Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) szasanyi válasza Alex91 (#17100) üzenetére


szasanyi
félisten

Néztem, de kép alapján... mind1, az edigitalból rendeltem egy akciós tokot, aztán ha nem jó visszaküldöm.

(#17102) cousin333


cousin333
addikt

Üdv mindenkinek!

Használ valaki ilyen tokot: [link]?

Mennyire passzentos bele a tablet? Azért érdekel, hogy beleférne-e egy 10.5-ös, vagy az már túl szoros? A belső méretek alapján igen, de nem bízom benne teljesen...

"We spared no expense"

(#17103) Csabee. válasza norbi2010 (#17099) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az nem alternatíva. Felhasználói élmény 0-val egyenlő.

Ragnar95: esetleg iphone gombja jó lehet hozzá?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#17104) Ragnar95 válasza Csabee. (#17103) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Utána nézve a témának rossz hír, egyben van az előlappal a home gomb, így nem olcsó és nem is egyszerű a cseréje. Bár ebayről van 5000Ft alatt is, tehát magadnak meg tudod oldani olcsón is a dolgot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17105) Csabee. válasza Ragnar95 (#17104) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én is úgy láttam.. gondolkodom rajta de lehet eladom alkatrésznek majd az egészet.

Üdv: Csabee.

(#17106) 206 cc válasza #05304832 (#17085) üzenetére


206 cc
senior tag

ilyesmi áron megfelel??

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#17107) norbi2010 válasza Csabee. (#17103) üzenetére


norbi2010
őstag

Már hogy ne lenne alternatíva, arra lett kitalálva, hogy többek között egy virtuális home gomb legyen, ha elromlana az igazi. Az jobb felhasználói élmény, ha egyáltalán nem is tudod használni az iPad-et? De úgy használod ahogy jónak látod.

(#17108) Jaded


Jaded
senior tag

Az első üzemidő, igaz ment volna még (iPad 2017):

Renault Megane IV Limited

(#17109) Csabee. válasza norbi2010 (#17107) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Okes de nem kényelmes számomra.

Üdv: Csabee.

(#17110) DJosef válasza Jaded (#17108) üzenetére


DJosef
őstag

Well done!

Forget about it

(#17111) szasanyi


szasanyi
félisten

Lehet láma kérdés, de felteszem: kell-e tenni vmit az Apple ID régi eszközön való inaktiválása valamint az új eszközön való aktiválása érdekében, vagy elég az új eszközbe beírni a beüzemeléskor? Nyilván az előző készülék törlésre (visszaállításra) kerül mert azt eladtam.

(#17112) vadászcsiga válasza szasanyi (#17111) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ki kell lépni az apple id-ből. Enélkül minden visszaállításkor kérni fogja az új tulajdonostól. Ha ezt nem tudja, az iPad nem lesz más mint egy levelnehezek

[ Szerkesztve ]

(#17113) szasanyi válasza vadászcsiga (#17112) üzenetére


szasanyi
félisten

Ki kell lépni az apple id-ből. - hol, hogyan?

(#17114) Alex91 válasza szasanyi (#17113) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17115) szasanyi válasza Alex91 (#17114) üzenetére


szasanyi
félisten

:R

(#17116) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Láma kérdés:
iPad Mini 4 LTE, előfizetéses sim kártya benne (mobilnet miatt). Tudok vele SMS-t fogadni?
Koszi

(#17117) r3dsnake válasza d.tiborz (#17116) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem.

(#17118) d.tiborz válasza r3dsnake (#17117) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Gondoltam.
:R

(#17120) Årpi


Årpi
őstag

Sziasztok! 3 év után újra visszatérnék iPadhez egy 2017 128 gigás modell személyében,van valami musthave app videólejátszáshoz vagy akármi máshoz ami az elmúlt 1-2 évben jött ki? Előre is köszi :R

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#17121) DJosef válasza Årpi (#17120) üzenetére


DJosef
őstag

VLC, de az sztem volt a te idodben is mar.

Forget about it

(#17122) leslieke válasza Årpi (#17120) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

nPlayer és VLC is jó.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17123) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Ez az új Ipad jó szövegszerkesztésre, netezéshez, facebookozásra, filmnézésre és egy kis játékra?
Jelenleg egy Samsung Galaxy Tab 3-am van, amit szeretnék lecserélni.

