Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) trigorin


trigorin
aktív tag

Érdemes 10.5 pro-ra képernyővédő fóliát rakni? Tokot veszek hozzá természetesen, ami takarja a képernyőt is, de a fóliában nem vagyok biztos, megéri-e. Rontja a tükröződést, használatot?

(#18952) Ragnar95 válasza Csabee. (#18943) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hogy érted, hogy nem működik :F Bekapcsoltad a tollat egyáltalán?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18953) oszy válasza Csabee. (#18943) üzenetére


oszy
veterán

Másik topikban azt írtad visszaküldöd.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18954) V.Stryker válasza vadászcsiga (#18942) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkir most már így fog megdögleni? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#18955) galaxys80 válasza V.Stryker (#18954) üzenetére


galaxys80
veterán

Igen.

(#18956) vadászcsiga válasza V.Stryker (#18954) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igen sajnos.

(#18957) Euripidész válasza trigorin (#18951) üzenetére


Euripidész
csendes tag

Nekem az új iPad-m van. Rakattam rá üvegfóliát. Tökéletesen működik vele. Én is akarok rá tokot is. Igazából a fóliát plusz védelemnek szánom ha van rajtam gyűrű ne a kijelző felületét sértsem fel.

(#18958) oszy válasza Euripidész (#18957) üzenetére


oszy
veterán

Én is raktam rá üvegfóliát. Ebay-es és tök jól illeszkedik, ráadásul gyorsan itt volt.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18960) pescara válasza trigorin (#18951) üzenetére


pescara
aktív tag

Engem lebeszeltek rola es 5 eve van ipadem folia nelkul, most a 3. Nagyon szivos anyagbol van a kijelzo, szinte nem lehet benne kart tenni. Mondjuk en is tokban tartom, de szerintem teljesen felesleges a folia ra. Egyszer tettem, aztan leszedtem 2 het utan.

(#18961) pescara válasza Euripidész (#18957) üzenetére


pescara
aktív tag

Mi mar teli borosuveget is ejtettunk ra, gondoltam ennek annyi-:)) Nagyon csunya hangja volt. Hat csodak csodaja, meg egy mikro karc sem lett rajta, akarhogy kerestuk. Szerintem egy gyuru se karcolhatja meg normalis hasznalatnal.

(#18962) Ance válasza pescara (#18960) üzenetére


Ance
őstag

Egyetértek. Az első iPadommal (1-es) hosszas használatot követően most a 2 és fél éves gyerekem játszik. :D El lehet képzelni az igénybevételt. Továbbra is karcmentes. Mondjuk a sima 2017-esre vennék valamit, annyira rossz a képernyője, mert nagyon tükröződik, de csak azért.

[ Szerkesztve ]

(#18963) pescara válasza Ance (#18962) üzenetére


pescara
aktív tag

Ennel meg csunyabb bizonyitekom is van, de alig merem ide leirni😂😂 Egy full biztositott ipad, serules..stb biztositasa lassan lejart. 2 eves hibatlan volt. Az ismerosom konnyes szemmel foldhozvagta, en nezni se akartam, de mondta, hogy ha mar fizettettek vele full garit, akkor inkabb csereli egy ujra. Hat nem hittem a szememnek, semmi baja nem lett a szerencsetlennek, egy apro horpadas az egyik sarkan. Kijelzoje karcmentes, pedig arra erkezett. 3.probalkozasra sikerult neki kivegezni szerencsetlent. Ugyogy garantalom mindenkinek, semmi ertelme az elolapot foliazni. A tok kell, mert ha leesik , akkor a sarkok konnyen behorpadnak, mas baja nem lesz.

(#18964) Ragnar95 válasza pescara (#18963) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az, hogy semmi értelme, túlzás.
Mikrokarcok ellen sajna sokat nem ér a kijelző, ha izzad az ember keze, nagyon könnyen mikrokarcos lesz a kijelző amikor takarítja az ember. iPad 3-am kijelzőjén volt mikrokarc bőven, Air2-t a kezdetektől fogva üvegfóliával használom.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18966) leslieke válasza #05304832 (#18965) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem Mini4 van.!nincs rajta fólia, de még tok sem és karc sincs a kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18967) pescara válasza Ragnar95 (#18964) üzenetére


pescara
aktív tag

Attol is fugg termeszetesen, hogy ki, hol hasznalja. En 99% ban csak itthon, vagy repulogepen, repuloteren,szallodaban. Terepen soha . Taskaban is tokban, kulon van, nem rakom ossze kulcsokkal, apropenzzel, mas kemeny targyakkal.

