válasza blakey (#17938) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valószínűleg ilyen is marad, senki ne álmodjon róla, hogy dobja az Apple a sandboxingot a közeljövőben...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17941) blakey válasza Ragnar95 (#17940) üzenetére


blakey
titán

File Explorer Pro-t használok, engem ez egyáltalán nem hozott lázba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17942) Scholes9 válasza Thewent12 (#17935) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem is jobban merül a Mini 4, de majd beáll :D Mondjuk egész nap Youtubeot néztem meg Messengereztem, az eddig is merítette szépen, de most még annál is jobban, de én mondjuk nem aggódok, majd jobb lesz :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17943) Cuccok válasza Ragnar95 (#17940) üzenetére


Cuccok
tag

Viszont egy olyan megoldás azért működőképes lehetett volna hogy lenne egy box ami a filekezelőjé és ahhoz bizonyos appok hozzáférhetnének.
Ehelyett lett egy ilyen szinte értékelhetetlen próbálkozás...

(#17944) Süvi válasza Sev!er (#17928) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!
Readdle Document 5 alkalmazást használom hasonló célokra is.
Páratlanul kezeli a felhőket.
Onedrive vállalati, Ondrive Szemlyes, Google Drive fiókjaim ill. azok meghatározott mappái vannak teljes mértékben szinkronizálva rajta. Több GB adat, több tucat mappában van offline az Ipadon, és folyamatos a kétoldalú szinkronizáció.

(Azoknak is ajánlom ezt a programcsaládot, akik nem frissítenek végül IOS11-re, mert már kb. egy fél éve működik Programcsaládon belül a drag and drop, áthúzásos áthelyezés/másolás)

(#17945) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Meg is lett az iPad-em :) Viszont ami kérdésem lenne. Hogy Garancia az most 2. évben az hogy van? mert olvastam hogy egyes esetekben élhetek a joghommal. De ha vettem kiterjesztett 2. évet akkor az nekem 3. évre érvényes, avgy az a része mit jelent itt magyarországon?

[ Szerkesztve ]

(#17946) Cuccok válasza kkdesign (#17945) üzenetére


Cuccok
tag

Ha veszel hozzá Applecare kiterjesztett garanciát akkor lesz garid a második évben is, ha nem akkor nem :)

(#17947) Imy válasza galaxys80 (#17917) üzenetére


Imy
veterán

Erre én is kíváncsi lennék, hogy érdemes-e a Mini 2-t frissíteni 11-re. Lecserélni nem akarom, mert nem sokat használom, 2-3 hetente töltöm.

(#17948) leslieke válasza Imy (#17947) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mini4-en rendben működik, de az ugye újabb.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17949) sharp4 válasza leslieke (#17948) üzenetére


sharp4
őstag

Mini 4-en teljesen jól működik!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#17950) leslieke válasza sharp4 (#17949) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt mondom én is. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.