(#17124) norbi2010 válasza timelord1987 (#17123) üzenetére


norbi2010
őstag

Persze. :K

(#17125) szasanyi


szasanyi
félisten

Megjött a küyü, beüzemelve. Eddig jónak néz ki, de én nem látok sok különbséget a 3-hoz képest... keskenyebb és persze gyorsabb is valamint a kijelzője talán egy hajszálnyival jobb.
Viszont az első "hiba" a korábbanhasznált Battery Doctor, ami nem megy iOS 10 alatt. Pedig szerettem mert jól menedzselte az akkut (aminek az eredménye is meg lett, hiszen ma is kiváló üzemidőt tud). Nem tudom melyik lenne jó helyette (hasonló funkciókkal, jól mödik iOS 10 alatt, és FREE).
Használ vki ilyet, esetleg ajánlás van-e?

(#17126) norbi2010 válasza szasanyi (#17125) üzenetére


norbi2010
őstag

Az a kiváló üzemidő nagyon nagy valószínűséggel az iPad érdeme, nem az app-é, szóval szerintem semmi szükség rá, pláne a 2017-es esetében.

(#17127) Ragnar95 válasza szasanyi (#17125) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Battery Doctor is csak arra volt jó, hogy kiírta az akku állapotát, de ehhez az API-hoz iOS-el megszüntette az Apple a hozzáférést, így nincs alternatíva. "Menedzselni" soha semelyik app nem tudta az akkut JB nélkül, mivel nem férnek hozzá a töltésvezérléshez, illetve más appok energiahasználatához az AppStore-os appok.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17128) szasanyi


szasanyi
félisten

Lehet igazatok van, minden esetre a töltés időszakosságára (Normal-, FullCharge) a memria felszabadítására (háttérben futó alkalmazások bezárása) és a szemét letakarítására jól használható volt. Persze nem erőltetem ha nincs olyn ami kifogástalanul működik az új iOS alatt.

MÁS: tudtok ajánlani e-book olvasó progit ami jó? Alapvetően .pdf és.epub fájlokhoz kell (fizetős is lehet, amennyiben tényleg jól és szeléskörűen használható). :R

(#17129) Alex91 válasza szasanyi (#17128) üzenetére


Alex91
félisten

Gyari iBooks nem jo?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17130) szasanyi válasza Alex91 (#17129) üzenetére


szasanyi
félisten

ÉS hogyan tudok abba e-bookot bemásolni? Vagy az iPad-re másolt könyvet hogyan tudom megnyitni vele? :U

(#17131) univerzita válasza szasanyi (#17130) üzenetére


univerzita
addikt

A iTunes -ba kiválasztod a Aplikációkat és a iBooks - ba bemásolod majd iPaden abba megnyitod.

(#17132) szasanyi válasza univerzita (#17131) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt nem értem... :(

(#17133) szasanyi válasza szasanyi (#17132) üzenetére


szasanyi
félisten

Sikerült bemásolnom, de az .epub könyv címlapján kívül mást nem jelenít meg. Először vmi "nyincs elég erőforrás a megnyitáshoz" vagy mi a fee hibaüzenetet kaptam. Aztán semmi, csak szimplán a címlap és üres oldalab. Míg az EPUB Reader ue a fájlt simán kezeli, helyesen.

(#17134) univerzita válasza szasanyi (#17132) üzenetére


univerzita
addikt

Fent van számítógépen a iTunes?

(#17135) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Air2-es smart cover kompatibilis esetleg az ipad Pro-val?

Üdv: Csabee.

(#17136) Ragnar95 válasza szasanyi (#17128) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Memória felszabadítás is kamu. Annyit tudnak tenni ezek az appok, hogy lefoglalnak maguknak annyi RAM-ot a rendszertől, amennyit csak tudnak és a rendszer magától kilövi a nem használt appokat. De ennek igazság szerint semmi haszna, hiszen ha valamelyik appnak tényleg szüksége van a memóriára, azzal is ugyanezt eljátssz a rendszer, semmi szükség manuálisan így ráerőltetni a rendszerre hogy szabadítson fel memóriát.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17137) nofi válasza Csabee. (#17135) üzenetére


nofi
őstag

A tavalyi 9,7-essel igen, Youtube-on van is erről pár videó

Xbox GT: nozsolt

(#17138) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali. A következők közül valakinek van tapasztalata valamelyikkel? Vennék egyet Mini 4-re. [link]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17139) Jano_023 válasza Scholes9 (#17138) üzenetére


Jano_023
őstag

Hali én istyleban vettem tokot és ahhoz volt fólia. De szerintem nagyon nem lőhetsz mellé ezekkel sem, max pár hónapig használod aztán raksz újat rá.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#17140) Csabee. válasza nofi (#17137) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az szuper. Akkor a tokhoz vehetem az ipadet :D

Üdv: Csabee.