(#18968) galaxys80 válasza pescara (#18967) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam, azért a Mini 2 kijelzőjén bőven láthatóak voltak halványabb karcok. Pedig a házat nem hagyta el soha. :D
Igaz, hogy a gyerek szokott rajta játszani, de kétlem, hogy mérgében kulcsokkal karcolgatta volna. :D

(#18969) r3dsnake válasza galaxys80 (#18968) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szintén. Nekem is van néhány karc a mini 2-n.

(#18970) pescara válasza galaxys80 (#18968) üzenetére


pescara
aktív tag

A gyerek az veszelyes uzem😂😂😂Mindig leejtik-:))

(#18971) galaxys80 válasza pescara (#18970) üzenetére


galaxys80
veterán

Hogy lekopogjam nekem sose ejtette még le se a mini2-t se a 2017-et. :)

(#18972) pescara válasza galaxys80 (#18971) üzenetére


pescara
aktív tag

Akkor ugyes gyerek!

(#18973) trigorin


trigorin
aktív tag

Rendeltem egy xprotector 0.33-as tempered glass fóliát, nem viccelek ebben :) Csak nem csillog be tőle a kijelző :)

Ha iPad-hez kontollert akarok kötni, akkor ez a kábel az, ami kell?

https://www.apple.com/hu/shop/product/MK0W2ZM/A/lightning-%E2%80%93-usb-3-kameraadapter?fnode=91

[ Szerkesztve ]

(#18974) galaxys80 válasza pescara (#18972) üzenetére


galaxys80
veterán

Be lett fenyítve, hogy a kanapéról nem visszük el, nem futkosunk vele. :D
De az ördög sosem alszik. :) Ezért a 2017-re kötöttem inkább egy biztosítást. :)

(#18975) trigorin válasza galaxys80 (#18974) üzenetére


trigorin
aktív tag

Az mit jelent, hogy kötöttél rá biztosítást?

(#18976) oszy válasza #05304832 (#18965) üzenetére


oszy
veterán

A felhasználói élményt nekem nem rontja a fólia. Lehet jót választottam. :) Még a home gombnál sem tűnik fel. A 6S-en már rosszabb ezen a részen. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#18977) pescara válasza galaxys80 (#18974) üzenetére


pescara
aktív tag

Igen, igy jo! En is fizettem ra kulon biztositast, azota a furdokadba sem felek hasznalni:-)))

(#18978) pescara válasza trigorin (#18975) üzenetére


pescara
aktív tag

Azt, hogyha barmi baja lesz, mergeben foldhoz csapja, vagy atmegy rajta az autoval, akkor kap ujat.

(#18979) trigorin válasza pescara (#18978) üzenetére


trigorin
aktív tag

Ezt a biztosítást hol lehet kötni? Apple-nél nem találtam.

(#18981) Treff


Treff
aktív tag

Urak, Ipad Pro 9.7 és Ipad 9.7 2017 között mi indokolja a 60-70e Ft-os árkülönbséget?
Tudásban elég hasonlóaknak tűnnek, (jó 4 vs 2 hangszóró, A9X vs A9 proci).

Melyiket érdemes venni újként?

Érdemes-e használtban gondolkozni a 9.7 Pro-ban?

(#18982) galaxys80 válasza trigorin (#18979) üzenetére


galaxys80
veterán

Én a média marktban kötöttem az iPad vásárlásakor.

(#18983) Süvi válasza #05304832 (#18980) üzenetére


Süvi
őstag

Én már sok takarító eszközt próbáltam, de egy sima bolti mikroszállás törőkendőtől (üvegre való, fürdőszoba takarító) és nyál kombinációtól nem találtam még jobbat én sem :)

(#18985) Süvi válasza Treff (#18981) üzenetére


Süvi
őstag

A felhasználástól függ, hogy melyiket érdemes. Általános felhasználásra elég a sima.

A Pro-nak TrueTone kijelzője van és alkalmas ApplePencil használatra, a sima nem.

(#18986) Treff válasza Süvi (#18985) üzenetére


Treff
aktív tag

értem, köszi
Mezei, otthoni webböngészés használatra lenne.

(#18987) trigorin


trigorin
aktív tag

Valszeg hülye kérdés, de van arra mód, hogy a magyar nyelv jobban támogatott legyen az iPaden? A virtuális billentyűzet elég nehézkes, az auto completion vagy mi végóül is ott van,de azért jobb lenne könnyebben gépelni a szavakat.
A másik, hogy a kézírás tényleg ennyire negligálja a magyart, még a csupa ékezet nélküli szavak esetén is?

Annyi, hogy angolra álítottam be a gépet (a billentyűzeten azért bekapcsoltam a magyar nyelv támogatását) nem tudom, jobb-e a helyzet, ha az iPad maga is magyar nyelvű.

[ Szerkesztve ]

(#18988) pescara válasza trigorin (#18979) üzenetére


pescara
aktív tag

En kulfoldon kotottem az uzletben, ahol vettem. 2 evre olyan 30 euro volt kb. Magyarorszagon is lehet, a mediamarktnal is szerintem.

(#18989) pescara válasza galaxys80 (#18982) üzenetére


pescara
aktív tag

Pont most latom, hogy ugyanazt irtuk:-))

(#18990) trigorin


trigorin
aktív tag

A képernyőn (10.5 pro), amikor görgetem, bár nem döccen, de látványosan elmosódott, "szellemképes" lesz a szöveg, a betűk körül színelmosódás látszik. Ez normális jelenség?

(#18991) Süvi válasza Treff (#18986) üzenetére


Süvi
őstag

Ipad 2017 bőven elegendő, szerintem erre.

(#18992) Cuccok válasza pescara (#18961) üzenetére


Cuccok
tag

ilyentől nem is lesz karcos, de elég egy durvább porszem ami szép árkot vág bele.
Lehet hogy évekig nem fordul elő, de ha igen akkor kurva zavaró lesz hidd el :D

(#18993) galaxys80 válasza Cuccok (#18992) üzenetére


galaxys80
veterán

Árkot mondjuk nem valószínű, hogy belevág egy porszem, de hajszálkarcokat vitathatatlanul okozhat.
Más kérdés, hogy ha valaki nem vizsgálgatja fény alatt forgatva, akkor valószínűleg észre sem fogja venni.

(#18994) Friczy válasza galaxys80 (#18971) üzenetére


Friczy
senior tag

Úgy érted, hogy sose láttad, hogy leejtette volna :DDD

(#18995) galaxys80 válasza Friczy (#18994) üzenetére


galaxys80
veterán

Azt azért talán észrevenném és hallanám. :)

(#18996) Ragnar95 válasza Cuccok (#18992) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pontosan, ez az, amit sok ember elfelejt, az éles tárgyak okozta karcok ellen már régóta ellenállóak a mai kijelzők, de a por és más finom anyagok okozta hajszálkarcok ellen csak a zafír kijelző ér gyakorlatilag bármit is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18997) pescara válasza Cuccok (#18992) üzenetére


pescara
aktív tag

Ezert irtam, hogy a hasznalattol fugg. Ha valaki a tengerpartra is magaval viszi nyaralaskor es miert ne vinne, akkor biztos hogy a tengeri homok nyomokat fog hagyni. En a lakasban , zart helyeken valo hasznalatra mondtam, hogy felesleges a folia. Ha valaki mondjuk epitkezesen dolgozik es ott hasznalja, az egesz mas.

(#18998) Ragnar95 válasza pescara (#18997) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont ez az, hogy nem kell ilyen extrém esetekre gondolni, hogy homok kell a kijelző karcolásához... :U Izzadtság ha rákerül a kijelzőre a kezedről, az simán hajszálkarcokat tud okozni amikor letörlöd...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18999) talamasca válasza trigorin (#18987) üzenetére


talamasca
senior tag

Van magyar ékezetes telepíthető billentyűzet az App store-ban.
De nem nagyon van frissítve pl. a 10,5-re. Én megvettem, de egyelőre gyorsabb a gyári...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#19000) pescara válasza Ragnar95 (#18998) üzenetére


pescara
aktív tag

Ilyen nalam soha nem tortent 5 eve.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.