(#17141) Scholes9 válasza Jano_023 (#17139) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jah veszek többet és akkor majd látom, köszi :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17142) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

egy ideje (1-1,5 éve) nem követem annyira az iPadekkel történt változásokat, de most arra lennék kíváncsi, hogy a 9,7 collos iPad Pro mennyire alkalmas azokra a grafikai munkákra, mint a 12,9-es társa? Értem ezalatt, hogy mennyire lehet alkalmas digitális rajztáblának, vagy Adobe programok futtatására.
Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv. Máté

meg

(#17143) ODGx


ODGx
tag

Sziasztok,

Van egy iped mini 4-em és egy asus routeren futó openvpn szerverem. Sajnos sehogy sem akar csatlakozni viszont fontos lenne, hogy működjön. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?

konfig:

client
dev tun
proto tcp-client
remote xyz:1234
float
ncp-ciphers AES-128-GCM:AES-256-GCM:AES-128-CBC:AES-256-CBC
cipher DES-EDE3-CBC
auth SHA512
compress lz4
keepalive 15 60
auth-user-pass
remote-cert-tls server

Minden más simán csatlakozik csak az ipad nem akar....

Előre is köszönöm.

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#17144) Noxy válasza ODGx (#17143) üzenetére


Noxy
veterán

Mivel építed fel a VPN kapcsolatot?
Az OpenVPN App-l?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17145) ODGx válasza Noxy (#17144) üzenetére


ODGx
tag

Open vpn app segítségével.

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#17146) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok,
i6S-em mellé szeretnék venni egy iPad 2017-et. Eddig még nem volt iPad-em, így lenne pár kérdésem.
Mivel a kölkök napi szinten használnák, valahogy be tudom állítani, hogy véletlenül se tudjanak alkalmazást vásárolni, ha uaz a AppleID?
Milyen beállítási lehetőség van (kids mode, stb), amivel érdemes és lehet próbálkozni, míg a gyerekek használják a táblagépet?
Nyilván én is fogom használni és amit eddig megvettem az iPhone-hoz, azt szeretném használni az iPad-en is.
Még hezitálok, hogy a 32 vagy a 128GB-os verziót válasszuk, mert ha megyünk nyaralni vagy a mamához szoktunk nekik meséket a táblagépre (eddig Androidos) másolni, no meg apának is a kedvenc sorozatait :). OTG működik, vagy inkább nagyobb tárhely legyen?
Köszönöm a válaszokat, tippeket!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#17147) Alex91 válasza NavySeal (#17146) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem elegge le lehet tiltani. A telon is lehet nezni a beallitasoknal. A vasarlast, alkalmazason beluli vasarlast stb.

Ha tobben hasznaljatok, akkor a TouchID-t nem erdemes bekapcsolni. Esetleg a szemelyes dolgokat (e-mail, kontaktok stb) szinkronjat is meg lehet fontolni, hogy engedelyezed-e.

Amit megvettel alkalmazast, azt termeszetesen letoltheted az iPad-re is, ha a sajat Apple ID-vel vagy ra bejelentkezve.

Tarhely kerdese: felhasznalastol fugg, jelenleg keves alkalmazassal, adattal siman el lehet lenni 32 GB-on, de a gyerekekbol kiindulva hosszu tavon a 128 GB-os talan jobban megeri. Adatokra lehet talalni tobb bovitesi megoldast, akar vezetek nelkulit is (kinabol olcson).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17148) kalimist válasza Csabee. (#17135) üzenetére


kalimist
aktív tag

Nem kompatibilis, Apple sem ajánlja. Nem illeszkedik jól a smart connector miatt. Itthon próbáltam is is meg tudom erősíteni.

(#17149) miroon


miroon
aktív tag

Hali.

Letezik,hogy az ios 11-ben szigorubban ellenorzik az utangyartott kabeleket vagy valami? Eddig tokeletesen ment az ugreen kabellel az ipad air 2, miota felraktam az ios 11 betat azota nem tolt, csak kiirja,hogy "Elofordulhat,hogy ez a kiegeszito nem tamogatott". Eddig hibatlanul ment, es mini3-mon is hibatlanul tolt ugyanezzel a kabellel amin ios 10 van.

A kabel tuti eredeti,mert anno meg az Ugreen Official Store-bol vettem.

iPhone 13 Midnight Black

(#17150) Warter


Warter
őstag

Hali,
Tudnatok ajanlani dlna klienst, nem baj ha fizetos, csak jo legyen. Vagy esetleg VLC-vel is meg tudom ezt oldani?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.